03 Maja 2024 14:25:31
Nawigacja
· Strona Główna
· Forum

· Tomato by Shibby
· FreshTomato


Wątki na forum
Najnowsze dyskusje
· nju swiatło pytania
· konfiguracja router ...
· Asus TUF-AX3000_V2 p...
· Jaki router kupić? ...
· Szukam zaproszenia n...
· [Howto] Xpenology na...
· dodatkowe złącza s...
· RT-N18U - nie można...
· [MOD] Tomato64 (x86-64)
· Firewall nie zawsze ...
· [MOD] FreshTomato-AR...
· Optware na CIFS
· RT-AX56U - Status kl...
· [MOD] FreshTomato-MI...
· Multiroom N z wykorz...
· [S] Asus RT-AC68U E1
· [S] ASUS RT-AC68U
· Rozłączanie klient...
· serwer VPN za wan'em
· Przejscie z dyndns f...
Najpopularniejsze obecnie wątki
· konfiguracja rout... [10]
· nju swiatło pytania [4]
Ankieta
Jaki procesor posiada twój router?

Broadcom MIPSEL
Broadcom MIPSEL
36% [151 głosów]

Broadcom ARM
Broadcom ARM
52% [216 głosów]

Atheros
Atheros
5% [22 głosów]

Marvell
Marvell
1% [4 głosów]

Ralink
Ralink
1% [3 głosów]

Intel/AMD/VIA
Intel/AMD/VIA
1% [5 głosów]

Żaden z powyższych
Żaden z powyższych
4% [15 głosów]

Ogółem głosów: 416
Musisz zalogować się, aby móc zagłosować.
Rozpoczęto: 02/02/2015 09:38
Twoje IP
18.117.216.36
Zobacz wątek
OpenLinksys » :: ROUTERY :: » Linksys
 Drukuj wątek
Linksys E4200 1.0 - dyskusja
radzio
No ja wskoczyłem od razu na Tomato, ale nie na wersję AIO (nie było wtedy takowej). Ale na wersję MegaVPN o ile pamiętam. Ale też to spore bydle było ;-).

Chwilę jeszcze pooGoogle'owałem i http://www.linksysinfo.org/index.php?...are.34493/

tutaj też instalują Tomato od razu. Ale szpecem w tym nie jestem więc może lepiej jak ktoś bardziej doświadczony się wypowie ;-)
Linksys E4200 v1 - Tomato 1.28 092V K26 RT-N USB AIO by shibby

Linksys WRT54G v3.1 - Tomato 1.28 062 K26 VPN by shibby
 
Sigurd
No dobrze, to mam problem.
Zrobiłem flash i nie mogę dostać się do routera. Nawet reset 30/30/30 nie pomaga.
Wyskakuje okno logowania, wpisuję admin i admin i dalej nic się nie dzieje.
po ok 2 minutach pojawia się lista plain textem (nie ma grafiki):

Tomato
Version 1.28 RAF by shibby

openlinksys
System
WAN
LAN

i tylko tyle.
Ma ktoś jakiś pomysł?
 
jacekn
Jak nie było błędu podczas wgrywania powinno być dobrze zobacz czy pinguje i ponowny reset 30x30x30.
A zrobiłeś reset ustawień do fabrycznych przed wgraniem tomato ?.
Edytowany przez jacekn dnia 30-10-2011 21:12
Asus RT-AC56U
TP-Link Switch TL-SG1005D x 2

Pozdrawiam Jacek
 
Sigurd
jacekn, dziękuję za radę, robiłem dokładnie tak jak piszesz. Zanim zrobiłem upgrade, było przywrócenie do ustawień fabrycznych, potem 30/30/30 potem flash bez błędnych komunikatów.
Jednak już znalazłem problem. Otóż, do routera nie mogę się dostać ... tylko z jednego laptopa, z którego robiłem całą operację flash'u.
Dostaję się z innego laptopa bez problemu, z komputera stacjonarnego też. Nawet z iPhona mogę się zalogować do Tomato. Jednak z tej jednej stacji nie udaje się.
Ilektoć wpisuję adres, prosi o hasło i zawisa. Choć pingi idą i telnet też mogę zrobić, to do zarządzania przez przeglądarkę nie potrafię się dobić.
Identyczna sytuacja z Firefoxa i IE. Myślałem, że może wina ustawień przeglądarki (sprawdziłem obie), albo blokowania reklam w firefoxie. Może antywirusa, kabla sieciowego albo ... czegoś innego. Prawda jest taka, że mimo spędzenia wczoraj paru godzin na szukaniu przyczyn problemu, nadal go nie znalazłem. Oczywiście najważniejsze, że E4200 jest cały i zdrowy i flash się udał, ale co czasu zmarnowałem na zamartwianie się, że uwaliłem sprzęt to moje.
Może komuś się przyda mój przypadek i nie będzie od razu panikował, że flash się nie udał, tylko sprawdzi dostęp do routera z innej stacji. Niby to taki banał, ale ja jakoś na to nie wpadłem. Może dlatego, że z tego laptopa robiłem i robię tysiące rzeczy i to pierwsza taka niewyjaśniona sytuacja.

Ciekawe czy ktoś z Was miał coś takiego?
 
radzio

Cytat

Sigurd napisał(a):

jacekn, dziękuję za radę, robiłem dokładnie tak jak piszesz. Zanim zrobiłem upgrade, było przywrócenie do ustawień fabrycznych, potem 30/30/30 potem flash bez błędnych komunikatów.
Jednak już znalazłem problem. Otóż, do routera nie mogę się dostać ... tylko z jednego laptopa, z którego robiłem całą operację flash'u.
Dostaję się z innego laptopa bez problemu, z komputera stacjonarnego też. Nawet z iPhona mogę się zalogować do Tomato. Jednak z tej jednej stacji nie udaje się.
Ilektoć wpisuję adres, prosi o hasło i zawisa. Choć pingi idą i telnet też mogę zrobić, to do zarządzania przez przeglądarkę nie potrafię się dobić.
Identyczna sytuacja z Firefoxa i IE. Myślałem, że może wina ustawień przeglądarki (sprawdziłem obie), albo blokowania reklam w firefoxie. Może antywirusa, kabla sieciowego albo ... czegoś innego. Prawda jest taka, że mimo spędzenia wczoraj paru godzin na szukaniu przyczyn problemu, nadal go nie znalazłem. Oczywiście najważniejsze, że E4200 jest cały i zdrowy i flash się udał, ale co czasu zmarnowałem na zamartwianie się, że uwaliłem sprzęt to moje.
Może komuś się przyda mój przypadek i nie będzie od razu panikował, że flash się nie udał, tylko sprawdzi dostęp do routera z innej stacji. Niby to taki banał, ale ja jakoś na to nie wpadłem. Może dlatego, że z tego laptopa robiłem i robię tysiące rzeczy i to pierwsza taka niewyjaśniona sytuacja.

Ciekawe czy ktoś z Was miał coś takiego?


Spróbuj możę zrobić erase nvram z poziomu Tomato + wyczyść na kompach dhcp itd (ipconfig /renew all) i powinno śmigać wszystko pięknie i ślicznie.
Linksys E4200 v1 - Tomato 1.28 092V K26 RT-N USB AIO by shibby

Linksys WRT54G v3.1 - Tomato 1.28 062 K26 VPN by shibby
 
jacekn
Mam pytanko z Tomato na orinalny soft normalnie z Gui z pod WWW.
Czy na ddwrt i wtedy na orginal ?
Testuje najnowsze tomato 083V i pytanie ;
Mam tylko jedno ustawienie wirelles czy pod nim chodza dwie sieci na raz 2.4 i 5 Ghz ?
Ale chyba to chodzi tylko 2.4Ghz bo na laptopie gdzie miałem 300Mb/s mam teraz 144 Mb/s
Czy gdzies sie dodatkowo uruchamia te 5 Ghz ?
jacekn załączono następujące plik:
Nie masz uprawnień, by zobaczyć załączniki w tym wątku.

Edytowany przez jacekn dnia 16-12-2011 13:42
Asus RT-AC56U
TP-Link Switch TL-SG1005D x 2

Pozdrawiam Jacek
 
shibby
bo wgrałeś RT5x a ono nie obsługuje radia 5GHz dla E4200. Powinieneś wgrać RT-N a więc:
http://tomato.groov.pl/index.php?dir=K26RT-N

nastepnie 083V i E4200.
Proxmox VE: i7-7700T, 64GB RAM, 3x2TB SSD, 1x1TB SSD, 512GB NVMe, Intel X710-DA2 SFP+
VM Router: OpenWRT 22.03.4
VM NAS: Synology DS920+
VM VPS: Debian, WWW, Home Assistant
Switch: Netgear MS510TXPP
Switch: Ubiquiti USW-Flex-mini - szt. 2
Wi-Fi: Ubiquiti U6-Lite - szt. 2
 
jacekn
Ok dzieki , a tak przy okazji czym różnią się te wersje dla E4200 poza tym ze na RT5x nie działa 5Ghz .
Asus RT-AC56U
TP-Link Switch TL-SG1005D x 2

Pozdrawiam Jacek
 
cosmo24

Cytat

bozap napisał(a):

Miałem wrzucić dd-wrt, ale House mnie uprzedził.
Wrzuciłem więc Tomato firmware v1.28.9055 MIPSR2-beta-wl-5.100.104.2-05 E4200 USB Ext.

Instalacja - postępowałem wzorem instalacji toamto na asusa RT-N16.

1. Reset przez GUI do ustawień fabrycznych
2. reset 30-30-30
3. wgranie najnowszego dd-wrt.v24-16758_NEWD-2_K2.6_mini-e4200.bin

Po wgraniu dd-wrt mini router nie przyjmuje standardowego loginu i hasła, więc:
4. reset 30-30-30 (pomogło)
5.uruchamiam dd-wrt (podając nowy login i hasło)
6. wczytuję Tomato

Po wgraniuTomato mini router nie przyjmuje standardowego loginu i hasła, więc:

7. reset 30-30-30 (pomogło)
8. loguję się na Tomato przez standardowe hasło i login
9. Tomato działa




Moje pytanko czy w tym opisie wgranie dd wrt po resecie 30-30-30 jak i późniejsza zmiana na tomato jest przez GUI czy przez ssh?
 
shibby
@jacekn - niczym. Jedyna zmiana to nowy sterownik wifi. Pozostale funkcjonalnosci sa identyczny dla obu wydan

@cosmo24 - reset 30-30-30 robisz guzikiem reset - krok 2 mozna pominac. Wgranie tomato z ddwrt robisz przez gui.
Proxmox VE: i7-7700T, 64GB RAM, 3x2TB SSD, 1x1TB SSD, 512GB NVMe, Intel X710-DA2 SFP+
VM Router: OpenWRT 22.03.4
VM NAS: Synology DS920+
VM VPS: Debian, WWW, Home Assistant
Switch: Netgear MS510TXPP
Switch: Ubiquiti USW-Flex-mini - szt. 2
Wi-Fi: Ubiquiti U6-Lite - szt. 2
 
atc5
witam,
mam pytanie / prośbę do posiadaczy tomato na tym routerze, czy da się ograniczyć prędkość transferu dla konkretnych stron www ?

(małżonka moja jest uzależniona od paru stron, i znacząco ograniczając ich prędkość wczytywania, wprowadził bym terapię odwykową), nie chcę ich blokować tylko znacznie spowolnić
(na oryginalnym sofcie nie widzę takiej możliwości)
 
jacekn
Wyszło nowe oryginalne oprogramowanie dla E4200 z dnia 21/02/2012 -1.0.04 (build 11)
zmiany

- Dodano Enabled / Disabled Funkcja Wi-Fi Protected Setup w konfiguracji sieci
- Dodano funkcję WPS Lockdown
- Poprawiono jądro Linux IPv6 fragment identyfikacja zdalnego Denial-of-Service luka
- Poprawiono Router nie może uzyskać adres IP WAN tworzą pewną ISP
- Poprawiono dostęp do internetu kwestia polityki po wyłączeniu Kontrola rodzicielska
- Poprawiono kilka drobnych błędów
Asus RT-AC56U
TP-Link Switch TL-SG1005D x 2

Pozdrawiam Jacek
 
listek2000
siemka, jutro przyjdzie e4200, poczytalem watek,
co nowego jest na dzien dzisiejszy z tomato?
I chcialem tez dopytac czy tomato w jakis sposob odnosi sie do nowych wydan org.fw (jak chocby z postu powyzej) dzieki i pozdr.

ps. zastanawiam sie nad zasadnoscia tomato, czy w moim przypadku jest mi to potrzebne ...
router ma sluzyc do uzytku domowego, prywatnego bez udostepniania netu gosciom, glowny PC, netbook, ps3,dream.
Widze,ze scigacie sie na osiagane predkosci ale, to chyba chodzi o szybkosc transferow miedzy urzadzeniami, bo jesli chodzi o sam net to www.openlinksys.info Wink otworzy mi sie w tym samym czasie na org.fw i na tomato?
Chce wiedziec co zwyklemu uzytnikowi ma do zaoferowania tomato? pozdr.
 
buniaczek
Do wszystko zależy od Ciebie do czego chcesz go wykorzystać.
Jeśli chodzi Ci o proste podzielenie netu pomiędzy kilka urządzeń bez przydzielania pasma to spoko OFW pewnie sobie poradzi.
Ale możesz również zapakować tomato na pokład i jedziesz:
- podział pasma na poszczególne kompy/urządzenia w sieci tak aby jeden user nie zamulał drugiego
- podpinasz dysk pod USB a dzięki temu możesz udostępniać zasoby sieciowe poprzez sambę, ftp, DLNA
- podpinasz drukarkę pod USB i drukarka staje się drukarką sieciową dostępną dla wszystkich
- chcesz mieć klienta do pobierania torrentów lub plików bez potrzeby uruchamiania kompa - proszę bardzo
- itp itd

Interesują Cię inne możliwości - poczytaj forum a dowiesz się co potrafi taki ruterek z Tomato na pokładzie.
-------------------------
Netgear WNR3500L || Tomato-K26USB-1.28 RT5x MIPSR2 101V Big-VPN ||
Asus RT-N56U || Asus firmware 3.0.0.3.135 - wygrania w konkursie na openlinksys.info||
[b]Asus RT-N10U v.B1 [small]
 
listek2000
dzieki za zachete Wink te torrenty bez pc brzmi zachecajaca Wink
wlasnie bawie sie nowa zabawka... konfiguracje zrobilem przez
cisco connect... i wgral mi online nowy
FW 2.0.36 build 126507 2011-12-23 01:39
zastanawiam sie nad ta wersja, bo router mowi,ze to jest ostatnia dostepna, a kolega powyzej dal z marca tego roku...
a moze ma znaczenie to ,ze moj router to E 4200_V2 ?
czy w tej sytuacji to V2 zmienia tez wersje tomato?
bo widze,ze jest juz 92 z 13aprila... ale nie wiem czy do wszystkich 4200? pozdr
Asus RT-AX86S
 
jacekn

Cytat

a moze ma znaczenie to ,ze moj router to E 4200_V2 ?

Tak ma i to duże wersja V2 jest na CPU marvell 1.2GHz i na ten procesor nie ma żadnej alternatywy pozostaje oryginalny soft.
Tomato jest alternatywą jedynie dla routerów opartych o układy firmy Broadcom.

Połączony z 04 październik 2012 20:40:36:
Wyszło nowe oryginalne oprogramowanie Ver.1.0.05 (Build 7)
z 27/09/2012 dla v1 http://homedownloads.cisco.com/downlo...3_code.bin

- Naprawiono problem stabilności routera przy użyciu airplay Apple.
- Naprawiono problem ze zgodnością, gdy bezprzewodowe WMM jest wyłączone.
- Poprawiono HTTPs problem w niektórych przeglądarkach.
- Poprawiono kilka drobnych błędów.
- Poprawa przepustowości QoS dokładność wykrywania.
Edytowany przez jacekn dnia 04-10-2012 20:48
Asus RT-AC56U
TP-Link Switch TL-SG1005D x 2

Pozdrawiam Jacek
 
ramik
Witam.

Mam pytanie jako, że jestem nowy na forum i w temacie ruterow to może pytania będą śmieszne ale wole zapytać bo już parę błędów popełniłem i ciesze się że moj nowy e4200 jeszcze działa.

Wgrałęm tomato-E4200USB-NVRAM60K-1.28.RT-N5x-MIPSR2-102-AIO nie robiac ustawiien fabrycznych, na szczescie wszystko jest ok.

Teraz pytanie czy mam teraz zrobic ustawienia fabryczne z opcja erase all data i NVRAM memory czy poczekac do nastepnego upgradu i zrobic to wtedy z opcja after flashing erase all data in NVRAM . dodam ze wszystko chodzi ok.

Drugie pytanie czy do mojego rutera jest jakies firmware z jezykiem PL?

Trzecie czy jezeli mam e4200 to powinienem wgrywac soft tylko dedykowany do niego czy sa jakies uniwersalne,. wasnie z jezykiem PL i innymi opcjami.
 
PawelM78
Witam,

Router to E4200 v1 z oryginalnym oprogramowaniem Ver.1.0.05 (Build 7). Łącze internetowe to światłowód 25M/25M.

Czy wgrywając Tomato mogę liczyć na poprawę zasięgu albo wydajności routera? Wiem, że uzyskam możliwość ustawiani mocy nadawania ale czy to realnie poprawi zasięg. Wyczytałem w necie, że i tak najkorzystniej jest ustawić 71mW.
Jaka jest różnica w wydajności dla trybu pracy G+N oraz tylko N? Czyli czy klienci pracujący w standardzie G mają wpływ na tych w standardzie N?
Nie mam obecnie klientów w standardzie 5GHz. To radio jest wyłączone.

Podłączonych jest do niego obecnie kilkanaście komputerów.
Myślałem o wgraniu tej wersji:
http://tomato.groov.pl/download/K26RT-N/build5x-105-PL/Linksys%20E-series/tomato-E4200USB-NVRAM60K-1.28.RT-N5x-MIPSR2-105-PL-AIO.bin

Najbardziej zależy mi na dobrym QOS abym mógł nadawać priorytet np. dla www, skypa.

Czytałem poprzednie posty i niektórzy wgrywają Tomato bezpośrednio przez GUI a niektórzy najpierw DD-WRT a później Tomato. Czy to ma znaczenie?
Jaka jest szansa na uwalenie routera jeżeli przed wgraniem przywrócę go do ustawień fabrycznych i zrobię reset 30-30-30?

Jak wam spisuje się ten Router? Mi brakuje w nim anten zewnętrznych oraz brak możliwości montażu na ścianie :-)
 
Kacper
Witam,

Zamiaruje wgrać tomato na E4200 prosze mi wyjasnić co oznacza reset ponizej.

Cytat


2. reset 30-30-30


Pozdrawiam
 
sapcio2

Cytat

Kacper napisał(a):

Witam,

Zamiaruje wgrać tomato na E4200 prosze mi wyjasnić co oznacza reset ponizej.

Cytat


2. reset 30-30-30


Pozdrawiam


http://openlinksys.info/articles.php?...icle_id=83
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Asus RT-N16 - tomato-K26USB-1.28.RT-N5x-MIPSR2-115-NEWDRIVER
 
Przejdź do forum
Zaloguj
Wprowadź adres e-mail lub nazwę użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Zapomniałeś/aś hasła?
Aktualnie online
· Gości online: 14

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 24,115
· Najnowszy użytkownik: Ja
Czat
Musisz się zalogować, aby opublikować wiadomość.

Adooni
26-04-2024 14:41
jaki router RMerlin nie pociagne, tomato/ openwrt tak non hilink,

tamtosiamto
23-04-2024 12:35
modem bez smilocka?

man1
22-04-2024 23:27
Czy próbował ktoś uzywac karty voice (z nolimit GB) od tmobile w modemie /routerze? Da się jakoś to zrobić? Bo u mnie neta brak. E3372 Sad

tamtosiamto
31-03-2024 12:54
Wesolego jajka wszytskim forumowiczom Grin

tamtosiamto
28-03-2024 23:24
tak, tak zgadza sie, ale ja pytam o wykluczenie noda na guest network w first set, i to nie dziala

Adooni
24-03-2024 13:16
Guest network is currently designed to allow the first set of each band (2.4G, 5G, 5G-1) available to the AiMesh node

tamtosiamto
24-03-2024 03:03
ale w 1 jest opcja do wyboru - dla calej sieci albo rutera only i wlasnie o tym mowie, ze nie dziala

Adooni
23-03-2024 16:31
w dokumencie asusa jest ze wlasnie dla 1 ma dzialac na nodach tez

tamtosiamto
23-03-2024 15:39
tak, ale nie zmienia to faktu, ze w pierwszej nie dziala wylaczanie aimesh dla goscinnej( a powinno), czyli jest jakis bug. Mam start soft, bo to dsl-ac68 ktory nie jest juz updateowany

Adooni
22-03-2024 18:07
nie, 1 wsza bedzie wszedzie trzeba 2ga zrobic dla kazdego pasma te nie sa przenoszone

71,542,390 unikalnych wizyt