29 Kwietnia 2024 05:28:45
Nawigacja
· Strona Główna
· Forum

· Tomato by Shibby
· FreshTomato


Wątki na forum
Najnowsze dyskusje
· konfiguracja router ...
· nju swiatło pytania
· Asus TUF-AX3000_V2 p...
· Jaki router kupić? ...
· Szukam zaproszenia n...
· [Howto] Xpenology na...
· dodatkowe złącza s...
· RT-N18U - nie można...
· [MOD] Tomato64 (x86-64)
· Firewall nie zawsze ...
· [MOD] FreshTomato-AR...
· Optware na CIFS
· RT-AX56U - Status kl...
· [MOD] FreshTomato-MI...
· Multiroom N z wykorz...
· [S] Asus RT-AC68U E1
· [S] ASUS RT-AC68U
· Rozłączanie klient...
· serwer VPN za wan'em
· Przejscie z dyndns f...
Najpopularniejsze obecnie wątki
· Jaki router kupi... [552]
· Asus TUF-AX3000_V... [19]
· konfiguracja rout... [10]
· nju swiatło pytania [2]
Ankieta
Jaki procesor posiada twój router?

Broadcom MIPSEL
Broadcom MIPSEL
36% [151 głosów]

Broadcom ARM
Broadcom ARM
52% [216 głosów]

Atheros
Atheros
5% [22 głosów]

Marvell
Marvell
1% [4 głosów]

Ralink
Ralink
1% [3 głosów]

Intel/AMD/VIA
Intel/AMD/VIA
1% [5 głosów]

Żaden z powyższych
Żaden z powyższych
4% [15 głosów]

Ogółem głosów: 416
Musisz zalogować się, aby móc zagłosować.
Rozpoczęto: 02/02/2015 09:38
Twoje IP
3.131.110.169
Zobacz wątek
OpenLinksys » :: ROUTERY :: » Netgear
 Drukuj wątek
Jak wgrać DD-WRT na Netgear WNDR3700
belmondo
Witam

Zakupiłem router jak w temacie i nie mogę "zakumać" jak wgrac to DD-WRT. Ma ktoś może polski przejrzysty opis. Na oryginalnym sofice znowu sie laczy na 54mbps,porażka, już ktoś o tym pisal ale chyba trzeba wgrać coś alternatywnego.

Będę wdzięczny za informację.
Linksys WRT54GL + Tomato 1.21
 
moorgan
masz wersje v1 czy v2 ? jaki soft w nim siedzi?
polecam wymienić tego intela na coś innegoWink
Synology RT2600
DS215+
 
belmondo
Posidam V2, wgrałem DD-WRT i nadal są problemy. Porażka zdołowałem się troszkę. Ale zaobserwowałem dziwny przypadek laptop laczy sie na 300mbs czy 130 mbps a po chwili polaczenie spada rowno o polowe do 65 mbps. Dodatkowo zaobserowalem ze zmienia ustawienia karty sieciowej. Uzywam do polaczenia Intel Proset jednak nawet bez tego softu predkosci spadają. Drugie pasmo nie pomaga - caly czas testuje na 5Ghz. O co chodzi...?
W Was nadzieja.
Linksys WRT54GL + Tomato 1.21
 
anonim747874734

Cytat

belmondo napisał(a):
W Was nadzieja.


Smile W nas ? ja polecałem Ci linksysa, shibby ap 5Ghz do asusa a Ty kupiłeś netgear'a Smile
najlepiej zrobisz jak zainstalujesz gargoyle obsy'ego. jak na tym nie pójdzie to co potrzebujesz ,to już nie wiem na czym... :/
http://eko.one.pl/?p=openwrt-gargoylepl
Edytowany przez anonim747874734 dnia 02-04-2011 22:55
 
belmondo
Podmieniłem kable anteny miejscami w karcie Wifi - pomogło:-) Jednak dalej nie mam 300 mbps, teraz utzrymuje się na poziomie 130 mbps jak jestem blikos routera i 60 mbps jak jestem 10 metrów od niego. Jak ustawić te 300 mbps na mojej karcie, porazka są te ustawienia.
Linksys WRT54GL + Tomato 1.21
 
moorgan
jak już pisałem najlepszym wyjściem byłaby zmiana karty wifi.
polecam Atheros AR5BXB92. wymieniłem u siebie na taka karste i jestem bardzo zadowolony
Synology RT2600
DS215+
 
shibby

Cytat

wgrałem DD-WRT i nadal są problemy. Porażka zdołowałem się troszkę.


teraz juz wiesz dlaczego nie lubie dd-wrt Wink
Proxmox VE: i7-7700T, 64GB RAM, 3x2TB SSD, 1x1TB SSD, 512GB NVMe, Intel X710-DA2 SFP+
VM Router: OpenWRT 22.03.4
VM NAS: Synology DS920+
VM VPS: Debian, WWW, Home Assistant
Switch: Netgear MS510TXPP
Switch: Ubiquiti USW-Flex-mini - szt. 2
Wi-Fi: Ubiquiti U6-Lite - szt. 2
 
belmondo

Cytat

shibby napisał(a):

Cytat

wgrałem DD-WRT i nadal są problemy. Porażka zdołowałem się troszkę.


teraz juz wiesz dlaczego nie lubie dd-wrt Wink


Nie jest źle wczoraj posiedzialem troszke i udalo mi sie ustawic tak soft-karte by laczyla sie na 130 mbps. Oczywiscie jak chodze po mieszkaniu transfer się wacha. Nadal mam problemy aby ustawic pelne 300 mbps na swojej karcie wykorzystujac banda 5Ghz, ustawiam szerokosc pasma na Auto dalej to samo, może coś jeszcze źle robie:-)
Linksys WRT54GL + Tomato 1.21
 
anonim747874734

Cytat

belmondo napisał(a):
może coś jeszcze źle robie:-)


nie zmieniles karty sieciowej... w sumie od tego powinienes zaczac...
 
jarek7714

Cytat

belmondo napisał(a):

Cytat

shibby napisał(a):

Cytat

wgrałem DD-WRT i nadal są problemy. Porażka zdołowałem się troszkę.


teraz juz wiesz dlaczego nie lubie dd-wrt Wink


Nie jest źle wczoraj posiedzialem troszke i udalo mi sie ustawic tak soft-karte by laczyla sie na 130 mbps. Oczywiscie jak chodze po mieszkaniu transfer się wacha. Nadal mam problemy aby ustawic pelne 300 mbps na swojej karcie wykorzystujac banda 5Ghz, ustawiam szerokosc pasma na Auto dalej to samo, może coś jeszcze źle robie:-)
na 300 to nawet przy lepszej karcie w laptopie będzie ci się łączyć 2 metry od routera , między 2,4 a 5ghz to jest kosmiczna różnica w propagacji fali, w statusie dd-wrt- wireless zobacz sobie co się dzieje z sygnałem, do spięcia określonych prędkości musi być odpowiednia jego siła-jakość Smile
jareq
 
zilog
Raz już napisałem, że nie zmienia się routera pod kartę tylko odwrotnie. Netgear nie ma anten zewnętrznych. Na 2,4 GHz przy takich szumach jak Ci wskazywał asus na tomato powinieneś mieć pokazowe połączenie i transfer (też to pisałem sugerując, że inna częstotliwość 5GHz może nie być panaceum na problem), dlatego teraz 5GHz nie zmienia za bardzo sytuacji a może nawet pogorszyć - jak zasugerował w poście wyżej @jareq.

Na tyle propozycji wybrałeś tą najgorszą.
Edytowany przez zilog dnia 03-04-2011 15:16
RT-AC-68u
RT-N16+ Linksys E2000 jako band 5GHz

Synology DS110j (DSM5)
WDTVLive

Linksys PAP2T-EU
 
shibby
mi karta 4965agn na 5GHz do routera wrt610Nv2 z tomato bez zajakniecia laczyla sie na 300mbps.
Proxmox VE: i7-7700T, 64GB RAM, 3x2TB SSD, 1x1TB SSD, 512GB NVMe, Intel X710-DA2 SFP+
VM Router: OpenWRT 22.03.4
VM NAS: Synology DS920+
VM VPS: Debian, WWW, Home Assistant
Switch: Netgear MS510TXPP
Switch: Ubiquiti USW-Flex-mini - szt. 2
Wi-Fi: Ubiquiti U6-Lite - szt. 2
 
belmondo
Netgear sprzedany:-) Skusiliscie mnie tego Linysa 2 zakresowca albo powrot do Asus'a. Czy jest jakies tomato ktore obsluguje 2 zakresy? czy ma moze ktoś do sprzedanai używke ww sprzętów.
Linksys WRT54GL + Tomato 1.21
 
shibby
od build54 wlacznie jest dodana obsluga jednoczesnego dual-band i mozna niezaleznie ustawiac dwa radia.

Od paru dni jest juz dostepna prebeta build55 ktora dodaje obsluge Linksysa E4200!! Na twoim miejscu kupił bym wiec ten router. Wiecej na ten temat znajdziesz w recenzji o E4200. Są tam też linki do tematu na tomatousb.org
Proxmox VE: i7-7700T, 64GB RAM, 3x2TB SSD, 1x1TB SSD, 512GB NVMe, Intel X710-DA2 SFP+
VM Router: OpenWRT 22.03.4
VM NAS: Synology DS920+
VM VPS: Debian, WWW, Home Assistant
Switch: Netgear MS510TXPP
Switch: Ubiquiti USW-Flex-mini - szt. 2
Wi-Fi: Ubiquiti U6-Lite - szt. 2
 
belmondo

Cytat

shibby napisał(a):
od build54 wlacznie jest dodana obsluga jednoczesnego dual-band i mozna niezaleznie ustawiac dwa radia.

Od paru dni jest juz dostepna prebeta build55 ktora dodaje obsluge Linksysa E4200!! Na twoim miejscu kupił bym wiec ten router. Wiecej na ten temat znajdziesz w recenzji o E4200. Są tam też linki do tematu na tomatousb.org


Dzieki ale nieco za drogi jak na domowe potrzeby. Bardzo fajny ale za drogi i jeszcze nie sprawdzony za wiele opinie nie ma na jego temat. Pewno kupię WRT610 używkę. Max ile chce wydac to 400zł.
Linksys WRT54GL + Tomato 1.21
 
anonim747874734

Cytat

belmondo napisał(a):
Bardzo fajny ale za drogi i jeszcze nie sprawdzony za wiele opinie nie ma na jego temat.


no rzeczywiście jest za drogi ale nie robi łachy w konfiguracji Smile 300mbit idzie w 5Ghz bez zająknięcia Smile
jak wyjdzie tomato (a wkrótce i ddwrt bo Eko już go sobie kupił - co ciekawe ze swojej kasy a nie z dotacji) to pozytywy się same posypią Smile (build55 dodający oficjalnie jego obsługę będzie niedługo)

Cytat

belmondo napisał(a):
Pewno kupię WRT610 używkę. Max ile chce wydac to 400zł.


na pewno kupisz używkę w wersji v1 (mniejszy flaash, radia nie pracują równocześnie) ,v2 (aka E3000) nie widziałem nigdzie używanego - same nowe...

Cytat

belmondo napisał(a):
Netgear sprzedany:-)


:/ to może od początku - zanim zaczniesz szukać nowego routera zmień karte sieciową... polecam Intel 6200 (ew starszy 5300).
 
belmondo

Cytat

house napisał(a):
:/ to może od początku - zanim zaczniesz szukać nowego routera zmień karte sieciową... polecam Intel 6200 (ew starszy 5300).


Te karty w moim lapku nie przejdą, jaka s blokada. To samo z intelem 5100. Trzeba bedzie poszukac cos zewnetrznego.
Linksys WRT54GL + Tomato 1.21
 
anonim747874734

Cytat

belmondo napisał(a):

Cytat

house napisał(a):
:/ to może od początku - zanim zaczniesz szukać nowego routera zmień karte sieciową... polecam Intel 6200 (ew starszy 5300).


Te karty w moim lapku nie przejdą, jaka s blokada. To samo z intelem 5100. Trzeba bedzie poszukac cos zewnetrznego.


HP czy Lenovo ? one mają w biosie blokade na karty wifi... w pozostałych bez problemu...
 
belmondo

Cytat

house napisał(a):

Cytat

belmondo napisał(a):

Cytat

house napisał(a):
:/ to może od początku - zanim zaczniesz szukać nowego routera zmień karte sieciową... polecam Intel 6200 (ew starszy 5300).


Te karty w moim lapku nie przejdą, jaka s blokada. To samo z intelem 5100. Trzeba bedzie poszukac cos zewnetrznego.


HP czy Lenovo ? one mają w biosie blokade na karty wifi... w pozostałych bez problemu...


HP
Linksys WRT54GL + Tomato 1.21
 
belmondo

Cytat

jarek7714 napisał(a):
@belmondo jesteś beta testerem dajesz się wpuszczać w maliny aż miło, miałeś netgeara- z dd-wtr, narzędziem do sprawdzenia co się dzieje z wifi, gdzie może być przyczyna, ciekaw jestem jak ci będzie śmigać na tym linksysie 610, pózniej pewnie e-4200 itd...Smile


Rozszyfrowałeś mnie brawo.
Linksys WRT54GL + Tomato 1.21
 
Przejdź do forum
Zaloguj
Wprowadź adres e-mail lub nazwę użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Zapomniałeś/aś hasła?
Aktualnie online
· Gości online: 3

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 24,116
· Najnowszy użytkownik: Ja
Czat
Musisz się zalogować, aby opublikować wiadomość.

Adooni
26-04-2024 14:41
jaki router RMerlin nie pociagne, tomato/ openwrt tak non hilink,

tamtosiamto
23-04-2024 12:35
modem bez smilocka?

man1
22-04-2024 23:27
Czy próbował ktoś uzywac karty voice (z nolimit GB) od tmobile w modemie /routerze? Da się jakoś to zrobić? Bo u mnie neta brak. E3372 Sad

tamtosiamto
31-03-2024 12:54
Wesolego jajka wszytskim forumowiczom Grin

tamtosiamto
28-03-2024 23:24
tak, tak zgadza sie, ale ja pytam o wykluczenie noda na guest network w first set, i to nie dziala

Adooni
24-03-2024 13:16
Guest network is currently designed to allow the first set of each band (2.4G, 5G, 5G-1) available to the AiMesh node

tamtosiamto
24-03-2024 03:03
ale w 1 jest opcja do wyboru - dla calej sieci albo rutera only i wlasnie o tym mowie, ze nie dziala

Adooni
23-03-2024 16:31
w dokumencie asusa jest ze wlasnie dla 1 ma dzialac na nodach tez

tamtosiamto
23-03-2024 15:39
tak, ale nie zmienia to faktu, ze w pierwszej nie dziala wylaczanie aimesh dla goscinnej( a powinno), czyli jest jakis bug. Mam start soft, bo to dsl-ac68 ktory nie jest juz updateowany

Adooni
22-03-2024 18:07
nie, 1 wsza bedzie wszedzie trzeba 2ga zrobic dla kazdego pasma te nie sa przenoszone

71,427,225 unikalnych wizyt