26 Kwietnia 2024 14:59:59
Nawigacja
· Strona Główna
· Forum

· Tomato by Shibby
· FreshTomato


Wątki na forum
Najnowsze dyskusje
· nju swiatło pytania
· Asus TUF-AX3000_V2 p...
· Jaki router kupić? ...
· konfiguracja router ...
· Szukam zaproszenia n...
· [Howto] Xpenology na...
· dodatkowe złącza s...
· RT-N18U - nie można...
· [MOD] Tomato64 (x86-64)
· Firewall nie zawsze ...
· [MOD] FreshTomato-AR...
· Optware na CIFS
· RT-AX56U - Status kl...
· [MOD] FreshTomato-MI...
· Multiroom N z wykorz...
· [S] Asus RT-AC68U E1
· [S] ASUS RT-AC68U
· Rozłączanie klient...
· serwer VPN za wan'em
· Przejscie z dyndns f...
Najpopularniejsze obecnie wątki
· Jaki router kupi... [552]
· Asus TUF-AX3000_V... [19]
· Szukam zaproszeni... [16]
· konfiguracja rout... [8]
· nju swiatło pytania [2]
Ankieta
Jaki procesor posiada twój router?

Broadcom MIPSEL
Broadcom MIPSEL
36% [151 głosów]

Broadcom ARM
Broadcom ARM
52% [216 głosów]

Atheros
Atheros
5% [22 głosów]

Marvell
Marvell
1% [4 głosów]

Ralink
Ralink
1% [3 głosów]

Intel/AMD/VIA
Intel/AMD/VIA
1% [5 głosów]

Żaden z powyższych
Żaden z powyższych
4% [15 głosów]

Ogółem głosów: 416
Musisz zalogować się, aby móc zagłosować.
Rozpoczęto: 02/02/2015 09:38
Twoje IP
52.14.221.113
Zobacz wątek
OpenLinksys » :: PORTAL :: » Tutoriale
 Drukuj wątek
Cardserwer NewCS 1.67RC1 pod Tomato
TheWB
to znaczy to że newcs potrzebuje reset sprzętowy z rutera do zainicjowania karty i najlepiej to działa jak czytnik jest na porcie RS do którego można podłączyć GIPO (sygnał -napięcie np. z diody)
w oscamie nie ma tego problemu czytnik może chodzić na usb
 
DdoxD
newcs bez problemu chodzi z czytnikami pod usb, ale majac stary router np wrt54gl gdzie nie ma usb trzeba sobie jakos poradzic z resetem karty w phoenixie, nie widzialem ze komus sie to udalo pod tomato. Pod openwrt chodzi
Asus RT-N16 Tomato Firmware 1.28.0000 MIPSR2-108 K26 USB Nocat-VPN
TP Link WAG501G WPA2 acces point dla RT-N16
 
adamt4
jesli chodzi o bledy po wydanie polecenia /opt/etc/newcs/bin/start

/opt/etc/newcs/bin/start: line 2: echo: Permission denied
/opt/etc/newcs/bin/start: line 2: sed: Permission denied
/opt/etc/newcs/bin/start: line 6Frownnewcs: not found

czyli plik start ma jakis blad ja to naprawilem edytujac go na:

#!/bin/sh
RUNDIR=/opt/etc/newcs/bin/
export LD_LIBRARY_PATH=/opt/etc/newcs/lib


$RUNDIR/newcs -C $RUNDIR/newcs.xml

po wydanie polecenia
[root@Asus root]$ /opt/newcs

server sie uruchamia ale mam problem z polaczeniem do programatora
to logi:
This is NewCS 1.67 RC1 [Build: 95] - the New CardServer by the Butter-team..
Compiled on Jul 14 2009 at 11:58:28
Reading Config file from /opt/etc/newcs/bin/newcs.xml
TCP-log password is disabled!
TCP-log set to simple mode
level: normal
type: init
output: console,udp,tcp
logger config: level 1 type 3 output 7
Console log options: level 1 type 3
udp log: host 192.168.1.100 port 1000
UDP log options: level 1 type 3
TCP log options: level 1 type 3
[ 01:08:53 ] [ Box detect ] Box type 12 (OpenWRT Router)
[ 01:08:53 ] [ Config ] Option for device 0 (Phoenix Interface) not present, defaulting to NO
[ 01:08:53 ] [ Config ] /dev/ttyS0 ECM priority: round
[ 01:08:53 ] [ Config ] Option not present for User: adam, defaulting to NO
[ 01:08:53 ] [ httpd ] httpd-user: newcs, password: newcs, accesslevel: admin
[ 01:08:53 ] [ EMM Cache ] Initialising dynamic Cache
[ 01:08:53 ] [ ECM Cache ] Initialising dynamic Cache
[ NewCS ] Process ID is: 907
[ 01:08:53 ] [ Loader ] Starting Telnet on port 3001
[ 01:08:53 ] [ Loader ] Started HTTP-server on port: 8080
[ 01:08:53 ] [ Loader ] Reader type 2 on node /dev/ttyS0
[ 01:08:53 ] [ Phoenix ] Opening device /dev/ttyS0
[ 01:08:53 ] [ Phoenix ] Could not get device /dev/ttyS0
[ 01:08:53 ] [ Loader ] Reset failed ...
[ 01:08:54 ] [ Loader ] Starting Newcamd Server on port 7788
[ 01:08:54 ] [ Newcamd ] Newcamd thread Server started on port 7788
newcamd: main loop
[ 01:08:54 ] [ NewCS ] Ready to GO! Smile


RS na Asus WL-500v1 jest zrobiony dziala bo po podlaczeniu do kompa i odpaleniu terminala przy restarcie asusa pokazuja sie jakis znaczki czyli komunikacja jest
wiec co mam ustavic zamiast /dev/ttyS0 tak mam ustawione na kompie z debianem i wszystko dziala a tu co mam ustawic?
 
DdoxD
tego czytnika nie odpalisz na tomato bo nie mozna zainiciowac resetu karty, najlepiej zainwestuj w programator na USB-FTDI i bedzie po problemie, albo przejdz na openwrt bo tam chyba jest programik do obslugi GPIO
Asus RT-N16 Tomato Firmware 1.28.0000 MIPSR2-108 K26 USB Nocat-VPN
TP Link WAG501G WPA2 acces point dla RT-N16
 
czerwienny
Witam
Sorki za odswiezanie kotleta,ale nie chce zakaldac kolejnego tematu.
Jako,ze tydzien meczarni,przeszukiwania for itd nie rozwiazal mojego problemu,postanowilem poprosic o pomoc;

Mianowicie na Asusie RT-N16 postawilem tomato 1.28 USB by shibby,po wielkich trudach (pierwszy raz mam do czynienia z systemami z grupy linux) zainstalowalem na pendrive katalog opt oraz z pomoca kumpla takze newcs.
Na pendrive utworzylem wczesniej dwie partycje ext2 - jedna dla opt,druga do uslugi FTP.
Wrzucenie skryptu montujacego znaleznionego na forum do kalatogu jffs jest niemozliwe,przynajmniej ja nie wiem,jak zmienic mu prawa.Dodam,ze jesli zaznacze automontowanie,to katalog opt moge zamontowac na pendrive tylko po odmontowaniu pendrive.
Jesli zaznacze automatyczne nontowanie,to nie motuje sie partycja opt,tylko onie partycje sa zwyklymi partycjami,a jesli wylacze automontowanie,to opt ladnie sie montuje,ale druga partycja juz nie...i to jest ten mniejszy problem,bo wystepowac bedzie tylko po np zaniku pradu.
Drugi problem,to newcs...mam 3 czytniki phoenix usb (jeden,zeby zrobic w domu sharing cyfry,a pozostale dwa,to plan przyszlosciowy-jesli wszystko ruszy,to chce kupic jakas karte z fikolkami itp)
Plik konfiguracyjny newcs.xml wrzucilem,przedtem odpowienio zmodyfikowalem (do tej pory jako serwer uzywalem DM500,jednak umarl,wiec postanowilem skorzystac z mosliwosci routera Asus).
Nadal jednak nie widzi karty...czy gdzies w asusie znajde pliki konfiguracyjne samych czytnikow?
W sensie,ze sciagam na dysk taki plik,zmieniam rozszerzenie,edytuje np w winvi wladciwosci portow itp.
Zglupialem juz...help :]

images46.fotosik.pl/1471/690a27de66e59678.jpg
images42.fotosik.pl/299/b0862ded9fda41f7.jpg

Asusa wylaczylem na 2 dni,bo nie mialem sily walczyc i po wlaczeniu brak dostepu do GUI heh
Po telnecie laczy sie,ale jestem za slaby,zeby cokolwiek madrego zrobic,procz restartu.
A mialo byc tak pieknie heh
Jakies sugestie?
pzdr
czerwienny
Edytowany przez czerwienny dnia 19-04-2012 16:33
 
TheWB
Połącz się najlepiej przez WinSCP (można zmienić atrybut prawym klawiszm myszy) pliki znajdziesz bodajże opt/etc
widać że masz w xml ustawiony port RS a powinien być /dev/ttyUSB0 lub /dev/ttyUSB1
Asus RT N-16
Tomato Firmware 1.28.0000 MIPSR2-083V K26 USB AIO

OSCAM 1.10rc build #6000
http://www.2shared.com/file/YrSr457D/...ipsel.html
 
czerwienny
Z GUI poradzilem sobie w taki sposob,ze zainstalowalem od nowa tomato.
Z tego co wiem,to sterowniki do phoenixow powinny same startowac...ale ttyUSB nie ma czy podlacze jeden czy wiecej czytnikow.
Czytniki,to mini usb ze zworkami ustalajacymi czestotliwosc pracy (cztery ustawienia; od 3,57 do 10MHz).
Problemem jest instalowanie czekogolwiek,np optware (po kolejnej instalacji tomato musze znowu instalowac),bo router nie odnajduje plikow z adresow podanych na forum...

Wiem,ze to pewnie banalnie proste,ale najpierw trzeba przejsc przez problemy,zeby zdobyc odpowiednia wiedze...
Mam prosbe;
Czy ktos moglby zrobic dokladny opis,jak na tomato zainstalowac optware podajac aktualne linki w komendach,opisujac jakiego programu uzyc do tego czy tamtego?
Jestem bardzo cierpliwy i czytam ze zrozumieniem,ale z tym cos mi nie idzie.
No chyba,ze jest jakas wersja tomato pod RT-N16,ktora ma zainstalowane wszystko,co potrzeba...niby kombinowalem z newcs,bo takiego uzywam w dreamboxie,ale moze tez byc np oscam...wszystko jedno...by dzialalo...
pzdr
 
TheWB
Tu masz gotowca z oscamem nie musisz instalować optware
kopiujesz te pliki do pamięci rutera
http://openlinksys.info/forum/viewthr...post_97537
Asus RT N-16
Tomato Firmware 1.28.0000 MIPSR2-083V K26 USB AIO

OSCAM 1.10rc build #6000
http://www.2shared.com/file/YrSr457D/...ipsel.html
 
andrzejbly
talowałem Witam zainstalowałem Tomato na ASUSIE RT-N10U optware zainstalowałem na USB zainstalowałem newcs według instrukcji uruchomiłem poprzez wydanie komendy /opt/etc/newcs/bin/start.
Plik newcs.xml do własnych potrzeb. Mogę się bez problemu z zalogować przez przeglądarkę do newcs lecz nie wykrywa czytników. Próbowałem dodawać klientów, lecz w zakladce newcamd users nic sie nie pojawia a w pliku newcs.xml są widoczni dodani klienci. Czytnik mam na FTDI wersja mini z czterema kwarcami 3,75mhz, 3,68mhz, 6,mhz 10mhz próbowałem różnych konfiguracji bez jakichśkolwiek zmian. Poniżej wklejam informację jakie wyświetlane są w programie Putty po wydaniu komendy uruchamiającej NewCS'a

[ Phoenix ] Opening device /dev/ttyusb0
[ Phoenix ] Could not get device /dev/ttyusb0
[ Loader ] Reset failed...
[ Loader ] Reader type 2 on node /dev/ttyusb0

Taka informacja się caly czas powtarza. Bardzo prosze o jakieś sugestie gdzie szukać błędu. Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam.
 
edi_pat

Cytat

andrzejbly napisał(a):

talowałem Witam zainstalowałem Tomato na ASUSIE RT-N10U optware zainstalowałem na USB zainstalowałem newcs według instrukcji uruchomiłem poprzez wydanie komendy /opt/etc/newcs/bin/start.
Plik newcs.xml do własnych potrzeb. Mogę się bez problemu z zalogować przez przeglądarkę do newcs lecz nie wykrywa czytników. Próbowałem dodawać klientów, lecz w zakladce newcamd users nic sie nie pojawia a w pliku newcs.xml są widoczni dodani klienci. Czytnik mam na FTDI wersja mini z czterema kwarcami 3,75mhz, 3,68mhz, 6,mhz 10mhz próbowałem różnych konfiguracji bez jakichśkolwiek zmian. Poniżej wklejam informację jakie wyświetlane są w programie Putty po wydaniu komendy uruchamiającej NewCS'a

[ Phoenix ] Opening device /dev/ttyusb0
[ Phoenix ] Could not get device /dev/ttyusb0
[ Loader ] Reset failed...
[ Loader ] Reader type 2 on node /dev/ttyusb0

Taka informacja się caly czas powtarza. Bardzo prosze o jakieś sugestie gdzie szukać błędu. Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam.

rozwiązał ktoś już ten problem, mam tą samą sytuację i jak na razie nie mogę nic znaleźć na ten temat, też mi nie wykrywa czytnika Phoenix na USB...
Asus RT-N16 ver.A1
Tomato Firmware 1.28.0000 MIPSR2-110 K26 USB AIO
 
sapcio2

Cytat

edi_pat napisał(a):

Cytat

andrzejbly napisał(a):

talowałem Witam zainstalowałem Tomato na ASUSIE RT-N10U optware zainstalowałem na USB zainstalowałem newcs według instrukcji uruchomiłem poprzez wydanie komendy /opt/etc/newcs/bin/start.
Plik newcs.xml do własnych potrzeb. Mogę się bez problemu z zalogować przez przeglądarkę do newcs lecz nie wykrywa czytników. Próbowałem dodawać klientów, lecz w zakladce newcamd users nic sie nie pojawia a w pliku newcs.xml są widoczni dodani klienci. Czytnik mam na FTDI wersja mini z czterema kwarcami 3,75mhz, 3,68mhz, 6,mhz 10mhz próbowałem różnych konfiguracji bez jakichśkolwiek zmian. Poniżej wklejam informację jakie wyświetlane są w programie Putty po wydaniu komendy uruchamiającej NewCS'a

[ Phoenix ] Opening device /dev/ttyusb0
[ Phoenix ] Could not get device /dev/ttyusb0
[ Loader ] Reset failed...
[ Loader ] Reader type 2 on node /dev/ttyusb0

Taka informacja się caly czas powtarza. Bardzo prosze o jakieś sugestie gdzie szukać błędu. Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam.

rozwiązał ktoś już ten problem, mam tą samą sytuację i jak na razie nie mogę nic znaleźć na ten temat, też mi nie wykrywa czytnika Phoenix na USB...


Mogę się odnieść do zacytowanego przez Ciebie miejsca które wytłuściłem.
Sprawdź w pliku newcs.xml czy w sekcji newcamdserver jest linia z deskey. U mnie musiałem ją dodać ręcznie i wygląda w ten sposób:

Cytat


yes
cardserv
testtestononon1access 01 02 03 04 05 06 07 08 09 10 11 12 13 14



Po dodaniu 01 02 03 04 05 06 07 08 09 10 11 12 13 14 klienci pokazali sie w gui.

Połączony z 26 marzec 2013 21:49:45:
Dodano po jakimś czasie. Pfft

Jak widać w podpisie uzywam aktualnie oscam-a, więc z tego co pamiętam i spoglądając w pliki które używałem to w sekcji także musi znajdować sie wpis deskey-a.

Cytat


TNK
phoenix
357
/dev/ttyUSB0
even
01 02 03 04 05 06 07 08 09 10 11 12 13 14
normal
Yes
....bla bla bla.

Edytowany przez sapcio2 dnia 26-03-2013 21:49
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Asus RT-N16 - tomato-K26USB-1.28.RT-N5x-MIPSR2-115-NEWDRIVER
 
janek13
Witam

zainstalowałem Newcs na swoim routerze, co i gdzie należy wpisać, by Newcs uruchamiał się automatycznie po zresetowaniu routera ??
Asus RT-N66u - tomato-tomato-K26USB-1.28.RT-N5x-MIPSR2-108-AIO-64K
 
kwasss1
ja mam tak
insmod usbserial
insmod ftdi_sio
insmod pl2303
/opt/etc/newcs/bin/start

pierwsze 3 linie instalują moduły
a ostatnia uruchamia newcs


to wszystko jest w skrypcie init
 
janek13
bardzo dziękuję
Asus RT-N66u - tomato-tomato-K26USB-1.28.RT-N5x-MIPSR2-108-AIO-64K
 
edi_pat
dzięki @sapcio2, to było właśnie to... ja też teraz korzystam z oscama, ale może to jeszcze się przydać.
Asus RT-N16 ver.A1
Tomato Firmware 1.28.0000 MIPSR2-110 K26 USB AIO
 
scooby
Witam,
Czy ktoś korzysta jeszcze z newcsa? Mam problem.
Po przeniesieniu serwera na router wszystkie proby polaczenia z zewnatrz sa blokowane przez firewall. Gdy serwer byl na urzadzeniu wenatrz sieci nie bylo problemu. Wie ktos jak rozwiązać ten problem ?
 
hermes-80
Dodać wpis w firewall:
iptables -A INPUT -p tcp --dport 5000 -j ACCEPT

5000 - to port na którym nasłuc****e usługa (zmienić na swój)
===============================================================
Netgear WNR3500L v1
Podziękowania dla administracji Openlinksys.info!
 
scooby
Niestety dalej blokuje proby polaczenia z tym portem z zewnatrz.
 
hermes-80
A w konfigu nie trzeba odblokować podsieci ?
===============================================================
Netgear WNR3500L v1
Podziękowania dla administracji Openlinksys.info!
 
scooby
Jezli piszesz o konfigu newcs to tam nic nie blokuje. Ewidetnie widac po logach z tomato ze wszystkie zatrzymuje sie na probie wejscie na router. Nie wiem co z tym zrobic. Skrypt dodalem do firewalla i dalej robi DROP IN.... Jak router przekierowywal to zapytanie na inne urzadzenie na tym porcie to przepuszczał bez problemu.
Edytowany przez scooby dnia 09-02-2015 20:19
 
Przejdź do forum
Zaloguj
Wprowadź adres e-mail lub nazwę użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Zapomniałeś/aś hasła?
Aktualnie online
· Gości online: 28

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 24,117
· Najnowszy użytkownik: Ja
Czat
Musisz się zalogować, aby opublikować wiadomość.

Adooni
26-04-2024 14:41
jaki router RMerlin nie pociagne, tomato/ openwrt tak non hilink,

tamtosiamto
23-04-2024 12:35
modem bez smilocka?

man1
22-04-2024 23:27
Czy próbował ktoś uzywac karty voice (z nolimit GB) od tmobile w modemie /routerze? Da się jakoś to zrobić? Bo u mnie neta brak. E3372 Sad

tamtosiamto
31-03-2024 12:54
Wesolego jajka wszytskim forumowiczom Grin

tamtosiamto
28-03-2024 23:24
tak, tak zgadza sie, ale ja pytam o wykluczenie noda na guest network w first set, i to nie dziala

Adooni
24-03-2024 13:16
Guest network is currently designed to allow the first set of each band (2.4G, 5G, 5G-1) available to the AiMesh node

tamtosiamto
24-03-2024 03:03
ale w 1 jest opcja do wyboru - dla calej sieci albo rutera only i wlasnie o tym mowie, ze nie dziala

Adooni
23-03-2024 16:31
w dokumencie asusa jest ze wlasnie dla 1 ma dzialac na nodach tez

tamtosiamto
23-03-2024 15:39
tak, ale nie zmienia to faktu, ze w pierwszej nie dziala wylaczanie aimesh dla goscinnej( a powinno), czyli jest jakis bug. Mam start soft, bo to dsl-ac68 ktory nie jest juz updateowany

Adooni
22-03-2024 18:07
nie, 1 wsza bedzie wszedzie trzeba 2ga zrobic dla kazdego pasma te nie sa przenoszone

71,371,564 unikalnych wizyt