18 Maja 2024 18:04:06
Nawigacja
· Strona Główna
· Forum

· Tomato by Shibby
· FreshTomato


Wątki na forum
Najnowsze dyskusje
· [MOD] FreshTomato-MI...
· [MOD] FreshTomato-AR...
· [Howto] Xpenology na...
· Takedown 2000
· [HOWTO] Kompilacja "...
· nju swiatło pytania
· konfiguracja router ...
· Asus TUF-AX3000_V2 p...
· Jaki router kupić? ...
· Szukam zaproszenia n...
· dodatkowe złącza s...
· RT-N18U - nie można...
· [MOD] Tomato64 (x86-64)
· Firewall nie zawsze ...
· Optware na CIFS
· RT-AX56U - Status kl...
· Multiroom N z wykorz...
· [S] Asus RT-AC68U E1
· [S] ASUS RT-AC68U
· Rozłączanie klient...
Najpopularniejsze obecnie wątki
· [MOD] FreshTomato... [870]
· [MOD] FreshTomato... [405]
· [Howto] Xpenology... [30]
Ankieta
Jaki procesor posiada twój router?

Broadcom MIPSEL
Broadcom MIPSEL
36% [151 głosów]

Broadcom ARM
Broadcom ARM
52% [216 głosów]

Atheros
Atheros
5% [22 głosów]

Marvell
Marvell
1% [4 głosów]

Ralink
Ralink
1% [3 głosów]

Intel/AMD/VIA
Intel/AMD/VIA
1% [5 głosów]

Żaden z powyższych
Żaden z powyższych
4% [15 głosów]

Ogółem głosów: 416
Musisz zalogować się, aby móc zagłosować.
Rozpoczęto: 02/02/2015 09:38
Twoje IP
3.149.232.215
Zobacz wątek
OpenLinksys » :: OPROGRAMOWANIE :: » Tomato - firmware
 Drukuj wątek
[MOD] Tomato by shibby
rioachim
Does https://selfsolve.apple.com load on your v123? For me it doesn't seem to be working anymore after update (rt-n10u)
 
mieszk3
@shibby
Potwierdzam, na Asus AC66U działa teraz jak należy.
Edytowany przez mieszk3 dnia 16-10-2014 20:17
Asus RT-AC66U + FreshTomato Firmware 2020.2 MIPSR2 K26AC USB AIO-64K
 
shibby
@rioachim - R7000 with v123 and your url works correct. Check you DNS server and try to use other like google public dns server (8.8.8.8 8.8.4.4)

@mieszk3 - dzięki za potwierdzenie Smile
Proxmox VE: i7-7700T, 64GB RAM, 3x2TB SSD, 1x1TB SSD, 512GB NVMe, Intel X710-DA2 SFP+
VM Router: OpenWRT 22.03.4
VM NAS: Synology DS920+
VM VPS: Debian, WWW, Home Assistant
Switch: Netgear MS510TXPP
Switch: Ubiquiti USW-Flex-mini - szt. 2
Wi-Fi: Ubiquiti U6-Lite - szt. 2
 
kamkil
@shibby - czy jest szansa że w v123 poprawiło się coś z połączeniem pppoe?
Pisałem kilka stron wcześniej o problemach ze wznawianiem połączenia na e3200 v121
Wgrałem tomato toastmana RT-N 0506 EXT i od kilku tygodni nie było ani jednego problemu, wydaje mi się rownież ze łączy się trochę szybciej.

Wydaje mi się ze jest to jakiś problem z restartem usług, z tego co znalazłem to RP-pppoe używa hasła zapisanego w pliku pap-secrets, który jest generowany podczas restartu usług, w dokumentacji Pppd nie znalazłem błędu "chap authentication failed: permission denied", tak jak by podczas próby połączenia nie było jeszcze pliku z hasłem.

Router nie stoi u mnie wiec nie mogę się nim tak bawić na co dzień :/

A drugie pytanie czy jest możliwość update softu z poziomu konsoli przez SSH? Np. Jak w OpenWRT poleceniem sysupgrade?
Asus RT-AC68U + FreshTomato Firmware 2021.7 K26ARM USB AIO-64K
 
jack78

Cytat

kelobb napisał(a):

Hmm, nie wiem czy ktos juz zglaszal, ale intensywnie testuje Tende N60 - mam problem z ustawieniem wydajnego polaczenia - zarowno na 2,4 i 5 GHz nie ma co marzyc o zestawieniu sie na wiecej niz na 54Mb - moze to jest kwestia zaawansowanych wlasciwosci karty Wirelless? co polecacie? moze ktos ma tende i jemu chodzi zestawienie sie karty z routerem na 270-300?
Moze przywrocic do domyslnych ustawien?

Tak czy siak dzieki za wsparcie Tomato na ten model - co jak co ale w tej cenie nic lepszego sie nie znajdzie z gigabitem.
Pozdrowka dla ekipy i Shibbiego!


Używasz szyfrowania?? Pewnie tak, tylko napisz jakiego, bo coś mi mówi że masz właczone WPA/WPA2 TKIP
Zmień na EAS i sprawdź ponownie.

Mikrotik hAP ac2
UniFi AP AC v2
-OFW, UniFi AP PRO- OpenWRT,
Linksys E1000v2 - Tomato-RT-N5x-MIPSR2-116-Hyzoom.4M-Mini
Tenda AC10 - AC1200 OFW
NAS - HP Microserver Gen8 i3-3220T, 8GB RAM 5x 3TB WD RED | Xpenology
 
Jacek5
Mam zmapowany dysk sieciowy pod jedna, głowna partycje na dysku HDD podpietym do routera.. Pare dni temu zapchał mi sie owy dysk/partycja i w windowsie wskazywał na zerowa ilosc wolnej przestrzeni. Usunałem pare giga i nagle miejsce sie zwolnilo..w liczbie kilkuset mega ... (?!). Miałem juz kiedys podobny przypadek i nie jestem pewien czy znalazłem rozwiazanie tego bledu.

Co ciekawek, w zakladce USB suppert w tomato, widnieje inf ze wolna przestrzen na tej partycji wynosi prawie 8GB.... Powiedzmy, ze wrzuce 5MB plik na partycje i stan zajetosci miejsca w windowsie poprawnie wskazuje pomniejszenie sie wolnej przestrzeni, ale z jej zliczeniem do faktycznego stanu juz jest problem. Rzecz jasna nie ma szans na wyslanie pliku o wiekszej pojemnosci niz wskazuje inf w windowsie, choc w rzeczywostosci jest spory zapas....
Asus RT-AC56U @1200,666 + Tomato 138 AIO
GPON 75/75
ASUS RT-N16 + Tomato 132 AIO
Multimedia 60Mb/3
 
shibby

Cytat

kamkil napisał(a):

@shibby - czy jest szansa że w v123 poprawiło się coś z połączeniem pppoe?
Pisałem kilka stron wcześniej o problemach ze wznawianiem połączenia na e3200 v121
Wgrałem tomato toastmana RT-N 0506 EXT i od kilku tygodni nie było ani jednego problemu, wydaje mi się rownież ze łączy się trochę szybciej.

Wydaje mi się ze jest to jakiś problem z restartem usług, z tego co znalazłem to RP-pppoe używa hasła zapisanego w pliku pap-secrets, który jest generowany podczas restartu usług, w dokumentacji Pppd nie znalazłem błędu "chap authentication failed: permission denied", tak jak by podczas próby połączenia nie było jeszcze pliku z hasłem.

Router nie stoi u mnie wiec nie mogę się nim tak bawić na co dzień :/

A drugie pytanie czy jest możliwość update softu z poziomu konsoli przez SSH? Np. Jak w OpenWRT poleceniem sysupgrade?


U rodziców mam łącze z dialogu (RT-N66U) a u znajomego neostradę + siemend 4100 w trybie bridge (RT-N18U). Zatem w obu przypadkachg Tomato łączy internet poprzez PPPoE i nie zgłaszali mi żadnych problemów. Sama wersja v123 nie zmienia nic w tym temacie. Ponadto temat PPPoE nie był ruszany od v114, w którego to changelogu czytamy:
R11; Cofnięto Rrp-pppoe: added version 3.11R43;. Powrót do wersji 3.10. To powinno rozwiązać problemy z rozłączaniem połączenia PPPoE

Co do aktualizacji przez SSH to ja takiego sposobu nie znam i nigdy nie stosowałem.
Proxmox VE: i7-7700T, 64GB RAM, 3x2TB SSD, 1x1TB SSD, 512GB NVMe, Intel X710-DA2 SFP+
VM Router: OpenWRT 22.03.4
VM NAS: Synology DS920+
VM VPS: Debian, WWW, Home Assistant
Switch: Netgear MS510TXPP
Switch: Ubiquiti USW-Flex-mini - szt. 2
Wi-Fi: Ubiquiti U6-Lite - szt. 2
 
kamkil

Cytat

shibby napisał(a):

Cytat

kamkil napisał(a):

@shibby - czy jest szansa że w v123 poprawiło się coś z połączeniem pppoe?
Pisałem kilka stron wcześniej o problemach ze wznawianiem połączenia na e3200 v121
Wgrałem tomato toastmana RT-N 0506 EXT i od kilku tygodni nie było ani jednego problemu, wydaje mi się rownież ze łączy się trochę szybciej.

Wydaje mi się ze jest to jakiś problem z restartem usług, z tego co znalazłem to RP-pppoe używa hasła zapisanego w pliku pap-secrets, który jest generowany podczas restartu usług, w dokumentacji Pppd nie znalazłem błędu "chap authentication failed: permission denied", tak jak by podczas próby połączenia nie było jeszcze pliku z hasłem.

Router nie stoi u mnie wiec nie mogę się nim tak bawić na co dzień :/

A drugie pytanie czy jest możliwość update softu z poziomu konsoli przez SSH? Np. Jak w OpenWRT poleceniem sysupgrade?


U rodziców mam łącze z dialogu (RT-N66U) a u znajomego neostradę + siemend 4100 w trybie bridge (RT-N18U). Zatem w obu przypadkachg Tomato łączy internet poprzez PPPoE i nie zgłaszali mi żadnych problemów. Sama wersja v123 nie zmienia nic w tym temacie. Ponadto temat PPPoE nie był ruszany od v114, w którego to changelogu czytamy:
R11; Cofnięto Rrp-pppoe: added version 3.11R43;. Powrót do wersji 3.10. To powinno rozwiązać problemy z rozłączaniem połączenia PPPoE

Co do aktualizacji przez SSH to ja takiego sposobu nie znam i nigdy nie stosowałem.


Używasz wszędzie wersji AIO? do e3200 kompilujesz tylko wersje AIO, może w AIO jest jakiś problem?
Wcześniej chodził tam wrt3000 z softem 092 i nie było żadnych problemów nigdy, zmieniłem na e3200 i internet nie zawsze wstawał. :/
co ciekawe jak nie mógł wznowić połączenia po restarcie od razu się łączy.

W sofcie toastman jest ta sama wersja rp-ppoe ale jego soft jest dużo uboższy.
Nie wiem już czego szukać, szkoda dwuzakresowego routera żeby pracował tylko w 2,4Ghz :/
Asus RT-AC68U + FreshTomato Firmware 2021.7 K26ARM USB AIO-64K
 
vfiuchcikicshuusrch
shibby, how fully usb3.0 support in your tomato?


T:  Bus=02 Lev=01 Prnt=01 Port=00 Cnt=01 Dev#=  2 [b]Spd=480[/b] MxCh= 0
D:  Ver= 2.10 Cls=00(>ifc ) Sub=00 Prot=00 MxPS=64 #Cfgs=  1
P:  Vendor=0930 ProdID=6545 Rev= 1.00
S:  Manufacturer=Kingston
S:  Product=DataTraveler 3.0
S:  SerialNumber=08606E67EE63EE81D70E7CAA
C:* #Ifs= 1 Cfg#= 1 Atr=80 [b]MxPwr=498mA[/b]
I:* If#= 0 Alt= 0 #EPs= 2 Cls=08(stor.) Sub=06 Prot=50 Driver=usb-storage
E:  Ad=81(I) Atr=02(Bulk) MxPS= 512 Ivl=0ms
E:  Ad=02(O) Atr=02(Bulk) MxPS= 512 Ivl=0ms


spd and power only for usb2.0.. and also speed.. not usb3
Asus RT-AC56U + FreshTomato-ARM-2019.3.220-beta-AIO
 
Steel_Rat
Witam.
Shibby mam pytanie o pakiety ipkg do ARM.
Jest szansa na skompilowanie pakietu mime-lite na arm, bo do bez tego nie mogę uruchomić logwatcha.


[root@RT-N18U root]$ /opt/bin/logwatch
Module MIME::Lite is not available. Unable to build the message, sorry.
Use --data and provide a complete email payload including headers instead.


Ewentualnie czy masz plany by skompilować wszystkie pakiety z mipsel na arm.

A wracając do bazy danych innej niż sqlite w tomato. Myśle, że pakiety np do mysql powinien się załadować nawet jak nie jest uruchomiony serwer mysql na routerze.
Bo przecież serwer mysql nie musi koniecznie działać na nim, może być gdzie indziej zainstalowany np na innym komputerze.

Pozdrawiam.
WRT3200ACN (WRT32X) + OpenWRT 18.06+światełko 150/150 Mb/s
Asus RT-AC68UvE1 + RMerlin + Entware
Netgear WNR3500Lv2 + DDWRT
 
shibby
to paczka perła, Poszukaj, ona powinna być w repo
ipkg list | grep mime

nie mam teraz dostępu do kompa by podać ci dokładną nazwe
Proxmox VE: i7-7700T, 64GB RAM, 3x2TB SSD, 1x1TB SSD, 512GB NVMe, Intel X710-DA2 SFP+
VM Router: OpenWRT 22.03.4
VM NAS: Synology DS920+
VM VPS: Debian, WWW, Home Assistant
Switch: Netgear MS510TXPP
Switch: Ubiquiti USW-Flex-mini - szt. 2
Wi-Fi: Ubiquiti U6-Lite - szt. 2
 
Steel_Rat
Shibby niestety nie ma tego pakietu dla ARM.

Cytat


ipkg list | grep mime
perl-email-mime - 1.863-3 - Easy MIME message parsing.
perl-email-mime-contenttype - 1.015-1 - Parse a MIME Content-Type Header.
perl-email-mime-encodings - 1.312-1 - A unified interface to MIME encodings and decoding.
perl-email-mime-modifier - 1.443-2 - Modify Email::MIME Objects Easily
perl-mime-tools - 5.420-1 - MIME-tools - modules for parsing (and creating!) MIME entities

sprawdzałem dla mipsela jest w Twoim repo a nie ma dla ARM

Pozdrawiam
WRT3200ACN (WRT32X) + OpenWRT 18.06+światełko 150/150 Mb/s
Asus RT-AC68UvE1 + RMerlin + Entware
Netgear WNR3500Lv2 + DDWRT
 
shibby
ja tam mam wszystko Smile

Cytat

[root@R7000 root]$ ipkg list | grep mime
perl-email-mime - 1.863-3 - Easy MIME message parsing.
perl-email-mime-contenttype - 1.015-1 - Parse a MIME Content-Type Header.
perl-email-mime-encodings - 1.312-1 - A unified interface to MIME encodings and decoding.
perl-email-mime-modifier - 1.443-2 - Modify Email::MIME Objects Easily
perl-mime-tools - 5.420-1 - MIME-tools - modules for parsing (and creating!) MIME entities


ty czasem nie instalowałeś optware na wersji v122, która to miała błąd w skrypcie instalacyjnym optware?

Zrób test:

Cytat

cat /opt/etc/ipkg.conf | grep nslu2 | wc -l


jak ci zwróci 1 to ok, jak zwróci 0 to wpisz:

Cytat

echo "src/gz nslu2 http://ipkg.nslu2-linux.org/feeds/optware/mbwe-bluering/cross/stable" >> /opt/etc/ipkg.conf


po tym ipkg update i powinieneś już widzieć wszystkie pakiety.
Proxmox VE: i7-7700T, 64GB RAM, 3x2TB SSD, 1x1TB SSD, 512GB NVMe, Intel X710-DA2 SFP+
VM Router: OpenWRT 22.03.4
VM NAS: Synology DS920+
VM VPS: Debian, WWW, Home Assistant
Switch: Netgear MS510TXPP
Switch: Ubiquiti USW-Flex-mini - szt. 2
Wi-Fi: Ubiquiti U6-Lite - szt. 2
 
IreneuszC
Witam Wszystkich,
stałem się posiadaczem routera Tenda N60 i w związku z tym mam pytania do osób które posiadają ten router lub mają doświadczenie: - chcę zmienić oprogramowanie na to z linku poniżej i do czego jest potrzebny drugi plik z tego adresu : http://tomato.groov.pl/download/K26RT-N/build5x-121-EN/Tenda/.
- jaki nabyć zasilacz 12V/1A do tego sprzętu - prosił bym o link, gdyż router faktycznie się bardzo grzeje, mam zasilacz od tp-linka z takimi parametrami ale nie pasuje - bolec w N60 jest grubszy. Tak na marginesie to myślałem, że importer rozwiązał ten problem i daje mocniejszy zasilacz (tak stanowi opis na stronie jednego ze sklepów i na portalu aukcyjnym) ale rzeczywistość okazała się inna jest 9V/1A.
- jak można rozebrać/ rozkręcić(??) ten router aby móc nawiercić w nim otwory tak jak widziałem tu gdzieś na forum.
Z góry dziękuje za pomoc i pozdrawiam Wszystkich forumowiczów.
 
punkl
czy byłaby możliwość dodania exportowania/importowania listy klientów DHCP?
 
krissos
Dołączę się z prośbą wyżej i jeszcze jak by się dało przekierowanie portów exportować/importować

@shibby czy jest jeszcze szansa na najnowszą wersją pl do RT-N66u??
 
LEVY_pl
++ dla obu postów powyżej
 
Steel_Rat
Shibby

Jak porównasz to co ja dostałem za pomocą polecenia

ipkg list | grep mime
to mamy to samo.
Tyle że tam nie ma pakietu mime-Lite. Przejrzałem nawet na stronie z repo i tam też nie ma nawet w wersji unstable.
Jest tylko w Twoim repo ale wersja tylko na MIPSEL.
Pozdrawiam.
WRT3200ACN (WRT32X) + OpenWRT 18.06+światełko 150/150 Mb/s
Asus RT-AC68UvE1 + RMerlin + Entware
Netgear WNR3500Lv2 + DDWRT
 
kamkil
Ja export statycznych DHCP robię w ten sposób:
Zakładka tools -> system commands

Export:

nvram export --set | grep dhcpd_static=


Import: to co zwróciła podwyższa komenda + w nowym wierszu "nvram commit" np.:

nvram set dhcpd_static="28:6A:BA:02:E4:44<10.0.1.15"
nvram commit


Export przekierowania portów:

nvram export --set | grep portforward=


Import tak samo jak wyżej

Potem najlepiej zresetować router lub zrestartować usługi powinny to być te ale nie jestem tego pewny, ja zawsze restartuje router.


service dnsmasq restart
service firewall restart

Asus RT-AC68U + FreshTomato Firmware 2021.7 K26ARM USB AIO-64K
 
zaboll
pierwsze pytanie: czy jest szansa na wersję PL, czy kompletnie nie jest to już brane pod uwagę?

drugie pytanie, czy wgrywając wersję ostatnią:

http://tomato.groov.pl/download/K26RT-N/build5x-123-EN/Asus%20RT-Nxx/tomato-K26USB-1.28.RT-N5x-MIPSR2-123-AIO.trx

mogę wgrać bez czyszczenia pamięci ?
Asus RT-N16 + tomato-K26USB-1.28.RT-N5x-MIPSR2-115-PL-AIO

Synology DS211j (najprawdopodobniej WD red 3TB x 2 szt.)

WD TV Live
 
Przejdź do forum
Zaloguj
Wprowadź adres e-mail lub nazwę użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Zapomniałeś/aś hasła?
Aktualnie online
· Gości online: 26

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 24,115
· Najnowszy użytkownik: Ja
Czat
Musisz się zalogować, aby opublikować wiadomość.

tamtosiamto
12-05-2024 18:22
Ma ktos sim Plus lub Plush? Mam kod to terabajta danych na 30 dni z blikomanii Smile

RaTaJ
10-05-2024 15:43
Czy intel n100 4x 3,40Ghz z Intel HD i DDR5 byłby dobry, widziałem za 550zł z 8gb ram i ssd 512gb?

Adooni
26-04-2024 14:41
jaki router RMerlin nie pociagne, tomato/ openwrt tak non hilink,

tamtosiamto
23-04-2024 12:35
modem bez smilocka?

man1
22-04-2024 23:27
Czy próbował ktoś uzywac karty voice (z nolimit GB) od tmobile w modemie /routerze? Da się jakoś to zrobić? Bo u mnie neta brak. E3372 Sad

tamtosiamto
31-03-2024 12:54
Wesolego jajka wszytskim forumowiczom Grin

tamtosiamto
28-03-2024 23:24
tak, tak zgadza sie, ale ja pytam o wykluczenie noda na guest network w first set, i to nie dziala

Adooni
24-03-2024 13:16
Guest network is currently designed to allow the first set of each band (2.4G, 5G, 5G-1) available to the AiMesh node

tamtosiamto
24-03-2024 03:03
ale w 1 jest opcja do wyboru - dla calej sieci albo rutera only i wlasnie o tym mowie, ze nie dziala

Adooni
23-03-2024 16:31
w dokumencie asusa jest ze wlasnie dla 1 ma dzialac na nodach tez

72,083,526 unikalnych wizyt