04 Maja 2024 22:24:11
Nawigacja
· Strona Główna
· Forum

· Tomato by Shibby
· FreshTomato


Wątki na forum
Najnowsze dyskusje
· nju swiatło pytania
· konfiguracja router ...
· Asus TUF-AX3000_V2 p...
· Jaki router kupić? ...
· Szukam zaproszenia n...
· [Howto] Xpenology na...
· dodatkowe złącza s...
· RT-N18U - nie można...
· [MOD] Tomato64 (x86-64)
· Firewall nie zawsze ...
· [MOD] FreshTomato-AR...
· Optware na CIFS
· RT-AX56U - Status kl...
· [MOD] FreshTomato-MI...
· Multiroom N z wykorz...
· [S] Asus RT-AC68U E1
· [S] ASUS RT-AC68U
· Rozłączanie klient...
· serwer VPN za wan'em
· Przejscie z dyndns f...
Najpopularniejsze obecnie wątki
· konfiguracja rout... [10]
· nju swiatło pytania [4]
Ankieta
Jaki procesor posiada twój router?

Broadcom MIPSEL
Broadcom MIPSEL
36% [151 głosów]

Broadcom ARM
Broadcom ARM
52% [216 głosów]

Atheros
Atheros
5% [22 głosów]

Marvell
Marvell
1% [4 głosów]

Ralink
Ralink
1% [3 głosów]

Intel/AMD/VIA
Intel/AMD/VIA
1% [5 głosów]

Żaden z powyższych
Żaden z powyższych
4% [15 głosów]

Ogółem głosów: 416
Musisz zalogować się, aby móc zagłosować.
Rozpoczęto: 02/02/2015 09:38
Twoje IP
3.15.6.77
Zobacz wątek
OpenLinksys » :: OPROGRAMOWANIE :: » Tomato - firmware
 Drukuj wątek
[MOD] Tomato by shibby
qander
@UP
takiego właśnie bym sobie życzył admina w sieci w firmie ... czuwa nad wszystkim nawet gdy jest w miejscu gdzie król chadza Wink ...
pozdr
ASUS RT-AC68U Asuswrt-merlin 380.57
ASUS RT-AC66U + tomato-RT-AC66U_RT-AC6x--13x-AIO-64K
[b]Qnap TS-453 Pro QTS 4.x
 
dar3k

Cytat

qander napisał(a):

napisałem że tymczasowe bo nie używałem ich do tej pory więc nie mam większych doświadczeń, ale jeśli piszesz że strony się szybciej ładują to może tak zostawię ... może bo niepokoi mnie ten http://niebezpiecznik.pl/post/wybrale...e-boj-sie/ problem ...
a inna sprawa że trochę mnie zeźliło gdy operator tak sobie pokpił sprawę przy zgłoszeniach


Takich teorii spiskowych to jest wiele jak obawiasz się DNS od google to wpisz inne np od TPSA (Orange) 194.204.159.1 lub Netii 213.241.79.38 albo Open DNS 208.67.222.222 lub 208.67.220.220 (tu więcej) porób sobie testy puszczając pingi na różne serwery i wpisz te co ten ping mają najniższy, teoretycznie powinien to być DNS Twojego dostawcy bo jest najbliżej piszę teoretycznie bo u mnie tak np nie jest - czasem ping to nie wszystko bo czas odpowiedzi samego serwera może być dłuższy niż innego serwera co ma pingi dłuższe.
Ja mam to tak skonfigurowane:
Modem (dostaje DNSy od dostawcy i dalej w LAN jako dns podany jest adres modemu)
Router z tomato jako pierwszy mam OpenDNS, jako alternatywny google i IP modemu.
Tym sposobem używam 4 serwerów DNS jeżeli jakiś nie działa to jest następny itp Smile
ER-12 + 4x UAP-AC-PRO
 
MariuszK
Witam,

mam dość dziwny problem z wgetem. Wget odpalany z opt wygląda jakby nie chciał pracować w trybie -v (verbose - domyślnym). Uruchamiam wget z polecenia:

/tmp/mnt/sda1/optware/bin/wget --user=uzytkownik --password=haslo -T600 -t60 -nH -c --ignore-case -P /tmp/mnt/sda1/pobrane/ "ftp://adres.serwera/pobrane/Katalog_z_filmem/*.mkv"

i dostaję błąd:

==> SYST ... done.    ==> PWD ... done.
==> TYPE I ... done.  ==> CWD (1) /pobrane/Katalog_z_filem ... done.
==> PASV ... done.    ==> LIST ... done.

    [ <=>                                                                                                                 ] 0           --.-K/s   in 0s

2014-09-22 19:25:49 (0.00 B/s) - Data connection: Invalid argument; Retrying.


Wystarczy jednak, że do polecenia dodam -olog lub -nv i ściąganie śmiga jak trzeba. Tyle tylko, że nie mam podglądu na to co się dzieje.

Druga sprawa, jako ciekawostka, to MidnightCommander. Odpalowny w screenie, rozwala się cały wygląd natomiast wyświetla w kolorach. MC odpalony bez screena jest ok, ale bez koloru.

Pozdrawiam, Mariusz.
ASUS RT-AC66U - Tomato by Shibby 121
Edytowany przez MariuszK dnia 22-09-2014 19:47
 
sapcio2
Może zainstaluj optware w normalny sposób?
Pen podmontowany pod /opt (automontowanie wyłączone)

optware-install.sh

i potem instalujesz co potrzebne.

ipkg install wget


Przypuszczam że u Ciebie gubi ścieżki do plików, ale mogę sie mylic.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Asus RT-N16 - tomato-K26USB-1.28.RT-N5x-MIPSR2-115-NEWDRIVER
 
MariuszK

Cytat

sapcio2 napisał(a):

Może zainstaluj optware w normalny sposób?
Pen podmontowany pod /opt (automontowanie wyłączone)

optware-install.sh

i potem instalujesz co potrzebne.

ipkg install wget


Przypuszczam że u Ciebie gubi ścieżki do plików, ale mogę sie mylic.


tzn. to nie ma znaczenia z jakiej ścieżki odpalany, to samo się dzieje ...
(optware normalnie zainstalowany i /opt/ podmontowany).
Pozdrawiam, Mariusz
ASUS RT-AC66U - Tomato by Shibby 121
 
need_password
Witam, czy normalne jest że w wersji 122 ARM na Asus AC56U nie działa QOS oraz jak włącze bandwich limiter to na komputerach podpiętych do routera nie ma Internetu? QOS działa tylko tak, ze pokazuje tylko Service i Voip, reszta ruchu z portów np. 80 czy 443 jest Uncalssified. Bo to że po wgraniu Tomato swieci się jedna lampka tylko Power to juz sie doczytałem że tak jest Smile
 
Staszek
Czy w R7000 gdy jest podłączony LAN 1GB/s to pali się kontrolka na biało, a gdy LAN jest na 100 - pali się na pomarańczowo. Czy tak to jest ustawione w v122 ?
Asus RT-AC68U FreshTomato 2022.2-AIO
Światłowód 200/100
 
wajs
need_password, w TomatoARM qos i parę innych rzeczy są na razie skopane, zanim to zostanie naprawione, polecam przerzucić się na dd-wrt:
najpierw to:
ftp://ftp.dd-wrt.com/betas/2014/03-13-2014-r23720/asus-rt-ac68u/asus_rt-ac68u-firmware.trx
potem to (najlepiej najnowsze):
http://desipro.de/ddwrt/K3-AC-Arm/
Do poczytania forum:
http://www.dd-wrt.com/phpBB2/viewforum.php?f=1
 
need_password
Widzę właśnie skopany QoS, brak nasłuchu na Web Monitorze a co za tym idzie nie zapisuje odwiedzanych stron www (zaraz chyba to wyłączę). Poza tym jakoś to działa, więc chyba zostanę na tym Tomato. A czy DD-WRT ma obsługę 2 OpnVPN-ów jednocześnie (jako Client). Bo ja w swojej sieci mam ponad 30 komputerów i te 2 OpnVPNy łączą się z dwoma serwerami dedykowanymi, na których jest aplikacja która jest nam w pracy niezbędna.
Asus RT-AC56U
Netgear R7000
Asus RT-N10U
Tenda N60
Linksys WRT54G
 
wajs
Ja w tych sprawach, to jestem laikiem, musiałbyś tam na forum doczytać.
Mi potrzebne były:
vlany,
qos,
bandwidth limiter,
statystyki,
rozsądna prędkość wysyłania/pobierania danych z dysku wpiętego do routera po wifi,
stabilność i parę innych drobiazgów,
dd-wrt na ac68u spełniło moje oczekiwania.
Edytowany przez wajs dnia 23-09-2014 11:55
 
shibby

Cytat

Widzę właśnie skopany QoS, brak nasłuchu na Web Monitorze a co za tym idzie nie zapisuje odwiedzanych stron www (zaraz chyba to wyłączę).


Rozwiń myśl, gdyż zarówno QoS jak i Web Monitor w moim tomato działa.
Proxmox VE: i7-7700T, 64GB RAM, 3x2TB SSD, 1x1TB SSD, 512GB NVMe, Intel X710-DA2 SFP+
VM Router: OpenWRT 22.03.4
VM NAS: Synology DS920+
VM VPS: Debian, WWW, Home Assistant
Switch: Netgear MS510TXPP
Switch: Ubiquiti USW-Flex-mini - szt. 2
Wi-Fi: Ubiquiti U6-Lite - szt. 2
 
wajs

Cytat

shibby napisał(a):

Cytat

Widzę właśnie skopany QoS, brak nasłuchu na Web Monitorze a co za tym idzie nie zapisuje odwiedzanych stron www (zaraz chyba to wyłączę).


Rozwiń myśl, gdyż zarówno QoS jak i Web Monitor w moim tomato działa.

Qos na download też działa?
Z tego co pamiętam, były z nim jakieś problemy, między innymi w Qos -> Inbound Limit -> Max Bandwidth Limit, można było tam wpisywać cyferki, ale i tak downloadu nie przycinał do żądanej wartości.
 
need_password
@shibby - dobra teraz patrzę w Web Usage i trochę tych wpisów jest ale to i tak mało od wczoraj - raptem kilkanaście pozycji. Coś nie tak, bo wcześniej jak miałem RTN-16 to tam było kilkadziesiąt jak nie ponad 100 z jednego dnia. Trochę u mnie ludzi pracuje. Co do QOS na rt-n16 działało to tak, że ruch na DNS to był oznaczony w zakładce View Details jako Service, ruch na SIP jako Voip, ruch z portów 443 i 80 jako www itd. Jedynie ruch z VPNa na adres 10.29.0.1 na porcie 80 był zawsze Unclassified. Teraz pomimo włączonego QOS prawie wszystko mam Unclassified oprócz Service i Voip - tylko to kategoryzuje. Wysłać jakieś screeny?
Asus RT-AC56U
Netgear R7000
Asus RT-N10U
Tenda N60
Linksys WRT54G
 
shibby
a więc tak. W oryginalnym tomato Inbound nigdy nie działał. QoS ograniczał tylko ruch wychodzący. Z biegiem czasu powstała modyfikacja która używając modułu IMQ potrafiła zarządzać ruchem przychodzącym.

W tomato-ARM moduł IMQ nie występuje. Nie ma też możliwości by go dodać, gdyż wymagana jest modyfikacja pliku skbuff.h w kernelu. Z tego pliku korzystają jednakże sterowniki WIFI broadcoma, które jak wiemy są precompilowane i z tym nic nie zrobimy. QoS w ARM nie działał w ogóle! Dopiero w wersji v121 został on "wskrzeszony" ale tylko dla ruchu wychodzącego. Niestety póki moduł IMQ nie pojawi się w kernelu i sterowniki WiFi nie będą z nim zgodne to nici z QoS dla Inbound.
Proxmox VE: i7-7700T, 64GB RAM, 3x2TB SSD, 1x1TB SSD, 512GB NVMe, Intel X710-DA2 SFP+
VM Router: OpenWRT 22.03.4
VM NAS: Synology DS920+
VM VPS: Debian, WWW, Home Assistant
Switch: Netgear MS510TXPP
Switch: Ubiquiti USW-Flex-mini - szt. 2
Wi-Fi: Ubiquiti U6-Lite - szt. 2
 
need_password
Dobra dzięki za info. Teraz już rozumiem. To powiedz mi jeszcze dlaczego jak włączę Bandwidth Limiter for LAN i ustawię tam cokolwiek, to nie ma Internetu na żadnym komputerze podpiętym do routera? Pokazuje się tylko na żółto komunikat - coś z ip-tables -h . Jak Bandwidth Limiter wyłączony to wszystko śmiga. Mogę później podesłać screen z komunikatem.

Połączony z 24 wrzesień 2014 22:30:07:

Cytat

need_password napisał(a):

Dobra dzięki za info. Teraz już rozumiem. To powiedz mi jeszcze dlaczego jak włączę Bandwidth Limiter for LAN i ustawię tam cokolwiek, to nie ma Internetu na żadnym komputerze podpiętym do routera? Pokazuje się tylko na żółto komunikat - coś z ip-tables -h . Jak Bandwidth Limiter wyłączony to wszystko śmiga. Mogę później podesłać screen z komunikatem.


Taki komunikat
iptables-restore v1.4.14:
The "nat" table is not intended for filtering, the use of DROP is therefore inhibited.


Error occurred at line: 169
Try `iptables-restore -h' or 'iptables-restore --help' for more information.

i to się co ciekawe pojawia w Acces Restriction.
need_password załączono następujące plik:
Nie masz uprawnień, by zobaczyć załączniki w tym wątku.

Edytowany przez need_password dnia 24-09-2014 22:30
Asus RT-AC56U
Netgear R7000
Asus RT-N10U
Tenda N60
Linksys WRT54G
 
LDevil
Czy firmware tomato-K26USB-1.28.RT-MIPSR2-121-Big-VPN.trx jest odpowiedni do WNR3500L v1?
Co takiego szczególnego ma wersja Nocat? Kiedyś widziałem tabelkę z rozpiską wszystkich różnic pomiędzy wersjami, ale teraz nie potrafię jej znaleźć.
Tomato v2020.3 MIPSR2 K26 USB VPN
 
roccogiani

Cytat

LDevil napisał(a):

Czy firmware tomato-K26USB-1.28.RT-MIPSR2-121-Big-VPN.trx jest odpowiedni do WNR3500L v1?
Co takiego szczególnego ma wersja Nocat? Kiedyś widziałem tabelkę z rozpiską wszystkich różnic pomiędzy wersjami, ale teraz nie potrafię jej znaleźć.

tu masz ta cala tabelke
http://tomato.groov.pl/download/K26RT-N/build5x-108-EN/builds.png
 
shibby

Cytat

need_password napisał(a):

Dobra dzięki za info. Teraz już rozumiem. To powiedz mi jeszcze dlaczego jak włączę Bandwidth Limiter for LAN i ustawię tam cokolwiek, to nie ma Internetu na żadnym komputerze podpiętym do routera? Pokazuje się tylko na żółto komunikat - coś z ip-tables -h . Jak Bandwidth Limiter wyłączony to wszystko śmiga. Mogę później podesłać screen z komunikatem.

Połączony z 24 wrzesień 2014 22:30:07:

Cytat

need_password napisał(a):

Dobra dzięki za info. Teraz już rozumiem. To powiedz mi jeszcze dlaczego jak włączę Bandwidth Limiter for LAN i ustawię tam cokolwiek, to nie ma Internetu na żadnym komputerze podpiętym do routera? Pokazuje się tylko na żółto komunikat - coś z ip-tables -h . Jak Bandwidth Limiter wyłączony to wszystko śmiga. Mogę później podesłać screen z komunikatem.


Taki komunikat
iptables-restore v1.4.14:
The "nat" table is not intended for filtering, the use of DROP is therefore inhibited.


Error occurred at line: 169
Try `iptables-restore -h' or 'iptables-restore --help' for more information.

i to się co ciekawe pojawia w Acces Restriction.


a pokaż jak w takim razie wygląda u ciebie bw limiter skoro krzyczy ci taki błąd. Pokaż też zawartość pliku /etc/iptables.error
Proxmox VE: i7-7700T, 64GB RAM, 3x2TB SSD, 1x1TB SSD, 512GB NVMe, Intel X710-DA2 SFP+
VM Router: OpenWRT 22.03.4
VM NAS: Synology DS920+
VM VPS: Debian, WWW, Home Assistant
Switch: Netgear MS510TXPP
Switch: Ubiquiti USW-Flex-mini - szt. 2
Wi-Fi: Ubiquiti U6-Lite - szt. 2
 
Axelsys
Shibby, planujesz nowsze wydanie Tomato niż 121 ale w polskiej wersji językowej ? bo ostatnie PL to 116 z kwietnia 2014.
CISCO EPC3208 -> ASUS RT-AC68U + Merlin 3.0.0.4_378.50_0
CISCO EPC3208 -> Netgear WNR3500L v2 + Tomato 1.28.0000 MIPSR2-116 K26 USB AIO PL
 
robert83
Witam,
po kilku miesiącach przerwy i tęsknoty za tomato (spalił się poprzedni router) w końcu przywitałem mojego nowego Asusa 56u. Oczywiście już jest na nim tomato.
Teraz mam 2 pytanie:
- jak zainstalować OptWare? jak robię zgodnie z poradnikiem https://openlinksys.info/forum/viewthread.php?thread_id=7607&rowstart=440 to po wpisaniu ./optware-install.sh
dostaję:

Cytat


Using (moje ip) as default gateway.
Checking system config ...
Using 217.170.170.1 as default gateway.
Using the following nameserver(s):
nameserver 127.0.0.1
WarningFrownopt partition not empty!
Installing package uclibc-opt_0.9.28-13_mipsel.ipk ...
Connecting to ipkg.nslu2-linux.org (140.211.169.161:80)
uclibc-opt_0.9.28-13 100% |*******************************| 832k 0:00:00 ETA
Updating /opt/etc/ld.so.cache
/opt/sbin/ldconfig: line 1: syntax error: unexpected "("
Installing package ipkg-opt_0.99.163-10_mipsel.ipk ...
Connecting to ipkg.nslu2-linux.org (140.211.169.161:80)
ipkg-opt_0.99.163-10 100% |*******************************| 75831 0:00:00 ETA
/opt/sbin/ldconfig: line 1: syntax error: unexpected "("
/opt/bin/ipkg: line 1:EL@4▒: not found
/opt/bin/ipkg: line 2: syntax error: unexpected "("
/opt/bin/ipkg: line 1:EL@4▒: not found
/opt/bin/ipkg: line 2: syntax error: unexpected "("
/opt/bin/ipkg: line 1:EL@4▒: not found
/opt/bin/ipkg: line 2: syntax error: unexpected "("

- pamiętam, że udało mi się wymusić przekierowanie wyszukiwania google przez połączenie nieszyfrowane. Niestety zapomniałem spisać gdzie co wpisałem, wiem, że było to coś na wzór blokowania adresu ip w pliku hosts. Macie pomysł co i gdzie to mogło być? bo oczywiście jak jest potrzebne to nie jestem w stanie sobie przypomnieć.
Z góry dzięki
Asus RT-AC56U Tomato Firmware K26ARM USB AIO-64K
 
Przejdź do forum
Zaloguj
Wprowadź adres e-mail lub nazwę użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Zapomniałeś/aś hasła?
Aktualnie online
· Gości online: 3

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 24,115
· Najnowszy użytkownik: Ja
Czat
Musisz się zalogować, aby opublikować wiadomość.

Adooni
26-04-2024 14:41
jaki router RMerlin nie pociagne, tomato/ openwrt tak non hilink,

tamtosiamto
23-04-2024 12:35
modem bez smilocka?

man1
22-04-2024 23:27
Czy próbował ktoś uzywac karty voice (z nolimit GB) od tmobile w modemie /routerze? Da się jakoś to zrobić? Bo u mnie neta brak. E3372 Sad

tamtosiamto
31-03-2024 12:54
Wesolego jajka wszytskim forumowiczom Grin

tamtosiamto
28-03-2024 23:24
tak, tak zgadza sie, ale ja pytam o wykluczenie noda na guest network w first set, i to nie dziala

Adooni
24-03-2024 13:16
Guest network is currently designed to allow the first set of each band (2.4G, 5G, 5G-1) available to the AiMesh node

tamtosiamto
24-03-2024 03:03
ale w 1 jest opcja do wyboru - dla calej sieci albo rutera only i wlasnie o tym mowie, ze nie dziala

Adooni
23-03-2024 16:31
w dokumencie asusa jest ze wlasnie dla 1 ma dzialac na nodach tez

tamtosiamto
23-03-2024 15:39
tak, ale nie zmienia to faktu, ze w pierwszej nie dziala wylaczanie aimesh dla goscinnej( a powinno), czyli jest jakis bug. Mam start soft, bo to dsl-ac68 ktory nie jest juz updateowany

Adooni
22-03-2024 18:07
nie, 1 wsza bedzie wszedzie trzeba 2ga zrobic dla kazdego pasma te nie sa przenoszone

71,567,270 unikalnych wizyt