19 Maja 2024 12:21:44
Nawigacja
· Strona Główna
· Forum

· Tomato by Shibby
· FreshTomato


Wątki na forum
Najnowsze dyskusje
· [MOD] FreshTomato-MI...
· [MOD] FreshTomato-AR...
· [Howto] Xpenology na...
· Takedown 2000
· [HOWTO] Kompilacja "...
· nju swiatło pytania
· konfiguracja router ...
· Asus TUF-AX3000_V2 p...
· Jaki router kupić? ...
· Szukam zaproszenia n...
· dodatkowe złącza s...
· RT-N18U - nie można...
· [MOD] Tomato64 (x86-64)
· Firewall nie zawsze ...
· Optware na CIFS
· RT-AX56U - Status kl...
· Multiroom N z wykorz...
· [S] Asus RT-AC68U E1
· [S] ASUS RT-AC68U
· Rozłączanie klient...
Najpopularniejsze obecnie wątki
· [MOD] FreshTomato... [870]
· [MOD] FreshTomato... [405]
· [Howto] Xpenology... [30]
Ankieta
Jaki procesor posiada twój router?

Broadcom MIPSEL
Broadcom MIPSEL
36% [151 głosów]

Broadcom ARM
Broadcom ARM
52% [216 głosów]

Atheros
Atheros
5% [22 głosów]

Marvell
Marvell
1% [4 głosów]

Ralink
Ralink
1% [3 głosów]

Intel/AMD/VIA
Intel/AMD/VIA
1% [5 głosów]

Żaden z powyższych
Żaden z powyższych
4% [15 głosów]

Ogółem głosów: 416
Musisz zalogować się, aby móc zagłosować.
Rozpoczęto: 02/02/2015 09:38
Twoje IP
3.138.105.89
Zobacz wątek
OpenLinksys » :: OPROGRAMOWANIE :: » Tomato - firmware
 Drukuj wątek
[MOD] Tomato by shibby
grz3si3k

Cytat

Linuxik napisał(a):
Dokładnie jeszcze troche to wszystkich wywalcie z tego forum ,bo ktos sie o cos zapytał, po pierwsze zaglądam tu dośc czesto i widze ze z pomoca dla kogos kto jest laikiem w sprawach tomato jest mizerna albo zadna dzieje sie to od jakiegos czasu, są tylko sami fachowcy od poważnych problemow,szkoda że buniaczka niema on potrafił zejsc na niziny i pomagać,a pozatym pytanie było do Shibby w natłoku pracy zapomniał chyba o pl

To forum ma taka fajną opcje jak SZUKAJ i wielokrotnie to pomaga, natomiast na pytanie o wersje PL po raz drugi..trzeci..piętnasty.. nie pomaga.. nikomu ani developerowi Tomato ani innym userom.
Jeśli byś czytał po kolei posty, pewnie zobaczyłbyś że, @Shibby pisał o tym kilka postów wyżej i że o niczym nie zapomniał, i że kompilował wersje PL, i że pracuje nad Tomato dla ARM, i pewnie ma jeszcze jakieś życie prywatne.
Ale co tam - dajcie mi PL !
RT-AC68U
 
megabrain

Cytat

grz3si3k napisał(a):

[quote]
Jeśli byś czytał po kolei posty, pewnie zobaczyłbyś że, @Shibby pisał o tym kilka postów wyżej i że o niczym nie zapomniał, i że kompilował wersje PL, i że pracuje nad Tomato dla ARM, i pewnie ma jeszcze jakieś życie prywatne.
Ale co tam - dajcie mi PL !


Ja w sumie poszedłbym z wersją PL chyba bardziej radykalnie - zasadniczo każdy "użyszkodnik" powinien mniej lub więcej znać "langłidż" i podstawową obsługę interfejsu Tomato, więc całkowicie bym odpuścił kompilacje PL. Może ktoś kiedyś opracuje system "paczek" językowych do pomidorka, który będzie można utrzymywać niezależnie, wtedy na pewno znajdzie się chętny do pomocy w tłumaczeniu, poprawianiu, przygotowywaniu itp...

Wiem, wiem, słowo - klucz w powyższym : powinien, ale pomarzyć zawsze wolno.

Nie to żeby narzekać na wszystko, forum jest na prawdę mega fajne, ludzie pomocni i życzliwi, ale czytanie co moment "aha, jeszcze jedno pytanie, kiedy będzie PL" już trochę nudzi.
Załóżmy po prostu, że wersja PL jest wydawana nieregularnie i basta.

Pozdr
__________________________________________________________________
Netgear WNR3500L v2 Tomato by Shibby v116 K26RT-N AIO
Linksys WRT54GL v1.1 Tomato by Shibby v112 K26 Mini
TP-Link WDR-4300 OpenWRT Trunk
 
qander
widzę że znów jak bumerang powrócił temat kompilacji PL z treścią "kiedy"
i choć zawsze starałem się obiektywnie podejść do takich pytań i osób
teraz niestety powiem dokładnie to samo co @grz3si3k ... dość już tego
i czas najwyższy zacząć rozliczać za brak rozsądku i wielkie lenistwo
nagradzając zasłużonym BANem
....
szczególnie że już wszystko na ten temat zostało powiedziane i wyjaśnione zarówno przez 'wyjadaczy' forum jak i przez samego shibby'ego i jest dostępne pod opcją SZUKAJ ...
moderator gdzie jesteś ?!?
ASUS RT-AC68U Asuswrt-merlin 380.57
ASUS RT-AC66U + tomato-RT-AC66U_RT-AC6x--13x-AIO-64K
[b]Qnap TS-453 Pro QTS 4.x
 
Linuxik
jestem za ty poprosze o bana żal pl ręce opadaja ale ehhhhhh
 
jack78
O słownik również poproś.

A wracając do tematu wersji PL. Jak przeczytałem niektóre zwroty, to wolałem pozostać przy EN. Może teraz się to zmieniło, bo PL-ke sprawdzałem bardzo dawno temu, ale jeśli ktoś kiedykolwiek bawił się sprzętem sieciowym, to zna terminologię na tyle że PL jest niepotrzebne.

Mikrotik hAP ac2
UniFi AP AC v2
-OFW, UniFi AP PRO- OpenWRT,
Linksys E1000v2 - Tomato-RT-N5x-MIPSR2-116-Hyzoom.4M-Mini
Tenda AC10 - AC1200 OFW
NAS - HP Microserver Gen8 i3-3220T, 8GB RAM 5x 3TB WD RED | Xpenology
 
VANT
tak jak jack78 kiedyś dawno wgrałem wersję PL i bardzo szybko wróciłem do EN. Niestety trudno się połapać czasami Wink

IMO zamiast marnować czas na kompilację wersji PL wolałbym aby shibby poświęcił go na udoskonalanie pomidorka.
Asus RT-N66u - Repeater
Asus RT-AC87U - Main Router
Zyxel GS1920-24- Smart Managed Switch
Zyxel NAS542 - Media Serwer
Linksys WRT-54GL - Tomato by shibby
 
mieszk3
Ja nie mam nic do wersji PL. Moim postem chciałem zwrócić uwagę na ciągle zapytania o ETA. Tak samo denerwują mnie ciągłe pytania o nową wersję EN. Po prostu, będzie kiedy będzie. Temu forum przydała by się większa aktywność moderatorów. Pozdrawiam.
Asus RT-AC66U + FreshTomato Firmware 2020.2 MIPSR2 K26AC USB AIO-64K
 
anonim747874734

Cytat

qander napisał(a):
moderator gdzie jesteś ?!?

Cytat

mieszk3 napisał(a):
Temu forum przydała by się większa aktywność moderatorów.


+1 Angry
https://openlinksys.info/news.php?rea...admore=875
 
SzalonyPtak
Zawsze mozna sie zalogować do Tomato poprzez Chrome i włączyć tłumaczenie strony Smile Jak by nie było jest to jakaś alternatywa do wersji PL Smile
 
b3rok
Przynajmniej 1 moderator obserwuje (czyt. ja) ale co z tego jak opcje moderatorskie są hmmm ograniczone/liche.
I. Huawei HG8240 + 1x Netgear r7000 @FreshTomato + Synology DS1512+
II. TP-Link TL-WDR4300 @Obsy OpenWRT Gargoyle
III. TP-Link TL-WDR3600 @Obsy OpenWRT Gargyle
 
ptyku
Walczyłem z siecią gościnną na swoim wrt54gl (Broadcom BCM5352 chip rev 0 pkg 2) i najnowszym tomato v116en (wg tutorialu https://openlinksys.info/forum/viewthread.php?thread_id=14849&rowstart=0) i niestety tak jak któryś z kolegów napisał w tamtym wątku dalej na tym routerze jest problem z szyfrowaniem. Tzn jeśli sieć gościnna jest nieszyfrowana to wszystko gra, elegancko się łączymy ale po włączeniu szyfrowania sieć ... znika lub nie da się z nią połączyć z nieznanych powodów. Czy ktoś ma jakieś pomysły?

pozdrawiam
 
kille72

Cytat

ptyku napisał(a):

Walczyłem z siecią gościnną na swoim wrt54gl (Broadcom BCM5352 chip rev 0 pkg 2) i najnowszym tomato v116en (wg tutorialu https://openlinksys.info/forum/viewthread.php?thread_id=14849&rowstart=0) i niestety tak jak któryś z kolegów napisał w tamtym wątku dalej na tym routerze jest problem z szyfrowaniem. Tzn jeśli sieć gościnna jest nieszyfrowana to wszystko gra, elegancko się łączymy ale po włączeniu szyfrowania sieć ... znika lub nie da się z nią połączyć z nieznanych powodów. Czy ktoś ma jakieś pomysły?

pozdrawiam

@shibby, potwierdzam problem z guest wifi, testowalem na WRT54GL v1.1 Tomato ND-1.28 116 VPN. Nie gra roli czy jest w br0 lub br1, nie da rady podlaczyc sie z szyfrowaniem.
 
shibby
mowa o k24? która wersja jako ostatnia działała poprawnie?
Proxmox VE: i7-7700T, 64GB RAM, 3x2TB SSD, 1x1TB SSD, 512GB NVMe, Intel X710-DA2 SFP+
VM Router: OpenWRT 22.03.4
VM NAS: Synology DS920+
VM VPS: Debian, WWW, Home Assistant
Switch: Netgear MS510TXPP
Switch: Ubiquiti USW-Flex-mini - szt. 2
Wi-Fi: Ubiquiti U6-Lite - szt. 2
 
kille72

Cytat

shibby napisał(a):

mowa o k24? która wersja jako ostatnia działała poprawnie?

Nie, mowa o innych wersjach tez:

Cytat

drawsko napisał(a):
Po kilku testach stwierdzam:
tomato-K26USB-1.28.RT-N5x-MIPSR2-112-NEWDRIVER-AIO-64K.trx - niedziała poprawnie wirtualna sieć
tomato-K26USB-1.28.RT-N5x-MIPSR2-112-AIO-64K.trx - działa tak jak należy
wrzuciłem na rt-n66u Tomato Firmware 1.28.0000 MIPSR2-114 K26AC USB AIO-64K i znów kiszka. Do sieci gościnnej można się połączyć gdy sieć jest otwarta lub zabezpieczona WEP.

https://openlinksys.info/forum/viewth...ost_126763
 
ptyku

Cytat

mowa o k24? która wersja jako ostatnia działała poprawnie?


W moim przypadku k24. Nie wiem czy jakaś wer. działała prawidłowo, ja osobiście test zacząłem od tomato-ND-1.28.5x-115-PL-VPN a potem tomato-ND-1.28.5x-116-VPN i obie wersje podobnie się zachowują czasem sieć znika w zależności od ustawień (brak rozgłaszania) a czasem po prostu jest dostępna, jest szyfrowania ale brak możliwości połączenia po wpisaniu prawidłowego hasła (System Windows nie mógł nawiązać połączenia z siecią...). Konfiguracja jest myślę prawidłowa bo bez hasła łączy się bez problemów. Mogę wykonać kilka testów i screenów ale musiałbym wiedzieć co dokumentować.

dzięki za odzew, pozdrawiam
 
shibby
sprawdz wersję 112 a jak nadal będzie źle to coś dużo starszego (102 lub 104). Jak i na tych nie zadziała to mam dla ciebie złą wiadomość bo oznacza to, że na tym routerze to nigdy nie działało a ja już zamknąłem działalność z K24. Muszę patrzeć na nowe (Tomato-ARM).

Ew możesz też sprawdzić te wydania w wersji K26-mipsr1
Proxmox VE: i7-7700T, 64GB RAM, 3x2TB SSD, 1x1TB SSD, 512GB NVMe, Intel X710-DA2 SFP+
VM Router: OpenWRT 22.03.4
VM NAS: Synology DS920+
VM VPS: Debian, WWW, Home Assistant
Switch: Netgear MS510TXPP
Switch: Ubiquiti USW-Flex-mini - szt. 2
Wi-Fi: Ubiquiti U6-Lite - szt. 2
 
paczek72
dzieki shibby
Asus RT-N10U v.B1 ||Tomato-K26USB-1.28.RT-N5x-MIPSR2-115-PL-Nocat-VPN||
Linksys E 2500 OFW 1.0.0.7
 
janjarjan
Mam pytanie co do aero2 i Tomato. Od dzisiaj po każdym rozłączeniu i kolejnym połączeniu trzeba wpisać kod captcha na stronie na jaką bezpośrednio zostaniemy przekierowani(i jeszcze raz zrestartować połączenie).
Przetestowałem na modemie bezpośrednio włączonym do kompa i działa.
Jednak modem z aero2 wsadzony do routera z tomato nie wyświetla strony do wpisania captcha (free.aero2.net.pl:8080). Poszukałem trochę na szybko w necie i problemem okazuje się zapobieganie atakom dns-rebind w sekcji zaawansowane->DHCP/DNS. Zdjąłem to zabezpieczenie i strona z captcha się pojawiła. Co muszę zrobić aby przy włączonym ww. zabezpieczeniu dns-rebind móc skorzystać z aero2. Czy wystarczy wpisać w dnsmasq

rebind-domain-ok=/free.aero2.net.pl/

Netgear wnr3500l v1 | Tomato Firmware 1.28.0000 MIPSR2-131 K26 USB BTgui-VPN | Huawei E3372 + RBM
 
shibby
chyba nikt nie zauważył, że tomato 116-PL jest od kilku dobrych dni na serwerze Wink
Proxmox VE: i7-7700T, 64GB RAM, 3x2TB SSD, 1x1TB SSD, 512GB NVMe, Intel X710-DA2 SFP+
VM Router: OpenWRT 22.03.4
VM NAS: Synology DS920+
VM VPS: Debian, WWW, Home Assistant
Switch: Netgear MS510TXPP
Switch: Ubiquiti USW-Flex-mini - szt. 2
Wi-Fi: Ubiquiti U6-Lite - szt. 2
 
paczek72
Mam pytanie odnosnie tomatoanon juz niema możliwosci ustawiania ??

Połączony z 03 kwiecień 2014 15:59:45:
heheh ja widziałe i wczesniej podziekowałem za toSmile
Edytowany przez paczek72 dnia 03-04-2014 16:02
Asus RT-N10U v.B1 ||Tomato-K26USB-1.28.RT-N5x-MIPSR2-115-PL-Nocat-VPN||
Linksys E 2500 OFW 1.0.0.7
 
Przejdź do forum
Zaloguj
Wprowadź adres e-mail lub nazwę użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Zapomniałeś/aś hasła?
Aktualnie online
· Gości online: 9

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 24,115
· Najnowszy użytkownik: Ja
Czat
Musisz się zalogować, aby opublikować wiadomość.

tamtosiamto
12-05-2024 18:22
Ma ktos sim Plus lub Plush? Mam kod to terabajta danych na 30 dni z blikomanii Smile

RaTaJ
10-05-2024 15:43
Czy intel n100 4x 3,40Ghz z Intel HD i DDR5 byłby dobry, widziałem za 550zł z 8gb ram i ssd 512gb?

Adooni
26-04-2024 14:41
jaki router RMerlin nie pociagne, tomato/ openwrt tak non hilink,

tamtosiamto
23-04-2024 12:35
modem bez smilocka?

man1
22-04-2024 23:27
Czy próbował ktoś uzywac karty voice (z nolimit GB) od tmobile w modemie /routerze? Da się jakoś to zrobić? Bo u mnie neta brak. E3372 Sad

tamtosiamto
31-03-2024 12:54
Wesolego jajka wszytskim forumowiczom Grin

tamtosiamto
28-03-2024 23:24
tak, tak zgadza sie, ale ja pytam o wykluczenie noda na guest network w first set, i to nie dziala

Adooni
24-03-2024 13:16
Guest network is currently designed to allow the first set of each band (2.4G, 5G, 5G-1) available to the AiMesh node

tamtosiamto
24-03-2024 03:03
ale w 1 jest opcja do wyboru - dla calej sieci albo rutera only i wlasnie o tym mowie, ze nie dziala

Adooni
23-03-2024 16:31
w dokumencie asusa jest ze wlasnie dla 1 ma dzialac na nodach tez

72,108,664 unikalnych wizyt