19 Maja 2024 12:21:14
Nawigacja
· Strona Główna
· Forum

· Tomato by Shibby
· FreshTomato


Wątki na forum
Najnowsze dyskusje
· [MOD] FreshTomato-MI...
· [MOD] FreshTomato-AR...
· [Howto] Xpenology na...
· Takedown 2000
· [HOWTO] Kompilacja "...
· nju swiatło pytania
· konfiguracja router ...
· Asus TUF-AX3000_V2 p...
· Jaki router kupić? ...
· Szukam zaproszenia n...
· dodatkowe złącza s...
· RT-N18U - nie można...
· [MOD] Tomato64 (x86-64)
· Firewall nie zawsze ...
· Optware na CIFS
· RT-AX56U - Status kl...
· Multiroom N z wykorz...
· [S] Asus RT-AC68U E1
· [S] ASUS RT-AC68U
· Rozłączanie klient...
Najpopularniejsze obecnie wątki
· [MOD] FreshTomato... [870]
· [MOD] FreshTomato... [405]
· [Howto] Xpenology... [30]
Ankieta
Jaki procesor posiada twój router?

Broadcom MIPSEL
Broadcom MIPSEL
36% [151 głosów]

Broadcom ARM
Broadcom ARM
52% [216 głosów]

Atheros
Atheros
5% [22 głosów]

Marvell
Marvell
1% [4 głosów]

Ralink
Ralink
1% [3 głosów]

Intel/AMD/VIA
Intel/AMD/VIA
1% [5 głosów]

Żaden z powyższych
Żaden z powyższych
4% [15 głosów]

Ogółem głosów: 416
Musisz zalogować się, aby móc zagłosować.
Rozpoczęto: 02/02/2015 09:38
Twoje IP
3.138.105.89
Zobacz wątek
OpenLinksys » :: OPROGRAMOWANIE :: » Tomato - firmware
 Drukuj wątek
[MOD] Tomato by shibby
shibby
zrobił zwyczajne świństwo aż mi ochota nad dalszą pracą nad ARM odeszła. Najgorsze jest to, że mu zaufałem i dałem moje kompletne źródła (ciężkie 3 miesiące pracy) a on mi się tak odwdzięcza.
Proxmox VE: i7-7700T, 64GB RAM, 3x2TB SSD, 1x1TB SSD, 512GB NVMe, Intel X710-DA2 SFP+
VM Router: OpenWRT 22.03.4
VM NAS: Synology DS920+
VM VPS: Debian, WWW, Home Assistant
Switch: Netgear MS510TXPP
Switch: Ubiquiti USW-Flex-mini - szt. 2
Wi-Fi: Ubiquiti U6-Lite - szt. 2
 
kamilj
Więc mówie Pfft
Taki mały trik i nagle do Ciebie przybiegnie że coś jest nie tak Grin
------------------------------------------------------------------------------
[b]RegulaminOpenlinksys.info v0.1
[url=http://openlinksys.info/forum/viewthread.p
 
shibby
nie potrafię być świnią Smile Nie tak mnie wychowano. Pozostaje mieć nadzieję, że ludzie zorientują się z czasem, kto tu odpie**** całą ciężką robotę Wink

Połączony z 24 marzec 2014 20:58:34:
Nie chciałem publikować tak szybko tomato-arm no ale nie mam innego wyjścia.

W sumie to tomato-arm działa u mnie od ponad 3 tygodni i do tego co ja wykorzystuje to działa rewelacyjnie. Mam nadzieję, że i wam przypadnie do gustu. Oczywiście wszelkie uwagi mile widziane Smile

http://tomato.groov.pl/?p=579
Edytowany przez shibby dnia 24-03-2014 20:58
Proxmox VE: i7-7700T, 64GB RAM, 3x2TB SSD, 1x1TB SSD, 512GB NVMe, Intel X710-DA2 SFP+
VM Router: OpenWRT 22.03.4
VM NAS: Synology DS920+
VM VPS: Debian, WWW, Home Assistant
Switch: Netgear MS510TXPP
Switch: Ubiquiti USW-Flex-mini - szt. 2
Wi-Fi: Ubiquiti U6-Lite - szt. 2
 
kamilj
W "About" napisał przynajmniej że ty przeportowałeś praktycznie wszystko ? Pfft
------------------------------------------------------------------------------
[b]RegulaminOpenlinksys.info v0.1
[url=http://openlinksys.info/forum/viewthread.p
 
emer
faktycznie to dość dziwne .... a jak dziwne, niezrozumiałe, to ....
R7000 V1.0.3.80_1.1.38 "back to stock"
Dell 7720 + karta WiFi AzureWave AW-CE123H na Broadcom BCM4352
Dell E7240 + WiFi na Broadcom BCM4352
2x WRT54GL w szafie na sprzedaż ...
 
SzalonyPtak
A może jakas mała dystrybucja Tomato na Raspberry Pi ?
Można mały fajny AP stworzyć Smile
 
skupi
No Victek chciał zaistnieć, ale shibby ma racje że za wcześnie na publikacje ARM. Podstawowe funkcje działają, ale kilka innych rzeczy nie do końca, no i trochę bugów jest.

Ja na pewno pozwolę sobie skomentować wpisy Victek na innych forach
 
paczek72
no tak ale to wersja beta ,ludziska bedą wyłapywac wszystkie problemy,po to sie ja wydaje
Asus RT-N10U v.B1 ||Tomato-K26USB-1.28.RT-N5x-MIPSR2-115-PL-Nocat-VPN||
Linksys E 2500 OFW 1.0.0.7
 
shibby
pączek beta, nie beta. Victek wersję 9013 wydawał przez rok jako beta (aż mu się alfabet skończył). Dodatkowo przez cały rok nie publikował żadnych źródeł, bo jak twierdził: opublikuje jak skończy. To jest w porządku?

Ponadto tu chodzi o to, że 99% pracy nad ARM zrobiłem ja. On nie rozwiązał ani jednego ważnego problemu. Wziął moje źródła (bo ja potrafię się dzielić) i gdy ja byłem zajęty pracą, on opublikował swoje tomato. To jest w porządku? Nie wydaje mi się.
Proxmox VE: i7-7700T, 64GB RAM, 3x2TB SSD, 1x1TB SSD, 512GB NVMe, Intel X710-DA2 SFP+
VM Router: OpenWRT 22.03.4
VM NAS: Synology DS920+
VM VPS: Debian, WWW, Home Assistant
Switch: Netgear MS510TXPP
Switch: Ubiquiti USW-Flex-mini - szt. 2
Wi-Fi: Ubiquiti U6-Lite - szt. 2
 
paczek72

Cytat

Ponadto tu chodzi o to, że 99% pracy nad ARM zrobiłem ja. On nie rozwiązał ani jednego ważnego problemu. Wziął moje źródła (bo ja potrafię się dzielić) i gdy ja byłem zajęty pracą, on opublikował swoje tomato. To jest w porządku? Nie wydaje mi się.


to nie jest w porzadku niepodlega to zadnej dyskusji, szkoda że wczesniej niewydales wersj beta a potem mu udostepniłes żródła, ludzie tacy są najlepiej jechac na czyimś grzbiecie
Edytowany przez shibby dnia 25-03-2014 12:32
Asus RT-N10U v.B1 ||Tomato-K26USB-1.28.RT-N5x-MIPSR2-115-PL-Nocat-VPN||
Linksys E 2500 OFW 1.0.0.7
 
qander
shibby Twoje rozgoryczenie jest jak najbardziej zrozumiałe ale nie przejmuj się bo i tak w ostatecznym rozrachunku będzie się liczyło to który pomidor dojrzeje i będą na niego chętni ... czego Tobie i sobie życzymy
ASUS RT-AC68U Asuswrt-merlin 380.57
ASUS RT-AC66U + tomato-RT-AC66U_RT-AC6x--13x-AIO-64K
[b]Qnap TS-453 Pro QTS 4.x
 
ovner
W takiej sytuacji rozwiązanie jest jedno. Błędy które będą zgłaszanie i naprawiane w kolejnych wypuszczanych wersjach, ale źródła publikowane np. co 3 wydania wtedy zobaczy się jak konkurencja poradzi sobie z błędami i jak długo będą wypuszczane nowe wydania .
TUF-AX5400 @ Firmware:388.1_0-gnuton1
RT-N16 @ FreshTomato Firmware 2023.3 MIPSR2 K26 USB VPN + Huawei e3372 no-hilink
www.speedtest.net/result/14587008641.png
 
Adooni
kurde swinstwo straszne. Jedyne co Tobie mogę polecic to zaprzestanie dzielenia sie zrodlami - jak zrobisz poprawke to wprowadzaj tylko w Swoim pomidorze niech sam zacznie pracowac nad nimi. Takie rozwiazanie przekona wszystkich kto tak naprawde jest tego autorem.

Zdaje sobie sprawe ze to wiecej roboty itd. ale jestes na 100% tak w tym obcykany ze sobie sam proradzisz i naprawde nie bedzie watpliwosci kto mial dziesiatki nieprzespanych nocy a kto zerowal jak pijawka.
Orange 300/50 Mb/s + ONT Terminal
HPE MS gen8 Proxmox 7.0-11 VMs: Router OPNsense 23.X-amd64 and OMV
HPE MicroServer gen8: Xeon E3-1265Lv2, 16GB (2x KTH-PL316E/8G), HP 331T, 4x4TB WD RED
Asus RT-AC68U AccessPoint
 
ardens
Witam mam do was prośbę nie jestem z angielskiego za dobry a muszę przetłumaczyć ten tekst czy mógłby ktoś mi pomóc wiem że nie jest to miejsce na takie wpisy ale dużo osób w tym dziale posługuje się angielskim pomocy Shock
"Now on to a high-altitude look at the GNU/Linux operating system architecture. You
can think about an operating system from two levels.
At the top is the user, or application, space. This is where the user applications are
executed. Below the user space is the kernel space. Here, the Linux kernel exists.
There is also the GNU C Library (glibc). This provides the system call interface that
connects to the kernel and provides the mechanism to transition between the user-space
application and the kernel. This is important because the kernel and user application
occupy different protected address spaces. And while each user-space process occupies
its own virtual address space, the kernel occupies a single address space. For more
information, see the links in the resources section.
The Linux kernel can be further divided into three gross levels. At the top is the system
call interface, which implements the basic functions such as read and write. Below the
system call interface is the kernel code, which can be more accurately defined as the
architecture-independent kernel code. This code is common to all of the processor architectures
supported by Linux. Below this is the architecture-dependent code, which
forms what is more commonly called a BSP (Board Support Package). This code serves
as the processor and platform-specific code for the given architecture.
When discussing the architecture of a large and complex system, you can view the
system from many perspectives. One goal of an architectural decomposition is to
provide a way to understand the source better and that's what we'll do here.
The Linux kernel implements a number of important architectural attributes. At a high
level, and at lower levels, the kernel is layered into a number of distinct subsystems.
Linux can also be considered monolithic because it lumps all of the basic services into
the kernel. This differs from a microkernel architecture, where the kernel provides
basic services such as communication, I/O, and memory and process management,
and more specific services are plugged in to the microkernel layer. Each has its own
advantages, but I'll steer clear of that debate."
Edytowany przez ardens dnia 26-03-2014 11:14
 
PanRatio
Myślę, że Victek jest zazdrosny o talent i osiągnięcia shibbiego Grin
 
VANT
nie wiem czy wcześniej było, ale w Bandwidth, Realtime total pokazuje dziwne dane....w moim przypadku dość długo pokazywało 570MB, na chwilę rosło i potem spadało....mimo pobrania kilku GB danych ....
Tomato K26AC116 AIO
Asus RT-N66u - Repeater
Asus RT-AC87U - Main Router
Zyxel GS1920-24- Smart Managed Switch
Zyxel NAS542 - Media Serwer
Linksys WRT-54GL - Tomato by shibby
 
Nimloth
@shibby Czy na Twoim Tomato pod RT-AC68U dziala prawidlowo ldconfig ?

Na AsusWRT (Merlin) niestety lipa:
admin@RT-AC68U:/# ldconfig
/opt/sbin/ldconfig: line 1: syntax error: unexpected "("

Dodatkowo czego brakuje aby dzialalo minidlna ?
 
Linuxik
Shibby a co z obiecaną wersja PL Smile? pozdrowienia dla wszystkich
 
mieszk3

Cytat

Linuxik napisał(a):

Shibby a co z obiecaną wersja PL Smile? pozdrowienia dla wszystkich

Do wszystkich co to pytają kiedy wersja i czemu tak długo, zacytuję główne zdanie na XDA:

DO NOT ASK FOR ETA!!!

Jak dla mnie każde pytanie 'kiedy' powinno się kończyć ostrzeżeniem, a następnie banem.
Co drugi post to pytanie o ETA, to się naprawdę ciężko czyta i przegląda.
Moderatorzy - do dzieła!
Asus RT-AC66U + FreshTomato Firmware 2020.2 MIPSR2 K26AC USB AIO-64K
 
Linuxik
Dokładnie jeszcze troche to wszystkich wywalcie z tego forum ,bo ktos sie o cos zapytał, po pierwsze zaglądam tu dośc czesto i widze ze z pomoca dla kogos kto jest laikiem w sprawach tomato jest mizerna albo zadna dzieje sie to od jakiegos czasu, są tylko sami fachowcy od poważnych problemow,szkoda że buniaczka niema on potrafił zejsc na niziny i pomagać,a pozatym pytanie było do Shibby w natłoku pracy zapomniał chyba o pl
 
Przejdź do forum
Zaloguj
Wprowadź adres e-mail lub nazwę użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Zapomniałeś/aś hasła?
Aktualnie online
· Gości online: 11

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 24,115
· Najnowszy użytkownik: Ja
Czat
Musisz się zalogować, aby opublikować wiadomość.

tamtosiamto
12-05-2024 18:22
Ma ktos sim Plus lub Plush? Mam kod to terabajta danych na 30 dni z blikomanii Smile

RaTaJ
10-05-2024 15:43
Czy intel n100 4x 3,40Ghz z Intel HD i DDR5 byłby dobry, widziałem za 550zł z 8gb ram i ssd 512gb?

Adooni
26-04-2024 14:41
jaki router RMerlin nie pociagne, tomato/ openwrt tak non hilink,

tamtosiamto
23-04-2024 12:35
modem bez smilocka?

man1
22-04-2024 23:27
Czy próbował ktoś uzywac karty voice (z nolimit GB) od tmobile w modemie /routerze? Da się jakoś to zrobić? Bo u mnie neta brak. E3372 Sad

tamtosiamto
31-03-2024 12:54
Wesolego jajka wszytskim forumowiczom Grin

tamtosiamto
28-03-2024 23:24
tak, tak zgadza sie, ale ja pytam o wykluczenie noda na guest network w first set, i to nie dziala

Adooni
24-03-2024 13:16
Guest network is currently designed to allow the first set of each band (2.4G, 5G, 5G-1) available to the AiMesh node

tamtosiamto
24-03-2024 03:03
ale w 1 jest opcja do wyboru - dla calej sieci albo rutera only i wlasnie o tym mowie, ze nie dziala

Adooni
23-03-2024 16:31
w dokumencie asusa jest ze wlasnie dla 1 ma dzialac na nodach tez

72,108,658 unikalnych wizyt