07 Maja 2024 07:44:24
Nawigacja
· Strona Główna
· Forum

· Tomato by Shibby
· FreshTomato


Wątki na forum
Najnowsze dyskusje
· Takedown 2000
· [Howto] Xpenology na...
· [HOWTO] Kompilacja "...
· nju swiatło pytania
· konfiguracja router ...
· Asus TUF-AX3000_V2 p...
· Jaki router kupić? ...
· Szukam zaproszenia n...
· dodatkowe złącza s...
· RT-N18U - nie można...
· [MOD] Tomato64 (x86-64)
· Firewall nie zawsze ...
· [MOD] FreshTomato-AR...
· Optware na CIFS
· RT-AX56U - Status kl...
· [MOD] FreshTomato-MI...
· Multiroom N z wykorz...
· [S] Asus RT-AC68U E1
· [S] ASUS RT-AC68U
· Rozłączanie klient...
Najpopularniejsze obecnie wątki
· [HOWTO] Kompilacj... [67]
· [Howto] Xpenology... [25]
· nju swiatło pytania [4]
· Takedown 2000 [2]
Ankieta
Jaki procesor posiada twój router?

Broadcom MIPSEL
Broadcom MIPSEL
36% [151 głosów]

Broadcom ARM
Broadcom ARM
52% [216 głosów]

Atheros
Atheros
5% [22 głosów]

Marvell
Marvell
1% [4 głosów]

Ralink
Ralink
1% [3 głosów]

Intel/AMD/VIA
Intel/AMD/VIA
1% [5 głosów]

Żaden z powyższych
Żaden z powyższych
4% [15 głosów]

Ogółem głosów: 416
Musisz zalogować się, aby móc zagłosować.
Rozpoczęto: 02/02/2015 09:38
Twoje IP
13.59.100.42
Zobacz wątek
OpenLinksys » :: OPROGRAMOWANIE :: » Tomato - firmware
 Drukuj wątek
[MOD] Tomato by shibby
djandy75
Witam , próbuję wgrać firmware tomato-K26-1.28.RT-MIPSR1-115-PL-MiniIPv6.trx do wrt54gl i niestety pokazuje błąd " File is too big to fit in MTD" . Jak temu zaradzić?
 
jack78
Chyba zostaje ci tylko wersja mini bez IPv6, albo zmiana routera, który aż się prosi aby go zastąpić czymś nowszym.
Shibby już kiedyś wspominał że nie będzie więcej robił softów dla routerów 4MB, bo jest problem coś tam upchać.

Mikrotik hAP ac2
UniFi AP AC v2
-OFW, UniFi AP PRO- OpenWRT,
Linksys E1000v2 - Tomato-RT-N5x-MIPSR2-116-Hyzoom.4M-Mini
Tenda AC10 - AC1200 OFW
NAS - HP Microserver Gen8 i3-3220T, 8GB RAM 5x 3TB WD RED | Xpenology
 
kille72

Cytat

djandy75 napisał(a):

Witam , próbuję wgrać firmware tomato-K26-1.28.RT-MIPSR1-115-PL-MiniIPv6.trx do wrt54gl i niestety pokazuje błąd " File is too big to fit in MTD" . Jak temu zaradzić?


Najnowsze wersje K26IPv6 nie wchodza juz na WRT54GL. Potrzebujesz IPv6? Jak nie to wgraj np. K24.
 
raptor123

Cytat

b3rok napisał(a):

@aczek72 - skończ w końcu marudzić i pisać w co drugim poście o wersję PL. Bo Twoje posty nic nie wnoszą do tematu. Będzie kiedy będzie albo pisz na PW do shibbiego.

Używam 116EN, ale jeśli była by możliwość używania PL to oczywiście bym wgrał PL.
Jesteśmy w POLSCE i nie bójmy się używać i domagać się używania języka polskiego. Rozumiem Shibiego, że najpierw robi wersję EN, ale wersja PL też by się przydała i nie próbujcie mnie przekonywać, że mam się uczyć/używać języka angielskiego czy innego (bo znam i używam 3, prócz polskiego) ale przywołam co napisałem wyżej jesteśmy w Polsce i nie bójmy się domagać/żądać abyśmy korzystali z języka ojczystego (ostatnio nawet był jego dzień). EOT
 
shibby

Cytat

Używam 116EN, ale jeśli była by możliwość używania PL to oczywiście bym wgrał PL.


PLkę zacząłem kompilować w sobotę. Myślę, że jak nie będzie żadnych problemów to we wtorek ją opublikuję.
Proxmox VE: i7-7700T, 64GB RAM, 3x2TB SSD, 1x1TB SSD, 512GB NVMe, Intel X710-DA2 SFP+
VM Router: OpenWRT 22.03.4
VM NAS: Synology DS920+
VM VPS: Debian, WWW, Home Assistant
Switch: Netgear MS510TXPP
Switch: Ubiquiti USW-Flex-mini - szt. 2
Wi-Fi: Ubiquiti U6-Lite - szt. 2
 
raptor123
Shibby, jak będzie to będzie, ale nie zapominaj o PL'kach w przyszłych wersjach (nie mówię o każdej wersji ale co kilka EN fajnie żeby wpadła PL'ka[po jakiś głębszych zmianach])
 
enigma
Hej ludziska, planuje pod RT-N10U dodać modem Huawei e1750. Ma to robić tylko za bramkę z kasami fiskalnymi - na zasadzie odczyt zmiana cen itp pierdoły (openvpn na tym będzie działać). Chcę by modem się podnosił np o godzinie 7 rano a uwalało połączenie np o godzinie 18. Szkoda transferu po godzinach pracy. Domyślam się że pasuje to zrobić w "szudlerku" ale jakie komendy dać na start a jakie stop i czy tak się da by się połączenie podnosiło samo w razie rozłączenia Smile

Sorki jak nie w tym temacie.
 
zengchen228

Cytat

shibby napisał(a):

Cytat

Używam 116EN, ale jeśli była by możliwość używania PL to oczywiście bym wgrał PL.


PLkę zacząłem kompilować w sobotę. Myślę, że jak nie będzie żadnych problemów to we wtorek ją opublikuję.

I had test the 116 & 116.T1 on my routes( ASUS RT-AC68U,Netgear R6300v2 ).The most features work's well.

But the Transmission is unstable, When I enable it and download some thing from PT Site, After a few minutes, the transmission process no responsez90;
 
shibby
please install transmission from optware and set binaries path as optware (not internal). Should be more stable.
Proxmox VE: i7-7700T, 64GB RAM, 3x2TB SSD, 1x1TB SSD, 512GB NVMe, Intel X710-DA2 SFP+
VM Router: OpenWRT 22.03.4
VM NAS: Synology DS920+
VM VPS: Debian, WWW, Home Assistant
Switch: Netgear MS510TXPP
Switch: Ubiquiti USW-Flex-mini - szt. 2
Wi-Fi: Ubiquiti U6-Lite - szt. 2
 
dejmian
shibby testowałeś DLNA na Tomato-ARM? Mój TV Samsunga, który ma DLNA, nie chce wykryć routerka, po uruchomieniu Media Server.
 
HARPII

Cytat

enigma napisał(a):

Hej ludziska, planuje pod RT-N10U dodać modem Huawei e1750. Ma to robić tylko za bramkę z kasami fiskalnymi - na zasadzie odczyt zmiana cen itp pierdoły (openvpn na tym będzie działać). Chcę by modem się podnosił np o godzinie 7 rano a uwalało połączenie np o godzinie 18. Szkoda transferu po godzinach pracy. Domyślam się że pasuje to zrobić w "szudlerku" ale jakie komendy dać na start a jakie stop i czy tak się da by się połączenie podnosiło samo w razie rozłączenia Smile

Sorki jak nie w tym temacie.


service wan start
service wan stop

connect mode "Keep Alive"
 
jack78

Cytat

dejmian napisał(a):

shibby testowałeś DLNA na Tomato-ARM? Mój TV Samsunga, który ma DLNA, nie chce wykryć routerka, po uruchomieniu Media Server.


A na pewno twój Samsung ma DLNA certified i nie wymaga oprogramowania dedykowanego?? Bo ojca LG tak właśnie ma, a gdy napisałem do Samsunga odnośnie DLNA, to dostałem odpowiedź że muszę mieć dedykowany soft. Dlatego wybrałem Panasonica.

Mikrotik hAP ac2
UniFi AP AC v2
-OFW, UniFi AP PRO- OpenWRT,
Linksys E1000v2 - Tomato-RT-N5x-MIPSR2-116-Hyzoom.4M-Mini
Tenda AC10 - AC1200 OFW
NAS - HP Microserver Gen8 i3-3220T, 8GB RAM 5x 3TB WD RED | Xpenology
 
dejmian

Cytat

jack78 napisał(a):

Cytat

dejmian napisał(a):

shibby testowałeś DLNA na Tomato-ARM? Mój TV Samsunga, który ma DLNA, nie chce wykryć routerka, po uruchomieniu Media Server.


A na pewno twój Samsung ma DLNA certified i nie wymaga oprogramowania dedykowanego?? Bo ojca LG tak właśnie ma, a gdy napisałem do Samsunga odnośnie DLNA, to dostałem odpowiedź że muszę mieć dedykowany soft. Dlatego wybrałem Panasonica.


Brat u siebie na PC nic nie instalował, a telewizor mi wykrywa jego kompa. Poczytam trochę o tym, nie testowałem DLNA na OFW, w nocy jak będę miał możliwość wrócę do OFW i zobaczę czy tam będzie działało.
 
shibby
jack, nie sprawdzałem ale uczynię to.
Proxmox VE: i7-7700T, 64GB RAM, 3x2TB SSD, 1x1TB SSD, 512GB NVMe, Intel X710-DA2 SFP+
VM Router: OpenWRT 22.03.4
VM NAS: Synology DS920+
VM VPS: Debian, WWW, Home Assistant
Switch: Netgear MS510TXPP
Switch: Ubiquiti USW-Flex-mini - szt. 2
Wi-Fi: Ubiquiti U6-Lite - szt. 2
 
dejmian

Cytat

shibby napisał(a):

jack, nie sprawdzałem ale uczynię to.


Ja prosiłem o sprawdzenie, a nie jack, ale mniejsza z tym. Dzieki shibby za zainteresowanie się sprawą. Jak mówię, nie testowałem DLNA na OFW, czy Merlinie, więc nie mam porównania czy to w ogóle działało.
 
VANT
pewnie było, ale zapytam...

da radę uruchomić funkcjonalność repeter'a na tomato (w opcjach nie znalazłem) ? Mam wolnego WRT-54GL i chętnie bym go wykorzystał.
Asus RT-N66u - Repeater
Asus RT-AC87U - Main Router
Zyxel GS1920-24- Smart Managed Switch
Zyxel NAS542 - Media Serwer
Linksys WRT-54GL - Tomato by shibby
 
Vettel
Hi Shibby,
In T1 firmware, I found every time I reboot the router (one reboot after another without doing anything else), the free space of nvram get reduced a little bit (several bytes).
With simple compare of output of "nvram show", I found the token "acs_ifnames" get appended every time the router is rebooted.
Now it's "acs_ifnames=eth1 eth2 eth1 eth2 eth1 eth2 eth1 eth2 eth1 eth2 eth1 eth2", with several reboots, which seems like with every reboot, an "eth1 eth2" get appended.

Another question: In normal case, does every reboot modify the nvram? I mean the physical nvram which get committed, not the map in the ram which is volatile. Except the "Apply" in the GUI when saving settings, is there any other case Tomato will do a "commit" to the nvram? Like saving some vars between every reboots and retrieve it later on.

Thx.
Edytowany przez Vettel dnia 18-03-2014 07:44
 
Kontrolny

Cytat

VANT napisał(a):

pewnie było, ale zapytam...

da radę uruchomić funkcjonalność repeter'a na tomato (w opcjach nie znalazłem) ? Mam wolnego WRT-54GL i chętnie bym go wykorzystał.


Jest tryb WDS, pod tym hasłem szukaj.

Ale nie spodziewał się za wiele po tym trybie, ponieważ komunikacja będzie powolna, szczególnie w G. Jeżeli potrzebujesz poszerzyć zasięg klientom przeglądającym allegro i fecebooka, to będzie ok. Jeżeli chcesz przesyłać bezprzewodowo pliki w sieci lokalnej, to transfery będą bardzo słabe.
--
Netgear R6300 v1 OFW :-o
Netgear WNR3500L v2 × 3
Tomato Firmware 1.28.0000 MIPSR2-121 K26 USB AIO
ReadyNAS Duo v1
 
VANT
Czyli na głównym routerze musze ustawić AP+WDS, a na WRT54GL samo WDS ?

Gdzieś czytałem że na DD jest opcja repeater'a.... Jeśli tak to czemu nie ma tego w tomato ? Wink
Jakoś nie podoba mi się wrzucać DD Grin Uzależnienie od pomidorów robi swoje Grin
Edytowany przez VANT dnia 18-03-2014 09:45
Asus RT-N66u - Repeater
Asus RT-AC87U - Main Router
Zyxel GS1920-24- Smart Managed Switch
Zyxel NAS542 - Media Serwer
Linksys WRT-54GL - Tomato by shibby
 
n3cRo
Podepnę się pod temat wyżej ponieważ potrzebuje do tego samego celu wykorzystać WRT54GL Smile Jak to ustawić na głównym ustawiamy AC+WDS a na WRT54gl samo WDS ?

Bo jakoś nie chce mi to działać. Potrzebuje tylko jednemu użytkownikowi powiększyć zasięć na Facebooka, Allegro i GG
 
Przejdź do forum
Zaloguj
Wprowadź adres e-mail lub nazwę użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Zapomniałeś/aś hasła?
Aktualnie online
· Gości online: 8

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 24,115
· Najnowszy użytkownik: Ja
Czat
Musisz się zalogować, aby opublikować wiadomość.

Adooni
26-04-2024 14:41
jaki router RMerlin nie pociagne, tomato/ openwrt tak non hilink,

tamtosiamto
23-04-2024 12:35
modem bez smilocka?

man1
22-04-2024 23:27
Czy próbował ktoś uzywac karty voice (z nolimit GB) od tmobile w modemie /routerze? Da się jakoś to zrobić? Bo u mnie neta brak. E3372 Sad

tamtosiamto
31-03-2024 12:54
Wesolego jajka wszytskim forumowiczom Grin

tamtosiamto
28-03-2024 23:24
tak, tak zgadza sie, ale ja pytam o wykluczenie noda na guest network w first set, i to nie dziala

Adooni
24-03-2024 13:16
Guest network is currently designed to allow the first set of each band (2.4G, 5G, 5G-1) available to the AiMesh node

tamtosiamto
24-03-2024 03:03
ale w 1 jest opcja do wyboru - dla calej sieci albo rutera only i wlasnie o tym mowie, ze nie dziala

Adooni
23-03-2024 16:31
w dokumencie asusa jest ze wlasnie dla 1 ma dzialac na nodach tez

tamtosiamto
23-03-2024 15:39
tak, ale nie zmienia to faktu, ze w pierwszej nie dziala wylaczanie aimesh dla goscinnej( a powinno), czyli jest jakis bug. Mam start soft, bo to dsl-ac68 ktory nie jest juz updateowany

Adooni
22-03-2024 18:07
nie, 1 wsza bedzie wszedzie trzeba 2ga zrobic dla kazdego pasma te nie sa przenoszone

71,611,612 unikalnych wizyt