08 Maja 2024 03:00:46
Nawigacja
· Strona Główna
· Forum

· Tomato by Shibby
· FreshTomato


Wątki na forum
Najnowsze dyskusje
· Takedown 2000
· [Howto] Xpenology na...
· [HOWTO] Kompilacja "...
· nju swiatło pytania
· konfiguracja router ...
· Asus TUF-AX3000_V2 p...
· Jaki router kupić? ...
· Szukam zaproszenia n...
· dodatkowe złącza s...
· RT-N18U - nie można...
· [MOD] Tomato64 (x86-64)
· Firewall nie zawsze ...
· [MOD] FreshTomato-AR...
· Optware na CIFS
· RT-AX56U - Status kl...
· [MOD] FreshTomato-MI...
· Multiroom N z wykorz...
· [S] Asus RT-AC68U E1
· [S] ASUS RT-AC68U
· Rozłączanie klient...
Najpopularniejsze obecnie wątki
· [HOWTO] Kompilacj... [67]
· [Howto] Xpenology... [25]
· nju swiatło pytania [4]
· Takedown 2000 [2]
Ankieta
Jaki procesor posiada twój router?

Broadcom MIPSEL
Broadcom MIPSEL
36% [151 głosów]

Broadcom ARM
Broadcom ARM
52% [216 głosów]

Atheros
Atheros
5% [22 głosów]

Marvell
Marvell
1% [4 głosów]

Ralink
Ralink
1% [3 głosów]

Intel/AMD/VIA
Intel/AMD/VIA
1% [5 głosów]

Żaden z powyższych
Żaden z powyższych
4% [15 głosów]

Ogółem głosów: 416
Musisz zalogować się, aby móc zagłosować.
Rozpoczęto: 02/02/2015 09:38
Twoje IP
18.221.98.71
Zobacz wątek
OpenLinksys » :: OPROGRAMOWANIE :: » Tomato - firmware
 Drukuj wątek
[MOD] Tomato by shibby
VANT
To jest całkiem ok, mam je w swoim WRT54GL

http://tomato.groov.pl/download/K24/build5x-116-EN/tomato-ND-1.28.5x-116-VPN.trx

Połączony z 06 marzec 2014 23:50:39:
edit
dla testu zainstalowałem ostatnie OFW (45min czekania Wink ) i transfer z usb (ntfs) mam 10MB/s, a obciążenie 60%.
Niestety to oprogramowanie jest strasznie ograniczone...nawet nie można przypisać etykiet macom w static dhcp...
Ale ma jedną fajną rzecz....Asus AiCloud i inne te apki onlineowe....
Szkoda że nie ma ich w tomato....
Edytowany przez VANT dnia 06-03-2014 23:50
Asus RT-N66u - Repeater
Asus RT-AC87U - Main Router
Zyxel GS1920-24- Smart Managed Switch
Zyxel NAS542 - Media Serwer
Linksys WRT-54GL - Tomato by shibby
 
qander
Mam pewien problem ze znalezieniem przyczyny nagłego niższego transferu po wifi przy włączonym sterowniku ntfs paragona. Na początku było ok. Faktycznie transfery skoczyły w górę. Ostatnio zaobserwowałem jednak spadek do wartości jak na zwykłym driverze. Ponieważ w ostatnim czasie pojawiła się w okolicach masa siejących sieci (przeważnie z routerów GSM jak mniemam masowo sprzedawanych w czasie ostatnich promocji światecznych) stąd zacząłem podejrzewać że przyczyną może być niestety funkcja TurboQAM ... ale nasuwa mi się pytanie czy to nie błędny kierunek bo nie wiem czy jest ona sprzętowa czy programowa (chyba w pomidorze tego nie ma?)

Jak wiemy TurboQAM to technologia pozwalająca na paśmie 2,4 GHz na 40 MHz osiągnąć większy maksymalny transfer strumienia danych o ok 33 proc niż normalnie. W przypadku mojego sprzętu jest TurboQAM-64 (używane na802.11n). Niestety wszystko działa pięknie i na 40-tce zwiększa się znacznie sygnał do czasu gdy w okolicy zrobi się zbyt gęsto. Wtedy podobno routery, a przynajmniej większość wraca na 20 MHz gdy pojawiają się zakłócenia. Podobno jest to uzgodnione w ramach IEEE.

Nie wiem czy to dobry kierunek poszukiwań omawianego spadku. Może ma ktoś jakieś doświadczenia w tym temacie albo zauważył że driver paragona nie bangla z jakiegoś powodu?

EDIT: montowanie dysku za pomocą ufsd mam w firewall'u jak by co
ASUS RT-AC68U Asuswrt-merlin 380.57
ASUS RT-AC66U + tomato-RT-AC66U_RT-AC6x--13x-AIO-64K
[b]Qnap TS-453 Pro QTS 4.x
 
kristof2014
Mam pytanie!! Posiadam internet 100/4 Mb/s.Router Netgear3500Lv2 wczesniej Pentagram,ASUS RT N53.Niestety po każdym pierwszym włączeniu kompa muszę restartować router ponieważ mam obcietą prędkość o połowę.Po restarcie wszystko jest OK!! Tak działo się na wszystkich routerach.Firmware tomato K26USB-1.28.RT-N5x--116-AIO.chk
 
skupi

Cytat

kristof2014 napisał(a):

Mam pytanie!! Posiadam internet 100/4 Mb/s.Router Netgear3500Lv2 wczesniej Pentagram,ASUS RT N53.Niestety po każdym pierwszym włączeniu kompa muszę restartować router ponieważ mam obcietą prędkość o połowę.Po restarcie wszystko jest OK!! Tak działo się na wszystkich routerach.Firmware tomato K26USB-1.28.RT-N5x--116-AIO.chk


Sprawdź htop w putty na routerze (jest w optware repo shibbiego). Ja mam 60/8 VDSL synchro i mi router asusa RT-N16 nie wyrabia, bo przy pełnym przesyle CPU mam 100%. Dlatego zmieniam na coś mocniejszego Smile
 
paczek72
ja miałem 60/3 i mi wyrabiał router wszystko smigało ale jeden mankament to ze niemogłem sie wbic na router ,a sprzet to rtn10u
Asus RT-N10U v.B1 ||Tomato-K26USB-1.28.RT-N5x-MIPSR2-115-PL-Nocat-VPN||
Linksys E 2500 OFW 1.0.0.7
 
VANT

Cytat

skupi napisał(a):

Cytat

kristof2014 napisał(a):

Mam pytanie!! Posiadam internet 100/4 Mb/s.Router Netgear3500Lv2 wczesniej Pentagram,ASUS RT N53.Niestety po każdym pierwszym włączeniu kompa muszę restartować router ponieważ mam obcietą prędkość o połowę.Po restarcie wszystko jest OK!! Tak działo się na wszystkich routerach.Firmware tomato K26USB-1.28.RT-N5x--116-AIO.chk


Sprawdź htop w putty na routerze (jest w optware repo shibbiego). Ja mam 60/8 VDSL synchro i mi router asusa RT-N16 nie wyrabia, bo przy pełnym przesyle CPU mam 100%. Dlatego zmieniam na coś mocniejszego Smile


stronę albo 2 wcześniej ktoś pisał że przepycha przez rt-n16 ponad 200Mbit/s, więc 60Mbit/s to raczej pestka dla 16tki
Asus RT-N66u - Repeater
Asus RT-AC87U - Main Router
Zyxel GS1920-24- Smart Managed Switch
Zyxel NAS542 - Media Serwer
Linksys WRT-54GL - Tomato by shibby
 
skupi

Cytat

paczek72 napisał(a):

ja miałem 60/3 i mi wyrabiał router wszystko smigało ale jeden mankament to ze niemogłem sie wbic na router ,a sprzet to rtn10u


No własnie mam to samo, top tego nie pokazuje, shibby mi podpowiedział aby zainstalować htop, i tam zobaczyłem dopiero, że przy pełnym ściąganiu jest 100% prawie.

Cytat

stronę albo 2 wcześniej ktoś pisał że przepycha przez rt-n16 ponad 200Mbit/s, więc 60Mbit/s to raczej pestka dla 16tki

No może, ale zależy pewnie od ilości połączeń, czy obsługuje bw limitera, qos. Testy robią bez tego wszystkiego i pewnie testowali z bcm_nat włączonym.
Edytowany przez skupi dnia 07-03-2014 20:01
 
mariuszzg

Cytat

skupi napisał(a):

Cytat

paczek72 napisał(a):

ja miałem 60/3 i mi wyrabiał router wszystko smigało ale jeden mankament to ze niemogłem sie wbic na router ,a sprzet to rtn10u


No własnie mam to samo, top tego nie pokazuje, shibby mi podpowiedział aby zainstalować htop, i tam zobaczyłem dopiero, że przy pełnym ściąganiu jest 100% prawie.

Cytat

stronę albo 2 wcześniej ktoś pisał że przepycha przez rt-n16 ponad 200Mbit/s, więc 60Mbit/s to raczej pestka dla 16tki

No może, ale zależy pewnie od ilości połączeń, czy obsługuje bw limitera, qos. Testy robią bez tego wszystkiego i pewnie testowali z bcm_nat włączonym.


Otóz to. Ja pisałem, ze mi RT-N16 wyciągał ponad 200 Mbits. Oczywiście po wyczyszczeniu nvram i po włączeniu bcm_nat. I początkowo zdawało to egzamin. Rzecz w tym, ze router szybko się zapychał i po paru godzinach ten transfer już zaczynał mocno spadać. Więc wymieniłem Asusa na MikroTika 951. Sprzęt dwa razy mniejszy ale dwa razy sprawniejszy Smile
ONT Leox Netia 1000/300
MikroTik RB951G_2HnD RouterOS level 4
ASUS RT-N16 Tomato PL 1.28.0000 MIPSR2-115-PL K26 USB Mega-VPN
ASUS RT-N10 Tomato Firmware PL v1.28.8052 MIPSR2-029H K26 Std
ASUS RT-N15U OFW
ASUS RT-N68U OFW
ASUS RT-AX56U OFW
ASUS TUF AX3000v2 OFW
Synology DS115
Synology DS220
 
morlinek
Od pewnego czasu też używam MT i muszę przyznać, że stosunek ceny do możliwości jest rewelacyjny Smile Mogliby tylko lepiej dopracowywać kolejne wersje routeros (bo czasami czuję się jak beta tester) i aktualizować wiki. Mam nadzieję, że wprowadzą w miarę szybko .ac ale z tego co się orientuję nie mają na razie w planach Sad
Niedługo będę miał Cubietruck więc sprawdzę czy da radę jako domowy NAS za którego obecnie robi WNR 3500L v1Wink
Netgear WNR 3500Lv1 | 1.28.0000 MIPSR2-121 K26 USB BTgui-VPN
 
VANT
hmmm nie wiem czy to normalne, ale jak włączam/wyłączam radio 5GHz to rozłącza mi ppoe. Tak ma być ??
Generalnie to rozłancza jak coś zmieniam przy radiach, nie tylko włączenie wyłączenie....Daje save i bach...mam disconecta
wsumie to nawet nie muszę nic zmieniać...wystarczy że basic/network dam save i już rozłancza

No i takiego knifa zobaczyłem....
openlinksys.info/forum/attachments/mode.png
VANT załączono następujące plik:
Nie masz uprawnień, by zobaczyć załączniki w tym wątku.

Edytowany przez VANT dnia 07-03-2014 22:57
Asus RT-N66u - Repeater
Asus RT-AC87U - Main Router
Zyxel GS1920-24- Smart Managed Switch
Zyxel NAS542 - Media Serwer
Linksys WRT-54GL - Tomato by shibby
 
grz3si3k
@VANT
stary bug z przed 3 albo 4 wersji .. zgłaszałem do @shibby`go

@skupi

Cytat

Sprawdź htop w putty na routerze (jest w optware repo shibbiego). Ja mam 60/8 VDSL synchro i mi router asusa RT-N16 nie wyrabia, bo przy pełnym przesyle CPU mam 100%. Dlatego zmieniam na coś mocniejszego Smile

Chyba sobie żartujesz, na RT-N16 obrabiałem łącze 100/50 bez żadnych problemów, raczej to kwestia konfiguracji rutera a nie jego słabości! Ten ruter spokojnie wyrabiał na 4 slotach z szyfrowanego ftp, pełnym transferem. No chyba że ssiesz torrenty jak szalony i masz ustawione po kilkadziesiąt slotów na połączenie. Wtedy i serwer się zadławi.
Jestem w stanie uwierzyć w to co pisze @mariuszzg, bo to 2x szybsze łącze, ale nie to co Ty wypisujesz.
Edytowany przez grz3si3k dnia 07-03-2014 23:20
RT-AC68U
 
VANT
ufff, a już myślałem że będę musiał czyścić nvram i konfigurować od nowa :D

btw. coś z upsem nie tak...tzn wcale go nie mam :D i router się pluje fatalerrorem

Mar  7 22:54:23 RTN66U daemon.err nmbd[16826]: Samba server RTN66U is now a domain master browser for workgroup WORKGROUP on subnet 10.0.0.1
Mar  7 22:54:24 RTN66U daemon.err apcupsd[16667]: apcupsd FATAL ERROR in linux-usb.c at line 609 Cannot find UPS device -- For a link to detailed USB trouble shooting information, please see .
Mar  7 22:54:24 RTN66U daemon.err apcupsd[16667]: apcupsd error shutdown completed

Asus RT-N66u - Repeater
Asus RT-AC87U - Main Router
Zyxel GS1920-24- Smart Managed Switch
Zyxel NAS542 - Media Serwer
Linksys WRT-54GL - Tomato by shibby
 
grz3si3k

Cytat

VANT napisał(a):
btw. coś z upsem nie tak...tzn wcale go nie mam Grin i router się pluje fatalerrorem

Dlatego że go nie masz, więc nie masz się czym przejmować. Było już na forum o tym.
RT-AC68U
 
VANT
a takie warny były ? ;)

Mar  7 22:54:13 RTN66U daemon.warn dnsmasq[16576]: no servers found in /etc/resolv.dnsmasq, will retry
Mar  7 22:54:13 RTN66U user.err syslog: module usbcore not found in modules.dep

Asus RT-N66u - Repeater
Asus RT-AC87U - Main Router
Zyxel GS1920-24- Smart Managed Switch
Zyxel NAS542 - Media Serwer
Linksys WRT-54GL - Tomato by shibby
 
pagii
A wracając jeszcze do pytania z potrzedniej strony o różnice miedzy K26RT-N a K26RT-AC...
Którego używać/używacie dla RT-N66U?
Pytam jedynie z punktu widzenia SDK pomijając wsparcie dla bcm_nat czy driver NTFS...
Który wybrać z punktu widzenia WiFi? Jakieś testy? Komuś działa lepiej któraś wersja?
Asus RT-AC1900P + FreshTomato-ARM
 
VANT
u mnie wifi działa podobnie jak na OFW czy merlinie
Asus RT-N66u - Repeater
Asus RT-AC87U - Main Router
Zyxel GS1920-24- Smart Managed Switch
Zyxel NAS542 - Media Serwer
Linksys WRT-54GL - Tomato by shibby
 
skupi

Cytat

grz3si3k napisał(a):

Chyba sobie żartujesz, na RT-N16 obrabiałem łącze 100/50 bez żadnych problemów, raczej to kwestia konfiguracji rutera a nie jego słabości! Ten ruter spokojnie wyrabiał na 4 slotach z szyfrowanego ftp, pełnym transferem. No chyba że ssiesz torrenty jak szalony i masz ustawione po kilkadziesiąt slotów na połączenie. Wtedy i serwer się zadławi.
Jestem w stanie uwierzyć w to co pisze @mariuszzg, bo to 2x szybsze łącze, ale nie to co Ty wypisujesz.


No to nie wiem co jest u mnie, ja swojego używam tylko do internetu, plus oscam. Żadnych torrentów i czyinnych ficzerów które może mieć ten router z tomato. Z wyłączonym bw limiterem, qos jak puszcze pełnym łączem ściąganie plików to w top zajęcie procesami procka jest nie więcej niż 5%, ale htop gdzie pokazuje ogólnie prace procesora ma już 98%. Że internet działa, oki, ale już po routerze się nie da chodzić, zapytania www trwają trochę dłużej. Może to jest kwestia pppoe sam nie wiem.
 
grz3si3k
Każdy ruter obciążony zachowuje się podobnie, jeśli zakładasz że cały czas chcesz siedzieć na GUI rutera, to sorry ale czegoś nie rozumiem.
Po co ?

Cytat

qos jak puszcze pełnym łączem ściąganie plików to w top zajęcie procesami procka jest nie więcej niż 5%, ale htop gdzie pokazuje ogólnie prace procesora ma już 98%

Przecież htop i top to to samo, tyle ze to pierwsze jest user friendly...Dane natomiast są te same.
Przeczytaj to....

Co do rzeczywistości: mój znajomy ma taki ruter i łącze 240/60 i nie słyszałem żeby narzekał. Sam mu proponowałem zmianę na mocniejszy sprzęt, ale skwitował: to co że chodzi na maksa, od tego jest ... Wink
Mylę że z 10% do 15 % łącza nie idzie, ale skoro mu to nie przeszkadza...
Edytowany przez grz3si3k dnia 08-03-2014 10:25
RT-AC68U
 
skupi
Shibby mi podpowiedział htop, dlatego w ogóle się wypowiadam Smile tak wygląda htop przy speedtest nic więcej (grafika w załączniku). Rożnica między htop i top jest taka, że htop pokazuje faktyczne zużycie procesora oraz zużycie dla potrzeb poszczególnych procesów, a nie jaki top tylko procesy.
Jasna sprawa, że nie siedzę na gui, ale sam fakt, że cpu load jest ponad 100% na pewno ma wpływ nie tylko na gui, ale i obsługę innych procesów. Najwidoczniej obsługa wan ma pierwszeństwo do mocy procesora. Od kiedy miałem VDSL 40 nie wiedziałem co jest grane, że mój CPU load (1/5/15) często jest ponad 3, bo wpisywałem top a tam w idle było 98%. Obwiniałem brata, że może zapuścił torrenty, albo inne. Dopiero pod htop zauważałem, że cpu pracuje tak jak na zdjęciu.
skupi załączono następujące plik:
Nie masz uprawnień, by zobaczyć załączniki w tym wątku.

Edytowany przez skupi dnia 08-03-2014 10:34
 
mariuszzg
Połączony z 08 marzec 2014 14:20:00:

Cytat

mariuszzg napisał(a):

Cytat

skupi napisał(a):

[quote]grz3si3k napisał(a):

Chyba sobie żartujesz, na RT-N16 obrabiałem łącze 100/50 bez żadnych problemów, raczej to kwestia konfiguracji rutera a nie jego słabości! Ten ruter spokojnie wyrabiał na 4 slotach z szyfrowanego ftp, pełnym transferem. No chyba że ssiesz torrenty jak szalony i masz ustawione po kilkadziesiąt slotów na połączenie. Wtedy i serwer się zadławi.
Jestem w stanie uwierzyć w to co pisze @mariuszzg, bo to 2x szybsze łącze, ale nie to co Ty wypisujesz.


No to nie wiem co jest u mnie, ja swojego używam tylko do internetu, plus oscam. Żadnych torrentów i czyinnych ficzerów które może mieć ten router z tomato. Z wyłączonym bw limiterem, qos jak puszcze pełnym łączem ściąganie plików to w top zajęcie procesami procka jest nie więcej niż 5%, ale htop gdzie pokazuje ogólnie prace procesora ma już 98%. Że internet działa, oki, ale już po routerze się nie da chodzić, zapytania www trwają trochę dłużej. Może to jest kwestia pppoe sam nie wiem.


Robiłęm kiedyś testy na podobnej konfiguracji do Twojej. I powiem tak, router RT-N16 z z internetem w UPC 60/6 radził sobie wyśmienicie. Co prawda podczas wykonywania testów transferów na speedteście czy w UPC użycie procka wynosiło 99 % ale podobnie było jak testowałem łącze 250/20. Jednak można było poruszać się po menu routera swobodnie, bez żadnych oczekiwań. Robiłem również testy oscama na tym routerze. Miałem podpięte dwie karty z któych korzystało tzrech użytkowników w domu. I tu musze powiedzieć, że włąśnie oscam powodował mocne zamulanie routera. Już po 20 min pracy oscama szło wyczuć, ze router jest jakiś przymulony. Nawet w syutuacji kiedy powyłączałem w oscamie wszelkiego typu zapisów logów. Patrząc u Ciebie (foto z HTOP) widzę, ze masz sporo procesów oscama. Domyślam się, ze to on jest największym zamulaczem Twojego routera. U mnie na łączu 60/6 Mbits nie było żadnych problemów z obciążeniem routera. Rónież nie było takowych na łączu 250/20. Mimo, że HTOP pokazywał zużycie procka bliskie 100% to po routerze można było poruszać się spokojnie. Fakt, że na tym routerze nie szło wykorzystać w pełni tej szybkości transferu ale to już inna historia.

Zrób prosty test, wyłącz oscama, potem zrestartuj router i włącz jakiś speedtest, podczas tego testu wejdz w gui routera i próbuj poruszać się po nim. I nie przejmuj się za bardzo tym co pokazuje HTOP, jego wyniki nie zawsze są zgodne z prawdą, w szczególności jeśli chodzi o oscama.
ONT Leox Netia 1000/300
MikroTik RB951G_2HnD RouterOS level 4
ASUS RT-N16 Tomato PL 1.28.0000 MIPSR2-115-PL K26 USB Mega-VPN
ASUS RT-N10 Tomato Firmware PL v1.28.8052 MIPSR2-029H K26 Std
ASUS RT-N15U OFW
ASUS RT-N68U OFW
ASUS RT-AX56U OFW
ASUS TUF AX3000v2 OFW
Synology DS115
Synology DS220
 
Przejdź do forum
Zaloguj
Wprowadź adres e-mail lub nazwę użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Zapomniałeś/aś hasła?
Aktualnie online
· Gości online: 23

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 24,115
· Najnowszy użytkownik: Ja
Czat
Musisz się zalogować, aby opublikować wiadomość.

Adooni
26-04-2024 14:41
jaki router RMerlin nie pociagne, tomato/ openwrt tak non hilink,

tamtosiamto
23-04-2024 12:35
modem bez smilocka?

man1
22-04-2024 23:27
Czy próbował ktoś uzywac karty voice (z nolimit GB) od tmobile w modemie /routerze? Da się jakoś to zrobić? Bo u mnie neta brak. E3372 Sad

tamtosiamto
31-03-2024 12:54
Wesolego jajka wszytskim forumowiczom Grin

tamtosiamto
28-03-2024 23:24
tak, tak zgadza sie, ale ja pytam o wykluczenie noda na guest network w first set, i to nie dziala

Adooni
24-03-2024 13:16
Guest network is currently designed to allow the first set of each band (2.4G, 5G, 5G-1) available to the AiMesh node

tamtosiamto
24-03-2024 03:03
ale w 1 jest opcja do wyboru - dla calej sieci albo rutera only i wlasnie o tym mowie, ze nie dziala

Adooni
23-03-2024 16:31
w dokumencie asusa jest ze wlasnie dla 1 ma dzialac na nodach tez

tamtosiamto
23-03-2024 15:39
tak, ale nie zmienia to faktu, ze w pierwszej nie dziala wylaczanie aimesh dla goscinnej( a powinno), czyli jest jakis bug. Mam start soft, bo to dsl-ac68 ktory nie jest juz updateowany

Adooni
22-03-2024 18:07
nie, 1 wsza bedzie wszedzie trzeba 2ga zrobic dla kazdego pasma te nie sa przenoszone

71,624,034 unikalnych wizyt