08 Maja 2024 03:54:49
Nawigacja
· Strona Główna
· Forum

· Tomato by Shibby
· FreshTomato


Wątki na forum
Najnowsze dyskusje
· Takedown 2000
· [Howto] Xpenology na...
· [HOWTO] Kompilacja "...
· nju swiatło pytania
· konfiguracja router ...
· Asus TUF-AX3000_V2 p...
· Jaki router kupić? ...
· Szukam zaproszenia n...
· dodatkowe złącza s...
· RT-N18U - nie można...
· [MOD] Tomato64 (x86-64)
· Firewall nie zawsze ...
· [MOD] FreshTomato-AR...
· Optware na CIFS
· RT-AX56U - Status kl...
· [MOD] FreshTomato-MI...
· Multiroom N z wykorz...
· [S] Asus RT-AC68U E1
· [S] ASUS RT-AC68U
· Rozłączanie klient...
Najpopularniejsze obecnie wątki
· [HOWTO] Kompilacj... [67]
· [Howto] Xpenology... [25]
· nju swiatło pytania [4]
· Takedown 2000 [2]
Ankieta
Jaki procesor posiada twój router?

Broadcom MIPSEL
Broadcom MIPSEL
36% [151 głosów]

Broadcom ARM
Broadcom ARM
52% [216 głosów]

Atheros
Atheros
5% [22 głosów]

Marvell
Marvell
1% [4 głosów]

Ralink
Ralink
1% [3 głosów]

Intel/AMD/VIA
Intel/AMD/VIA
1% [5 głosów]

Żaden z powyższych
Żaden z powyższych
4% [15 głosów]

Ogółem głosów: 416
Musisz zalogować się, aby móc zagłosować.
Rozpoczęto: 02/02/2015 09:38
Twoje IP
18.188.40.207
Zobacz wątek
OpenLinksys » :: OPROGRAMOWANIE :: » Tomato - firmware
 Drukuj wątek
[MOD] Tomato by shibby
VANT
Panowie wiem ze było, nie bijcie po oczach Grin
K26RT-N vs K26RT-AC
Wiem że w AC jest Paragon NTFS, czym jeszcze się różnią dla RT-N66u ??

Połączony z 04 marzec 2014 09:06:24:
zależy mi na szybkim ntfs'e więc prawdopodobnie wejdę w K26RT-AC, tylko co stracę/zyskam po takim kroku ?
Edytowany przez VANT dnia 04-03-2014 09:06
Asus RT-N66u - Repeater
Asus RT-AC87U - Main Router
Zyxel GS1920-24- Smart Managed Switch
Zyxel NAS542 - Media Serwer
Linksys WRT-54GL - Tomato by shibby
 
shibby
K26RT-AC nie wspiera bcm_natu, K26RT-N wspiera.

K26RT-AC wspiera za to paragon NTFS driver a K26RT-N nadal korzysta tylko z NTFS-3G.

K26RT-AC posiada sterownik wifi wersji 6.x (SDK6.x) a K26RT-N posiada sterownik wersji 5.x (SDK5.x). Który sterownik jest lepszy - musisz sam sprawdzić, bo to indywidualna sprawa.

Więcej różnic nie ma.
Proxmox VE: i7-7700T, 64GB RAM, 3x2TB SSD, 1x1TB SSD, 512GB NVMe, Intel X710-DA2 SFP+
VM Router: OpenWRT 22.03.4
VM NAS: Synology DS920+
VM VPS: Debian, WWW, Home Assistant
Switch: Netgear MS510TXPP
Switch: Ubiquiti USW-Flex-mini - szt. 2
Wi-Fi: Ubiquiti U6-Lite - szt. 2
 
VANT
dzięki shibby za wyjaśnienie.
więc "albo rybki, albo akwarium" Smile

btw.
Czy w asuswrt jest bcm_nat i paragon ntfs ?
Asus RT-N66u - Repeater
Asus RT-AC87U - Main Router
Zyxel GS1920-24- Smart Managed Switch
Zyxel NAS542 - Media Serwer
Linksys WRT-54GL - Tomato by shibby
 
shibby

Cytat

Czy w asuswrt jest bcm_nat i paragon ntfs ?

paragon tak. Zamiast bcm_nat jest CTF sprzętowa akceleracja.

Paragon i CTF działają mi razem dopiero w Tomato-ARM.
Proxmox VE: i7-7700T, 64GB RAM, 3x2TB SSD, 1x1TB SSD, 512GB NVMe, Intel X710-DA2 SFP+
VM Router: OpenWRT 22.03.4
VM NAS: Synology DS920+
VM VPS: Debian, WWW, Home Assistant
Switch: Netgear MS510TXPP
Switch: Ubiquiti USW-Flex-mini - szt. 2
Wi-Fi: Ubiquiti U6-Lite - szt. 2
 
VANT
W takim razie na pierwszy ogień idzie K26RT-AC, no i czekamy na tomato z CTF i paragonem dla 66u Smile
Asus RT-N66u - Repeater
Asus RT-AC87U - Main Router
Zyxel GS1920-24- Smart Managed Switch
Zyxel NAS542 - Media Serwer
Linksys WRT-54GL - Tomato by shibby
 
yann-kowalsky

Cytat

mariuszzg napisał(a):
Jesli rezygnacje składałes telefonicznie na infolinii to nic nie załatwisz. Na stronie UPC masz formularz do wypełnienia http://upc.pl/rezygnacja i tam musisz go wypełnić, możesz załączyć plik worda (z rezygnacją) i wysyłasz. Dopiero taką rezygnację czytają ci co mogą znacznie więcej niż konsultanci czy miejscowy BOK. Babka do mnie zadzwoniła i dosłownie w minutę podjęła decyzję, że jeśli wycofam rezygnację to dostanę Cisco. Za dwa dni przykulał się technik i zdziwiony, pytając jak to załatwiłem, przytargał Cisco i zamontował Smile


Tak tylko gwoli wyjaśnienia: zrobiłem tak, konsultant miał się kontaktować jeszcze dzisiaj, ale w nocy... już mi odłączyli Internet. Chyba nie zależy im na klientach Sad nie, to nie - tylko kiepsko z alternatywą teraz w Krakowie :/
 
VANT
Dziwna sprawa.....
Radio Disabled w Status/Overview

openlinksys.info/forum/attachments/overview_ena.png

a w Basic/Network jest enabled (a dioda nie świeci)

openlinksys.info/forum/attachments/5ghz_ena.png


co więcej
radio wyłączone w Basic/Network (odhaczony ptak)

openlinksys.info/forum/attachments/5ghz_dis.png

i znikają opcje ENABLED DISABLED w Status/Overview dla radia

openlinksys.info/forum/attachments/overview_no_enable.png

Tak ma być ???

Połączony z 05 marzec 2014 00:44:56:
Mam jeszcze takie pytanko....
Mam dysk podłączony do routera i włączoną sambę i tu zaczynają się schody.
Na lapku widzę udostępniony dysk, natomiast na tunerze z linuxem już nie.....
Mogę to obejść dopisując sobie udostępnianie w "Additional Shares List" i wtedy tuner widzi to co dopisałem, pytanie tylko dla czego tuner nie widzi udostępniania poprzez "Auto-share all USB Partitions". Zmieniałem z R/W na R i nic to nie daje....

Połączony z 05 marzec 2014 00:57:20:
ostatnie pytanko dzisiaj Grin
Gdzie znajdę możliwość wyłączania diod ? Przekopałem wszystko i nie widzę....

Połączony z 05 marzec 2014 01:29:19:
dobra, diody już znalazłem (/usr/sbin/stealthMode on/off w scheduler)

Połączony z 05 marzec 2014 01:30:58:
StealthMode nie wyłącza diody USB
VANT załączono następujące plik:
Nie masz uprawnień, by zobaczyć załączniki w tym wątku.

Edytowany przez VANT dnia 05-03-2014 01:30
Asus RT-N66u - Repeater
Asus RT-AC87U - Main Router
Zyxel GS1920-24- Smart Managed Switch
Zyxel NAS542 - Media Serwer
Linksys WRT-54GL - Tomato by shibby
 
shibby

Cytat

radio wyłączone w Basic/Network (odhaczony ptak)
i znikają opcje ENABLED DISABLED w Status/Overview dla radia


tak, tak ma być. Bo wtedy wyłączasz cały interfejs a nie tylko go stopujesz.

Cytat

a w Basic/Network jest enabled (a dioda nie świeci)


a czy po wgraniu tomato K26RT-AC wykonałeś wszystkie kroki z mojego filmiku na YT?

Cytat

StealthMode nie wyłącza diody USB


wyłacza ale każde odwołanie do dysku USB znów ją aktywuje, tak więc nie jest to niestety permanentne w tym przypadku.
Proxmox VE: i7-7700T, 64GB RAM, 3x2TB SSD, 1x1TB SSD, 512GB NVMe, Intel X710-DA2 SFP+
VM Router: OpenWRT 22.03.4
VM NAS: Synology DS920+
VM VPS: Debian, WWW, Home Assistant
Switch: Netgear MS510TXPP
Switch: Ubiquiti USW-Flex-mini - szt. 2
Wi-Fi: Ubiquiti U6-Lite - szt. 2
 
VANT

Cytat

shibby napisał(a):

a czy po wgraniu tomato K26RT-AC wykonałeś wszystkie kroki z mojego filmiku na YT?


Oglądałem filmik (Asus RT-AC66U - How to solve problems with 5GHz radio) gdzie na początku nie ma radia 5Ghz, ale u mnie radio jak najbardziej było po wgraniu tomato, dla pewności kilka razy czyściłem nvram, zarówno z poziomu gui jak i przez telnet....
Teraz pytanie, czy dobry filmik oglądałem i jeśli tak to czy tez musze te kroki robić skoro u mnie radio pojawiło się od razu ??
Upgrade do tomato wykonałem przez webgui routera (router w trybie restoration, jest opcja upgrade). Tomato wgrało się bez problemu (nie było żadnych komunikatów o błędach jak to czasami jest przy AFR), router po 15min wstał i się przywitał Smile

Cytat



wyłacza ale każde odwołanie do dysku USB znów ją aktywuje, tak więc nie jest to niestety permanentne w tym przypadku.


Tak dokładnie tak jest...zauważyłem jak skończyłem testować nas Smile
btw. u mnie dysk seagate 1TB usb3 z ntfs, odczyt około 12-13MB/s, obciążenie 80-90%....na asuswrt przez chwilę jak go miałem obciążenie było niższe 70-80%. Transfery podobne.
Co ciekawe przy streamowaniu materiałów HD obciążenie poniżej 10% (tylko samba, dlna wyłączone), tak więc ntfs niespecjalnie tutaj jest problemem.

I jeszcze się przypomnę z tą sambą... Masz jakiś pomysł dla czego tuner zobaczył zasób dopiero jak dopisałem go ręcznie ?
Asus RT-N66u - Repeater
Asus RT-AC87U - Main Router
Zyxel GS1920-24- Smart Managed Switch
Zyxel NAS542 - Media Serwer
Linksys WRT-54GL - Tomato by shibby
 
shibby

Cytat

Teraz pytanie, czy dobry filmik oglądałem i jeśli tak to czy tez musze te kroki robić skoro u mnie radio pojawiło się od razu ??


tak, musisz. Tak samo upewnij się, że kraj w advanced->wireless dla 5GHz masz wybrany EU. Mi na tym działa najlepiej.

Sam długie miesiące używałem SDK6 na RT-N66. Dopiero 3 dni temu zmieniłem na AC68.

Połączony z 05 marzec 2014 12:39:55:

Cytat

btw. u mnie dysk seagate 1TB usb3 z ntfs, odczyt około 12-13MB/s, obciążenie 80-90%....na asuswrt przez chwilę jak go miałem obciążenie było niższe 70-80%. Transfery podobne.


na asuswrt może być inna (niekoniecznie nowsza) wersja samby. Stąd mogą być różnice.
Edytowany przez shibby dnia 05-03-2014 12:39
Proxmox VE: i7-7700T, 64GB RAM, 3x2TB SSD, 1x1TB SSD, 512GB NVMe, Intel X710-DA2 SFP+
VM Router: OpenWRT 22.03.4
VM NAS: Synology DS920+
VM VPS: Debian, WWW, Home Assistant
Switch: Netgear MS510TXPP
Switch: Ubiquiti USW-Flex-mini - szt. 2
Wi-Fi: Ubiquiti U6-Lite - szt. 2
 
kamilj
@shibby
Czy SDK6 na RT-N66 działa już lepiej niż wcześniej?
Chodzi mi o zasięg i jakość połączenia.
------------------------------------------------------------------------------
[b]RegulaminOpenlinksys.info v0.1
[url=http://openlinksys.info/forum/viewthread.p
 
shibby
dużo się tu nie zmieniło. Zacząłem prace nad portowaniem nowego sterownika ale wstrzymalem prace by skonczyc ARM.

Obecny w K26RT-AC sterownik to 6.30.102.9 (r366174). Natomiast Asus wydal już 6.30.163.2002 (r382208).

Jak skoncze prace nad ARM to wroce te K26RT-AC.
Proxmox VE: i7-7700T, 64GB RAM, 3x2TB SSD, 1x1TB SSD, 512GB NVMe, Intel X710-DA2 SFP+
VM Router: OpenWRT 22.03.4
VM NAS: Synology DS920+
VM VPS: Debian, WWW, Home Assistant
Switch: Netgear MS510TXPP
Switch: Ubiquiti USW-Flex-mini - szt. 2
Wi-Fi: Ubiquiti U6-Lite - szt. 2
 
Adooni

Cytat

mariuszzg napisał(a):

Nie no OK, wszystko rozumiem. Ale żeby na Asusie RT - N16 wyciągąć w porywie 106 Mbits ? To chyba jest wina softu ? Czy może się mylę ? Jesli ma ktoś wspomniany router to może mógłby podzielić się info w temacie transferów ?


ja mam dokladnie to samo na Tomato mie udalo mi sie dobic do 110 Mb - nawet przy wlaczeniu opcji (bcm_nat) zgodnie z tutkiem Shibby na utube nie poprawilo to transferow. Jedyne co mi przychodzi do glowy to ze K26 nie ma dodanego "bcm_nat". Na Merlinie osiagam 220 Mbit ale Merlin mi nie wystarcza np transmission na entware sie wylacza itp. Czekam na soft ARM i zmieniam router. Szkoda aby lacze 250Mbit z UPC nie marnowalo.

Ja np pozostalem w UPC z modemem CISCO 3212 ( bez podpierego routera ciagnie 240Mbit+ mimo ze mi sciemniali zeby wymieniac - ciesze sie ze podpytalem sie na tym forum i mi podpowiedziano jak z UPC rozmawiac aby jakiego g nie wcisneli czytaj modemo - routera.
Edytowany przez Adooni dnia 05-03-2014 14:19
Orange 300/50 Mb/s + ONT Terminal
HPE MS gen8 Proxmox 7.0-11 VMs: Router OPNsense 23.X-amd64 and OMV
HPE MicroServer gen8: Xeon E3-1265Lv2, 16GB (2x KTH-PL316E/8G), HP 331T, 4x4TB WD RED
Asus RT-AC68U AccessPoint
 
shibby
Adooni. Ten modul jest w każdym K26. tak wiec musi dzialac. Jeżeli by go nie było to przy modprobe mialbys blad. To czy modul się zaladowal można sprawdzić komenda lsmod.

Modul ten natomiast może wylaczyc wiele funkcjonalności jak bw limiter, qos, iptraffic, może nawet openvpn. Musisz sprawdzić co masz wlaczone i co może dezaktywować bcm_nat. Z tego co ja testowałem to na czystym RT-N16 z tomato miałem jakies 180Mbps o ile mnie pamięć nie myli. Do wyniku z asuswrt się nie zbliżymy bo tak jest sprzętowy CTF...

btw przypomnij ty już masz AC68 czy planujesz mieć?
Proxmox VE: i7-7700T, 64GB RAM, 3x2TB SSD, 1x1TB SSD, 512GB NVMe, Intel X710-DA2 SFP+
VM Router: OpenWRT 22.03.4
VM NAS: Synology DS920+
VM VPS: Debian, WWW, Home Assistant
Switch: Netgear MS510TXPP
Switch: Ubiquiti USW-Flex-mini - szt. 2
Wi-Fi: Ubiquiti U6-Lite - szt. 2
 
yann-kowalsky
U mnie fast nat nie działał, jak miałem włączony openvpn. Poza tym, iptraffic, qos, bw limiter wyłączyć trzeba było. IIiii:



modprobe bcm_nat
echo "1" > /proc/sys/net/ipv4/netfilter/ip_conntrack_fastnat


przy czym restart routera czyści te zmiany. Dodałem więc do scriptów (na "WAN up"):



logger WAN UP

logger FastNAT configuration
sleep 30 && modprobe bcm_nat # http://www.openitforum.pl/page/articles.html/_/recenzje/frontpage/tomato-by-shibby-fastnat-r63
sleep 30 && echo "1" > /proc/sys/net/ipv4/netfilter/ip_conntrack_fastnat
 
skupi
Może ktoś pomoże, wiem, że aktualnie tomato posiada możliwość dostępu do modemu ustawionego w bridge. Nie potrzebowałem tego ostatnio, więc nie zastanawiałem się czy to działa, ale vdsl coś wariuje ostatnio i potrzebowałem sprawdzić parametry linii i niestety nie mogę się dostać do modemu.

Moja instalacja wygląda tak.

- Modem DGT VDSL ustawiony zgodnie z poradnikiem firmy DGT do pracy w trybie bridge.
- router Asus RT-N16 z ustawionym vlan tagiem 32 i vlan 3, wtedy VID jest 35 dla WAN czyli taki na jakim orange udostępnia VDSL.
- ip modemu 192.168.1.1 routera 192.168.1.2 (mówię o adresach na porcie WAN)
- oczywiście ustawione Route Modem IP: 192.168.1.1

No i lipa nie działa Smile Ktoś pomoże?

Nie wiem czy to wina po stronie routera, czy jeszcze coś trzeba ustawić na modemie DGT, coś oprócz poradnika firmy DGT.
 
qander
Zasady:

Numer kanału oraz parametry bezpieczeństwa na konfigurowanych urządzeniach powinny być identyczne. Jeżeli są różne, zestawienie połączenia nie jest możliwe.

Nazwy sieci SSID dla łączonych routerów mogą być różne. W takim przypadku klient sieci bezprzewodowej będzie mógł rozpoznać, z którą siecią lub routerem nawiązał połączenie.

Jeżeli jeden z routerów pełni rolę nadrzędną i funkcjonuje jako punkt dostępu do Internetu, na drugim routerze należy wyłączyć funkcję serwera DHCP
ASUS RT-AC68U Asuswrt-merlin 380.57
ASUS RT-AC66U + tomato-RT-AC66U_RT-AC6x--13x-AIO-64K
[b]Qnap TS-453 Pro QTS 4.x
 
Adooni

Cytat

shibby napisał(a):

Adooni. Ten modul jest w każdym K26. tak wiec musi dzialac. Jeżeli by go nie było to przy modprobe mialbys blad. To czy modul się zaladowal można sprawdzić komenda lsmod.

Modul ten natomiast może wylaczyc wiele funkcjonalności jak bw limiter, qos, iptraffic, może nawet openvpn. Musisz sprawdzić co masz wlaczone i co może dezaktywować bcm_nat. Z tego co ja testowałem to na czystym RT-N16 z tomato miałem jakies 180Mbps o ile mnie pamięć nie myli. Do wyniku z asuswrt się nie zbliżymy bo tak jest sprzętowy CTF...

btw przypomnij ty już masz AC68 czy planujesz mieć?


Shibby jeszcze nie kupilem ARM. Mam nadzieje ze sie nie obrazisz ale w Twoim imieniu napisalem dzisiaj do Linksysa. Pasuje mi Linksys WRT 1900AC i dalem im za free rade za 1M zielonych. Podalem Twoja stronke i napisalem ze jak d.. nie rusza i Ci nie podesla routera na testy to straca rynek na rzecz ASUSa kturego masz juz na ukonczeniu. Oczywiscie napisalem do USA zeby do jakiegos waznego czlowieka trafilo.

Co do bcm_nat to nie neguje tego ze dziala- mi sie na czystym K26 nie udalo poprawic trransferow - podsylalelm logi wczesniej i wygladalo z tego co sie ludzie wypowiadali ze jest wlaczony. Jedyne co tak mysle moglo miec na to wplyw to access restriction - to jest jedyna rzecz ktora ustawiam. Narazie mam malo czasu aby to tego wrocic mecze sie na Merlinie Sad.

Poczekam co mu Linksys odpisze jak bedzie negatywnie poszukam innego kontaktu.
Orange 300/50 Mb/s + ONT Terminal
HPE MS gen8 Proxmox 7.0-11 VMs: Router OPNsense 23.X-amd64 and OMV
HPE MicroServer gen8: Xeon E3-1265Lv2, 16GB (2x KTH-PL316E/8G), HP 331T, 4x4TB WD RED
Asus RT-AC68U AccessPoint
 
VANT
@shibby
jak wygląda konfig samby dla "Auto-share all USB Partitions" ???
Jak już pisałem wcześniej tuner na linuxie mi nie widzi tego udostępnienia, ale jak zapodałem w "Samba
Custom Configuration"
swój konfig

[usb]
  comment = USB
  path = /tmp/mnt
  wide links = yes
  read only = yes
  public = yes
  guest ok = yes

to wtedy tuner widzi już zawartość /tmp/mnt (tak samo zresztą jak udziały dopisane w "Additional Shares List") więc pewnie gdzieś jest jakiś mały knif przez którego ta kompatybilność "Auto-share all USB Partitions" nie jest 100%
Asus RT-N66u - Repeater
Asus RT-AC87U - Main Router
Zyxel GS1920-24- Smart Managed Switch
Zyxel NAS542 - Media Serwer
Linksys WRT-54GL - Tomato by shibby
 
Roxbox
Witam

Mam WRT54GL v 1.1
Tomato Firmware v1.27.0045 PL

Chciałbym jakiś update zrobić ale nie wiem co mam wgrać .
Na Twojej stronie nie bardzo umiem coś znaleść Smile

poz
 
Przejdź do forum
Zaloguj
Wprowadź adres e-mail lub nazwę użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Zapomniałeś/aś hasła?
Aktualnie online
· Gości online: 4

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 24,115
· Najnowszy użytkownik: Ja
Czat
Musisz się zalogować, aby opublikować wiadomość.

Adooni
26-04-2024 14:41
jaki router RMerlin nie pociagne, tomato/ openwrt tak non hilink,

tamtosiamto
23-04-2024 12:35
modem bez smilocka?

man1
22-04-2024 23:27
Czy próbował ktoś uzywac karty voice (z nolimit GB) od tmobile w modemie /routerze? Da się jakoś to zrobić? Bo u mnie neta brak. E3372 Sad

tamtosiamto
31-03-2024 12:54
Wesolego jajka wszytskim forumowiczom Grin

tamtosiamto
28-03-2024 23:24
tak, tak zgadza sie, ale ja pytam o wykluczenie noda na guest network w first set, i to nie dziala

Adooni
24-03-2024 13:16
Guest network is currently designed to allow the first set of each band (2.4G, 5G, 5G-1) available to the AiMesh node

tamtosiamto
24-03-2024 03:03
ale w 1 jest opcja do wyboru - dla calej sieci albo rutera only i wlasnie o tym mowie, ze nie dziala

Adooni
23-03-2024 16:31
w dokumencie asusa jest ze wlasnie dla 1 ma dzialac na nodach tez

tamtosiamto
23-03-2024 15:39
tak, ale nie zmienia to faktu, ze w pierwszej nie dziala wylaczanie aimesh dla goscinnej( a powinno), czyli jest jakis bug. Mam start soft, bo to dsl-ac68 ktory nie jest juz updateowany

Adooni
22-03-2024 18:07
nie, 1 wsza bedzie wszedzie trzeba 2ga zrobic dla kazdego pasma te nie sa przenoszone

71,624,963 unikalnych wizyt