29 Kwietnia 2024 09:54:11
Nawigacja
· Strona Główna
· Forum

· Tomato by Shibby
· FreshTomato


Wątki na forum
Najnowsze dyskusje
· Super Сasual Dating...
· konfiguracja router ...
· nju swiatło pytania
· Asus TUF-AX3000_V2 p...
· Jaki router kupić? ...
· Szukam zaproszenia n...
· [Howto] Xpenology na...
· dodatkowe złącza s...
· RT-N18U - nie można...
· [MOD] Tomato64 (x86-64)
· Firewall nie zawsze ...
· [MOD] FreshTomato-AR...
· Optware na CIFS
· RT-AX56U - Status kl...
· [MOD] FreshTomato-MI...
· Multiroom N z wykorz...
· [S] Asus RT-AC68U E1
· [S] ASUS RT-AC68U
· Rozłączanie klient...
· serwer VPN za wan'em
Najpopularniejsze obecnie wątki
· Jaki router kupi... [552]
· Asus TUF-AX3000_V... [19]
· konfiguracja rout... [10]
· nju swiatło pytania [2]
· Super Сasual Dat... [0]
Ankieta
Jaki procesor posiada twój router?

Broadcom MIPSEL
Broadcom MIPSEL
36% [151 głosów]

Broadcom ARM
Broadcom ARM
52% [216 głosów]

Atheros
Atheros
5% [22 głosów]

Marvell
Marvell
1% [4 głosów]

Ralink
Ralink
1% [3 głosów]

Intel/AMD/VIA
Intel/AMD/VIA
1% [5 głosów]

Żaden z powyższych
Żaden z powyższych
4% [15 głosów]

Ogółem głosów: 416
Musisz zalogować się, aby móc zagłosować.
Rozpoczęto: 02/02/2015 09:38
Twoje IP
18.216.239.211
Zobacz wątek
OpenLinksys » :: OPROGRAMOWANIE :: » Tomato - firmware
 Drukuj wątek
[MOD] Tomato by shibby
hermes-80
A użyłeś TCPoptymalizer??
===============================================================
Netgear WNR3500L v1
Podziękowania dla administracji Openlinksys.info!
 
pawelck
a nie wiem co to jestSmile mógłbyś rozjaśnić czy to opcja w routerze czy jak?
 
hermes-80
http://www.speedguide.net/files/TCPOp...imizer.exe
===============================================================
Netgear WNR3500L v1
Podziękowania dla administracji Openlinksys.info!
 
pawelck
w ciągu 20 minut sprawdzę
tylko z teg oco wyczytałem na internecie to programik służy do optymalizacji działania przesyłu danych. Mam pytanie, co mi to da jeśli drugi router śmiga na tych kompach bez problemu. A ten flashowany działa ok po wgrani starego oprogramowania. Czy ten programik zmienia ustawienia w routerze czy na kompie?

Połączony z 08 grudzień 2013 19:12:13:
hhmm, nie wiem co teraz robić
router zachowuje się jak uwalony albo źle skonfigurowany.
Podmieniłem mój domowy na chwilę na ten co sprawia problemy. Komp po kablu, strony się nie ładują, albo nei do końca. Pokazuje ikonkę ładowania.
Z powrotem podmieniłem na mój stary i wszystko pięknie działa.
Ten niby uwalony ustawiałem na wzór mojego dobrego. Obydwa mają tomato 1.28. Więc to nie wina softu shibbiego ani podstawowego tomato tylko coś chyba nie tak jest z routerem.
Edytowany przez pawelck dnia 08-12-2013 19:12
 
zaboll
kamilj, link przejrzałem i niestety dalej lipa, brak połączenia przez LAN (brak reakcji na kontrolkach rutera oraz laptopa) pingów brak, przy uruchamianiu rutera i zwarciu pinów wchodzi w tryb migania na zielono ale nic więcej się nie dzieje, jakieś inne sugestie ....
Asus RT-N16 + tomato-K26USB-1.28.RT-N5x-MIPSR2-115-PL-AIO

Synology DS211j (najprawdopodobniej WD red 3TB x 2 szt.)

WD TV Live
 
shibby

Cytat

pawelck napisał(a):

shibby, dzisiaj 2 razy flashowałem na Twoją wersję. Niestety za każdym razem problemy z logowaniem się do routera, raz na 10 razy. Problemy z przejściem po menu. Pomogło wgranie softu z http://www.polarcloud.com/tomato
Nie wiem dlaczego Twoja wersja nie zadziałała. Czyściłem nvram, pamięc 50%, nvram 50%, procek 0.02.


A twój router to...?
A soft który wgrywałeś to dokładnie który?
Proxmox VE: i7-7700T, 64GB RAM, 3x2TB SSD, 1x1TB SSD, 512GB NVMe, Intel X710-DA2 SFP+
VM Router: OpenWRT 22.03.4
VM NAS: Synology DS920+
VM VPS: Debian, WWW, Home Assistant
Switch: Netgear MS510TXPP
Switch: Ubiquiti USW-Flex-mini - szt. 2
Wi-Fi: Ubiquiti U6-Lite - szt. 2
 
tegie
Mam pytanie Smile
Zamierzam przejść z v112EN na v115PL.
Czy zapisanie konfiguracji z v112EN i wczytanie jej od v115PL po upgrejdzie i czyszczeniu nvram jest wskazane?
Trochę tych ustawień innych i się zastanawiam czy pójdzie bez problemu czy będę musiał siedzieć i wyklikiwać obecny konfig...
online: asus n16 -> FreshTomato 2019.3 by perdo
online: netgear r6220 -> Gargoyle 1.12.0.2 by obsy
 
Sigma

Cytat

tegie napisał(a):

Mam pytanie Smile
Zamierzam przejść z v112EN na v115PL.
Czy zapisanie konfiguracji z v112EN i wczytanie jej od v115PL po upgrejdzie i czyszczeniu nvram jest wskazane?
Trochę tych ustawień innych i się zastanawiam czy pójdzie bez problemu czy będę musiał siedzieć i wyklikiwać obecny konfig...


Zapisywanie konfiguracji, czyszczenie i wczytywanie konfiguracji nie ma sensu - wczytasz kropka w kropkę takie same zmienne nvram jak przed czyszczeniem Wink

Przy upgrade ze 112 powinno wszystko działać. Wgraj, zobacz. Jeśli będzie niestabilnie, wtedy będzie Cię czekać czyszczenie nvram i konfiguracja "z palca".
[small]Netgear WNR3500L powered by Tomato Firmware 1.28.0000 MIPSR2-130 K26 USB BTGui
Netgear WNDR4300 powered by OpenWrt Chaos Calmer 15.05 (r47662)
TP-Link TL-WDR4300 v1 powered by OpenWrt Chaos Calmer 15.05 (r47662)
[b]TP-Link T
 
tegie
Dzięki za odp. zobaczę jak to pójdzie.
online: asus n16 -> FreshTomato 2019.3 by perdo
online: netgear r6220 -> Gargoyle 1.12.0.2 by obsy
 
pawelck
shibby
Mam linksysa wrt54gl v1.1
bulid5x-115-PL
tomato1.2.8.5x PL VPN
kilka postów wyżej opisałem co się dzieje
nie wiem co teraz robić, czy do wyrzucenia czy jest jakaś jeszcze opcja do sprawdzenia
 
zbyszek82

Cytat

shibby napisał(a):

Narazie udalo sie obraz skompulowac co uwazam juz za bardzo duzy sukces. Jutro sprobuje wgrac go na router. Licze ze wstanie Smile Jak sie uda to zaczne sprawdzac co dziala a co nie. Najwieksza niewiadoma jest nvram gdyz arm korzysta z calkiem inej wersji. Nie wiem na chwile obecna na ile kompatybilna jest ona z tomato - mam tu na mysli np zapis I odczyt backupu ustawien. Trzeba byc dobrej mysli Wink



jak tam idą prace nad ac68u ?
ASUS RT-AC68U +asus merlin
 
grz3si3k

Cytat

jak tam idą prace nad ac68u ?

Wyluzuj, kompilacja dopiero się udała, Ty już chcesz soft ? Shock
 
Bonz
Witam.

Mam następujący problem, wgrałem Tomato 104 pl/105/110/115 na Asusa rt-n12vD1.

Na WiFI wszystko ładnie pięknie śmiga, ale po godzinie 12. Do godziny 12 mam download do 0.5mb/s up caly czas bez zmian (po kablu download 40mb/s)
Próbowałem na tych wszystkich wersjach. Na standardowym firmware asusa wszystko działa ale nie ma tej płynności co na Tomato.
Co mam zrobić aby 24/h było to połączenie sprawne (na pewno cały czas mój dostawca daje dobre parametry, sprawdzałem na innym routerze dzwoniłem do nich i sprawdzałem na kilku firmwere) Ale na Tomato by Shibbi nie działa żadna wersja (do 12 godziny) Znaczy działa, ale bardzo wolno download, up cały czas bez zmian 2mb/s.
 
shibby
@zbyszek82 - jeszcze wiele wody upłynie zanim tomato w pełni wstanie na tym routerze. Jedyne co mogę powiedzieć to, że soft się wgrał i tyle. CFE w AC68u wymaga całkowicie innego sposobu zapisu zmiennych w nvram (ma też całkowicie inną wersje narzędzia nvram). Przykładowo radia nie są wykrywane jako wl0 wl1 tylko jako 0:wl 1:wl. Przez co wszystkie zmienne np. wl0_ssid wl1_ssid trzeba zapisywać i odczytywać jako 0:wl_ssid 1:wl_ssid. Wymaga to baaardzo sporej przebudowy całego GUI tomato.

@Bonz - przypomina się problem z netgerami i zmienną prędkością w nocy. Mogę skompilować ci obraz NEWDRIVER. Mniemam, że to powinno pomóc. Podaj mi tylko dokładną wersję tomato jaką masz teraz wgraną (z zakładki about).
Proxmox VE: i7-7700T, 64GB RAM, 3x2TB SSD, 1x1TB SSD, 512GB NVMe, Intel X710-DA2 SFP+
VM Router: OpenWRT 22.03.4
VM NAS: Synology DS920+
VM VPS: Debian, WWW, Home Assistant
Switch: Netgear MS510TXPP
Switch: Ubiquiti USW-Flex-mini - szt. 2
Wi-Fi: Ubiquiti U6-Lite - szt. 2
 
zbyszek82
[quote]shibby napisał(a):

@zbyszek82 - jeszcze wiele wody upłynie zanim tomato w pełni wstanie na tym routerze. Jedyne co mogę powiedzieć to, że soft się wgrał i tyle. CFE w AC68u wymaga całkowicie innego sposobu zapisu zmiennych w nvram (ma też całkowicie inną wersje narzędzia nvram). Przykładowo radia nie są wykrywane jako wl0 wl1 tylko jako 0:wl 1:wl. Przez co wszystkie zmienne np. wl0_ssid wl1_ssid trzeba zapisywać i odczytywać jako 0:wl_ssid 1:wl_ssid. Wymaga to baaardzo sporej przebudowy całego GUI tomato.

To trzymam kciuki i jestem pełen podziwu dla Twej pracy Smile

Narazie ciągnę na oprogramowaniu od merlina głównie dlatego że Download Master jest do dup.... Wgrałem transmission i jakoś nawet działa tylko nie wiem dlaczego jest w wersji 2.77. Nie można wgrać tej Twojej ?
ASUS RT-AC68U +asus merlin
 
shibby
nie można ponieważ to inna architektura (ARM nie MIPS). Po AC68u trzeba będzie więc stworzyć w przyszłości nowe repozytorium Wink
Proxmox VE: i7-7700T, 64GB RAM, 3x2TB SSD, 1x1TB SSD, 512GB NVMe, Intel X710-DA2 SFP+
VM Router: OpenWRT 22.03.4
VM NAS: Synology DS920+
VM VPS: Debian, WWW, Home Assistant
Switch: Netgear MS510TXPP
Switch: Ubiquiti USW-Flex-mini - szt. 2
Wi-Fi: Ubiquiti U6-Lite - szt. 2
 
zbyszek82

Cytat

shibby napisał(a):

nie można ponieważ to inna architektura (ARM nie MIPS). Po AC68u trzeba będzie więc stworzyć w przyszłości nowe repozytorium Wink


a dlaczego to działa? czyli wersja transmission 2.77
http://insinuations.wordpress.com/201...nsmission/
Edytowany przez zbyszek82 dnia 10-12-2013 11:03
ASUS RT-AC68U +asus merlin
 
Bonz
Oprogramowanie Tomato PL 1.28.0000 MIPSR2-115-PL K26 Max

Czy o to chodziło ??
Przed chwilą zainstalowałem na nowo TomatoGrin
Bardzo dziękuję za szybką odpowiedz i mam nadzieję, że się uda to rozwiązaćGrin
 
robert83
Chcę ściągnąć plik z z noc.gts.pl wgetem i zapisać do pliku tekstowego średnią prędkość ściągania/czas ściągania. Jak to zrobić, bo ten w tomato 115 nie obsługuje logowania. Czy może jest coś innego, lepszego czym to wykonam?
z góry dzięki
Asus RT-AC56U Tomato Firmware K26ARM USB AIO-64K
 
sapcio2
Zainstaluj pełną wersję z optware (w tomato jest wget okrojony). Dla pewności daj pełna ściężkę do wget-a.

/opt/bin/wget --output-file=plik http://noc.gts.pl/10mb.gts

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Asus RT-N16 - tomato-K26USB-1.28.RT-N5x-MIPSR2-115-NEWDRIVER
 
Przejdź do forum
Zaloguj
Wprowadź adres e-mail lub nazwę użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Zapomniałeś/aś hasła?
Aktualnie online
· Gości online: 29

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 24,116
· Najnowszy użytkownik: Ja
Czat
Musisz się zalogować, aby opublikować wiadomość.

Adooni
26-04-2024 14:41
jaki router RMerlin nie pociagne, tomato/ openwrt tak non hilink,

tamtosiamto
23-04-2024 12:35
modem bez smilocka?

man1
22-04-2024 23:27
Czy próbował ktoś uzywac karty voice (z nolimit GB) od tmobile w modemie /routerze? Da się jakoś to zrobić? Bo u mnie neta brak. E3372 Sad

tamtosiamto
31-03-2024 12:54
Wesolego jajka wszytskim forumowiczom Grin

tamtosiamto
28-03-2024 23:24
tak, tak zgadza sie, ale ja pytam o wykluczenie noda na guest network w first set, i to nie dziala

Adooni
24-03-2024 13:16
Guest network is currently designed to allow the first set of each band (2.4G, 5G, 5G-1) available to the AiMesh node

tamtosiamto
24-03-2024 03:03
ale w 1 jest opcja do wyboru - dla calej sieci albo rutera only i wlasnie o tym mowie, ze nie dziala

Adooni
23-03-2024 16:31
w dokumencie asusa jest ze wlasnie dla 1 ma dzialac na nodach tez

tamtosiamto
23-03-2024 15:39
tak, ale nie zmienia to faktu, ze w pierwszej nie dziala wylaczanie aimesh dla goscinnej( a powinno), czyli jest jakis bug. Mam start soft, bo to dsl-ac68 ktory nie jest juz updateowany

Adooni
22-03-2024 18:07
nie, 1 wsza bedzie wszedzie trzeba 2ga zrobic dla kazdego pasma te nie sa przenoszone

71,432,949 unikalnych wizyt