29 Kwietnia 2024 03:25:35
Nawigacja
· Strona Główna
· Forum

· Tomato by Shibby
· FreshTomato


Wątki na forum
Najnowsze dyskusje
· konfiguracja router ...
· nju swiatło pytania
· Asus TUF-AX3000_V2 p...
· Jaki router kupić? ...
· Szukam zaproszenia n...
· [Howto] Xpenology na...
· dodatkowe złącza s...
· RT-N18U - nie można...
· [MOD] Tomato64 (x86-64)
· Firewall nie zawsze ...
· [MOD] FreshTomato-AR...
· Optware na CIFS
· RT-AX56U - Status kl...
· [MOD] FreshTomato-MI...
· Multiroom N z wykorz...
· [S] Asus RT-AC68U E1
· [S] ASUS RT-AC68U
· Rozłączanie klient...
· serwer VPN za wan'em
· Przejscie z dyndns f...
Najpopularniejsze obecnie wątki
· Jaki router kupi... [552]
· Asus TUF-AX3000_V... [19]
· konfiguracja rout... [10]
· nju swiatło pytania [2]
Ankieta
Jaki procesor posiada twój router?

Broadcom MIPSEL
Broadcom MIPSEL
36% [151 głosów]

Broadcom ARM
Broadcom ARM
52% [216 głosów]

Atheros
Atheros
5% [22 głosów]

Marvell
Marvell
1% [4 głosów]

Ralink
Ralink
1% [3 głosów]

Intel/AMD/VIA
Intel/AMD/VIA
1% [5 głosów]

Żaden z powyższych
Żaden z powyższych
4% [15 głosów]

Ogółem głosów: 416
Musisz zalogować się, aby móc zagłosować.
Rozpoczęto: 02/02/2015 09:38
Twoje IP
3.143.168.172
Zobacz wątek
OpenLinksys » :: OPROGRAMOWANIE :: » Tomato - firmware
 Drukuj wątek
[MOD] Tomato by shibby
Pirek
Cześć

która v. 115 ma najlepsze sterowniki wifi dla RT-N16 ?

1. K-26
2. K26RT-N
3. K26RT-N-testing - 115 NEWDRIVER
Asus RT-N16 [B4] Tomato v1.28 K26 USB K26 123 EN-AIO
 
Sigma
Najlepszy do czego? K26 ma najstarszy, K26-RT-N NEWDRIVER najnowszy. Wydajność zależy od urządzeń, które będziesz podłączał. Np. jeśli masz lapka z kartami intel 6xxx to NEWDRIVER Wink W innych wypadkach najlepiej samemu potestować Pfft

U mnie łącze z routerem dwie karty Intela 5300 oraz jednego Broadcoma i prawdę mówiąc, różnice są nieznaczne. Najszybszy jest chyba ten z K26, ale mam wrażenie (może autosugestia?), że NEWDRIVER jest bardziej stabilny przy większych prędkościach.
[small]Netgear WNR3500L powered by Tomato Firmware 1.28.0000 MIPSR2-130 K26 USB BTGui
Netgear WNDR4300 powered by OpenWrt Chaos Calmer 15.05 (r47662)
TP-Link TL-WDR4300 v1 powered by OpenWrt Chaos Calmer 15.05 (r47662)
[b]TP-Link T
 
Pirek

Cytat

Sigma napisał(a):

Najlepszy do czego? K26 ma najstarszy, K26-RT-N NEWDRIVER najnowszy. Wydajność zależy od urządzeń, które będziesz podłączał. Np. jeśli masz lapka z kartami intel 6xxx to NEWDRIVER Wink W innych wypadkach najlepiej samemu potestować Pfft

U mnie łącze z routerem dwie karty Intela 5300 oraz jednego Broadcoma i prawdę mówiąc, różnice są nieznaczne. Najszybszy jest chyba ten z K26, ale mam wrażenie (może autosugestia?), że NEWDRIVER jest bardziej stabilny przy większych prędkościach.


chodziło mi o najstabilniejszy sterownik, łączę się z nanostation loco m2 i tp-link wa-701nd jako klienci.
Asus RT-N16 [B4] Tomato v1.28 K26 USB K26 123 EN-AIO
 
shibby

Cytat

PawelM78 napisał(a):

Dzięki za wyjaśnienia. Czyli mamy trzy możliwości:

1. Certyfikaty server + certyfikaty klient
2. Certyfikaty server + certyfikaty klient + user/hasło
3. Certyfikaty server + tylko CA.crt + user/hasło


dokładnie tak. nic dodać nic ująć Smile
Proxmox VE: i7-7700T, 64GB RAM, 3x2TB SSD, 1x1TB SSD, 512GB NVMe, Intel X710-DA2 SFP+
VM Router: OpenWRT 22.03.4
VM NAS: Synology DS920+
VM VPS: Debian, WWW, Home Assistant
Switch: Netgear MS510TXPP
Switch: Ubiquiti USW-Flex-mini - szt. 2
Wi-Fi: Ubiquiti U6-Lite - szt. 2
 
PanRatio
Czy tylko u mnie w v115 BT-VPN dla WNR3500Lv1 nie działa przekierowanie portów? Mój lapek ma przydzielony stały IP 10.10.9.2, uTorrent ma przydzielony stały port 7777. w Firewallu mam regułę dla uT, która przepuszcza go w obie strony. Dla pewności wyłączyłem firewalla. Pomimo tego cały czas jestem niedostępny na wszelkich stronach.

Fotka: http://i.imgur.com/WoCmXkU.jpg
 
mat89

Cytat

shibby napisał(a):

Cytat

PawelM78 napisał(a):

Dzięki za wyjaśnienia. Czyli mamy trzy możliwości:

1. Certyfikaty server + certyfikaty klient
2. Certyfikaty server + certyfikaty klient + user/hasło
3. Certyfikaty server + tylko CA.crt + user/hasło


dokładnie tak. nic dodać nic ująć Smile


Wszystko jasne próbowałem bez certyfikatu dlatego nie chodziło dziś spróbuje znów.
 
shibby
u mnie działa przekierowanie portów bez problemu. Inna sprawa to utorrent jest zgodny z upnp. Włączałeś upnp?
Proxmox VE: i7-7700T, 64GB RAM, 3x2TB SSD, 1x1TB SSD, 512GB NVMe, Intel X710-DA2 SFP+
VM Router: OpenWRT 22.03.4
VM NAS: Synology DS920+
VM VPS: Debian, WWW, Home Assistant
Switch: Netgear MS510TXPP
Switch: Ubiquiti USW-Flex-mini - szt. 2
Wi-Fi: Ubiquiti U6-Lite - szt. 2
 
PanRatio
upnp mam wyłączony bo zawsze przekierowywałem ten jeden port ręcznie, a teraz się nie da Sad Sprawdzę 114 raz jeszcze jutro, bo tm wszystko działało, a później ponownie na 115.
 
pagii

Cytat

Sigma napisał(a):

Najlepszy do czego? K26 ma najstarszy, K26-RT-N NEWDRIVER najnowszy. Wydajność zależy od urządzeń, które będziesz podłączał. Np. jeśli masz lapka z kartami intel 6xxx to NEWDRIVER Wink W innych wypadkach najlepiej samemu potestować Pfft

U mnie łącze z routerem dwie karty Intela 5300 oraz jednego Broadcoma i prawdę mówiąc, różnice są nieznaczne. Najszybszy jest chyba ten z K26, ale mam wrażenie (może autosugestia?), że NEWDRIVER jest bardziej stabilny przy większych prędkościach.


Mam w 2 lapkach karty intela 6200, czy lepiej w takim razie dla RT-N66U zainstalować:

Cytat

http://tomato.groov.pl/download/K26RT-N/testing/115-NEWDRIVER/tomato-K26USB-1.28.RT-N5x-MIPSR2-115-NEWDRIVER-AIO-64K.trx

zamiast:

Cytat

http://tomato.groov.pl/download/K26RT-AC/115-EN/RT-N66U/tomato-RT-N66U_RT-AC6x--115-AIO-64K.trx

??
W tej chwili mam K26RT-AC i transfery po radiu 5G maksymalnie 7-8MB/s wiec szału nie ma.
Asus RT-AC1900P + FreshTomato-ARM
 
qander
Szukałem (być może pod złą nazwą) i nie znalazłem na forum info jakie kodeki są zawarte w DLNA w Tomato Shibby'iego. Ma ktoś tę wiedzę?
ASUS RT-AC68U Asuswrt-merlin 380.57
ASUS RT-AC66U + tomato-RT-AC66U_RT-AC6x--13x-AIO-64K
[b]Qnap TS-453 Pro QTS 4.x
 
sapcio2
Z tego co sie orientuję minidlna pozwala jedynie na udostępnianie materiału , a nie jego przetwarzanie. Za to odpowiedzialne jest urządzenie klienckie np. TV, ps3 itp.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Asus RT-N16 - tomato-K26USB-1.28.RT-N5x-MIPSR2-115-NEWDRIVER
 
qander
@sapcio2

Czyli miniDLNA niema żadnej specyfikacji obsługiwanych kodeków ? Szukam info bo z tego co widzę to ogólnie pełny bałagan jest, działa to co zaimplementował programista piszący serwer DLNA i programista piszący renderer DLNA.

Dajmy na to że obaj dali obsługe tych samych kodeków i plików to idealnie. Jednak w najlepszym przypadku takie zgranie występuje chyba tylko w przypadku serwera dedykowanego dla konkretnego urzadzenia, jak Samsung PC Share Manager dla telewizorów Samsung itp. Może być więc tak, że np. serwer UPnP wbudowany w Tomato nie wyśle do telewizora określonego formatu plików bo programista piszący serwer nie uwzglednił akurat takich formatów.

Tak właśnie widzę że co innego mi się odtwarza na TV, laptopie, telefonie, ps3 ... no może laptop to nie jest najlepszy przykład, i się zastanawiam co jest w tym standardzie miniDLNA w Tomato by Shibby ....
ASUS RT-AC68U Asuswrt-merlin 380.57
ASUS RT-AC66U + tomato-RT-AC66U_RT-AC6x--13x-AIO-64K
[b]Qnap TS-453 Pro QTS 4.x
 
ovner

Cytat

qander napisał(a):
Tak właśnie widzę że co innego mi się odtwarza na TV, laptopie, telefonie, ps3 ... no może laptop to nie jest najlepszy przykład, i się zastanawiam co jest w tym standardzie miniDLNA w Tomato by Shibby ....


Winne są kodeki zaimplementowane w w/w urządzeniach i laptop rzeczywiście nie jest dobrym przykładem bo sobie pobiera to co potrzebuje do zdekodowania aktualnego materiału.

Cytat


Serwer DLNA

"DLNA jest standardem komunikacji wykorzystywanym przez producentów elektroniki użytkowej dla umożliwienia współdzielenia zasobów multimedialnych w ramach sieci domowej." - Wikipedia

Standard pozwala jedynie udostępnianie materiału(muzyka, film, zdjęcie), a nie jego przetwarzanie(zmiana rozdzielczości, konwersja do innych formatów, kodeków). Dlatego też udostępniany materiał będzie odtwarzany na urządzeniu klienckim, zależy od kodeków strumieni jakie obsługuje urządzenie.

Oficjalna strona standardu na http://www.dlna.org/, gdzie można wyszukać kompatybilne urządzenia klienckie.

Źródło http://openwrt.pl/doku.php/zastosowania:dlna
TUF-AX5400 @ Firmware:388.1_0-gnuton1
RT-N16 @ FreshTomato Firmware 2023.3 MIPSR2 K26 USB VPN + Huawei e3372 no-hilink
www.speedtest.net/result/14587008641.png
 
qander
@UP
ja znalazłem takie wyjaśnienie:
-----------------------------------------------------------------------------------------------
W >>większości przypadków<< standard DLNA obsługuje jedynie formaty mediów.

W urządzeniach stacjonarnych:

Obrazki: JPEG, GIF, TIFF, PNG
Audio: LPCM (2 channel), MP3, WMA9, AC-3, AAC, ATRAC3plus
Wideo: MPEG2, MPEG1, MPEG4, WMV9

W urządzeniach mobilnych:

Obrazki: JPEG, GIF, TIFF, PNG
Audio: MP3 and MPEG4 AAC LC, MPEG4 (HE AAC, AAC LTP, BSAC),
AMR, ATRAC3plus, G.726, WMA, LPCM
Wideo: MPEG4 AVC (AAC LC Assoc Audio), VC1, H.263, MPEG4 part 2,
MPEG2, MPEG4 AVC (BSAC or other for Assoc. Audio)
----------------------------------------------------------------------------------------------------
To tłumaczyło by te różnice w urządzeniach natomiast wychodzi z tego że te formaty
muszą być jakoś 'zakodowane' do udostępnienia i właśnie o to mi chodziło co jest
faktycznie w miniDLNA w Toamto. Z powyższego jasno wynika że musi być support
dla odpowiednich urządzeń jak i że w DLNA jest jednak również zawarte coś więcej niż
tylko sam format.
ASUS RT-AC68U Asuswrt-merlin 380.57
ASUS RT-AC66U + tomato-RT-AC66U_RT-AC6x--13x-AIO-64K
[b]Qnap TS-453 Pro QTS 4.x
 
sapcio2
Za przesyłane formaty prawdopodobnie odpowiedzialny jest ffmpeg.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Asus RT-N16 - tomato-K26USB-1.28.RT-N5x-MIPSR2-115-NEWDRIVER
 
esem

Cytat

esem napisał(a):

Cytat

shibby napisał(a):

swap na pendrive!?!?!?! ...

Czyli aby mieć swap musi być HDD?
Lepiej bez swapa niż swap na pendrive?
A może swap na SD via USB?
A swap po CIFS?
Patrząc na wykorzystanie swapa (przez transmission ?) to jest żadne, 5MB z 100MB w porywach. Może lepiej zwiększyć cache i podziękować za swap?

Przypomnę się. Może któryś z fachmanów wypowie się jednoznacznie.
Asus RT-AC56U @1000/666 + aktualne tomato
Fonera 2100/200 | DD-WRTv24sp2
W rezerwie:
ADB VV5822
Netgear WNR3500L/U/v2 (wg. tomato). Ale to jest WNR3500L v.1 Wink
 
shibby
netgear v1 ma 64MB ram - to nie jest mało. Pytanie więc czy swap ci jest bezwzględnie potrzebny?

tak, swap powinien być na HDD, ponieważ zapis danych nie działa tak destrukcyjnie na dysk jak na komórki w kościach pamięci.

tak, lepiej bez swapa niż swap na pendrive. Swap to pamięć tymczasowa, dużo zapisów, co szybko zabija pendrive.

kart SD to ten sam typ kości pamięci co jest w pendrive tak więc patrz wyżej,

swap na cifs nie wiem czy będziesz w stanie zamontować. Ogólnie odradzam, gdyż chwila przerwy w połączeniu do cifs i mamy kernel panic na routerze.

i znów wracamy do mojego pierwszego pytania czy swap jest ci bezwzględnie potrzebny Wink
Proxmox VE: i7-7700T, 64GB RAM, 3x2TB SSD, 1x1TB SSD, 512GB NVMe, Intel X710-DA2 SFP+
VM Router: OpenWRT 22.03.4
VM NAS: Synology DS920+
VM VPS: Debian, WWW, Home Assistant
Switch: Netgear MS510TXPP
Switch: Ubiquiti USW-Flex-mini - szt. 2
Wi-Fi: Ubiquiti U6-Lite - szt. 2
 
qander
Zrobiłem drugie podejście do nowej kompilacji na RTN-66U czyli tomato-RT-N66U_RT-AC6x.
Niestety ale w najnowszej wersji (115) jest to samo co w poprzedniej (114)
czyli zawężony zakres kanałów do 11 na Wifi 2.4 w stosunku do K26USB-1.28.RT-N5x-MIPSR2.

jak by co na 12 i 13 wsio hulało (oczywiście wgranie kompilacji jak i ustawienia zgodnie z zasadami
czyli czyszczenie nvram i z palca .... time zone też na nasz kraj)
o co common ? gdzie się podziały 2 kanały ? zmiany w radiu czy co ? może się Shibby wypowie ...

a tak do wygląda obrazowo:

WiFi 2.4

tomato-RT-N66U_RT-AC6x--114-AIO-64K
tomato-RT-N66U_RT-AC6x--115-AIO-64K
------------------------------------------------------------------------
channel width: 20 MHz (1-11)
channel width: 40 MHZ (Lower 1-7) (Upper 5-11)
-------------------------------------------------------------------------

oraz nasza stara kompilacja ze starszym driverem

tomato-K26USB-1.28.RT-N5x-MIPSR2-114-AIO-64K
tomato-K26USB-1.28.RT-N5x-MIPSR2-115-AIO-64K
--------------------------------------------------------------------------
channel width: 20 MHz (1-11)
channel width: 40 MHZ (Lower 1-7) (Upper 5-13)
--------------------------------------------------------------------------
ASUS RT-AC68U Asuswrt-merlin 380.57
ASUS RT-AC66U + tomato-RT-AC66U_RT-AC6x--13x-AIO-64K
[b]Qnap TS-453 Pro QTS 4.x
 
johnny86
Hejo, widac juz plke?
 
bannan
Używam google translate powiedzieć tę wiadomość z angielskiego, a ja nie czytałem cały wątek 400 + stron, moje appologies. Próbuję zablokować mój internet tylko przez białej listy. Uważam, że jak się mod shibby jest to zrobić za pomocą konfiguracji niestandardowej Dnsmasq tak:



bogus-priv
domain-needed
no-resolv
log-queries


i po to jest kompletne, używam:



server=/google.com/192.168.1.1


do białej listy daną stronę internetową. To myślę, że powinno działać idealnie do blokowania niepożądanego ruchu internetowego po połączeniu z ustawieniem przechwycić ruch lokalny dns.Problemem jest to, kiedy moja biała lista rosła zbyt duży, nie byłem w stanie odpowiedzieć ze względu na następujący komunikat:



Nieprawidłowa długość: Proszę zmniejszyć długość do 2048 znaków lub mniej.


Czy ktoś wie jak mogę pokonać tę przeszkodę?
 
Przejdź do forum
Zaloguj
Wprowadź adres e-mail lub nazwę użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Zapomniałeś/aś hasła?
Aktualnie online
· Gości online: 27

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 24,116
· Najnowszy użytkownik: Ja
Czat
Musisz się zalogować, aby opublikować wiadomość.

Adooni
26-04-2024 14:41
jaki router RMerlin nie pociagne, tomato/ openwrt tak non hilink,

tamtosiamto
23-04-2024 12:35
modem bez smilocka?

man1
22-04-2024 23:27
Czy próbował ktoś uzywac karty voice (z nolimit GB) od tmobile w modemie /routerze? Da się jakoś to zrobić? Bo u mnie neta brak. E3372 Sad

tamtosiamto
31-03-2024 12:54
Wesolego jajka wszytskim forumowiczom Grin

tamtosiamto
28-03-2024 23:24
tak, tak zgadza sie, ale ja pytam o wykluczenie noda na guest network w first set, i to nie dziala

Adooni
24-03-2024 13:16
Guest network is currently designed to allow the first set of each band (2.4G, 5G, 5G-1) available to the AiMesh node

tamtosiamto
24-03-2024 03:03
ale w 1 jest opcja do wyboru - dla calej sieci albo rutera only i wlasnie o tym mowie, ze nie dziala

Adooni
23-03-2024 16:31
w dokumencie asusa jest ze wlasnie dla 1 ma dzialac na nodach tez

tamtosiamto
23-03-2024 15:39
tak, ale nie zmienia to faktu, ze w pierwszej nie dziala wylaczanie aimesh dla goscinnej( a powinno), czyli jest jakis bug. Mam start soft, bo to dsl-ac68 ktory nie jest juz updateowany

Adooni
22-03-2024 18:07
nie, 1 wsza bedzie wszedzie trzeba 2ga zrobic dla kazdego pasma te nie sa przenoszone

71,424,657 unikalnych wizyt