10 Maja 2024 21:14:25
Nawigacja
· Strona Główna
· Forum

· Tomato by Shibby
· FreshTomato


Wątki na forum
Najnowsze dyskusje
· Takedown 2000
· [Howto] Xpenology na...
· [HOWTO] Kompilacja "...
· nju swiatło pytania
· konfiguracja router ...
· Asus TUF-AX3000_V2 p...
· Jaki router kupić? ...
· Szukam zaproszenia n...
· dodatkowe złącza s...
· RT-N18U - nie można...
· [MOD] Tomato64 (x86-64)
· Firewall nie zawsze ...
· [MOD] FreshTomato-AR...
· Optware na CIFS
· RT-AX56U - Status kl...
· [MOD] FreshTomato-MI...
· Multiroom N z wykorz...
· [S] Asus RT-AC68U E1
· [S] ASUS RT-AC68U
· Rozłączanie klient...
Najpopularniejsze obecnie wątki
· [HOWTO] Kompilacj... [67]
· [Howto] Xpenology... [25]
· Takedown 2000 [3]
Ankieta
Jaki procesor posiada twój router?

Broadcom MIPSEL
Broadcom MIPSEL
36% [151 głosów]

Broadcom ARM
Broadcom ARM
52% [216 głosów]

Atheros
Atheros
5% [22 głosów]

Marvell
Marvell
1% [4 głosów]

Ralink
Ralink
1% [3 głosów]

Intel/AMD/VIA
Intel/AMD/VIA
1% [5 głosów]

Żaden z powyższych
Żaden z powyższych
4% [15 głosów]

Ogółem głosów: 416
Musisz zalogować się, aby móc zagłosować.
Rozpoczęto: 02/02/2015 09:38
Twoje IP
18.117.153.38
Zobacz wątek
OpenLinksys » :: OPROGRAMOWANIE :: » Tomato - firmware
 Drukuj wątek
[MOD] Tomato by shibby
jack78

Cytat

overflow2 napisał(a):

Czy to jest normalne że kiedy modem zgubi synchronizację, albo jest rozłączony, to nie można się na niego zalogować po ip wpisanym w ustawieniach routera?

Mam Asusa RT-N66U i podpiętą do niego neostradę przez speedstream'a 4100 w trybie bridge. Kiedy modem gubi synchronizację nie mogę się na niego zalogować.



U mnie jest to samo od zawsze. Modem musi mieć net, żeby szło się do niego zalogować.

Mikrotik hAP ac2
UniFi AP AC v2
-OFW, UniFi AP PRO- OpenWRT,
Linksys E1000v2 - Tomato-RT-N5x-MIPSR2-116-Hyzoom.4M-Mini
Tenda AC10 - AC1200 OFW
NAS - HP Microserver Gen8 i3-3220T, 8GB RAM 5x 3TB WD RED | Xpenology
 
tomkiki
Panowie mam dwa routery z wgranym Tomato, główny RT-n16 oraz pomocniczy WRT54gl, pracujący jako Switch i akces point WiFi z wyłączonym WANem. Problem mój polega na tym że po zaniku prądu WRT54gl startuje szybciej od RT-n16, przez co nie włącza się w tryb switcha. Czy mógłby mi ktoś wytłumaczyć jak to podłączyć żeby nie było takich kwiatków?

Mam jeszcze jedną sprawę, jak podłączyć UPS do rt-n16? Wsadziłem kabel USB ale router nadal nie wykrywa mi mojego UPSa (PowerWalker VI 650 LCD).
Edytowany przez tomkiki dnia 20-09-2013 13:24
 
enigma

Cytat

tomkiki napisał(a):

Panowie mam dwa routery z wgranym Tomato, główny RT-n16 oraz pomocniczy WRT54gl, pracujący jako Switch i akces point WiFi z wyłączonym WANem. Problem mój polega na tym że po zaniku prądu WRT54gl startuje szybciej od RT-n16, przez co nie włącza się w tryb switcha. Czy mógłby mi ktoś wytłumaczyć jak to podłączyć żeby nie było takich kwiatków?

Mam jeszcze jedną sprawę, jak podłączyć UPS do rt-n16? Wsadziłem kabel USB ale router nadal nie wykrywa mi mojego UPSa (PowerWalker VI 650 LCD).



1. zobacz ile startuje ci rt a ile wrt dolicz np 10s do czasu rt i w wrt wstaw np "sleep 30" to ci zatrzyma wrt na 30 i da czas aż podniesie się rt.
2. A pomidor nie działa przypadkiem w APC tylko?
 
shibby
tomato wspiera tylko upsy marki APC.
Proxmox VE: i7-7700T, 64GB RAM, 3x2TB SSD, 1x1TB SSD, 512GB NVMe, Intel X710-DA2 SFP+
VM Router: OpenWRT 22.03.4
VM NAS: Synology DS920+
VM VPS: Debian, WWW, Home Assistant
Switch: Netgear MS510TXPP
Switch: Ubiquiti USW-Flex-mini - szt. 2
Wi-Fi: Ubiquiti U6-Lite - szt. 2
 
tomkiki
Dziękuje za pomoc. Z tym UPSesm to dałem ciała. Myślałem że to uniwersalne rozwiązanie. Jak podłączę UPSa do NASa ( ready nas 102) to router też będzie widział go przez sieć?
 
enigma

Cytat

tomkiki napisał(a):

Dziękuje za pomoc. Z tym UPSesm to dałem ciała. Myślałem że to uniwersalne rozwiązanie. Jak podłączę UPSa do NASa ( ready nas 102) to router też będzie widział go przez sieć?


źle kombinujesz Smile nie nie będzie Smile
 
gomez
witam

mój drugi router wnr3500 v2 przyjechał do mnie z wgranym tomato w wersji 102
chciałem go zaktualizować do wersji 110 ale niestety pojawia się komunikat: File is too big to fit in MTD
wtf ?

Połączony z 23 wrzesień 2013 10:38:19:
edit: okazuje się że to nie v2 a v1 z 8mb flash.... co za banda...
Edytowany przez gomez dnia 23-09-2013 10:38
 
shibby
ustal dokładnie wersje:
WNR3500L (v1)
WNR3500L v2
WNR3500v2

bo to trzy rózne modele i to L jest bardzo ważne.
Proxmox VE: i7-7700T, 64GB RAM, 3x2TB SSD, 1x1TB SSD, 512GB NVMe, Intel X710-DA2 SFP+
VM Router: OpenWRT 22.03.4
VM NAS: Synology DS920+
VM VPS: Debian, WWW, Home Assistant
Switch: Netgear MS510TXPP
Switch: Ubiquiti USW-Flex-mini - szt. 2
Wi-Fi: Ubiquiti U6-Lite - szt. 2
 
mlb
Jakiegoś małego buga znalazłem.
Mam Asusa RT-N16 z wgraną wersją 112. Większość rzeczy działa ok, ale gdy podłączyłem nową podsieć do BR3 na której też mam DHCP to nie chciał mi do niej przerzucać pakietów. A działo się to tylko wówczas gdy chciałem by urządzenie z tej podsieci dostawało zawsze tej sam adres IP (czyli dodawałem adres do Static DHCP/ARP/IPT). Gdy urządzenie dodałem - przestawał przerzucać pakiety. Usuwałem z tej listy, nawet bez odświeżenia adresu z DHCP dla takowego urządzenia - znów zaczynało działać.
Jest to dość dziwne, bo na innych BR też mam urządzenia na tej liście i routing działa ok.
2 x ASUS RT-N16 (Tomato Shibby), 1x TP-Link TL-WDR3600 (Gargoyle), 2xTL-WA5210G, 1xTL-MR3420 (Gargoyle)
 
PawelM78
Po aktualizacji do wersji 112 połączenie VPN TAP (bridge) znacznie się pogorszyło. Konfiguracja identyczna. Szybkość spadła a pingi wzrosły. Musiałem przestawić typ połączenia na TCP gdyż w UDP jakość jest tragiczna.
2x ASUS RT-N66U + Tomato by Shibby VPN(Nka)
 
Cataractus
Shibby, mam ważne pytanie.
Czy jest możliwość zaadaptowania jakoś funkcji WPS do Tomato?
Istnieje polski tutorial dla OpenWRT w oparciu o paczki z optware dostępny tutaj http://eko.one.pl/?p=openwrt-wps

Nie wiem czy odpowiednie pakiety są dostępne dla tomato. Wiem natomiast, że o ile większość "świadomych sieciowo" użytkowników wyłącza tą funkcjonalność lub wybiera sprzęt bez tego, to istnieje sporo sprzętu którego nie da się inaczej podłączyć do sieci Wi-Fi. Chodzi w szczególności o drukarki ale spotkałem się też z np. małym bezprzewodowym dyskiem 2.5".
 
shibby
obawiam się, że Tomato nie bez powodu nie posiada obsługi WPS (podobnie jak ddwrt). Chyba nawet soft Asusa tego nie wspiera (jeżeli się mylę to dajcie znać, będę miał jaki punkt odniesienia dla ewentulanych prac).

Sposób obsługi WPS może być zwyczajnie niekompatybilny ze sposobem obsługi wifi przez tomato lub co więcej może być niewspierana przez sterowniki wifi broadcoma (pamiętajmy, że openwrt nie korzysta z precompilowanych sterowników broadcoma).

Co do drukarek to jeszcze nie spotkałem się z taką, której nie możnaby podpiąć w "zwyczajny" sposób. Zawsze odpalałem instalator i miałem tak do wyboru sposób konfiguracji podłączenia drukarki.
Proxmox VE: i7-7700T, 64GB RAM, 3x2TB SSD, 1x1TB SSD, 512GB NVMe, Intel X710-DA2 SFP+
VM Router: OpenWRT 22.03.4
VM NAS: Synology DS920+
VM VPS: Debian, WWW, Home Assistant
Switch: Netgear MS510TXPP
Switch: Ubiquiti USW-Flex-mini - szt. 2
Wi-Fi: Ubiquiti U6-Lite - szt. 2
 
gato1
Wgrywam tomato do tego modelu , wszystko idzie ok ale potem brak mozliwosci zalogowania się na ruter.Testuje różne porady, TCPOptimizer itd.Jak mam na sztywno ustawiony IP to w przegladarce dostaje taki komunikat:

Ustawienia zostały zaktualizowane. Strona sieci Web zostanie teraz odœwieżona.
Zmieniono adres IP lub numer portu. Połączenie z urządzeniem RT-N10U zostanie teraz rozłączone.
Aby uzyskać dostęp do ustawień urządzenia RT-N10U, ponownie nawiąż połączenie z siecią i skorzystaj
z zaktualizowanego adresu IP i numeru portu.

W automacie nie łączy się wogóle nie pobiera adresu IP ,wszystko testowane na xp jak i 7-ce. Jakiś rok temu wrałem tomato z podpisu i przy ustawieniu na sztywno IP dało się połączyć z ruterem, jakiś czas temu wróciłem do najnowszego softu asusa i takie problemy.Dodam iż po wgraniu teraz nowego tomato mogę się połączyć poprzez putty-SSH i przyjmuje login root ,hasło admin ale jak go zmusić do dostepu do gui.
Motorola WR850G v2 OpenWrt
Asus RT-N10U v.B1Tomato-K26USB-1.28.RT-N5x-MIPSR2-110-PL-VPN.trx
 
shibby
wykonaj reset przyciskiem.
Proxmox VE: i7-7700T, 64GB RAM, 3x2TB SSD, 1x1TB SSD, 512GB NVMe, Intel X710-DA2 SFP+
VM Router: OpenWRT 22.03.4
VM NAS: Synology DS920+
VM VPS: Debian, WWW, Home Assistant
Switch: Netgear MS510TXPP
Switch: Ubiquiti USW-Flex-mini - szt. 2
Wi-Fi: Ubiquiti U6-Lite - szt. 2
 
gato1
I reset 1-2sek, 15sek, czy 30/30/30 nic nie zmienia z tą różnicą ,że po tym ostatnim wyświetla mi się "asus serwer...." i mogę przesłać jeszcze raz soft tomato czy oryginał i jeszcze reboot i czyszczenie nrvam.
Motorola WR850G v2 OpenWrt
Asus RT-N10U v.B1Tomato-K26USB-1.28.RT-N5x-MIPSR2-110-PL-VPN.trx
 
kpietrek
Koledzy podpowiedzcie.

Mam dwa routery z tomato w dwóch różnych częściach miasta. Obie sieci mają zmienny adres IP i obie mają drukarki z których chciałbym korzystać naprzemiennie.

Czy te dwa routery muszę spiąć w sieć VPN ??

Może macie jakiś poradnik jak to zrobić??
Netgear R7000 + FreshTomato Firmware 2021.2 K26ARM USB AIO-64K
Asus RT-N18U + FreshTomato Firmware 2021.2 K26ARM USB VPN-64K-NOSMP
Asus RT-AC56U + Tomato Firmware 1.28.0000 -138 K26ARM USB AIO-64K
 
Cataractus

Cytat

shibby napisał(a):

obawiam się, że Tomato nie bez powodu nie posiada obsługi WPS (podobnie jak ddwrt). Chyba nawet soft Asusa tego nie wspiera (jeżeli się mylę to dajcie znać, będę miał jaki punkt odniesienia dla ewentulanych prac).

Na jednym z angielskich forów był kiedyś temat odnośnie uruchomienia WPS na DD-WRT właśnie drogą z OpenWRT, stamtąd miałem link z powyższego posta. Problem w tym, że wtedy do momentu gdy przestałem śledzić temat osoba próbująca to uruchomić poległa na konfiguracji skryptów instalujących się z odpowiednimi paczkami. A teraz nie mogę odnaleźć tych tematów. Było o coś w okolicach 2011 roku i pozostał mi z tego tylko link zapisany w ulubionych do stronki eko.one.pl

RT-N16 i RT-N66u na pewno mają, przycisk tej funkcji znajduje się z tyłu obudowy obu routerów.

Cytat


Sposób obsługi WPS może być zwyczajnie niekompatybilny ze sposobem obsługi wifi przez tomato lub co więcej może być niewspierana przez sterowniki wifi broadcoma (pamiętajmy, że openwrt nie korzysta z precompilowanych sterowników broadcoma).

Mam tego pełną świadomość, stąd moje pytanie i podany link. Mimo wszystko to paczka z optware i jeśli się nie sprawdzi czy w ogóle jest dla tomato dostępna to i tak nie ma co gdybać. Smile

Cytat


Co do drukarek to jeszcze nie spotkałem się z taką, której nie możnaby podpiąć w "zwyczajny" sposób. Zawsze odpalałem instalator i miałem tak do wyboru sposób konfiguracji podłączenia drukarki.


Niestety nie jestem w stanie podać dokładnego modelu, jednakże tak jak pracuje w serwisie to spotkałem się z co najmniej jedną drukarką takiego typu od HP, Lexmarka, Canona i Epsona. Są to zwykle urządzenia wielofunkcyjne, atramentowe za niewysoką cenę. Bez WPSa nie można jej w żaden sposób używać po sieci, nie mają też żadnego innego sposobu konfiguracji połączenia z Wi-Fi. Tomato lub Gargoyle bardzo często stawiam w malutkich firmach jako alternatywę za 150 zł umożliwiającą nawiązanie połączenia VPN. Są to bardzo często instalacje typu "odpal i zapomnij" ale problem z niemożnością podłączenia drukarki wraca regularnie jak bumerang.



Mam jeszcze pytanie odnośnie WNR3500L v2. Po zainstalowaniu paczki z pomidorkiem pamięć wewn. urządzenia została podzielona mniej więcej tak ~8MB root /, ~60MB /tmp, ~60MB /dev. O ile taki duży tmp mi nie przeszkadza to naprawdę /dev musi być taki wielki? Nie można by tego jakoś podzielić? Aż się prosi by taką ilość miejsca przeznaczyć np na osobną partycję /opt.
 
gato1
Próbowałem powtórnie różne kombinacje ale bez powodzenia.
Motorola WR850G v2 OpenWrt
Asus RT-N10U v.B1Tomato-K26USB-1.28.RT-N5x-MIPSR2-110-PL-VPN.trx
 
PawelM78

Cytat

kpietrek napisał(a):
Koledzy podpowiedzcie.
Mam dwa routery z tomato w dwóch różnych częściach miasta. Obie sieci mają zmienny adres IP i obie mają drukarki z których chciałbym korzystać naprzemiennie.
Czy te dwa routery muszę spiąć w sieć VPN ??
Może macie jakiś poradnik jak to zrobić??


Poszukaj na forum poradnika o spinaniu sieci po VPN na potrzeby obsługi multiroom. Shibby napisał tutorial na ten temat. Możesz zacząć od tego. Ja mam takie połączenie po VPN tylko z tą różnicą, że mam stałe adresy IP w dwóch lokalizacjach.

Połączony z 01 październik 2013 13:52:28:

Cytat

PawelM78 napisał(a):

Po aktualizacji do wersji 112 połączenie VPN TAP (bridge) znacznie się pogorszyło. Konfiguracja identyczna. Szybkość spadła a pingi wzrosły. Musiałem przestawić typ połączenia na TCP gdyż w UDP jakość jest tragiczna.


po jednym dniu walki udało mi się tak skonfigurować połączenie, że działa stabilnie a szybkość jest zadowalająca. Obecnie test multiroom pokazuje max. 17M i 8 ms a było 2M i ponad 600ms. Obecnie nawet programy w HD nie przycinają.
Więc stawiam na to, że standardowa konfiguracja OPENVPN w kompilacji 112 jest inna niż we wcześniejszych wersjach.
Edytowany przez PawelM78 dnia 01-10-2013 13:52
2x ASUS RT-N66U + Tomato by Shibby VPN(Nka)
 
shibby
a z jakiej wersji skakałes? Bo np w 110 była aktualizacja openvpn do najnowszej wersji - changelog się kłania:
http://tomato.groov.pl/?page_id=12
Proxmox VE: i7-7700T, 64GB RAM, 3x2TB SSD, 1x1TB SSD, 512GB NVMe, Intel X710-DA2 SFP+
VM Router: OpenWRT 22.03.4
VM NAS: Synology DS920+
VM VPS: Debian, WWW, Home Assistant
Switch: Netgear MS510TXPP
Switch: Ubiquiti USW-Flex-mini - szt. 2
Wi-Fi: Ubiquiti U6-Lite - szt. 2
 
Przejdź do forum
Zaloguj
Wprowadź adres e-mail lub nazwę użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Zapomniałeś/aś hasła?
Aktualnie online
· Gości online: 19

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 24,115
· Najnowszy użytkownik: Ja
Czat
Musisz się zalogować, aby opublikować wiadomość.

RaTaJ
10-05-2024 15:43
Czy intel n100 4x 3,40Ghz z Intel HD i DDR5 byłby dobry, widziałem za 550zł z 8gb ram i ssd 512gb?

Adooni
26-04-2024 14:41
jaki router RMerlin nie pociagne, tomato/ openwrt tak non hilink,

tamtosiamto
23-04-2024 12:35
modem bez smilocka?

man1
22-04-2024 23:27
Czy próbował ktoś uzywac karty voice (z nolimit GB) od tmobile w modemie /routerze? Da się jakoś to zrobić? Bo u mnie neta brak. E3372 Sad

tamtosiamto
31-03-2024 12:54
Wesolego jajka wszytskim forumowiczom Grin

tamtosiamto
28-03-2024 23:24
tak, tak zgadza sie, ale ja pytam o wykluczenie noda na guest network w first set, i to nie dziala

Adooni
24-03-2024 13:16
Guest network is currently designed to allow the first set of each band (2.4G, 5G, 5G-1) available to the AiMesh node

tamtosiamto
24-03-2024 03:03
ale w 1 jest opcja do wyboru - dla calej sieci albo rutera only i wlasnie o tym mowie, ze nie dziala

Adooni
23-03-2024 16:31
w dokumencie asusa jest ze wlasnie dla 1 ma dzialac na nodach tez

tamtosiamto
23-03-2024 15:39
tak, ale nie zmienia to faktu, ze w pierwszej nie dziala wylaczanie aimesh dla goscinnej( a powinno), czyli jest jakis bug. Mam start soft, bo to dsl-ac68 ktory nie jest juz updateowany

71,683,563 unikalnych wizyt