19 Maja 2024 00:59:54
Nawigacja
· Strona Główna
· Forum

· Tomato by Shibby
· FreshTomato


Wątki na forum
Najnowsze dyskusje
· [MOD] FreshTomato-MI...
· [MOD] FreshTomato-AR...
· [Howto] Xpenology na...
· Takedown 2000
· [HOWTO] Kompilacja "...
· nju swiatło pytania
· konfiguracja router ...
· Asus TUF-AX3000_V2 p...
· Jaki router kupić? ...
· Szukam zaproszenia n...
· dodatkowe złącza s...
· RT-N18U - nie można...
· [MOD] Tomato64 (x86-64)
· Firewall nie zawsze ...
· Optware na CIFS
· RT-AX56U - Status kl...
· Multiroom N z wykorz...
· [S] Asus RT-AC68U E1
· [S] ASUS RT-AC68U
· Rozłączanie klient...
Najpopularniejsze obecnie wątki
· [MOD] FreshTomato... [870]
· [MOD] FreshTomato... [405]
· [Howto] Xpenology... [30]
Ankieta
Jaki procesor posiada twój router?

Broadcom MIPSEL
Broadcom MIPSEL
36% [151 głosów]

Broadcom ARM
Broadcom ARM
52% [216 głosów]

Atheros
Atheros
5% [22 głosów]

Marvell
Marvell
1% [4 głosów]

Ralink
Ralink
1% [3 głosów]

Intel/AMD/VIA
Intel/AMD/VIA
1% [5 głosów]

Żaden z powyższych
Żaden z powyższych
4% [15 głosów]

Ogółem głosów: 416
Musisz zalogować się, aby móc zagłosować.
Rozpoczęto: 02/02/2015 09:38
Twoje IP
3.133.128.39
Zobacz wątek
OpenLinksys » :: OPROGRAMOWANIE :: » Tomato - firmware
 Drukuj wątek
[MOD] Tomato by shibby
Marco76
Dodam tylko, że longboot na tej wersji nie występuje więc nie czekać tylko śmiało wgrywać Smile
[small]Pozdrawiam, Monter
Asus RT-N18 + FreshTomato 2019.3 K26ARM USB AIO-64K-NOSMP + ILHM v2
HTPC Chieftec FLYER FI-02BC-U3 + GA-H61N-USB3 + i3-3225 + 4GB RAM + LibreELEC + Xbox DVD Remot
 
somms
Thanks for the latest build Shibby!

I am unable to use though since your VPN builds does not include the latest OpenVPN 2.3.1 -- released back on 2013.03.29...

Since your latest VPN firmware has build OpenVPN 2.3.0, looks like I am stuck back on older build of your firmware since there is a bug in OpenVPN 2.3.0 that I am unable to workaround successfully.

Is there a reason you have chosen not to update to this latest OpenVPN build in your firmware versions?

Thanks for the hard work!
 
miodzicho

Cytat

mlb napisał(a):

Wgrałem 109 AIO do jednego RT-N16 - póki co wszystko działa ok, wstał dość szybko. Zobaczymy czy będzie pracował stabilnie...


U mnie natomiast z 108 na 109 bez czyszczenia NVRAM, zdalnie, RT-N16 juz nie wstal. A dostepu fizycznie brak.
 
mlb

Cytat

miodzicho napisał(a):
U mnie natomiast z 108 na 109 bez czyszczenia NVRAM, zdalnie, RT-N16 juz nie wstal. A dostepu fizycznie brak.


To może być przyczyną. Zauważyłem że przynajmniej u mnie o ile jestem jeszcze w stanie zrobić raz czy dwa upgrade bez czyszczenia NVRAM, to później coraz częściej zaczynają się dziać bardzo dziwne rzeczy...

Po kilku ręcznych operacjach konfiguracji zniechęciłem się i przygotowałem sobie plik z komendami "nvram set" gdzie trzymam parametry które rozumiem i zawsze mam takie same. Po wgraniu nowego firmware i czyszczeniu NVRAM ładuję swoją konfigurację z pliku tekstowego i ewentualnie zmieniam kilka ustawień ręcznie.

Swoją drogą - sprawdź na 192.168.1.1 czy router nie powrócił do ustawień domyślnych.
2 x ASUS RT-N16 (Tomato Shibby), 1x TP-Link TL-WDR3600 (Gargoyle), 2xTL-WA5210G, 1xTL-MR3420 (Gargoyle)
 
miodzicho

Cytat

--cut---
Swoją drogą - sprawdź na 192.168.1.1 czy router nie powrócił do ustawień domyślnych.

Nie powrocil, podjechalem i ASUS restoration z 109. Pozniej jeszcze na wszelki wypadek czysczenie NVRAM i konfiguracja od "zera".
Dziala jak na razie idealnie. Rowniez dziala dobrze na Linksys WRT54G/GS/GL. Teraz pozostal mi do zrobienia RT-N66U ktory jest centralnym serwerem OpenVPN dla obu, N16 i Linksysa.
 
LuCzeK

Cytat

@luczek u mnie pięknie poszło.
Upgrade przez tomato, oczywiście z czyszczeniem pamięci.
Po upływie czasu i resecie router wstał dość szybko.

slawekj dzięki za info
u mnie też bezproblemowo 3 rutery zaktualizowane,co najlepsze to na rt-n16 nie występuje już longboot za co brawa
świetna robota !
 
boomcak
Fajne są te animowane ikonki, szkoda tylko ze migaja byle jak zamiast wtedy kiedy jest ruch Smile
Asus RT-N18U Asuswrt-Merlin 384.18 Smile
 
paczek72
Witam serdecznie ,nie bede upierdliwy jak sie zapytam o PL kiedy sie pojawi??
Asus RT-N10U v.B1 ||Tomato-K26USB-1.28.RT-N5x-MIPSR2-115-PL-Nocat-VPN||
Linksys E 2500 OFW 1.0.0.7
 
Marco76

Cytat

miodzicho napisał(a):
U mnie natomiast z 108 na 109 bez czyszczenia NVRAM, zdalnie, RT-N16 juz nie wstal. A dostepu fizycznie brak.


Ja mam taki nawyk, że zanim wgram nowy soft to zawsze najpierw robię restart routera jeszcze na starym. I pomijając kwestie longboota na Asusie N16 jaki dopadł także i mój egzemplarz, nigdy nie doświadczyłem czegoś takiego, że mi router w ogóle nie wstał.

Cytat

paczek72 napisał(a):
Witam serdecznie ,nie bede upierdliwy jak sie zapytam o PL kiedy sie pojawi??


Zapewne wtedy, gdy się okaże, że wersja EN została wydana na wszystkie rodzaje sprzętu, co jeszcze się nie stało. Ale dokładny termin zna tylko Shibby Wink
[small]Pozdrawiam, Monter
Asus RT-N18 + FreshTomato 2019.3 K26ARM USB AIO-64K-NOSMP + ILHM v2
HTPC Chieftec FLYER FI-02BC-U3 + GA-H61N-USB3 + i3-3225 + 4GB RAM + LibreELEC + Xbox DVD Remot
 
mlb

Cytat

Marco76 napisał(a):
nigdy nie doświadczyłem czegoś takiego, że mi router w ogóle nie wstał.

U mnie się to też zdarzyło, też na wersji 108 (AIO EN) - musiałem załadować firmware przez tftp. Ale z tego co koledzy piszą - tą wersję wyjątkowo należy omijać z daleka.

Połączony z 19 maj 2013 21:03:51:

Cytat

boomcak napisał(a):

Fajne są te animowane ikonki, szkoda tylko ze migaja byle jak zamiast wtedy kiedy jest ruch Smile


Moim zdaniem dobrze jest tak jak jest. Mrugnięcie każdej lampki coś kosztuje - w tym wypadku pakiet wysłany przez router do przeglądarki, a więc dodatkowe obciążenie procesora ...Cool
Edytowany przez mlb dnia 19-05-2013 21:03
2 x ASUS RT-N16 (Tomato Shibby), 1x TP-Link TL-WDR3600 (Gargoyle), 2xTL-WA5210G, 1xTL-MR3420 (Gargoyle)
 
Adooni
nie znalazlem w change logu 109 info czy sprawa dlugiego startu routera Ausu RT-N16 zostala rozwiazana.

W weekend przeprogramowywalem wlasnie takiego wersia A1 i zauwazylem ze po metodzie Asus restore (AIO 108 K26) startowal mi okolo 10 min. Zrobilem glupia rzecz tz wyczyscilem nvram i jeszcze raz przeprogramowalem go Asus restore i routerek startuje ponizej 1 min. Zastanawiam sie czy to nie ma jakiegos zwiazku gdyz swojego osobiscie przeprogramowalem uzywajac sposobu przed DD-WRT i nie mam problemow z nim. Kumpla router po 2 krotnym Asus restore smiga.

Moze ktos to potwierdzic? Zastanawiam się czy to przypadek niestety nie mam kolejnego Asus RT-N16.
Orange 300/50 Mb/s + ONT Terminal
HPE MS gen8 Proxmox 7.0-11 VMs: Router OPNsense 23.X-amd64 and OMV
HPE MicroServer gen8: Xeon E3-1265Lv2, 16GB (2x KTH-PL316E/8G), HP 331T, 4x4TB WD RED
Asus RT-AC68U AccessPoint
 
shibby
nie było info o longboocie w changelogu bo to nie był problem z kodem tylko z moją maszyną do kompilacji - uwalony dysk. Teraz mam nową maszynę, nowy dysk, nowy debian i teraz każdorazowo skompilowany obraz działa poprawnie bez longboota.
Proxmox VE: i7-7700T, 64GB RAM, 3x2TB SSD, 1x1TB SSD, 512GB NVMe, Intel X710-DA2 SFP+
VM Router: OpenWRT 22.03.4
VM NAS: Synology DS920+
VM VPS: Debian, WWW, Home Assistant
Switch: Netgear MS510TXPP
Switch: Ubiquiti USW-Flex-mini - szt. 2
Wi-Fi: Ubiquiti U6-Lite - szt. 2
 
ibuprom
Jest możliwość ustawienia ręcznie bramy dla serwera pptp? Obecnie w Web Monitorze brak jest ruchu który wchodzi przez pptp server. W routingu wskazane jest że pptp server jest wypychany wprost na default gw. Pomija w ten sposób reguły logowania ruchu w iptables. Zapewne dodatkowo trzeba by było utworzyć dodatkowy adres/alias w klasie adresowej zawartej w LAN aby serwer pptp wypychał ruch na tenże alias i później z aliasu szło już normalnie do bramy gdzie ruch z tego aliasu byłby zarejestrowany.

Zaznaczam że korzystam w wewnętrznej sieci z serwera pptp.

Druga sprawa - access restriction nie działa dla innych klas adresowych niż ta z br0. Klasa adresowa z BR1-3 są ignorowane i komputery z tych klas mają pełny i nieograniczony dostęp do sieci.
Edytowany przez ibuprom dnia 20-05-2013 10:19
 
swie99
Czy dnscrypt-proxy zostal usuniety z werji 109 TOR-VPN ?Frown
Asus RT-N10u => FreshTomato Firmware 2020.6 MIPSR2 K26 USB IPv6-VPN
 
shibby
miejsce... :/
Proxmox VE: i7-7700T, 64GB RAM, 3x2TB SSD, 1x1TB SSD, 512GB NVMe, Intel X710-DA2 SFP+
VM Router: OpenWRT 22.03.4
VM NAS: Synology DS920+
VM VPS: Debian, WWW, Home Assistant
Switch: Netgear MS510TXPP
Switch: Ubiquiti USW-Flex-mini - szt. 2
Wi-Fi: Ubiquiti U6-Lite - szt. 2
 
swie99
Jest chociaz mozliwosc doinstalowania z optware ?
ipkg list | grep dns nie pokazuje tego Sad
Lub w druga strone
Jesli inne wersje np. BT-VPN maja, wiec gdy doinstaluje pakiet "tor" to bedzie mozliwosc jego konfiguracji by dzialal tylko w (LAN) br1 ?
Asus RT-N10u => FreshTomato Firmware 2020.6 MIPSR2 K26 USB IPv6-VPN
 
przemekwarszawa
Shibby, mam pytanie, czy byłaby możliwość dodania w trybie wireless bridge opcji wyboru kanału? Potrzebuję bardzo wybrać konkretny ssid o słabszej mocy (dwa wifi o tym samym ssid i innych kanałach).
Przy okazji zapytam, czy status odnośnie rt-ac66u jest nadal taki samSmile?

Pozdrawiam
Przemek
 
King Crimson
Witam,

jestem początkującym użytkownikiem softu Tomato by shibby więc z góry proszę o wyrozumiałość. Przed chwilą wgrałem nową wersję tomato-K26USB-1.28.RT-MIPSR2-109-AIO do mojego Asusa RT-N16 - chodzi pięknie, wszystko działa jak trzeba, nie ma longboot'a. Mam jednak pytanie co do nowego trybu "sun" w stealthMode.

Po sprawdzeniu kodu miasta i uruchomieniu z palca przez telnet uruchamia się prawidłowo:

root@unknown:/tmp/home/root# /usr/sbin/stealthMode sun 22719374
StealthMode Sunset Enabled
StealthMode Sunset city code: 22719374, sunset: 20:36, sunrise: 4:40
StealthMode will be activated at next sun set

I teraz pytanie - czy wystarczy go tak raz uruchomić przez telnet z palca i już będzie działał cały czas? Czy lepiej dodać powyższe polecenie do jakiegoś skryptu startowego? Bo rozumiem, że po uruchomieniu z palca przez telnet po każdym restarcie routera albo zaniku prądu polecenie trzeba uruchomić jeszcze raz, prawda? Czy też należy uruchamiać to polecenie regularnie w Schedulerze jako Custom? Jeśli tak to co jaki czas?

Dziękuję. :-)
 
labik
Wpisz sobie do script=>firewall
linijkę:
/usr/sbin/stealthMode sun 22719374

i po każdym restarcie routera uruchomi się sam
Asus TUF AX5400
Asus RT-AC68U
 
delaveganz
Any chance of getting an RT-N non-USB version for RT-N12 B1 ?

tomato-K26-1.28.RT-N5x-MIPSR2-109-Max.trx Wink
 
Przejdź do forum
Zaloguj
Wprowadź adres e-mail lub nazwę użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Zapomniałeś/aś hasła?
Aktualnie online
· Gości online: 17

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 24,115
· Najnowszy użytkownik: Ja
Czat
Musisz się zalogować, aby opublikować wiadomość.

tamtosiamto
12-05-2024 18:22
Ma ktos sim Plus lub Plush? Mam kod to terabajta danych na 30 dni z blikomanii Smile

RaTaJ
10-05-2024 15:43
Czy intel n100 4x 3,40Ghz z Intel HD i DDR5 byłby dobry, widziałem za 550zł z 8gb ram i ssd 512gb?

Adooni
26-04-2024 14:41
jaki router RMerlin nie pociagne, tomato/ openwrt tak non hilink,

tamtosiamto
23-04-2024 12:35
modem bez smilocka?

man1
22-04-2024 23:27
Czy próbował ktoś uzywac karty voice (z nolimit GB) od tmobile w modemie /routerze? Da się jakoś to zrobić? Bo u mnie neta brak. E3372 Sad

tamtosiamto
31-03-2024 12:54
Wesolego jajka wszytskim forumowiczom Grin

tamtosiamto
28-03-2024 23:24
tak, tak zgadza sie, ale ja pytam o wykluczenie noda na guest network w first set, i to nie dziala

Adooni
24-03-2024 13:16
Guest network is currently designed to allow the first set of each band (2.4G, 5G, 5G-1) available to the AiMesh node

tamtosiamto
24-03-2024 03:03
ale w 1 jest opcja do wyboru - dla calej sieci albo rutera only i wlasnie o tym mowie, ze nie dziala

Adooni
23-03-2024 16:31
w dokumencie asusa jest ze wlasnie dla 1 ma dzialac na nodach tez

72,095,996 unikalnych wizyt