26 Kwietnia 2024 02:36:35
Nawigacja
· Strona Główna
· Forum

· Tomato by Shibby
· FreshTomato


Wątki na forum
Najnowsze dyskusje
· nju swiatło pytania
· Asus TUF-AX3000_V2 p...
· Jaki router kupić? ...
· konfiguracja router ...
· Szukam zaproszenia n...
· [Howto] Xpenology na...
· dodatkowe złącza s...
· RT-N18U - nie można...
· [MOD] Tomato64 (x86-64)
· Firewall nie zawsze ...
· [MOD] FreshTomato-AR...
· Optware na CIFS
· RT-AX56U - Status kl...
· [MOD] FreshTomato-MI...
· Multiroom N z wykorz...
· [S] Asus RT-AC68U E1
· [S] ASUS RT-AC68U
· Rozłączanie klient...
· serwer VPN za wan'em
· Przejscie z dyndns f...
Najpopularniejsze obecnie wątki
· Jaki router kupi... [552]
· Asus TUF-AX3000_V... [19]
· Szukam zaproszeni... [16]
· konfiguracja rout... [8]
· nju swiatło pytania [1]
Ankieta
Jaki procesor posiada twój router?

Broadcom MIPSEL
Broadcom MIPSEL
36% [151 głosów]

Broadcom ARM
Broadcom ARM
52% [216 głosów]

Atheros
Atheros
5% [22 głosów]

Marvell
Marvell
1% [4 głosów]

Ralink
Ralink
1% [3 głosów]

Intel/AMD/VIA
Intel/AMD/VIA
1% [5 głosów]

Żaden z powyższych
Żaden z powyższych
4% [15 głosów]

Ogółem głosów: 416
Musisz zalogować się, aby móc zagłosować.
Rozpoczęto: 02/02/2015 09:38
Twoje IP
3.140.185.170
Zobacz wątek
OpenLinksys » :: OPROGRAMOWANIE :: » Tomato - firmware
 Drukuj wątek
[MOD] Tomato by shibby
jurekk
wg mnie nie wyczysciles dobrze nvramu po flashu toamto stad takie przypadkowe bugi
AX3000 v2 Tomato
ea6500v2 @Ac66u_B1 @1000 Aimesh
ea6700v cfe (custom) @AC66u_B1 node
node Aimesh,
 
izynek
R7000 , zauwarzyłem że kanały 2,4 muszą być na Lower nie na Upper.Inaczej po naciśnięciu save na dole nie dało się już wejść do Tomato.
 
LEVY_pl
Ja tego nie zauważyłem, mam Upper, zmieniałem na Lower i ponownie Upper, bez żadnych problemów.
 
izynek
poczyściłem Nvram i z palca wszystko i z kanałami jest w porządku przepraszam za zamieszanie.
 
g0nz0s
Witam Wszystkich. Zakupiłem ostatnio router AC1750 r6400
Wgrałem tomato ustawiłem siec i całą resztę a teraz szukam jakiegoś poradnika aktualnego do podłączenia modemu 3g jako zapasowe łącze.
Posiadam modemik hauwei e3131 z karta aero2.
Czy ktoś kto mógł by mnie nakierować na jakiś tutorial albo wytłumaczyć co i jak. Trochę jestem zielony w tematach sieciowych a tym bardziej w tak zaawansowanych ustawieniach. System bardzo mi się podoba 1 raz widze na raz tyle opcji na routerze.
Jeli modemu nie wspiera to jaki ewentualnie kupić pod taki internet. Standardowo mam UPC 250 megabitów lecz czasami jak to bywa internet może zniknąć bo coś robią akurat albo inne sytuacje. W domu stoi serwer który nie używa zbyt dużej przepustowości wiec pakiecik aero by sie nadał jakiś jako zapasowe łącze. Bardzo proszę o pomoc.

Z podrowieniami g0nz0s Smile
 
djwujek

Cytat

g0nz0s napisał(a):

Witam Wszystkich. Zakupiłem ostatnio router AC1750 r6400
Wgrałem tomato ustawiłem siec i całą resztę a teraz szukam jakiegoś poradnika aktualnego do podłączenia modemu 3g jako zapasowe łącze.
Posiadam modemik hauwei e3131 z karta aero2.
Czy ktoś kto mógł by mnie nakierować na jakiś tutorial albo wytłumaczyć co i jak. Trochę jestem zielony w tematach sieciowych a tym bardziej w tak zaawansowanych ustawieniach. System bardzo mi się podoba 1 raz widze na raz tyle opcji na routerze.
Jeli modemu nie wspiera to jaki ewentualnie kupić pod taki internet. Standardowo mam UPC 250 megabitów lecz czasami jak to bywa internet może zniknąć bo coś robią akurat albo inne sytuacje. W domu stoi serwer który nie używa zbyt dużej przepustowości wiec pakiecik aero by sie nadał jakiś jako zapasowe łącze. Bardzo proszę o pomoc.

Z podrowieniami g0nz0s Smile


Od razu ci zaznaczę ten ruter pod tomato ma popsuta obsługę pasma 2.4 Ghz i bardzo źle działa max co z 2.4 Ghz wyciągniesz pod tomato to 50 Mb/s no może w porywach do 100 Mb jeśli zależy ci na stabilności polecam dd-wrt bardzo dobrze pod nim działa lub wymień ruter na jakiś inny np Asus rt-n18u poradzi sobie z łączem 250 Mb i jest tańszy i nie będzie problemów z wifi. Mi karty aero nie udało się odpalić na tomato nie wczytywały się kody capcza. Przeszukaj forum jest na pewno instrukcja od multivana.
---- SIEĆ 1 -----

1.Modem Vectra 600/60 Mbps
2. Edgerouter X - Dom
3. Edgerouter X - Goście
4. Edgeswitch 24 Lite
5. Asus RT-N 12 d1 DD WRT 43012 - Goście
6. Nas QNAP TS-228A + 1 x 4TB
6. UPS 510W

------ SIEĆ 2 -------
1.Modem Livebox 3.0
 
g0nz0s
Sprawdzałem siec wifi udało mi sie uzyskac 100 megabitów. Fakt nie jst to powalajaca predkosc. Najważniejszy sprzet i tak mam spiety po kablach i mam jednego 8 portowego switcha. Najbardziej mi zalezy na współpracy routera z modemem ktory wymieniłem. Abym miał zapasowe łacze ktore sie uaktywni w razie W . Super szybkie wifi to tylko dodatek. Sprzęt kupiłem w komputroniku wiec nie wiem czy nawet dało by sie wymienic na cos innego. W ta sobote go odebrałem. Po tym co przeczytałem jestem jeszcze bardziej zdezorientowany ..

Połączony z 05 czerwiec 2017 00:48:25:
Dodam ze karta aero jesli wykupisz transfer nie ma captchy. Tylko darmowe połaczenie trzeba wpisywać. Pozostaje kwestia ustawienia tego . Jakos nie czuje sie na siłach . Frown NIe wiem tez czy zmiana srodwiska na open wrt ułatwi mi ustawienie modemu usb. I czy wogole sie da...
Edytowany przez g0nz0s dnia 05-06-2017 00:48
 
izynek
Kupiłem niedawno w Morele 6400 , ale okazał się rev.V2 i odesłałem.Pieniążki dostałem za kilka dni.Masz prawo oddać bez podania przyczyny do 14 dni.
 
kille72

Cytat

izynek napisał(a):

Kupiłem niedawno w Morele 6400 , ale okazał się rev.V2 i odesłałem.Pieniążki dostałem za kilka dni.Masz prawo oddać bez podania przyczyny do 14 dni.


A jaka jest roznica miedzy v1 a v2?
 
djwujek
Zakladka advanced/vlan dodajesz nowy vlan najpewniej bedzie to nr 3 potem bridge wan2 klikasz add i na dole save wyskoczy ostrzezenie ze nastapi restart rutera klikasz tak po ponownym uruchomieniu zakladka basic/network na gorze wybierasz numbers wan ports na 2 pojawi ci sie dodatkowa zakladka wan2 tam wybierasz 3g i ustawiasz parametry pod aero jak nazwa ap ligin i haslo jesli potrzeba to tak w skrucie.
---- SIEĆ 1 -----

1.Modem Vectra 600/60 Mbps
2. Edgerouter X - Dom
3. Edgerouter X - Goście
4. Edgeswitch 24 Lite
5. Asus RT-N 12 d1 DD WRT 43012 - Goście
6. Nas QNAP TS-228A + 1 x 4TB
6. UPS 510W

------ SIEĆ 2 -------
1.Modem Livebox 3.0
 
izynek
Jak chodzi o 6400 v2 to ma inny firmware.Nie mogłem na niego wgrać tomato ,albo nie umiałem .Nie wiem.Kupiłem R7000 i tyle.
https://www.netgear.com/support/product/R6400v2

Tak przy okazji nie mogę poradzić sobie z limitem TCP UDP , próbowałem przez iptables i też mi nie działa.

Połączony z 05 czerwiec 2017 16:50:37:
Nie mogę już edytować .Zaptaszkowałem CTF (Cut-Through Forwarding i coś widzę przycina ilość połoczeń TCP UDP .Wyczytałem co pisał Shibby ,że ma to wyć wyłączone .CZego tutaj nie rozumię ??

Połączony z 05 czerwiec 2017 18:08:04:
Z tego co widzę trzeba to CTF aktywować , restart i potem dezaktywować (ja nie wiem czemu tak jest mam R7000 niedługo) i wtedy limit tcp udp działa . Żeby nie ograniczał sie transfer po USB można linijki Iptables.
Edytowany przez izynek dnia 05-06-2017 18:08
 
Math13
Ponieważ nie jestem pewny na 100%, a nie chciałbym zniszczyć routera, chciałem bardzo uprzejmie zapytać, zgodnie z informacją w pierwszym poście tego tematu:

Cytat


UWAGA!! Nie wiesz jakis soft wgrać? Sprawdź w tabeli version i upewnij się, że wybierasz poprawny soft:
http://tomato.groov.pl/?page_id=69

Jak czytać nazwy obrazów:
http://tomato.groov.pl/?page_id=66

UWAGA!! Nadal nie wiesz, który soft wybrać? Zapytaj się na forum. Wgranie niewłaściwej wersji softu na 99% uwali twój router!!


która wersja Tomato jest najnowsza i odpowiednia do następujących dwóch routerów Linksys:
1) WRT54GL v1.1 , S/N: CL7B1F710703
2)WRT54G ver.6 , S/N: CDFD1FB79363

Chciałem jeden z nich zastosować jako "Punkt dostępowy +WDS" drugi jako "WDS".
Najbardziej zależy mi na skonfigurowaniu podziału łącza internetowego, które posiadam (50/10 Mbps) pomiędzy 4 komputery w domu.
Chciałbym to zrobić na zasadzie przypisania adresu IP dla każdego komputera zgodnego z jego MAC-iem i przydzielenie odpowiedniej prędkości dla każdego komputera zgodnie z chwilowym obciążeniem sieci. Tak aby jeden komputer nie zabrał większości łącza-prędkości innym komputerom, gdy w danej chwili działa ich np. 3-4. Tylko dostępne łącze-prędkość zostało proporcjonalnie przydzielona dla wszystkich.
A gdy np. w sieci domowej działa w danej chwili tylko 1 komputer mógł korzystać z 90-100% prędkości.
Ten podział łącza chyba w oprogramowaniu Tomato nazywa się QoS.
Niech mnie ktoś sprostuje jeżeli źle napisałem, ale proszę o wybaczenie bo swoje lata już mam i uczę się samodzielnej konfiguracji routerów od podstaw z informacji wygrzebanych na necie.

Będę wdzięczny i naprawdę szczerze zobowiązany za wszelką pomoc.
Z góry dziękuję.
Math13 na WRT54GL;
Firmware Version: v4.71.1,
 
jack78
Dla modelu 54GL v1.1 bym wybrał http://tomato.groov.pl/download/K26/b...32-Max.zip
lub
http://tomato.groov.pl/download/K24/b...BT-VPN.trx

drugi router niestety ma tylko 2MB flash i Tomato na niego nie wejdzie. Jedyna szansa to DD-WRT. Najpierw wrzuca się VXWorks-killer, apotem zwykłe DD-WRT.

Mikrotik hAP ac2
UniFi AP AC v2
-OFW, UniFi AP PRO- OpenWRT,
Linksys E1000v2 - Tomato-RT-N5x-MIPSR2-116-Hyzoom.4M-Mini
Tenda AC10 - AC1200 OFW
NAS - HP Microserver Gen8 i3-3220T, 8GB RAM 5x 3TB WD RED | Xpenology
 
g0nz0s
Chciał bym zgłosić błąd który jest trochę irytujący i uniemożliwia szybkie i poprawne ustawienia sieci.
Router AC1750 r6400
oprogramowanie: Tomato Firmware 1.28.0000 -140 K26ARM USB AIO-128K

Być może robię coś źle... ale pomimo ustawienia Wifi jako acces point

Zakładka overview
i.imgur.com/G7BAU6N.jpg

Gdy wejdę w zakładkę Basic/Network mam zablokowane wifi na funkcji wireless client
i w żaden sposób nie da się tego zmienić ( reszta opcji jest na szaro )

i.imgur.com/14USBYc.jpg

Chęć zmiany jakiejkolwiek innej opcji i zapisanie konfiguracji na tej stronie skutkuje przejściem w owe ustawienie i załącza sie "wireless client". Co za tym idzie od razu gubi sieć z portu WAN i próbuje się z nią połączyć "Chyba jakiś konflikt DHCP" W każdym razie jak już się tak stanie to można zmienić z powrotem funkcję wifi tutaj

i.imgur.com/HwREB5t.jpg

Do tego..

Bardzo bym prosił o poradę co zrobić aby modem 3g się wyłączał całkowicie.
Gdyż
Port WAN modem UPC główne łącze
Port WAN2 modemik 3g
W razie awarii podstawowego łącza modem poprawnie aktywuje się i uruchamia.
Jednak gdy główne łącze odzyska połączenie modem się nie wyłączy.
Niestety jest to aero z limitem danych który szybko się zużywa pomimo bardzo małego obciążenia sieci. A jeśli limit zostanie wyczerpany włącza sie capcha i zapasowe łącze robi papa..

Na koniec dodam iż próbowałem połączyć się wcześniej do innej sieci (orange wifi free) aby użyć go jako zapas, lecz maja dziwny sposób autentykacji. NIe nadaje się niestety chyba ze ktoś wymyśli sposób aby gdzieś móc wpisać dane do połączenia (adres email i hasło). Sama siec jest otwarta a o dane prosi później.

To moje początki w tym środowisku i tak zaawansowanych opcjach wiec proszę o wyrozumiałość i ewentualną pomoc.

NIe wiem czy dobrze zrobiłem ale w obu wanach ustawione mam failoff na 0
byc moze w wan 2 powinno byc jednak jedynka. Ale nie widzę zbytniej różnicy w funkcjonowaniu zapasu.

Chetnie bym postawił jakiegos browarka za pomoc jak ktos z warszawy to no problem Smile
Edytowany przez g0nz0s dnia 09-06-2017 03:35
 
Boczek
@g0nz0s modem nie wyłączy się całkowicie. Tomato zawsze próbkuje łącza. Pytałem parę razy o włączanie modemu tylko wtedy kiedy podstawowe łącze padnie - opcja "Connect on demand" ale ona nie działa.
EdgeRouter X: EdgeOS
RT-AX56U: AsusWRT
EA6900: tbd
EA6350: tbd
 
Math13

Cytat

jack78 napisał(a):

Dla modelu 54GL v1.1 bym wybrał http://tomato.groov.pl/download/K26/b...32-Max.zip
lub
http://tomato.groov.pl/download/K24/b...BT-VPN.trx

drugi router niestety ma tylko 2MB flash i Tomato na niego nie wejdzie. Jedyna szansa to DD-WRT. Najpierw wrzuca się VXWorks-killer, apotem zwykłe DD-WRT.


Dziękuję za podpowiedz.
Dla WRT54GL v1.1 pobrałem oba proponowane.
Niestety przy aktualizacji dla każdego z nich dostaję komunikat:
"File is too big to fit in MTD"
Domyślam się, że po prostu mają za duży rozmiar ?
Oczywiście podczas aktualizacji zawsze zaznaczam opcję: "After flashing, erase all data in NVRAM memory"
Niestety nie pomaga.
Może jakieś inne wersje Tomato dla tego routera można wgrać, tak aby były mniejsze i zmieściły się do pamięci.

Osobiście znalazłem takie, ale nie wiem czy będą odpowiednie. Boję się wgrać bez potwierdzenia z Waszej strony:
1) tomato-ND-1.28.5x-115-PL-VPN
2) tomato-ND-1.28.5x-115-PL-SD-VPN
3) tomato-ND-1.28.5x-124-VPN
4) tomato-ND-1.28.5x-124-SD-VPN
Ponadto zapytam, czym różni się wersja z literkami SN , od wersji bez tych literek?

Znalazłem też niby taki plik:
Tomato_RAF_1.28.121006a
ale nie wiem co to za wersja. Chyba jakiś klon.

Będę wdzięczny za pomoc i dalsze wskazówki.
Math13 na WRT54GL;
Firmware Version: v4.71.1,
 
jack78
Myślę że pytasz o literki SD a nie SN. Jeśli SD to obsługa czytnika kart pamięci, można zrobić modyfikację i wlutować takie coś do Linksysa.


Co do wersji Tomato to zrobiłem błąd z ilościa Flash. Ta wersja powinna pasować pod twój sprzęthttp://tomato.groov.pl/download/K26/b...niIPv6.zip lub na starszym jądrze ta http://tomato.groov.pl/download/K24/b...24-VPN.trx

Mikrotik hAP ac2
UniFi AP AC v2
-OFW, UniFi AP PRO- OpenWRT,
Linksys E1000v2 - Tomato-RT-N5x-MIPSR2-116-Hyzoom.4M-Mini
Tenda AC10 - AC1200 OFW
NAS - HP Microserver Gen8 i3-3220T, 8GB RAM 5x 3TB WD RED | Xpenology
 
Math13

Cytat

jack78 napisał(a):

Myślę że pytasz o literki SD a nie SN. Jeśli SD to obsługa czytnika kart pamięci, można zrobić modyfikację i wlutować takie coś do Linksysa.


Co do wersji Tomato to zrobiłem błąd z ilościa Flash. Ta wersja powinna pasować pod twój sprzęthttp://tomato.groov.pl/download/K26/b...niIPv6.zip lub na starszym jądrze ta http://tomato.groov.pl/download/K24/b...24-VPN.trx


Na tym drugim oprogramowaniu nie osiągam pełnej prędkości łącza downloadu. Frown
Z 50 Mbps osiągam max 35 Mbps.
Sprawdzałem po 100 razy wszystkie ustawienia i wyglądają na poprawne. Nie wiem co może tak spowalniać.

Z ciekawości sprawdziłem stara wersję "tomato_1.27PL.46H" i tam problemu z prędkością nie mam. Z 50 Mbps osiągam 50 Mbps.
Ustawienia takie same jak w tej która mi zaproponowałeś, czyli "tomato-ND-1.28.5x-124-VPN".
Niestety w tej starszej wersji 1.27 nie ma "Bandwidth Limiter" , a na tym najbardziej mi zależy.

Chyba, że w wersji "tomato-ND-1.28.5x-124-VPN" trzeba dodatkowo jeszcze coś zaznaczyć-odznaczyć, aby tak nie przycinało łącza?
Mogę prosić o jakąś podpowiedz?
Math13 na WRT54GL;
Firmware Version: v4.71.1,
 
pedro

Cytat

jack78 napisał(a):

Myślę że pytasz o literki SD a nie SN. Jeśli SD to obsługa czytnika kart pamięci, można zrobić modyfikację i wlutować takie coś do Linksysa.


Co do wersji Tomato to zrobiłem błąd z ilościa Flash. Ta wersja powinna pasować pod twój sprzęthttp://tomato.groov.pl/download/K26/b...niIPv6.zip lub na starszym jądrze ta http://tomato.groov.pl/download/K24/b...24-VPN.trx


U mnie weszło też: tomato-K26-1.28.RT-MIPSR1-132-Mini
Netowski 1Gb/1Gb
Huawei E3372s-153 non-hilink + 2x15dBi MIMO
FreshTomato: Asus RT-AC3200 + RT-N18U + RT-N66U + RT-N12
 
RaTaJ
do przyspieszenia jest komenda
modprobe bcm_nat
https://www.youtube.com/watch?v=9Jm38...Jm38jDOFDY
 
Przejdź do forum
Zaloguj
Wprowadź adres e-mail lub nazwę użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Zapomniałeś/aś hasła?
Aktualnie online
· Gości online: 27

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 24,117
· Najnowszy użytkownik: Ja
Czat
Musisz się zalogować, aby opublikować wiadomość.

tamtosiamto
23-04-2024 12:35
modem bez smilocka?

man1
22-04-2024 23:27
Czy próbował ktoś uzywac karty voice (z nolimit GB) od tmobile w modemie /routerze? Da się jakoś to zrobić? Bo u mnie neta brak. E3372 Sad

tamtosiamto
31-03-2024 12:54
Wesolego jajka wszytskim forumowiczom Grin

tamtosiamto
28-03-2024 23:24
tak, tak zgadza sie, ale ja pytam o wykluczenie noda na guest network w first set, i to nie dziala

Adooni
24-03-2024 13:16
Guest network is currently designed to allow the first set of each band (2.4G, 5G, 5G-1) available to the AiMesh node

tamtosiamto
24-03-2024 03:03
ale w 1 jest opcja do wyboru - dla calej sieci albo rutera only i wlasnie o tym mowie, ze nie dziala

Adooni
23-03-2024 16:31
w dokumencie asusa jest ze wlasnie dla 1 ma dzialac na nodach tez

tamtosiamto
23-03-2024 15:39
tak, ale nie zmienia to faktu, ze w pierwszej nie dziala wylaczanie aimesh dla goscinnej( a powinno), czyli jest jakis bug. Mam start soft, bo to dsl-ac68 ktory nie jest juz updateowany

Adooni
22-03-2024 18:07
nie, 1 wsza bedzie wszedzie trzeba 2ga zrobic dla kazdego pasma te nie sa przenoszone

tamtosiamto
19-03-2024 19:57
czyli jak mam jedna siec goscinna to powinno dzialac separowanie gosci od noda -a nie dziala Smile

71,347,591 unikalnych wizyt