29 Kwietnia 2024 20:29:07
Nawigacja
· Strona Główna
· Forum

· Tomato by Shibby
· FreshTomato


Wątki na forum
Najnowsze dyskusje
· konfiguracja router ...
· nju swiatło pytania
· Asus TUF-AX3000_V2 p...
· Jaki router kupić? ...
· Szukam zaproszenia n...
· [Howto] Xpenology na...
· dodatkowe złącza s...
· RT-N18U - nie można...
· [MOD] Tomato64 (x86-64)
· Firewall nie zawsze ...
· [MOD] FreshTomato-AR...
· Optware na CIFS
· RT-AX56U - Status kl...
· [MOD] FreshTomato-MI...
· Multiroom N z wykorz...
· [S] Asus RT-AC68U E1
· [S] ASUS RT-AC68U
· Rozłączanie klient...
· serwer VPN za wan'em
· Przejscie z dyndns f...
Najpopularniejsze obecnie wątki
· Jaki router kupi... [552]
· Asus TUF-AX3000_V... [19]
· konfiguracja rout... [10]
· nju swiatło pytania [2]
Ankieta
Jaki procesor posiada twój router?

Broadcom MIPSEL
Broadcom MIPSEL
36% [151 głosów]

Broadcom ARM
Broadcom ARM
52% [216 głosów]

Atheros
Atheros
5% [22 głosów]

Marvell
Marvell
1% [4 głosów]

Ralink
Ralink
1% [3 głosów]

Intel/AMD/VIA
Intel/AMD/VIA
1% [5 głosów]

Żaden z powyższych
Żaden z powyższych
4% [15 głosów]

Ogółem głosów: 416
Musisz zalogować się, aby móc zagłosować.
Rozpoczęto: 02/02/2015 09:38
Twoje IP
18.224.73.125
Zobacz wątek
OpenLinksys » :: OPROGRAMOWANIE :: » Tomato - firmware
 Drukuj wątek
[MOD] Tomato by shibby
damianssj661
Na v138 na AC56U router w ogóle nie zapamiętuje mi ustawień. Nie zmienia nazwy sieci wifi itd. (próbowałem clean nvram through i 30-30-30)
Nie mogę się też cofnąć do 137 bo po restarcie odpala znowu na v138.

Jak go zmusić do downgrade?
ASUS RT-AC56U
 
Pete7874

Cytat

Jak go zmusić do downgrade?

Probowales uzyc Asus Restoration utility i wgrac fabryczny FW?
 
stiwi

Cytat

stiwi napisał(a):

Używam VyprVPN router app v.0.8, niestety w wersji Multi-WAN (v.138) nie działają filtry:

i.imgur.com/jNrsIeQ.png

Domyślnie VPN ustawiony jest na Bypass, a wybrane urządzenia idą via VPN. Urządzenia wybrane mają dostęp do internetu, ale te pominięte (default - bypass) niestety nie mają internetu w ogóle.

Napisałem do VyprVPN jako że rekomendują instalację swojej nakładki na Tomato by Shibby, ich odpowiedź to:

"I have reviewed your screenshots and see you are using a version of Tomato that has Multi-Wan support. We are seeing issues with the Multi-Wan feature causing issues with the vpn bypass feature in our app. Please use an earlier version of the Tomato by shibby firmware. Any version 1.28.0000 -132 or earlier will do.
We will contact you via e-mail when we have received confirmation from Shibby that they have a fix for this issue."


Faktycznie w v.132 ten problem nie występuje, jednak tam nie ma opcji Multi-WAN, której używam w trybie failover.

@Shibby czy to jest faktycznie błąd w firmware z Multi-WAN? Czy jest możliwość jego poprawienia?


Niestety podobne problemy mam z appletem Astrill, który działa bezbłędnie na v132, a na v137 lub v138 "selective routing" powoduje, że przekierowane przez VPN urządzenia nie mają w ogóle internetu, chociaż pierwsza odpowiedź na ping jest. Miałem dzisiaj gościa z support Astrill via Teamviewer, sprawdził wszystkie trasy, ustawienia z linii komand po ssh i nie wie dlaczego tak się dzieje. Mówi, że on ustawia komendy via applet tak, żeby zawsze miały wyższy priorytet, ale jednak coś nie działa, pomimo że na oko wszystko wygląda ok.

W Merlinie na RT-AC68U problem ten nie występuje przy applecie Astrill nawet w konfiguracji Multi-WAN z failover.
 
damianssj661

Cytat

Pete7874 napisał(a):

Cytat

Jak go zmusić do downgrade?

Probowales uzyc Asus Restoration utility i wgrac fabryczny FW?


Dzięki Wink najprostsze rozwiązanie dało radę Wink
ASUS RT-AC56U
 
shibby

Cytat

damianssj661 napisał(a):

Na v138 na AC56U router w ogóle nie zapamiętuje mi ustawień. Nie zmienia nazwy sieci wifi itd. (próbowałem clean nvram through i 30-30-30)
Nie mogę się też cofnąć do 137 bo po restarcie odpala znowu na v138.

Jak go zmusić do downgrade?


coś mu się pomieszało w nvram. Z poziomu SSH wydaj komendy:
mtd-erase2 nvram
reboot

i powinno wrócić do normy.
Proxmox VE: i7-7700T, 64GB RAM, 3x2TB SSD, 1x1TB SSD, 512GB NVMe, Intel X710-DA2 SFP+
VM Router: OpenWRT 22.03.4
VM NAS: Synology DS920+
VM VPS: Debian, WWW, Home Assistant
Switch: Netgear MS510TXPP
Switch: Ubiquiti USW-Flex-mini - szt. 2
Wi-Fi: Ubiquiti U6-Lite - szt. 2
 
damianssj661
@shibby nie napisałem tego, ale próbowałem tej komendy i nie pomogło. Tak jakbym nie miał dostępu do nvram.

Zmieniałem CFE na 1.0.23, żeby robić OC kiedyś(teraz standard). Może to ma jakiś wpływ.

Zrobiłem specjalnie drugą próbę aktualizacji i ponownie na v138 miałem ten sam błąd.
ASUS RT-AC56U
 
Portal
dlaczego w zakładce "Miscellaneous" jest tylko do wyboru ustawienie prędkość portu WAN 10 i 100Mbit, mimo ze port jest 1Gbit i tak jest zsynchronizowany z modemem
DASAN H645B (G-PON) <------->Asus RT-AX86U (FW Asus)
 
Adooni
zeby podkrecic w przyszlosci AC56U to musisz zmienic CFE na 1.0.2.7 (EU) i nie zrobisz tego z poziomu tomato tylko AsusWRT.
Orange 300/50 Mb/s + ONT Terminal
HPE MS gen8 Proxmox 7.0-11 VMs: Router OPNsense 23.X-amd64 and OMV
HPE MicroServer gen8: Xeon E3-1265Lv2, 16GB (2x KTH-PL316E/8G), HP 331T, 4x4TB WD RED
Asus RT-AC68U AccessPoint
 
sszpila


root@Pomidor:/tmp/home/root# nvram show|grep bl_version
size: 31586 bytes (33950 left)
bl_version=1.0.2.3
root@Pomidor:/tmp/home/root# nvram show|grep clk
debug_clkfix=1
size: 31586 bytes (33950 left)
clkfreq=1000,533
root@Pomidor:/tmp/home/root#


A u mnie na fabrycznym CFE działa podkręcanie. I widać różnicę w prędkości przy teście openssl. Oczywiście podkręcony jest tylko procesor, na pamięci mi nie zależy.



Name   Pomidor
Model   Asus RT-AC56U
Chipset   ARMv7 Processor rev 0 (v7l)
CPU Freq   1000 MHz (dual-core)
Flash Size   128MB


Temperatury:


CPU Temperature   63°C
Wireless Temperature   eth1: 2.4G - 45°C    eth2: 5G - 48°C

APU2E4 4GB OpenWRT Snapshot
UAP-AC LITE
Xpenology@Microserver gen8
 
Win7Vista
Hello Shibby,

is the firmware 1.38 für K26 Models in Englisch or Polish?
 
b3rok

Cytat

Win7Vista napisał(a):

Hello Shibby,

is the firmware 1.38 für K26 Models in Englisch or Polish?

English
I. Huawei HG8240 + 1x Netgear r7000 @FreshTomato + Synology DS1512+
II. TP-Link TL-WDR4300 @Obsy OpenWRT Gargoyle
III. TP-Link TL-WDR3600 @Obsy OpenWRT Gargyle
 
joks
witam. moze ktos zaoszczedzi mi troszke pracy. musze przekierowac 2x porty 3334 oraz 3336 na ponad 30 komputerach. czy musze kazdy kompter wklepywac w port forwading? w int adress? bo jak chcialem wpisac tam podsiec 192.168.1.0/24 to mam komunikat o blednym adresie ip :/
 
Gomi
@joks
Nie wiem czy dobrze Cię zrozumiałem ale nie da się zrobić przekierowania 1 portu (czy tam 2óch) do wielu komputerów. Skąd niby urządzenie robiące przekierowanie portów ma wiedzieć, do którego komputera w danej chwili przekierować ruch.
Napisz coś więcej co chcesz osiągnąć.
 
joks
jest u mnie program axence zainstalowany na wszystkich kompterach i od momentu instalacji routera z tomato program przestal wysylac dane do centrali. problem jest wiec prawdopodobnie w zablokowanych portach czyli musze odblokowac 2x porty na ktorych dziala ten program
 
Gomi
Komputery nawiązują same połączenie, czy serwer z centrali?
Jeśli serwer z centrali, to co było przed routerem z tomato?
 
tomato_user84
Witam użytkowników tomato by shibby. Mam problem z działaniem tomato na routerze Tenda w1800r. Internet mam 80mbps/15mbps, na stockowym firmware tendy mam 80/15. Zainstalowałem tomato-W1800R_RT-AC6x--138-Mega-VPN-64K.trx i maksymalna osiągana prędkość to 52mbps/14mbps, QoS wyłączony. Czy ktoś z Was spotkał się z takim problemem?
 
Radi
Czołem Smile
Czy ktoś ma wgrany firmware MultiWAN (wielkie SHIBBY dzięki za Twoją pracę) do Tendy N60? Jak się spisuje?
Dziękuję Smile
Asus RT-N66U - FreshTomato Firmware 2020.7 MIPSR2 K26AC USB AIO-64K
TENDA N60 - FreshTomato Firmware 2020.2 MIPSR2 K26 USB Max
 
joks
Gomi komunikacja odbywa sie w 2 strony. glownie komputery wysylaja dane do centrali (program rejestruje wszystko co robi uzytkownik) ale i czasem centrala laczy sie z komputerami aby naprawic jakis problem czy podejrzec pulpit.

wczesniej byl netasq i tam podejrzalem jakie porty byly odblokowane ale tam regulki firewalla wygladaja zupelnie inaczej niz w tomato. wystarczylo ze bylo wpisane w source ip centrali a pozniej ip podsieci 192.168.1.0/24 i numery portow po przecinku i akcja pass a w tomato w port forwading niemoge zalatwic jedna regulka wszystkich komputerow jak w netasq
 
mozzi
Witam.
Czy ktorys z kolegow moglby podpowiedziec, jak odswierzac ip w ddns, przy czym wiem, ze dwie domenki fajnie sie odswierzaja, natomiast ciekaw jestem czy jest mozliwosc odswierzania trzech lub wiecej domen?


PozdrWink
 
hsimpson
Mam pytanie. Posiadam w jednej instalacji trzy routery spięte kablem. Wszystkie pracują na Tomato by Shibby (dziękuję Shibby Smile). Czy przy użyciu tych routerów da się zbudować sieć z jednym SSID z czego ten najmocniejszy na ARMie byłby czymś w rodzaju kontrolera AP a dwa pozostałe byłyby czymś w rodzaju dumb AP? Czy da się zbudować taki konfig przy użyciu routerów SOHO?
Przepraszam za lekki offtop.
Netgear R7000 - Tomato v1.28 K26ARM-137
Asus RT-N66U - Tomato v1.28 K26RT-N-137
Synology DS-212j - DSM 6.x
 
Przejdź do forum
Zaloguj
Wprowadź adres e-mail lub nazwę użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Zapomniałeś/aś hasła?
Aktualnie online
· Gości online: 30

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 24,115
· Najnowszy użytkownik: Ja
Czat
Musisz się zalogować, aby opublikować wiadomość.

Adooni
26-04-2024 14:41
jaki router RMerlin nie pociagne, tomato/ openwrt tak non hilink,

tamtosiamto
23-04-2024 12:35
modem bez smilocka?

man1
22-04-2024 23:27
Czy próbował ktoś uzywac karty voice (z nolimit GB) od tmobile w modemie /routerze? Da się jakoś to zrobić? Bo u mnie neta brak. E3372 Sad

tamtosiamto
31-03-2024 12:54
Wesolego jajka wszytskim forumowiczom Grin

tamtosiamto
28-03-2024 23:24
tak, tak zgadza sie, ale ja pytam o wykluczenie noda na guest network w first set, i to nie dziala

Adooni
24-03-2024 13:16
Guest network is currently designed to allow the first set of each band (2.4G, 5G, 5G-1) available to the AiMesh node

tamtosiamto
24-03-2024 03:03
ale w 1 jest opcja do wyboru - dla calej sieci albo rutera only i wlasnie o tym mowie, ze nie dziala

Adooni
23-03-2024 16:31
w dokumencie asusa jest ze wlasnie dla 1 ma dzialac na nodach tez

tamtosiamto
23-03-2024 15:39
tak, ale nie zmienia to faktu, ze w pierwszej nie dziala wylaczanie aimesh dla goscinnej( a powinno), czyli jest jakis bug. Mam start soft, bo to dsl-ac68 ktory nie jest juz updateowany

Adooni
22-03-2024 18:07
nie, 1 wsza bedzie wszedzie trzeba 2ga zrobic dla kazdego pasma te nie sa przenoszone

71,444,386 unikalnych wizyt