29 Kwietnia 2024 20:51:37
Nawigacja
· Strona Główna
· Forum

· Tomato by Shibby
· FreshTomato


Wątki na forum
Najnowsze dyskusje
· konfiguracja router ...
· nju swiatło pytania
· Asus TUF-AX3000_V2 p...
· Jaki router kupić? ...
· Szukam zaproszenia n...
· [Howto] Xpenology na...
· dodatkowe złącza s...
· RT-N18U - nie można...
· [MOD] Tomato64 (x86-64)
· Firewall nie zawsze ...
· [MOD] FreshTomato-AR...
· Optware na CIFS
· RT-AX56U - Status kl...
· [MOD] FreshTomato-MI...
· Multiroom N z wykorz...
· [S] Asus RT-AC68U E1
· [S] ASUS RT-AC68U
· Rozłączanie klient...
· serwer VPN za wan'em
· Przejscie z dyndns f...
Najpopularniejsze obecnie wątki
· Jaki router kupi... [552]
· Asus TUF-AX3000_V... [19]
· konfiguracja rout... [10]
· nju swiatło pytania [2]
Ankieta
Jaki procesor posiada twój router?

Broadcom MIPSEL
Broadcom MIPSEL
36% [151 głosów]

Broadcom ARM
Broadcom ARM
52% [216 głosów]

Atheros
Atheros
5% [22 głosów]

Marvell
Marvell
1% [4 głosów]

Ralink
Ralink
1% [3 głosów]

Intel/AMD/VIA
Intel/AMD/VIA
1% [5 głosów]

Żaden z powyższych
Żaden z powyższych
4% [15 głosów]

Ogółem głosów: 416
Musisz zalogować się, aby móc zagłosować.
Rozpoczęto: 02/02/2015 09:38
Twoje IP
3.144.86.134
Zobacz wątek
OpenLinksys » :: OPROGRAMOWANIE :: » Tomato - firmware
 Drukuj wątek
[MOD] Tomato by shibby
tartarek
pytanie o adblock - jak poprawnie dodac do blacklist podstrone np. strona.pl/folder
nie blokujac strony glownej np strona.pl?

przyklad: http://epoznan.pl/ zawiera sporo reklam i chce dodac regule
do blacklist
0.0.0.0 http://epoznan.pl/ajax/get_adsys_code.php
+ whitelist
epoznan.pl

ale wycina to cala domene epoznan.pl
 
jack78
Powinno działa c samo http://epoznan.pl/ajax/*

A przede wszystkim widze że dodajesz do white list, a nie black

Mikrotik hAP ac2
UniFi AP AC v2
-OFW, UniFi AP PRO- OpenWRT,
Linksys E1000v2 - Tomato-RT-N5x-MIPSR2-116-Hyzoom.4M-Mini
Tenda AC10 - AC1200 OFW
NAS - HP Microserver Gen8 i3-3220T, 8GB RAM 5x 3TB WD RED | Xpenology
 
tartarek
dodalem w blacklist:
0.0.0.0 http://epoznan.pl/ajax/*
i epoznan.pl w whitelist (bez tego epoznan.pl nie laduje sie w ogole).

kolejne pytanie - jak blokowac np. http://epoznan.pl/adsys2.php?id=5218?

Połączony z 03 wrzesień 2016 19:39:42:
niestety, dnsmasq sie wyklada przy takiej definicji white/blacklist:

Sep 3 19:38:20 asus user.debug preinit[1]: dnsmasq terminated unexpectedly, restarting.
Edytowany przez tartarek dnia 03-09-2016 19:39
 
Gomi
Jeśli się nie mylę, to nie jest AdBlock z przeglądarki WWW i możecie zablokować tylko domeny lub subdomeny.
jakasdomena.pl lub subdomena.jakiejsdomeny.pl
 
shibby
adblock blokuje domeny a nie linki. Zatem otwórz źródło strony i zobacz skąd wczytują się reklamy i te domeny zablokuj albo włącz debug mode w adblocku i zobacz jakie domeny rozwiązuje do nazw. Będziesz wiedział, że część z nich to reklamy.
Proxmox VE: i7-7700T, 64GB RAM, 3x2TB SSD, 1x1TB SSD, 512GB NVMe, Intel X710-DA2 SFP+
VM Router: OpenWRT 22.03.4
VM NAS: Synology DS920+
VM VPS: Debian, WWW, Home Assistant
Switch: Netgear MS510TXPP
Switch: Ubiquiti USW-Flex-mini - szt. 2
Wi-Fi: Ubiquiti U6-Lite - szt. 2
 
s3phot
Potrzebuje pomocy, Posiadam router Asus N66U z wgranym:
Tomato Firmware 1.28.0000 MIPSR2-138 K26 USB AIO-64K
Ta wersje wgralem wczoraj. Problem jest następujący po włączeniu QOS najwyraźniej cały ruch zamiast być kierowany według reguł, jakie stworzyłem (lub tych domyslnych, bo też testowałem na świeżej wersji), używa tylko opcji "Default class".
Mam na mysli, że jeśli ustawie dla przykładu, Default class- P2P/Bulk i ustawie zakres down. 1-7% to tak jest ograniczany cały ruch (pomimo tego, że w QOS->View Details widzę, że jest ruch dobrze przyporządkowany pod regułek). Jeśli zmienię w Default class na inna klasę np: media i też dam taki zakres 1-7% jest identycznie sytuacja, natomiast jeśli zwiększę zakres procentowy na np. 1-80% w aktualnie używanej regułce podpiętej do Default class działa wszystko płynnie.

Nie wiem czy opisałem to czytelnie, zgłupiałem i nie wiem czy to ja coś zle zrobiłem czy to coś się po prostu spartoliło, dodam że robiłem już też powtórna instalacje fw.

d3higte790sj35.cloudfront.net/images/bg/zk/01d13b7bac28c41820eac2f880b3cd0e.jpeg


Kiedy jest tak jak na zdjęciu jest ok, P2P/Bulk ustawione na 5-80% działa wszystko ok, bo jak rozumiem w jakiś sposób cały mój ruch kierowany jest przez Default class ale jeśli zmienie na 5-7% to automatycznie cokolwiek bym nie uruchomił czy sciganie ftp, czy video (youtbe), strony www wszystko działa jak krew z nosa.
Edytowany przez s3phot dnia 04-09-2016 17:58
 
sgondalev
Witam!
Ja bardzo proszę o pomoc!
Z góry serdecznie proszę wybaczyć moją analfabetyzm, ale gdzie jeszcze szukać pomocy, jak nie na głównym forum firmware? Pisałem w języku angielskim, nikt mi nie odpowiedział. Próbuję na polskim....

Tak więc, mam skonfigurowane połączenie VPN. Działa prawie wszystko oprócz ostatniego kroku - dodaj trasę. Logicznie, poprawnie będzie dodawać go po wydarzeniu - nawiązanie połączenia. Ale ja nigdzie nie mogę znaleźć opisu poleceń, które można wykorzystać w tym oknie:
VPN tunneling/PPTP Client - PPTP Client Configuration/ Custom Configuration.

Jakie polecenia można tu użyć?
nie działa.
Log: unknown daemon.err pptp[3797]: In file /etc/vpn/options.vpn: unrecognized option 'route'.


Daj mi instrukcje, pomoc, proszę!

Mój ostatni krok - dodać trasę do innej sieci:

route add -net 192.168.2.0/24 gw 192.168.2.245

Jak???
Tomato Firmware 1.28.0000 -138 K26ARM USB VPN-64K

Proszę odpowiedzieć cokolwiek.
 
sszpila

Cytat

s3phot napisał(a):

Potrzebuje pomocy, Posiadam router Asus N66U z wgranym:
Tomato Firmware 1.28.0000 MIPSR2-138 K26 USB AIO-64K
Ta wersje wgralem wczoraj. Problem jest następujący po włączeniu QOS najwyraźniej cały ruch zamiast być kierowany według reguł, jakie stworzyłem (lub tych domyslnych, bo też testowałem na świeżej wersji), używa tylko opcji "Default class".
Mam na mysli, że jeśli ustawie dla przykładu, Default class- P2P/Bulk i ustawie zakres down. 1-7% to tak jest ograniczany cały ruch (pomimo tego, że w QOS->View Details widzę, że jest ruch dobrze przyporządkowany pod regułek). Jeśli zmienię w Default class na inna klasę np: media i też dam taki zakres 1-7% jest identycznie sytuacja, natomiast jeśli zwiększę zakres procentowy na np. 1-80% w aktualnie używanej regułce podpiętej do Default class działa wszystko płynnie.

Nie wiem czy opisałem to czytelnie, zgłupiałem i nie wiem czy to ja coś zle zrobiłem czy to coś się po prostu spartoliło, dodam że robiłem już też powtórna instalacje fw.



To jest błąd w qos zapoczątkowany wraz z pojawieniem się wersji multiwan. Na wersji v132 qos działa poprawnie.
APU2E4 4GB OpenWRT Snapshot
UAP-AC LITE
Xpenology@Microserver gen8
 
Barticf
Działa komuś Megatools na tomato ?
 
cygnus

Cytat

sgondalev napisał(a):
route add -net 192.168.2.0/24 gw 192.168.2.245
Jak???
Tomato Firmware 1.28.0000 -138 K26ARM USB VPN-64K
Proszę odpowiedzieć cokolwiek.


Nie wiem, czy chodzi o to (GUI vs CLI), ale:

1. Zalogować się do routera po ssh, np PuTTy albo z bash czy zsh, nieważne
2. Gdy będzie się w shellu (:/tmp/home/root#) wykonać komendę route

Tyle że to będzie działać tylko do restartu. Jeśli ma być na stałe, umieścić w skryptach startowych.

A GUI, to będzie Advanced->Routing->Static Routing Table->Add (wpisać trasę, gw, mask, metric i interface)
 
sgondalev
Cygnus, dziękuję za odpowiedź!
Tak, użyłem PUTTY (SSH) i dodał trasę. I tak - znika po ponownym połączeniu. Mnie się to nie podoba.
Przez GUI nie mogę dodać trasę NA komputerze - należy podać interfejs. Nie wiem, czym można zastąpić. Próbowałem MAN - nie działa.
Dodaj do startowy scenariusz routera - nie poprawnie. Trzeba użyć skryptu zdarzenia (połączenie) - wiem, że tak bywa. W drugim routerze ASUS jest taka funkcja. Nawet podpowiedź prosto w web-interfejsu. A tu nie mogę znaleźć informacji. Miesiąc, założę się! Sad((
Jako opcja - dodaj przez cron - uruchamiać raz na 10 minut. To też krzywą drogę, ale będzie działać. (Co prawda też nie wiem jak to zrobić na TOMATO)

Połączony z 08 wrzesień 2016 10:08:49:
Przepraszam, jeśli moje posty ciężko zrozumieć. Używam Google translator. Widzę podwójne tłumaczenie - nie można zrozumieć, jeśli się nie wie, o czym pisał. Wolałbym angielski.
Edytowany przez sgondalev dnia 08-09-2016 10:08
 
kille72
@sgondalev: If the command works from the terminal then it should also work from Administration Scripts Init after the restart.
 
sgondalev
I've added string to Administration / Scheduler ->Custom Every 5 minutes. First run takes effect, all next does nothing... probably )
 
kille72
Is it that command we're talking about ?

route add -net 192.168.2.0/24 gw 192.168.2.245


Remove everything and paste it in the Administration-Scripts-Init and reboot your router. Is it working???
 
cygnus

Cytat

sgondalev napisał(a):

I've added string to Administration / Scheduler ->Custom Every 5 minutes. First run takes effect, all next does nothing... probably )


There's a simple way, but works only under some conditions.

Basicaly, you should have only one lan, marked as LAN (br0).
Does not works well if you have multiple lans, yet worse if separated.
Checking: Advanced->Vlan->Vlan, check 'Bridge' column.
If only one position, at any row is marked as 'LAN (br0)' you can to sign halleluyah. 90% done

Next, go to Advanced->Routing->Static Routing Table
Look at last empty row, above 'Miscellaneous'. There is THE place where you must enter your static route.

route add -net 192.168.2.0/24 gw 192.168.2.245 is translated to:
destination 192.168.2.0
gateway 192.168.2.245
subnet mask 255.255.255.0 (3x 255, 1x 0)
metric 0 (or any you have above, 0 usually works)
interface LAN (yes, that is your LAN (br0) )
description - any you want, can be empty either.

Next, click small 'Add' button right and little down.
Your route should be added to static route table BUT (!!!!!!) read more (!!!!!!)
MOST IMPORTANT THING: slowly and carefully scroll down, not blindly clicking. Nowhere.

Find 2 buttons, 'Save' and 'Cancel' most right and down at page. Press 'Save'.
Wait until router displays yellow confirmation options saved (yes, finally permanently) of your static route.
Sometimes few services has to be restarted, you will get extra yellow confirmation.
That's all. You can multiply that recipe for many networks, for any interface.

Last thing, no offence: feel free to use English here, everyone understand it.
Edytowany przez cygnus dnia 08-09-2016 15:18
 
stiwi
Używam VyprVPN router app v.0.8, niestety w wersji Multi-WAN (v.138) nie działają filtry:

i.imgur.com/jNrsIeQ.png

Domyślnie VPN ustawiony jest na Bypass, a wybrane urządzenia idą via VPN. Urządzenia wybrane mają dostęp do internetu, ale te pominięte (default - bypass) niestety nie mają internetu w ogóle.

Napisałem do VyprVPN jako że rekomendują instalację swojej nakładki na Tomato by Shibby, ich odpowiedź to:

"I have reviewed your screenshots and see you are using a version of Tomato that has Multi-Wan support. We are seeing issues with the Multi-Wan feature causing issues with the vpn bypass feature in our app. Please use an earlier version of the Tomato by shibby firmware. Any version 1.28.0000 -132 or earlier will do.
We will contact you via e-mail when we have received confirmation from Shibby that they have a fix for this issue."


Faktycznie w v.132 ten problem nie występuje, jednak tam nie ma opcji Multi-WAN, której używam w trybie failover.

@Shibby czy to jest faktycznie błąd w firmware z Multi-WAN? Czy jest możliwość jego poprawienia?
Edytowany przez stiwi dnia 11-09-2016 13:11
 
damianssj661
Na ac56u zrobiłem upgrade z 137 na 138 AIO z czyszczeniem nvram i teraz mam sporo bugów, problemy z montowaniem dysków i parę innych.
Przy próbie przywrócenia konfiguracji z pliku router wstaje po rebocie bez przywrócenia.

Chciałbym wrócić na 137 AIO ale router tego odmawia tj. wszysto idzie jak powinno ale po restarcie jest dalej 138. Jak wrócić do 137?
ASUS RT-AC56U
 
Win7Vista
Hello Shibby,

first of all I want to thank you for your great work with the tomato firmware. I use it very long time and its really great.

I have now some problem with the nc command.

I want to control my remote plugs over raspberry with raspberry-remote and i want to send the command from the tomato router via bash script. Its necessary because my modem sometimes hangs and i have to restart it.

Command should be:
echo -en 100011040 | nc -w 2 192.168.0.230 11337

With Syntax:
-w 2

Should he wait 2 seconds and then proceed with the next command.

In the Tomato Firmware it doesnt recognize the wait command.

I use following firmware on my Cisco E3000:
Tomato Firmware 1.28.0000 MIPSR2-136 K26 USB Big-VPN

Is the command broken or do you have an idea how it could work.

Alternative would be that i can restart the tomato router from my raspberry through a bash script.

Do you have a possibility how I can restart the router with a bash script from raspberry?

Thank you in advance for your help.

Best regards from austria.

Manfred :)
 
burritos
Sorry ze pytam ale gdzie znajde opis dla poszczegolnych wersji softow


AIO R11; typ obrazu, określa co dany obraz zawiera.- patrz tabelka builds.png w katalogu z obrazami


Gdzie szukac tabelki ??
better to be someone for a day, than no-one for a lifetime
 
shibby
ta tabelka była w bardzo starych wersjach publikowana (poszukaj gdzieś w v083 lub coś koło tego). Ale miej świadomość, że one nie są od dawna aktualizowane.

@Win7Vista - try upgrade tomato version to the latest. Busybox has beed updated in v138 and "nc"is a part of busybox.
Proxmox VE: i7-7700T, 64GB RAM, 3x2TB SSD, 1x1TB SSD, 512GB NVMe, Intel X710-DA2 SFP+
VM Router: OpenWRT 22.03.4
VM NAS: Synology DS920+
VM VPS: Debian, WWW, Home Assistant
Switch: Netgear MS510TXPP
Switch: Ubiquiti USW-Flex-mini - szt. 2
Wi-Fi: Ubiquiti U6-Lite - szt. 2
 
Przejdź do forum
Zaloguj
Wprowadź adres e-mail lub nazwę użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Zapomniałeś/aś hasła?
Aktualnie online
· Gości online: 63

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 24,115
· Najnowszy użytkownik: Ja
Czat
Musisz się zalogować, aby opublikować wiadomość.

Adooni
26-04-2024 14:41
jaki router RMerlin nie pociagne, tomato/ openwrt tak non hilink,

tamtosiamto
23-04-2024 12:35
modem bez smilocka?

man1
22-04-2024 23:27
Czy próbował ktoś uzywac karty voice (z nolimit GB) od tmobile w modemie /routerze? Da się jakoś to zrobić? Bo u mnie neta brak. E3372 Sad

tamtosiamto
31-03-2024 12:54
Wesolego jajka wszytskim forumowiczom Grin

tamtosiamto
28-03-2024 23:24
tak, tak zgadza sie, ale ja pytam o wykluczenie noda na guest network w first set, i to nie dziala

Adooni
24-03-2024 13:16
Guest network is currently designed to allow the first set of each band (2.4G, 5G, 5G-1) available to the AiMesh node

tamtosiamto
24-03-2024 03:03
ale w 1 jest opcja do wyboru - dla calej sieci albo rutera only i wlasnie o tym mowie, ze nie dziala

Adooni
23-03-2024 16:31
w dokumencie asusa jest ze wlasnie dla 1 ma dzialac na nodach tez

tamtosiamto
23-03-2024 15:39
tak, ale nie zmienia to faktu, ze w pierwszej nie dziala wylaczanie aimesh dla goscinnej( a powinno), czyli jest jakis bug. Mam start soft, bo to dsl-ac68 ktory nie jest juz updateowany

Adooni
22-03-2024 18:07
nie, 1 wsza bedzie wszedzie trzeba 2ga zrobic dla kazdego pasma te nie sa przenoszone

71,445,401 unikalnych wizyt