06 Maja 2024 12:10:01
Nawigacja
· Strona Główna
· Forum

· Tomato by Shibby
· FreshTomato


Wątki na forum
Najnowsze dyskusje
· Takedown 2000
· [Howto] Xpenology na...
· [HOWTO] Kompilacja "...
· nju swiatło pytania
· konfiguracja router ...
· Asus TUF-AX3000_V2 p...
· Jaki router kupić? ...
· Szukam zaproszenia n...
· dodatkowe złącza s...
· RT-N18U - nie można...
· [MOD] Tomato64 (x86-64)
· Firewall nie zawsze ...
· [MOD] FreshTomato-AR...
· Optware na CIFS
· RT-AX56U - Status kl...
· [MOD] FreshTomato-MI...
· Multiroom N z wykorz...
· [S] Asus RT-AC68U E1
· [S] ASUS RT-AC68U
· Rozłączanie klient...
Najpopularniejsze obecnie wątki
· [HOWTO] Kompilacj... [67]
· [Howto] Xpenology... [24]
· nju swiatło pytania [4]
· Takedown 2000 [0]
Ankieta
Jaki procesor posiada twój router?

Broadcom MIPSEL
Broadcom MIPSEL
36% [151 głosów]

Broadcom ARM
Broadcom ARM
52% [216 głosów]

Atheros
Atheros
5% [22 głosów]

Marvell
Marvell
1% [4 głosów]

Ralink
Ralink
1% [3 głosów]

Intel/AMD/VIA
Intel/AMD/VIA
1% [5 głosów]

Żaden z powyższych
Żaden z powyższych
4% [15 głosów]

Ogółem głosów: 416
Musisz zalogować się, aby móc zagłosować.
Rozpoczęto: 02/02/2015 09:38
Twoje IP
18.190.159.10
Zobacz wątek
OpenLinksys » :: OPROGRAMOWANIE :: » Tomato - firmware
 Drukuj wątek
[MOD] Tomato by shibby
Adooni
ja od zawsze uwazam ze zycie routerka to max 5 lat i wsparcie powinno byc dla modeli nie starszych niz 5 lat a tak taki dobry czlowiek jak np Shibby siedzi dniami komiluje na routerki ktore malo kto juz uzywa. Trzeba isc z postepem czasu polowa ludzi juz uzywa routerki ARM wiec juz niedlugo MIPSy nie powinny byc wspoerane aby deweloperzy softu mogli dopracowac go do nowych routerkow Smile
Orange 300/50 Mb/s + ONT Terminal
HPE MS gen8 Proxmox 7.0-11 VMs: Router OPNsense 23.X-amd64 and OMV
HPE MicroServer gen8: Xeon E3-1265Lv2, 16GB (2x KTH-PL316E/8G), HP 331T, 4x4TB WD RED
Asus RT-AC68U AccessPoint
 
qwerty321

Cytat

b3rok napisał(a):

Proszę Cię nie wypisuj takich BZDUR, bo możesz kogoś w błąd wprowadzić.
Podajesz jakieś budżetowe routery z 4MB flash i oczekujesz dla nich wsparcia. I z Twojego toku rozumowania wynika, ze jak nie ma wsparcia dla tych routerow to oprogramowanie (Openwrt/Ddwrt) jest nie rozwijane. Nie bądź śmieszny.
To podaj mi link do aktualnego Tomato dla Routerów z 4MB flash. Np. dla D-Link Dir320


Ale dla 3500L V1 i V2 też nie ma nic od 2013r, a ja je kupowałem do końca 2015r. Jedynie Tomato ma wsparcie. A routery 54GL 4/16 też mam i mają po 7 lat i Tomato aktualne jest :-) DD i Open to są niedopracowane miny moim zdaniem. Bugi zwykle nie łatane, a interfejs Gargoyle to mina do potęgi.

Szkoda tylko, że Raspberry Pi nie posiada 2 natywnych portów ETH 1Gb wychodzących ścieżkami z procesora. Teraz Eth jest przez hub USB i nie nadaje się ale gdyby było natywne to byśmy mieli 4 rdzeniowy procek i Tomato by śmigało aż miło.

Jeszcze mi się nie udało trafić na aktualne DD czy Open, a mam za sobą ze 200 przeflashowanych routerów i niezależnego firmware. Jedynie Shibby staje na wysokości zadania za co mu kłaniam się w pas :-)

Połączony z 22 styczeń 2016 15:51:42:

Cytat

Adooni napisał(a):

ja od zawsze uwazam ze zycie routerka to max 5 lat i wsparcie powinno byc dla modeli nie starszych niz 5 lat a tak taki dobry czlowiek jak np Shibby siedzi dniami komiluje na routerki ktore malo kto juz uzywa. Trzeba isc z postepem czasu polowa ludzi juz uzywa routerki ARM wiec juz niedlugo MIPSy nie powinny byc wspoerane aby deweloperzy softu mogli dopracowac go do nowych routerkow Smile


To nie prawda wcale. Wiele osób ma starsze routerki. Takich entuzjastów jak my jest niewielu. Większość ma routery od operatora i nie wnika. Ja DD czy Open używam w zastanych routerkach gdzie Tomato nie występuje. Robię z nich AP-ki do przedłużania zasięgu w ogrodzie czy przed domem.

Jak sobie zerkniecie do DD-wrt to większość aktualizacji kończy się w 2013-2014.
Asus RT-N18U, N66U, w ogóle wersje Asusów zdechły w połowie 2014.

Tam na DD jest wyszukiwarka, wpiszcie sobie "asus" i wejdźcie kolejno we flagowce. MINA.
Edytowany przez qwerty321 dnia 22-01-2016 15:51
 
jack78

Cytat

qwerty321 napisał(a):

Wiele osób ma starsze routerki. Takich entuzjastów jak my jest niewielu. Większość ma routery od operatora i nie wnika.


Dla takich osób jest bez różnicy jaki dostaną router i czy będzie obsługiwał OFW czy alternatywny soft.
Alternatywa jest dla entuzjastów, którzy idą z postępem i ciągle szukają czegoś nowszego. Ja Netgera 3500L v2 wymieniłem już ze 2 lata temu na ARM, dla mnie 5 lat to zdecydowanie za długo dla routera.

Cytat

qwerty321 napisał(a):
Jak sobie zerkniecie do DD-wrt to większość aktualizacji kończy się w 2013-2014.
Asus RT-N18U, N66U, w ogóle wersje Asusów zdechły w połowie 2014.

Tam na DD jest wyszukiwarka, wpiszcie sobie "asus" i wejdźcie kolejno we flagowce. MINA.


tu masz soft na tego netgeara z tego roku
http://download1.dd-wrt.com/dd-wrtv2/...500Lv2.chk

Jeśli idzie o OpenWRT to soft głównie na procki Atcherosa,
Tomato jest dla Broadcomów,
DD-WRT jest trochę bardziej uniwersalny, ale od dawna główny nacisk kładziony jest na wersje płatne dla Atherosa i bardzie egzotycznych procków.

Więc kupując np. Asus z góry decydujesz się albo na Tomato, albo na Merlina, raczej nie myślisz o niczym innym, kupując coś na Atherosie wiesz (lub powinieneś wiedzieć) że będziesz pracował na OpenWRT.

Mikrotik hAP ac2
UniFi AP AC v2
-OFW, UniFi AP PRO- OpenWRT,
Linksys E1000v2 - Tomato-RT-N5x-MIPSR2-116-Hyzoom.4M-Mini
Tenda AC10 - AC1200 OFW
NAS - HP Microserver Gen8 i3-3220T, 8GB RAM 5x 3TB WD RED | Xpenology
 
b3rok
Moim główny routerem jest Asus RT-N66u z Tomato, a drugim Tp-link WDR4300 na OpenWRT Luci od Obsego. Każdy soft jest ok i każdy ma plusy minusy.

@qwerty321 - Napisałeś najpierw:
Obecnie OpenWrt i DD-Wrt moim zdaniem nie żyją. Aktualizacje są z 2013 roku i jakby się wszystko urwało. Nie wiem jak z nowymi routerami ale starsze są porzucone.[/quote]
Co jest nieprawdą (ciągle odnoszę się do OpenWRT)

Potem twierdzisz, że:

Cytat

qwerty321 napisał(a):To znajdź mi linki w DD-Wrt i Open-Wrt dla TL-WR741ND / TL-WR743ND wersje v.1.1 (to jest to samo). Nawet nie chodzi o jakieś nowe funkcje ale żeby były kompilacje z nowymi bibliotekami SSL i takimi tam usuwającymi błędy bezpieczeństwa.

Czyli na podstawie jakichś starych budżetowych routerów (32 RAM, 4MB flash), wysnuwasz wnioski o braku rozwoju OpenWRT (i ddwrt). Na tej samej podstawie napisałem, żebyś pokazał mi wsparcie Tomato dla D-linka DIR320 (32 RAM, 4MB flash).

Cytat

qwerty321 napisał(a):Ale dla 3500L V1 i V2 też nie ma nic od 2013r, a ja je kupowałem do końca 2015r. Jedynie Tomato ma wsparcie. A routery 54GL 4/16 też mam i mają po 7 lat i Tomato aktualne jest :-) DD i Open to są niedopracowane miny moim zdaniem. Bugi zwykle nie łatane, a interfejs Gargoyle to mina do potęgi.

GUI Gargoyle rozwija jedna osoba i nie nadąża za rozwojem OpenWRT. Z ciekawości wiesz na jakim kernelu pracuje Tomato a na jakim OpenWRT? Dla D-linka DIR320 już nie ma wsparcia i oryginalnego firmware i Tomato.
Nie wiem co do Twoich wywodów ma Netgear 3500? Zazwyczaj jest tak, że producenci po 2/3 latach olewają sprzęt i jak jest wsparcie alternatywy to można przedłużyć życie produktu. Tomato przedłuża życie wielu routerom, tak samo OpenWRT?

Widzę, że schowałeś/wyedytowałeś posta, gdzie twierdziłeś, że jest wsparcie Tomato dla Linksys WRT54 i Asus WL500GP... Proszę Cię - nie wypowiadaj się w tematach, w których nie masz pojęcia, bo ktoś uwierzy w Twoje słowa i wprowadzisz w błąd.

Trochę cierpliwiej wyjaśnił Ci to powyżej jack78 => https://openlinksys.info/forum/viewth...ost_151241(jakie firmware na jakie procesory a co za tym idzie na jakie routery). Jak widzę, że ktoś takie głupoty wypisuje to mi się nóż w kieszeni otwiera...
Edytowany przez b3rok dnia 22-01-2016 17:26
I. Huawei HG8240 + 1x Netgear r7000 @FreshTomato + Synology DS1512+
II. TP-Link TL-WDR4300 @Obsy OpenWRT Gargoyle
III. TP-Link TL-WDR3600 @Obsy OpenWRT Gargyle
 
Boczek
Sugestia:
Było by fajnie gdyby blokada MAC adresów klientów Wifi (Wireless Client Filter) nie obejmowała sieci gościnnej.

W tej chwili przy opcji wpuszczania do sieci lokalnej tylko wybranych MAC adresów blokowani są także klienci sieci gościnnej.
EdgeRouter X: EdgeOS
RT-AX56U: AsusWRT
EA6900: tbd
EA6350: tbd
 
jack78
To co to za lokalny gość Smile

Mikrotik hAP ac2
UniFi AP AC v2
-OFW, UniFi AP PRO- OpenWRT,
Linksys E1000v2 - Tomato-RT-N5x-MIPSR2-116-Hyzoom.4M-Mini
Tenda AC10 - AC1200 OFW
NAS - HP Microserver Gen8 i3-3220T, 8GB RAM 5x 3TB WD RED | Xpenology
 
thinktip
Hi all, I git clone https://bitbucket.org/pl_shibby/tomato-arm.git, cd src, but dont found thd 6300v2 AIO ver, only thd intinal ver, how can I do? Use "make ???" to make a 6300v2 AIO ver img?
 
shibby

Cytat

thinktip napisał(a):

Hi all, I git clone https://bitbucket.org/pl_shibby/tomato-arm.git, cd src, but dont found thd 6300v2 AIO ver, only thd intinal ver, how can I do? Use "make ???" to make a 6300v2 AIO ver img?


Hi,
Just use r7000z target.
Proxmox VE: i7-7700T, 64GB RAM, 3x2TB SSD, 1x1TB SSD, 512GB NVMe, Intel X710-DA2 SFP+
VM Router: OpenWRT 22.03.4
VM NAS: Synology DS920+
VM VPS: Debian, WWW, Home Assistant
Switch: Netgear MS510TXPP
Switch: Ubiquiti USW-Flex-mini - szt. 2
Wi-Fi: Ubiquiti U6-Lite - szt. 2
 
thinktip

Cytat

shibby napisał(a):

Cytat

thinktip napisał(a):

Hi all, I git clone https://bitbucket.org/pl_shibby/tomato-arm.git, cd src, but dont found thd 6300v2 AIO ver, only thd intinal ver, how can I do? Use "make ???" to make a 6300v2 AIO ver img?


Hi,
Just use r7000z target.


Thank you Shibby! Is the r7000z img as same as 6300v2?
 
qrs
shibby, czy możesz zmienić sortowanie tak aby na stronie było widać ostatnie a nie pierwsze rekordy?

i.imgur.com/UpfZFRg.jpg

Połączony z 25 styczeń 2016 15:57:16:

Cytat

leonwifi napisał(a):

Cytat

qrs napisał(a):

Chłopaki, jak wykorzystać Log To Remote System z zakładki Administration > Logging gdzie podany jest domyślny port 514?



instalujesz np KIWI SYSLOG na jakimś kompie i wpisujesz w tomato jego adres ip wtedy logi masz na kompie nawet jak ruter się zwiesi komp musi być cały czas on line


logowanie działa super, jak dodać aby Recently Visited Web Sites i Recent Web Searches logowały również logowały do syslog?

no i w /var/log nadal powstają logi

-rw-r--r--    1 root     root          1772 Jan 25 14:48 apcupsd.events
-rw-r--r--    1 root     root            11 Jan 25 15:52 commit_ret
-rw-r--r--    1 root     root           246 Jan 18 14:16 mysql.log
drwxr-xr-x    2 root     root            80 Jan 18 14:16 nginx/
-rw-r--r--    1 root     root        724344 Jan 25 11:00 pptpd-pppd.log


jak zmusić podległe systemy aby logowały do syslog?
Edytowany przez qrs dnia 25-01-2016 15:57
---
Netgear R7000Netgear WNR3500L v2MikroTik hAP ac^2TP-LINK M7650
 
dkozlows

Cytat

qwerty321 napisał(a):
(...)
Szkoda tylko, że Raspberry Pi nie posiada 2 natywnych portów ETH 1Gb wychodzących ścieżkami z procesora. Teraz Eth jest przez hub USB i nie nadaje się ale gdyby było natywne to byśmy mieli 4 rdzeniowy procek i Tomato by śmigało aż miło.
(...)


Ale jako router 3G takie Raspberry PI mogłoby się sprawdzić całkiem nieźle.Smile
 
Freddie

Cytat

qrs napisał(a):

shibby, czy możesz zmienić sortowanie tak aby na stronie było widać ostatnie a nie pierwsze rekordy?



Wystarczy kliknąć na "trójkącik" przy nazwie pierwszej kolumny i zmienia kolejność sortowania.
_________________________________________________________
Linksys WRT54GL v1.1 + Tomato 1.28.0005 124 ND VPN +
APC SmartUPS 750 + Synology DS215j

Asus RT-AC68U + Asuswrt-Merlin
 
qrs

Cytat

Freddie napisał(a):

Cytat

qrs napisał(a):

shibby, czy możesz zmienić sortowanie tak aby na stronie było widać ostatnie a nie pierwsze rekordy?



Wystarczy kliknąć na "trójkącik" przy nazwie pierwszej kolumny i zmienia kolejność sortowania.


doprawdy? spróbuj przy logach z kilku dni przy ustawieniu pokazywania ost. 50 wpisów i zastanów się zanim coś napiszesz.
---
Netgear R7000Netgear WNR3500L v2MikroTik hAP ac^2TP-LINK M7650
 
mojo

Cytat

wrobelpol napisał(a):

Dzięki za odpowiedzi, w takim razie wezmę tego asusa.
.


Witam!

Mam nadzieję że nie za późno i jeszcze nie kupiłeś routera.
Przejrzyj moje posty z ostatnich kilku miesięcy a dowiesz się jakie niespodzianki sprawia ASUS- jednym słowem wali w kulki.
-RT-n16 - wszystkie 8szt które miałem- na śmietniku (kilka wprawdzie naprawiłem wymieniając mn. kondensatory i rozdałem po rodzinie- bo z czasu się wieszają i klientom już nie można)
-upalone porty wan -2szt (do obejścia programowo -VLAN)
-RT-n66u - kpina z użytkowników, oszustwo co do wielkości prawdziwego NVRAM- tylko ja wiem ile razy mi się wywalił po przekroczeniu 32k choć ma niby 64k
-RT-n18 fixujące wi-fi, musiałem dołożyć wiatrak bo trzymał 72st C... ale i tak już nie można mu ufać...
-Netgear 3500v2 - ze 3szt i nawet nie pamiętam że istnieją bo nikt się nie skarży...

Koniec końców R7000 - uptime 4mies... w końcu mogę spać spokojnie...
dlatego już nie ufam Asusowi- moim zdaniem robi routery "chwilówki"

p.s wczoraj spalił mi się pierwszy WRT54GL po 5! latach pracy w biurze na Cyprze przy ok 30st C... takich routerów już nie ma Frown
p.s2 nie jestem fanbojem Netgeara- tak po prostu wyszło
 
b3rok
Asus RT-N66u - od ponad roku (kiedy postawiłem serwer VPN) - Total / Free NVRAM 64.00 KB / 15.89 KB (24.82%) i działa bez problemu. Ogólnie pracuje już chyba 3 rok.
2x Netgeary WNR3500L V1 - od hmmm 4/5 lat działają bez problemu.
WRT54GL działał do końca - tzn. 5 lat, a potem został sprzedany.
Asus WL500gP - też kilka lat pracował, wymieniony zasilacz i został przekazany rodzinie.

Z moich doświadczeń ww. sprzęty są/były bezproblemowe.
I. Huawei HG8240 + 1x Netgear r7000 @FreshTomato + Synology DS1512+
II. TP-Link TL-WDR4300 @Obsy OpenWRT Gargoyle
III. TP-Link TL-WDR3600 @Obsy OpenWRT Gargyle
 
thinktip
I try to compile the latest tomato-arm, and i get this error, can you help me?

fatal error: nettle/rsa.h: No such file or directory compilation terminated. make[6]: [dnssec.o] Error 1
 
Freddie

Cytat

qrs napisał(a):

Cytat

Freddie napisał(a):

Cytat

qrs napisał(a):

shibby, czy możesz zmienić sortowanie tak aby na stronie było widać ostatnie a nie pierwsze rekordy?



Wystarczy kliknąć na "trójkącik" przy nazwie pierwszej kolumny i zmienia kolejność sortowania.


doprawdy? spróbuj przy logach z kilku dni przy ustawieniu pokazywania ost. 50 wpisów i zastanów się zanim coś napiszesz.


Spróbowałem. Działa.
PS. Zawsze jesteś taki miły jak ktoś Ci chce pomóc?
_________________________________________________________
Linksys WRT54GL v1.1 + Tomato 1.28.0005 124 ND VPN +
APC SmartUPS 750 + Synology DS215j

Asus RT-AC68U + Asuswrt-Merlin
 
marcinq82
Witam , panowie mam pod ASUS AC 56U ( tomato) podpięty dysk jako NAS , do tego NASa mogę wejść przez www w sieci lokalnej jak i z playera multimedialnego i ogladąć filmy zdjęcia itp. Naomiast TV Panasonic w playerze nie widzi mi NASa. Jak udostępnić NAS dla TV i jak wejśc na NAS z zewnątrz sieci ?
UPC250 + CISCO 3212 + Asus AC56U
 
jack78
Z zewnątrz sie raczej nie uda.
A czy czasem ten Panasonic nie jest podpięty przez kolejny router do twojej głównej sieci??

Mikrotik hAP ac2
UniFi AP AC v2
-OFW, UniFi AP PRO- OpenWRT,
Linksys E1000v2 - Tomato-RT-N5x-MIPSR2-116-Hyzoom.4M-Mini
Tenda AC10 - AC1200 OFW
NAS - HP Microserver Gen8 i3-3220T, 8GB RAM 5x 3TB WD RED | Xpenology
 
marcinq82
@jack78 wszystko jest podpięte pod jeden ruter. Ruter jest podpięty pod MODEM cisco od UPC

e: Jeden z użytkowników forum pomagał mi kiedyś ustwić NAS i pod TV tez to działało , ale z czasem przestało działać na TV , tz TV widzi ruter , ale nie dysk NAS
UPC250 + CISCO 3212 + Asus AC56U
 
Przejdź do forum
Zaloguj
Wprowadź adres e-mail lub nazwę użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Zapomniałeś/aś hasła?
Aktualnie online
· Gości online: 7

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 24,115
· Najnowszy użytkownik: Ja
Czat
Musisz się zalogować, aby opublikować wiadomość.

Adooni
26-04-2024 14:41
jaki router RMerlin nie pociagne, tomato/ openwrt tak non hilink,

tamtosiamto
23-04-2024 12:35
modem bez smilocka?

man1
22-04-2024 23:27
Czy próbował ktoś uzywac karty voice (z nolimit GB) od tmobile w modemie /routerze? Da się jakoś to zrobić? Bo u mnie neta brak. E3372 Sad

tamtosiamto
31-03-2024 12:54
Wesolego jajka wszytskim forumowiczom Grin

tamtosiamto
28-03-2024 23:24
tak, tak zgadza sie, ale ja pytam o wykluczenie noda na guest network w first set, i to nie dziala

Adooni
24-03-2024 13:16
Guest network is currently designed to allow the first set of each band (2.4G, 5G, 5G-1) available to the AiMesh node

tamtosiamto
24-03-2024 03:03
ale w 1 jest opcja do wyboru - dla calej sieci albo rutera only i wlasnie o tym mowie, ze nie dziala

Adooni
23-03-2024 16:31
w dokumencie asusa jest ze wlasnie dla 1 ma dzialac na nodach tez

tamtosiamto
23-03-2024 15:39
tak, ale nie zmienia to faktu, ze w pierwszej nie dziala wylaczanie aimesh dla goscinnej( a powinno), czyli jest jakis bug. Mam start soft, bo to dsl-ac68 ktory nie jest juz updateowany

Adooni
22-03-2024 18:07
nie, 1 wsza bedzie wszedzie trzeba 2ga zrobic dla kazdego pasma te nie sa przenoszone

71,605,847 unikalnych wizyt