06 Maja 2024 11:08:48
Nawigacja
· Strona Główna
· Forum

· Tomato by Shibby
· FreshTomato


Wątki na forum
Najnowsze dyskusje
· [Howto] Xpenology na...
· [HOWTO] Kompilacja "...
· nju swiatło pytania
· konfiguracja router ...
· Asus TUF-AX3000_V2 p...
· Jaki router kupić? ...
· Szukam zaproszenia n...
· dodatkowe złącza s...
· RT-N18U - nie można...
· [MOD] Tomato64 (x86-64)
· Firewall nie zawsze ...
· [MOD] FreshTomato-AR...
· Optware na CIFS
· RT-AX56U - Status kl...
· [MOD] FreshTomato-MI...
· Multiroom N z wykorz...
· [S] Asus RT-AC68U E1
· [S] ASUS RT-AC68U
· Rozłączanie klient...
· serwer VPN za wan'em
Najpopularniejsze obecnie wątki
· [HOWTO] Kompilacj... [67]
· [Howto] Xpenology... [24]
· nju swiatło pytania [4]
Ankieta
Jaki procesor posiada twój router?

Broadcom MIPSEL
Broadcom MIPSEL
36% [151 głosów]

Broadcom ARM
Broadcom ARM
52% [216 głosów]

Atheros
Atheros
5% [22 głosów]

Marvell
Marvell
1% [4 głosów]

Ralink
Ralink
1% [3 głosów]

Intel/AMD/VIA
Intel/AMD/VIA
1% [5 głosów]

Żaden z powyższych
Żaden z powyższych
4% [15 głosów]

Ogółem głosów: 416
Musisz zalogować się, aby móc zagłosować.
Rozpoczęto: 02/02/2015 09:38
Twoje IP
18.118.1.158
Zobacz wątek
OpenLinksys » :: OPROGRAMOWANIE :: » Tomato - firmware
 Drukuj wątek
[MOD] Tomato by shibby
pepelephew
Hello All.

First, Thank You Very Much For Your Effort to Make Shibby Flavor of Tomato.
Smile

i'm using tomato-RT-N66U_RT-AC6x--132-AIO-64K
and captive portal menu is gone....
its disable ? or That Menu Deleted ?

Thank You.
 
noso
Witam, mam pytanko, mam wgranego Tomato, odpaloną miedzy innymi Sambe ale na otoczeniu sieciowym outer pokazuje sie jako urządzenie RT-382A5353K34 czy mozna gdzies w konfigu (mam także odpalone OPTware z dyskiem na USB)??
 
hermes-80

Cytat

noso napisał(a):

Witam, mam pytanko, mam wgranego Tomato, odpaloną miedzy innymi Sambe ale na otoczeniu sieciowym outer pokazuje sie jako urządzenie RT-382A5353K34 czy mozna gdzies w konfigu (mam także odpalone OPTware z dyskiem na USB)??


Basic/Identification/Router Identification/Hostname
===============================================================
Netgear WNR3500L v1
Podziękowania dla administracji Openlinksys.info!
 
noso
najprostsze rzeczy okazują się najtrudniejszymi Smile dziekuje Smile
 
Freddie

Cytat

jack78 napisał(a):

To jak juz jesteśmy przy serwerach do logowania, to czy jest coś na synology, tak żeby sobie zrobić logowanie z Tomato??


Wbudowane w DSM Centrum Logów > Odbieranie logów. Tylko doczytaj na forach Synology, bo kojarzę że był jakiś bug w najnowszych DSM.
_________________________________________________________
Linksys WRT54GL v1.1 + Tomato 1.28.0005 124 ND VPN +
APC SmartUPS 750 + Synology DS215j

Asus RT-AC68U + Asuswrt-Merlin
 
b3rok

Cytat

pepelephew napisał(a):

i'm using tomato-RT-N66U_RT-AC6x--132-AIO-64K
and captive portal menu is gone....
its disable ? or That Menu Deleted ?

Thank You.


Hi,
I'm using: Tomato Firmware 1.28.0000 MIPSR2-132 K26AC USB AIO-64K on Asus RT-N66u and there is Captive Portal
I. Huawei HG8240 + 1x Netgear r7000 @FreshTomato + Synology DS1512+
II. TP-Link TL-WDR4300 @Obsy OpenWRT Gargoyle
III. TP-Link TL-WDR3600 @Obsy OpenWRT Gargyle
 
Iwano
Mistrzu shibby
Czy istnieje możliwość aby w jakimś kolejnym firmware dodać możliwość skróconej nazwy do konkretnych Mac adresów w zakładce:
Access Restriction
Mam tam parę reguł i wpisanych kilkanaście Mac adresów które ma wpuszczać do netu ale są to same nr Mac bez żadnego opisu muszę robić ściągę do którego komputera należy konkretny mac. Jakby była możliwość dopisania do kogo on należy krótki opis taka dyskrecja jak w oryginalnym oprogramowaniu np Asusa. byłbym wdzięczny i wiele innych użytkowników
Pozdrawiam i z góry dziękuję
Pozdrawiam
Asus RT-N10U Black Edition
 
ravnov
witam, mam taki problem. Uzywałem długo wl-500gp v2 jak miałem lokalnego dostawcę, tam łącze 20MB i wszystko śmigało aż miło. Obecnie po przeptowadzce mam łącze 20MB od netii na łączach telekompromitacji. Korzystałem z netia spota, ale w końcu zerbrałem się i podłączyłem wl-500gp v2 i wdzwaniam się w netiaspot.

Problem polega na tym że nie osiągam zadowalających prędkości. Dosłownie jakby mi ucięło połowę łącza.
Poniżej zrzut, do listopada speedtest na samym netiaspocie, od grudnia przez asusa
images78.fotosik.pl/205/ec2072efd6c58f92med.png

Drugą rzecz jaką zauważyłem, to podczas przeglądania internetu czasem nie otwiera stron, klikam i tak jakby nie było połączenia, ale tylko na tym jednym linku, a po chwili jak odświeżę stronę to już działa.

na Asus WL-500gp v2 jest Tomato Firmware 1.28.0000 MIPSR1-132 K26 USB VPN

Oczywiście przełączając się na sam netiaspot prędkość wraca do normy. Tylko że za żadne skarby nie chcę wracać na netia spota Smile
 
pepelephew

Cytat

b3rok napisał(a):

Hi,
I'm using: Tomato Firmware 1.28.0000 MIPSR2-132 K26AC USB AIO-64K on Asus RT-N66u and there is Captive Portal


Okay, Thank For Confirmation.

I Think I Will ReFlash It Again.

Thank you.
ASUS RT66U - Dark Knight
 
shibby

Cytat

ravnov napisał(a):

witam, mam taki problem. Uzywałem długo wl-500gp v2 jak miałem lokalnego dostawcę, tam łącze 20MB i wszystko śmigało aż miło. Obecnie po przeptowadzce mam łącze 20MB od netii na łączach telekompromitacji. Korzystałem z netia spota, ale w końcu zerbrałem się i podłączyłem wl-500gp v2 i wdzwaniam się w netiaspot.

Problem polega na tym że nie osiągam zadowalających prędkości. Dosłownie jakby mi ucięło połowę łącza.
Poniżej zrzut, do listopada speedtest na samym netiaspocie, od grudnia przez asusa
images78.fotosik.pl/205/ec2072efd6c58f92med.png

Drugą rzecz jaką zauważyłem, to podczas przeglądania internetu czasem nie otwiera stron, klikam i tak jakby nie było połączenia, ale tylko na tym jednym linku, a po chwili jak odświeżę stronę to już działa.

na Asus WL-500gp v2 jest Tomato Firmware 1.28.0000 MIPSR1-132 K26 USB VPN

Oczywiście przełączając się na sam netiaspot prędkość wraca do normy. Tylko że za żadne skarby nie chcę wracać na netia spota Smile


wyczyść nvram routera i ustaw go na nowo. Czy netiaspota da się ustawić w tryb bridge? Wtedy Asus mógłby nawiązywać połączenie PPPOE i odeszłoby ci podwójne natowanie.
Proxmox VE: i7-7700T, 64GB RAM, 3x2TB SSD, 1x1TB SSD, 512GB NVMe, Intel X710-DA2 SFP+
VM Router: OpenWRT 22.03.4
VM NAS: Synology DS920+
VM VPS: Debian, WWW, Home Assistant
Switch: Netgear MS510TXPP
Switch: Ubiquiti USW-Flex-mini - szt. 2
Wi-Fi: Ubiquiti U6-Lite - szt. 2
 
ravnov

Cytat

shibby napisał(a):
wyczyść nvram routera i ustaw go na nowo. Czy netiaspota da się ustawić w tryb bridge? Wtedy Asus mógłby nawiązywać połączenie PPPOE i odeszłoby ci podwójne natowanie.


netiaspot jest w trybie brigde.

Zastosowałem uwagi i od razu jak ręką odjął. Dziękuję.

www.speedtest.net/result/4970087438.png
 
dupajasia
Od niemal zawsze (co każdy update mam nadzieję, że zostanie to poprawione) borykam się z pewnym problemem na moim WNR 3500v2, ale zawsze machałem ręką, tzn. na nowo wgrywałem Tomato. Ale już mi się znudziło czyścić nvram i ustawiać wszystko od nowa, więc oto mój problem.

Gdy w zakładce OpenVPN client1 i client2 skonfiguruję swoje VPNy jest OK. No i gdy po jakimś czasie zapragnę zmienić ustawienia czy client1 czy client2 mam problem, bo wyskakuje mi takie coś:
fs5.directupload.net/images/160105/ft6e7j99.png

Klikając OK, kolejne okienko:
fs5.directupload.net/images/160105/d2uinnwj.png

Gdyby ustawienia client2 były czyste i chciałbym dodać client2 byłoby OK. Ale gdy już jest np. sam client1 (a nie ma jeszcze client2) i chcę zmienić client1 - też problem wystąpi.

Otóż w Tomato on jest już znany od hoho czasu, ale jakoś nie znalazłem odpowiedzi jak z tym walczyć. Link do problemu w Google: https://www.google.com/search?&q=toma...+-1-32767"

EDIT:
A żeby Google zakaszowało:
Invalid IP address
Invalid number. Valid range: -1-32767
 
qrs
czy możliwe jest aby do syslog wysłać aktualny czas na zasadzie

Cytat

logger czas: $time


?
---
Netgear R7000Netgear WNR3500L v2MikroTik hAP ac^2TP-LINK M7650
 
meciarz

Cytat

dupajasia napisał(a):

Od niemal zawsze (co każdy update mam nadzieję, że zostanie to poprawione) borykam się z pewnym problemem na moim WNR 3500v2, ale zawsze machałem ręką, tzn. na nowo wgrywałem Tomato. Ale już mi się znudziło czyścić nvram i ustawiać wszystko od nowa, więc oto mój problem.

Gdy w zakładce OpenVPN client1 i client2 skonfiguruję swoje VPNy jest OK. No i gdy po jakimś czasie zapragnę zmienić ustawienia czy client1 czy client2 mam problem, bo wyskakuje mi takie coś:
fs5.directupload.net/images/160105/ft6e7j99.png

Klikając OK, kolejne okienko:
fs5.directupload.net/images/160105/d2uinnwj.png

Gdyby ustawienia client2 były czyste i chciałbym dodać client2 byłoby OK. Ale gdy już jest np. sam client1 (a nie ma jeszcze client2) i chcę zmienić client1 - też problem wystąpi.

Otóż w Tomato on jest już znany od hoho czasu, ale jakoś nie znalazłem odpowiedzi jak z tym walczyć. Link do problemu w Google: https://www.google.com/search?&q=toma...+-1-32767"

EDIT:
A żeby Google zakaszowało:
Invalid IP address
Invalid number. Valid range: -1-32767


Mam, czy też może miałem, ten sam problem. Ja u siebie mam netgear wnr3500l v1. Wrzucałem tomato, czyściłem nvram, i ręcznie ustawiałem wszystko co potrzebowałem. Dwa dni temu robiłem update to wersji 132 tomato i właśnie zauważyłem że dopóki nie skonfigurowałem dwóch klientów VPN, wszystko było ok.
Skonfigurowałem jednego klienta VPN - wszystko OK.
Skonfigurowałem drugiego, zapisz i niby ok, ale chcąc coś zmienić jeszcze, zapisz - dupa: Invalid address, invalid number... jak u Ciebie.

Na 99,99% problemem jest brak miejsca w NVRAM, obecnie wrzuciłem "krótszą" wersję certyfikatów i teraz jest OK, ale

Total / Free NVRAM   32.00 KB / 516 (1.57%)

Tak więc mam pytanie czy jest szansa na zwiększenie NVRAM z 32k na trochę więcej?
 
hermes-80
Wrzuć certy na dysk.
===============================================================
Netgear WNR3500L v1
Podziękowania dla administracji Openlinksys.info!
 
qrs
dziwna sprawa, nie działa mi strona Recently Visited Web Sites

sprawdziłem pliki i są ale mają długość 0 Sad

Cytat

$ l /proc/webmon*
-r--r--r-- 1 root root 0 Jan 9 17:31 /proc/webmon_recent_domains
-r--r--r-- 1 root root 0 Jan 9 17:31 /proc/webmon_recent_searches


restart routera nie pomaga, o co chodzi?
---
Netgear R7000Netgear WNR3500L v2MikroTik hAP ac^2TP-LINK M7650
 
dupajasia
@hermes-80
To nie jest rozwiązanie, bo ja np. mam port USB zajęty modemem GSM. Mam nadzieję, że Shibby uwzględni nasze problemy i zwiększy NVRAM.
 
shibby
nie da rady. Zakup Hub USB i po problemie - najlepiej aktywny. Nie dość, że poprawisz zasilanie na modemie GSM co może wpłynąć pozytywnie na prędkości, to zyskasz dodatkowe porty USB pod dysk lub pena.

Inne rozwiązanie to wykorzystanie czytnika kart microSD w modemie. Tomato widzi kartę wsadzoną w modem bez większych problemów.
Proxmox VE: i7-7700T, 64GB RAM, 3x2TB SSD, 1x1TB SSD, 512GB NVMe, Intel X710-DA2 SFP+
VM Router: OpenWRT 22.03.4
VM NAS: Synology DS920+
VM VPS: Debian, WWW, Home Assistant
Switch: Netgear MS510TXPP
Switch: Ubiquiti USW-Flex-mini - szt. 2
Wi-Fi: Ubiquiti U6-Lite - szt. 2
 
wrobelpol
Witam

Mam mały problem i potrzebuje porady. Od wielu lat mam Linksysa WRT610N v2. Aktualnie stoi na Tomato PL 1.28.0000 MIPSR2-116-PL K26 USB Big-VPN. Wszystko było ok na łączach 20 - 60Mb, (neo/upc). Potem załatwiłem sobie światłowód - symetryk 200/200 Mb i zonk. Max wyciągałem 120-130Mb. Ale szybkie zerkniecie na forum - fastnat włączony i wszystko znowu pięknie śmigało przez ostatnie 2 lata. Teraz zmieniłem łącze na 300/300Mb (bo było tańsze niż poprzednie 200/200 Smile ) i znowu zonk. Maksymalnie wyciągam jakieś 225Mb na DL i UL (podpinając się prosto pod modem spokojnie osiągam 300Mb). No i teraz moje pytanie - da się coś więcej wyciągnąć z tego routera, czy czas go odesłać na emeryturę ? Jeśli przyszedł już jego czas, to co polecacie? Ostatnio jestem strasznie do tyłu z tematem i nie śledzę nowości.
Zależy mi na:
-stabilności,
-szybkości po kablu,
-dobrym zasięgu wi-fi (nie musi bić rekordów prędkości)
-802.11ac

Router jest podłączony do modemu http://dasannetworks.eu/pl/gpon-ont--...-h640g/35/

Pod router podłączone będą 3 stacionarki, serwer (plików, ftp, dlna, TS, http, monitoring) 3 laptopy, tablety, kom., TV - tunery i takie tam badziewia.
 
ovner
Pozostaje tylko wymiana routera bo procek już nie jest w stanie przetworzyć ilości danych i przez to ogranicza ci prędkości.
Np. Asus RT-AC68U
TUF-AX5400 @ Firmware:388.1_0-gnuton1
RT-N16 @ FreshTomato Firmware 2023.3 MIPSR2 K26 USB VPN + Huawei e3372 no-hilink
www.speedtest.net/result/14587008641.png
 
Przejdź do forum
Zaloguj
Wprowadź adres e-mail lub nazwę użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Zapomniałeś/aś hasła?
Aktualnie online
· Gości online: 1

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 24,115
· Najnowszy użytkownik: Ja
Czat
Musisz się zalogować, aby opublikować wiadomość.

Adooni
26-04-2024 14:41
jaki router RMerlin nie pociagne, tomato/ openwrt tak non hilink,

tamtosiamto
23-04-2024 12:35
modem bez smilocka?

man1
22-04-2024 23:27
Czy próbował ktoś uzywac karty voice (z nolimit GB) od tmobile w modemie /routerze? Da się jakoś to zrobić? Bo u mnie neta brak. E3372 Sad

tamtosiamto
31-03-2024 12:54
Wesolego jajka wszytskim forumowiczom Grin

tamtosiamto
28-03-2024 23:24
tak, tak zgadza sie, ale ja pytam o wykluczenie noda na guest network w first set, i to nie dziala

Adooni
24-03-2024 13:16
Guest network is currently designed to allow the first set of each band (2.4G, 5G, 5G-1) available to the AiMesh node

tamtosiamto
24-03-2024 03:03
ale w 1 jest opcja do wyboru - dla calej sieci albo rutera only i wlasnie o tym mowie, ze nie dziala

Adooni
23-03-2024 16:31
w dokumencie asusa jest ze wlasnie dla 1 ma dzialac na nodach tez

tamtosiamto
23-03-2024 15:39
tak, ale nie zmienia to faktu, ze w pierwszej nie dziala wylaczanie aimesh dla goscinnej( a powinno), czyli jest jakis bug. Mam start soft, bo to dsl-ac68 ktory nie jest juz updateowany

Adooni
22-03-2024 18:07
nie, 1 wsza bedzie wszedzie trzeba 2ga zrobic dla kazdego pasma te nie sa przenoszone

71,605,538 unikalnych wizyt