17 Maja 2024 14:20:04
Nawigacja
· Strona Główna
· Forum

· Tomato by Shibby
· FreshTomato


Wątki na forum
Najnowsze dyskusje
· [Howto] Xpenology na...
· Takedown 2000
· [HOWTO] Kompilacja "...
· nju swiatło pytania
· konfiguracja router ...
· Asus TUF-AX3000_V2 p...
· Jaki router kupić? ...
· Szukam zaproszenia n...
· dodatkowe złącza s...
· RT-N18U - nie można...
· [MOD] Tomato64 (x86-64)
· Firewall nie zawsze ...
· [MOD] FreshTomato-AR...
· Optware na CIFS
· RT-AX56U - Status kl...
· [MOD] FreshTomato-MI...
· Multiroom N z wykorz...
· [S] Asus RT-AC68U E1
· [S] ASUS RT-AC68U
· Rozłączanie klient...
Najpopularniejsze obecnie wątki
· [Howto] Xpenology... [30]
Ankieta
Jaki procesor posiada twój router?

Broadcom MIPSEL
Broadcom MIPSEL
36% [151 głosów]

Broadcom ARM
Broadcom ARM
52% [216 głosów]

Atheros
Atheros
5% [22 głosów]

Marvell
Marvell
1% [4 głosów]

Ralink
Ralink
1% [3 głosów]

Intel/AMD/VIA
Intel/AMD/VIA
1% [5 głosów]

Żaden z powyższych
Żaden z powyższych
4% [15 głosów]

Ogółem głosów: 416
Musisz zalogować się, aby móc zagłosować.
Rozpoczęto: 02/02/2015 09:38
Twoje IP
3.16.25.220
Zobacz wątek
OpenLinksys » :: OPROGRAMOWANIE :: » Tomato - firmware
 Drukuj wątek
[MOD] Tomato by shibby
meff
właśnie przetestowałem dysk 3.5" z zewnętrznym zasilaczem i on śmiga bez problemów możliwe że faktycznie prądu za mało albo coś innego sprawdzę jeszcze logi

Połączony z 07 July 2015 19:28:34:
dziwna sprawa z innym dyskiem 2.5" śmiga bez zgrzytów, z 3.5" z zasilaczem również nie ma problemów, może akurat ta paskuda ma większe zapotrzebowanie na prąd

Połączony z 07 July 2015 20:57:56:
potwierdzam zdecydowanie dysk miał za duże zapotrzebowanie na energię, inny dysk 2.5" działa bez problemów, ten felerny nawet po formacie i sprawdzeniu czy ma jakieś bad sektory (wszystko ok) po jakiejś chwili znika
Edytowany przez meff dnia 07-07-2015 20:57
 
qwerty321
VPN - pewna konfiguracja.
Drodzy Rodacy, Wysoka Izbo :-)

Muszę udostępnić w internecie bezpieczny katalog do wymiany plików z obcą osobą. Obcą w sensie niezaufaną. Powiedzmy, że piszemy razem oprogramowanie i tam trzymamy wspólne rzeczy, dokumentację, zdjęcia. Temat VPN jest mi doskonale znany, bo używam TAP do zdalnego wchodzenia do siebie. Wszystko działa.
Pomyślałem, że gdyby tak uruchomić drugi serwer VPN na routerku i jakoś cudownie go skonfigurować żeby klient tego VPN miał dostęp tylko do np /opt/katalog_udostepniony_temu_komus i nic więcej.
Ja bym chciał tam wgrywać pliki jakkolwiek czy otoczeniem windows czy winscp ale zdalny klient VPN żeby miał dojście tylko do jednego katalogu.
Jak to zrobić?
 
shibby
a nie myślałem o FTP? VPN czy to tap czy to tun przy automatycznej konfiguracji firewalla da tej niezaufanej osobie dostęp do całej twojej sieci. Tworząc mu konto FTP możesz wskazać do którego dokładnie katalogu ma mieć dostęp. Oczywiście ten sam katalog możesz podpiąć pod sambę i ty lokalnie będziesz mógł operować danymi w tym katalogu przez otoczenie sieciowe.
Proxmox VE: i7-7700T, 64GB RAM, 3x2TB SSD, 1x1TB SSD, 512GB NVMe, Intel X710-DA2 SFP+
VM Router: OpenWRT 22.03.4
VM NAS: Synology DS920+
VM VPS: Debian, WWW, Home Assistant
Switch: Netgear MS510TXPP
Switch: Ubiquiti USW-Flex-mini - szt. 2
Wi-Fi: Ubiquiti U6-Lite - szt. 2
 
qwerty321

Cytat

shibby napisał(a):

a nie myślałem o FTP? VPN czy to tap czy to tun przy automatycznej konfiguracji firewalla da tej niezaufanej osobie dostęp do całej twojej sieci. Tworząc mu konto FTP możesz wskazać do którego dokładnie katalogu ma mieć dostęp. Oczywiście ten sam katalog możesz podpiąć pod sambę i ty lokalnie będziesz mógł operować danymi w tym katalogu przez otoczenie sieciowe.


A jak to powiązać z VPN żeby jak się połączy ten ktoś to żeby trafił tylko tam do FTP?
 
compsjp
shibby how many years am i going to ask for a proper ipv6 6rd relay for centurylink isp......... cause honestly, i put off the ipv6 longest i could, its time to be fixed:/Angry

and shibby dont tell me its, fine, cause NO ITS NOT!
1 RT-AC68U 128 SHIBBY AIO ARM
1 RT-N16 128 SHIBBY AIO K26
1 RT-N12(B1) DD-WRT v24-sp2 (05/27/13) mega
SOLD 1 rt-n12 128 SHIBBY MINI-IPV6
1 WNR2000V2 MIPSR2-128 K26 Mini ipv6
1 WNR2000V3 OpenWrt Barrier Breaker 14.07 / LuCI 0.12 Branch (0.12+git-15.
 
shibby
you can show me solution. I don`t have ipv6 6rd realy from my provider well i really don`t know how it should be fixed. If it will be simple to do then someone will fixed it many months ago.

I`m using HE tunnel and it`s working fine.

Remember: i am not a programmer. I am network administrator and Tomato is only my hobby.

@qwerty - moja sugestia była z pominięcie VPNa, bo wtedy jest on zbędny. Wystawiasz po prostu usługę FTP (i tylko FTP) na świat.
Proxmox VE: i7-7700T, 64GB RAM, 3x2TB SSD, 1x1TB SSD, 512GB NVMe, Intel X710-DA2 SFP+
VM Router: OpenWRT 22.03.4
VM NAS: Synology DS920+
VM VPS: Debian, WWW, Home Assistant
Switch: Netgear MS510TXPP
Switch: Ubiquiti USW-Flex-mini - szt. 2
Wi-Fi: Ubiquiti U6-Lite - szt. 2
 
Marco76

Cytat

shibby napisał(a):

Cytat

Czy wykorzystując php + mysql uda mi się udostępnić IP Traffic dla wszystkich w wewnętrznej sieci blokując inne opcje Tomato?


da się wszystko ale nie tak jak qrs zaproponował. Tomato używa dedykowanego serwera WWW (httpd). Proces ten nie tylko serwuje GUI ale i wykonuje wszystkie funkcje jakie robione są przez GUI, łącznie z generowaniem statystyk iptraffic. Dane te dostarczane są przez moduł iptables ipt_account. Zatem odpowiadając na twoje pytanie: tak można zaserwować wyliczenia ip traffic za pomocą nginxa pod warunkiem, że sam sobie napiszesz skrypt, który:
1) wyciągnie potrzebne dane z ipt_account
2) wyliczy wszystkie statystyki per user
3) narysuje wykresiki
4) wyświetli to wszystko końcowemu użytkownikowi.

Zatem jak widzisz dla osoby, która nie czyje się dobrze w pisaniu skryptów to jest rzecz nie do przeskoczenia. Zatem jeszcze raz powtarzam: nie da się, bo to chyba najlepsze w tym momencie dla ciebie wyjaśnienie.

Chcesz mieć namiastkę ip traffic per user, którą zaserwujesz bez logowania swoim userom do wglądu? Udaj się do działu tutoriale i poczutaj:
1) o MRTG
2) o Bandwidthd

Pozdro


A musi być graficznie...? ;o)

No bo ja mam takie coś. Pokazuje w bajtach i "human readable" czyli: 1K 243M 2G
Marco76 załączono następujące plik:
Nie masz uprawnień, by zobaczyć załączniki w tym wątku.

[small]Pozdrawiam, Monter
Asus RT-N18 + FreshTomato 2019.3 K26ARM USB AIO-64K-NOSMP + ILHM v2
HTPC Chieftec FLYER FI-02BC-U3 + GA-H61N-USB3 + i3-3225 + 4GB RAM + LibreELEC + Xbox DVD Remot
 
shibby
skrypt bardzo fajny, szkoda że go nie podlinkowałeś.

Ma tylko jedną wadę dla autora tego pytania. Otóż on nie chce dawać nikomu administracyjnego dostępu a przecież możliwość uruchomienia twojego programu wymusza prawa do logowania się na SSH. Chyba, żeby to dodatkowo oskryptować PHPem lub HTMLem i wyświetlać w postaci prostej stronki za pomocą wbudowanego w tomato nginxa. W sumie mogłoby być to fajne: uzupełnić twój program tak, by odpalony w cronie generował dodatkowo htmla z danymi. W ten sposób można by to łatwo wyświetlać innym użytkownikom sieci. Miło by było, gdybyś podzielił się później z nami wynikami swojej pracy Smile

Pozdrawiam
Proxmox VE: i7-7700T, 64GB RAM, 3x2TB SSD, 1x1TB SSD, 512GB NVMe, Intel X710-DA2 SFP+
VM Router: OpenWRT 22.03.4
VM NAS: Synology DS920+
VM VPS: Debian, WWW, Home Assistant
Switch: Netgear MS510TXPP
Switch: Ubiquiti USW-Flex-mini - szt. 2
Wi-Fi: Ubiquiti U6-Lite - szt. 2
 
Marco76
Moja wstawka to rzecz na ten moment niepubliczna zrobiona na własne potrzeby, stąd brak linka. Chciałem tylko pokazać że da się spokojnie wyciągnąć dane z systemu bez potrzeby angażowania w to oryginalnego WebGUI. Apka posiada tylko te dwa ekrany i nic więcej na ten moment nie generuje, ale zrobić można różne rzeczy. Kwestia czasu i chęci - a z tym u mnie jest problem.
[small]Pozdrawiam, Monter
Asus RT-N18 + FreshTomato 2019.3 K26ARM USB AIO-64K-NOSMP + ILHM v2
HTPC Chieftec FLYER FI-02BC-U3 + GA-H61N-USB3 + i3-3225 + 4GB RAM + LibreELEC + Xbox DVD Remot
 
shibby
oczywiście, że wszystko jest do zrobienia. to w końcu tylko trochę języka C i/lub basha i tyle. Moduł odpowiedzialny w tomato za zbieranie danych już jest. Ew można zrobić to też regułkami iptables. Kwestia tylko czasu, chęci i dodał bym jeszcze wiedzy, bo nie każdy jest w stanie sam taki skrypt/programik napisać. Tobie się chciało, miałeś taką potrzębę i widać tego efekty. Szkoda, że tego nie upublicznisz, bo zrobienie odpowiedniego skryptu, który na podstawie danych z twojego programu wygeneruje odpowiedni pliczek html lub php to już dosłownie kroczek. Całą pracę i tak już zrobiłeś.

Pozdrawiam
Proxmox VE: i7-7700T, 64GB RAM, 3x2TB SSD, 1x1TB SSD, 512GB NVMe, Intel X710-DA2 SFP+
VM Router: OpenWRT 22.03.4
VM NAS: Synology DS920+
VM VPS: Debian, WWW, Home Assistant
Switch: Netgear MS510TXPP
Switch: Ubiquiti USW-Flex-mini - szt. 2
Wi-Fi: Ubiquiti U6-Lite - szt. 2
 
Marco76
Póki co badam teren i dane mi się nie zgadzają z GUI, nie wiem jak ten moduł to liczy i od kiedy (nie mam zakresów dat).

BTW: podział na interfejsy też się da ogarnąć:
Marco76 załączono następujące plik:
Nie masz uprawnień, by zobaczyć załączniki w tym wątku.

[small]Pozdrawiam, Monter
Asus RT-N18 + FreshTomato 2019.3 K26ARM USB AIO-64K-NOSMP + ILHM v2
HTPC Chieftec FLYER FI-02BC-U3 + GA-H61N-USB3 + i3-3225 + 4GB RAM + LibreELEC + Xbox DVD Remot
 
pumex

Cytat

Marco76 napisał(a):

Póki co badam teren i dane mi się nie zgadzają z GUI, nie wiem jak ten moduł to liczy i od kiedy (nie mam zakresów dat).

BTW: podział na interfejsy też się da ogarnąć:


Cieszy mnie to, że zainteresowałem tematem tęższe głowy od mojej, aby rozwiązać ten problem. Wiem, że jak jest pomysł to kiedyś go ktoś zrealizuje. Ja dopiero raczkuje z Tomato i zdążyłem go jak na razie polubić, więc pozostaje mi się tylko uczyć.

Mój router to Netgear R7000 i w tej chwili się nudzi, więc przyjąłby dodatkowe opcje.
Podkręciłem go do 1400MHz według opisu, ale wcześniej dokleiłem dodatkowe radiatory. Oryginalny jest duży, ale jako blacha jest mało skuteczny w najbliższym otoczeniu procesora, więc tutaj udało mi się zmieścić dodatkowe 3 małe radiatory. Temperatura procesora w tej chwili to 57 stopni przy temperaturze otoczenia 23.

To taka dodatkowa informacja dla zainteresowanych.
 
michalszy
Witam,

posiadam wiekowy już sprzęt:
CL7B = WRT54GL v1.1 / BCM5352E Chipset / CPU 200Mhz / 16 MB RAM / 4 MB Flash

aktualnie mam również wiekową wersję Tomato 1.19

Chciałbym wgrać coś nowszego z obsługą serwera VPN. Czy mogę prosić o podanie linka do odpowiedniej wersji firmware?

Z góry dziękuję za pomoc.
 
kille72
Najnowsza K24:
http://tomato.groov.pl/download/K24/build5x-124-EN/tomato-ND-1.28.5x-124-VPN.trx
 
shibby
moja ostatnia wersja z VPN na ten router
http://tomato.groov.pl/download/K24/build5x-124-EN/tomato-ND-1.28.5x-124-VPN.trx

Zanim wgrasz, podłącz się na telnet lub ssh i wydaj komendę:
nvram get wl0_corerev

jeżeli zwróci ci wynik 9 to możesz śmiało wgrywać moją wersję. Pamiętaj o wyczyszczeniu nvramu przed i po wgraniu tomato.
Proxmox VE: i7-7700T, 64GB RAM, 3x2TB SSD, 1x1TB SSD, 512GB NVMe, Intel X710-DA2 SFP+
VM Router: OpenWRT 22.03.4
VM NAS: Synology DS920+
VM VPS: Debian, WWW, Home Assistant
Switch: Netgear MS510TXPP
Switch: Ubiquiti USW-Flex-mini - szt. 2
Wi-Fi: Ubiquiti U6-Lite - szt. 2
 
NitramToJa
Witam, dziś kupiłem router Netgear WNR3500 v2 od razu po rozpakowaniu i podłączeniu do kompa zalogowałem się do routera i zainstalowałem Tomato z pliku: tomato-Netgear-3500Lv2-K26USB-1.28.RT-N5x--116-PL-AIO.chk.
Router wystartował ale nie mogę się do niego zalogować ani na admin/admin ani root/admin.
Czy jest jeszcze jakaś szansa zalogować się na ten router?
mam ustawiony na sztywno adres IP 192.168.1.2.
 
kille72

Cytat

NitramToJa napisał(a):

Witam, dziś kupiłem router Netgear WNR3500 v2 od razu po rozpakowaniu i podłączeniu do kompa zalogowałem się do routera i zainstalowałem Tomato z pliku: tomato-Netgear-3500Lv2-K26USB-1.28.RT-N5x--116-PL-AIO.chk.
Router wystartował ale nie mogę się do niego zalogować ani na admin/admin ani root/admin.
Czy jest jeszcze jakaś szansa zalogować się na ten router?
mam ustawiony na sztywno adres IP 192.168.1.2.


Masz WNR3500 v2 czy WNR3500L v2? To duza ronica, inne routery, inny firmware.
 
Marco76

Cytat

shibby napisał(a):
[...]zrobienie odpowiedniego skryptu, który na podstawie danych z twojego programu wygeneruje odpowiedni pliczek html lub php to już dosłownie kroczek.[...]


Takie coś, jak w załączniku (usunięcie kolorów tylko i dodanie tagów PRE)?

Gdzie taki plik powinien się zapisywać (dokładna ścieżka)? Pytam, bo ja zatrzymałem się na v107 ;o)
Marco76 załączono następujące plik:
Nie masz uprawnień, by zobaczyć załączniki w tym wątku.

[small]Pozdrawiam, Monter
Asus RT-N18 + FreshTomato 2019.3 K26ARM USB AIO-64K-NOSMP + ILHM v2
HTPC Chieftec FLYER FI-02BC-U3 + GA-H61N-USB3 + i3-3225 + 4GB RAM + LibreELEC + Xbox DVD Remot
 
NitramToJa

Cytat

kille72 napisał(a):

Cytat

NitramToJa napisał(a):

Witam, dziś kupiłem router Netgear WNR3500 v2 od razu po rozpakowaniu i podłączeniu do kompa zalogowałem się do routera i zainstalowałem Tomato z pliku: tomato-Netgear-3500Lv2-K26USB-1.28.RT-N5x--116-PL-AIO.chk.
Router wystartował ale nie mogę się do niego zalogować ani na admin/admin ani root/admin.
Czy jest jeszcze jakaś szansa zalogować się na ten router?
mam ustawiony na sztywno adres IP 192.168.1.2.


Masz WNR3500 v2 czy WNR3500L v2? To duza ronica, inne routery, inny firmware.


WNR3500L v2

Połączony z 11 July 2015 19:49:09:
Udało się uruchomić. Cool Wink
Zrobiłem reset jak było napisane w innym temacie na forum 30-30-30 i po tym się zalogowałem Smile

Jeszcze jak by tylko ktoś mógł podpowiedzieć gdzie szukać opcji blokowania dostępu do wybranych stron internetowych, nie mogę tego znaleźć.
 
hermes-80
https-a nie zablokujesz (jedynie po IP), a blokowanie jest w Access Restriction

https://openlinksys.info/forum/viewth...post_89149

Można domenę zablokować jeszcze przez DNS Tomato.
Edytowany przez hermes-80 dnia 11-07-2015 21:30
===============================================================
Netgear WNR3500L v1
Podziękowania dla administracji Openlinksys.info!
 
Przejdź do forum
Zaloguj
Wprowadź adres e-mail lub nazwę użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Zapomniałeś/aś hasła?
Aktualnie online
· Gości online: 10

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 24,115
· Najnowszy użytkownik: Ja
Czat
Musisz się zalogować, aby opublikować wiadomość.

tamtosiamto
12-05-2024 18:22
Ma ktos sim Plus lub Plush? Mam kod to terabajta danych na 30 dni z blikomanii Smile

RaTaJ
10-05-2024 15:43
Czy intel n100 4x 3,40Ghz z Intel HD i DDR5 byłby dobry, widziałem za 550zł z 8gb ram i ssd 512gb?

Adooni
26-04-2024 14:41
jaki router RMerlin nie pociagne, tomato/ openwrt tak non hilink,

tamtosiamto
23-04-2024 12:35
modem bez smilocka?

man1
22-04-2024 23:27
Czy próbował ktoś uzywac karty voice (z nolimit GB) od tmobile w modemie /routerze? Da się jakoś to zrobić? Bo u mnie neta brak. E3372 Sad

tamtosiamto
31-03-2024 12:54
Wesolego jajka wszytskim forumowiczom Grin

tamtosiamto
28-03-2024 23:24
tak, tak zgadza sie, ale ja pytam o wykluczenie noda na guest network w first set, i to nie dziala

Adooni
24-03-2024 13:16
Guest network is currently designed to allow the first set of each band (2.4G, 5G, 5G-1) available to the AiMesh node

tamtosiamto
24-03-2024 03:03
ale w 1 jest opcja do wyboru - dla calej sieci albo rutera only i wlasnie o tym mowie, ze nie dziala

Adooni
23-03-2024 16:31
w dokumencie asusa jest ze wlasnie dla 1 ma dzialac na nodach tez

72,029,089 unikalnych wizyt