29 Kwietnia 2024 00:52:08
Nawigacja
· Strona Główna
· Forum

· Tomato by Shibby
· FreshTomato


Wątki na forum
Najnowsze dyskusje
· konfiguracja router ...
· nju swiatło pytania
· Asus TUF-AX3000_V2 p...
· Jaki router kupić? ...
· Szukam zaproszenia n...
· [Howto] Xpenology na...
· dodatkowe złącza s...
· RT-N18U - nie można...
· [MOD] Tomato64 (x86-64)
· Firewall nie zawsze ...
· [MOD] FreshTomato-AR...
· Optware na CIFS
· RT-AX56U - Status kl...
· [MOD] FreshTomato-MI...
· Multiroom N z wykorz...
· [S] Asus RT-AC68U E1
· [S] ASUS RT-AC68U
· Rozłączanie klient...
· serwer VPN za wan'em
· Przejscie z dyndns f...
Najpopularniejsze obecnie wątki
· Jaki router kupi... [552]
· Asus TUF-AX3000_V... [19]
· konfiguracja rout... [10]
· nju swiatło pytania [2]
Ankieta
Jaki procesor posiada twój router?

Broadcom MIPSEL
Broadcom MIPSEL
36% [151 głosów]

Broadcom ARM
Broadcom ARM
52% [216 głosów]

Atheros
Atheros
5% [22 głosów]

Marvell
Marvell
1% [4 głosów]

Ralink
Ralink
1% [3 głosów]

Intel/AMD/VIA
Intel/AMD/VIA
1% [5 głosów]

Żaden z powyższych
Żaden z powyższych
4% [15 głosów]

Ogółem głosów: 416
Musisz zalogować się, aby móc zagłosować.
Rozpoczęto: 02/02/2015 09:38
Twoje IP
3.145.173.132
Zobacz wątek
OpenLinksys » :: OPROGRAMOWANIE :: » Tomato - firmware
 Drukuj wątek
[MOD] Tomato by shibby
VANT
Czy mi się wydaje że tomato źle podaje użycie pamięci ?
s25.postimg.org/l2tkybauj/tomato_gui.jpg
a tu telnet


root@RTN66U:/tmp/home/root# free
             total         used         free       shared      buffers
Mem:        255408       234848        20560            0         1732
-/+ buffers:             233116        22292
Swap:            0            0            0
root@RTN66U:/tmp/home/root#

Asus RT-N66u - Repeater
Asus RT-AC87U - Main Router
Zyxel GS1920-24- Smart Managed Switch
Zyxel NAS542 - Media Serwer
Linksys WRT-54GL - Tomato by shibby
 
shibby
W Administration -> Debugging masz "Count cache memory and buffers as free memory". Jak to sobie odznaczysz to będzie tak samo pokazywal Smile
Proxmox VE: i7-7700T, 64GB RAM, 3x2TB SSD, 1x1TB SSD, 512GB NVMe, Intel X710-DA2 SFP+
VM Router: OpenWRT 22.03.4
VM NAS: Synology DS920+
VM VPS: Debian, WWW, Home Assistant
Switch: Netgear MS510TXPP
Switch: Ubiquiti USW-Flex-mini - szt. 2
Wi-Fi: Ubiquiti U6-Lite - szt. 2
 
mariuszzg
Hmm, potrzebuje konkretnej porady. Jaki zastosować router (bądź punkt dostępu) w drugiej części mieszkania, tak aby mieć na lanach 1 Gbit, na wan również 1 Gbit, aby był skory do współpracy z Tomato Shibiego, aby rozsiewał sygnał wii fii 300 Mbit.

DO tej pory używałem Asusa RT n - 10 ale ten ma na lanach 100 Mbit. Teraz jednak potrzebuję w tamtej części mieszkania postawić NAS-a Synology. I ten Asus mocno mi ogranicza transfer danych. Normalnie, transfer idzie ok 60 - 70 MB (u mnie w pokoju) a w tamtej części mieszkania, podpięty do Asusa RT n-10, transfer maks to 10 = 12 MB. Czyli już wiadomo o co chodzi. Teraz tylko potrzebuję sprzętu aby ten hulał na sofcie od Shibiego. jakieś propozycje ?

Miło by było jak by taki sprzęt mnie nie zrujnował przy okazji Smile

P.s

Jeśli nie w tym dziale co trzeba to prosze admina o przeniesienie postu do dziąłu własciwego.
ONT Leox Netia 1000/300
MikroTik RB951G_2HnD RouterOS level 4
ASUS RT-N16 Tomato PL 1.28.0000 MIPSR2-115-PL K26 USB Mega-VPN
ASUS RT-N10 Tomato Firmware PL v1.28.8052 MIPSR2-029H K26 Std
ASUS RT-N15U OFW
ASUS RT-N68U OFW
ASUS RT-AX56U OFW
ASUS TUF AX3000v2 OFW
Synology DS115
Synology DS220
 
aros
Proszę o pomoc w rozeznaniu sytuacji.

Majstrowałem dziś w ustawieniach Tomato i tak namajstrowałem, że nie mogłem się dostać do panelu administracyjnego. To skłoniło mnie do prób przeszukiwania mojej podsieci Advanced IP Scannerem. Ostatecznie dostałem się do routera i przywróciłem wartości początkowe, jednak zainteresowany skanerem IP na koniec puściłem sobie pełny skan dla zakresu 192.168.1.0 - 192.168.255.254.

Jakież było moje zdziwienie, gdy oprócz sobie znanych urządzeń znalazłem kilkanaście innych, których się nie spodziewałem. Zabezpieczam sieć bezprzewodową WPA / WPA2 Personal + TKIP/AES, hasło do sieci jest generowane, złożone. W przyznanych przez router IP przez DHCP w Device List widzę tylko sobie znane sprzęty, a jednak skaner pokazuje wiele innych, z innego zakresu, niż mój router IP w ogóle może przydzielać adresy.

Te adresy dają się pingować, ping wraca, można puścić tracerta, itp.

Poniżej trzy screeny. Jeden z konfiguracji (Status/Overview), drugi z narzędzia do skanowania i trzeci z tracerta na wybranym wyszukanym IP. Internet mam z Vectry. Stały adres IP. Można to dziwne "urządzenia" jakoś racjonalnie wyjaśnić?

Ustawienia Tomato (Status/Overview):
aros.kk.e-wro.pl/tomato.jpg

Efekt skanowania sieci:
aros.kk.e-wro.pl/scan.jpg


Tracert:
aros.kk.e-wro.pl/tracert.jpg
Edytowany przez aros dnia 09-01-2015 23:03
 
Gikey

Cytat

mariuszzg napisał(a):

Hmm, potrzebuje konkretnej porady. Jaki zastosować router (bądź punkt dostępu) w drugiej części mieszkania, tak aby mieć na lanach 1 Gbit, na wan również 1 Gbit, aby był skory do współpracy z Tomato Shibiego, aby rozsiewał sygnał wii fii 300 Mbit.


Asus RT-N15U spełnia te wymagania o ile wystarczy ci, że działa tylko w paśmie 2.4

G
 
aros

Cytat

aros napisał(a):

Proszę o pomoc w rozeznaniu sytuacji.

Majstrowałem dziś w ustawieniach Tomato i tak namajstrowałem, że nie mogłem się dostać do panelu administracyjnego. To skłoniło mnie do prób przeszukiwania mojej podsieci Advanced IP Scannerem. Ostatecznie dostałem się do routera i przywróciłem wartości początkowe, jednak zainteresowany skanerem IP na koniec puściłem sobie pełny skan dla zakresu 192.168.1.0 - 192.168.255.254 (...)



Analizuję sprawę i doszedłem do kilku wniosków. Przed moim routerem z Tomato stoi modem kablowy Vectry Thomson TCM471. Zauważyłem, że pomimo tego, iż na WANie mam wyłącznie publiczne IP, które nie reaguje na próby połączenia, to mimo tego mogę się do modemu zalogować pod adresem 192.168.100.1.

Gdy odpinam modem od routera, zostaję bez internetu, co oczywiste, ale przestaję też widzieć te urządzenia z innego obszaru, niż przydzielany przez DHCP z mojego routera.
Wiem już więc, że nic źle w Tomato nie poustawiałem. Chciałbym jednak prosić radę.

Czy powinienem się martwić tymi urządzeniami, które nie należą do mnie?

Jeśli tak, proszę o pomoc w wycięciu możliwości widzenia przeze mnie tych urządzeń za modemem, jak i widzenia elementów mojej sieci przez te urządzenia, bo zdziwiłbym się, gdyby druga strona nie widziała moich (nic nie blokowałem).
 
VANT
@aros, ale czemu się dziwisz ? Myślałeś że Internet to tylko Ty i nikt więcej ? Jesteś w innej sieci (vectra) w której są też inni użytkownicy, w skanerze ustawiłeś bardzo szeroki zakres ip więc ci znalazło inne urządzenia.
Chcesz oglądać tylko swoją sieć to patrz w "Device List"
Asus RT-N66u - Repeater
Asus RT-AC87U - Main Router
Zyxel GS1920-24- Smart Managed Switch
Zyxel NAS542 - Media Serwer
Linksys WRT-54GL - Tomato by shibby
 
aros
@up,

Ja doskonale rozumiem, czym jest internet. Zresztą, nie prosiłem o to, co napisałeś, a o ocenę, czy to bezpieczne, że widzę poza routerem i poza modemem inne urządzenia z samej Vectry, czy może nawet dalej, z sieci jej klientów? Obawiam się, że druga strona może widzieć podobnie. Nie rozumiem też, dlaczego Vectra sama nie dba o to, by jej klienci byli od siebie odseparowani?

Nie umiem ocenić bezpieczeństwa w tym przypadku, dlatego prosiłem o pomoc w zablokowaniu ruchu między podsiecią mojego routera, a tym co za modemem, jeśli osoby świadome z tego forum ocenią, że to niebezpieczne.

Wydaje Ci się, że pomogłeś...?
Edytowany przez aros dnia 10-01-2015 18:12
 
VANT
Wytłumaczyłem ci co i jak, ale widać ze dalej nie rozumiesz. Cóż więcej nie będę się produkował, bo to i tak nie ma sensu. Mieszasz wifi z tym co widzi skaner, mimo że zabezpieczenia wifi nie mają nic do tego, bo świat widzisz przez wan, a twoją sieć w device list. Jak nie chcesz odpowiadać na pingi z wan to wyłącz odpowiednią opcję w firewall.
Asus RT-N66u - Repeater
Asus RT-AC87U - Main Router
Zyxel GS1920-24- Smart Managed Switch
Zyxel NAS542 - Media Serwer
Linksys WRT-54GL - Tomato by shibby
 
qrs
czy możliwe jest aby w Web Usage / Recently Visited Web Sites

i.imgur.com/jxIPIPg.jpg

widzieć URL z pełną ścieżką czyli /plik.php?cos1=1&cos2=2&...

być może to jest drobna zmiana w jakimś pliku...?
---
Netgear R7000Netgear WNR3500L v2MikroTik hAP ac^2TP-LINK M7650
 
21smoczek
Witam,

Pytanie z innej beczki - czy jest gdzieś jakiś dokument, WIKI opisujące dokładnie Tomato by shibby? Chodzi mi o konkretne zakładki do czego służą, dla osoby która chciałaby coś więcej? Taki document overview?
 
hermes-80

Cytat

aros napisał(a):

@up,

Ja doskonale rozumiem, czym jest internet. Zresztą, nie prosiłem o to, co napisałeś, a o ocenę, czy to bezpieczne, że widzę poza routerem i poza modemem inne urządzenia z samej Vectry, czy może nawet dalej, z sieci jej klientów? Obawiam się, że druga strona może widzieć podobnie. Nie rozumiem też, dlaczego Vectra sama nie dba o to, by jej klienci byli od siebie odseparowani?

Nie umiem ocenić bezpieczeństwa w tym przypadku, dlatego prosiłem o pomoc w zablokowaniu ruchu między podsiecią mojego routera, a tym co za modemem, jeśli osoby świadome z tego forum ocenią, że to niebezpieczne.

Wydaje Ci się, że pomogłeś...?


To co widzisz w tym programie to tylko protokół ICMP (diagnostyczny) w jakiś tam wewnętrznym segmencie sieci - zapewne tego nie zablokujesz bo te odpowiedzi to ICMP na modemie klientów, do którego nie masz dostępu.

ICMP to nic nie zwykłego w sieci. Innych usług i portów nie wykryłeś.
===============================================================
Netgear WNR3500L v1
Podziękowania dla administracji Openlinksys.info!
 
wo0t
Witam,
dziś za śmieszne pieniążki zaopatrzyłem się router Tenda N60 i od razu przystąpiłem do modyfikacji... przede wszystkim soft!
Czy mogę od razu z poziomu panelu wrzucić tomato-K26USB-1.28.RT-N5x-MIPSR2-124-TendaN60 ?
Bo gdzieś widziałem opis, że najpierw wersje Init a później docelową.

Router ma mi służyć jako serwer Bridge OpenVPN TAP oraz reapter dla WiFi.
 
Steel_Rat

Cytat

wo0t napisał(a):

Witam,
dziś za śmieszne pieniążki zaopatrzyłem się router Tenda N60 i od razu przystąpiłem do modyfikacji... przede wszystkim soft!
Czy mogę od razu z poziomu panelu wrzucić tomato-K26USB-1.28.RT-N5x-MIPSR2-124-TendaN60 ?
Bo gdzieś widziałem opis, że najpierw wersje Init a później docelową.

Router ma mi służyć jako serwer Bridge OpenVPN TAP oraz reapter dla WiFi.


Najpierw ten
http://tomato.groov.pl/download/K26RT...0-init.trx
potem wyczyść NVRAM
potem możesz już normalnie wgrywać
WRT3200ACN (WRT32X) + OpenWRT 18.06+światełko 150/150 Mb/s
Asus RT-AC68UvE1 + RMerlin + Entware
Netgear WNR3500Lv2 + DDWRT
 
wo0t

Cytat

Steel_Rat napisał(a):

Cytat

wo0t napisał(a):

Witam,
dziś za śmieszne pieniążki zaopatrzyłem się router Tenda N60 i od razu przystąpiłem do modyfikacji... przede wszystkim soft!
Czy mogę od razu z poziomu panelu wrzucić tomato-K26USB-1.28.RT-N5x-MIPSR2-124-TendaN60 ?
Bo gdzieś widziałem opis, że najpierw wersje Init a później docelową.

Router ma mi służyć jako serwer Bridge OpenVPN TAP oraz reapter dla WiFi.


Najpierw ten
http://tomato.groov.pl/download/K26RT...0-init.trx
potem wyczyść NVRAM
potem możesz już normalnie wgrywać


Dzięki kolego... tak też mnie się coś wydawało... i mam też rozumieć, że każdy kolejny update tomato muszę poprzedzać ver Init?
 
grz3si3k

Cytat

wo0t napisał(a):
... i mam też rozumieć, że każdy kolejny update tomato muszę poprzedzać ver Init?

Nie każdy następny wgrywasz normalnie na istniejący, o ile dobrze doczytałem
RT-AC68U
 
wo0t
wydaje mi się, że ver tomato-K26USB-1.28.RT-N5x-MIPSR2-124-TendaN60.trx niema VPN tunnel, albo jestem ślepy...
 
Steel_Rat
@vo0t Obraz dla Tendy N60 nie ma w sobie VPN. Trzeba przez Optoware doinstalować.
WRT3200ACN (WRT32X) + OpenWRT 18.06+światełko 150/150 Mb/s
Asus RT-AC68UvE1 + RMerlin + Entware
Netgear WNR3500Lv2 + DDWRT
 
wo0t
dobra wszystko mam... co mi sie przydać może... mc i openvpn Smile ale skad moge pobrać paczke z openvpn gui?
 
Steel_Rat
@wo0t Nie chce Cię martwić ale chyba mi ma takiej paczki jak OpenVPN GUI. Musisz ręcznie wypełnić plik konfiguracyjny i uruchomić proces. Pod Windowsem też niema oryginalnie GUI. Odwiedź tutoriale -> Multiroom dla N tam możesz znaleźć potrzebne informacje.
WRT3200ACN (WRT32X) + OpenWRT 18.06+światełko 150/150 Mb/s
Asus RT-AC68UvE1 + RMerlin + Entware
Netgear WNR3500Lv2 + DDWRT
 
Przejdź do forum
Zaloguj
Wprowadź adres e-mail lub nazwę użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Zapomniałeś/aś hasła?
Aktualnie online
· Gości online: 11

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 24,116
· Najnowszy użytkownik: Ja
Czat
Musisz się zalogować, aby opublikować wiadomość.

Adooni
26-04-2024 14:41
jaki router RMerlin nie pociagne, tomato/ openwrt tak non hilink,

tamtosiamto
23-04-2024 12:35
modem bez smilocka?

man1
22-04-2024 23:27
Czy próbował ktoś uzywac karty voice (z nolimit GB) od tmobile w modemie /routerze? Da się jakoś to zrobić? Bo u mnie neta brak. E3372 Sad

tamtosiamto
31-03-2024 12:54
Wesolego jajka wszytskim forumowiczom Grin

tamtosiamto
28-03-2024 23:24
tak, tak zgadza sie, ale ja pytam o wykluczenie noda na guest network w first set, i to nie dziala

Adooni
24-03-2024 13:16
Guest network is currently designed to allow the first set of each band (2.4G, 5G, 5G-1) available to the AiMesh node

tamtosiamto
24-03-2024 03:03
ale w 1 jest opcja do wyboru - dla calej sieci albo rutera only i wlasnie o tym mowie, ze nie dziala

Adooni
23-03-2024 16:31
w dokumencie asusa jest ze wlasnie dla 1 ma dzialac na nodach tez

tamtosiamto
23-03-2024 15:39
tak, ale nie zmienia to faktu, ze w pierwszej nie dziala wylaczanie aimesh dla goscinnej( a powinno), czyli jest jakis bug. Mam start soft, bo to dsl-ac68 ktory nie jest juz updateowany

Adooni
22-03-2024 18:07
nie, 1 wsza bedzie wszedzie trzeba 2ga zrobic dla kazdego pasma te nie sa przenoszone

71,421,220 unikalnych wizyt