27 Kwietnia 2024 14:29:51
Nawigacja
· Strona Główna
· Forum

· Tomato by Shibby
· FreshTomato


Wątki na forum
Najnowsze dyskusje
· Super Сasual Dating...
· nju swiatło pytania
· Asus TUF-AX3000_V2 p...
· Jaki router kupić? ...
· konfiguracja router ...
· Szukam zaproszenia n...
· [Howto] Xpenology na...
· dodatkowe złącza s...
· RT-N18U - nie można...
· [MOD] Tomato64 (x86-64)
· Firewall nie zawsze ...
· [MOD] FreshTomato-AR...
· Optware na CIFS
· RT-AX56U - Status kl...
· [MOD] FreshTomato-MI...
· Multiroom N z wykorz...
· [S] Asus RT-AC68U E1
· [S] ASUS RT-AC68U
· Rozłączanie klient...
· serwer VPN za wan'em
Najpopularniejsze obecnie wątki
· Jaki router kupi... [552]
· Asus TUF-AX3000_V... [19]
· konfiguracja rout... [8]
· nju swiatło pytania [2]
· Super Сasual Dat... [0]
Ankieta
Jaki procesor posiada twój router?

Broadcom MIPSEL
Broadcom MIPSEL
36% [151 głosów]

Broadcom ARM
Broadcom ARM
52% [216 głosów]

Atheros
Atheros
5% [22 głosów]

Marvell
Marvell
1% [4 głosów]

Ralink
Ralink
1% [3 głosów]

Intel/AMD/VIA
Intel/AMD/VIA
1% [5 głosów]

Żaden z powyższych
Żaden z powyższych
4% [15 głosów]

Ogółem głosów: 416
Musisz zalogować się, aby móc zagłosować.
Rozpoczęto: 02/02/2015 09:38
Twoje IP
52.15.59.163
Zobacz wątek
OpenLinksys » :: OPROGRAMOWANIE :: » Tomato - firmware
 Drukuj wątek
[MOD] Tomato by shibby
proper
Dzieki, znalazlem - access restriction - logiczne Smile
 
qwerty321

Cytat

Blacon napisał(a):

Bo wersja v132 to ostatnie "dobre" Tomato, wszystko powyżej tu już jest jeden wielki bałagan, a wersja 140 to już jest jakaś masakra Wink z całym szacunkim dla Shibbiego.


Dzisiaj będę próbował https://advancedtomato.com/
To jest kolejny fork Shibbiego. Nie wiem czy coś jest tam poprawiane. Ale tak dłużej być nie może, że każdy z kontrybutorów ma osobne repozytorium i sam sobie kompiluje i testuje na swojej grupie fanów.
Sam bym coś podłubał ale nie mam siły ani czasu żeby zaczynać wszystko od początku.
Ludzie, zróbcie ten projekt jakoś bardziej przyjazny dla kontrybutorów. Nawet znajdą się tacy, którzy napiszą manual.
A tak nam Tomato umiera.
 
roger7
AdvancedTomato to jest projekt, który zmienia tylko i wyłącznie GUI w projekcie Shibbiego. I obsługuje mnie sprzętu
 
jachu

Cytat

qwerty321 napisał(a):

Cytat

Blacon napisał(a):

Bo wersja v132 to ostatnie "dobre" Tomato, wszystko powyżej tu już jest jeden wielki bałagan, a wersja 140 to już jest jakaś masakra Wink z całym szacunkim dla Shibbiego.


Dzisiaj będę próbował https://advancedtomato.com/
To jest kolejny fork Shibbiego. Nie wiem czy coś jest tam poprawiane. Ale tak dłużej być nie może, że każdy z kontrybutorów ma osobne repozytorium i sam sobie kompiluje i testuje na swojej grupie fanów.
Sam bym coś podłubał ale nie mam siły ani czasu żeby zaczynać wszystko od początku.
Ludzie, zróbcie ten projekt jakoś bardziej przyjazny dla kontrybutorów. Nawet znajdą się tacy, którzy napiszą manual.
A tak nam Tomato umiera.


a co Ty taki malkontent ?? Smile
pozdrawiam
Jachu
Netgear WNR3500L v2 - Tomato
APU - OPNSense,PFSense
FeeNAS
Netgear R7000 - Tomato Smile
 
kille72

Cytat

qwerty321 napisał(a):

Cytat

Blacon napisał(a):

Bo wersja v132 to ostatnie "dobre" Tomato, wszystko powyżej tu już jest jeden wielki bałagan, a wersja 140 to już jest jakaś masakra Wink z całym szacunkim dla Shibbiego.


Dzisiaj będę próbował https://advancedtomato.com/
To jest kolejny fork Shibbiego. Nie wiem czy coś jest tam poprawiane. Ale tak dłużej być nie może, że każdy z kontrybutorów ma osobne repozytorium i sam sobie kompiluje i testuje na swojej grupie fanów.
Sam bym coś podłubał ale nie mam siły ani czasu żeby zaczynać wszystko od początku.
Ludzie, zróbcie ten projekt jakoś bardziej przyjazny dla kontrybutorów. Nawet znajdą się tacy, którzy napiszą manual.
A tak nam Tomato umiera.


Po prostu nie rozumiesz i nie wiesz jak działa współpraca miedzy kontrybutorami Tomato i po co sa te wszystkie repozytoria/forki...
 
qwerty321

Cytat

kille72 napisał(a):
Po prostu nie rozumiesz i nie wiesz jak działa współpraca miedzy kontrybutorami Tomato i po co sa te wszystkie repozytoria/forki...


Może nie rozumiem. Czy mógłbyś wyjaśnić jak przebiega? Na razie tak wygląda, że od wersji 132 mie było żadnej poprawnej wersji na mipsela. Przez 2 lata. Jeden foch i projektu nie ma.
Jesteś w temacie to możesz projekt ucywilizować żeby można pracować i kompilować w jednym miejscu z możliwością dołączenia do grupy i np żeby ktokolwiek mógł chociażby 1 linijkę kodu dopisać. Jeżeli będzie miała sens to ją gremium zatwierdzi.
 
kille72
Sklonuj repo, dopisz linijkę, zrób "pull request", jak będzie dobry to zaistniejesz w historii Tomato, kropka.
 
qwerty321
No dobrze ale wasze wersje się różnią. Każdy z was klonuje sobie repo, które repo jest właściwe do ostatecznej kompilacji na gotowo? Ty kompilujesz swoje, shibby swoje, inni swoje zmiany i za każdym razem grzebać w źródłach każdego z was po kolei, to jest chore.
Z tą kropką na końcu zdanie też bym polemizował, bo ostatnie Tomato 140 wyszło po prawie roku mimo waszych komitów i nic z tego nie wynikało przez ten rok.
"Zaistniejesz" - mnie sława potrzebna nie jest.
Bardziej się martwię, że taki dobry projekt polegnie przez focha albo wypalenie autora.
Z całym szacunkiem, to jest za skomplikowane i zbyt cenne na jedną osobę.
 
cawery
W 100% popieram zdanie @qwerty321. Tomato to świetny projekt,ale kod powinien być w odpowiednim miejscu publikowany. Choćby tylko ze względów bezpieczeństwa.
 
pedro

Cytat

cawery napisał(a):

W 100% popieram zdanie @qwerty321. Tomato to świetny projekt,ale kod powinien być w odpowiednim miejscu publikowany. Choćby tylko ze względów bezpieczeństwa.


Bitbucket nie jest odpowiednim miejscem?
Netowski 1Gb/1Gb
Huawei E3372s-153 non-hilink + 2x15dBi MIMO
FreshTomato: Asus RT-AC3200 + RT-N18U + RT-N66U + RT-N12
 
jurekk

Cytat


Bitbucket nie jest odpowiednim miejscem?


dokladnie jest
AX3000 v2 Tomato
ea6500v2 @Ac66u_B1 @1000 Aimesh
ea6700v cfe (custom) @AC66u_B1 node
node Aimesh,
 
kille72
Tak sobie czytam niektóre wypowiedzi i co by nie zrobił i tak będzie źle...
 
kobrawerde

Cytat

Tak sobie czytam niektóre wypowiedzi i co by nie zrobił i tak będzie źle...

Hej ...@kille72 znasz powiedzenie ..." psy szczekają karawana jedzie dalej "... nigdy wszystki się nie dogodzi to niemożliwe :-)
pozdro!
Netgear R7000 - FreshTomato Firmware 2023.5 K26ARM USB AIO-64K
Proxmox VE: (Topton X6C) Intel N100, 32GB RAM, 2x2TB SSD / NVMe
VM NAS: Xpenology SA6400 (TCRP: tinycore-redpill.v1.0.1.0.m-shell)
VM VPS: Debian-12.5.0-xfce , Kodi , Jellyfin
 
qrs
niektórzy powinni mieć zakaz wypowiadania się na forum Grin
---
Netgear R7000Netgear WNR3500L v2MikroTik hAP ac^2TP-LINK M7650
 
pedro
Jak nie działa, jak działa?
Konfiguracja się kłania - pamiętaj że były poważne zmiany w samym openvpn (przeskoczenie o numerek wyżej) jak i zmiany w konfigu wynikające z tego że niektóre opcje zostały usunięte a na ich miejsce wskoczyły nowe, inne.
Netowski 1Gb/1Gb
Huawei E3372s-153 non-hilink + 2x15dBi MIMO
FreshTomato: Asus RT-AC3200 + RT-N18U + RT-N66U + RT-N12
 
pedro
To musi się @kille72 wypowiedzieć, ja nie mam ipv6.
Netowski 1Gb/1Gb
Huawei E3372s-153 non-hilink + 2x15dBi MIMO
FreshTomato: Asus RT-AC3200 + RT-N18U + RT-N66U + RT-N12
 
kille72

Cytat

Blacon napisał(a):

W logach jest taka linia : ...daemon.err openvpn [1674]: Linux ifconfig inet6 failed: external program exited with error status: 1


Poprosimy ustawienia klienta/serwera.
 
kille72

Cytat

Blacon napisał(a):

Wszystko jest ustawione tak jak w v138 gdzie chodzi bez problemu. A w 140 Shibbiego ii w wydaniach kille72 nie chce ruszyć.


Tak jak napisał @pedro, różnicę miedzy OpenVPN 2.3.x a 2.4.x sa ogromne i cześć konfiguracji tez się zmieniła.
 
qwerty321

Cytat

Blacon napisał(a):

W dalszym ciągu client VPN nie działa w najnowszym beta.


Ale nie działa między 138 a 140 czy 140 a 140 / 2017.1 a 2017.1 czy kiedy nie działa?
 
kille72
Widać ze tak, załatw to tymi wpisami:


pull-filter ignore "route-ipv6"
pull-filter ignore "ifconfig-ipv6"


BTW: tak jak mi powiedział ostatnio @RMerlin, "IPv6 to jedno z największych g*wien jakie wymyślono w ostatnich czasach" ;)
 
Przejdź do forum
Zaloguj
Wprowadź adres e-mail lub nazwę użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Zapomniałeś/aś hasła?
Aktualnie online
· Gości online: 16

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 24,117
· Najnowszy użytkownik: Ja
Czat
Musisz się zalogować, aby opublikować wiadomość.

Adooni
26-04-2024 14:41
jaki router RMerlin nie pociagne, tomato/ openwrt tak non hilink,

tamtosiamto
23-04-2024 12:35
modem bez smilocka?

man1
22-04-2024 23:27
Czy próbował ktoś uzywac karty voice (z nolimit GB) od tmobile w modemie /routerze? Da się jakoś to zrobić? Bo u mnie neta brak. E3372 Sad

tamtosiamto
31-03-2024 12:54
Wesolego jajka wszytskim forumowiczom Grin

tamtosiamto
28-03-2024 23:24
tak, tak zgadza sie, ale ja pytam o wykluczenie noda na guest network w first set, i to nie dziala

Adooni
24-03-2024 13:16
Guest network is currently designed to allow the first set of each band (2.4G, 5G, 5G-1) available to the AiMesh node

tamtosiamto
24-03-2024 03:03
ale w 1 jest opcja do wyboru - dla calej sieci albo rutera only i wlasnie o tym mowie, ze nie dziala

Adooni
23-03-2024 16:31
w dokumencie asusa jest ze wlasnie dla 1 ma dzialac na nodach tez

tamtosiamto
23-03-2024 15:39
tak, ale nie zmienia to faktu, ze w pierwszej nie dziala wylaczanie aimesh dla goscinnej( a powinno), czyli jest jakis bug. Mam start soft, bo to dsl-ac68 ktory nie jest juz updateowany

Adooni
22-03-2024 18:07
nie, 1 wsza bedzie wszedzie trzeba 2ga zrobic dla kazdego pasma te nie sa przenoszone

71,404,625 unikalnych wizyt