19 Maja 2024 00:37:06
Nawigacja
· Strona Główna
· Forum

· Tomato by Shibby
· FreshTomato


Wątki na forum
Najnowsze dyskusje
· [MOD] FreshTomato-MI...
· [MOD] FreshTomato-AR...
· [Howto] Xpenology na...
· Takedown 2000
· [HOWTO] Kompilacja "...
· nju swiatło pytania
· konfiguracja router ...
· Asus TUF-AX3000_V2 p...
· Jaki router kupić? ...
· Szukam zaproszenia n...
· dodatkowe złącza s...
· RT-N18U - nie można...
· [MOD] Tomato64 (x86-64)
· Firewall nie zawsze ...
· Optware na CIFS
· RT-AX56U - Status kl...
· Multiroom N z wykorz...
· [S] Asus RT-AC68U E1
· [S] ASUS RT-AC68U
· Rozłączanie klient...
Najpopularniejsze obecnie wątki
· [MOD] FreshTomato... [870]
· [MOD] FreshTomato... [405]
· [Howto] Xpenology... [30]
Ankieta
Jaki procesor posiada twój router?

Broadcom MIPSEL
Broadcom MIPSEL
36% [151 głosów]

Broadcom ARM
Broadcom ARM
52% [216 głosów]

Atheros
Atheros
5% [22 głosów]

Marvell
Marvell
1% [4 głosów]

Ralink
Ralink
1% [3 głosów]

Intel/AMD/VIA
Intel/AMD/VIA
1% [5 głosów]

Żaden z powyższych
Żaden z powyższych
4% [15 głosów]

Ogółem głosów: 416
Musisz zalogować się, aby móc zagłosować.
Rozpoczęto: 02/02/2015 09:38
Twoje IP
18.219.213.196
Zobacz wątek
OpenLinksys » :: OPROGRAMOWANIE :: » Tomato - firmware
 Drukuj wątek
[MOD] Tomato by shibby
cygnus
@Adooni, masz prawo do swojej opinii.
Ale pozwól komukolwiek wyrobić sobie własną, nie uszczęśliwiaj innych swoją interpretacją na siłę.

Przeczytaj uważnie co napisałem, 'poprawnie działają wersje non hilink'
Jest to ewidentna wina chipsetów Broadcoma. Dla pewnej klasy wymagań dyskwalifikuje to ten sprzęt i tyle.

3G/LTE testowałem na: ZTE MF821, ZTE MF823, ZTE MF669, Huawei E3276, Huawei E3272, Huawei E169

Ja pozostanę przy swoim własnym zdaniu. Inni niech ocenią to sobie sami.
 
ariel_matrix
Mam takie pytanie, mam router ea6700 i na ac pokazuje mi przepustowość ~330Mb/s a tak naprawdę router mam 3metry od siebie, jak mogę poprawić tą przepustowość?
 
Adooni
za te 330Mb/s odpowiada nie bezpośrednio router tyko urzadzenie/ karta wi-fi. To pokazuje jak karta wi-fi zostala wykryta. Ja tez mam pewne urzadzenia ktore pracują na 866Mb/s a niektore tylko na niecalych 100.

jest taka mozliwość że na innym oprogramowaniu routeka bedzie chodzila szybciej, czasami trzeba zmienic sterownik karty wi-fi, czaami parta nie wyciagnie wiecej niz te Twoje 330Mb/s
Orange 300/50 Mb/s + ONT Terminal
HPE MS gen8 Proxmox 7.0-11 VMs: Router OPNsense 23.X-amd64 and OMV
HPE MicroServer gen8: Xeon E3-1265Lv2, 16GB (2x KTH-PL316E/8G), HP 331T, 4x4TB WD RED
Asus RT-AC68U AccessPoint
 
ariel_matrix
tzn na oryginalnym oprogramowaniu, dochodziło mi do większych przepustowości, ale tylko bardzo blisko routera...
na tomotom jest mocniejszy sygnał, no ale nie przekracza 330MB/s
a można połączyć 2,4GHz z 5GHz by sumowało przepustowość?
 
Adooni
a zmien w ustawieniach tomato kraj na Singapure i np kanal na inny moze masz duze obciazenie sieci. Na adroida jest programik wi-fi analyzer i pokaze obciazenie kanalow Czy masz ustawione 40MHz czy 20. Jak wi-fi 5GHz to musi byc ustawione na 80MHz.To że lapales pelna predkoscz bliska moze wskazywać na przeciazenie sieci. Ja np na tomao z podlaczonym iPhone mam max speed w całym mieszkanku ale specjalnie odpalilem 5Ghz gdyz w eterze mam kilkadziesiat sieci 2.4GHz i wtedy bardzo polaczenie kulalo.

nie znam routerka ktory pozwala na wysylanie na 2 roznych pasmach do 1go urzadzenia. Na 5GHz jest chyba narazie 1. Ale na tomato mozna by powalczyc z tym https://openlinksys.info/foru/viewthr...d_id=20256
dziala na 2 LAN pomiedzy roterami ale czy po wi-fi i co bys potrzebowal w laptopie/PC to nie wiem.

co do modemow LTE w szczegolnosci E3372 to nie zamierzam sie klocic kazdy ma swoje przemyslenia. Najlepsze rowiazanie to kupic od razu z gniazdem na karte sim ale wtedy to koszt powyzej 500 PLN. Ja np na tp-linku musialem zmienic kumplowi z non hilnik na hilink bo beznadziejnie dziala jako zwykly i to akurat uwazam za minus bo po kiego hi-link podwojny nat itd. A od kilku dni juz 3 Asusa mam postawionego na E3372s non hilink i zero problemow. Jeden od roku juz smiga. czasami po prostu nie wyrabia port USB szczegolnie jak jest slaby sygnal i wystarczy dokupic hub USB2.0 aktywny. Na Broadcomach poza Asus RT-N10U e3372 hilink nie doczytuje stron ale ja sie ciesze ze Shibby dodal obsluge non hilinkow bo to duzo lepse rozwiazanie.

Połączony z 01 czerwiec 2016 09:57:13:
a i jeszcze jedno musisz miec ustawione szyfrowanie AES - jak masz inne to pasmo AC sie nie odpali
Edytowany przez Adooni dnia 01-06-2016 09:57
Orange 300/50 Mb/s + ONT Terminal
HPE MS gen8 Proxmox 7.0-11 VMs: Router OPNsense 23.X-amd64 and OMV
HPE MicroServer gen8: Xeon E3-1265Lv2, 16GB (2x KTH-PL316E/8G), HP 331T, 4x4TB WD RED
Asus RT-AC68U AccessPoint
 
ariel_matrix
Miałem ustawione na Andore...
2.4GHz 40MHz
5GHz 20MHz

Kanały mam ustawione na automatyczne.
 
qwerty321

Cytat

ariel_matrix napisał(a):

Miałem ustawione na Andore...
2.4GHz 40MHz

Kanały mam ustawione na automatyczne.


A mnie się coś złego dzieje jak ustawię 2.4GHz i 40MHz. Jest jakaś niekompatybilność niektórych urządzeń, telefony lubią się rozłączać z wifi.

Ja mam własną sieć tak zrobioną:

1. Wszystkie 5 routerów jest na tym samym kanale (mieszkam w domku i nie ma syfu w eterze)
2. Moce raczej przykręcone żeby nie za mocno na siebie nachodziły
3. Jeden router jest główny, a reszta tylko jako AP po kablach.

Plus jest taki, że jak gadam przez dowolny komunikator to zmiana routera trwa 1/4 do 1/2 sekundy. Można chodzić po domu i sobie gadać jak przez telefon.
Jak ustawię różne kanały to telefony szaleją, przełączają się na sieć komórkową, szukają kanału, a tak wszystko działa.
Jedynie kanał 40MHz robi kłopoty. Mam wszystko na 20MHz i działa.

5GHz jeszcze nie używałem na masową skalę. Mam 1 router 5GHz, reszta same 2.4. Klienci mają ale zwykle po 1 sztuce więc opinii wydać nie mogę.

Połączony z 01 czerwiec 2016 20:23:25:

Cytat

cygnus napisał(a):

- jeśli lubisz podłubać, poeksperymentować zdecydowanie weź Asusa: przede wszystkim niemal niemożliwe jest go uceglić; Netgeara olej


Dziękuję za wyczerpującą odpowiedź ale ostatnie zdanie mnie nurtuje :-) Olać go bo łatwo uceglić czy są inne przesłanki?
Edytowany przez qwerty321 dnia 01-06-2016 20:23
 
ariel_matrix
Wróciłem do oryginalnego softu, brak obsługi hfs dyskwalifikuje go...
 
qwerty321

Cytat

ariel_matrix napisał(a):

Wróciłem do oryginalnego softu, brak obsługi hfs dyskwalifikuje go...


Skoro używasz produktów Apple i pewnie też korzystasz z Fejsbuka i Tłitera to nie potrzebujesz alternatywnego firmware do routerów :-)
 
ariel_matrix
też korzystam do pracy i głównie zależało mi na tym, aby mieć dostęp do plików na dysku poza domem.
a przede wszystkim chodziło mi o stabilność i przepustowość połączenia, a przepustowość trochę słaba była na tomato no i nie działał system plików HFS+
 
qwerty321
@Shibby
Chciałem u was kupić kilka routerów aby Ciebie wspierać ale widzę, że nie macie żadnego Asusa AC :-(
 
cygnus

Cytat

qwerty321 napisał(a):

Cytat

ariel_matrix napisał(a):

Miałem ustawione na Andore...
2.4GHz 40MHz
Kanały mam ustawione na automatyczne.

A mnie się coś złego dzieje jak ustawię 2.4GHz i 40MHz. Jest jakaś niekompatybilność niektórych urządzeń, telefony lubią się rozłączać z wifi.
(ciach)

Połączony z 01 czerwiec 2016 20:23:25:

Cytat

cygnus napisał(a):

- jeśli lubisz podłubać, poeksperymentować zdecydowanie weź Asusa: przede wszystkim niemal niemożliwe jest go uceglić; Netgeara olej


Dziękuję za wyczerpującą odpowiedź ale ostatnie zdanie mnie nurtuje :-) Olać go bo łatwo uceglić czy są inne przesłanki?


Olać go bo nie jest najlepszą opcją, tylko najwydajniejszą. Najszybszy stockowy procesor, najlepsze taktowania cpu i pamięci + możliwości OC, ale też najłatwiej permanentnie go zepsuć bez możliwości odratowania.
Asusy masz niemal magiczną gwarancję dogrzebania się choćby po kabelku serialowym i reanimację.

Osobiście polecałbym do mieszkania AC56U, do domu AC68U. MT, jak już wcześniej wspominałem, jest świetny do specyficznych zastosowań, za to relatywnie bardzo, bardzo drogi.
(Jeśli jesteś wciąż ciekaw, sprawdź sobie np. nowy hAP ac - ale nie lite)
 
qwerty321
teraz mam zaptrzebowanie na 1xAC68U + 2xN18U + 2xswitch 8-portowy. W tym sieciovo.pl nikt telefonów nie odbiera :/
Wezmę tego AC68U jako główny,a te 18tki jako tańsze jako AP-ki.
 
Steel_Rat
Każdy router powinien zdać sie odratowac po kabelku serialowym co niestety łączy się rozebraniem routera. Asus ma tę przewagę, że można go prawie zawsze odratowac przez kabel lanowy bez rozkrecania. Wystarczy przyczymac reset i to załączyć. Mój RT-AC68 przetestowany jet na 1200 MHz procesor, 800 MHz pamięć. Działa to stabilnie już dosyć długo.
WRT3200ACN (WRT32X) + OpenWRT 18.06+światełko 150/150 Mb/s
Asus RT-AC68UvE1 + RMerlin + Entware
Netgear WNR3500Lv2 + DDWRT
 
falitorek
Witam
Dawno tu nie zaglądałem, jak tomato stabilne to i nie ma potrzeby :-)
Mam taki problem:
Internet w robocie leci przez proxy, muszę to przepuścić przez router z tomato.
Czy jest taka możliwość by ustawić to proxy od strony WAN tak by kompy po LAN nie musiały wpisywać tego proxy ?
1xRT-N16
2xWRT610N v2
1xQNAP TS-110
1xPCH C-200
 
sabbath88
Zlecę naprawę E2000 po nieudanym flashu tomato, najchętniej z okolic Katowic.
Obecnie nie mam do niego dostępu by sprawdzić diody, gdzieś wyczytałem że teoretycznie da się go naprawić lecz ani czasu ani wiedzy nie posiadam aż nadto..
 
jachu

Cytat

cygnus napisał(a):

@Adooni, masz prawo do swojej opinii.
Ale pozwól komukolwiek wyrobić sobie własną, nie uszczęśliwiaj innych swoją interpretacją na siłę.

Przeczytaj uważnie co napisałem, 'poprawnie działają wersje non hilink'
Jest to ewidentna wina chipsetów Broadcoma. Dla pewnej klasy wymagań dyskwalifikuje to ten sprzęt i tyle.

3G/LTE testowałem na: ZTE MF821, ZTE MF823, ZTE MF669, Huawei E3276, Huawei E3272, Huawei E169

Ja pozostanę przy swoim własnym zdaniu. Inni niech ocenią to sobie sami.



Hej,

posiadam r7000 od jakiegos czasu.
Jestem mega zadowolony i polece go kazdemu natomiast swiadomemu uzytkownikowi Smile
Generalnie Twoja opinia strzelila w 10 z mala uwaga co do modemu bo ja uwazam ze jak kupujesz ruter to wiesz ze pod nim dziala ten i ten modem dobrze. Musisz byc tego swiadomy i tyle. Moj z modememami Huawei E3276, Huawei E3272, Huawei E169 dziala 2 miechy non stop testowany i jest qll. Zadnych problemow. Poza ty cena tego routera jest uwazam moze ciut duza ale mozna go kupic w promocji za okolo 679 PLN a to juz cena zblizajaca sie do rozsadnej jak za ten sprzet Smile

http://sklep.fipro.pl/pl_PL/p/Netgear-R7000-Promocja/316
pozdrawiam
Jachu
Netgear WNR3500L v2 - Tomato
APU - OPNSense,PFSense
FeeNAS
Netgear R7000 - Tomato Smile
 
hsimpson

Cytat

jachu napisał(a):
posiadam r7000 od jakiegos czasu.


Jestem świeżo upieczonym użytkownikiem R7000. Jest to mój pierwszy Netgear i nie chciałbym go od razu uwalić. Stąd moje pytanie. Czy z poziomu firmware Netgear'e mogę go sflashować Tomato? Czy jest inna procedura?
 
juliuszka
R7000 najlepiej zrobić zgodnie z procedurą:
http://tomato.groov.pl/?p=614
Powodzenia !
Tomato 132 K26ARM USB AIO-64K @ R7000
 
qwerty321
A jaka jest procedura wgrywania Tomato w AC68U ?
Nigdy w niego nie wgrywałem.
Czy wgrywać Tomato 136 czy 132?
 
Przejdź do forum
Zaloguj
Wprowadź adres e-mail lub nazwę użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Zapomniałeś/aś hasła?
Aktualnie online
· Gości online: 15

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 24,115
· Najnowszy użytkownik: Ja
Czat
Musisz się zalogować, aby opublikować wiadomość.

tamtosiamto
12-05-2024 18:22
Ma ktos sim Plus lub Plush? Mam kod to terabajta danych na 30 dni z blikomanii Smile

RaTaJ
10-05-2024 15:43
Czy intel n100 4x 3,40Ghz z Intel HD i DDR5 byłby dobry, widziałem za 550zł z 8gb ram i ssd 512gb?

Adooni
26-04-2024 14:41
jaki router RMerlin nie pociagne, tomato/ openwrt tak non hilink,

tamtosiamto
23-04-2024 12:35
modem bez smilocka?

man1
22-04-2024 23:27
Czy próbował ktoś uzywac karty voice (z nolimit GB) od tmobile w modemie /routerze? Da się jakoś to zrobić? Bo u mnie neta brak. E3372 Sad

tamtosiamto
31-03-2024 12:54
Wesolego jajka wszytskim forumowiczom Grin

tamtosiamto
28-03-2024 23:24
tak, tak zgadza sie, ale ja pytam o wykluczenie noda na guest network w first set, i to nie dziala

Adooni
24-03-2024 13:16
Guest network is currently designed to allow the first set of each band (2.4G, 5G, 5G-1) available to the AiMesh node

tamtosiamto
24-03-2024 03:03
ale w 1 jest opcja do wyboru - dla calej sieci albo rutera only i wlasnie o tym mowie, ze nie dziala

Adooni
23-03-2024 16:31
w dokumencie asusa jest ze wlasnie dla 1 ma dzialac na nodach tez

72,095,604 unikalnych wizyt