28 Kwietnia 2024 23:54:41
Nawigacja
· Strona Główna
· Forum

· Tomato by Shibby
· FreshTomato


Wątki na forum
Najnowsze dyskusje
· konfiguracja router ...
· nju swiatło pytania
· Asus TUF-AX3000_V2 p...
· Jaki router kupić? ...
· Szukam zaproszenia n...
· [Howto] Xpenology na...
· dodatkowe złącza s...
· RT-N18U - nie można...
· [MOD] Tomato64 (x86-64)
· Firewall nie zawsze ...
· [MOD] FreshTomato-AR...
· Optware na CIFS
· RT-AX56U - Status kl...
· [MOD] FreshTomato-MI...
· Multiroom N z wykorz...
· [S] Asus RT-AC68U E1
· [S] ASUS RT-AC68U
· Rozłączanie klient...
· serwer VPN za wan'em
· Przejscie z dyndns f...
Najpopularniejsze obecnie wątki
· Jaki router kupi... [552]
· Asus TUF-AX3000_V... [19]
· konfiguracja rout... [10]
· nju swiatło pytania [2]
Ankieta
Jaki procesor posiada twój router?

Broadcom MIPSEL
Broadcom MIPSEL
36% [151 głosów]

Broadcom ARM
Broadcom ARM
52% [216 głosów]

Atheros
Atheros
5% [22 głosów]

Marvell
Marvell
1% [4 głosów]

Ralink
Ralink
1% [3 głosów]

Intel/AMD/VIA
Intel/AMD/VIA
1% [5 głosów]

Żaden z powyższych
Żaden z powyższych
4% [15 głosów]

Ogółem głosów: 416
Musisz zalogować się, aby móc zagłosować.
Rozpoczęto: 02/02/2015 09:38
Twoje IP
3.136.18.48
Zobacz wątek
OpenLinksys » :: OPROGRAMOWANIE :: » Tomato - firmware
 Drukuj wątek
[MOD] Tomato by shibby
jack78
A dlaczego upierasz się na kanał AUTO? Wybierz ręcznie kanał np 5 i sprawdź czy dalej będą takie śmieci się robiły.

Kanał 1 będziesz mógł wybrać, jeśli w Control Sideband wybierzesz LOWER.

Mikrotik hAP ac2
UniFi AP AC v2
-OFW, UniFi AP PRO- OpenWRT,
Linksys E1000v2 - Tomato-RT-N5x-MIPSR2-116-Hyzoom.4M-Mini
Tenda AC10 - AC1200 OFW
NAS - HP Microserver Gen8 i3-3220T, 8GB RAM 5x 3TB WD RED | Xpenology
 
VANT
nie upieram się tylko wskazuję prawdopodobnego buga.
Asus RT-N66u - Repeater
Asus RT-AC87U - Main Router
Zyxel GS1920-24- Smart Managed Switch
Zyxel NAS542 - Media Serwer
Linksys WRT-54GL - Tomato by shibby
 
jack78
Lower znaczy że możesz wykorzystać kanały z dolnego zakresu (1-9), a upper to górny zakres 5-13. Ponieważ częstotliwość 40MHz zajmuje za jednym razem kilka kanałów. Dla przykładu wybierając upper i kanał 5, blokujesz kanały od 1-7.
Więc to akurat nie jest bug, tylko specyfika sieci.


Ktoś to lepiej tłumaczył z przykładami, ale niestety nie potrafię tego znaleźć.

Mikrotik hAP ac2
UniFi AP AC v2
-OFW, UniFi AP PRO- OpenWRT,
Linksys E1000v2 - Tomato-RT-N5x-MIPSR2-116-Hyzoom.4M-Mini
Tenda AC10 - AC1200 OFW
NAS - HP Microserver Gen8 i3-3220T, 8GB RAM 5x 3TB WD RED | Xpenology
 
papcio
Mam problem z instalacją Tomato 124 na AC68U. Po zainstalowaniu za pomocą system restoration nie działa mi pasmo 5GHz (nvram czyściłem). Według informacji z routera wszystko jest OK, ale 5G po prostu nie widać z poziomu laptopa i Ipada. Po powrocie do OFW lub Merlina wszystko jest OK. Co może być powodem, czyżby Tomato ARM miało kłopot z 5G na tym routerze?
I jeszcze pytanie, jaką prędkość LAN-WAN będzie miał ten router na tomato?
--

Asus RT-AC68U Tomato AIO
UniFi AP-AC-Lite UniFi AP-AC-LR
e3372

Linksys WRT54GL Tomato
Asus RT-N16 Tomato AIO

Mikrotik
PC + Monowall (OPNsense)

Synology
 
ahmed

Cytat

majkel152 napisał(a):

http://tomato.groov.pl/download/K26/b...24-VPN.trx ten powinien się zmieścić, normalnie z zakładki administracja upgrade to wybierasz i zaznaczasz wyczyść nvram, tyle w sumie Smile


Cytat

jack78 napisał(a):

Po upgradzie nie wczytuj konfiguracji z pliku, tylko wszystko wpisz "z palca".
Pierwszy modem działał jak dobrze pamiętam, drugi w wersji standardowej również, natomiast wersja HiLink działa ale trzeba trochę więcej wiedzy niż tylko "podepnij i używaj" - jest opis konfiguracji na forum.


witam,
dziękuję za pomoc. Mój router bezproblemowo przeszedł z 083 do wskazanej 124. Podłączenie pierwszego z modemów już za kila dni.

Dziękuję i pozdrawiam.
 
VANT

Cytat

jack78 napisał(a):

Lower znaczy że możesz wykorzystać kanały z dolnego zakresu (1-9), a upper to górny zakres 5-13. Ponieważ częstotliwość 40MHz zajmuje za jednym razem kilka kanałów. Dla przykładu wybierając upper i kanał 5, blokujesz kanały od 1-7.
Więc to akurat nie jest bug, tylko specyfika sieci.


Ktoś to lepiej tłumaczył z przykładami, ale niestety nie potrafię tego znaleźć.



no i pięknie wytłumaczone Dzięki.
Pozostały dziwne wartości Rx, i gubienie ustawień skórki po restarcie routera.
Asus RT-N66u - Repeater
Asus RT-AC87U - Main Router
Zyxel GS1920-24- Smart Managed Switch
Zyxel NAS542 - Media Serwer
Linksys WRT-54GL - Tomato by shibby
 
ovner

Cytat

shibby napisał(a):

Cytat

ovner napisał(a):

Shibby możesz dodać Custom Log File Path do transmission gui, żeby przenieść logi transmission do osobnego pliku tak jak to jest w vpn log-append /var/log/openvpn.log , to odchudzi messages i zrobi go bardziej przejrzystym. Chyba że można jakoś z konsoli to zrobić.


ok, ale nie w v122 bo ta już się kompiluje. Nie chcę zaczynać od nowa, bo stracę 24h kompilacji. Dodałem propozycję na listę todo


Na której pozycji na liście ToDo już jest Custom Log File Path do transmission, bo jakoś w v124 nie umie tego zlokalizować.
TUF-AX5400 @ Firmware:388.1_0-gnuton1
RT-N16 @ FreshTomato Firmware 2023.3 MIPSR2 K26 USB VPN + Huawei e3372 no-hilink
www.speedtest.net/result/14587008641.png
 
VANT

Cytat

jack78 napisał(a):

Lower znaczy że możesz wykorzystać kanały z dolnego zakresu (1-9), a upper to górny zakres 5-13. Ponieważ częstotliwość 40MHz zajmuje za jednym razem kilka kanałów. Dla przykładu wybierając upper i kanał 5, blokujesz kanały od 1-7.
Więc to akurat nie jest bug, tylko specyfika sieci.


Ktoś to lepiej tłumaczył z przykładami, ale niestety nie potrafię tego znaleźć.


tak się zastanawiam....chcesz powiedzieć że nie da się ustawić kanału 1 i szerokości 40MHz, bo niezależnie czy uper czy lower to i tak automat zmienia szerokość na 20MHz a kanał na 1
Asus RT-N66u - Repeater
Asus RT-AC87U - Main Router
Zyxel GS1920-24- Smart Managed Switch
Zyxel NAS542 - Media Serwer
Linksys WRT-54GL - Tomato by shibby
 
wajs
Poniżej macie przykładową graficzną rozpiskę kanałów wifi:

support.zen.co.uk/kb/Uploads/Images/Wireless/TroubleshootingImages/WiFiChannelIllustration-20-40.png

meraki.cisco.com/blog/wp-content/uploads/2012/03/5GHzchannelization.png

Teraz już chyba jasne, jakie szerokości ile kanałów zajmują?
 
aros
Jest jakiś sposób, by przy zmianie firmware'u - gdy nie jest pożądane posłużeniem się backupem konfiguracji - by w jakiś prosty sposób przenieść listę Port Forwarding Basic i listę Static DHCP do nowszej wersji firmware'u?
 
jack78

Cytat

VANT napisał(a):
tak się zastanawiam....chcesz powiedzieć że nie da się ustawić kanału 1 i szerokości 40MHz, bo niezależnie czy uper czy lower to i tak automat zmienia szerokość na 20MHz a kanał na 1


Jak dasz lower to musi się dać wybrać 1 kanał i 40MHz, ale głowy nie dam sobie urwać że to będzie działać prawidłowo. Zerknij na grafikę, widać na niej że jak wybierzemy kanał 3, to i tak zakres pasma schodzi poniżej pierwszego kanału, więc wybór 1-go kanału raczej nie ma sensu.


Cytat

aros napisał(a):

Jest jakiś sposób, by przy zmianie firmware'u - gdy nie jest pożądane posłużeniem się backupem konfiguracji - by w jakiś prosty sposób przenieść listę Port Forwarding Basic i listę Static DHCP do nowszej wersji firmware'u?


tak wyeksportuj dane z NVRAM do pliku, a potem wybrane wartości wklep przez Tools/ System Commands

komenda
nvram show --set | grep dhcpd_static >/tmp/staticdhcp (ewentualnie zamiast show daj export) tworzy plik staticdhcp w folderze TMP na routerze
nvram show --set | grep portforward >/tmp/portforward tworzy plik portforward w folderze TMP na routerze

Mikrotik hAP ac2
UniFi AP AC v2
-OFW, UniFi AP PRO- OpenWRT,
Linksys E1000v2 - Tomato-RT-N5x-MIPSR2-116-Hyzoom.4M-Mini
Tenda AC10 - AC1200 OFW
NAS - HP Microserver Gen8 i3-3220T, 8GB RAM 5x 3TB WD RED | Xpenology
 
aros

Cytat

jack78 napisał(a):

Cytat

VANT napisał(a):
tak się zastanawiam....chcesz powiedzieć że nie da się ustawić kanału 1 i szerokości 40MHz, bo niezależnie czy uper czy lower to i tak automat zmienia szerokość na 20MHz a kanał na 1


Jak dasz lower to musi się dać wybrać 1 kanał i 40MHz, ale głowy nie dam sobie urwać że to będzie działać prawidłowo. Zerknij na grafikę, widać na niej że jak wybierzemy kanał 3, to i tak zakres pasma schodzi poniżej pierwszego kanału, więc wybór 1-go kanału raczej nie ma sensu.


Cytat

aros napisał(a):

Jest jakiś sposób, by przy zmianie firmware'u - gdy nie jest pożądane posłużeniem się backupem konfiguracji - by w jakiś prosty sposób przenieść listę Port Forwarding Basic i listę Static DHCP do nowszej wersji firmware'u?


tak wyeksportuj dane z NVRAM do pliku, a potem wybrane wartości wklep przez Tools/ System Commands

komenda
nvram show --set | grep dhcpd_static >/tmp/staticdhcp (ewentualnie zamiast show daj export) tworzy plik staticdhcp w folderze TMP na routerze
nvram show --set | grep portforward >/tmp/portforward tworzy plik portforward w folderze TMP na routerze


Pisząc, bym później wklepał masz na myśli, by dokładnie zawartość tych stworzonych plików, linijka po linijce, "wy-execute'ować" w Execute System Commands?
 
jack78
Dokładnie, wklejasz i klikasz execute.
Tylko nie będzie to linijka po linijce, bo każdy z tych plików będzie zawierał tylko jedną linijkę (czasem bardzo długą).
A dokładnie to static DHCP będzie miał dwie linie, IPv4 i IPv6, druga pewnie będzie pusta

Mikrotik hAP ac2
UniFi AP AC v2
-OFW, UniFi AP PRO- OpenWRT,
Linksys E1000v2 - Tomato-RT-N5x-MIPSR2-116-Hyzoom.4M-Mini
Tenda AC10 - AC1200 OFW
NAS - HP Microserver Gen8 i3-3220T, 8GB RAM 5x 3TB WD RED | Xpenology
 
ovner
wczoraj chciałem wyeksportować klucze serwera vpn poleceniem

nvram export --set | grep vpn_server >/tmp/vpn
, niestety bez powodzenia, bo klucze wyglądają tak

nvram set vpn_server1_crt="-----BEGIN CERTIFICATE-----
nvram set vpn_server1_ca="-----BEGIN CERTIFICATE-----
nvram set vpn_server1_dh="-----BEGIN DH PARAMETERS-----
nvram set vpn_server1_key="-----BEGIN PRIVATE KEY-----
ale z pomocą jak zawsze przychodzi nvram dump
TUF-AX5400 @ Firmware:388.1_0-gnuton1
RT-N16 @ FreshTomato Firmware 2023.3 MIPSR2 K26 USB VPN + Huawei e3372 no-hilink
www.speedtest.net/result/14587008641.png
 
jack78
A próbowałeś zamiast export dać show?
U mnie na ARM działa export, a na MIPSR2 show Grin

Mikrotik hAP ac2
UniFi AP AC v2
-OFW, UniFi AP PRO- OpenWRT,
Linksys E1000v2 - Tomato-RT-N5x-MIPSR2-116-Hyzoom.4M-Mini
Tenda AC10 - AC1200 OFW
NAS - HP Microserver Gen8 i3-3220T, 8GB RAM 5x 3TB WD RED | Xpenology
 
qrs
po ostatniej aktualizacji Netgear WNR3500v2/U/L do v. 124 i przywracaniu v. 123 widuję praktycznie non stop ostrzeżenie o braku pamięci

i.imgur.com/1RCOETE.jpg

nvram już czyściłem, nawet parę razy - co mogę zrobić aby uzyskać więcej miejsca tj co bezpiecznie mogę usunąć przez dostęp SSH aby nie stracić routera?
---
Netgear R7000Netgear WNR3500L v2MikroTik hAP ac^2TP-LINK M7650
 
Steel_Rat
@qrs bo masz pewnie mało miejsca w NVRAM. Możesz wgrać mniejszy rom do netgear'a. Jak używasz VPN możesz przenieś certyfikaty na jffs. itp.
Generalnie jak miałem ten router to też mi pisał mam mało NVRAMU.
Pozdrawiam.
WRT3200ACN (WRT32X) + OpenWRT 18.06+światełko 150/150 Mb/s
Asus RT-AC68UvE1 + RMerlin + Entware
Netgear WNR3500Lv2 + DDWRT
 
ovner

Cytat

jack78 napisał(a):

A próbowałeś zamiast export dać show?
U mnie na ARM działa export, a na MIPSR2 show Grin


Jak dałem show to mam puste pliki o wadze 0b Frown

Nowy rok rano wstaje i niespodzianka sprzętowa , wywalone zabezpieczenie modemu kablówki i routera, przyczyna; zjarał sie zasilacz z modemu kablówki i zero neta do teraz, ale wymieniony i znów online. Taki mało OT
TUF-AX5400 @ Firmware:388.1_0-gnuton1
RT-N16 @ FreshTomato Firmware 2023.3 MIPSR2 K26 USB VPN + Huawei e3372 no-hilink
www.speedtest.net/result/14587008641.png
 
leepa

Cytat

Zapewne Serviio i PS3 Media Server transkodowały twoje pliki mkv do formatu obsługiwanego przez TV, a Media Server routera nie ma takiej opcji ze względu na duże zapotrzebowanie na moc obliczeniową...
Tutaj informacja, jakie formaty wspierają różne modele Sony: http://forum.serviio.org/viewtopic.ph...=11&t=2396


Hmmm... odpowiedziałem na post, który w międzyczasie zniknął.
Edytowany przez leepa dnia 02-01-2015 17:06
Asus RT-AC56U | FreshTomato Firmware 2022.5 K26ARM USB AIO-64K
 
helusz

Cytat

leepa napisał(a):

Cytat

Zapewne Serviio i PS3 Media Server transkodowały twoje pliki mkv do formatu obsługiwanego przez TV, a Media Server routera nie ma takiej opcji ze względu na duże zapotrzebowanie na moc obliczeniową...
Tutaj informacja, jakie formaty wspierają różne modele Sony: http://forum.serviio.org/viewtopic.ph...=11&t=2396


Hmmm... odpowiedziałem na post, który w międzyczasie zniknął.


Dzięki, jest jakiś sposób żeby to obejść? są gdzieś na routerze jakieś szczegółowe ustawienia DLNA? jakiś plik conf czy coś?

post rzeczywiście zniknął, wklejam jeszcze raz
"Cześć!

Mam router Asus RT-N18U, TV bravia KDL-5500 i problem z odtwarzaniem filmów przez dlna,
do routera mam podpiety dysk.

Tv pozwala mi na ogladanie filmow np mkv przy użyciu np ps3server(PC) czy serviio(PC) ale przez dnla z tego routera nie moge ogladac filmow, tv ich nie widzi.

probowałem zarówno na orginalnym sofcie jak i na tomato. ma ktoś jakiś pomysł co może być nie tak?
może spróbować jeszcze na jakims innym sofcie?

pozdrawiam"
 
Przejdź do forum
Zaloguj
Wprowadź adres e-mail lub nazwę użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Zapomniałeś/aś hasła?
Aktualnie online
· Gości online: 11

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 24,116
· Najnowszy użytkownik: Ja
Czat
Musisz się zalogować, aby opublikować wiadomość.

Adooni
26-04-2024 14:41
jaki router RMerlin nie pociagne, tomato/ openwrt tak non hilink,

tamtosiamto
23-04-2024 12:35
modem bez smilocka?

man1
22-04-2024 23:27
Czy próbował ktoś uzywac karty voice (z nolimit GB) od tmobile w modemie /routerze? Da się jakoś to zrobić? Bo u mnie neta brak. E3372 Sad

tamtosiamto
31-03-2024 12:54
Wesolego jajka wszytskim forumowiczom Grin

tamtosiamto
28-03-2024 23:24
tak, tak zgadza sie, ale ja pytam o wykluczenie noda na guest network w first set, i to nie dziala

Adooni
24-03-2024 13:16
Guest network is currently designed to allow the first set of each band (2.4G, 5G, 5G-1) available to the AiMesh node

tamtosiamto
24-03-2024 03:03
ale w 1 jest opcja do wyboru - dla calej sieci albo rutera only i wlasnie o tym mowie, ze nie dziala

Adooni
23-03-2024 16:31
w dokumencie asusa jest ze wlasnie dla 1 ma dzialac na nodach tez

tamtosiamto
23-03-2024 15:39
tak, ale nie zmienia to faktu, ze w pierwszej nie dziala wylaczanie aimesh dla goscinnej( a powinno), czyli jest jakis bug. Mam start soft, bo to dsl-ac68 ktory nie jest juz updateowany

Adooni
22-03-2024 18:07
nie, 1 wsza bedzie wszedzie trzeba 2ga zrobic dla kazdego pasma te nie sa przenoszone

71,420,521 unikalnych wizyt