20 Kwietnia 2024 12:27:57
Nawigacja
· Strona Główna
· Forum

· Tomato by Shibby
· FreshTomato


Wątki na forum
Najnowsze dyskusje
· Szukam zaproszenia n...
· konfiguracja router ...
· [Howto] Xpenology na...
· dodatkowe złącza s...
· RT-N18U - nie można...
· Asus TUF-AX3000_V2 p...
· [MOD] Tomato64 (x86-64)
· Firewall nie zawsze ...
· [MOD] FreshTomato-AR...
· Optware na CIFS
· RT-AX56U - Status kl...
· [MOD] FreshTomato-MI...
· Multiroom N z wykorz...
· [S] Asus RT-AC68U E1
· [S] ASUS RT-AC68U
· Rozłączanie klient...
· serwer VPN za wan'em
· Przejscie z dyndns f...
· WDR3600 i problem z WAN
· Jaki USB hub do syno...
Najpopularniejsze obecnie wątki
· [Howto] Xpenology... [21]
· Szukam zaproszeni... [16]
· dodatkowe złącz... [4]
· konfiguracja rout... [0]
Ankieta
Jaki procesor posiada twój router?

Broadcom MIPSEL
Broadcom MIPSEL
36% [151 głosów]

Broadcom ARM
Broadcom ARM
52% [216 głosów]

Atheros
Atheros
5% [22 głosów]

Marvell
Marvell
1% [4 głosów]

Ralink
Ralink
1% [3 głosów]

Intel/AMD/VIA
Intel/AMD/VIA
1% [5 głosów]

Żaden z powyższych
Żaden z powyższych
4% [15 głosów]

Ogółem głosów: 416
Musisz zalogować się, aby móc zagłosować.
Rozpoczęto: 02/02/2015 09:38
Twoje IP
3.22.181.209
Zobacz wątek
OpenLinksys » :: PORTAL :: » Tutoriale
 Drukuj wątek
Jak odratować NETGEARA WNR3500L bez użycia serwisowego kabla
buniaczek
To nie wiadomo teraz nawet czy nie wrzuciłeś mu MIPSR1 - co jest najgorszym scenariuszem.
Jeśli masz port USB to posiadasz wersję WNR3500L
-------------------------
Netgear WNR3500L || Tomato-K26USB-1.28 RT5x MIPSR2 101V Big-VPN ||
Asus RT-N56U || Asus firmware 3.0.0.3.135 - wygrania w konkursie na openlinksys.info||
[b]Asus RT-N10U v.B1 [small]
 
BrodaX
Witam,

wczoraj zakupiłem nowy router Netgear 3500L v1.

Bez problemu dokonałem aktualizacji ze standardowego firmware do DD-WRT Mini.
Moim celem było ostatecznie załadowanie PL edycji Tommato, najbardziej zależy mi na kliencie Torrenta.
I właśnie przy zmianie z DD-WRT na Tommato zaczęły się schody.
Polecenie TFTP nie działało w każdej możliwej konfiguracji i z każdym rodzajem obrazu (bin. trx. chk.), za każdym razem wywalało komunikat że przekroczono czas.
Aktualizacja po przez stronę konfiguracyjną DD-WRT również przynosiła identyczne rezultaty, czy to powrót do oryginalnego softu czy Tomato zawsze wywalało "Upload failed".
Jakimś cudem udało mi się wgrać DD-WRT Big a po nim tomato-K26USB-1.28.9054MIPSR1-beta-vpn3.6.trx

Router wywalił komunikat że firmware zostało poprawnie zaktualizowane lecz po resecie router nie odpowiada już na pingi pod adresem 192.168.1.1.
Ustawianie statycznych adresów daje rezultat w postaci pingów lecz nie daje możliwości wejścia na stronę konfiguracji routera, telentu czy wgrywania softu tftp.
Próbowałem już resetu 30/30/30 też bez rezultatu.
Zmiana przeglądarki z FF na IE też nic nie daje.
Gdy router jest podłączony do komputera świecą się: dioda zasilania na pomarańczowo oraz dioda "1" na zielono, nic nie miga.

Co w takiej sytuacji mogę zrobić?
Nie specjalnie zależy mi na rozbieraniu routera bo utracę gwarancję (niby nie widzę żadnych plomb ale pewnie otwarcie jest do wykrycia).
Bardzo proszę o pomoc.
 
BrodaX
Czytaj ze zrozumieniem.
Napisałem że próbowałem też wgrać ponownie oryginalny soft z takim samym wynikiem.
Próbowałem również wgrywać np.:
tomato-E4200USB-NVRAM60K-1.28.RT-MIPSR2-088-PL-AIO.chk
Wynik zawsze taki sam.

Lepiej napiszcie co można teraz zrobić z tym fantem.
 
BrodaX
Zatem popełniłem masakrę na nowym sprzęcie..
Dziękuję za uświadomienie.
Tak to już jest jak robi się coś na szybko i w dodatku pierwszy raz.

Pierwszy post tego wątku mówi o rozkręcaniu sprzętu czego chcę uniknąć (chyba że nie narazi mnie to na utratę gwarancji).

Odnośnie linku to czytałem to, jest tylko jeden problem - router na chwilę obecną nie łączy się z Telnetem, nie odpowiada na pingi.

Może jakiś kabel "serwisowy" lub inne pomysły?
 
kamilj
@BrodaX nie masz przez przypadek win xp ??
------------------------------------------------------------------------------
[b]RegulaminOpenlinksys.info v0.1
[url=http://openlinksys.info/forum/viewthread.p
 
BrodaX
Tak, mam Windows XP SP3 na wszystkich komputerach (z kilku powodów).
Ale czy w tym przypadku (uwalenie złym firmware) ma to już jakiekolwiek znaczenie?
 
kamilj
uzyj programu tcp optimizer i wtedy sprawdz czy mozesz wbic sie na router
chociaz watpie ze to pomoze jezeli wgrales zly soft...
------------------------------------------------------------------------------
[b]RegulaminOpenlinksys.info v0.1
[url=http://openlinksys.info/forum/viewthread.p
 
BrodaX
@kamilj - Ten TCP Optimizer to nie przypadkiem do optymalizacji połączenia?

@maxikaaz - router kupiłem na Alledrogo, w opisie aukcji jak i w późniejszej PM sprzedawca napisał że sprzęt pochodzi z nadprodukcji i jest fabrycznie zapakowany co rzeczywiście było faktem.
Router zapakowany był w fabryczny worek, obudowa posiada folie ochronne, wszystko jak ze sklepu.
Dziś lub jutro zabieram się za naprawę (dostanę klucze Torxa), przebieg naprawy zrelacjonuję w tym wątku (być może dodam zdjęcia).
Czy ktoś mógłby mi podać linka do właściwego firmware producenta?
Niestety ze strony producenta nie da rady ściągnąć.
 
zdenek

Cytat

buniaczek napisał(a):

To nie wiadomo teraz nawet czy nie wrzuciłeś mu MIPSR1 - co jest najgorszym scenariuszem.
Jeśli masz port USB to posiadasz wersję WNR3500L


Czy jakieś pomysły na dalszą diagnozę lub odratowanie?
 
buniaczek

Cytat

zdenek napisał(a):

Cytat

buniaczek napisał(a):

To nie wiadomo teraz nawet czy nie wrzuciłeś mu MIPSR1 - co jest najgorszym scenariuszem.
Jeśli masz port USB to posiadasz wersję WNR3500L


Czy jakieś pomysły na dalszą diagnozę lub odratowanie?

Próbuj tego How To Debrick Your NETGEAR WNR3500L Using A USB-TTL Cable
-------------------------
Netgear WNR3500L || Tomato-K26USB-1.28 RT5x MIPSR2 101V Big-VPN ||
Asus RT-N56U || Asus firmware 3.0.0.3.135 - wygrania w konkursie na openlinksys.info||
[b]Asus RT-N10U v.B1 [small]
 
shibby

Cytat

router kupiłem na Alledrogo, w opisie aukcji jak i w późniejszej PM sprzedawca napisał że sprzęt pochodzi z nadprodukcji i jest fabrycznie zapakowany co rzeczywiście było faktem.


Czy to nie czasem kompranet? Nadprodukcja?!? Nie ma czegos takiego. To sprzęt refurblished a wiec naprawiony, odnowiony. W przypadku netgeara (ktory to wymienia uwalone sprzety) odratowują je, wymieniają obudowy i sprzedają ponownie. Zapewne twoj egzemplarz byl w szarym kartonowym pudełku. Mam rację? Smile

Cytat

Czy ktoś mógłby mi podać linka do właściwego firmware producenta?
Niestety ze strony producenta nie da rady ściągnąć.


Troszeczkę samodzielnosci by sie przydało. Ze strony netgeara mozna pobrac najnowsze OFW bez problemu. Ponadto jezeli potrzebujesz OFW jedynie do odratowania to wystarczy W TYM TEMACIE na pierwszej stronie przeczytac tutorial krok po kroku ze zrozumieniem a w ptk4 zobaczysz... 4.Pobieramy oryginalne oprogramowanie do routera http://www.myopen...-Firmware/ (link specjalnie ściąłem zeby nie dawać gotowca).

Ponadto MUSISZ BYC PEWIEN jaką wersję routera masz by nie wpychać byle jakiego firmware do biernego routera (E4200 tosz to linksys!!).

Na rynku są:
WNR3500U oraz WNR3500v2
- WNR3500L (v1)
- WNR3500Lv2

Jak widzisz bardzo łatwo pomylić WNR3500v2 z Lv2. Zobacz na tylniej stronie routera jaką wersję posiadasz.
Proxmox VE: i7-7700T, 48GB RAM, 3x2TB SSD, 1x1TB SSD, 512GB NVMe, Intel X710-DA2 SFP+
VM Router: OpenWRT 22.03.4
VM NAS: Synology DS920+
VM VPS: Debian, WWW, Home Assistant
Switch: Netgear MS510TXPP
Switch: Ubiquiti USW-Flex-mini - szt. 2
Wi-Fi: Ubiquiti U6-Lite - szt. 2
 
zdenek

Cytat

buniaczek napisał(a):

Cytat

zdenek napisał(a):

Cytat

buniaczek napisał(a):

To nie wiadomo teraz nawet czy nie wrzuciłeś mu MIPSR1 - co jest najgorszym scenariuszem.
Jeśli masz port USB to posiadasz wersję WNR3500L


Czy jakieś pomysły na dalszą diagnozę lub odratowanie?

Próbuj tego How To Debrick Your NETGEAR WNR3500L Using A USB-TTL Cable


A czy takie Allegro: http://allegro.pl/konwerter-przejsciowka-usb2ttl-mcp2200-usb-ttl-i2520574727.html cudo da rade?
 
majkel152
@up-popraw link, ja mam na układzie ft232rl i działa jak marzenie, coś takiego

http://allegro.pl/konwerter-ft232rl-u...41296.html
nie znam się na tym ^^

kupię coś fajnego
sieć domowa:
router z pfsense https://i.imgur.com/IuB6Zwy.png, jakieś dziwne urządzenia , ups, światłowody, apeki i działa miło Smile
 
BrodaX
Udało mi się odpalić router wg. instrukcji w pierwszym poście za 3x : )
Najpierw wgrałem oryginalny FW, później: dd-wrt.v24-14896_NEWD-2_K2.6_mini-WNR3500L.chk by na końcu wgrać: tomato-K26USB-1.28.RT-MIPSR2-088-PL-VPN.bin.

Później wg. instrukcji danej przez shibbiego na PW miałem dokonać aktualizacji na preferowany pakiet Tomato i tu znów zaczynają się schody.
Najpierw chciałem wgrać wersję:
tomato-K26USB-1.28.RT-MIPSR2-088-PL-Mega-VPN.bin
Po kilku sek. aktualizacji wywala mi komunikat "File is too big to fit in MTD".
Myślę sobie "okej" więc spróbuję z wersją jeszcze mniejszą:
tomato-K26USB-1.28.RT-MIPSR2-088-PL-Mega.bin
...i niestety ten sam komunikat.
Router po tym komunikacie przechodzi na krótki czas w stan uwalenia ale po resecie znów włącza się to pierwsze Tomato Mini.

Pytanie brzmi co w tej sytuacji zrobić?
Bardzo zależy mi na kliencie Torrent stąd wybór pakietu Mega VPN/Mega.
 
majkel152
a wrzuć tą wersję

http://tomato.groov.pl/download/K26/b...BT-VPN.trx
nie znam się na tym ^^

kupię coś fajnego
sieć domowa:
router z pfsense https://i.imgur.com/IuB6Zwy.png, jakieś dziwne urządzenia , ups, światłowody, apeki i działa miło Smile
 
buniaczek

A jeśli nie wejdzie Ci soft z linku powyżej to może okaże się jeszcze że masz Netgear WNR3500 v2 a tam jest tylko flash 4mega..

Jesteś pewien tego jaki sprzęt posiadasz? Masz w tym ruterku port USB?
-------------------------
Netgear WNR3500L || Tomato-K26USB-1.28 RT5x MIPSR2 101V Big-VPN ||
Asus RT-N56U || Asus firmware 3.0.0.3.135 - wygrania w konkursie na openlinksys.info||
[b]Asus RT-N10U v.B1 [small]
 
majkel152
dd-wrt powinien pokazać rozmiar flasha
nie znam się na tym ^^

kupię coś fajnego
sieć domowa:
router z pfsense https://i.imgur.com/IuB6Zwy.png, jakieś dziwne urządzenia , ups, światłowody, apeki i działa miło Smile
 
zdenek
Witam

Nowe wieści w sprawie mojego routera.
Po nieudanych próbach poprawnego odratowania go za pomocą oryginalnego oprogramowania na koniec wrzuciłem DD-WRT for NETGEAR WNR3500L (Mini, CHK).

Router leżał 2 tygodnia aż do dziś. Włączyłem go do zasilania, uruchomił się, dioda power zielona i zamrugała do mnie dioda wifi. Na szybkości odpaliłem wifi w telefonie sieć otwarta. Wpisałem w przeglądarkę 192.168.1.1 i co mini ddwrt poprosiło o zmianę hasła. Hasło zmienione prawidłowo po kliknięciu na przycisk Administracji dioda zmieniła kolor na pomarańcz i wszystko wróciło do korzeni czyli nie działa.

Pozdrawiam
 
majkel152
wyczyść nvram
nie znam się na tym ^^

kupię coś fajnego
sieć domowa:
router z pfsense https://i.imgur.com/IuB6Zwy.png, jakieś dziwne urządzenia , ups, światłowody, apeki i działa miło Smile
 
zdenek
Z przyjemnością ale nie mogę się dostać do tej opcji w menu bo router się wysypuje. Jest inna metoda niż przez menu?
 
Przejdź do forum
Zaloguj
Wprowadź adres e-mail lub nazwę użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Zapomniałeś/aś hasła?
Aktualnie online
· Gości online: 15

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 24,117
· Najnowszy użytkownik: Ja
Czat
Musisz się zalogować, aby opublikować wiadomość.

tamtosiamto
31-03-2024 12:54
Wesolego jajka wszytskim forumowiczom Grin

tamtosiamto
28-03-2024 23:24
tak, tak zgadza sie, ale ja pytam o wykluczenie noda na guest network w first set, i to nie dziala

Adooni
24-03-2024 13:16
Guest network is currently designed to allow the first set of each band (2.4G, 5G, 5G-1) available to the AiMesh node

tamtosiamto
24-03-2024 03:03
ale w 1 jest opcja do wyboru - dla calej sieci albo rutera only i wlasnie o tym mowie, ze nie dziala

Adooni
23-03-2024 16:31
w dokumencie asusa jest ze wlasnie dla 1 ma dzialac na nodach tez

tamtosiamto
23-03-2024 15:39
tak, ale nie zmienia to faktu, ze w pierwszej nie dziala wylaczanie aimesh dla goscinnej( a powinno), czyli jest jakis bug. Mam start soft, bo to dsl-ac68 ktory nie jest juz updateowany

Adooni
22-03-2024 18:07
nie, 1 wsza bedzie wszedzie trzeba 2ga zrobic dla kazdego pasma te nie sa przenoszone

tamtosiamto
19-03-2024 19:57
czyli jak mam jedna siec goscinna to powinno dzialac separowanie gosci od noda -a nie dziala Smile

tamtosiamto
19-03-2024 19:50
@Adooni 'Only one set is available for 1 band' i tak mam-1 set dla 2.4ghz i 1 dla 5ghz-czy czegos nie rozumiemW drugiej sieci goscinnej nie ma opcji wyboru Ruter only/ All nodes

Adooni
19-03-2024 19:14
no to przeczytaj to 2 pod - 1 stet z kazdego pasma jest dopuszczony na nody. zrob 2 siec jako goscinna na danym pasmie i wtedy sprawdz

71,187,730 unikalnych wizyt