20 Kwietnia 2024 02:25:07
Nawigacja
· Strona Główna
· Forum

· Tomato by Shibby
· FreshTomato


Wątki na forum
Najnowsze dyskusje
· Szukam zaproszenia n...
· konfiguracja router ...
· [Howto] Xpenology na...
· dodatkowe złącza s...
· RT-N18U - nie można...
· Asus TUF-AX3000_V2 p...
· [MOD] Tomato64 (x86-64)
· Firewall nie zawsze ...
· [MOD] FreshTomato-AR...
· Optware na CIFS
· RT-AX56U - Status kl...
· [MOD] FreshTomato-MI...
· Multiroom N z wykorz...
· [S] Asus RT-AC68U E1
· [S] ASUS RT-AC68U
· Rozłączanie klient...
· serwer VPN za wan'em
· Przejscie z dyndns f...
· WDR3600 i problem z WAN
· Jaki USB hub do syno...
Najpopularniejsze obecnie wątki
· [Howto] Xpenology... [21]
· Szukam zaproszeni... [16]
· dodatkowe złącz... [4]
· konfiguracja rout... [0]
Ankieta
Jaki procesor posiada twój router?

Broadcom MIPSEL
Broadcom MIPSEL
36% [151 głosów]

Broadcom ARM
Broadcom ARM
52% [216 głosów]

Atheros
Atheros
5% [22 głosów]

Marvell
Marvell
1% [4 głosów]

Ralink
Ralink
1% [3 głosów]

Intel/AMD/VIA
Intel/AMD/VIA
1% [5 głosów]

Żaden z powyższych
Żaden z powyższych
4% [15 głosów]

Ogółem głosów: 416
Musisz zalogować się, aby móc zagłosować.
Rozpoczęto: 02/02/2015 09:38
Twoje IP
3.149.213.209
Zobacz wątek
OpenLinksys » :: PORTAL :: » Tutoriale
 Drukuj wątek
Jak odratować NETGEARA WNR3500L bez użycia serwisowego kabla
nveraks
Opisana tutaj metoda jest niebezpieczna i nie biorę żadnej odpowiedzialności za wyrządzone nią szkody.

Czego będziemy potrzebować:
Kabla LAN
Śrubokręt do rozkręcenia obudowy

Objawy, że coś jest nie tak:
Nie możemy zalogować się do routera przez www
Router nie odpowiada na polecenie ping

Co musimy zrobić:
Na początku musimy się przekonać czy istnieje szansa, aby odratować router

1.Konfigurujemy na komputerze połączenie sieciowe w następujący sposób:

IP adres  192.168.1.10
Maska  255.255.255.0
Brama domyślna  192.168.1.1


2.Łączymy komputer z routerem kablem LAN gniazda 1-4 (tylko nie wepnijcie go tam gdzie jest wiejcie na Internet)

3.W wierszu poleceń wpiszmy polecenie

ping -t 192.168.1.1
(adres ip routera) a następnie uruchamiamy router
W trakcie uruchamiania kilka pingów powinno trafić pomyślnie do routera, po czym łączność zazwyczaj zostaje przerwana. Jeżeli żaden ping nie doszedł mamy przechlapane i prawdopodobnie został nam już tylko serwis. Jeżeli jednak ping doszedł przechodzimy do następnego punktu

4.Pobieramy oryginalne oprogramowanie do routera http://www.myopenrouter.com/download/...-Firmware/
Wypakowujemy archiwum, zmieniamy nazwę pliku na wnr3500l.chk i umieszczamy bezpośrednio na partycji C: (dla łatwego dostępu)

5.Przygotowujemy sobie teraz dwa okienka z wierszem poleceń
W jednym wpisujemy ponownie

Ping -t 192.168.1.1
i naciskami enter
A w drugim tylko wpisujemy

 tftp -i 192.168.1.1 put wnr3500l.chk
i jeszcze nie zatwierdzamy

6.Restartujemy router i przy pierwszym pingu, który dojdzie, co celu dotykamy śrubokrętem dwóch pinów zaznaczonych na obrazku.
rada od shibby: Musicie uzyskać efekt mrugającej na zielono diody power. Wtedy macie pewność, że router jest w trybie serwisowym i dopiero wtedy wykonujecie komende tftp.
Z moich obserwacji wynika, że najlepiej spokojnie przeczekać pierwszą partię pingów, aż do momentu gdy pierwszy zniknie. Wtedy zwieramy na sekundę piny, dioda power zaczyna mrugać na zielono a ping magicznie odpowiada. Wtedy ... lecimy dalej wg tutoriala.

www.myopenrouter.com/imagelib/contentitem/20501/501a4d8d579923f2--47fcd34a-12938343d6e-1110577963937-w580h580.jpg

Pingi powinny teraz cały czas dochodzić do ruterka.

7.Teraz zatwierdzamy polecenie tftp -i 192.168.1.1 put wnr3500l.chk i powinniśmy otrzymać wiadomość że oprogramowanie zostało pomyślnie wysłane.

8.Czekamy jeszcze chwilę i restartujemy router. Jeżeli w dalszym ciągu nie działa ponawiamy raz jeszcze całą procedurę.

W moim przypadku pomogło za 3 razem.

Nie miałem własnego aparatu aby sfotografować dokładnie poszczególne korki więc posłużyłem się zdjęciem z stronki http://www.myopenrouter.com. Jak przyjdzie mi jeszcze raz naprawiać router tą metodą postaram się o screenshoty.

Uwaga:
Polecenie tftp może nie być domyślnie aktywne w systemie.
W tym celu musimy udać się do panelu sterowania. Programy i funkcje -> Włącz lub wyłącz funkcje systemu windows -> Klient Telnet.

Wszelkie uwagi mile widziane, jako że dopiero raczkuje w tym temacie. :)
Edytowany przez shibby dnia 15-03-2015 19:20
 
Trotyl
Potwierdzam działanie schematu Pfft

Wczoraj padł mi WNR3500L przy flashowaniu najnowszej wersji 053 EN. Upload firmware przeszedł prawidłowo, ale przy bootowaniu brak reakcji. Miganie diody power.

Zatem kolejny odratowany Netgear Smile

Sposób jest prosty i skuteczny więc możecie flashować bez obaw Smile
Netgear WNR3500L-V2 + FreshTomato Firmware Version 2021.3
 
iroc
Sposób sprawdzony i działający, od dawna znany. Bardziej rozważnym wyjściem jest posłużyć się kablem JTAG.

Resetowanie flash to ostateczność

-utrata gwarancji przez zerwanie plomby
-można uszkodzić kość flash albo procka.

Proud winner of NETGEAR WNR3500L
tomato,ddwrt,gargoyle
 
shibby
ja ratowalem netgeara bez otwierania obudowy. Mi sie router nie odpalal. dioda power byla caly czas pomaranczowa.

Przytrzymalem przedni przycisk, podlaczylem zasilanie, 5sek pozniej zaczely leciec pingi. Puscilem przez tftpd oficjalny soft i wlazlo. Za 3 razem udalo sie wejsc na stronke routera Smile

Sposob powtorzylem po nieudanym flashu i znow router wstal.

Tak wiec mozna sprobowac tym spsobem. Przynajmniej nie trafimy gwarancji.
Proxmox VE: i7-7700T, 48GB RAM, 3x2TB SSD, 1x1TB SSD, 512GB NVMe, Intel X710-DA2 SFP+
VM Router: OpenWRT 22.03.4
VM NAS: Synology DS920+
VM VPS: Debian, WWW, Home Assistant
Switch: Netgear MS510TXPP
Switch: Ubiquiti USW-Flex-mini - szt. 2
Wi-Fi: Ubiquiti U6-Lite - szt. 2
 
iroc
Co do postu wyżej, chodziło mi oczywiście o "sposób sprawdzony" przypisanie statycznego ip i wrzucenie softu poprzez tftp np
Proud winner of NETGEAR WNR3500L
tomato,ddwrt,gargoyle
 
Trotyl
ooo Smile

o schemacie z przyciskiem nie było mi wcześniej wiadomo, zatem info się przyda na przyszłość,

otwarcie rutera to w sumie była jedna śrubka, plomby żadnej nie widziałem.

Dobrze, że w ogóle jakieś sposoby są, bo wczoraj to bylem blady na myśl o wysyłce na serwis Smile
Netgear WNR3500L-V2 + FreshTomato Firmware Version 2021.3
 
efrin
Wczoraj mi padł przy aktualizacji na 053EN, ta metoda działa doskonale Smile
 
shibby
jw. Ja też byłem zmuszone rozebrać routerek by go odratować.

Taka mała uwaga z mojej strony. U mnie pingi w ogole nie lecialy do routera (ani jeden). A wiec zrobiłem tak, że przyłożyłem srubokręt do dwóch pinów (jak na zdjeciu) i dopiero wtedy podlaczylem zasilanie. Trzymałem złączone piny przez ok 5 sek i dopiero po tym czasie pingi zaczely leciec ciagle. Jak puscilem po pierwszym pingu to ping znikl.
Proxmox VE: i7-7700T, 48GB RAM, 3x2TB SSD, 1x1TB SSD, 512GB NVMe, Intel X710-DA2 SFP+
VM Router: OpenWRT 22.03.4
VM NAS: Synology DS920+
VM VPS: Debian, WWW, Home Assistant
Switch: Netgear MS510TXPP
Switch: Ubiquiti USW-Flex-mini - szt. 2
Wi-Fi: Ubiquiti U6-Lite - szt. 2
 
b3rok
Mi Netgear 3500L padł przy wgrywaniu chińskiego moda Tomato dualwan. Mimo, że wgranie firmware było succeed (nvram czyszczony przed wgraniem i po wgraniu) to nie mogłem się dostać do www routera, wifi nie wstało, migała tylko na zielono dioda power.

1. Ustawiłem na sztywno IP: 192.168.1.10, maska: 255.255.255.0, brama domyślna 192.168.1.1
2. Pingi dochodziły
3. Przy włączonym: ping -t 192.168.1.1 odpaliłem program tftp.exe (pobrany z download)
4. Wpisałem w nim: Server: 192.168.1.1 haslo puste i wskazalem gdzie jest oryginalny firmware Netgeara.
5. Podczas lecących sobie pingów, dałem upgrade i Netgear załapał firmware.

Tak więc też mi się udało, bez rozkręcania obudowy.
I. Huawei HG8240 + 1x Netgear r7000 @FreshTomato + Synology DS1512+
II. TP-Link TL-WDR4300 @Obsy OpenWRT Gargoyle
III. TP-Link TL-WDR3600 @Obsy OpenWRT Gargyle
 
predator666
Zakupiłem magicznego Netgeara 3500L, wgrałem sobie DD-WRT chodziło bez problemów, ale postanowiłem zmienić na Tomato i tutaj lekki zgrzyt. Update się zrobił teoretycznie, no ale crash dioda power tylko mruga na zielono i nic więcej się nie da zrobić. Postępowałem według poradnika wyżej (nie rozkręcałem go bo pingi dochodzą), wrzucam oryginalne firmware pięknie ładnie "przesłano pomyślnie", reset i nic. Dalej to samo. Powtarzałem czynność kilkukrotnie, ale niestety nie pomogło. Coś się jeszcze w tej kwestii da zrobić, czy już tylko serwis? Z góry dzięki za wszelkie rady Smile
 
majkel152
hm poczekaj chwilkę po flashowaniu on się dłuzej uruchamia wtedy. ciekawe objawy
nie znam się na tym ^^

kupię coś fajnego
sieć domowa:
router z pfsense https://i.imgur.com/IuB6Zwy.png, jakieś dziwne urządzenia , ups, światłowody, apeki i działa miło Smile
 
predator666
Hah za bardzo nie pomagało wrzucanie oryginalnego firmware, więc sobie pomyślałem jak szaleć to szaleć i wrzuciłem dd-wrt... Puff wgrało się, power led na zielono, wszystko wróciło, ale... Jak próbuję się zalogować to standardowe root/admin nie działa Smile No to robię reset 30/30/30 i jakaś totalna magia bo nagle mym oczom ukazuję się Tomato... Działa póki co poprawnie no ale skąd to się wzięło to mnie zabijcie a nie wiem. Teraz się zastanawiam czy zrobić backup do oryginalnego firmware a później na tomato czy zostawić tak jak jest ;-) Magiczny ten mój netgear
 
anonim747874734

Cytat

predator666 napisał(a):
Magiczny ten mój netgear


żadna magia :/ z cache'a przeglądarki otworzyłeś stronę 192.168.1.1 a potem po resecie już bezpośrednio z router'a;
ddwrt jakoś tak dziwnie się właśnie cache'uje ... tomato tak nie ma
 
Kipisz
U mnie niby się udało sposobem shibbiego, router się włącza ale po pewnym czasie dioda power zmienia kolor na pomarańczowy, później zielony i miga cały czas. Kiedy próbuję się zalogować do routera przez web to wywala błąd że hasło lub nazwa zła. Nie wiem co się dzieje, więc proszę o pomoc, już nie daje rady i nie mam pomysłu co zrobic, proszę doradźcie coś by wstał ten router.

PS. Udało mi się raz zalogować przez web do routera, po czym power zmieniło się na pomarańczowe i teraz włączam i jest chwile pomarańczowe i cały czas miga na zielono
Edytowany przez Kipisz dnia 05-11-2011 13:37
 
forall
U mnie pingi nie ida.. dopóki nie dotknę śrubokrętem tych dwóch pingów, wgrywam firmware od netgera ale lipa.. czyli chyba serwis?
A wszystko przez błędne wgranie firmware: wgrałem "tomato-K26USB-1.28.RT5x-MIPSR1-083V-PL-Big-VPN.trx" zamiast "tomato-K26USB-1.28.RT5x-MIPSR2-083V-PL-Big-VPN.trx"

1. uruchami router
2. brak pinga
3. dotykam srubokretem stykow - leci ping
4. uruchamiam: F:\>tftp -i 192.168.1.1 put wnr3500l.chk i dostaje komunikat


Transfering file wnr3500l.chk to server in octet mode...
Transferring data from 192.168.1.1...
File wnr3500l.chk was transferred successfully.
5421552 bytes transfered for 5 seconds, 0 bytes/second

5. czekam chwile restartuje router i efekt taki ze nie mozna go pingowac - 192.168.1.1 nie odpowiada

Efekt na routerze jest taki, ze raz po wgraniu softu dioda power przestaje w ogole swiecic, a w drugim swieci - tutaj jak puszcze wgrywanie firmware po uplywie wiekszej ilosci pingow, ale jak nie moglem sie wbic na router tak dalej nie moge..... Jakies pomysly?
Edytowany przez forall dnia 26-01-2012 23:32
 
shibby
Po flashu nic nie rob. Daj mu z 5min. On ma sie sam zresetowac po zakonczeniu procesu flashowania
Proxmox VE: i7-7700T, 48GB RAM, 3x2TB SSD, 1x1TB SSD, 512GB NVMe, Intel X710-DA2 SFP+
VM Router: OpenWRT 22.03.4
VM NAS: Synology DS920+
VM VPS: Debian, WWW, Home Assistant
Switch: Netgear MS510TXPP
Switch: Ubiquiti USW-Flex-mini - szt. 2
Wi-Fi: Ubiquiti U6-Lite - szt. 2
 
forall
@shibby, no nic bede dzisiaj probowal go reanimowac....
Jak zwykle shibby mial racjeSmile i router już działa, teraz tylko trzeba wrócić do tomato.
Edytowany przez forall dnia 27-01-2012 11:12
 
shibby
powolutku, spokojnie Smile Tak jak ci pisałem na PW, tego routera nie da sie uwalić na amen Smile
Proxmox VE: i7-7700T, 48GB RAM, 3x2TB SSD, 1x1TB SSD, 512GB NVMe, Intel X710-DA2 SFP+
VM Router: OpenWRT 22.03.4
VM NAS: Synology DS920+
VM VPS: Debian, WWW, Home Assistant
Switch: Netgear MS510TXPP
Switch: Ubiquiti USW-Flex-mini - szt. 2
Wi-Fi: Ubiquiti U6-Lite - szt. 2
 
forall

Cytat

shibby napisał(a):

powolutku, spokojnie :) Tak jak ci pisałem na PW, tego routera nie da sie uwalić na amen :)


Teraz to już wiem:) a jeszcze jedno wgrałem na niego DD-WRT i potem wrzuciłem twoją kompilację i teraz na pinga odpowiada ale objaw jest dziwny bo wyskakuje okienko do www ale po wpisaniu login/hasla na dole lączy sie i lączy a jak juz się połączy to widać tylko w lewym górnym rogu przeglądarki:


Tomato
Wersja PL 1.28
TomatoUSB
System
WAN
LAN
 
shibby
czyzby windows XP?

http://openlinksys.info/forum/viewthread.php?thread_id=11624&highlight=TCPOptimizer&pid=90789#post_90789
Proxmox VE: i7-7700T, 48GB RAM, 3x2TB SSD, 1x1TB SSD, 512GB NVMe, Intel X710-DA2 SFP+
VM Router: OpenWRT 22.03.4
VM NAS: Synology DS920+
VM VPS: Debian, WWW, Home Assistant
Switch: Netgear MS510TXPP
Switch: Ubiquiti USW-Flex-mini - szt. 2
Wi-Fi: Ubiquiti U6-Lite - szt. 2
 
Przejdź do forum
Zaloguj
Wprowadź adres e-mail lub nazwę użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Zapomniałeś/aś hasła?
Aktualnie online
· Gości online: 8

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 24,117
· Najnowszy użytkownik: Ja
Czat
Musisz się zalogować, aby opublikować wiadomość.

tamtosiamto
31-03-2024 12:54
Wesolego jajka wszytskim forumowiczom Grin

tamtosiamto
28-03-2024 23:24
tak, tak zgadza sie, ale ja pytam o wykluczenie noda na guest network w first set, i to nie dziala

Adooni
24-03-2024 13:16
Guest network is currently designed to allow the first set of each band (2.4G, 5G, 5G-1) available to the AiMesh node

tamtosiamto
24-03-2024 03:03
ale w 1 jest opcja do wyboru - dla calej sieci albo rutera only i wlasnie o tym mowie, ze nie dziala

Adooni
23-03-2024 16:31
w dokumencie asusa jest ze wlasnie dla 1 ma dzialac na nodach tez

tamtosiamto
23-03-2024 15:39
tak, ale nie zmienia to faktu, ze w pierwszej nie dziala wylaczanie aimesh dla goscinnej( a powinno), czyli jest jakis bug. Mam start soft, bo to dsl-ac68 ktory nie jest juz updateowany

Adooni
22-03-2024 18:07
nie, 1 wsza bedzie wszedzie trzeba 2ga zrobic dla kazdego pasma te nie sa przenoszone

tamtosiamto
19-03-2024 19:57
czyli jak mam jedna siec goscinna to powinno dzialac separowanie gosci od noda -a nie dziala Smile

tamtosiamto
19-03-2024 19:50
@Adooni 'Only one set is available for 1 band' i tak mam-1 set dla 2.4ghz i 1 dla 5ghz-czy czegos nie rozumiemW drugiej sieci goscinnej nie ma opcji wyboru Ruter only/ All nodes

Adooni
19-03-2024 19:14
no to przeczytaj to 2 pod - 1 stet z kazdego pasma jest dopuszczony na nody. zrob 2 siec jako goscinna na danym pasmie i wtedy sprawdz

71,181,391 unikalnych wizyt