26 Kwietnia 2024 11:40:25
Nawigacja
· Strona Główna
· Forum

· Tomato by Shibby
· FreshTomato


Wątki na forum
Najnowsze dyskusje
· nju swiatło pytania
· Asus TUF-AX3000_V2 p...
· Jaki router kupić? ...
· konfiguracja router ...
· Szukam zaproszenia n...
· [Howto] Xpenology na...
· dodatkowe złącza s...
· RT-N18U - nie można...
· [MOD] Tomato64 (x86-64)
· Firewall nie zawsze ...
· [MOD] FreshTomato-AR...
· Optware na CIFS
· RT-AX56U - Status kl...
· [MOD] FreshTomato-MI...
· Multiroom N z wykorz...
· [S] Asus RT-AC68U E1
· [S] ASUS RT-AC68U
· Rozłączanie klient...
· serwer VPN za wan'em
· Przejscie z dyndns f...
Najpopularniejsze obecnie wątki
· Jaki router kupi... [552]
· Asus TUF-AX3000_V... [19]
· Szukam zaproszeni... [16]
· konfiguracja rout... [8]
· nju swiatło pytania [1]
Ankieta
Jaki procesor posiada twój router?

Broadcom MIPSEL
Broadcom MIPSEL
36% [151 głosów]

Broadcom ARM
Broadcom ARM
52% [216 głosów]

Atheros
Atheros
5% [22 głosów]

Marvell
Marvell
1% [4 głosów]

Ralink
Ralink
1% [3 głosów]

Intel/AMD/VIA
Intel/AMD/VIA
1% [5 głosów]

Żaden z powyższych
Żaden z powyższych
4% [15 głosów]

Ogółem głosów: 416
Musisz zalogować się, aby móc zagłosować.
Rozpoczęto: 02/02/2015 09:38
Twoje IP
3.142.174.55
Zobacz wątek
OpenLinksys » :: PORTAL :: » Testy i recenzje
 Drukuj wątek
Testy ITX-ów - zalety, wady, przemyślenia...
wesol
@zaklinacz Bardzo ciekawa propozycja.
 
mvincm
@shibby AND @house

Wielka prośba. Panowie a czy możecie swoje HTPC sprawdzić na serwisach VOD online (np. Cyfraplus online lub inne w dobrej jakości chodziące na Silverlight). Jak zakładam z wcześniejszych postów macie swoje HTPC na Celeronie lub/i Pentium Gxxx.

Niestety jeśli chodzi o DN2800MT (czyli płytka na Atom 2 rdzenie 4 wątki) to on nie daje rady. Do filmów nawet HD odpalanych przed odtwarzacze daje spokojnie radę i jest ok (zakładam, że odtwarzanie jest wsparte przez GPU) tak player przez WWW raczej nie wspierają tego kawałka GPU i jadą po renderowaniu software. No i Atom tutaj kuca. Albo szarpie albo player dostosowuje się do słabszego sprzętu i obniża jakość.

Powiedzcie proszę jak Wam to chodzi?

Duża prośba o sprawdzenie. Dam radę jeszcze płytę zwrócić do sklepu.

P.S.
Do wszystkich/dla potomnych śledzących wątek:
Ta płyta i ten Atom (DN2800MT) generalnie dają radę. Windows 7 nawet dobrze chodzi i to na tradycyjnym dysku (2,5" 7200) ale bez sprzętowego wsparcia odtwarzania niesamowicie "kuca".

Pozdrawiam,
MvincM
 
anonim747874734
@mvincm - ja mam htpc na corei3 2105 (intel hd 3000) więc u mnie nie ma żadnego problemu z hd via silverlight...
 
mvincm
@house
A czym zasilasz to i3? Jak mam zewnętrzny 65W i obawiam się, że może nie pociągnąć takiej konfiguracji czyli DH61AG + i3 + DVD/BL + SSD. Jak sądzisz?

P.S.
No miałeś rację... raz jak pisałeś, że HTPC to nie NAS i odwrotnie i że raczej oddzielnie to powinno być. Zgadza się... A dwa jak pisałeś, że ilość zjadanych WATów ma mniejsze znaczenie niż szeroko rozumiana jakość i komfort odtwarzania. No ja się pokusiłem na 6,5W TDP tego Atoma no i teraz mam...

Pozdrawiam,
MvincM
 
anonim747874734

Cytat

mvincm napisał(a):
@house
A czym zasilasz to i3?


Dell PA-3E 90 Watt
http://allegro.pl/zasilacz-dell-pa-3e...67728.html

Cytat

mvincm napisał(a):
No miałeś rację...


Smile czasami nie lubię mieć racji Smile
 
mvincm
@house

I wtyczka pasuje Ci do DH61AG (nie jest to standard 2,5mm/5,5mm)? Pytanie też czy gniazdo zasilenia w DH61AG jest takie samo jak w DN2800MT (masz obie płyty to zapewne wiesz)?

Z innej beczki ale wracając do i3 i HTPC. Trochę droższy (jak już jesteśmy przy procesorach Core i3) jest ten Core-i3 2120T (http://ark.intel.com/products/53427/Intel-Core-i3-2120T-Processor-3M-Cache-2_60-GHz?q=2120t) ale za to ma TDP 35W. W takim przypadku liczę na mniejsze wydzielanie ciepła=ciszej=może moje 65W starczy. Co sądzicie Panowie?

I jeszcze pytanie. Jedziesz na boxowym coolerze? jak wysoki i głośny jest? Muszę do do swojej obudowy przypasować.

Thx
MvincM

[edit]
No wtyczka od zasilacza pasuje do DH61AG a nie pasuje do DN2800MT - sprawdziłem w dokumentacji obu płyt. Swoją drogą ciekawe dlaczego Intel robi dwie płyty i obie mają inny wtyk zasilania...

Połączony z 20 January 2013 00:17:57:
@Shibby

Bardzo Cię proszę powiedz jak na Twoim Celeron G540 latają VOD na Silverlight? Jak zakładam (z opisu Twojego zestawu) nie masz innej karty graficznej więc idzie na tej która siedzi w G540. Jak pisałem na Atomie nie ma wsparcia GPU i sam procek po prostu nie daje rady. Dopytuje bo różnica w cenie między Celeronem czy nawet Pentium a Core i3 jest znacząca.

Thx
MM
Edytowany przez mvincm dnia 20-01-2013 00:17
 
shibby
teraz jestem w pracy - no niestety taka niedziela Wink. Popoludniu sprawdze.
Proxmox VE: i7-7700T, 64GB RAM, 3x2TB SSD, 1x1TB SSD, 512GB NVMe, Intel X710-DA2 SFP+
VM Router: OpenWRT 22.03.4
VM NAS: Synology DS920+
VM VPS: Debian, WWW, Home Assistant
Switch: Netgear MS510TXPP
Switch: Ubiquiti USW-Flex-mini - szt. 2
Wi-Fi: Ubiquiti U6-Lite - szt. 2
 
anonim747874734

Cytat

mvincm napisał(a):

@house
I wtyczka pasuje Ci do DH61AG (nie jest to standard 2,5mm/5,5mm)? Pytanie też czy gniazdo zasilenia w DH61AG jest takie samo jak w DN2800MT (masz obie płyty to zapewne wiesz)?

nie jest takie samo - w dh61ag masz wtyk prosty o wymiarach 7,4 × 5,0 mm

Cytat

mvincm napisał(a):
I jeszcze pytanie. Jedziesz na boxowym coolerze? jak wysoki i głośny jest? Muszę do do swojej obudowy przypasować.


nie, mam thermaltake X3 slim (low profile).
 
shibby
boxowy wentyl ma ok 5cm wysokości i jest cichy.
Proxmox VE: i7-7700T, 64GB RAM, 3x2TB SSD, 1x1TB SSD, 512GB NVMe, Intel X710-DA2 SFP+
VM Router: OpenWRT 22.03.4
VM NAS: Synology DS920+
VM VPS: Debian, WWW, Home Assistant
Switch: Netgear MS510TXPP
Switch: Ubiquiti USW-Flex-mini - szt. 2
Wi-Fi: Ubiquiti U6-Lite - szt. 2
 
aenimamr
Zamowiłem już sobie płytkę Gigabyte GA H61N-USb3 i procesor Celeron G550 oraz pamięci DDR III 4Gb. Teraz poszukuje obudowy do tego zestawu. Podoba mi się coś takiego
http://www.akasa.com.tw/update.php?tp...-ITX05-BK#
- ma wbudowany zasilacz 120W ( z pewnością jest na wyrost), pasywny blok chłodzenia, który podobno mozna przesunąc jezeli ma się inna płyte niz wymienione w specyfikacji 2 płyty Intela.
Tylko ze w specyfikacji jest napisane że chłodzenie jest pod procesor 35WSad. Czy rzeczywiście ten Celeron bedzie przy odtwarzaniu filmów HD wydzielał tyle ciepła ze nie da rady?
aenimamr
 
grz3si3k
Miałem swojego czasu HTCP Asrocak HT ION, powiem szczerze fajne rozwiązanie na usługi sieciowe, i ..... tylko.http://www.asrock.com/nettop/overview...ON%20330HT
Oglądanie filmów i obsługa playera to był koszmar. Jedynie, gdzie to w miarę działało, to WMP (do tego było raczej dostosowane). Większość funkcji pilota na odtwarzaczu który miałem zainstalowany, nie działała. Nie ma nic gorszego, jak wstawanie z fotela, żeby włączyć film, albo poprawić wyświetlanie czasu napisów, itd. Wink
Wtedy padła decyzja o zmianie na typowy odtwarzacz multimediów, i to chyba jest to.
Edytowany przez grz3si3k dnia 20-01-2013 16:58
RT-AC68U
 
kobrawerde
Ten Asrocak HT ION parametry ma niezłe ...więc może problem tkwił w odpowiednim systemie / oprogramowaniu ?
Np OpenELEC + jakiś inny pilot jeśli ten nie działał i powinno być OK.... do oglądania filmów itp
a może się mylę :-)
pozdro!
Netgear R7000 - FreshTomato Firmware 2023.5 K26ARM USB AIO-64K
Proxmox VE: (Topton X6C) Intel N100, 32GB RAM, 2x2TB SSD / NVMe
VM NAS: Xpenology SA6400 (TCRP: tinycore-redpill.v1.0.1.0.m-shell)
VM VPS: Debian-12.5.0-xfce , Kodi , Jellyfin
 
grz3si3k
Niestety Atom średnio sobie radzi z mkv (a ponoć do tego został stworzony), możliwe ze w7, był złym pomysłem na ten komputerek, ale taki kupiłem i taki miał system. Długo trwało zanim płynnie zaczęły się odtwarzać tego typu pliki. Dźwięk to był kolejny problem, gdzie z uporem maniaka DTS, był dekodowany do AC3 i mój biedny ampli dostawał głupoty.
Próbowałem jakiś live linuks, ale nie było lepiej.
Co do pilota, mozliwe ,ze może inny albo inaczej zaprogramowany byłby lepszy-niestety dali taki Grin
Edytowany przez grz3si3k dnia 20-01-2013 19:14
RT-AC68U
 
anonim747874734

Cytat

grz3si3k napisał(a):

Niestety Atom średnio sobie radzi z mkv, możliwe ze w7, był złym pomysłem na ten komputerek, ale taki kupiłem i taki miał system.
Próbowałem jakiś live linuks, ale nie było lepiej.
Co do pilota, mozliwe ,ze może inny albo inaczej zaprogramowany byłby lepszy-niestety dali taki Grin


atom nie ale ion tak Smile jakbyś zainstalował zwykłe xbmcbuntu to na pewno byłoby lepiej. ja miałem dokładnie taki sprzęt jeszcze rok temu. minimalna instalacja ubuntu jedynie niezbędne pakiety i szystkie full hd mkv z dużym bitrate mi grały bardzo dobrze. wspomaganie VDPAU działało i jako player był super. co prawda nigdy nie udało mi się uruchomić pilota asrocka (kompilowało się moduły do kernela ale lirc i tak ich nie łykał) ale i tak od zawsze używam microsoft MCE RC6.
potem do playera zapragnąłem mieć jakiś desktop i tak skończyłem na sandy bridge i w8 Smile
 
grz3si3k

Cytat

jakbyś zainstalował zwykłe xbmcbuntu to na pewno byłoby lepiej

Możliwe, choć komputerek był sprzedawany z w7 32 i 64bit
Ja skończyłem na popcornie a300 i teraz a400 tez jestem zadowolony Wink
Edytowany przez grz3si3k dnia 20-01-2013 20:04
RT-AC68U
 
mvincm
@House
Dzięki za chłodziwie i wtyczce. Już wszystko wiem.

@Shibby
Dzięki za wymiary. Muszę z miarką przymierzyć. Jak będziesz miał te przysłowiowe 5 minut to rzuć okiem na Silverlight - dzięki.

@All
Pół internetu wczoraj w nocy przeczytałem i niestety wszyscy i wszędzie piszą Atom do Silverlight nie da rady. Daje rade z HD w filmach "z dysku" i to bez problemu, nie klatkuje itd. ale wystarczy Silverlight i jest dupa... Opinie są takie, że MS już nie będzie "poprawki" na Atomy robił - koniec i kropka. Jak widać sam procesor dałby jeszcze radę ale brak wsparcia i już.

Pozdrawiam,
MvincM
 
akki
witam wszystkich ... mam pytanie czy ktokolwiek z Was używał konfiguracji itx pod windows 2088 serwer ?

Co myślicie o takim czymś ..

Intel DN2800MT
2 x Kingston SODIMM 2GB 1333MHz DDR3 KVR1333D3S8S9/2G
Adata SSD PremierPro SP300 mSATA2 32GB ASP300S-32GM-C
+ obudowa i zasilacz

Sprzęt byłby wykorzystywany pod serewer właśnie pod windows 2008 serwer. Maksymalnie łączyłby się z nim 3-4 osoby ?
Czy coś takiego ma szanse na sprawne działanie.

Ewentualnie mam opcję zakupu http://allegro.pl/mini-itx-atom-d2700-4x2-13ghz-4gb-160gb-dvi-vga-i2952813495.html
ale tu jest zwykły dysk a zależy mi na małym poborze energii i stabilności.

Co polecilibyście ? dzięki
 
shibby
Lepiej coś na H61 lub B75 + celeron. Cenowo wyjdzie podobnie.
Atom nigdy nie dorówna Celeronowi w wydajności.
Proxmox VE: i7-7700T, 64GB RAM, 3x2TB SSD, 1x1TB SSD, 512GB NVMe, Intel X710-DA2 SFP+
VM Router: OpenWRT 22.03.4
VM NAS: Synology DS920+
VM VPS: Debian, WWW, Home Assistant
Switch: Netgear MS510TXPP
Switch: Ubiquiti USW-Flex-mini - szt. 2
Wi-Fi: Ubiquiti U6-Lite - szt. 2
 
moorgan
najtaniej wyjdzie na intel dh61agl, celeron g1610 oraz so-dimm 4gb ddr3. Do tego zasilacz laptopowy np. dell + obudowa
Synology RT2600
DS215+
 
aenimamr
Witam,
Wczoraj był u mnie znajomy i zobaczył jak działa mój niedawno złozony HTPC z openELEC - XBMC Smile Podjarał się chłopak i zaczął wymyslać. Dał mi zadanie do ogarnięcia a ja nie za bardzo wiem czy da sie to zrobic. Chodzi mu o to, aby złożyc w jednym małym pudle na płycie mini ITX - router, serwer plików NAS (1 dysk 2TB) i odtwarzacz XBMC sterowany pilotem Harmony 650Smile Zestaw ma być energooszczędny i bezproblemowo odtwarzac filmy 1080p. Cena nie jest najważniejsza - ma byc dobreSmile Może ma ktoś pomysł na cos takiego?
aenimamr
 
Przejdź do forum
Zaloguj
Wprowadź adres e-mail lub nazwę użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Zapomniałeś/aś hasła?
Aktualnie online
· Gości online: 38

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 24,117
· Najnowszy użytkownik: Ja
Czat
Musisz się zalogować, aby opublikować wiadomość.

tamtosiamto
23-04-2024 12:35
modem bez smilocka?

man1
22-04-2024 23:27
Czy próbował ktoś uzywac karty voice (z nolimit GB) od tmobile w modemie /routerze? Da się jakoś to zrobić? Bo u mnie neta brak. E3372 Sad

tamtosiamto
31-03-2024 12:54
Wesolego jajka wszytskim forumowiczom Grin

tamtosiamto
28-03-2024 23:24
tak, tak zgadza sie, ale ja pytam o wykluczenie noda na guest network w first set, i to nie dziala

Adooni
24-03-2024 13:16
Guest network is currently designed to allow the first set of each band (2.4G, 5G, 5G-1) available to the AiMesh node

tamtosiamto
24-03-2024 03:03
ale w 1 jest opcja do wyboru - dla calej sieci albo rutera only i wlasnie o tym mowie, ze nie dziala

Adooni
23-03-2024 16:31
w dokumencie asusa jest ze wlasnie dla 1 ma dzialac na nodach tez

tamtosiamto
23-03-2024 15:39
tak, ale nie zmienia to faktu, ze w pierwszej nie dziala wylaczanie aimesh dla goscinnej( a powinno), czyli jest jakis bug. Mam start soft, bo to dsl-ac68 ktory nie jest juz updateowany

Adooni
22-03-2024 18:07
nie, 1 wsza bedzie wszedzie trzeba 2ga zrobic dla kazdego pasma te nie sa przenoszone

tamtosiamto
19-03-2024 19:57
czyli jak mam jedna siec goscinna to powinno dzialac separowanie gosci od noda -a nie dziala Smile

71,365,168 unikalnych wizyt