04 Maja 2024 16:57:05
Nawigacja
· Strona Główna
· Forum

· Tomato by Shibby
· FreshTomato


Wątki na forum
Najnowsze dyskusje
· nju swiatło pytania
· konfiguracja router ...
· Asus TUF-AX3000_V2 p...
· Jaki router kupić? ...
· Szukam zaproszenia n...
· [Howto] Xpenology na...
· dodatkowe złącza s...
· RT-N18U - nie można...
· [MOD] Tomato64 (x86-64)
· Firewall nie zawsze ...
· [MOD] FreshTomato-AR...
· Optware na CIFS
· RT-AX56U - Status kl...
· [MOD] FreshTomato-MI...
· Multiroom N z wykorz...
· [S] Asus RT-AC68U E1
· [S] ASUS RT-AC68U
· Rozłączanie klient...
· serwer VPN za wan'em
· Przejscie z dyndns f...
Najpopularniejsze obecnie wątki
· konfiguracja rout... [10]
· nju swiatło pytania [4]
Ankieta
Jaki procesor posiada twój router?

Broadcom MIPSEL
Broadcom MIPSEL
36% [151 głosów]

Broadcom ARM
Broadcom ARM
52% [216 głosów]

Atheros
Atheros
5% [22 głosów]

Marvell
Marvell
1% [4 głosów]

Ralink
Ralink
1% [3 głosów]

Intel/AMD/VIA
Intel/AMD/VIA
1% [5 głosów]

Żaden z powyższych
Żaden z powyższych
4% [15 głosów]

Ogółem głosów: 416
Musisz zalogować się, aby móc zagłosować.
Rozpoczęto: 02/02/2015 09:38
Twoje IP
3.21.93.44
Zobacz wątek
OpenLinksys » :: PORTAL :: » Testy i recenzje
 Drukuj wątek
Testy ITX-ów - zalety, wady, przemyślenia...
SynC
tak tak, do ciebie Smile

no to już coś
 
sasukepl
HD-AH01 ile max obsługuje ramu? bo jak 2gb to troszkę za mało
Asus RT-AC3200 Tomato shibby 140
Wouxun KG-UVD1P w celu nas?uchu wiecie czegoSmile
 
SynC
do 4gb
 
RooTer
jeszcze do pytanie o HD-ID11, gdzie można było go zdobyć za to ~800zł?
Linksys WRT54GS v4 OpenWrt (brcm-2.4)
D-Link DIR320 OpenWrt (brcm47xx)
 
Gikey

Cytat

RooTer napisał/a:
jeszcze do pytanie o HD-ID11, gdzie można było go zdobyć za to ~800zł?

Na Allegro są po 830-850.
 
shibby

Cytat

sasukepl napisał/a:
HD-AH01 ile max obsługuje ramu? bo jak 2gb to troszkę za mało


jedna kosc SO-DIMM DDR2 667MHz, 4GB max.
Proxmox VE: i7-7700T, 64GB RAM, 3x2TB SSD, 1x1TB SSD, 512GB NVMe, Intel X710-DA2 SFP+
VM Router: OpenWRT 22.03.4
VM NAS: Synology DS920+
VM VPS: Debian, WWW, Home Assistant
Switch: Netgear MS510TXPP
Switch: Ubiquiti USW-Flex-mini - szt. 2
Wi-Fi: Ubiquiti U6-Lite - szt. 2
 
chans
Hm.. Coraz bardziej skłaniam się do zakupu tego typu sprzętu który będzie służył jako router, serwer danych, poczty i radius. Małe, nie zużywa dużej ilości prądu i wystarczająco wydajne na moje potrzeby.

@ shibby - jedna drobna uwaga:

Wiatrak:
www.pascal.pl/www_ptc/img/wiadomosci/fuerte2_wiatrak.jpg

Wentylator:
psufaq.files.wordpress.com/2008/03/noctua.jpg
 
shibby
pare slow o HD-AD01

powiem tak fotek i testow nie bedzie bo zwracam zakupiony sprzet.

Bardzo sie na nim zawiodlem.

Najpierw plusy:
- ladny wyglad
- wydajnosc, boje na glowe D510

Teraz minusy:
- GLOŚNY - nie wiem jak mozna zbudowac tak malo wentylacyjna obudowe i pisac "extremenly silent". Nie wazne czy kadlubek lezy, czy stoi na nozce, wiatrak chodzi ma maksa. Dopiero zdjecie bocznej obudowy poprawia wentylacje i obniza obroty ale jak dla mnie wiatraczek i tak jest slyszalny na lozyskach
- PROBLEMY Z HDMI - pracujac na d-sub wszystko chodzi ladnie ale po podpieciu kabla hdmi system przestaje sie uruchamiac. 3 na 5 startow systemu nie laduje sie system do konca (problemy z rozdzielczoscia). Jak juz sie system zaladuje to brak dzwieku po hdmi. Sterowniki wgrane, hdmi audio w biosie aktywowane, urzadzenie hdmi out w windowsie wybrane i cisza, dzwieku po hdmi brak.
- Tak jak material hd odtwarzany jest bez problemu tak programy telewizyjne HD z tunera DVB-S2 tną jak glupie. Uzywam tunera Prof7500usb + dvbviewer + darmowy kodek cyberlinka. Na poprzednim IONie kanaly HD dzialaly bez zajakniecia, plynnie. Na tym sprzecie wszystkie kanaly HD tną. Nie wiem czy to wina sterownikow karty czy niekompatybilnosci z kodekiem cyberlinka - mniejsza o to, wazne ze tnie :/

Te 3 minusy zmotywowaly mnie do oddania sprzetu i prawdopodobnie powrot do IONa.

Na koniec tylko info o testach (screenow nie mam bo meczac sie z hdmi sformatowalem system a na dysku C byly screenshoty testow).
testy procka kolega adamos na frazpc juz zamieszczal, mozna wiec porownac z wynikami eRd`a

W 3dmarku06 na amd wyciagnalem ok 937ptk a w pcmarku05 troche ponad 2900ptk.

Tak wiec macie mniej wiecej porownanie wydajnosci wzgledem Atoma z ion2.
Proxmox VE: i7-7700T, 64GB RAM, 3x2TB SSD, 1x1TB SSD, 512GB NVMe, Intel X710-DA2 SFP+
VM Router: OpenWRT 22.03.4
VM NAS: Synology DS920+
VM VPS: Debian, WWW, Home Assistant
Switch: Netgear MS510TXPP
Switch: Ubiquiti USW-Flex-mini - szt. 2
Wi-Fi: Ubiquiti U6-Lite - szt. 2
 
SynC
Też kiedyś miałem problem z uruchomieniem komputera stacjonarnego po instalacji systemu windows 7, po restarcie ciemny ekran i nic. Jak się okazało nie za bardzo mógł załapać gdy miał jednocześnie podłączony monitor pod dsub i telewizor pod dvi. Pomogło odłączenie telewizora na czas instalacji, i później już było ok.

Co do twojego opisu, to się strasznie zawiodłem, bo rozważałem zakup, ale w świetle tego co napisałeś, to mój asrock N330 wydaje się idealny: duże możliwość konfiguracji w biosie, łatwe podkręcanie procka i gpu czy 4 stopniowe ustawienia prędkości wentylatorków.

W tej chwili mam na super silent, i przy filmach temperatura nie przekracza 73stopni, a przy zwykłym korzystaniu z kompa 55 do maks 65 stopni.

Kto wpadł na pomysł żeby w zotacu zamontować tylko automatyczną regulację obrotów?
 
anonim747874734

Cytat

SynC napisał/a:
Co do twojego opisu, to się strasznie zawiodłem, bo rozważałem zakup, ale w świetle tego co napisałeś, to mój asrock N330 wydaje się idealny: duże możliwość konfiguracji w biosie, łatwe podkręcanie procka i gpu czy 4 stopniowe ustawienia prędkości wentylatorków.

W tej chwili mam na super silent, i przy filmach temperatura nie przekracza 73stopni, a przy zwykłym korzystaniu z kompa 55 do maks 65 stopni.


O Shock następny zadowolony z asrocka Smile - to już chyba 4 osoba na forum która go posiada Smile
również użytkuję od ponad roku i jestem mega zadowolony - z tym ,że mój jakoś nie lubi windowsów Smile linux na nim to potęga.
 
eRd
@shibby Z tego co widziałem na zdjęciach w necie to zestaw chłodzący w Zotacu na AMD jest zupełnie inny niż w tym na D510. Nie wiem skąd się bierze różnica i czy wynikała z ilości miejsca, ale wygląda na dużo niższy (bardziej płaski) i być może dlatego mniej wydajny. U mnie w idle czy pod małym obciążeniem jest słabo słyszalny. Pod obciążeniem prędkość obrotowa wzrasta, ale nie jest to suszarka, a poza tym wtedy jest zwykle zagłuszony przez dźwięk z gry czy filmu.

@SynC

Cytat

Kto wpadł na pomysł żeby w zotacu zamontować tylko automatyczną regulację obrotów?


To nie jest tak do końca. W biosie jest dość rozbudowana część służąca do ustawienia pracy wentylatora. Jak wrócę z pracy to wrzucę kilka screenów Wink
Edytowany przez eRd dnia 14-09-2010 14:22
WRT54GL v 1.1 Tomato Firmware 1.28.0005 108 ND VPN + 11 użyszkodników na kablu + 1 wifi Wink
Netgear WNR3500L v1 @500MHz Tomato Firmware 1.28.0000 MIPSR2-108 K26 USB BTgui-VPN
PAP2T soft 5.1.6 LS / IPFON
Zotac HD-ID11 (ION2),
 
shibby
decyzja zapadla. AMD zostaje odeslany do sprzedawcy zgodnie z przyslugujacym mi prawem wraz ze zwrotem pieniazkow.

Ja natomiast skladam sprzet na niedawno testowanym zotac ionitx-a-e z N330 na pokladzie.
Proxmox VE: i7-7700T, 64GB RAM, 3x2TB SSD, 1x1TB SSD, 512GB NVMe, Intel X710-DA2 SFP+
VM Router: OpenWRT 22.03.4
VM NAS: Synology DS920+
VM VPS: Debian, WWW, Home Assistant
Switch: Netgear MS510TXPP
Switch: Ubiquiti USW-Flex-mini - szt. 2
Wi-Fi: Ubiquiti U6-Lite - szt. 2
 
SynC

Cytat

eRd napisał/a:

To nie jest tak do końca. W biosie jest dość rozbudowana część służąca do ustawienia pracy wentylatora. Jak wrócę z pracy to wrzucę kilka screenów Wink


Aaa, bo myślałem że nie ma

Cytat

shibby napisał/a:
Ja natomiast składam sprzęt na niedawno testowanym zotac ionitx-a-e z N330 na pokładzie.


Ale masz na niego dobra cenę? bo ta na allegro, to koszmar jakiś
Edytowany przez SynC dnia 14-09-2010 14:57
 
shibby
600
Proxmox VE: i7-7700T, 64GB RAM, 3x2TB SSD, 1x1TB SSD, 512GB NVMe, Intel X710-DA2 SFP+
VM Router: OpenWRT 22.03.4
VM NAS: Synology DS920+
VM VPS: Debian, WWW, Home Assistant
Switch: Netgear MS510TXPP
Switch: Ubiquiti USW-Flex-mini - szt. 2
Wi-Fi: Ubiquiti U6-Lite - szt. 2
 
eRd
Nie ma to jak pasywne chłodzenie. Cisza i spokój. Wtedy słychać wyłącznie dysk... no chyba, że ma się SSD Grin
P.S. Wygląda na to, że Zotac HD-ID11 bije na głowę tego na AMD wydajnością grafiki Wink
WRT54GL v 1.1 Tomato Firmware 1.28.0005 108 ND VPN + 11 użyszkodników na kablu + 1 wifi Wink
Netgear WNR3500L v1 @500MHz Tomato Firmware 1.28.0000 MIPSR2-108 K26 USB BTgui-VPN
PAP2T soft 5.1.6 LS / IPFON
Zotac HD-ID11 (ION2),
 
SynC
Ja ostatnio pogrzebałem w biosie, i teraz nawet 1080p chodzi dobrze, i na win i na ubu Smile

Co prawda mówię o teledysku z YT, nic pełnometrażowego nie mam
 
shibby
no co do grafiki to bez 2ch zdan ion2 jest wydajniejszy. nowoczesniejszy uklad i 512MB wlasnej pamieci ddr3.

Tyle ze do htpc to nie potrzebne Smile za to we wszystkich pozostalych testach AMD bije na glowe D510 o jakie 20%!!

Wlasnie dla ciszy i sprawdzonej architektury biore tego ionitx-a-e. A dysk seagate momentus ktory mam jest bezglosny. Poprzedniego zestawu nie bylo slychac z odleglosci 20cm. Czasami nie wiedzialem czy dziala (czarna pleksa nie przepuszcza swiatla i diod w srodku nie widzialem). Musialem wstac i nachylic ucho Smile
Proxmox VE: i7-7700T, 64GB RAM, 3x2TB SSD, 1x1TB SSD, 512GB NVMe, Intel X710-DA2 SFP+
VM Router: OpenWRT 22.03.4
VM NAS: Synology DS920+
VM VPS: Debian, WWW, Home Assistant
Switch: Netgear MS510TXPP
Switch: Ubiquiti USW-Flex-mini - szt. 2
Wi-Fi: Ubiquiti U6-Lite - szt. 2
 
SynC
Jedyna rzecz czego mi brakuje w asrocku, to właśnie cisza,
nie da się go na noc zostawić, bo leży tam gdzie śpimy,

najchętniej to bym zrobił tak, ionitx-a-e władował w budę od asrocka, byłaby cisza, i obudowa ładna, i napęd dvdr w komplecie Wink
 
ghost123
W biosach asrocka masz funkcje coo & quiet. Jak to wlaczysz pojawia sie ustawienie wentylatora na auto lub na full zmien na manual i wtedy masz do wybrania 9 poziomow pracy. Ja ustawiam z regoly na 4 tak phenoma, athlona jak i iona. Wentylatowa prawie nie slychac, a nie zauwazylem nigdzie problemow z temperatura.
 
SynC
właśnie zaktualizowałem bios, się okazało że w sierpniu wyszedł nowy,

zaraz sprawdzę tą opcję
 
Przejdź do forum
Zaloguj
Wprowadź adres e-mail lub nazwę użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Zapomniałeś/aś hasła?
Aktualnie online
· Gości online: 9

· Użytkowników online: 1
pedro

· Łącznie użytkowników: 24,115
· Najnowszy użytkownik: Ja
Czat
Musisz się zalogować, aby opublikować wiadomość.

Adooni
26-04-2024 14:41
jaki router RMerlin nie pociagne, tomato/ openwrt tak non hilink,

tamtosiamto
23-04-2024 12:35
modem bez smilocka?

man1
22-04-2024 23:27
Czy próbował ktoś uzywac karty voice (z nolimit GB) od tmobile w modemie /routerze? Da się jakoś to zrobić? Bo u mnie neta brak. E3372 Sad

tamtosiamto
31-03-2024 12:54
Wesolego jajka wszytskim forumowiczom Grin

tamtosiamto
28-03-2024 23:24
tak, tak zgadza sie, ale ja pytam o wykluczenie noda na guest network w first set, i to nie dziala

Adooni
24-03-2024 13:16
Guest network is currently designed to allow the first set of each band (2.4G, 5G, 5G-1) available to the AiMesh node

tamtosiamto
24-03-2024 03:03
ale w 1 jest opcja do wyboru - dla calej sieci albo rutera only i wlasnie o tym mowie, ze nie dziala

Adooni
23-03-2024 16:31
w dokumencie asusa jest ze wlasnie dla 1 ma dzialac na nodach tez

tamtosiamto
23-03-2024 15:39
tak, ale nie zmienia to faktu, ze w pierwszej nie dziala wylaczanie aimesh dla goscinnej( a powinno), czyli jest jakis bug. Mam start soft, bo to dsl-ac68 ktory nie jest juz updateowany

Adooni
22-03-2024 18:07
nie, 1 wsza bedzie wszedzie trzeba 2ga zrobic dla kazdego pasma te nie sa przenoszone

71,563,189 unikalnych wizyt