18 Maja 2024 10:50:19
Nawigacja
· Strona Główna
· Forum

· Tomato by Shibby
· FreshTomato


Wątki na forum
Najnowsze dyskusje
· [Howto] Xpenology na...
· Takedown 2000
· [HOWTO] Kompilacja "...
· nju swiatło pytania
· konfiguracja router ...
· Asus TUF-AX3000_V2 p...
· Jaki router kupić? ...
· Szukam zaproszenia n...
· dodatkowe złącza s...
· RT-N18U - nie można...
· [MOD] Tomato64 (x86-64)
· Firewall nie zawsze ...
· [MOD] FreshTomato-AR...
· Optware na CIFS
· RT-AX56U - Status kl...
· [MOD] FreshTomato-MI...
· Multiroom N z wykorz...
· [S] Asus RT-AC68U E1
· [S] ASUS RT-AC68U
· Rozłączanie klient...
Najpopularniejsze obecnie wątki
· [Howto] Xpenology... [30]
Ankieta
Jaki procesor posiada twój router?

Broadcom MIPSEL
Broadcom MIPSEL
36% [151 głosów]

Broadcom ARM
Broadcom ARM
52% [216 głosów]

Atheros
Atheros
5% [22 głosów]

Marvell
Marvell
1% [4 głosów]

Ralink
Ralink
1% [3 głosów]

Intel/AMD/VIA
Intel/AMD/VIA
1% [5 głosów]

Żaden z powyższych
Żaden z powyższych
4% [15 głosów]

Ogółem głosów: 416
Musisz zalogować się, aby móc zagłosować.
Rozpoczęto: 02/02/2015 09:38
Twoje IP
3.142.68.54
Zobacz wątek
OpenLinksys » :: PORTAL :: » Testy i recenzje
 Drukuj wątek
Testy ITX-ów - zalety, wady, przemyślenia...
shibby
no niee, bo zotaca to mam i teraz Wink

Poprostu od zawsze mam takie zdanie ze intel + nvidia to zdecydowanie lepsze polaczenie niz amd + ati, co widac jezeli chodzi o wsparcie roznych programow i gier.

Co do nieprzemyslanej konstrukcji to juz nie o chlodzenie sie rozchodzi tylko o problemy z HDMI a tu juz takiej oczywistej winy zotaca bym nie widzial.
Proxmox VE: i7-7700T, 64GB RAM, 3x2TB SSD, 1x1TB SSD, 512GB NVMe, Intel X710-DA2 SFP+
VM Router: OpenWRT 22.03.4
VM NAS: Synology DS920+
VM VPS: Debian, WWW, Home Assistant
Switch: Netgear MS510TXPP
Switch: Ubiquiti USW-Flex-mini - szt. 2
Wi-Fi: Ubiquiti U6-Lite - szt. 2
 
renovatio
Shibby

Masz rację, nie da się nic znaleźć w tym przedziale cenowym co byłoby konkurencją dla Zotac IONITX-A-E.

ghost123
Ponieważ jest to nowy sprzęcik jestem przekonany na 99% że pod Linuchem będą problemy. Konfiguracja zapowiada się bardzo fajnie, ale uważam że trzeba będzie poczekać tak aby przelicznik cena/jakość był opłacalny dla zwykłego śmiertelnika.
 
b3rok
Witam,
zamierzam kupić "komputerek" (ITX) do odtwarzania filmów HD. Brałem pod uwagę tradycyjne odtwarzacze sieciowe (Popcorn, Extreamer), ale zawsze znalazło się coś co dyskwalifikowało produkt w moich oczach (zazwyczaj brak wsparcia dla TXT). Mam parę pytań:

1. Na jakim systemie operacyjnym/oprogramowaniu pracuje Wasz sprzęcik? Bo zastanawiam się jak to w praktyce będzie wyglądać - tzn. chcę obejrzeć film to włączam kompa, Windows się odpala 2 min ; ), potem odpalam program i wybieram film? Np. na moim starym Xboxie było to szybko i sprawnie, bo XBMC (XboxMediaCenter) był Dashbordem (głównym systemem). Odpalałem Xboxa i po 30 sek. mogłem w XBMC wybrać film (czy to z HDD, czy z sieci lokalnej) i oglądać.

2. Jaka konfiguracja, płyta główna? Na ION czy ION2, a może coś innego?

3. Interesuje mnie radio na N, gigabitowy port sieciowy, hdmi, obsługa pilota, energooszczędność i małe wymiary. I w miarę możliwości pasywne chłodzenie (mam nadzieje, że taki konfig to "nie tylko w Erze" ).

4. Komputerek będzie służył do oglądania filmów: FullHD, divx, xvid. Nie będzie pracował 24h/dobę - do tego celu mam NAS - Synology DS210j.

5. Nie potrzebuje napedu DVD/BR
Edytowany przez b3rok dnia 23-02-2011 13:31
I. Huawei HG8240 + 1x Netgear r7000 @FreshTomato + Synology DS1512+
II. TP-Link TL-WDR4300 @Obsy OpenWRT Gargoyle
III. TP-Link TL-WDR3600 @Obsy OpenWRT Gargyle
 
anonim747874734

Cytat

b3rok napisał(a):
Witam,
zamierzam kupić "komputerek" (ITX) do odtwarzania filmów HD. Brałem pod uwagę tradycyjne odtwarzacze sieciowe (Popcorn, Extreamer), ale zawsze znalazło się coś co dyskwalifikowało produkt w moich oczach (zazwyczaj brak wsparcia dla TXT). Mam parę pytań:

1. Na jakim systemie operacyjnym/oprogramowaniu pracuje Wasz sprzęcik? Bo zastanawiam się jak to w praktyce będzie wyglądać - tzn. chcę obejrzeć film to włączam kompa, Windows się odpala 2 min ; ), potem odpalam program i wybieram film? Np. na moim starym Xboxie było to szybko i sprawnie, bo XBMC (XboxMediaCenter) był Dashbordem (głównym systemem). Odpalałem Xboxa i po 30 sek. mogłem w XBMC wybrać film (czy to z HDD, czy z sieci lokalnej) i oglądać.

2. Jaka konfiguracja, płyta główna? Na ION czy ION2, a może coś innego?

3. Interesuje mnie radio na N, gigabitowy port sieciowy, hdmi, obsługa pilota, energooszczędność i małe wymiary. I w miarę możliwości pasywne chłodzenie (mam nadzieje, że taki konfig to "nie tylko w Erze" ).

4. Komputerek będzie służył do oglądania filmów: FullHD, divx, xvid. Nie będzie pracował 24h/dobę - do tego celu mam NAS - Synology DS210j.


1.ja używam linuxa (ubuntu minimal + xbmc, swgo czasu minta jak przeglądałem na nim internet);shibby na swoim ion'nie ma windoze i nie narzeka - tylko czas startu maszyny inny Smile moj jest gotowy do grania po ok. 30sek. a windowsy i nawet półtorej minuty potrafią się podnosić :/
2.ION
3.nie tylko w erze Smile np w nettopie asrocka - mam i posiada wszystko co wymieniłeś oprócz wifi n ale dongla można dokupić za grosze...
4.do tego celu moim zdaniem jest stworzona platforma ion Smile
 
rafee
http://skroc.pl/xtreamerhtpc

Zerknij jeszcze na zapowiadany produkt.
 
b3rok
@house Wow to się nazywa szybka i pełna odpowiedź - dzięki!. eNka na USB, że też na to nie wpadłem Smile.

W takim razie co Ci się nie podoba w Twoim Asrocku? Co byś zmienił, dodał, poprawił?

@rafee - lookam.
[Dopisano parę min później]
WOW bardzo ciekawe rozwiązanie, ale zanim premiera dotrze do PL to pewnie jeszcze trochę czasu minie.
Edytowany przez b3rok dnia 23-02-2011 14:00
I. Huawei HG8240 + 1x Netgear r7000 @FreshTomato + Synology DS1512+
II. TP-Link TL-WDR4300 @Obsy OpenWRT Gargoyle
III. TP-Link TL-WDR3600 @Obsy OpenWRT Gargyle
 
anonim747874734

Cytat

b3rok napisał(a):
W takim razie co Ci się nie podoba w Twoim Asrocku? Co byś zmienił, dodał, poprawił?


absolutnie nic. jestem z niego baaaardzo zadowolony Smile może dysk większy by się przydał... Smile
 
shibby
a moze jednak juz ION2 Wink
Proxmox VE: i7-7700T, 64GB RAM, 3x2TB SSD, 1x1TB SSD, 512GB NVMe, Intel X710-DA2 SFP+
VM Router: OpenWRT 22.03.4
VM NAS: Synology DS920+
VM VPS: Debian, WWW, Home Assistant
Switch: Netgear MS510TXPP
Switch: Ubiquiti USW-Flex-mini - szt. 2
Wi-Fi: Ubiquiti U6-Lite - szt. 2
 
ghost123
Ja dalej będę obstawał za AMD.
Mam w domu ASRocki A330ION i E350M1 na windowsach 7 i muszę powiedzieć że AMD jestem zachwycony.
Obydwa to komputery córek służą do internetu, gier typu barbie, narnia, harry potter oraz do filmow HD ale możliwości AMD są zdecydowanie większe.
Dlatego w najbliższym czasie pozbędę się IONa i kupie prawdopodobnie to: http://pclab.pl/news44937.html i to: http://allegro.pl/najmniejsza-obudowa...70352.html
 
eRd
Tak wygląda Zotac HD-ID11 po kilkugodzinnej grze w Battlefielda Bad Company 2 Smile Wystarczy ułożyć urządzenie w poziomie, zdjąć górę obudowy dorobić jakąś stalową płytę do tego i można obiady gotować Grin
images39.fotosik.pl/709/3b6e697c89aabf0em.jpg
WRT54GL v 1.1 Tomato Firmware 1.28.0005 108 ND VPN + 11 użyszkodników na kablu + 1 wifi Wink
Netgear WNR3500L v1 @500MHz Tomato Firmware 1.28.0000 MIPSR2-108 K26 USB BTgui-VPN
PAP2T soft 5.1.6 LS / IPFON
Zotac HD-ID11 (ION2),
 
sasukepl
to moj lapek pod windowsem grzeje sie do 98oC(sama praca systemu) i to na dodatek 2 rzenie maja taka temperature, a latem szkoda gadać. pod linuchem temp ok 40 - 50oC.
Asus RT-AC3200 Tomato shibby 140
Wouxun KG-UVD1P w celu nas?uchu wiecie czegoSmile
 
nethaker
Wyczyść go i podmień pastę Smile

Przy takiej temperaturze już throttling działa.
Netgear WNR-3500L @Tomato 1.28.0905 MIPSR2-065V K26 USB Mega
Hitachi 60 GB 2.5" USB2.0 ext3
 
eRd
@nethaker
Mówisz to z własnego doświadczenia żeby tak zrobić czy tylko są to teoretyczne rozważania? Wydaje mi się, że zmiana pasty nie pomoże, bo zwyczajnie chłodzenie jest mizerne, a obudowa tak zamknięta, że tak czy inaczej grzać się będzie.
WRT54GL v 1.1 Tomato Firmware 1.28.0005 108 ND VPN + 11 użyszkodników na kablu + 1 wifi Wink
Netgear WNR3500L v1 @500MHz Tomato Firmware 1.28.0000 MIPSR2-108 K26 USB BTgui-VPN
PAP2T soft 5.1.6 LS / IPFON
Zotac HD-ID11 (ION2),
 
nethaker
Będzie się również grzać, ale nie w takim stopniu jak grzeje mu się obecnie. 98'C to temperatura przy której procesor może i najprawdopodobniej zwalnia. Jakikolwiek by to nie był komputer to jest to minimum około 20'C za dużo.

Nie jestem w stanie określić na podstawie tego co napisał, czy np. wentylator nie jest zużyty. Ale gruntowne odkurzenie, wyczyszczenie z resztek pasty/thermopada i zaaplikowanie nowej, np. AS5, czy innej da DUŻE i WARTE ZACHODU efekty.

Siedzę trochę lat w desktopach i trochę lat w laptopach i mówię to z własnego doświadczenia.
Netgear WNR-3500L @Tomato 1.28.0905 MIPSR2-065V K26 USB Mega
Hitachi 60 GB 2.5" USB2.0 ext3
 
sasukepl
Dostałem tego laptopka,a dokładnie Toshiba Satellite P105-S6157 2GHz z dwa lata temu.Od nowego tak miał.Z tego co się dowiedziałem to po pierwsze ma felerny układ chłodzący na taki procek. Odprowadza jednym radiatorem ciepło z vga i procka.Po drugie większość otworów odprowadzających ciepło jest w dolnej pokrywie.

A czemu po odpaleniu linuxa normalną ma temperaturę,a po odpaleniu windy 98oC
Asus RT-AC3200 Tomato shibby 140
Wouxun KG-UVD1P w celu nas?uchu wiecie czegoSmile
 
anonim747874734

Cytat

sasukepl napisał(a):
A czemu po odpaleniu linuxa normalną ma temperaturę,a po odpaleniu windy 98oC


bo moze pingwin dobrze obsluguje intel speedstep ? a w okienkach masz driver od tego zainstalowany ?
 
sasukepl
Nie mam
Asus RT-AC3200 Tomato shibby 140
Wouxun KG-UVD1P w celu nas?uchu wiecie czegoSmile
 
anonim747874734

Cytat

sasukepl napisał(a):
Nie mam


a widzisz zmiany zegara cpu na linuchu ? moze windows bez drivera leci na 100% mocy non stop :/
 
sasukepl
zużycie cpu pod linuxem to ok 22%, a na winie 40-60%
Asus RT-AC3200 Tomato shibby 140
Wouxun KG-UVD1P w celu nas?uchu wiecie czegoSmile
 
branetre
Witam Odnośnie tematu płyt ZOTAC-A-E mam problem z wyjściem dvi (nie działa) Kabel z jednej strony ma vga i to wchodzi do monitora LG FLATRON W1934S a z drugiej strony dvi i to wchodzi do płyty Wiem że kabel jest sprawny bo sprawdziłem go dziś na innym komputerze Wyjście vga na płycie poprawnie podaje sygnał do monitora Martwie się tym że to jakaś usterka na płycie (mam ją od wczoraj) Macie jakieś pomysły odnośnie tego problemu ? Może trzeba coś w biosie przestawić Mam słabe doświadczenie z amibiosem Proszę o pomoc.
 
Przejdź do forum
Zaloguj
Wprowadź adres e-mail lub nazwę użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Zapomniałeś/aś hasła?
Aktualnie online
· Gości online: 41

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 24,115
· Najnowszy użytkownik: Ja
Czat
Musisz się zalogować, aby opublikować wiadomość.

tamtosiamto
12-05-2024 18:22
Ma ktos sim Plus lub Plush? Mam kod to terabajta danych na 30 dni z blikomanii Smile

RaTaJ
10-05-2024 15:43
Czy intel n100 4x 3,40Ghz z Intel HD i DDR5 byłby dobry, widziałem za 550zł z 8gb ram i ssd 512gb?

Adooni
26-04-2024 14:41
jaki router RMerlin nie pociagne, tomato/ openwrt tak non hilink,

tamtosiamto
23-04-2024 12:35
modem bez smilocka?

man1
22-04-2024 23:27
Czy próbował ktoś uzywac karty voice (z nolimit GB) od tmobile w modemie /routerze? Da się jakoś to zrobić? Bo u mnie neta brak. E3372 Sad

tamtosiamto
31-03-2024 12:54
Wesolego jajka wszytskim forumowiczom Grin

tamtosiamto
28-03-2024 23:24
tak, tak zgadza sie, ale ja pytam o wykluczenie noda na guest network w first set, i to nie dziala

Adooni
24-03-2024 13:16
Guest network is currently designed to allow the first set of each band (2.4G, 5G, 5G-1) available to the AiMesh node

tamtosiamto
24-03-2024 03:03
ale w 1 jest opcja do wyboru - dla calej sieci albo rutera only i wlasnie o tym mowie, ze nie dziala

Adooni
23-03-2024 16:31
w dokumencie asusa jest ze wlasnie dla 1 ma dzialac na nodach tez

72,071,439 unikalnych wizyt