18 Maja 2024 13:01:52
Nawigacja
· Strona Główna
· Forum

· Tomato by Shibby
· FreshTomato


Wątki na forum
Najnowsze dyskusje
· [Howto] Xpenology na...
· Takedown 2000
· [HOWTO] Kompilacja "...
· nju swiatło pytania
· konfiguracja router ...
· Asus TUF-AX3000_V2 p...
· Jaki router kupić? ...
· Szukam zaproszenia n...
· dodatkowe złącza s...
· RT-N18U - nie można...
· [MOD] Tomato64 (x86-64)
· Firewall nie zawsze ...
· [MOD] FreshTomato-AR...
· Optware na CIFS
· RT-AX56U - Status kl...
· [MOD] FreshTomato-MI...
· Multiroom N z wykorz...
· [S] Asus RT-AC68U E1
· [S] ASUS RT-AC68U
· Rozłączanie klient...
Najpopularniejsze obecnie wątki
· [Howto] Xpenology... [30]
Ankieta
Jaki procesor posiada twój router?

Broadcom MIPSEL
Broadcom MIPSEL
36% [151 głosów]

Broadcom ARM
Broadcom ARM
52% [216 głosów]

Atheros
Atheros
5% [22 głosów]

Marvell
Marvell
1% [4 głosów]

Ralink
Ralink
1% [3 głosów]

Intel/AMD/VIA
Intel/AMD/VIA
1% [5 głosów]

Żaden z powyższych
Żaden z powyższych
4% [15 głosów]

Ogółem głosów: 416
Musisz zalogować się, aby móc zagłosować.
Rozpoczęto: 02/02/2015 09:38
Twoje IP
3.145.204.201
Zobacz wątek
OpenLinksys » :: PORTAL :: » Testy i recenzje
 Drukuj wątek
Testy ITX-ów - zalety, wady, przemyślenia...
shibby
5400
Proxmox VE: i7-7700T, 64GB RAM, 3x2TB SSD, 1x1TB SSD, 512GB NVMe, Intel X710-DA2 SFP+
VM Router: OpenWRT 22.03.4
VM NAS: Synology DS920+
VM VPS: Debian, WWW, Home Assistant
Switch: Netgear MS510TXPP
Switch: Ubiquiti USW-Flex-mini - szt. 2
Wi-Fi: Ubiquiti U6-Lite - szt. 2
 
krzych
shibby pisałeś że porty ukryte pod przednim panelem w M350 wykorzystujesz do wpięcia nadajnika do pilota + klawiatura/mysz. W jaki sposób podłączasz zatem zewnętrzne nośniki? usb na tylnym panelu + przedłużka czy może kopiujesz po sieci? Przedni panel chyba nie nadaje się do częstego zdejmowania w celu podłączania dysków usb?

W przypadku utrudnionego dostępu do obudowy, każdorazowe odsuwanie żeby podłączyć pamięć zewnętrzną może być nieco kłopotliwe.

Pozdrawiam
 
shibby

Cytat

Przedni panel chyba nie nadaje się do częstego zdejmowania w celu podłączania dysków usb?


zeby zdjac przedni panel musisz zdjac obudowe.
Mi sie podoba to ze sa ukryte i mozna latwo schowac urzadzenia radiowe jak BT, karte wifi, odbiornik do pilota lub myszki i klawiatury.

Ogolnie to nie podlaczam zewnetrznych nosnikow. Co potrzebuje to wypalam (nagrywarka od notebooka w obudowie na usb) albo ciagne po sieci. Czasami jak potrzebuje podpiac pena to uzywam przedluzki usb.
Proxmox VE: i7-7700T, 64GB RAM, 3x2TB SSD, 1x1TB SSD, 512GB NVMe, Intel X710-DA2 SFP+
VM Router: OpenWRT 22.03.4
VM NAS: Synology DS920+
VM VPS: Debian, WWW, Home Assistant
Switch: Netgear MS510TXPP
Switch: Ubiquiti USW-Flex-mini - szt. 2
Wi-Fi: Ubiquiti U6-Lite - szt. 2
 
krzych
Po wszystkich przemyśleniach ostatecznie dokonałem zakupu:
Zotac IONITX B-E
M350
PicoPSU 90W
Goodram DDR2 2GB 800MHz
Samsung 2,5" 500GB 5400

Zestaw udało się złożyć bez problemu. Niedługo postaram się napisać coś więcej o sprzęcie i moich wrażeniach, tymczasem obecnie koncentruje się na instalacji i konfiguracji softu oraz testowaniu wydajności i stabilności. Jak na razie najbardziej niepokoi mnie wysoka temperatura procesora - 70 - 85 stopni (dysk 40) w zależności od obciążenia (nie testowałem jeszcze odtwarzania filmów HD). Wszystko chłodzone jest pasywnie, sprzęt stoi u mnie na biurku, nie zaobserwowałem żadnych oznak niestabilności (żadnych resetów itp.). Czy taka temperatura to norma w przypadku tej konstrukcji czy może coś jest nie tak? Jak to wygląda u innych posiadaczy ION'ów?

Pozdrawiam
 
Adik
Próbowałeś przełożyć uchwyt z dyskiem twardym do drugiej pozycji (tak, aby dysk nie był nad procesorem)? Jeśli masz wentylatorek np. 40x10mm skieruj go tak, aby nawiew był z przodu lub z boku i sprawdź temperatury. Z tego co pamiętam na Zotac'u F-E Dual Core tak wysokich temperatur raczej nie notowaliśmy.
Edytowany przez Adik dnia 20-11-2010 22:40
ITX-Sklep.pl - miniPC - komputery jutra | DeltaKOMP - us?ugi informatyczne - Lubicz, Brzoz?wka, Toru?
 
krzych
Dysk przykręcony jest po przeciwnej stronie (nie nad radiatorem).
Zamieściłem kilka zdjęć.

w5net.internetdsl.pl/img/HWmonitor.png

w5net.internetdsl.pl/img/taskmgr.png

w5net.internetdsl.pl/img/cpuz.png

[url=http://w5net.internetdsl.pl/img/img019.jpg]
w5net.internetdsl.pl/img/img019_min.jpg[/url]

[url=http://w5net.internetdsl.pl/img/img077.jpg]
w5net.internetdsl.pl/img/img077_min.jpg[/url]



w5net.internetdsl.pl/img/img078_min.jpg

Spróbuje zrobić update biosu, sprawdzę temp w biosie, zainstaluje windows XP. Na razie wszystko pracuje na Windows Server 2003, może tutaj jest jakiś problem.

Pozdrawiam
 
shibby

Cytat

Jak na razie najbardziej niepokoi mnie wysoka temperatura procesora - 70 - 85 stopni


nic sie nie boj. Ja mam N330 podkreconego do 2GHz i dziala pasywnie Smile Na B-E tez krecilem procka N230 do 2GHz i byl stabilnty jak skala.

Obudowa M350 jest rewelacyjna. Bardzo przewiewna i cała metalowa a to bardzo pomaga w oddawaniu ciepła.

zaraz sprawdze u siebie tylko niech sie nagrzeje bo byl wylaczony Smile

//edit w calkowitym spoczynku mam:
core0 - 66st
core1 - 74st
gpu - 68st
Edytowany przez shibby dnia 21-11-2010 09:22
Proxmox VE: i7-7700T, 64GB RAM, 3x2TB SSD, 1x1TB SSD, 512GB NVMe, Intel X710-DA2 SFP+
VM Router: OpenWRT 22.03.4
VM NAS: Synology DS920+
VM VPS: Debian, WWW, Home Assistant
Switch: Netgear MS510TXPP
Switch: Ubiquiti USW-Flex-mini - szt. 2
Wi-Fi: Ubiquiti U6-Lite - szt. 2
 
krzych
Zrobiłem update biosu do najnowszego, wydaje mi się ze odczyty trochę spadły do 65 - 75 (w biosie podobnie), jednak może po prostu nie zdążył się dobrze rozgrzać. Przy temp ~65 stopni spokojnie mogę dotknąć ręką radiatora, przy 75 też ale już trochę parzy.

Zaobserwowałem jeszcze jedną dziwną rzecz - wyłączanie się niektórych portów USB. Podłączone klawiatura i myszka nie działały, po zmianie portu lub restarcie działały (raz zdarzyło się tak że tylko niektóre klawisze na klawiaturze nie działały). Po aktualizacji biosu, jak na razie sytuacja się nie powtórzyła.

Dzisiaj jeszcze będę dalej testował, zainstaluje w końcu XP.

Pozdrawiam
 
shibby
w sterownikach wylacz "ptaszka" przy oszczedzaniu energii. Nazywa sie to cos na styl: pozwol systemowi na wylaczenie tego urzadzenia w celu oszczedzianai energii.

Sprawdz sterowniki wszystkich urzadzen usb jak i samych kontrolerow usb.
Proxmox VE: i7-7700T, 64GB RAM, 3x2TB SSD, 1x1TB SSD, 512GB NVMe, Intel X710-DA2 SFP+
VM Router: OpenWRT 22.03.4
VM NAS: Synology DS920+
VM VPS: Debian, WWW, Home Assistant
Switch: Netgear MS510TXPP
Switch: Ubiquiti USW-Flex-mini - szt. 2
Wi-Fi: Ubiquiti U6-Lite - szt. 2
 
nerio88
Nadciąga nowa platforma:
http://pccentre.pl/news/show/Pierwsza...n/id=22551

Mam nadzieję, że ktoś dorwie to w swoje ręce i gruntownie przetestuje Smile
Edytowany przez nerio88 dnia 09-12-2010 15:47
 
eRd
18W jakiegoś niesamowitego wrażenia na mnie nie robi Wink Ciekawy jestem natomiast wydajności.
WRT54GL v 1.1 Tomato Firmware 1.28.0005 108 ND VPN + 11 użyszkodników na kablu + 1 wifi Wink
Netgear WNR3500L v1 @500MHz Tomato Firmware 1.28.0000 MIPSR2-108 K26 USB BTgui-VPN
PAP2T soft 5.1.6 LS / IPFON
Zotac HD-ID11 (ION2),
 
wielkilol
To mój pierwszy post tutaj, więc przede wszystkim: Witam Smile
W najbliższym czasie czeka mnie kilka branżowych zakupów i naprawdę cieszę się, że trafiłem na to forum.
Jako że przeprowadzam się do nowego mieszkania, to chciałem przy okazji zaprojektować sobie nową sieć. Napewno skorzystam z rad dotyczących routerów itp., ale tym razem chciałem się skonsultować w wątku itx.
Mam obecnie stary serwerek na linuxie (apache, php, ftp, transmission i całkiem spore bazy na postgesie) ustawiony na starym dellu celeron 1.7ghz, 1,5gb ramu.
Chciałem ten zestaw trochę odświeżyć i myślałem o czymś na atomie. Napewno zyskałbym na prądzie ale pytanie jak "pi * drzwi" procentowo wyglądałaby moc jakiejś nowej platformy w stostunku do tego co teraz mam? Chciałbym uruchomić więcej funkcji NASowych, dlna, interfejs 1gbit, jakiegoś prostego truecrypta, zapis danych z kamerki ip... Czy Atom w ogóle podoła czy polecalibyście coś innego?
 
shibby
dwurdzeniony + HT... raczej nie powinno byc problemow.
Proxmox VE: i7-7700T, 64GB RAM, 3x2TB SSD, 1x1TB SSD, 512GB NVMe, Intel X710-DA2 SFP+
VM Router: OpenWRT 22.03.4
VM NAS: Synology DS920+
VM VPS: Debian, WWW, Home Assistant
Switch: Netgear MS510TXPP
Switch: Ubiquiti USW-Flex-mini - szt. 2
Wi-Fi: Ubiquiti U6-Lite - szt. 2
 
shibby
Mała galeria mojego maleństwa

openlinksys.info/images/ion_shibby/1.jpg

openlinksys.info/images/ion_shibby/2.jpg

openlinksys.info/images/ion_shibby/3.jpg

openlinksys.info/images/ion_shibby/4.jpg

openlinksys.info/images/ion_shibby/5.jpg

openlinksys.info/images/ion_shibby/6.jpg

openlinksys.info/images/ion_shibby/7.jpg

openlinksys.info/images/ion_shibby/8.jpg

openlinksys.info/images/ion_shibby/9.jpg

openlinksys.info/images/ion_shibby/10.jpg

openlinksys.info/images/ion_shibby/11.jpg
Proxmox VE: i7-7700T, 64GB RAM, 3x2TB SSD, 1x1TB SSD, 512GB NVMe, Intel X710-DA2 SFP+
VM Router: OpenWRT 22.03.4
VM NAS: Synology DS920+
VM VPS: Debian, WWW, Home Assistant
Switch: Netgear MS510TXPP
Switch: Ubiquiti USW-Flex-mini - szt. 2
Wi-Fi: Ubiquiti U6-Lite - szt. 2
 
renovatio
Witam

Powoli szykuję się do zakupu domowego serwerka/media center/NAS, ponieważ przejrzałem forum i nie znalazłem odpowiedzi jaka płyta oraz podzespoły będą najlepsze zwracam się do was o pomoc.

Jakie mam oczekiwania, przemyślenia:
*Serwer będzie włączony 24h/na dobę - tak więc musi być dość energooszczędny
*Podpięty skrętką aby wydusić z niego w miarę dobry transfer z dysków (wbudowane wifi niekoniecznie, dostęp bezprzewodowy zapewni AP)
*Ściąganie z serwerów HTTP (hotfile, rapid itp..), backup zdjęć dokumentów filmów, serwer FTP, różniaste inne eksperymenciki)
*Będzie podłączony do TV kablem HDMI - jeżeli będzie miał możliwość odtwarzania fullHD to bym się cieszył.
*Będzie stał w pokoju - pasywne chłodzenie mile widziane, lub jakieś ciche.
*Dysk 2,5 500GB potem drugie 500GB

Shibby
Płyta którą masz to Zotac IONITX-A-E? tylko nie widzę wystającej antenki od wifi?
Całkiem fajna to obudowa, to na 8 zdjęciu to tak fabrycznie wyprowadzony port USB? Jest jakaś alternatywa dla twojej płyty która spełniałaby moje oczekiwanie ale niekoniecznie z wifi i ciut tańsza? Urządzenie masz włączone 24h na dobę?
 
eRd
Moim zdaniem do takich zadań idealnie nadaje się Zotac taki jak ma shibby, bo po pierwsze jest chłodzony pasywnie, po drugie można go podkręcić do 2GHz, po trzecie daje możliwość rozbudowy np. do kolejnego dysku, po czwarte ma już wszystko co potrzeba, łącznie z zasilaczem i WiFi, po piąte odtwarza Full HD. Do tego dobrą, dobrze wentylowaną obudowę i sprawdzi się w 100%.

Co do gniazda wifi jest widoczne na zdjęciu z portami jako pierwsze w prawym górnym rogu (złote), a zaraz pod nim jest gniazdo zasilacza, który już dostajemy w komplecie i nie trzeba już kombinować z picoPSU itp.
WRT54GL v 1.1 Tomato Firmware 1.28.0005 108 ND VPN + 11 użyszkodników na kablu + 1 wifi Wink
Netgear WNR3500L v1 @500MHz Tomato Firmware 1.28.0000 MIPSR2-108 K26 USB BTgui-VPN
PAP2T soft 5.1.6 LS / IPFON
Zotac HD-ID11 (ION2),
 
shibby

Cytat

Płyta którą masz to Zotac IONITX-A-E? tylko nie widzę wystającej antenki od wifi?
Całkiem fajna to obudowa, to na 8 zdjęciu to tak fabrycznie wyprowadzony port USB? Jest jakaś alternatywa dla twojej płyty która spełniałaby moje oczekiwanie ale niekoniecznie z wifi i ciut tańsza? Urządzenie masz włączone 24h na dobę?


tak to A-E, antenke wifi mam odkręconą bo nie uzywam na nim wifi (widać złote złącze po prawej stronie nad złączem zasilania).

Tak to na 8 zdjęciu to dwa przełamane złącza usb, ktore zakrywa się przednim panelem. Idealnie nadaje się na odbiorniki do klawiatury, myszki, pilota itd Wink

Cos tanszego? nie warto. Za najtanszy model B-E bez zasilacza, wifi i z jedno rdzeniowym prockiem musisz dac ok 400zł. Do tego 200zł za picoPSU to masz 600. A tu za 670zł

Cytat

http://allegro.pl/zotac-ion-ionitx-a-e-intel-atom-330-1-6g-mini-itx-i1449133120.html

masz taki model jak ja mam a wiec wifi, zasilaczem, dual-corem i opcjonalnym wiatraczkiem na procesor (ktory notabene tez jest cichy).

ION chodzi u mnie roznie. Raz potrafi chodzic tydzien a kolejny tydzien byc wylaczony Wink
Proxmox VE: i7-7700T, 64GB RAM, 3x2TB SSD, 1x1TB SSD, 512GB NVMe, Intel X710-DA2 SFP+
VM Router: OpenWRT 22.03.4
VM NAS: Synology DS920+
VM VPS: Debian, WWW, Home Assistant
Switch: Netgear MS510TXPP
Switch: Ubiquiti USW-Flex-mini - szt. 2
Wi-Fi: Ubiquiti U6-Lite - szt. 2
 
ghost123
A ja bym wybrał to : http://www.asus.com/product.aspx?P_ID...templete=2 oczywiście jak już wie w sklepach pojawi. Cała platforma powinna być bardziej energooszczędna od IONa. Rdzenie procesora szybsze od atoma. Grafika porównywalna, z tym że obsługuje Dx11 z całym jego błogosławieństwem (jest nadzieja na rozwój aplikacji gdzie GPU przejmuje niektóre funkcje CPU). Jedyny mankament na dziej dzisiejszy to mniejsze wsparcie niż ION (no ale Zacate to zupełnie nowy produkt)
 
shibby
Raz juz ATI@AMD miałem - podziękuje Wink Jakoś AMD@NVIDIA bardziej do mnie przemawia.
Proxmox VE: i7-7700T, 64GB RAM, 3x2TB SSD, 1x1TB SSD, 512GB NVMe, Intel X710-DA2 SFP+
VM Router: OpenWRT 22.03.4
VM NAS: Synology DS920+
VM VPS: Debian, WWW, Home Assistant
Switch: Netgear MS510TXPP
Switch: Ubiquiti USW-Flex-mini - szt. 2
Wi-Fi: Ubiquiti U6-Lite - szt. 2
 
ghost123
NEO II to nie Zacate.
Inaczej mógłbyś napisać "Raz już ZOTACA miałem - podziękuje" bo to wyło bardziej z nieprzemyślanej konstrukcji ZOTACA właśnie Pfft
 
Przejdź do forum
Zaloguj
Wprowadź adres e-mail lub nazwę użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Zapomniałeś/aś hasła?
Aktualnie online
· Gości online: 37

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 24,115
· Najnowszy użytkownik: Ja
Czat
Musisz się zalogować, aby opublikować wiadomość.

tamtosiamto
12-05-2024 18:22
Ma ktos sim Plus lub Plush? Mam kod to terabajta danych na 30 dni z blikomanii Smile

RaTaJ
10-05-2024 15:43
Czy intel n100 4x 3,40Ghz z Intel HD i DDR5 byłby dobry, widziałem za 550zł z 8gb ram i ssd 512gb?

Adooni
26-04-2024 14:41
jaki router RMerlin nie pociagne, tomato/ openwrt tak non hilink,

tamtosiamto
23-04-2024 12:35
modem bez smilocka?

man1
22-04-2024 23:27
Czy próbował ktoś uzywac karty voice (z nolimit GB) od tmobile w modemie /routerze? Da się jakoś to zrobić? Bo u mnie neta brak. E3372 Sad

tamtosiamto
31-03-2024 12:54
Wesolego jajka wszytskim forumowiczom Grin

tamtosiamto
28-03-2024 23:24
tak, tak zgadza sie, ale ja pytam o wykluczenie noda na guest network w first set, i to nie dziala

Adooni
24-03-2024 13:16
Guest network is currently designed to allow the first set of each band (2.4G, 5G, 5G-1) available to the AiMesh node

tamtosiamto
24-03-2024 03:03
ale w 1 jest opcja do wyboru - dla calej sieci albo rutera only i wlasnie o tym mowie, ze nie dziala

Adooni
23-03-2024 16:31
w dokumencie asusa jest ze wlasnie dla 1 ma dzialac na nodach tez

72,075,792 unikalnych wizyt