02 Maja 2024 17:18:39
Nawigacja
· Strona Główna
· Forum

· Tomato by Shibby
· FreshTomato


Wątki na forum
Najnowsze dyskusje
· nju swiatło pytania
· konfiguracja router ...
· Asus TUF-AX3000_V2 p...
· Jaki router kupić? ...
· Szukam zaproszenia n...
· [Howto] Xpenology na...
· dodatkowe złącza s...
· RT-N18U - nie można...
· [MOD] Tomato64 (x86-64)
· Firewall nie zawsze ...
· [MOD] FreshTomato-AR...
· Optware na CIFS
· RT-AX56U - Status kl...
· [MOD] FreshTomato-MI...
· Multiroom N z wykorz...
· [S] Asus RT-AC68U E1
· [S] ASUS RT-AC68U
· Rozłączanie klient...
· serwer VPN za wan'em
· Przejscie z dyndns f...
Najpopularniejsze obecnie wątki
· konfiguracja rout... [10]
· nju swiatło pytania [4]
Ankieta
Jaki procesor posiada twój router?

Broadcom MIPSEL
Broadcom MIPSEL
36% [151 głosów]

Broadcom ARM
Broadcom ARM
52% [216 głosów]

Atheros
Atheros
5% [22 głosów]

Marvell
Marvell
1% [4 głosów]

Ralink
Ralink
1% [3 głosów]

Intel/AMD/VIA
Intel/AMD/VIA
1% [5 głosów]

Żaden z powyższych
Żaden z powyższych
4% [15 głosów]

Ogółem głosów: 416
Musisz zalogować się, aby móc zagłosować.
Rozpoczęto: 02/02/2015 09:38
Twoje IP
3.15.147.215
Zobacz wątek
OpenLinksys » :: OPROGRAMOWANIE :: » OpenWrt - firmware
 Drukuj wątek
[projekt] Oscam na backfire
kamilpukaluk
Mysle ze chyba da rade zobacz ile masz wolnego miejsca i jak zrezygnujesz z luci to napewno
 
kamilpukaluk
Jest nowa paczka ariva smiga ok.
 
kamilpukaluk
A no smiga zero problemów 2.8b4 soft i najnowsza paczka oscam idealnie dziala z cyfra polszmat nie wiem.
 
jaro44

Cytat

shibby napisał(a):
http://openwrt.groov.pl/projekty/oscam/oscam_0.99.4svn-r2847-1_brcm47xx.ipk


@shibby, czy jest szansa na coś nowszego dla asusa wl-500Gp z openwrt k2.6 - byłbym niezmiernie wdzięczny
 
shibby
nie kompiluje raczej tej architektury ale moze w poniedzialek jak nie zapomne to postaram sie skompilowac.
Proxmox VE: i7-7700T, 64GB RAM, 3x2TB SSD, 1x1TB SSD, 512GB NVMe, Intel X710-DA2 SFP+
VM Router: OpenWRT 22.03.4
VM NAS: Synology DS920+
VM VPS: Debian, WWW, Home Assistant
Switch: Netgear MS510TXPP
Switch: Ubiquiti USW-Flex-mini - szt. 2
Wi-Fi: Ubiquiti U6-Lite - szt. 2
 
jaro44

Cytat

shibby napisał(a):
nie kompiluje raczej tej architektury ale moze w poniedzialek jak nie zapomne to postaram sie skompilowac.

Dziękuję już nie czekam Sad poradziłem sobie samGrin
Edytowany przez jaro44 dnia 18-02-2011 17:53
 
JakubVTT
Poradziłem sobie z kompilacją oscam dla Asus WL500gP v1 Kernel 2.6 OpenWrt 10.03.1

Na poczatek kompilacja środowiska OpenWrt

svn co svn://svn.openwrt.org/openwrt/branches/backfire
cd backfire
./scripts/feeds update -a
./scripts/feeds install -a
make defconfig
make prereq
make menuconfig
make

Polecenia "make defconfig" i "make prereq" można pominąć. Wziąłem je z Wiki OpenWrt ale w innych polskich tutorialach odnośnie kompilacji OpenWrt nie bylo ich.

Po "make menuconfig" w zasadzie wystarczy zmienić platformę na BRCM47xx (domyślnie jest kernel 2.4) i zaznaczyć budowę Openwrt Buildroot. Zapisać zmiany.

Polecenie "make" skompiluje całe środowisko.

Mamy juz gotowe środowisko. Jako że będzie podpięty czytnik pod USB trzeba doinstalować libusb. Pobieramy libusb 1.0.9 z sourceforge. Mamy rozpakowany folder z libusb.

cd libusb-1.0.9
export STAGING_DIR=~/Dokumenty/OpenWrt/backfire/staging_dir
export TOOLCHAIN=~/Dokumenty/OpenWrt/backfire/staging_dir/toolchain-mipsel_gcc-4.3.3+cs_uClibc-0.9.30.1
export RANLIB=$TOOLCHAIN/bin/mipsel-openwrt-linux-uclibc-ranlib
export PATH="$TOOLCHAIN/bin/:$PATH"
./configure --prefix=/ --host=mipsel-openwrt-linux-uclibc
make
sudo make DESTDIR=$TOOLCHAIN install


Można pobrać i kompilować źródła oscam. Trzeba jeszcze zainstalować pakiet 'dialog' wymagany przy konfiguracji oscam.

svn checkout http://www.streamboard.tv/svn/oscam/trunk oscam-svn
cd oscam-svn
make menuconfig
export STAGING_DIR=~/Dokumenty/OpenWrt/backfire/staging_dir
export TOOLCHAIN=~/Dokumenty/OpenWrt/backfire/staging_dir/toolchain-mipsel_gcc-4.3.3+cs_uClibc-0.9.30.1
make CROSS=$TOOLCHAIN/bin/mipsel-openwrt-linux- USE_LIBUSB=1


Podałem tylko konkretny przypadek z dodatkową instalacją libusb. Można też doinstalować SSL jak ktoś potrzebuje. Więcej przykładów jest na stronie oscam. Tam właśnie znalazłem rozwiązanie.
http://www.streamboard.tv/oscam/wiki/...scompiling
Edytowany przez JakubVTT dnia 04-11-2012 10:18
 
madainpl
Proszę o linka do sprawdzonego działającego oscam dla Asus WL500gP v1 Kernel 2.6 OpenWrt 10.03.1

Dzieki
 
JakubVTT
Kolego najnowszy oscam 1.20 #8522 skonfigurowany z domyślnymi modułami więc zajmuje ponad 900KB. Skompilowany pod Backfire 10.03.1 Kernel 2.6 z obsługą LIBUSB. Domyślnie szuka plików konfiguracyjnych w /etc/config/oscam/

Osobiście na swoje potrzeby kompiluję sobie tylko obsługę webif+debug+czytnik smartcard phoenix+protokół newcamd i wszystkie rodzaje emulatorów (readers CA systems). Napisz PW jak chcesz wersję skrojoną pod siebie bez niepotrzebnych modułów.

http://www.datafilehost.com/download-...64ed2.html
 
madainpl
@JakubVTT
Wielkie dzięki za szybką reakcję ...
Pozdrawiam
 
JakubVTT
Koledzy mam problem z kompilacją oscam przy użyciu OpenWrt 10.03.1 Toolchain BRCM-2.4.
Nie jest to dla mnie pierwszyzna, kompilowałem już sobie z powodzeniem używając:
- Toolchain BRCM47xx 10.03.1 (Asus WL500GP)
- SDK BRCM47xx 12.09RC1 (Asus WL-500GP)
- SDK AR71XX 12.09RC1 (TP-Link WDR4300)

Sprawa wygląda następująco chcę wrócić do OpenWrt 10.03.1 na kernelu 2.4 ze względu na błąd w sterowniku B43 w Kernelu 2.6. Opisany jest on pod tym linkiem https://dev.openwrt.org/ticket/7552. Długo szukałem eksperymentując co jest nie tak robiąc wiele testów na 10.03.1/12.09RC1. W końcu przypadkiem znalazłem ten ticket.

W momencie jak odpalę oscam i do routera podpięty jest czytnik kart usb, po czym zapuszczę np transfer po ftp obciążający WiFi to praktycznie od razu połączenie zawiesza się. Co siekawe sam uruchomiony proces oscam z odpiętym czytnikiem usb + transfer ftp (obciążenie radia) lub podpięty czytnik usb bez uruchomionego oscam + transfer ftp nie powoduje tego błędu. Dopiero fizycznie podpięty czytnik i uruchomienie oscam + transfer ftp i sieć bezprzewodowa siada natychmiastowo.

Wróciłem więc na WL500GP do OpenWrt 10.03.1 Kernel 2.4 i chcę skompilować oscam pod niego niestety pomimo deklaracji zmiennych tak jak zawsze to robię nie widzi mi binarek kompilatora. Próbowałem zarówno na pobranych z repozytorium OpenWrt 10.03.1 BRCM-2.4 Toolchain jak i SDK. Skompilowałem również Toolchain/SDK z Trunka dla gałęzi Backfire i to samo. Nie wiem w czym problem.
Deklaracja zmiennych dla Toolchaina zbudowanego w oparciu o Trunk:

export TOOLCHAIN=/home/jakub/OpenWrt/Backfire/10031BRCM24TRUNK/Toolchain
export STAGING_DIR=/home/jakub/OpenWrt/Backfire/10031BRCM24TRUNK/Toolchain
export PATH="$TOOLCHAIN/bin/:$PATH"


Log z kompilacji oscam:

jakub@hpmini:~/OpenWrt/10031BRCM24TRUNK/oscam-svn$ make CROSS=$TOOLCHAIN/bin/mipsel-openwrt-linux-uclibc- CONF_DIR=/etc/config/oscam
+-------------------------------------------------------------------------------
| OSCam ver: 1.20-unstable_svn rev: 8595 target:
| Tools:
|  CROSS    = /home/jakub/OpenWrt/Backfire/10031BRCM24TRUNK/Toolchain/bin/mipsel-openwrt-linux-uclibc-
|  CC       = /home/jakub/OpenWrt/Backfire/10031BRCM24TRUNK/Toolchain/bin/mipsel-openwrt-linux-uclibc-gcc
| Settings:
|  CONF_DIR = /etc/config/oscam
|  CC_OPTS  = -O2 -ggdb -pipe -ffunction-sections -fdata-sections
|  CC_WARN  = -W -Wall -Wshadow -Wredundant-decls -Wstrict-prototypes -Wold-style-definition
|  CFLAGS   =
|  LDFLAGS  = -Wl,--gc-sections
|  LIBS     = -lpthread -ldl
|  UseFlags =
| Config:
|  Addons   : WEBIF WITH_DEBUG
|  Protocols: NEWCAMD
|  Readers  : NAGRA IRDETO CONAX CRYPTOWORKS SECA VIACCESS VIDEOGUARD DRE TONGFANG BULCRYPT GRIFFIN DGCRYPT
|  CardRdrs : PHOENIX
|  Compiler :
|  Binary   : Distribution/oscam-1.20-unstable_svn8595-
+-------------------------------------------------------------------------------
HOSTCC   webif/pages_gen
GEN   webif/pages.c
GEN   Compressed 150704 template bytes into 52416 bytes. 98288 saved bytes (65.22%).
make[1]: /home/jakub/OpenWrt/Backfire/10031BRCM24TRUNK/Toolchain/bin/mipsel-openwrt-linux-uclibc-gcc: Polecenie nie znalezione
make[1]: *** [build//cscrypt/aes.o] Błąd 127
make: *** [all] Błąd 2
jakub@hpmini:~/OpenWrt/10031BRCM24TRUNK/oscam-svn$


Scieżka do binarek jest poprawna, oscam sam wykrywa w Tools: Cross i CC a zaraz na początku kompilacji wywala błąd.
 
JakubVTT
Jeśli jest możliwość proszę moderatora o edycję mojego poprzedniego posta i wklejenie uzupełnienia do niego.

Nie doszedłem dlaczego nie działają mi Toolchain oraz SDK pobrane z repozytorium OpenWrt Backfire 10.03.1. Nie wiem też dlaczego nie działa Toolchain skompilowany z Trunk Backfire. Działa za to SDK skompilowany w Trunk Backfire. Sprawdzałem deklarując odpowiednie zmienne do katalogu z Toolchain'em w staging_dir, oraz rozpakowywałem też w nowe miejsce, w celu testów, skompilowane SDK znajdujące się w katalogu bin.

Teraz pozostały mi jedynie sprawdzić czy router z uruchomionym oscam działa poprawnie na kernelu 2.4.
 
JakubVTT
Dlaczego tutaj nie ma edycji postów. Musze pisać post pod postem.

Oscam skompilowany pod kernel 2.4 to jakaś porażka. Po kilkunastu sekundach wywala timeouty i pada dekodowanie. Do tego straszne fochy przy uprawnieniach na karcie. Nie widział uprawnień na najnowszym trunku. Skompilowalem wczesniejsza wersje oscam 8555 którą używam na wdr4300 i widział już uprawnienia ale wywala i tak timeout. Nie wiem czego to wina. Czy oscam na openwrt brcm-2.4 tak źle działa czy to wina tego toolchaina skompilowanego z trunka.

Próbowałem skompilować Backfire 10.03.1 BRCM47xx z patchem sterownika B43 (RX DMA slots). Router po wgraniu obrazu nie wstał. Musialem ratować tftp.
 
madainpl
JakubVTT a korzystasz z aktywnego huba usb (z własnym zasilaczem) może by to pomogło...
napisz czy coś udało ci się uruchomić
 
JakubVTT
Kolego madainpl nie mam żadnego huba nigdy nie potrzebowałem. Za czasów oscam svn29xx/30xx miałem podpięte 2 czytniki na FTDI i działało bez problemu. Tyle że nie pamiętam które Backfire używałem ale raczej na K2.6. O moich próbach z firmware na K2.4 pisałem też w temacie http://openlinksys.info/forum/viewthr...ost_121586.

Nie wiem czemu nie udaje mi się skompilować Backfire 10.03.1 ani 12.09 w oparciu o trunk (z użyciem configa pobranego z openwrt). Zawsze mam błędy przy którymś pakiecie.

Najlepsze jest to że przeszedłem na swoim TP-Link WDR4300 z 12.09RC1 na 12.09 i nie działa mi teraz SDK poprawnie, nie widzi mi binarek. Już głupi jestem całkiem raz widzi raz nie widzi, za słaby jestem na to.
Może to wina tego że zmieniłem system. Wcześniej kompilowałem na Debian 6.0.7 i386 i amd64. Aktualnie mam tylko amd64 Debian 7 (stable). Będę musiał pobrać znowu SDK 12.09RC1 i sprawdzę czy normalnie będzie widzieć pliki. Generalnie słabi mnie już ta cała zabawa.

Najlepiej byłoby skompilować Backfire/AA z trunk 36474 zgodnie z tym postem https://dev.openwrt.org/ticket/7552#c...omment:109. Sam oscam na Backfire/AA działa bez problemu tylko ten bug wifi w openwrt. Może jeszcze będę dalej próbował. Czas pokaże. Chyba że ktoś skompiluje Openwrt Backfire lub AA trunk 36474 BRCM47xx.
 
JakubVTT
Po odłozeniu routera do szuflady poszedłem ponownie do tematu i w końcu skompilowałem Openwrt AA 12.09 Brcm47xx z patchem sterownika B43. Oscam działa poprawnie, Wifi w Asus WL500GP nie wiesza sie. Co ciekawe podczas kompilacji nie chciało mi zastosować jednego z dwóch patchy B43 musiałem edytować plik ręcznie. W kazdym razie widać że router jest stabilny.
 
j4zon3k
JakubVTT możesz podzielić się kompilacją z oscamem
 
JakubVTT
Link do moich kompilacji podalem w podpisie.
Odnosnie samego openwrt kompilacja zawiera to co w podstawowym openwrt i dodatkowo pakiety midnight commander i sterownik ftdi do czytnika usb (razem ze wszystkimi niezbednymi zaleznosciami). Wszystko wbudowane w obraz.
Pozostaje jedynie wrzucić binarke oscam do /usr/bin a pliki konfiguracyjne do /etc/config/oscam. Dodatkowo w /etc/init.d musi byc skrypt startowy oscam a w /etc/rc.d symlink pod nazwa S90oscam do skryptu z /etc/init.d.
Sam oscam jest skompilowany minimalistycznie do karty seca
webif & debug - wszystkie CA - newcamd - phoenix z obsluga libusb. Pozniej moge dorzucic bogatsza wersje oscam jak ktos potrzebuje ale to max 3 wersje albo mini albo max bo jest za dużo możliwości.
TP-Link WDR-4300 v1.3 OpenWrt 12.09.1 (r38347) by obsy
Mój Dropbox https://www.dropbox.com/l/haRHycK8sfX...HVbQyqj8Hb
 
Przejdź do forum
Zaloguj
Wprowadź adres e-mail lub nazwę użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Zapomniałeś/aś hasła?
Aktualnie online
· Gości online: 7

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 24,115
· Najnowszy użytkownik: Ja
Czat
Musisz się zalogować, aby opublikować wiadomość.

Adooni
26-04-2024 14:41
jaki router RMerlin nie pociagne, tomato/ openwrt tak non hilink,

tamtosiamto
23-04-2024 12:35
modem bez smilocka?

man1
22-04-2024 23:27
Czy próbował ktoś uzywac karty voice (z nolimit GB) od tmobile w modemie /routerze? Da się jakoś to zrobić? Bo u mnie neta brak. E3372 Sad

tamtosiamto
31-03-2024 12:54
Wesolego jajka wszytskim forumowiczom Grin

tamtosiamto
28-03-2024 23:24
tak, tak zgadza sie, ale ja pytam o wykluczenie noda na guest network w first set, i to nie dziala

Adooni
24-03-2024 13:16
Guest network is currently designed to allow the first set of each band (2.4G, 5G, 5G-1) available to the AiMesh node

tamtosiamto
24-03-2024 03:03
ale w 1 jest opcja do wyboru - dla calej sieci albo rutera only i wlasnie o tym mowie, ze nie dziala

Adooni
23-03-2024 16:31
w dokumencie asusa jest ze wlasnie dla 1 ma dzialac na nodach tez

tamtosiamto
23-03-2024 15:39
tak, ale nie zmienia to faktu, ze w pierwszej nie dziala wylaczanie aimesh dla goscinnej( a powinno), czyli jest jakis bug. Mam start soft, bo to dsl-ac68 ktory nie jest juz updateowany

Adooni
22-03-2024 18:07
nie, 1 wsza bedzie wszedzie trzeba 2ga zrobic dla kazdego pasma te nie sa przenoszone

71,517,558 unikalnych wizyt