29 Kwietnia 2024 18:05:10
Nawigacja
· Strona Główna
· Forum

· Tomato by Shibby
· FreshTomato


Wątki na forum
Najnowsze dyskusje
· konfiguracja router ...
· nju swiatło pytania
· Asus TUF-AX3000_V2 p...
· Jaki router kupić? ...
· Szukam zaproszenia n...
· [Howto] Xpenology na...
· dodatkowe złącza s...
· RT-N18U - nie można...
· [MOD] Tomato64 (x86-64)
· Firewall nie zawsze ...
· [MOD] FreshTomato-AR...
· Optware na CIFS
· RT-AX56U - Status kl...
· [MOD] FreshTomato-MI...
· Multiroom N z wykorz...
· [S] Asus RT-AC68U E1
· [S] ASUS RT-AC68U
· Rozłączanie klient...
· serwer VPN za wan'em
· Przejscie z dyndns f...
Najpopularniejsze obecnie wątki
· Jaki router kupi... [552]
· Asus TUF-AX3000_V... [19]
· konfiguracja rout... [10]
· nju swiatło pytania [2]
Ankieta
Jaki procesor posiada twój router?

Broadcom MIPSEL
Broadcom MIPSEL
36% [151 głosów]

Broadcom ARM
Broadcom ARM
52% [216 głosów]

Atheros
Atheros
5% [22 głosów]

Marvell
Marvell
1% [4 głosów]

Ralink
Ralink
1% [3 głosów]

Intel/AMD/VIA
Intel/AMD/VIA
1% [5 głosów]

Żaden z powyższych
Żaden z powyższych
4% [15 głosów]

Ogółem głosów: 416
Musisz zalogować się, aby móc zagłosować.
Rozpoczęto: 02/02/2015 09:38
Twoje IP
18.188.61.223
Zobacz wątek
OpenLinksys » :: HOME MEDIA :: » ITX / Media Center
 Drukuj wątek
plytka intela czy ion?
ghost123
330 to wiem, bo mam Smile. Asrok A330ION http://www.asrock.com/mb/overview.asp...el=A330ION.
Posadzilem na tym corkom win7 i szczerze mowiac jestem wniebowziety...
Edytowany przez ghost123 dnia 23-06-2010 18:33
 
rafee
Jak wygląda sytuacja z kodekami dla hd pod linuxem? Nie ma problemu z jakimiś formatami, standardami kodowania dźwięku?

P.S. Ktoś się orientuje ile kosztuje taka obudowa maniakalnego z mod-planet?
 
shibby
maniakalny podawal tylko na PW ceny

z kodekami jest mniej problemow niz w windowsie Smile instalujesz paczke w32codecs (w debianie) lub ubuntu-restricted-extras (w ubuntu) lub cos analogicznego w innej dystrybucji i gotowe Smile Wszystkie formaty od avi, po rmvb i na mkv konczac chodzac wysmienicie.
Proxmox VE: i7-7700T, 64GB RAM, 3x2TB SSD, 1x1TB SSD, 512GB NVMe, Intel X710-DA2 SFP+
VM Router: OpenWRT 22.03.4
VM NAS: Synology DS920+
VM VPS: Debian, WWW, Home Assistant
Switch: Netgear MS510TXPP
Switch: Ubiquiti USW-Flex-mini - szt. 2
Wi-Fi: Ubiquiti U6-Lite - szt. 2
 
Adik

Cytat

bosiak napisał/a:

napisz do adik'a http://openlinksys.info/profile.php?l...ookup=1888 - da Ci dobre ceny...


Tak, cena będzie dobra w sklepie internetowym, który właśnie startuje. Dorzuciłem jeszcze mały rabat z wykorzystaniem kodu promocyjnego. Smile Moim zdaniem zasilacz, który zaproponował bosiak czyli picoPSU 90W spokojnie wystarczy.
ITX-Sklep.pl - miniPC - komputery jutra | DeltaKOMP - us?ugi informatyczne - Lubicz, Brzoz?wka, Toru?
 
shibby
pico 90W zamowione u Adika Smile Pozostało czekać aż całość przyjdzie B)
Proxmox VE: i7-7700T, 64GB RAM, 3x2TB SSD, 1x1TB SSD, 512GB NVMe, Intel X710-DA2 SFP+
VM Router: OpenWRT 22.03.4
VM NAS: Synology DS920+
VM VPS: Debian, WWW, Home Assistant
Switch: Netgear MS510TXPP
Switch: Ubiquiti USW-Flex-mini - szt. 2
Wi-Fi: Ubiquiti U6-Lite - szt. 2
 
kubasob
shibby chyba lektury nie przeczytałeś, tzn postu maniakalnego, bo jest w nim cały kosztorys, maniakalny sprzedaje obudowy po 150-200zl.
A tak poza tym niesamowite te jego kompy. Chyba sam się skuszę na coś takiego tylko powiedzcie mi czy się da, a jeżeli tak za pomocą jakiej karty, odpalić na takim czymś cyfrę + (sharing).
 
SynC
Pewnie że się na, np na najpopularniejszej karcie sky star
 
Adik

Cytat

shibby napisał/a:
pico 90W zamowione u Adika Smile Pozostało czekać aż całość przyjdzie B)


Zamówienie zrealizowane. Smile

@kubasob

Polecam nowszą technologie jeśli chodzi o karty DVB, mianowicie Prof Tuner Revolution 7500 na USB lub 7301 na PCI. Błyskawicznie skanuje kanały (na youtube masz filmy producenta), szybko stroi częstotliwości. Do sharingu potrzeba Ci będzie wtyczka acamd. Korzystam z modelu 7500 w domu do HTPC i chodzi rewelacyjnie.
Edytowany przez Adik dnia 24-06-2010 13:18
ITX-Sklep.pl - miniPC - komputery jutra | DeltaKOMP - us?ugi informatyczne - Lubicz, Brzoz?wka, Toru?
 
kubasob
@Adik

Dzięki za odpowiedz, myślę nad IONITX-G-E, a jest w nim jedynie PCI-E, znalazłem jakieś karty na to gniazdo ale nie wiem czy będą ok, twoja propozycja z revo 7500 nie do końca mi odpowiada, bo chciałbym całość zamknąć w niewielkiej budzie. Myślę również nad zainstalowaniem Antec Veris Multimedia Station Basic, mam wersję premier w stacjonarnym kompie i przyznam, że pilot do kompa jest super rozwiązaniem, dlatego w takim pc by się jeszcze bardziej przydał.

Adik może wiesz jaka jest dobra karta na PCI-E (low profile byłaby genialna Smile), Ja z takimi kartami nie miałem nigdy do czynienia, posiadam 3 tunery ariva hd200 (czy jakoś tak), i właśnie potrzebuje kolejnego, dlatego pomyślałem że mógłbym poskładać takiego mini pc z wbudowaną kartą do cyfry.

A może jakąś inną platformę zastosować ??
 
SynC
a gdzie te obudowy?

bo chyba przeoczyłem Smile
 
killer119
Masz na myśli temat o ION na Mod-planet ?Smile
http://www.mod-planet.com/forum/viewtopic.php?p=72272&sid=cc3133d168e89644b00f5fa559030612#72272
TP-Link TL-WR1043ND@Gargoyle
Intel BLKDQ67SWB3+Intel Core i3 2100+12GB ram+Seagate 1TB LP Green+Vsphere 5.0+1Gb NIC
 
Adik

Cytat

kubasob napisał/a:

Adik może wiesz jaka jest dobra karta na PCI-E (low profile byłaby genialna Smile), Ja z takimi kartami nie miałem nigdy do czynienia, posiadam 3 tunery ariva hd200 (czy jakoś tak), i właśnie potrzebuje kolejnego, dlatego pomyślałem że mógłbym poskładać takiego mini pc z wbudowaną kartą do cyfry.

A może jakąś inną platformę zastosować ??


Mam dobrą wiadomość, za kilka / kilkanaście dni pojawi się w Polsce model Prof 8000 na PCI-E ze śledziem low-profile w zestawie, jeśli Ci się nie spieszy to zaczekaj. Kartę można zamówić z Chin od producenta.

http://www.prof-tuners.com/eng/prof80...f8000.html

Ciekawostką jest obsługa BlindScan w zastosowanych układach na kartach Prof, programiści pracują już nad nowymi sterownikami. Do tej porty skanowanie całej częstotliwości było dostępne jedynie w drogich tunerach dla feedhunterów oraz w starej SkyStar rev 2.3.

Testowałem również dwugłowicową kartę TBS 6980 na PCI-E, o której ostatnio głośno, ale wypada słabiej niż dużo tańsze karty Prof (wolniej stroi i przełącza kanały). Jedynym plusem jest możliwość jednoczesnego nagrywania i oglądania jednocześnie z dwóch różnych częstotliwości.

PS. Jeśli ktoś jest zainteresowany zakupem karty DVB Prof 7500 USB to zapraszam do sklepu, dla forumowiczów mały rabat, szczegóły na priv. Smile
Edytowany przez Adik dnia 24-06-2010 18:16
ITX-Sklep.pl - miniPC - komputery jutra | DeltaKOMP - us?ugi informatyczne - Lubicz, Brzoz?wka, Toru?
 
kubasob
Spieszyć mi się nie spieszy, więc spokojnie. Pewnie będziesz miał te kartę w ofercie, to z chęcią kupie (mam nadzieję że nie będzie podatku od nowości jak to zazwyczaj ze sprzętem bywa). Opcja jest idealna, na razie się spłukałem bo kupiłem lcd 40cali, więc na początek wsadziłbym kartę do stacjonarnego pc, który i tak jest podłączony do nowego tv.
Jeżeli się orientujesz to w jakim przedziale będzie oscylowała cena tej karty?? (powinna kosztować około 300zl, ale mogę się mylić).

Dzięki za pomoc (mam nadzieję, że pojawią się w twoim sklepie platformy które mnie interesują i będę miał okazję się zrewanżować)
Edytowany przez kubasob dnia 24-06-2010 19:46
 
Adik
Model 8000 nie powinien kosztować więcej niż 320-330 zł jeśli dolar gwałtownie nie skoczy. Generalnie nie różni się niczym od 7301 na PCI. Z tym ostatnim ludzie maja często problemy, karta jest dosyć wrażliwa i często ulega awarii (brak sygnału na wszystkich zakresach).
ITX-Sklep.pl - miniPC - komputery jutra | DeltaKOMP - us?ugi informatyczne - Lubicz, Brzoz?wka, Toru?
 
rafee
shibby, muszę przyznać - masz wyczucie, jeśli chodzi o interesujące tematy Smile
 
sasukepl
ja mam od dłuższego czasu asrock ion 330 + SkyStar USB 2 HD CI teraz używam cyfrowego polsatu. Czekam tylko kiedy będzie możliwość wprowadzenia karty N'ki

Fajnie wszystko śmiga.

Więcej tu:
http://openlinksys.info/forum/viewthr...d_id=10553
Asus RT-AC3200 Tomato shibby 140
Wouxun KG-UVD1P w celu nas?uchu wiecie czegoSmile
 
shibby

Cytat

wielokrotnie poruszano ten temat na forum


To ze do tej pory nie bylo glosno o ionie, mysle ze powodem byla cena. Poprostu zestaw na intelu d945gsejt byl duzo tanszy. Dodatkowo fakt iz plytka byla zasilana 12V zasilaczem potegowalo chec kupna intela a nie IONa. Zreszta sam do ostatniej chwili wahalem sie co kupic.

Ja pokazałem ze platforme na IONie (ktora jakby nie patrzec jest mocniejsza i bardziej przyszlosciowa) mozna kupic za te same pieniadze co intela. Popatrzcie zreszta, do tej pory na plyte i pico psu wydalem z przesylkami rowne 499zł (300zl plyta i 199zl pico). Jakbym wybrał intela to kosztowało by mnie to ok 465zł (399zł plyta i 65zl zasilacz) + wysylka obu urzadzen jakies 25zl a wiec lacznie 490zł.

Te same pieniadze Smile

Napisałem do maniakalnego o cene za obudowe
img39.imageshack.us/img39/3079/67185999.jpg

Zgadnijcie ile powiedzial... 140zł + wysylka. Moze byc nawet troche taniej jezeli zgodze sie na wysylke w czesciach do samodzielnego montazu... hmm trzeba to przemyslec Pfft
Proxmox VE: i7-7700T, 64GB RAM, 3x2TB SSD, 1x1TB SSD, 512GB NVMe, Intel X710-DA2 SFP+
VM Router: OpenWRT 22.03.4
VM NAS: Synology DS920+
VM VPS: Debian, WWW, Home Assistant
Switch: Netgear MS510TXPP
Switch: Ubiquiti USW-Flex-mini - szt. 2
Wi-Fi: Ubiquiti U6-Lite - szt. 2
 
shibby
jak juz ma to byc mediacenter to niech jakos wyglada. Nie chcialem dawac 300zl za obudowe np M350 ale 140zł za taka zajefajna obudowe to bym jeszcze dal Smile

Jeszcze mnie adik namawia na ten tunel 7500 na usb Pfft wiec robi sie calkiem ciekawie Pfft Sprzedam PS2 i Asmac PLC i bedzie kaska na rozbudowe IONa :>
Proxmox VE: i7-7700T, 64GB RAM, 3x2TB SSD, 1x1TB SSD, 512GB NVMe, Intel X710-DA2 SFP+
VM Router: OpenWRT 22.03.4
VM NAS: Synology DS920+
VM VPS: Debian, WWW, Home Assistant
Switch: Netgear MS510TXPP
Switch: Ubiquiti USW-Flex-mini - szt. 2
Wi-Fi: Ubiquiti U6-Lite - szt. 2
 
sasukepl
shibby co ci z tej tuny 7500 jak będziesz mógł oglądać tylko programy FTA. nie lepiej kupić SkyStar USB 2 HD CI bierzesz abonament c+,CP lub TNK i się niczym nie martwisz.Pfft
Asus RT-AC3200 Tomato shibby 140
Wouxun KG-UVD1P w celu nas?uchu wiecie czegoSmile
 
shibby
nie tylko Pfft Jest przeciez sharing Smile

@ciekawostek ciąg dalszy. Ta sama obudowa u maniakalnego tylko ze "sklej to sam" kosztuje UWAGA 99zł Smile
Edytowany przez shibby dnia 25-06-2010 09:17
Proxmox VE: i7-7700T, 64GB RAM, 3x2TB SSD, 1x1TB SSD, 512GB NVMe, Intel X710-DA2 SFP+
VM Router: OpenWRT 22.03.4
VM NAS: Synology DS920+
VM VPS: Debian, WWW, Home Assistant
Switch: Netgear MS510TXPP
Switch: Ubiquiti USW-Flex-mini - szt. 2
Wi-Fi: Ubiquiti U6-Lite - szt. 2
 
Przejdź do forum
Zaloguj
Wprowadź adres e-mail lub nazwę użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Zapomniałeś/aś hasła?
Aktualnie online
· Gości online: 4

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 24,115
· Najnowszy użytkownik: Ja
Czat
Musisz się zalogować, aby opublikować wiadomość.

Adooni
26-04-2024 14:41
jaki router RMerlin nie pociagne, tomato/ openwrt tak non hilink,

tamtosiamto
23-04-2024 12:35
modem bez smilocka?

man1
22-04-2024 23:27
Czy próbował ktoś uzywac karty voice (z nolimit GB) od tmobile w modemie /routerze? Da się jakoś to zrobić? Bo u mnie neta brak. E3372 Sad

tamtosiamto
31-03-2024 12:54
Wesolego jajka wszytskim forumowiczom Grin

tamtosiamto
28-03-2024 23:24
tak, tak zgadza sie, ale ja pytam o wykluczenie noda na guest network w first set, i to nie dziala

Adooni
24-03-2024 13:16
Guest network is currently designed to allow the first set of each band (2.4G, 5G, 5G-1) available to the AiMesh node

tamtosiamto
24-03-2024 03:03
ale w 1 jest opcja do wyboru - dla calej sieci albo rutera only i wlasnie o tym mowie, ze nie dziala

Adooni
23-03-2024 16:31
w dokumencie asusa jest ze wlasnie dla 1 ma dzialac na nodach tez

tamtosiamto
23-03-2024 15:39
tak, ale nie zmienia to faktu, ze w pierwszej nie dziala wylaczanie aimesh dla goscinnej( a powinno), czyli jest jakis bug. Mam start soft, bo to dsl-ac68 ktory nie jest juz updateowany

Adooni
22-03-2024 18:07
nie, 1 wsza bedzie wszedzie trzeba 2ga zrobic dla kazdego pasma te nie sa przenoszone

71,442,507 unikalnych wizyt