15 Maja 2024 12:00:25
Nawigacja
· Strona Główna
· Forum

· Tomato by Shibby
· FreshTomato


Wątki na forum
Najnowsze dyskusje
· [Howto] Xpenology na...
· Takedown 2000
· [HOWTO] Kompilacja "...
· nju swiatło pytania
· konfiguracja router ...
· Asus TUF-AX3000_V2 p...
· Jaki router kupić? ...
· Szukam zaproszenia n...
· dodatkowe złącza s...
· RT-N18U - nie można...
· [MOD] Tomato64 (x86-64)
· Firewall nie zawsze ...
· [MOD] FreshTomato-AR...
· Optware na CIFS
· RT-AX56U - Status kl...
· [MOD] FreshTomato-MI...
· Multiroom N z wykorz...
· [S] Asus RT-AC68U E1
· [S] ASUS RT-AC68U
· Rozłączanie klient...
Najpopularniejsze obecnie wątki
· [Howto] Xpenology... [29]
· Takedown 2000 [3]
Ankieta
Jaki procesor posiada twój router?

Broadcom MIPSEL
Broadcom MIPSEL
36% [151 głosów]

Broadcom ARM
Broadcom ARM
52% [216 głosów]

Atheros
Atheros
5% [22 głosów]

Marvell
Marvell
1% [4 głosów]

Ralink
Ralink
1% [3 głosów]

Intel/AMD/VIA
Intel/AMD/VIA
1% [5 głosów]

Żaden z powyższych
Żaden z powyższych
4% [15 głosów]

Ogółem głosów: 416
Musisz zalogować się, aby móc zagłosować.
Rozpoczęto: 02/02/2015 09:38
Twoje IP
3.145.9.12
Zobacz wątek
OpenLinksys » :: HOME MEDIA :: » ITX / Media Center
 Drukuj wątek
plytka intela czy ion?
shibby
Revo wyglada korzystnie cenowo, ale ma tez minusy np. brak DVI. No nic, najwczesniej bede kupowal sprzet we wrzesniu, wiec moze jeszcze ceny spadna. Osobiscie Acer jako marka mnie nie przekonuje, ale za to co oferuje trzeba przyznac, ze jest niedrogi. Wifi ma b/g i to tez chyba nie we wszystkich modelach, a do skladaczka mozna karte N wsadzic. No nic, nie ma co gdybac, odczekam do wrzesnia i bede decydowal co wybrac.
Edytowany przez eRd dnia 19-07-2010 13:31
Proxmox VE: i7-7700T, 64GB RAM, 3x2TB SSD, 1x1TB SSD, 512GB NVMe, Intel X710-DA2 SFP+
VM Router: OpenWRT 22.03.4
VM NAS: Synology DS920+
VM VPS: Debian, WWW, Home Assistant
Switch: Netgear MS510TXPP
Switch: Ubiquiti USW-Flex-mini - szt. 2
Wi-Fi: Ubiquiti U6-Lite - szt. 2
 
SynC

Cytat

zelo napisał/a:
Zainstalowałem to ubuntu z xbmc i się zawiodłem. W porównaniu do debiana squeeze + x'y + xbmc + alsa + madwifi to masakrycznie ssie. Zużycie proca na dużo wyższym poziomie, dłuższy start, na dzień dobry połyka 800mb ramu gdzie debian po paru godzinach zabawy jadł 200. Jedyny plus to, to, że działa out of the box.


Zabieram się do instalacji xbmc, ale z uwagi na ograniczoną wiedzę na temat linuksa:

warto się pomęczyć z tym debianem x'ami, xbmc itd, czy jednak zainstalować to ubuntu?
 
tytanos
Polecam archa lub debiana.
Ubuntu zapycha.
 
SynC
Na debianie będzie podobnie jak na ubu? http://forum.ubuntu.pl/showthread.php...p?p=607955
 
lurti
> Na debianie będzie podobnie jak na ubu?
Pakiety do XBMC są w wersji 9.11, co prawda nie z oficjalnego repozytorium, a z www.debian-multimedia.org.
Z doświadczenia wiem że sterowniaki do Nvidii pracują dość stabilnie na Debianie.
Mój HTPC to zwykły PC z GT210, ale na razie (z akceleracją) nie zatkałem go żadnym plikiem.
 
shibby

Cytat

Polecam archa lub debiana.
Ubuntu zapycha.


Cytat

Na debianie będzie podobnie jak na ubu?


zacznijmy od tego ze ubuntu = debian + X`y Smile
Proxmox VE: i7-7700T, 64GB RAM, 3x2TB SSD, 1x1TB SSD, 512GB NVMe, Intel X710-DA2 SFP+
VM Router: OpenWRT 22.03.4
VM NAS: Synology DS920+
VM VPS: Debian, WWW, Home Assistant
Switch: Netgear MS510TXPP
Switch: Ubiquiti USW-Flex-mini - szt. 2
Wi-Fi: Ubiquiti U6-Lite - szt. 2
 
tytanos
arch + xfce
tak używam plus xbmc i pilot na lirc.
 
arteq

Cytat

nergal napisał/a:
a skończmy na tym ,że najlepiej jest użyć minta z xfce Smile


Chyba raczej na Archu + Openbox. Tandem nie tylko sprawdzony na sobie ale i innych osobach Pfft
Pozdrawiam, Artur
http://digi-led.pl Elementy elektroniczne | urz?dzenia sieciowe | us?ugi informatyczne
http://openwrt.pl - Polskie Centrum OpenWrt
o p e n (your) r o u t e r . p l
 
Adik

Cytat

eRd napisał/a:
Dodatkowo prosze o wyjasnienie co jest lepsze picopsu czy obudowa z zasilaczem itx? Czy roznica polega na tym, ze picopsu jest nieslyszalny, a zwykly zasilacz ma wiatrak, czy np picopsu jest jeszcze mniej pradozerny?


Jakiś czas temu zaciekawił mnie wynik pewnego chińczyka, który najpierw uzyskał 17W a nawet 14W (!!) w idle na nowej płycie Intel DH57JG oraz zasilaczu picoPSU-150W-XT.

http://www.youtube.com/watch?v=EDNAcWGRsIo

Wykonałem test zasilacza picoPSU vs zasilacz 150W z obudowy mini-ITX firmy CFI. Pobór prądu był od 4 do 6 watów mniejszy przy zastosowaniu miniaturowych picoPSU. Co prawda nie zbliżyłem się do 17 watów, ale uzyskałem 20-21 W w trybie bezczynności na picoPSU-150-XT.

Oczywiście zasilacze picoPSU nie są tanie, ale jeśli ktoś ceni sobie ciszę i ma media center blisko biurka/łóżka ten będzie bardzo zadowolony z zakupu. Zresztą niech się wypowie shibby, ma picoPSU od kilkunastu dni w zestawie z Zotacem. Wink
Edytowany przez Adik dnia 04-08-2010 20:20
ITX-Sklep.pl - miniPC - komputery jutra | DeltaKOMP - us?ugi informatyczne - Lubicz, Brzoz?wka, Toru?
 
shibby

Cytat

Zresztą niech się wypowie shibby, ma picoPSU od kilkunastu dni w zestawie z Zotacem.


bloga cisza. Naprawde zakup wart swojej ceny jezeli ktos nie ma plytki z zasilaczem.

Wspomne jednak tez o obudowach ITX ktore maja juz wbudowane zasilacze typu pico, przewazne 80-90W i zasilane sa napieciem 12V. Takie zasilacze tez nie maja wiatraczkow a cenowo sa dosc atrakcyjne bo do 300zł. Liczac wiec ze pico kosztuje prawie 200zl, sama obudowa wychodzi nam 100zl a taniej budy nie kupimy Smile

Reasumujac jak ktos ma plyte bez wbudowanego zasilacza 12V to albo pico + buda np z pleksi (ja tak zrobilem) albo aluminiowa buda z zasilaczem typu pico (w temacie o fotorecenzji zotaca podawalem przykladowe linki).
Proxmox VE: i7-7700T, 64GB RAM, 3x2TB SSD, 1x1TB SSD, 512GB NVMe, Intel X710-DA2 SFP+
VM Router: OpenWRT 22.03.4
VM NAS: Synology DS920+
VM VPS: Debian, WWW, Home Assistant
Switch: Netgear MS510TXPP
Switch: Ubiquiti USW-Flex-mini - szt. 2
Wi-Fi: Ubiquiti U6-Lite - szt. 2
 
SynC
Jak macie rozwiązaną kwestię używania ion'a jako media center, oraz dodatkowo kompa do netu?

W tej chwili wrzuciłem windowsa 7, ale z wydajności nie jestem zadowolony.
Może to wina sterowników:? czasem gdy żona przegląda net czy zdjęcia, na tv film zacina lub widać brak płynności, jakby procek przez chwilę nie wyrabiał.

Zastanawiam się na linuksem, ale sama kompilacja xbmc odpada, bo tam po za odtwarzaniem multimediów, chyba nic innego robić nie można.

To wtedy jak: macie normalnie linuksa, a jak chcecie odtwarzać coś, to uruchamiacie xbmc?
Można go odpalić z pilota?
Edytowany przez SynC dnia 05-08-2010 21:47
 
shibby
ja mam poki co xpka. IONa mam podpietego tylko pod TV wiec nie buszuje po necie i ogladam movie jednoczesnie. Ale zauwazylem ze bardzo bogate w grafike stronki www otwieraja sie tak jakby odswiezanie bylo nie taki (klatkuje, przesuwanie nie jest plynne). Musialem tez zmniejszyc rozdzialke z 1920x1080 na 1680x1050 bo przy rozdzielczosci fullHD czcionki windowsa dawaly ostro po oczach, były ostre i przez to niewyrazne. TV z ionem mam spiete kablem hdmi. TV to lcd samsung 32" fullhd. A wy jak macie?
Proxmox VE: i7-7700T, 64GB RAM, 3x2TB SSD, 1x1TB SSD, 512GB NVMe, Intel X710-DA2 SFP+
VM Router: OpenWRT 22.03.4
VM NAS: Synology DS920+
VM VPS: Debian, WWW, Home Assistant
Switch: Netgear MS510TXPP
Switch: Ubiquiti USW-Flex-mini - szt. 2
Wi-Fi: Ubiquiti U6-Lite - szt. 2
 
SynC
Ja mam tv tylko 720p podłączonego kablem hdmi, a monitor d-sub'em

ogólnie nie jest źle, da się oglądać i buszować, tylko zastanawiam się czy mogłoby być lepiej, czy to już maks tego sprzęciku Smile
 
lurti
> ... a jak chcecie odtwarzać coś, to uruchamiacie xbmc?
Nie, ja odpalam Mplayera lub SMplayera, lub cokolwiek innego.

> Można go odpalić z pilota?
Raczej tak, niestety po zmianie płyty głównej nie wróciłem do Lirca (pilota), brak portów RS232.
Wcześniej odpalałem program i potem już pilotem, tyle mi było potrzebne.
 
Adik

Cytat

syncmaster napisał/a:
Ja mam tv tylko 720p podłączonego kablem hdmi, a monitor d-sub'em

ogólnie nie jest źle, da się oglądać i buszować, tylko zastanawiam się czy mogłoby być lepiej, czy to już maks tego sprzęciku Smile


Miałem Zotac'a A-E i według mnie z tej platformy więcej nie wyciągniesz. Smile
Edytowany przez Adik dnia 05-08-2010 22:21
ITX-Sklep.pl - miniPC - komputery jutra | DeltaKOMP - us?ugi informatyczne - Lubicz, Brzoz?wka, Toru?
 
arteq
no ja kupiłem metalową obudowę za 110zł, zasilacz pchnąłem za 50zł, cenę obudowy łatwo wyliczyć. Da się, tylko trzeba chcieć/mieć szczęście Pfft
Pozdrawiam, Artur
http://digi-led.pl Elementy elektroniczne | urz?dzenia sieciowe | us?ugi informatyczne
http://openwrt.pl - Polskie Centrum OpenWrt
o p e n (your) r o u t e r . p l
 
anonim747874734

Cytat

syncmaster napisał/a:
Jak macie rozwiązaną kwestię używania ion'a jako media center, oraz dodatkowo kompa do netu?

Ja mam ion na linuksie z xfce i jako przeglądarkę chromium - działa poprawnie używam od roku - jest wydajniejsza od firefoxa i nie zauważyłem żadnych lagów w wydajności - spokojnie można surfować.


Cytat

syncmaster napisał/a:
Zastanawiam się na linuksem, ale sama kompilacja xbmc odpada, bo tam po za odtwarzaniem multimediów, chyba nic innego robić nie można

poza multimediami w xbmc można sprawdzić pogodę Smile ale po co samo xbmc jak można normalnie jakiegoś lekkiego shella postawić i normlanie używać.

Cytat

syncmaster napisał/a:
To wtedy jak: macie normalnie linuksa, a jak chcecie odtwarzać coś, to uruchamiacie xbmc?
Można go odpalić z pilota?

można jak przypiszesz w lirc'u wyzwalacz do klawisza.
 
piotr_x
shibby mam kilka pytań:
-jaki system masz na ionie?

Jeśli linux to:
- czy masz podpiętą kartę dvb?
-masz vdr-a?
-kompilowany czy z paczek?
-z jakiego programu korzystasz oglądając tv?
-wtyczka do dekodowania to sc?
-czy może masz VDR + xineliboutput + XBMC
Na razie wszystko.
TP-Link TL-WR1043ND+Backfire
 
SynC
Wrzuciłem na pena Minx z xfce i uruchomiła jako live

Jestem w szoku jak szybko chodzi, żadnych opóźnień w menu itd.

Odtwarzałem video i tez chodziło ok, ale tylko jednocześnie ten sam obraz na monitorze i tv, nie miałem możliwości rozdzielić obrazów, i nie do końca wiem jak się sprawdzi, może sterowników brakowało.

Ogólnie chyba go dzisiaj zainstaluje Smile
 
shibby
@piotr_x

tak mam karte dvb-s2 prof 7500 usb + system windows xp Smile wiec to rozwiazuje czesc twoich pytan. Jako kodekow uzywam cyberlinka, zarowno do sd jak i hd.

program jaki uzywam obecnie do progdvb poniewaz pod nim mi obecnie wszystko dziala, pilot w szczegolnosci. Mam tez drugi program dvbviewer ale pomimo wykupionej licencji narazie go nie uzywam gdy nie dziala mi pod nim pilot. Czekam az producent poprawi dllke do obslugi pilota.
Proxmox VE: i7-7700T, 64GB RAM, 3x2TB SSD, 1x1TB SSD, 512GB NVMe, Intel X710-DA2 SFP+
VM Router: OpenWRT 22.03.4
VM NAS: Synology DS920+
VM VPS: Debian, WWW, Home Assistant
Switch: Netgear MS510TXPP
Switch: Ubiquiti USW-Flex-mini - szt. 2
Wi-Fi: Ubiquiti U6-Lite - szt. 2
 
Przejdź do forum
Zaloguj
Wprowadź adres e-mail lub nazwę użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Zapomniałeś/aś hasła?
Aktualnie online
· Gości online: 11

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 24,115
· Najnowszy użytkownik: Ja
Czat
Musisz się zalogować, aby opublikować wiadomość.

tamtosiamto
12-05-2024 18:22
Ma ktos sim Plus lub Plush? Mam kod to terabajta danych na 30 dni z blikomanii Smile

RaTaJ
10-05-2024 15:43
Czy intel n100 4x 3,40Ghz z Intel HD i DDR5 byłby dobry, widziałem za 550zł z 8gb ram i ssd 512gb?

Adooni
26-04-2024 14:41
jaki router RMerlin nie pociagne, tomato/ openwrt tak non hilink,

tamtosiamto
23-04-2024 12:35
modem bez smilocka?

man1
22-04-2024 23:27
Czy próbował ktoś uzywac karty voice (z nolimit GB) od tmobile w modemie /routerze? Da się jakoś to zrobić? Bo u mnie neta brak. E3372 Sad

tamtosiamto
31-03-2024 12:54
Wesolego jajka wszytskim forumowiczom Grin

tamtosiamto
28-03-2024 23:24
tak, tak zgadza sie, ale ja pytam o wykluczenie noda na guest network w first set, i to nie dziala

Adooni
24-03-2024 13:16
Guest network is currently designed to allow the first set of each band (2.4G, 5G, 5G-1) available to the AiMesh node

tamtosiamto
24-03-2024 03:03
ale w 1 jest opcja do wyboru - dla calej sieci albo rutera only i wlasnie o tym mowie, ze nie dziala

Adooni
23-03-2024 16:31
w dokumencie asusa jest ze wlasnie dla 1 ma dzialac na nodach tez

71,809,415 unikalnych wizyt