Asus RT-N66u - powrót króla
|
shibby |
Dodano 13-03-2012 13:34
|
SysOp
Posty: 17094
Dołączył: 15/01/2009 20:30
|
Wstęp
Jak sięgnę pamięcią firma Asus posiadała w swojej ofercie router, który odstawał od konkurencyjnych rozwiązań na procesorze Broadcom. W czasach gdy Linksys miał WRT54GL a szczytem modyfikacji był SD-MOD, Asus wypuścił model WL500gp - pierwszy tego typu router z USB. Wzbudził zachwyt i pragnienie posiadania u wszystkich. Później był Asus RT-N16 nazywany królem routerów i trzeba przyznać, że do dnia dzisiejszego jest on topowym i chętnie polecanym routerem. Tym razem Asus zachwyca nas modelem RT-N66u Dark Knight
(Asus RT-N66u w swojej pełnej okazałości)
Zawartość pudełka
Router dostarczany jest w sporych rozmiarów czarnym pudełku. W środku, prócz routera, znajdziemy trzy czarne antenki, wzornictwem nawiązujące do routera, zasilacz 19V z niestandardowym wtykiem (pasuje do netbooka EEE 1215N), płaski kabel ethernetowy oczywiście w kolorze czarnym i "papierologię". Dodatkowo otrzymujemy podstawkę, która umożliwia nam ustawienie routera w pozycji wertykalnej. Muszę przyznać, że zasilacz to bajka i wzór do naśladowania dla innych producentów.
Sam router wzornictwem nawiązuje do modelu RT-N56u. Obudowa przypomina szlifowany czarny diament a w górnej części znajduje się pasek szczotkowanego aluminium w logiem i modelem routera. Wszystkie diody są koloru niebieskiego. Z tyłu znajdziemy standardowy zestaw złącz czyli: zasilanie, przycisk on/off, 2x usb, reset, WAN, 4x LAN i WPS. Prócz tego 3x złącze SMA dla anten.
Router prezentuje się naprawdę świetnie. Jedyny mankament "diamentowej" obudowy to widoczność pozostawionych tłustych odcisków palców.
Wnętrze
Router chłodzony jest sporej wielkości radiatorem. To co przykłuwa uwagę to gniazdo microSD z prawej strony. Co ciekawe jest ono w pełni funkcjonalne. Czemu więc Asus nie umożliwił do niego dostępu bez konieczości zrywania plomb gwarancyjnych? Szczerze powiem, że nie mam pojęcia. Może planuje wydać w przyszłości model z fabrycznie montowaną kartą pamięci, na którą to będziemy mogli instalować dodatkowe paczki rozszerzające mozliwości oryginalnego oprogramowania... Pożyjemy - zobaczymy.
Pod złączem karty widać JTAG a w mniej więcej środkowej części wyprowadzone piny złacza serial.
W internecie można też znaleźć informacje o modelach aktywnie chłodzonych:
Mniemam, że to wersja A1. Mój egzemplarz B1 jest na niebieskim PCB i jest w pełni pasywnie chłodzony
Specyfikacja
Pełna specyfikacja dostępna jest na stronie Asusa: http://pl.asus.com/Networks/Wireless_...ifications i nie widzę zbytnio sensu jej powielania.
To co nas interesuje jednak to:
* Procesor Broadcom o taktowaniu 600MHz
* 256MB pamięci RAM
* 32MB pamięci flash
* 5x gigabit
* 2x USB2.0
* 3 demontowalne, zewnętrzne anteny
* dual-band, czyli jednoczesna obsługa zakresu 2.4GHz oraz 5GHz (450 + 450Mbps)
* trzy przyciski: power, reset oraz WPS
* wewnętrzne złącze kart microSD
Trzeba przyznać, że robi wrażenie. Najbardziej jednak boli 32KB przestrzeni na NVRAM. Mało... a szkoda.
Router podczas pracy jest wyraźnie ciepły. Miejscami (np nad diodą 5GHz) potrafi być wręcz gorący. Nie wpływa to jednak na jego stabilność.
Oprogramowanie
Interfejs Asusa zna swoje początki w modelu RT-N16 (pamiętacie doktorka?). Tym razem zachowane jest w tematyce czerni, jak na "Dark Knight" przystało. Do interfejsu dostaniemy się poprzez adres:
http://192.168.1.1/
login: admin
hasło: admin
Przywita nas kreator, dzięki któremu w paru krokach skonfigurujemy nas router do podstawowej pracy.
Po przelogowaniu powita nas docelowe GUI. Po krótce opiszę jego możliwości:
* Mapa sieci - podstawowe informacje takie jak status WAN, LAN, Wi-Fi z ładną mapą podpiętych klientów i urządzeń USB
* Sieć gościnna - umożliwia skonfigurowanie dodatkowych SSID, maksymalnie 3 dla każdego interfejsu radiowego
* Menadżer ruchu - QoS z dwoma trybami: automatyczny i uzytkownika.
* Kontrola rodzicielska - harmonogram dostepu klientów do internetu
* Aplikacja USB - ta zakładka podzielona jest na parę sekcji. I tak:
- AiDisk umożliwia udostępnienie naszych danych na świat za pośrednictwem serwera FTP
- Servers Center umożliwia konfigurację serwerów: DLNA, iTunes, FTP i Samba
- Serwer drukarki sieciowej za pośrednictwem Asus Ez (wspiera urządzenia wielofunkcyjne) lub przez protokół LPR (dodaj drukarkę, dodaj port TCP/IP)
- 3G/WiMax, w teorii obsługa modemów 3G gdy łącze główne zawodzi lub jest niedostępne. W praktyce nie udało mi się uruchomić połączenia 3G na modemach Huawei E173 oraz E220.
- Download Master - umożliwia zainstalowanie i użytkowanie klienta sieci torrent, emule oraz menadzera pobierania.
* Wireless, tu ustawiamy interfejsu sieci bezprzewodowej
* LAN, konfiguracja sieci lokalnej, serwera DHCP, statycznych IP, routingu i jumbo frame
* WAN, konfiguracja interfejsu internetowego, NAT, DMZ, przekierowanie portów, DDNS
* IPv6, umożliwia konfigurację sieci IPv6
* VPN Server, serwer PPTP
* Firewall, filtruje przychodzące i wychodzące pakiety
* Administracja, umożliwia zmianę trybu pracy Router lub AccessPoint. Prócz tego aktualizacja oprogramowania i backup/odtworzenie/czyszczenie konfiguracji
* System Log, logi systemowe - niestety nie ma możliwości wysyłania ich na maila lub zapisu na urządzenie usb
W moim odczuciu interfejs jest niedopracowany. Często się wiesza na napisie "Uaktualnianie" lub przeglądarka mówi nam, że nie może wyświetlić witryny. Mam wręcz wrażenie, że oryginalnie wgrana wersja 3.0.0.3.90 działała stabilniej niż najnowsza 3.0.0.3.108. Pomimo zastosowania rekomendowanej do tego routera karty WiFi USB-N53, nie chciała ona stabilnie działać na częstotliwości 2,4GHz przy 40MHz szerokości kanału. Dopiero przy wymuszeniu 20MHz udało się zachować stabilne połączenie. Dużo pracy jeszcze przed Asusem.
Alternatywa
Jeżeli nie OFW to co? Tomato Prezentowany router jest w pełni wspierany przez Tomato RT-N.
Na internecie można też znaleźć filmik (nie mój) prezentujący możliwości i działanie mojej kompilacji Tomato na opisywanym routerze: http://www.youtube.com/watch?v=FnfdmN...nfdmN-Oq58
Oprogramowanie Tomato wgrywamy za pośrednictwem Asus firmware restoration. Po flashu koniecznie trzeba wyczyścić NVRAM! Problemy na jakie można napotkać zaraz po wyczyszczeniu NVRAM to niedziałające radio 5GHz. Okazuje się, że część kanałów trybu 5GHz nie działa i pomimo świecącej diody 5GHz, SSID dla 5GHz nie jest widoczny w eterze. Wystarczy wtedy zmienić kanał na inny np upper 40 i sieć 5GHz ładnie "sieje".
Jeżeli nie tomato to co? O dziwo nic. O OpenWRT raczej można zapomnieć przynajmniej w najbliższej przyszłości. Developer DD-WRT - Braynslayer - wydał wersję na ten router niestety próba jej wgrania zakończyła się uwaleniem routera, tak więc i na działające DD-WRT pozostaje nam jeszcze poczekać.
Wydajność
Czym byłby test takiego routera bez paru testów. Do testów sieciowych użyty został PC oraz laptop z sieciówką Gigabitową. Do testów WiFi rekomendowana karta USB-N53. Do testów wydajności USB, dysk Toshiba 2,5" w obudowie Sunbright z systemem plików ext2. Wszystkie testy wykonane były na najnowszej obecnie oprogramowaniu Asusa (OFW) 3.0.0.3.108 oraz na mojej kompilacji Tomato. Zakres 2,4GHz na OFW został ograniczony do 20MHz z racji niestabilnej pracy przy ustawieniu 40MHz, co uniemożliwiało wykonanie pomiarów.
Wydajność WAN
Zauważalnie wyższy wynik w przypadku pomiaru WAN-LAN na OFW mniemam jest zasługą wykorzystania FastNAT, którego to brakuje obecnie w Tomato. Wyniki wydajności dla sieci bezprzewodowej są porównywalne.
Wydajność WiFi
Wyniki bardzo zbliżone. 2,4GHz lepsze na Tomato z racji wykorzystania pełnej szerokości kanału 40MHz, natomiast 5GHz lepsze na OFW. To zasługa nowszych sterowników od Broadcoma. Na obu softach sygnał był stabilny.
Wydajność portu USB - samba
Wyniki znów bardzo zbliżone. Odczyt z USB pod Tomato po lanie nieznacznie lepszy. Wyniki uzyskane po sieci z Tomato również bardziej ustabilizowane niż w przypadku OFW. Jedynie odczyt po radiu 5GHz na oprogramowaniu Asusa wyrażnie odstaje od reszty.
Wydajność portu USB - FTP
Wydajność po radiu w obu przypadkach jest bardzo podobna. Odczyt po WiFi 5GHz wyrażnie odstaje od reszty, przy czym wyżej poprzeczkę zawiesił soft Asusa. Nie mniej jednak kropkę nad "i" postawiło Tomato uzyskując po LAN`ie ponad 19MB/s podczas odczytu! To rekord jakiego żaden inny router na Broadcom`ie nie uzyskał.
Pomiar sygnału - inSSIDer
Na koniec wyniki pomiaru z użyciem programu inSSIDer 2.0. Warunki były zmienne od odległości 3m bez przeszkód do ponad 10m z licznymi przeszkodami.
Dla porównania użyłem Netgeara WNR3500L v1 z zainstalowanym Tomato.
Pomiar na oprogramowaniu Asusa:
Pomiar na Tomato:
Bezapelacyjnie OFW Asusa wygrywa. Widać wyraźny zysk na Asusie z tomato względem Netgeara dzięki zewnętrznym antenom. Nie mniej jednak Asus na OFW prezentuje wyraźnie lepszy i silniejszy sygnał. Za wyraźnie słabszy wynik z użyciem Tomato można winić:
a) sterownik wi-fi
b) zaawansowane ustawienia Wireless
Przy ustawieniu Advanced Wireless na:
- Afterburner - auto
- Country - Poland
- Transmit Power - 0 (defekcja przez sterownik)
udało mi się poprawić wynik do stabilnych -35. Zbliżyć się jednak do -30 (końcowa faza pomiaru) mi się nie udało.
Podsumowanie
Asus RT-N66u Dark Knight jest na chwilę obecną niezaprzeczalnie najsilniejszym routerem zasilanym procesorem Broadcom. Ponadto jest to obecnie jedyny tak silny router z zewnetrznymi antenami. Za sam fakt nieintegrowania anten wewnątrz routera trzeba zwyczajnie Asusa pochwalić. Router jest godny polecenia każdemu, kogo na niego stać.
Plusy:
- niedościgniowy pod względem wydajności wśród routerów z procesorem Broadcom
- ładny i nietuzinkowy wygląd
- rozbudowane oprogramowanie
- zewnętrzne anteny
- możliwość instalacji Tomato
Minusy:
- oprogramowanie wymaga jeszcze dopracowania
- problemy ze stabilną pracą przy ustawieniu 40MHz na paśmie 2,4GHz pomimo zastosowania rekomendowanej karty WiFi
- konieczność zerwania plomby gwarancyjnej by dostać się do złącza microSD
- tylko 32KB dla NVRAM
Podziękowania
Podziękowania należą się firmie Sieciovo, która dostarczyła sprzęt do testów. Dodatkowo nasz sponsor ufundował 10 kodów rabatowych na zakup routera Asus RT-N66u. Chętnych zapraszam do mnie na PW.
Edytowany przez shibby dnia 22-03-2012 15:57
Proxmox VE: i5-13400T, 64GB RAM, 512GB NVMe, 3x2TB SSD, 1x1TB SSD, Intel X710-DA2 SFP+
VM Router: OpenWRT 22.03.4
VM NAS: Synology SA6400
VM VPS: Debian, WWW, Home Assistant
Switch: Netgear MS510TXPP
Switch: Ubiquiti USW-Flex-mini - szt. 2
Wi-Fi: Ubiquiti U6-Lite - szt. 2
|
|
|
|
q2werty |
Dodano 19-03-2012 16:00
|
User
Posty: 140
Dołączył: 27/08/2011 09:53
|
Świetna robota |
|
|
|
shibby |
Dodano 19-03-2012 16:01
|
SysOp
Posty: 17094
Dołączył: 15/01/2009 20:30
|
oj tam, wyrwane z kontekstu
Proxmox VE: i5-13400T, 64GB RAM, 512GB NVMe, 3x2TB SSD, 1x1TB SSD, Intel X710-DA2 SFP+
VM Router: OpenWRT 22.03.4
VM NAS: Synology SA6400
VM VPS: Debian, WWW, Home Assistant
Switch: Netgear MS510TXPP
Switch: Ubiquiti USW-Flex-mini - szt. 2
Wi-Fi: Ubiquiti U6-Lite - szt. 2
|
|
|
|
buniaczek |
Dodano 19-03-2012 16:08
|
OL Maniac
Posty: 1166
Dołączył: 28/12/2010 13:05
|
Cytując klasyka:
Cytat the King is dead, long live the King!
Ciekawa recka shibby - dzięki. Lecz ze względu na cenę poczekam jeszcze chwilę - może akurat będzie na nowe mieszkanie
-------------------------
Netgear WNR3500L || Tomato-K26USB-1.28 RT5x MIPSR2 101V Big-VPN ||
Asus RT-N56U || Asus firmware 3.0.0.3.135 - wygrania w konkursie na openlinksys.info||
[b]Asus RT-N10U v.B1 [small]
|
|
|
|
jacekn |
Dodano 19-03-2012 16:21
|
User
Posty: 153
Dołączył: 11/06/2008 15:52
|
Niezła maszyna i na oryginalnym oprogramowaniu ma niezłą wydajność
Asus RT-AC56U
TP-Link Switch TL-SG1005D x 2
Pozdrawiam Jacek
|
|
|
|
kille72 |
Dodano 19-03-2012 17:48
|
Administrator
Posty: 2986
Dołączył: 12/02/2007 23:43
|
Cytat house napisał(a):
trzeba poczekać na wydłubanie nowego sterownika broadcoma ze źródeł netgear'a
Hmm...tylko TeddyB na tym sie zna z osob ktore pracuja nad Tomato i DD-WRT? |
|
|
|
shibby |
Dodano 19-03-2012 20:46
|
SysOp
Posty: 17094
Dołączył: 15/01/2009 20:30
|
gdyby w OFW był bw limiter to faktycznie spora ilosc osob mogla zadowolic sie OFW. Ja jednak bez bwlimitera jestem jak bez ręki
Proxmox VE: i5-13400T, 64GB RAM, 512GB NVMe, 3x2TB SSD, 1x1TB SSD, Intel X710-DA2 SFP+
VM Router: OpenWRT 22.03.4
VM NAS: Synology SA6400
VM VPS: Debian, WWW, Home Assistant
Switch: Netgear MS510TXPP
Switch: Ubiquiti USW-Flex-mini - szt. 2
Wi-Fi: Ubiquiti U6-Lite - szt. 2
|
|
|
|
kille72 |
Dodano 19-03-2012 22:21
|
Administrator
Posty: 2986
Dołączył: 12/02/2007 23:43
|
Shibby, a jaki to jest system pod OFW? |
|
|
|
jarek7714 |
Dodano 19-03-2012 22:24
|
Super User
Posty: 637
Dołączył: 19/02/2010 23:21
|
Cytat tak więc i na działające DD-WRT pozostaje nam jeszcze poczekać. To trochę dziwne bo na oficjalnej stronie w zakładce router database jest już wspierany od 15.03.2012r. build 18702.
jareq
|
|
|
|
jack78 |
Dodano 19-03-2012 23:51
|
OL Maniac
Posty: 1365
Dołączył: 22/04/2007 22:28
|
Niezła maszynka, ale niestety nie na moją kieszeń, ja się zadowolę WNR3500, którego to dopiero co sobie sprezentowałem.
Mikrotik hAP ac2
UniFi AP AC v2-OFW, UniFi AP PRO- OpenWRT,
Linksys E1000v2 - Tomato-RT-N5x-MIPSR2-116-Hyzoom.4M-Mini
Tenda AC10 - AC1200 OFW
NAS - HP Microserver Gen8 i3-3220T, 8GB RAM 5x 3TB WD RED | Xpenology
|
|
|
|
buniaczek |
Dodano 20-03-2012 07:29
|
OL Maniac
Posty: 1166
Dołączył: 28/12/2010 13:05
|
Cytat house napisał(a):
rzeczywiście - cena high end ale mi udało się kupić go dość okazyjnie
Okazyjnie to jest jaki przedział? (oczywiście jeśli mogę zapytać )
Mam nadzieję że będzie taniał wraz z upowszechnianiem się na rynku - pod koniec roku może mieć już całkiem sensowną cenę (to tak na mój gust) - gdyby się jeszcze trend umacniania PLN-a utrzymał to była by bajka
-------------------------
Netgear WNR3500L || Tomato-K26USB-1.28 RT5x MIPSR2 101V Big-VPN ||
Asus RT-N56U || Asus firmware 3.0.0.3.135 - wygrania w konkursie na openlinksys.info||
[b]Asus RT-N10U v.B1 [small]
|
|
|
|
Jacques |
Dodano 20-03-2012 09:54
|
User
Posty: 81
Dołączył: 21/09/2009 11:52
|
Cytat shibby napisał(a):
gdyby w OFW był bw limiter to faktycznie spora ilosc osob mogla zadowolic sie OFW. Ja jednak bez bwlimitera jestem jak bez ręki
Router podczas pracy jest wyraźnie ciepły. Miejscami (np nad diodą 5GHz) potrafi być wręcz gorący. Nie wpływa to jednak na jego stabilność.
W OFW QoS nie zdal u mnie egzaminu strasznie rwie rozmowy telefoniczne nie do przyjecia.
Zostaje przy tomato...
Co do ciepla tam masz jakis problem z RT-N66U bo u mnie tego nie ma najwieksza temperature mam po srodku routera +34° a tam gdzie u ciebie jest goraco (led 5GHz) jest raptem +29°.
Pozdrawiam...
-------------------------------------------------------------------------------
Asus RT-N66U
-------------------------------------------------------------------------------
|
|
|
|
shibby |
Dodano 20-03-2012 10:15
|
SysOp
Posty: 17094
Dołączył: 15/01/2009 20:30
|
a masz oba radia włączone? Jak wyłącze radia to jest chłodno. Dopiero gdy oba są włączone i są uzywane to robi się w tych miejscach goraco.
Proxmox VE: i5-13400T, 64GB RAM, 512GB NVMe, 3x2TB SSD, 1x1TB SSD, Intel X710-DA2 SFP+
VM Router: OpenWRT 22.03.4
VM NAS: Synology SA6400
VM VPS: Debian, WWW, Home Assistant
Switch: Netgear MS510TXPP
Switch: Ubiquiti USW-Flex-mini - szt. 2
Wi-Fi: Ubiquiti U6-Lite - szt. 2
|
|
|
|
Jacques |
Dodano 20-03-2012 10:51
|
User
Posty: 81
Dołączył: 21/09/2009 11:52
|
Cytat shibby napisał(a):
a masz oba radia włączone? Jak wyłącze radia to jest chłodno. Dopiero gdy oba są włączone i są uzywane to robi się w tych miejscach goraco.
5 GHz jest OFF zaraz wlacze i zerkne, za godzinke powiem ci czy temprtaura sie podniesie.
Edytowany przez Jacques dnia 20-03-2012 10:57
Pozdrawiam...
-------------------------------------------------------------------------------
Asus RT-N66U
-------------------------------------------------------------------------------
|
|
|
|
shibby |
Dodano 20-03-2012 11:45
|
SysOp
Posty: 17094
Dołączył: 15/01/2009 20:30
|
mniemam ze on taki ciepły przez radiator, który się narzewa i nie ma gdzie oddawac ciepło (brak otworów wentylacyjnych od góry). Netgear nie ma radiatorka i pewnie dlatego temperatura na obudowie nie jest tak odczuwalna. Mnie to nie przeszkadza
ddwrt sprawdze jak nie dzis to jutro
Proxmox VE: i5-13400T, 64GB RAM, 512GB NVMe, 3x2TB SSD, 1x1TB SSD, Intel X710-DA2 SFP+
VM Router: OpenWRT 22.03.4
VM NAS: Synology SA6400
VM VPS: Debian, WWW, Home Assistant
Switch: Netgear MS510TXPP
Switch: Ubiquiti USW-Flex-mini - szt. 2
Wi-Fi: Ubiquiti U6-Lite - szt. 2
|
|
|
|
Jacques |
Dodano 20-03-2012 12:02
|
User
Posty: 81
Dołączył: 21/09/2009 11:52
|
Cytat shibby napisał(a):
mniemam ze on taki ciepły przez radiator, który się narzewa i nie ma gdzie oddawac ciepło (brak otworów wentylacyjnych od góry). Netgear nie ma radiatorka i pewnie dlatego temperatura na obudowie nie jest tak odczuwalna. Mnie to nie przeszkadza
ddwrt sprawdze jak nie dzis to jutro
A wiec po sodku z 34 polecialo na +37° a obok (led 5GHz) z 29 na +31° nie ma powodu aby wpadac w panike.
Pozdrawiam...
-------------------------------------------------------------------------------
Asus RT-N66U
-------------------------------------------------------------------------------
|
|
|
|
shibby |
Dodano 20-03-2012 12:24
|
SysOp
Posty: 17094
Dołączył: 15/01/2009 20:30
|
oczywiście ze nie. router dziala stabilnie a i cieplejsze routery widzialem Nie mniej jednak wspomniałem o tym bo w porownaniu do megachlodnego rt-n16, rt-n66 jest naprawde cieply.
sprawdzilem dd-wrt i nie dziala. Router nie wstaje, brak pingu, czyli dokladnie to samo co na wczesniejszym sofcie brainslayera.
Proxmox VE: i5-13400T, 64GB RAM, 512GB NVMe, 3x2TB SSD, 1x1TB SSD, Intel X710-DA2 SFP+
VM Router: OpenWRT 22.03.4
VM NAS: Synology SA6400
VM VPS: Debian, WWW, Home Assistant
Switch: Netgear MS510TXPP
Switch: Ubiquiti USW-Flex-mini - szt. 2
Wi-Fi: Ubiquiti U6-Lite - szt. 2
|
|
|
|
jacekn |
Dodano 20-03-2012 13:08
|
User
Posty: 153
Dołączył: 11/06/2008 15:52
|
Czyli na tym sofcie nie działa ftp://dd-wrt.com/others/eko/BrainSlay...adcom_K26/
Asus RT-AC56U
TP-Link Switch TL-SG1005D x 2
Pozdrawiam Jacek
|
|
|
|
shibby |
Dodano 20-03-2012 13:15
|
SysOp
Posty: 17094
Dołączył: 15/01/2009 20:30
|
sprawdzalem ten z newsa i ten z router database. oba nie dzialaly.
Proxmox VE: i5-13400T, 64GB RAM, 512GB NVMe, 3x2TB SSD, 1x1TB SSD, Intel X710-DA2 SFP+
VM Router: OpenWRT 22.03.4
VM NAS: Synology SA6400
VM VPS: Debian, WWW, Home Assistant
Switch: Netgear MS510TXPP
Switch: Ubiquiti USW-Flex-mini - szt. 2
Wi-Fi: Ubiquiti U6-Lite - szt. 2
|
|
|
|
Jacques |
Dodano 20-03-2012 13:36
|
User
Posty: 81
Dołączył: 21/09/2009 11:52
|
Shibby,
Jaki masz Noise Floor (eth1) ja mam -86 dBm na RT-N66U
Pozdrawiam...
-------------------------------------------------------------------------------
Asus RT-N66U
-------------------------------------------------------------------------------
|
|
|