14 Czerwca 2026 09:07:32
Nawigacja
· Strona Główna
· Forum

· Tomato by Shibby
· FreshTomato


Wątki na forum
Najnowsze dyskusje
· Przekierowanie MAC z...
· Prośba o poprawki w...
· Inea VLAN TV
· Tomato64 x86_64 - ni...
· [MOD] FreshTomato-MI...
· [MOD] FreshTomato-AR...
· tuf ax3000 v2 dobry ...
· [S] sprzęt sieciowy
· Rozwiazany! SOLVED! ...
· jaki router pod oran...
· [MOD] Tomato64 (x86-64)
· Jaki dwudyskowy NAS
· Asus RT-AC3200 + Tomato
· Optware na CIFS
· Nowe routery: UX, UC...
· [Howto] Xpenology na...
· [S] Linksys WRT1900A...
· ASUS TUF‑Ax3000 i ...
· Tomato - bugi/proble...
· RT-AC68U nieoczekiwa...
Najpopularniejsze obecnie wątki
Brak utworzonych wątków
Ankieta
Jaki procesor posiada twój router?

Broadcom MIPSEL
Broadcom MIPSEL
35% [152 głosów]

Broadcom ARM
Broadcom ARM
53% [226 głosów]

Atheros
Atheros
5% [22 głosów]

Marvell
Marvell
1% [5 głosów]

Ralink
Ralink
1% [3 głosów]

Intel/AMD/VIA
Intel/AMD/VIA
1% [5 głosów]

Żaden z powyższych
Żaden z powyższych
4% [16 głosów]

Ogółem głosów: 429
Musisz zalogować się, aby móc zagłosować.
Rozpoczęto: 02/02/2015 09:38
Twoje IP
18.97.14.80
Entware - "co to jest i z czym to sie je"
FirmwareIdeę przyświecająca projektowi najłatwiej będzie oddać cytując fragment Wiki tego projektu:

"There is a pretty good and up-to-date firmwares for various MIPSEL routers: Enthusiastic, TomatoUSB, DD-WRT and many other ones. Often its 2.6.22 kernel based and built with a modern toolchain (gcc 4.4.6 + uClibc 0.9.32 and newer).
But if you will try to install an additional software from Optware, you will see a packages made with old (gcc 4.1.1 + uClibc 0.9.28) toolchain and kernel 2.4 headers. This old toolchain is incopatible with modern software needs, such as posix_memalignposix_fallocateepoll and etc.
For example, you can't compile last libtorrent 0.12.9rtorrent 0.8.9, you may see only libtorrent 0.12.6rtorrent 0.8.6 in there."


Sposób instalacji/użytkowania Entware nie odbiega mocno od tego, który znamy z Optware.
Na chwilę obecną dostępne jest spore repozytorium pakietów.


Osobiście wypróbowałem na RT-N16 Transmission z tego repo, działa.
Komentarze
K
#1 krisan
w 16 kwietnia 2012 22:53:07
Ktoś przetestuje na tomato? Tutorek? Porównanie? Transmission jak stabilnie działa?
kille72 #2 kille72
w 16 kwietnia 2012 23:57:28
Jutro zainstaluje to Entware i wytestuje np. Transmission. Widze ze maja versje 2.50, porownam obciazenie i stabilnosc.
K
#3 kidman64
w 21 kwietnia 2012 11:48:42
Nie ma problemow z uzywaniem jednoczesnie opt i entware?
S
#4 sszpila
w 21 kwietnia 2012 14:44:04
Jest Smile Albo jedno albo drugie. Obydwa rozwiązania korzystają z tego samego katalogu "/opt"
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby napisać komentarz.
Zaloguj
Wprowadź adres e-mail lub nazwę użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Zapomniałeś/aś hasła?
Aktualnie online
· Gości online: 64

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 24,127
· Najnowszy użytkownik: goldi111
Czat
Musisz się zalogować, aby opublikować wiadomość.

maxikaaz
10-05-2026 12:50
Szybkie pytanie - jak to jest z VLAN-ami na RT-AC88u..?

tamtosiamto
23-09-2025 20:10
Mam rtax82u z merlinem, probuje zainstaowac Download master i mam info, zeserwer zdalny nie odpowiada. Sprawdalem przez kika dni i bz.

Maniek91PL
15-05-2025 19:35
witam! było coś gdzieś o obsłudze asus mesh w tomato moze? chętnie bym przetestował u rodziców

servee
24-01-2025 18:18
Światłowód + mediakonwenter. Ekranowana skrętka nie jest wymagana, taką sytuację już zastałem. Zamierzam ją wymienić na zwykłą. Da to coś?

shibby
17-01-2025 07:45
a ta skrętka ekranowana o której piszesz to jakiś wkopany przewód do bramy/furtki/kamer
y zewn? Jak tak to jego też przez zabezpieczenie podepnij.

shibby
17-01-2025 07:43
no to pora zabezpieczyć kable LAN zabezpieczeniami przeciwprzepięciow
ymi - tanio nie będzie. Jak przychodzi ci internet? Skrętką czy światłem? Jak skrętką to zacząłbym od tego.

servee
12-01-2025 12:52
Ponownie padły mi wszystkie porty sieciowe w routerze - to już 3-ci w 6 m-cy. Podejrzany to ekranowana, nieuziemiona skrętka - 12mb. Czy jest to możliwe?

dawidt
21-12-2024 01:09
siema Grin

Maniek91PL
06-11-2024 22:37
dzięki !Grin

maxikaaz
29-10-2024 14:27
@Maniek91PL - Administration=> Admin Access, i tam masz "Allow Wireless Access" do zaznaczenia

174,230,591 unikalnych wizyt