Ogółem głosów: 419
Musisz zalogować się, aby móc zagłosować. Rozpoczęto: 02/02/2015 09:38
Twoje IP
13.59.111.183
IDS dla sieci bezprzewodowych
Firma Passus wprowadziła na polski rynek nową wersję systemu AirMagnet Enterprise do stałego zabezpieczenia i zarządzania bezprzewodowymi sieciami LAN. AirMagnet Enterprise 8.0 daje szereg nowych możliwości, za sprawą których użytkownicy uzyskują lepszą i skuteczniejszą ochronę środowisk bezprzewodowych.
System wykrywa najnowsze zagrożenia i chroni przed nimi bezprzewodowe sieci LAN, udostępnia unikalne analizy dotyczące zagrożeń związanych z częstotliwością radiową i wprowadza kompletny system informowania o nich, który umożliwia klasyfikację i szeregowanie wszystkich zdarzeń, co z kolei upraszcza zarządzanie.
Usprawnienia te pozwalają uzyskać pełniejsze informacje, niezbędne do stałej i skutecznej ochrony sieci WiFi firmy przed potencjalnym ryzykiem. „Jedynym sposobem zagwarantowania stałego bezpieczeństwa i prawidłowego działania sieci bezprzewodowej w firmie jest identyfikacja problemów zanim ich wpływ zacznie być zauważalny” - twierdzi Bartłomiej Sidorczuk, specjalista ds. Sieci Bezprzewodowych w firmie Passus. „Już nawet kilka potencjalnych zagrożeń i nowych alarmów może utrudnić wskazanie i szybką analizę problemów związanych z sieciami bezprzewodowymi” - dodaje Sidorczuk.
AirMagnet Enterprise 8.0 dostarcza wyczerpujących informacji, niezbędnych do skutecznego zabezpieczenia i zarządzania sieciami WLAN, a także udostępnia narzędzia do analizy, które umożliwiają menedżerom IT szybkie podejmowanie decyzji. Wszystkie te funkcje i narzędzia pozwalają natychmiast wykryć zagrożenia i nieprawidłowości, zareagować na nie oraz kompleksowo zarządzać siecią bezprzewodową.
Pełne bezpieczeństwo sieci WLAN
W wersji 8.0 dodano nowe alarmy pomocne w wykrywaniu i identyfikacji najnowszych narzędzi oraz w analizie strategii wykorzystywanych do przeprowadzania ataków, a także udostępniono klasyfikację zagrożeń w celu natychmiastowej identyfikacji najniebezpieczniejszych luk w zabezpieczeniach.
AirMagnet Enterprise 8.0 dysponuje także zaawansowanym systemem badania widma, umożliwiającym uzyskanie dowodów występowania zakłóceń lub ataków DoS warstwy 1, a także udoskonaloną metodą śledzenia zagrożeń, pomocną w szybkim rozwiązywaniu problemów z nowymi atakami.
AirMagnet Enterprise oferuje wielowymiarowy, proaktywny system obrony WLAN, który automatycznie śledzi i klasyfikuje wszystkie urządzenia bezprzewodowe, a także powstrzymuje zarówno zagrożenia związane ze środowiskiem bezprzewodowym, jak i pozostałe. Nowa funkcja klasyfikacji zagrożeń oraz system analizy umożliwia personelowi IT uzyskanie szybkiego wglądu w najistotniejsze kwestie związane z bezpieczeństwem i wydajnością, a także przegląd ogólnego stanu zabezpieczenia firmowej sieci. System analizy pozwala na generowanie szczegółowych raportów dotyczących zgodności przyjętej strategii bezpieczeństwa ze stanem faktycznym. AirMagnet Enterprise udostępnia także nową funkcję WEP Shield, która zapewnia aktywną ochronę urządzeń zabezpieczonych przy pomocy klucza WEP. Ochrona ta uniemożliwia korzystanie z rozmaitych narzędzi hakerskich stosowanych do uzyskiwania lub łamania kluczy WEP.
Proste i skuteczne zarządzanie siecią
AirMagnet Enterprise, znany już wcześniej z potężnych możliwości nieprzerwanego monitorowania i śledzenia zmian w obrębie sieci bezprzewodowych, wyposażono teraz w szereg nowych narzędzi usprawniających codzienne zarządzanie sieciami WLAN. Nowa funkcja podglądu ułatwia użytkownikom systemowym pracę, dzięki szybkiemu udostępnieniu istotnych informacji dotyczących wykonywanych przez nich zadań.
Z kolei funkcja Live Charts udostępnia zaawansowane wykresy i pomiary ruchu dla każdego urządzenia lub połączenia. Nowa wersja oferuje ponadto szereg udoskonaleń związanych z raportami, w tym planowanie, zaawansowane filtrowanie i nowe szablony raportów, które mają na celu zapewnienie informacji niezbędnych do oszacowania ogólnego stanu sieci WLAN.
Służby IT mogą w jeszcze większym stopniu usprawnić zarządzanie, poprzez zsynchronizowanie list kontroli dostępu (ACL) pochodzących od kontrolerów sieci WLAN firmy Cisco, a także zaimportować pliki AirMagnet Survey lub AirMagnet Planner, aby obserwować pokrycie wydajności i sygnału na planie kondygnacji.
Dostępność, ceny
System AirMagnet Enterprise jest dostępny w firmie Passus. Cena zestawu podstawowego, w skład którego wchodzą trzy czujniki sprzętowe oraz oprogramowanie na serwer zarządzający i konsole, wynosi 5 500 USD netto. Wszystkim firmom zainteresowanym przetestowaniem systemu AirMagnet firma Passus oferuje bezpłatne wypożyczenie zestawu do testów. Po podłączeniu do sieci czujnik AirMagnet w ciągu kilku minut wykryje nieprawidłowości sieci. W celu umówienia się na testy należy wypełnić formularz dostępny na stronie:
http://networks.passus.pl
· Łącznie użytkowników: 24,115 · Najnowszy użytkownik: Ja
Czat
Musisz się zalogować, aby opublikować wiadomość.
Maniek91PL
06-11-2024 22:37
dzięki !
maxikaaz
29-10-2024 14:27
@Maniek91PL - Administration=> Admin Access, i tam masz "Allow Wireless Access" do zaznaczenia
Maniek91PL
26-10-2024 22:07
siemka! ktoś przypomni co się ustawiało jeśli nie mogę wejść od strony wifi do tomato? od lan działa
overflow2
04-10-2024 17:34
Kupowałem Asusy n10u albo n12d1 ale nie widzę ich, chyba już nie produkują, Chodzi o coś nowego i taniego. Transfery niewielkie.
maxikaaz
04-10-2024 09:38
@overflow2 patrząc po dostępności funkcji w nowych kompilacjach, to chyba nawet WRT54G/GL jeszcze ma OpenVPN, albo jakiś odpowiednik... zależy, na jakie transfery liczysz.
overflow2
30-09-2024 20:53
Jaki aktualnie najtańszy router do tomato do openvpn?
maxikaaz
27-07-2024 15:07
@servee - na początek router do rozebrania i obejrzenia, ciężko wróżyć tak tylko po objawach
maxikaaz
27-07-2024 14:55
@servee - cały kontroler nie pada tak sobie z powodu "zbiegu okoliczności", więc prawdopodobnie gdzieś przepięcie.
servee
25-07-2024 13:33
@maxikaaz: działało, aż pewnego pięknego dnia przestało działać. W tym dniu była też burza, ale to raczej zbieg okoliczności.
maxikaaz
25-07-2024 11:38
@servee - o ile problem jest w obrębie samych wyjść (dławiki, warystory), to naprawialne, ale jeśli w samym SoC - to nienaprawialne ze względu na koszta. A co było przyczyną?