14 Czerwca 2026 08:56:47
Nawigacja
· Strona Główna
· Forum

· Tomato by Shibby
· FreshTomato


Wątki na forum
Najnowsze dyskusje
· Przekierowanie MAC z...
· Prośba o poprawki w...
· Inea VLAN TV
· Tomato64 x86_64 - ni...
· [MOD] FreshTomato-MI...
· [MOD] FreshTomato-AR...
· tuf ax3000 v2 dobry ...
· [S] sprzęt sieciowy
· Rozwiazany! SOLVED! ...
· jaki router pod oran...
· [MOD] Tomato64 (x86-64)
· Jaki dwudyskowy NAS
· Asus RT-AC3200 + Tomato
· Optware na CIFS
· Nowe routery: UX, UC...
· [Howto] Xpenology na...
· [S] Linksys WRT1900A...
· ASUS TUF‑Ax3000 i ...
· Tomato - bugi/proble...
· RT-AC68U nieoczekiwa...
Najpopularniejsze obecnie wątki
Brak utworzonych wątków
Ankieta
Jaki procesor posiada twój router?

Broadcom MIPSEL
Broadcom MIPSEL
35% [152 głosów]

Broadcom ARM
Broadcom ARM
53% [226 głosów]

Atheros
Atheros
5% [22 głosów]

Marvell
Marvell
1% [5 głosów]

Ralink
Ralink
1% [3 głosów]

Intel/AMD/VIA
Intel/AMD/VIA
1% [5 głosów]

Żaden z powyższych
Żaden z powyższych
4% [16 głosów]

Ogółem głosów: 429
Musisz zalogować się, aby móc zagłosować.
Rozpoczęto: 02/02/2015 09:38
Twoje IP
18.97.14.80
Linksys NAS200 - następca NSLU2
dyski_siecioweFirma Cisco Linksys wypuściła na rynek nową pamięć masową NAS200, która to jest z kolei następczynią wysłużonej już "nieco" starej i poczciwej NSLU2 (aka "SLUG"). NAS200 posiada dwie kieszenie na dyski SATA oraz dodatkowo dwa porty USB 2.0 (poprzednik posiadał jedynie możliwość podpięcia pamięci na interfejs USB). Urządzenia jest bardzo hackable i otwiera przed koderami ogromne możliwości, począwszy od modyfikacji samego firmware a na sprzęcie skończywszy (na płycie głównej znajduje się gniazdo Mini PC). Ze strony linksysa można poprać kod źródłowy do tego urządzenia którego rozmiar wynosi 240MB.
Komentarze
J
#11 jezikk
w 10 września 2007 08:34:18
no skoro mowa tu u NAS TS to co sadzicie o modelu ts109 i ts209 (http://www.profipc.pl/nas/ts109.php) Nowe modele, 500MHz zegar, GigabitLAN. Czy mozna do nich podlaczyc wiecej HDD przez np HUB USB ??
B
#12 bigl
w 10 września 2007 15:28:47
A ja na temat samego newsa - prosiłbym adminów o skorygowanie info. NSLU2 ma 2 porty USB 2.0 a nie 1.1 także NAS200 nie jest w tym względzie żadną nowością. Firmware NSLU2 też jest w 100% hackowalne i jest wiele wersji alternatywnych ( dostępnych na http://ww.nslu2-linux.org) łącznie z pełną wersją Debiana 4.0. Także jedyna nowość to obudowa z miejscami na 2 dyski SATA - NSLU2 miał tylko porty zewnętrzne i trzeba było kupować dyski w obudowach USB.
M
#13 md
w 25 września 2007 10:10:03
jak cenie sobie niektore newsy na tym portalu to jak widze takie hackable i to jeszcze pogrubione to zastanawiam sie czy autor czasem nie za dlugo nie siedzi w wielkiej brytanii czy irlandii...
zreszta jesli juz hackable to czemu nie very? Wink
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby napisać komentarz.
Zaloguj
Wprowadź adres e-mail lub nazwę użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Zapomniałeś/aś hasła?
Aktualnie online
· Gości online: 67

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 24,127
· Najnowszy użytkownik: goldi111
Czat
Musisz się zalogować, aby opublikować wiadomość.

maxikaaz
10-05-2026 12:50
Szybkie pytanie - jak to jest z VLAN-ami na RT-AC88u..?

tamtosiamto
23-09-2025 20:10
Mam rtax82u z merlinem, probuje zainstaowac Download master i mam info, zeserwer zdalny nie odpowiada. Sprawdalem przez kika dni i bz.

Maniek91PL
15-05-2025 19:35
witam! było coś gdzieś o obsłudze asus mesh w tomato moze? chętnie bym przetestował u rodziców

servee
24-01-2025 18:18
Światłowód + mediakonwenter. Ekranowana skrętka nie jest wymagana, taką sytuację już zastałem. Zamierzam ją wymienić na zwykłą. Da to coś?

shibby
17-01-2025 07:45
a ta skrętka ekranowana o której piszesz to jakiś wkopany przewód do bramy/furtki/kamer
y zewn? Jak tak to jego też przez zabezpieczenie podepnij.

shibby
17-01-2025 07:43
no to pora zabezpieczyć kable LAN zabezpieczeniami przeciwprzepięciow
ymi - tanio nie będzie. Jak przychodzi ci internet? Skrętką czy światłem? Jak skrętką to zacząłbym od tego.

servee
12-01-2025 12:52
Ponownie padły mi wszystkie porty sieciowe w routerze - to już 3-ci w 6 m-cy. Podejrzany to ekranowana, nieuziemiona skrętka - 12mb. Czy jest to możliwe?

dawidt
21-12-2024 01:09
siema Grin

Maniek91PL
06-11-2024 22:37
dzięki !Grin

maxikaaz
29-10-2024 14:27
@Maniek91PL - Administration=> Admin Access, i tam masz "Allow Wireless Access" do zaznaczenia

174,228,482 unikalnych wizyt