Ogółem głosów: 419
Musisz zalogować się, aby móc zagłosować. Rozpoczęto: 02/02/2015 09:38
Twoje IP
3.137.162.21
Profesjonalne dyski sieciowe za przystępną cenę
Firma NETGEAR, Inc. poinformowała o wprowadzeniu do oferty nowej sieciowej pamięci masowej ReadyNAS™ 1100 - najnowszego modelu wielokrotnie nagradzanych sieciowych magazynów danych (NAS). NETGEAR ReadyNAS 1100 wprowadza szereg usprawnień do asortymentu produktów ReadyNAS, w tym cztery kieszenie Serial ATA z możliwością podłączania i odłączania w czasie pracy, szybki procesor sieciowy (NSP), programowalny przycisk do wykonywania kopii zapasowych, zabezpieczenie przeciwko kradzieży i uchwyt do przenoszenia.
Urządzenia NAS to efektywne kosztowo rozwiązania umożliwiające użytkownikom domowym i małym firmom przechowywanie dużych ilości danych. Zdaniem country managera NETGEAR Poland, Wojciecha Karwowskiego rynek konsumenckich urządzeń NAS będzie rozwijał się szybko w najbliższych latach. Firma dostrzega również istotny potencjał wzrostu w segmencie małych i średnich przedsiębiorstw.
“Wraz ze zwiększającą się ilością treści multimedialnych i wzrastającą przestrzenią dysków twardych konsumenci operują coraz większymi ilościami cyfrowych treści, stąd rosnące zapotrzebowanie na magazyny danych i systemy tworzenia kopii zapasowych,” powiedział Wojciech Karwowski. „Zauważamy w NETGEAR ten silny trend i staramy się wychodzić naprzeciw potrzebom klientów z możliwie najlepsza ofertą. Wynikiem takiego podejścia jest najbardziej zaawansowane urządzenie NAS w tym segmencie, umożliwiające użytkownikom domowym oraz małym i średnim przedsiębiorstwom korzystanie z niedrogiej, ale profesjonalnej ochrony najważniejszych danych.”
NETGEAR ReadyNAS 1100 spełnia wszystkie potrzeby w zakresie przechowywania danych. Urządzenie zostało zoptymalizowane do obsługi mediów cyfrowych poprzez wbudowany serwer mediów. ReadyNAS jest wyposażony w gigabitowe złącze Ethernet i obsługuje wszystkie popularne protokoły strumieniowe, takie jak UPnP AV, co daje użytkownikom bezpośredni dostęp do zawartości NAS bez pośrednictwa komputera PC. Ponadto, wyróżnia się wiodącą w klasie wydajnością i może obsługiwać wiele strumieni wideo HD jednocześnie.
Urządzenia ReadyNAS są niezawodne ponieważ wykorzystują technologię RAID w sposób efektywny kosztowo i łatwy w obsłudze. Posiadają opatentowany przez NETGEAR system Expandable Protection X-RAID technology. X-RAID całkowicie automatyzuje wszystkie zadania związane z RAID, umożliwiając użytkownikom bez specjalistycznej wiedzy korzystanie ze wszystkich zalet tej technologii. Jedną z funkcji jest ochrona przed utratą danych wskutek awarii twardych dysków. Ponadto, X-RAID umożliwia rozbudowę pojemności systemu w miarę potrzeb. Można zainstalować jeden twardy dysk i dodawać kolejne dla zapewnienia nadmiarowości lub większej pojemności. Podczas rozbudowy pojemności dane są chronione, a cała procedura jest prosta. ReadyNAS 1100 obsługuje również konfiguracje RAID 0, 1 i 5. Nowe mocowania twardych dysków umożliwiają ich wymianę podczas pracy urządzenia, co upraszcza obsługę i znacznie redukuje przestoje.
Firma przetestowała urządzenie pod kątem kompatybilności z dużą liczną cyfrowych urządzeń multimedialnych wyposażonych w złącza Ethernet. Urządzenie jest również wstecznie kompatybilne z innymi modelami z rodziny ReadyNAS. Ponadto ReadyNAS 1100 współpracuje ze wszystkimi ważniejszymi systemami operacyjnymi, w tym Microsoft Windows™, Linux™, Mac OS X™ i UNIX.
Rodzina produktów ReadyNAS posiada wspólne zalety, które wyróżniają je spośród rozwiązań dostępnych dziś na rynku. Najważniejszą z nich jest wydajność, a także łatwa instalacja w każdym środowisku:
- wbudowany instalator Front-View™ Setup Wizard upraszcza konfigurację ReadyNAS i umożliwia ją nawet początkującym; po zainstalowaniu możliwe jest dalsze zaawansowane konfigurowanie
- produkt zarządzany jest przez przeglądarkę Internetu
- gotowy do współpracy z sieciami bezprzewodowymi
- współpracuje z systemami operacyjnymi Windows, Mac, Unix, Linux i każdym innym wyposażonym w przeglądarkę Internetu lub klienta FTP
- gotowy do obsługi DHCP. Nie potrzeba wprowadzać statycznego IP, parametrów maski, bramy czy DNS – wszystko wykonuje się automatycznie
Zaawansowana wewnętrzna ochrona danych:
- Nadmiarowość RAID: więcej dysków to dodatkowa ochrona.
- Dziennik danych: po awaryjnym wyłączeniu zasilania, ponowne uruchomienie zajmuje tylko kilka sekund dłużej niż normalne włączenie.
- Ochrona na bieżąco: w przypadku stwierdzenia zbliżającej się awarii dysku, dane z niego są automatycznie kopiowane na dysk zapasowy, który można podłączyć w trakcie pracy urządzenia.
- Tworzenie kopii zapasowych – programowanie tworzenia kopii zapasowych w określonych odstępach czasu.
- Tryb ratunkowy: w przypadku awaryjnego usunięcia drugiego dysku, wystarczy wyłączyć urządzenie, ponownie podłączyć dysk i włączyć. Macierz RAID odbuduje strukturę danych.
- Harmonogram replikacji – przenoszenie danych z jednego urządzenia NAS na inne.
- Wyłączenie w przypadku awarii dysku – automatyczne wyłączenie urządzenia w przypadku wykrycia awarii dysku lub przegrzania.
- Ostrzeżenia emailowe: automatyczne wiadomości informujące w wszystkich ważniejszych zdarzeniach, takich jak zbliżającym się przepełnieniu, zmianach we współdzieleniu lub problemach sprzętowych.
- Strumieniowe przesyłanie mediów: strumieniowe przesyłanie plików wideo high-definition, muzyki lub obrazów w wysokiej rozdzielczości do więcej niż jednego kompatybilnego urządzenia jednocześnie.
Tworzenie kopii zapasowych danych zewnętrznych:
- Zintegrowany menedżer kopii: pozwala unikać konfliktów sieciowych inicjując tworzenie kopii zapasowych bezpośrednio z ReadyNAS.
- Tworzenie kopii zapasowych dowolnych danych: stron intranetowych, witryn internetowych, stron w firmowego katalogu FTP oraz serwerów NFS wykorzystywanych przez systemy Linux i Unix, klientów i serwery Windows, a nawet zdalne serwery Rsync w Internecie.
Krótsze przestoje:
- Inteligentna synchronizacja i wznowienie: jeżeli w czasie inicjalizacji RAID lub synchronizacji nastąpi przerwa w zasilaniu, ReadyNAS będzie kontynuował pracę po przywróceniu zasilania.
- Synchronizacja RAID w tle: szybsze rozpoczęcie korzystania z nowych woluminów.
Podłączanie urządzeń zewnętrznych:
- Przenoszenie danych z i na dyski USB.
- Monitorowanie UPS: inteligentne wyłączenie w razie wyczerpania zasilania UPS.
- Serwer druku: podłącz do dwóch drukarek bezpośrednio lub do większej liczby drukarek poprzez koncentrator – wszystkie zostaną rozpoznane i umożliwią współdzielenie funkcji .
- Adapter bezprzewodowy.
Kontrola dostępu:
- Ograniczanie dostępu do plików: ReadyNAS obsługuje trzy tryby zabezpieczeń:
1. Udostępnienie plików tylko użytkownikom znającym hasło.
2. Stworzenie kont użytkowników w ReadyNAS i dostęp po zalogowaniu (identyfikator i hasło).
3. Domena rozpoznaje konta z centralnego kontrolera domen Windows.
Urządzenie jest dostępne w sprzedaży w rekomendowanej cenie dla klienta końcowego ok 2790 zł z dyskami o łącznej pojemności 2 TB i chronione trzyletnią gwarancją. Dostępne są też modele w wyższej pojemności.
· Łącznie użytkowników: 24,115 · Najnowszy użytkownik: Ja
Czat
Musisz się zalogować, aby opublikować wiadomość.
Maniek91PL
06-11-2024 22:37
dzięki !
maxikaaz
29-10-2024 14:27
@Maniek91PL - Administration=> Admin Access, i tam masz "Allow Wireless Access" do zaznaczenia
Maniek91PL
26-10-2024 22:07
siemka! ktoś przypomni co się ustawiało jeśli nie mogę wejść od strony wifi do tomato? od lan działa
overflow2
04-10-2024 17:34
Kupowałem Asusy n10u albo n12d1 ale nie widzę ich, chyba już nie produkują, Chodzi o coś nowego i taniego. Transfery niewielkie.
maxikaaz
04-10-2024 09:38
@overflow2 patrząc po dostępności funkcji w nowych kompilacjach, to chyba nawet WRT54G/GL jeszcze ma OpenVPN, albo jakiś odpowiednik... zależy, na jakie transfery liczysz.
overflow2
30-09-2024 20:53
Jaki aktualnie najtańszy router do tomato do openvpn?
maxikaaz
27-07-2024 15:07
@servee - na początek router do rozebrania i obejrzenia, ciężko wróżyć tak tylko po objawach
maxikaaz
27-07-2024 14:55
@servee - cały kontroler nie pada tak sobie z powodu "zbiegu okoliczności", więc prawdopodobnie gdzieś przepięcie.
servee
25-07-2024 13:33
@maxikaaz: działało, aż pewnego pięknego dnia przestało działać. W tym dniu była też burza, ale to raczej zbieg okoliczności.
maxikaaz
25-07-2024 11:38
@servee - o ile problem jest w obrębie samych wyjść (dławiki, warystory), to naprawialne, ale jeśli w samym SoC - to nienaprawialne ze względu na koszta. A co było przyczyną?