25 Czerwca 2024 23:01:20
Nawigacja
· Strona Główna
· Forum

· Tomato by Shibby
· FreshTomato


Wątki na forum
Najnowsze dyskusje
· [MOD] Tomato64 (x86-64)
· [S] Netgear AC2600 R...
· [MOD] FreshTomato-AR...
· Openvpn+klient android
· Połączenie vpn i c...
· [HOWTO] OpenVPN serv...
· [S] edgerouter er-12
· Dostęp do urządzen...
· Switch zasilany prze...
· Brak dostępu do ust...
· Takedown 2000
· [MOD] FreshTomato-MI...
· [Howto] Xpenology na...
· [HOWTO] Kompilacja "...
· nju swiatło pytania
· konfiguracja router ...
· Asus TUF-AX3000_V2 p...
· Jaki router kupić? ...
· Szukam zaproszenia n...
· dodatkowe złącza s...
Najpopularniejsze obecnie wątki
· [MOD] FreshTomato... [882]
· [MOD] Tomato64 (x... [49]
· Openvpn+klient an... [6]
· [S] Netgear AC260... [0]
· Połączenie vpn ... [0]
Ankieta
Jaki procesor posiada twój router?

Broadcom MIPSEL
Broadcom MIPSEL
36% [151 głosów]

Broadcom ARM
Broadcom ARM
52% [217 głosów]

Atheros
Atheros
5% [22 głosów]

Marvell
Marvell
1% [4 głosów]

Ralink
Ralink
1% [3 głosów]

Intel/AMD/VIA
Intel/AMD/VIA
1% [5 głosów]

Żaden z powyższych
Żaden z powyższych
4% [15 głosów]

Ogółem głosów: 417
Musisz zalogować się, aby móc zagłosować.
Rozpoczęto: 02/02/2015 09:38
Twoje IP
34.239.151.124
Profesjonalne dyski sieciowe za przystępną cenę
dyski_siecioweFirma NETGEAR, Inc. poinformowała o wprowadzeniu do oferty nowej sieciowej pamięci masowej ReadyNAS™ 1100 - najnowszego modelu wielokrotnie nagradzanych sieciowych magazynów danych (NAS). NETGEAR ReadyNAS 1100 wprowadza szereg usprawnień do asortymentu produktów ReadyNAS, w tym cztery kieszenie Serial ATA z możliwością podłączania i odłączania w czasie pracy, szybki procesor sieciowy (NSP), programowalny przycisk do wykonywania kopii zapasowych, zabezpieczenie przeciwko kradzieży i uchwyt do przenoszenia.Urządzenia NAS to efektywne kosztowo rozwiązania umożliwiające użytkownikom domowym i małym firmom przechowywanie dużych ilości danych. Zdaniem country managera NETGEAR Poland, Wojciecha Karwowskiego rynek konsumenckich urządzeń NAS będzie rozwijał się szybko w najbliższych latach. Firma dostrzega również istotny potencjał wzrostu w segmencie małych i średnich przedsiębiorstw.

“Wraz ze zwiększającą się ilością treści multimedialnych i wzrastającą przestrzenią dysków twardych konsumenci operują coraz większymi ilościami cyfrowych treści, stąd rosnące zapotrzebowanie na magazyny danych i systemy tworzenia kopii zapasowych,” powiedział Wojciech Karwowski. „Zauważamy w NETGEAR ten silny trend i staramy się wychodzić naprzeciw potrzebom klientów z możliwie najlepsza ofertą. Wynikiem takiego podejścia jest najbardziej zaawansowane urządzenie NAS w tym segmencie, umożliwiające użytkownikom domowym oraz małym i średnim przedsiębiorstwom korzystanie z niedrogiej, ale profesjonalnej ochrony najważniejszych danych.”

NETGEAR ReadyNAS 1100 spełnia wszystkie potrzeby w zakresie przechowywania danych. Urządzenie zostało zoptymalizowane do obsługi mediów cyfrowych poprzez wbudowany serwer mediów. ReadyNAS jest wyposażony w gigabitowe złącze Ethernet i obsługuje wszystkie popularne protokoły strumieniowe, takie jak UPnP AV, co daje użytkownikom bezpośredni dostęp do zawartości NAS bez pośrednictwa komputera PC. Ponadto, wyróżnia się wiodącą w klasie wydajnością i może obsługiwać wiele strumieni wideo HD jednocześnie.

Urządzenia ReadyNAS są niezawodne ponieważ wykorzystują technologię RAID w sposób efektywny kosztowo i łatwy w obsłudze. Posiadają opatentowany przez NETGEAR system Expandable Protection X-RAID technology. X-RAID całkowicie automatyzuje wszystkie zadania związane z RAID, umożliwiając użytkownikom bez specjalistycznej wiedzy korzystanie ze wszystkich zalet tej technologii. Jedną z funkcji jest ochrona przed utratą danych wskutek awarii twardych dysków. Ponadto, X-RAID umożliwia rozbudowę pojemności systemu w miarę potrzeb. Można zainstalować jeden twardy dysk i dodawać kolejne dla zapewnienia nadmiarowości lub większej pojemności. Podczas rozbudowy pojemności dane są chronione, a cała procedura jest prosta. ReadyNAS 1100 obsługuje również konfiguracje RAID 0, 1 i 5. Nowe mocowania twardych dysków umożliwiają ich wymianę podczas pracy urządzenia, co upraszcza obsługę i znacznie redukuje przestoje.

Firma przetestowała urządzenie pod kątem kompatybilności z dużą liczną cyfrowych urządzeń multimedialnych wyposażonych w złącza Ethernet. Urządzenie jest również wstecznie kompatybilne z innymi modelami z rodziny ReadyNAS. Ponadto ReadyNAS 1100 współpracuje ze wszystkimi ważniejszymi systemami operacyjnymi, w tym Microsoft Windows™, Linux™, Mac OS X™ i UNIX.

Rodzina produktów ReadyNAS posiada wspólne zalety, które wyróżniają je spośród rozwiązań dostępnych dziś na rynku. Najważniejszą z nich jest wydajność, a także łatwa instalacja w każdym środowisku:
- wbudowany instalator Front-View™ Setup Wizard upraszcza konfigurację ReadyNAS i umożliwia ją nawet początkującym; po zainstalowaniu możliwe jest dalsze zaawansowane konfigurowanie
- produkt zarządzany jest przez przeglądarkę Internetu
- gotowy do współpracy z sieciami bezprzewodowymi
- współpracuje z systemami operacyjnymi Windows, Mac, Unix, Linux i każdym innym wyposażonym w przeglądarkę Internetu lub klienta FTP
- gotowy do obsługi DHCP. Nie potrzeba wprowadzać statycznego IP, parametrów maski, bramy czy DNS – wszystko wykonuje się automatycznie

Zaawansowana wewnętrzna ochrona danych:
- Nadmiarowość RAID: więcej dysków to dodatkowa ochrona.
- Dziennik danych: po awaryjnym wyłączeniu zasilania, ponowne uruchomienie zajmuje tylko kilka sekund dłużej niż normalne włączenie.
- Ochrona na bieżąco: w przypadku stwierdzenia zbliżającej się awarii dysku, dane z niego są automatycznie kopiowane na dysk zapasowy, który można podłączyć w trakcie pracy urządzenia.
- Tworzenie kopii zapasowych – programowanie tworzenia kopii zapasowych w określonych odstępach czasu.
- Tryb ratunkowy: w przypadku awaryjnego usunięcia drugiego dysku, wystarczy wyłączyć urządzenie, ponownie podłączyć dysk i włączyć. Macierz RAID odbuduje strukturę danych.
- Harmonogram replikacji – przenoszenie danych z jednego urządzenia NAS na inne.
- Wyłączenie w przypadku awarii dysku – automatyczne wyłączenie urządzenia w przypadku wykrycia awarii dysku lub przegrzania.
- Ostrzeżenia emailowe: automatyczne wiadomości informujące w wszystkich ważniejszych zdarzeniach, takich jak zbliżającym się przepełnieniu, zmianach we współdzieleniu lub problemach sprzętowych.
- Strumieniowe przesyłanie mediów: strumieniowe przesyłanie plików wideo high-definition, muzyki lub obrazów w wysokiej rozdzielczości do więcej niż jednego kompatybilnego urządzenia jednocześnie.

Tworzenie kopii zapasowych danych zewnętrznych:
- Zintegrowany menedżer kopii: pozwala unikać konfliktów sieciowych inicjując tworzenie kopii zapasowych bezpośrednio z ReadyNAS.
- Tworzenie kopii zapasowych dowolnych danych: stron intranetowych, witryn internetowych, stron w firmowego katalogu FTP oraz serwerów NFS wykorzystywanych przez systemy Linux i Unix, klientów i serwery Windows, a nawet zdalne serwery Rsync w Internecie.

Krótsze przestoje:
- Inteligentna synchronizacja i wznowienie: jeżeli w czasie inicjalizacji RAID lub synchronizacji nastąpi przerwa w zasilaniu, ReadyNAS będzie kontynuował pracę po przywróceniu zasilania.
- Synchronizacja RAID w tle: szybsze rozpoczęcie korzystania z nowych woluminów.

Podłączanie urządzeń zewnętrznych:
- Przenoszenie danych z i na dyski USB.
- Monitorowanie UPS: inteligentne wyłączenie w razie wyczerpania zasilania UPS.
- Serwer druku: podłącz do dwóch drukarek bezpośrednio lub do większej liczby drukarek poprzez koncentrator – wszystkie zostaną rozpoznane i umożliwią współdzielenie funkcji .
- Adapter bezprzewodowy.

Kontrola dostępu:
- Ograniczanie dostępu do plików: ReadyNAS obsługuje trzy tryby zabezpieczeń:
1. Udostępnienie plików tylko użytkownikom znającym hasło.
2. Stworzenie kont użytkowników w ReadyNAS i dostęp po zalogowaniu (identyfikator i hasło).
3. Domena rozpoznaje konta z centralnego kontrolera domen Windows.

Urządzenie jest dostępne w sprzedaży w rekomendowanej cenie dla klienta końcowego ok 2790 zł z dyskami o łącznej pojemności 2 TB i chronione trzyletnią gwarancją. Dostępne są też modele w wyższej pojemności.
Komentarze
Żadne komentarze nie zostały dodane.
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby napisać komentarz.
Zaloguj
Wprowadź adres e-mail lub nazwę użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Zapomniałeś/aś hasła?
Aktualnie online
· Gości online: 96

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 24,115
· Najnowszy użytkownik: Ja
Czat
Musisz się zalogować, aby opublikować wiadomość.

tamtosiamto
03-06-2024 16:24
poszlo w koncu -najpierw przez restoration jakies stare ddwrt, potem z menu update plik ac66u z art o zmianie 868l->ac66u

tamtosiamto
02-06-2024 21:44
trx size 44560384 > memory size 33554432 nigdy czegos takiego nie widzialem podczas flashowania rutera

tamtosiamto
02-06-2024 21:37
wgrywanie ddwrt z opisu zmiany softu z dlinka na asusa nic nie daje, dalej startuje tomato, wgranie ddwrt dla ac66u wchodzi, ale z niego tez nie da sie wgrac ofw asusa i merlina, kicha

tamtosiamto
02-06-2024 19:57
Probowal ktos wrocic z tomata do OFW ASAUSa na przerowbionym DIR868l -> rt-ac66u ? Ni cholery nie moge dac sobie rady.

RaTaJ
10-05-2024 15:43
Czy intel n100 4x 3,40Ghz z Intel HD i DDR5 byłby dobry, widziałem za 550zł z 8gb ram i ssd 512gb?

Adooni
26-04-2024 14:41
jaki router RMerlin nie pociagne, tomato/ openwrt tak non hilink,

tamtosiamto
23-04-2024 12:35
modem bez smilocka?

man1
22-04-2024 23:27
Czy próbował ktoś uzywac karty voice (z nolimit GB) od tmobile w modemie /routerze? Da się jakoś to zrobić? Bo u mnie neta brak. E3372 Sad

tamtosiamto
31-03-2024 12:54
Wesolego jajka wszytskim forumowiczom Grin

tamtosiamto
28-03-2024 23:24
tak, tak zgadza sie, ale ja pytam o wykluczenie noda na guest network w first set, i to nie dziala

74,130,824 unikalnych wizyt