25 Kwietnia 2024 10:27:00
Nawigacja
· Strona Główna
· Forum

· Tomato by Shibby
· FreshTomato


Wątki na forum
Najnowsze dyskusje
· Asus TUF-AX3000_V2 p...
· nju swiatło pytania
· Jaki router kupić? ...
· konfiguracja router ...
· Szukam zaproszenia n...
· [Howto] Xpenology na...
· dodatkowe złącza s...
· RT-N18U - nie można...
· [MOD] Tomato64 (x86-64)
· Firewall nie zawsze ...
· [MOD] FreshTomato-AR...
· Optware na CIFS
· RT-AX56U - Status kl...
· [MOD] FreshTomato-MI...
· Multiroom N z wykorz...
· [S] Asus RT-AC68U E1
· [S] ASUS RT-AC68U
· Rozłączanie klient...
· serwer VPN za wan'em
· Przejscie z dyndns f...
Najpopularniejsze obecnie wątki
· Jaki router kupi... [552]
· Asus TUF-AX3000_V... [19]
· Szukam zaproszeni... [16]
· konfiguracja rout... [8]
· nju swiatło pytania [0]
Ankieta
Jaki procesor posiada twój router?

Broadcom MIPSEL
Broadcom MIPSEL
36% [151 głosów]

Broadcom ARM
Broadcom ARM
52% [216 głosów]

Atheros
Atheros
5% [22 głosów]

Marvell
Marvell
1% [4 głosów]

Ralink
Ralink
1% [3 głosów]

Intel/AMD/VIA
Intel/AMD/VIA
1% [5 głosów]

Żaden z powyższych
Żaden z powyższych
4% [15 głosów]

Ogółem głosów: 416
Musisz zalogować się, aby móc zagłosować.
Rozpoczęto: 02/02/2015 09:38
Twoje IP
3.138.204.208
Zobacz wątek
OpenLinksys » :: ROUTERY :: » Linksys
 Drukuj wątek
Jak ustawic opcje?
Witam,
Mam od kilku dni WRT54G. Jestem dosc zadowolony oprocz tego, ze zdarzylo sie, ze nir chcial wyswietlic strony administracyjnej i ze raz notebook dzialajacy przez WiFi stracil nagle siec. Ale nie o to pytamSmile
1/ Chcialbym ustawic sobie mniejszy priorytet dla prgramow p2p. Czy powinienem to zrobic w zakladce
Applications
& Gaming
/QoS
//Application Priority
?
2/ Jak moge przydzielic na stale konkretny adres lokalny dla konkretnych urzedzen w setwerze DHCP? Moze byc po nazwie albo po adresie MAC.
3/ Czy wybierajac metode szyfrowania WPA klucz muci byc okreslonej dlugosci? Moj ma 40 znakow i sklada sie z liter cyfr i znakow specjalnych. Czy to wystarczy?
4/ Jak sprawdzic jaka wersje urzedzenia mam - bo jak rozumiem od tego zalezy czy moge wgrac dane oprograwmoanie alternatywne.
Z gory dziekuje za odpowiedzi i rady.
Pozdrawiam.
Maciek
 
robsonn
Pierwsza rzecz jak zadajesz pytanie - to spojrz na nalepke pod routerem.
Podaj mi wersje routera z tej nalepki lub pierwsze 4 znaki numeru seryjnego
Druga rzecz jak pytasz to podaj mi wersje oprograownaia ktora uzywasz
znajdziesz ja po zalogowaniu sie przez www w prawym gornym rogu.
Jak bede mial te informacje to pogadamy dalej Grin
 
No faktycznieSmile
Wersja to 5.1, a firmware to 1.00.6
 
robsonn
Wersja najnowsza v5.1, 4 znaku numeru to CDFC, masz ostatni najnowszy firmware, wersja routera nie nadaje sie do wgrywania alternatynwgo oprogramowania - przykro mi.
Odnosnie twoich pytan:
1) Tak, powinienes tam miec application priority, gdzie podajesz porty uzwane przez program i dajesz mu niski priorytet
2) Nie mozesz przydzielic stalych dzierzaw przez DHCP.. Max dlugosc dzierzawy to 1 doba. Musisz wylaczyc DHCP na routerze i ustawic na kompach adresy,bramy i DNS na sztywno zeys mial stale IP.
3) 40 znakow w WPA wystarczy wazne, ze uzywasz lsowych znakow i wlasnie specjalnych. Przy odopowiednio wymieszanym hasle 40 znakow jest nie do zlamania.
Tu masz swietny generator hasel - uzywam go czesto dobrze dziala. Pamietaj nie wybieraj pierwszego wygenerowanego hasla tylko kliknij kilka - kilkanascie razy
http://www.kurtm.net/wpa-pskgen/
4) juz przerobiles ten punkt Grin
pzdr
 
Dzieki serdeczne za odpowiedzi. Ten brak dzierzaw mnie troche martwi, bo to znaczy, ze nie moge na stale byc pewien jaki adres ma dany komp tylko to sprawdzac. Na szczescie jak mi sie wydaje adresy nie sa przydzielane losowo tylko kolejno, wiec chyba da sie je przewidziec.
Mialmbys jeszcze pytanie o to QoS. Czy porty z priorytetami to porty lokalne czy zdalne, bo w p2p zalezy mi na lokalnych, a w www, pop3 itp na zdalnych.
I jeszcze pytanie o limitowanie upstream. Mam lacze asynchroniczne, czy zminilalizowac upload, jesli tak do do ilu, do 90%, czy tez o jakas stala wartosc np. 4KB?
Pozdrawiam.
 
robsonn
Wszystkie porty sa zdalne (zewnetrzne). Lokalnych portow uzywanych przez progsy P2p nie jestes w stanie przewidziec, sa przydzielane automatycznie.
Limit uploadu ustaw na 90% bedzie ok.
 
Tutaj bym sie nie zgodzil. Dla polaczen przychodzacych p2p, jestem w stanie okreslic porty. Powiem wiecej, musze je znac, bo musze je przekierowac na routerze do swojego kompa, inaczej bede pasywny czy tez bede mial lowID czy jak sie to w roznych programach nazywa. I wlasnie te porty chcialem ustawic na niskim priorytecie. Ale jak rozumiem nie mozna, wiec trudnoSmile
A teraz mam inne pytanie. Jaki router warto bardziej kupic niz ten WRT54G v5.1 jesli chodzi o stabilnosc? Wlasnie mi sie zawiesil i musialem go wylaczayc z pradu, wczesniej nie chcial wyswietlic strony serwisowej przez kilkanascie minut (chyba ze dwa razy juz tak zrobil). I to sie dzieje nawet jesli nie jest w ogole wlaczone Wireless. Moj stary ruter (D-link 804V) nie wieszal sie nawet 200 razy rzadziej. Czuje, ze go oddam sprzedawcy i pomysle o lepszym.Prosze o podpowiedz co warto kupic.
 
robsonn
Chyba sie nie zrozumielismy. Porty, ktore ustawiasz w programach P2P to porty zewnetrzne, widziane z internetu (np. edonkey TCP 4662, UDP 5343) sa to porty przychodzace/wychodzace w przypadku TCP i wychodzace w przypadku UDP. (np. glupie GG port lokalny 1714 mimo iz zewnetrzny port to 8074)
Nie masz wplywu na uzywane porty na twoim kompie (lokalne), gdyz przydziela je windows. Zeby to zobrazowac sciagnij sobie programik TCPview odpal a zobaczysz, ze np. edonkey uzywa do sciagania wysylania portu 4662 mimo iz na twoim komputerze bedzie otwarty port np. 3400. Takze USTAWIASZ NA NISKI PRIORYTET PORTY UZYWANE PRZEZ PROGRAM P2P CZYLI PORTY ZEWNETRZNE (te ktore w nim ustawiles zeby uzywal).

Wymien ten syf znaczy sie WRT54G v5.1 najlepiej na WRT54GL (ok 280PLN) czyli tyle samo co v5.1. Wpakujesz tam Tofu 13c lub Thibora i bedzie git.
Zagadaj z klesiem w sklepie moze ci wymieni.
 
Kupilem to przez Allegro, wiec teoretycznie moge to zwrocic przez 10 dni nawet bez powodu. Ale zobaczymy jak pojdzie. Tymczasem dzieki za pomoc i (mam nadzieje) do zobaczenia w dziale o alternatywnym sofcieSmile
 

Cytat

robsonn napisał/a:
2) Nie mozesz przydzielic stalych dzierzaw przez DHCP.. Max dlugosc dzierzawy to 1 doba. Musisz wylaczyc DHCP na routerze i ustawic na kompach adresy,bramy i DNS na sztywno zeys mial stale IP.


Jemu chodziło chyba o przypisanie adresu lokalnego na podstawie maca. Może to zrobić bez problemu (tzw. Static DHCP).
 
robsonn
Heh wiem o co mu chodzilo Pfft Nie moze tego zrobic, gdyz oryginalne oprogramowanie nie obsluguje statycznego IP (mowiac inaczej wiazania IP z MAC). A ma niestety V5.1, gdzie moze zapomniec o altern. sofcie
 
Witam ponownie.
Zwrocilem sprzedawcy tego WRT54G v5.1. Po doswiadczeniach z wieszaniem sie go chcialbym jeszcze raz dopytac co kupic. Wiem, ze temat watku jest inny, ale poniekad jest to jego rozwiniecieSmile
Czy biorac pod uwage stabilnosc dzialania WRT54GL z oprogramowaniem Tofu 13c lub Thibora to najlepsze rozwiazanie? Co jeszcze brac pod uwage?
Z gory dzieki.

EDIT: Dodam jeszcze, ze chcialbym miec mozliwosc limitowania uploadu i przydzielania priorytetow aplikacjom (portom) i zdaje sie, po uzyciu tych funkcji ten WRT54G v 5.1 zaczal mi sie tak koszmarnie wieszac.
Edytowany przez dnia 21-04-2006 12:55
 
stegano

Cytat

odnajde napisał/a:
Witam ponownie.
Zwrocilem sprzedawcy tego WRT54G v5.1. Po doswiadczeniach z wieszaniem sie go chcialbym jeszcze raz dopytac co kupic. Wiem, ze temat watku jest inny, ale poniekad jest to jego rozwiniecieSmile
Czy biorac pod uwage stabilnosc dzialania WRT54GL z oprogramowaniem Tofu 13c lub Thibora to najlepsze rozwiazanie? Co jeszcze brac pod uwage?
Z gory dzieki.


Teraz to tylko jeszcze model GL.
http://openlinksys.info/readarticle.p...ticle_id=8
Asus WL-500gP Tomato 1.06 (RouterQoS_only)
5xLa Fonera DD-WRT v24 (Bridge)
1xLa Fonera DD-WRT v24 (AP-baza)
VoIP - Actio + PAP2T - firmware 3.1.16
Buffalo HS-DHGLBB0 500GB firmware 2.06 beta
Pomocy udzielam jedynie na forach
 
arteq
Przeszperaj allegro. Ostatni jakos wysyp jest WRTków.
Pozdrawiam, Artur
http://digi-led.pl Elementy elektroniczne | urz?dzenia sieciowe | us?ugi informatyczne
http://openwrt.pl - Polskie Centrum OpenWrt
o p e n (your) r o u t e r . p l
 
robsonn
Definitywnie bierz WRT54GL. Tylko zapytaj sie sprzedawcy przed kupnem o pierwsze 4 znaki numeryu seryjnego, zeby ktos kitow nie walil, bo czesc ludzi myli G z GL lub specjalnie opisuje G v5 jako GL na aukcji !!!
Takze jezeli koles odpowie ci CL7A lub CL7B to jest to czego potrzebujesz !!!
 
Przejdź do forum
Zaloguj
Wprowadź adres e-mail lub nazwę użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Zapomniałeś/aś hasła?
Aktualnie online
· Gości online: 10

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 24,117
· Najnowszy użytkownik: Ja
Czat
Musisz się zalogować, aby opublikować wiadomość.

tamtosiamto
23-04-2024 12:35
modem bez smilocka?

man1
22-04-2024 23:27
Czy próbował ktoś uzywac karty voice (z nolimit GB) od tmobile w modemie /routerze? Da się jakoś to zrobić? Bo u mnie neta brak. E3372 Sad

tamtosiamto
31-03-2024 12:54
Wesolego jajka wszytskim forumowiczom Grin

tamtosiamto
28-03-2024 23:24
tak, tak zgadza sie, ale ja pytam o wykluczenie noda na guest network w first set, i to nie dziala

Adooni
24-03-2024 13:16
Guest network is currently designed to allow the first set of each band (2.4G, 5G, 5G-1) available to the AiMesh node

tamtosiamto
24-03-2024 03:03
ale w 1 jest opcja do wyboru - dla calej sieci albo rutera only i wlasnie o tym mowie, ze nie dziala

Adooni
23-03-2024 16:31
w dokumencie asusa jest ze wlasnie dla 1 ma dzialac na nodach tez

tamtosiamto
23-03-2024 15:39
tak, ale nie zmienia to faktu, ze w pierwszej nie dziala wylaczanie aimesh dla goscinnej( a powinno), czyli jest jakis bug. Mam start soft, bo to dsl-ac68 ktory nie jest juz updateowany

Adooni
22-03-2024 18:07
nie, 1 wsza bedzie wszedzie trzeba 2ga zrobic dla kazdego pasma te nie sa przenoszone

tamtosiamto
19-03-2024 19:57
czyli jak mam jedna siec goscinna to powinno dzialac separowanie gosci od noda -a nie dziala Smile

71,321,946 unikalnych wizyt