07 Maja 2024 12:54:06
Nawigacja
· Strona Główna
· Forum

· Tomato by Shibby
· FreshTomato


Wątki na forum
Najnowsze dyskusje
· Takedown 2000
· [Howto] Xpenology na...
· [HOWTO] Kompilacja "...
· nju swiatło pytania
· konfiguracja router ...
· Asus TUF-AX3000_V2 p...
· Jaki router kupić? ...
· Szukam zaproszenia n...
· dodatkowe złącza s...
· RT-N18U - nie można...
· [MOD] Tomato64 (x86-64)
· Firewall nie zawsze ...
· [MOD] FreshTomato-AR...
· Optware na CIFS
· RT-AX56U - Status kl...
· [MOD] FreshTomato-MI...
· Multiroom N z wykorz...
· [S] Asus RT-AC68U E1
· [S] ASUS RT-AC68U
· Rozłączanie klient...
Najpopularniejsze obecnie wątki
· [HOWTO] Kompilacj... [67]
· [Howto] Xpenology... [25]
· nju swiatło pytania [4]
· Takedown 2000 [2]
Ankieta
Jaki procesor posiada twój router?

Broadcom MIPSEL
Broadcom MIPSEL
36% [151 głosów]

Broadcom ARM
Broadcom ARM
52% [216 głosów]

Atheros
Atheros
5% [22 głosów]

Marvell
Marvell
1% [4 głosów]

Ralink
Ralink
1% [3 głosów]

Intel/AMD/VIA
Intel/AMD/VIA
1% [5 głosów]

Żaden z powyższych
Żaden z powyższych
4% [15 głosów]

Ogółem głosów: 416
Musisz zalogować się, aby móc zagłosować.
Rozpoczęto: 02/02/2015 09:38
Twoje IP
3.135.216.174
Zobacz wątek
OpenLinksys » :: OPROGRAMOWANIE :: » Pozostałe firmware
 Drukuj wątek
Dwa problemy z HyperWRT na WRT54GL
jezikk
Witajcie,

niedawno zainstalowalem HyperWRT na 54GL.

Wszystko chodzi ladnie ale napotkalem na 2 powazne problemy:

1. Nie moge ustawic strefy DMZ - ustawim odpowiednie IP komputera docelowego, zapisuje zmiany, router sie resetuje i koniec. Nie moge sie do niego podlaczyc :/ pomimo iz pracuje on normalnie i udostepnia polaczenie z internetem. Poradzcie co mozna z tym zrobic.

2. Transmit Power ustawilem na 100% (84mW) ale programy monitorujace pokazuja na komputerach polaczych przez WiFi "Bierzaca moc transmisji ~13mW (100%)". Pomomo podkrecenia mocy nadajnika zasieg sygnalu sie nie poprawil, wrecz wydaje mi sie ze pogorszyl :/ Myslalem ze jak podkrece mod nadajnika to uda mi sie uzyskac polaczenie w mieszkaniu pietro nizej (dzieli je strop i 2 sciany z zel betonu, wczesniej przed 2 sciana mialem jeszcze ok 20-30% sygnalu a za sciana ok 5-10%; natomiast teraz mam odpowiednio 15% i 0% :/). Czytalem ze mozna mocniej podkrecic moc nadajnika w tym WRTku, powiedzcie jak to zrobic ??

Moze znacie jakies sztuczki jak poprawic zasieg pomiedzy tym routerem z kartami Intela wbudowanymi w platforme Centrino (2200bg)


mam nadzieje ze mi pomozecie. Dopiero zaczynam przygode z tym firmwarem.
 
robsonn
1. chodzi ci o zdalna administracje? A wlaczyles moze takowa w menu administration->remote administration ?

2. zamiast podkrecac moc bezsensownie wystarczy poczytac nieco o wifi. emitujac silniejszy sygnal wysylasz wiecej smieci co go pogarsza a nie polepsza.
a) ustaw inaczej anteny, przestaw router w inne miejsce (moze jest w martwym punkcie)
b) dokup np. male antenki panelowe do klientow i zainstaluj zamiast standardowych malych z tylu karty.
Tomato ... since 0.01
WRT54G v2.2 Tomato 1.10 Turbo
WRT54GL v1.0 Tomato 1.07 Turbo
PAP2 NA v1.0 Stock firmware 3.1.5(LS) + IPFON
WPC11B v4.0 modded peek drivers
[b]WRT54 Script Generator - obowi?zkowe narz?dzie ka?dego Link
 
jezikk

Cytat

robsonn napisał/a:
1. chodzi ci o zdalna administracje? A wlaczyles moze takowa w menu administration->remote administration ?


Nie, chce poprostu caly ruch (wszystkie porty) przekierowac na IP konkretnego komputera. Wchodze w Applications & Gaming -> DMZ, wpisuje source na any a destination na konkretne IP.

administration->remote administration mam wlaczone a port ustawiony na nr 80, mam tez wlaczony dostep i service do telnetu ale podczac tych zmian nawet polaczenie przez telnet nie dziala :/

[quote]robsonn napisał/a:
2. zamiast podkrecac moc bezsensownie wystarczy poczytac nieco o wifi. emitujac silniejszy sygnal wysylasz wiecej smieci co go pogarsza a nie polepsza.
a) ustaw inaczej anteny, przestaw router w inne miejsce (moze jest w martwym punkcie)
b) dokup np. male antenki panelowe do klientow i zainstaluj zamiast standardowych malych z tylu karty.
[quote]robsonn napisał/a:

Ad 2.a Chodzilem po calym mieszkniu z routerem i kombinowalem juz ze 2 dni. Chce podzielic internet w apartamentowcu na 3 mieszkania, 2 sa obok siebie na tym samym pietrze (dzieli je tylko 1 sciana z zelbetonu) a 3 jest pietro nizej i niestety od niego dzieli mnie strop i 2 sciany z Zelbetonu.

Ad 2.b A mozesz rozwinac temat antenek panelowych? Tylko ze ja potrzebuje cos malego i zgrabnego co by stalo w mieszkaniu (a dokladniej w salonie bo tu mam przylacze,wiec musi to byc cos zgrabnego i raczej malego bo wiecie kobiety.... Wink ). A nie widze sensu kupowania jakiejs duzej anteny i stawiania jej na balkonie bo sygnal musialby pokonac jeszcze wiekszy dystans (moje mieszkanie znajduje sie na poludniowej scianie budynku a kumpla na polnocnej).

Mozesz mi podac linki do takich antenet ?

dzieki
 
VrooBell
->NETUS<- - adres antenek. admin u mnie w robocie polecił. dużo taniej kupić bezpośrednio u nich z przesyłką niż w sklepach.
Edytowany przez VrooBell dnia 24-08-2006 10:20
 
robsonn
anteny panelowe
http://allegro.pl/10863_panelowe.html...nge_view=1
u kumpla to sam orobilismy - najmniejsze maja wymiary ok 10x10 cm czyli nie beda szpecic jakies talerze. A zwieksza ona kierunkowo i wystarczajaco czulosc w domach z zelbetu. Przetestowane.
Tomato ... since 0.01
WRT54G v2.2 Tomato 1.10 Turbo
WRT54GL v1.0 Tomato 1.07 Turbo
PAP2 NA v1.0 Stock firmware 3.1.5(LS) + IPFON
WPC11B v4.0 modded peek drivers
[b]WRT54 Script Generator - obowi?zkowe narz?dzie ka?dego Link
 
jezikk
Dzieki za podanie namiarow na antenki. Zapewne zaopatrze sie w ta mala panelowke z Wassermana ale czy to nie spowoduje straty zasiegu dla osob znajdujacych sie na moim pietrze ? gdyz z tego co widze to ma ona male katy propogacji ??

Bo wkoncu na pietrze tez sa sciany a jesli taka panelowka ukierunkuje sygnal to moze byc kiepsko z zasiegiem lokalnie Wink


A potraficie cos poradzic z druga czescia mojego posta ??
Uzywam softu:
Firmware Version: v4.71.1, Hyperwrt 2.1b1 + Thibor15c
Wireless-G Broadband Router with SpeedBooster WRT54GL

Nie wiem cz\ym to jest spowodowane ale zapisanie prawie kazdej zmiany powoduje utraty polaczenia telnet/www z routerem. Aby powtornie dostac sie do niego to musze go restartowac (poprzez 2s przytrzymanie przycisku RESET). W miedzyczasie polaczenia sieciowe dziala poprawnie i router nie wykonuje pelnego resetu.

Czy znacie moze jakis sposob aby cos z tym zrobic :/
 
robsonn
Sprawa wyglada tak ze te panelowki nie maja byc dla WRT tylko dka komputerow-klientow i wtedy masz je ustawic w strone routera. Panelowa jako antena nadajaca za duzo ci nie da.
Tomato ... since 0.01
WRT54G v2.2 Tomato 1.10 Turbo
WRT54GL v1.0 Tomato 1.07 Turbo
PAP2 NA v1.0 Stock firmware 3.1.5(LS) + IPFON
WPC11B v4.0 modded peek drivers
[b]WRT54 Script Generator - obowi?zkowe narz?dzie ka?dego Link
 
jezikk
Turcze... to troche ciezko bo akurat pietro nizej sa tylko 2 laptopy z kartami Intela (niestety one nie maja pozliwosci podlaczenia zewnetrznej anteny).
 
pumek
mozesz dokupic antenki 5 dbi lub firmowki Linksa - to juz troche drogo ale znacznie zwiekszają zasięg
 
jezikk
Bo zastanawialem sie nad zakupem tej antenki http://allegro.pl/item122973941_antena_panelowa_12dbiwasserman_15m_h155_wtyk_gold.html
ale skoro nie sprawdzi sie w AP to szukam czegos innego.

Nie jest najlepszym rozwiazaniem dokupowanie dodatkowych kart z zewn. antenkami do tych laptopow.

Znalazlem taka antenke w przyzwoitych pieniadzach - http://allegro.pl/item122973072_antena_w_pelni_360_dookolna_6dbi_wtyk_sma_gold.html lub http://allegro.pl/item122973917_antena_dookolna_z_magnesowa_podstawka_5_7_dbi.html
czy mozna ja zastosowac ? (pierwsza nie jest ona najzgrabniejsza ale moze uda sie ja gdzies w szafce schowac i mimo oslabienia sygnalu bedzie wystarczajaco spisywala).

Bo zdaje sie taka antenka jest domyslnie z WRT54GL: http://allegro.pl/item121178601_antena_patykowa_5ghz_2_4_ghz_5dbi_promocja.html

A mozesz podac mi jakies linki do antenek o ktorych wspomniles powyzej ?
 
pumek
komplecik
http://www.qart.com.pl/prod/HGA7T.html
pojedyńcza
http://www.qart.com.pl/prod/HGA7S.html
troche drogo nie?? Ale z opinii jakie czytalem - chyba nawet tu na forum znacznie zwiększa zasięg
 
qba
jezeli antene to tylko firmowe nie kupuj na allegro szkoda potem nerwów...
 
jezikk
no przyznaje ze 120-130zl to dosc drogo jak na takie malutkie wew antenki.

A dlaczego mi odradzacie te z allegro ?
sa wielkokrotnie tansze a pewnie wszystkie i tak sa robione gdzies w Chinach.


P.S. Moze ktos z Was pomoc mi z 2 czescia mojego problemu ?
 
jank0
http://www.wikarekare.org/Antenna/biquad.html ...polecam ma tą zaletę że tania
i nie można nią uwalić scalakana wyjściu radiowym.
 
Przejdź do forum
Zaloguj
Wprowadź adres e-mail lub nazwę użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Zapomniałeś/aś hasła?
Aktualnie online
· Gości online: 16

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 24,115
· Najnowszy użytkownik: Ja
Czat
Musisz się zalogować, aby opublikować wiadomość.

Adooni
26-04-2024 14:41
jaki router RMerlin nie pociagne, tomato/ openwrt tak non hilink,

tamtosiamto
23-04-2024 12:35
modem bez smilocka?

man1
22-04-2024 23:27
Czy próbował ktoś uzywac karty voice (z nolimit GB) od tmobile w modemie /routerze? Da się jakoś to zrobić? Bo u mnie neta brak. E3372 Sad

tamtosiamto
31-03-2024 12:54
Wesolego jajka wszytskim forumowiczom Grin

tamtosiamto
28-03-2024 23:24
tak, tak zgadza sie, ale ja pytam o wykluczenie noda na guest network w first set, i to nie dziala

Adooni
24-03-2024 13:16
Guest network is currently designed to allow the first set of each band (2.4G, 5G, 5G-1) available to the AiMesh node

tamtosiamto
24-03-2024 03:03
ale w 1 jest opcja do wyboru - dla calej sieci albo rutera only i wlasnie o tym mowie, ze nie dziala

Adooni
23-03-2024 16:31
w dokumencie asusa jest ze wlasnie dla 1 ma dzialac na nodach tez

tamtosiamto
23-03-2024 15:39
tak, ale nie zmienia to faktu, ze w pierwszej nie dziala wylaczanie aimesh dla goscinnej( a powinno), czyli jest jakis bug. Mam start soft, bo to dsl-ac68 ktory nie jest juz updateowany

Adooni
22-03-2024 18:07
nie, 1 wsza bedzie wszedzie trzeba 2ga zrobic dla kazdego pasma te nie sa przenoszone

71,614,674 unikalnych wizyt