28 Marca 2024 09:16:18
Nawigacja
· Strona Główna
· Forum

· Tomato by Shibby
· FreshTomato


Wątki na forum
Najnowsze dyskusje
· [Howto] Xpenology na...
· [MOD] FreshTomato-AR...
· [MOD] Tomato64 (x86-64)
· Optware na CIFS
· RT-AX56U - Status kl...
· Asus TUF-AX3000_V2 p...
· [MOD] FreshTomato-MI...
· Multiroom N z wykorz...
· [S] Asus RT-AC68U E1
· [S] ASUS RT-AC68U
· Rozłączanie klient...
· serwer VPN za wan'em
· Przejscie z dyndns f...
· WDR3600 i problem z WAN
· Jaki USB hub do syno...
· [S] Karta sieciowa Q...
· Asus rt-n18u port fo...
· Netflix dzielenie ko...
· Nextcloud konfigurac...
· Netgear WNR3500L
Najpopularniejsze obecnie wątki
· [MOD] FreshTomato... [869]
· [MOD] Tomato64 (x... [26]
· [Howto] Xpenology... [13]
Ankieta
Jaki procesor posiada twój router?

Broadcom MIPSEL
Broadcom MIPSEL
36% [151 głosów]

Broadcom ARM
Broadcom ARM
52% [216 głosów]

Atheros
Atheros
5% [22 głosów]

Marvell
Marvell
1% [4 głosów]

Ralink
Ralink
1% [3 głosów]

Intel/AMD/VIA
Intel/AMD/VIA
1% [5 głosów]

Żaden z powyższych
Żaden z powyższych
4% [15 głosów]

Ogółem głosów: 416
Musisz zalogować się, aby móc zagłosować.
Rozpoczęto: 02/02/2015 09:38
Twoje IP
3.237.51.235
Zobacz wątek
OpenLinksys » :: ROUTERY :: » Asus
 Drukuj wątek
Włam wifi asus AiMesh
markus1
Witam
Nadmieniam, że jestem mało zorientowanym użytkownikiem forum. Tyle tylko, że staram się mieć na routerach zawsze najświeższe oprogramowanie fabryczne. Już opisuję w czym rzecz. Posiadam dość rozbudowaną sieć AiMesh asusa:
1. Router główny RT-AX88U
2. Węzły pozostałe:
- RT-AC88U
- 2x Asus Lyra Trio
Dziś rano wlazłem sobie kontrolnie na router główny i zobaczyłem w urządzeniach połączonych po wifi podłączone urządzenie, którego nie kojarzę. Info tyle, że (linux)
Poziom zabezpieczeń sieci to WPA2-PSK (AES) i hasło nie za długie ale nie 8 znaków Smile
Szybciutko zmieniłem hasło do wifi na takie 20 znakowe i w menu wifi routera włączyłem funkcję: "Protected Management Frames"- wymagane.
Tak sobie myślę, czy to wystarczy, czy czas przechodzić na WPA3-PSK? Nie wszystkie domowe urządzenia obsłużą mi ten protokół szyfrowania.
Mieszkam w bloku i nasycenie sieci wifi jest b. duże, chociaż ja nie mam z wifi żadnego problemu (duże mieszkanie 2 poziomowe), mesh działa pięknie.
Koledzy doradzicie co robić?
Asus RT-Ax88U AiMesh
 
krzychoo75
Piękny zestaw routerów Smile Mam pytanko do Ciebie - ja mam zestaw 3 routerów RT-AC68, RT-AC1900 i Blue Cave. Całość w AiMeshu. Problem w tym, że większość urządzeń łączy mi się albo z routerm głównym czyli AC68, albo z Blue Cave, a AC1900 jest traktowany po macoszemu i maksymalnie 2 urządzenia są do niego zalogowane. Dodam, że większość urządzeń jest bliżej AC1900.
AC68 mam połączony z AC1900 kablem i tworzą sieć backhaul, tak aby nic nie tracić na połączeniu bezprzewodowym przez strop.
Nie mogę pojąć czemu dwa routery są obciążone każdy jakimiś 10 urządzeniami, a ten po środku z doskonałą mocą (pełne 4 kreski) ma maksymalnie 2 urządzenia. Niestety w AiMeshu nie mogę wskazać do którego routera mogę się podłączyć. Jeśli byłyby skonfigurowane jak repeatery, to nie byłoby problemu, ale teraz np. telefon łączy mi się z routerem położonym najdalej (niepełny zasięg WiFi - 3 kreski) zamiast z tym, który jest najbliżej.
AiMesh miał być taki inteligentny, a wyszło jak zwykle.
 
tamtosiamto

Cytat

markus1 napisał(a):

Witam
Nadmieniam, że jestem mało zorientowanym użytkownikiem forum. Tyle tylko, że staram się mieć na routerach zawsze najświeższe oprogramowanie fabryczne. Już opisuję w czym rzecz. Posiadam dość rozbudowaną sieć AiMesh asusa:
1. Router główny RT-AX88U
2. Węzły pozostałe:
- RT-AC88U
- 2x Asus Lyra Trio
Dziś rano wlazłem sobie kontrolnie na router główny i zobaczyłem w urządzeniach połączonych po wifi podłączone urządzenie, którego nie kojarzę. Info tyle, że (linux)
Poziom zabezpieczeń sieci to WPA2-PSK (AES) i hasło nie za długie ale nie 8 znaków Smile
Szybciutko zmieniłem hasło do wifi na takie 20 znakowe i w menu wifi routera włączyłem funkcję: "Protected Management Frames"- wymagane.
Tak sobie myślę, czy to wystarczy, czy czas przechodzić na WPA3-PSK? Nie wszystkie domowe urządzenia obsłużą mi ten protokół szyfrowania.
Mieszkam w bloku i nasycenie sieci wifi jest b. duże, chociaż ja nie mam z wifi żadnego problemu (duże mieszkanie 2 poziomowe), mesh działa pięknie.
Koledzy doradzicie co robić?


nie zlamiesz 8 znakowego( ze znakami niestandardowymi), a co dopiero dlzuszego hasla, to nie wep, ktory pekal w 3 minuty. Watpie, czy ktos w twojej okolicy wygenerowal sobie tablice teczowe na wiecej niz 8 znakow, bo i te 8 z calej kalwiatury to z pare TB bedzie. Wszytskie ataki na wpa2 o kant dupy rozbic, chyba ze masz 12345678 albo slownikowe hasla lub dostep do komputera NASA. BTW ustaw sobie wymiane kluczy na 60 zamiast standardowych 3600sek tak dla swietego spokoju, to nie zlamia ci nawet najprostszych kluczy-nie wiem tylko, czy jest to dostepne w sofcie asusa
nic nie mam
 
Przejdź do forum
Zaloguj
Wprowadź adres e-mail lub nazwę użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Zapomniałeś/aś hasła?
Aktualnie online
· Gości online: 46

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 24,117
· Najnowszy użytkownik: Ja
Czat
Musisz się zalogować, aby opublikować wiadomość.

Adooni
24-03-2024 13:16
Guest network is currently designed to allow the first set of each band (2.4G, 5G, 5G-1) available to the AiMesh node

tamtosiamto
24-03-2024 03:03
ale w 1 jest opcja do wyboru - dla calej sieci albo rutera only i wlasnie o tym mowie, ze nie dziala

Adooni
23-03-2024 16:31
w dokumencie asusa jest ze wlasnie dla 1 ma dzialac na nodach tez

tamtosiamto
23-03-2024 15:39
tak, ale nie zmienia to faktu, ze w pierwszej nie dziala wylaczanie aimesh dla goscinnej( a powinno), czyli jest jakis bug. Mam start soft, bo to dsl-ac68 ktory nie jest juz updateowany

Adooni
22-03-2024 18:07
nie, 1 wsza bedzie wszedzie trzeba 2ga zrobic dla kazdego pasma te nie sa przenoszone

tamtosiamto
19-03-2024 19:57
czyli jak mam jedna siec goscinna to powinno dzialac separowanie gosci od noda -a nie dziala Smile

tamtosiamto
19-03-2024 19:50
@Adooni 'Only one set is available for 1 band' i tak mam-1 set dla 2.4ghz i 1 dla 5ghz-czy czegos nie rozumiemW drugiej sieci goscinnej nie ma opcji wyboru Ruter only/ All nodes

Adooni
19-03-2024 19:14
no to przeczytaj to 2 pod - 1 stet z kazdego pasma jest dopuszczony na nody. zrob 2 siec jako goscinna na danym pasmie i wtedy sprawdz

tamtosiamto
19-03-2024 14:17
@Adooni 'Guest network on AiMesh - Router only'

Adooni
18-03-2024 19:20
Asus napisał coś takiego Note: Guest network is currently designed to allow the first set of each band (2.4G, 5G, 5G-1) available to the AiMesh node. Only one set is available for each band.

70,413,462 unikalnych wizyt