29 Marca 2024 00:56:08
Nawigacja
· Strona Główna
· Forum

· Tomato by Shibby
· FreshTomato


Wątki na forum
Najnowsze dyskusje
· [Howto] Xpenology na...
· [MOD] Tomato64 (x86-64)
· [MOD] FreshTomato-AR...
· Optware na CIFS
· RT-AX56U - Status kl...
· Asus TUF-AX3000_V2 p...
· [MOD] FreshTomato-MI...
· Multiroom N z wykorz...
· [S] Asus RT-AC68U E1
· [S] ASUS RT-AC68U
· Rozłączanie klient...
· serwer VPN za wan'em
· Przejscie z dyndns f...
· WDR3600 i problem z WAN
· Jaki USB hub do syno...
· [S] Karta sieciowa Q...
· Asus rt-n18u port fo...
· Netflix dzielenie ko...
· Nextcloud konfigurac...
· Netgear WNR3500L
Najpopularniejsze obecnie wątki
· [MOD] FreshTomato... [869]
· [MOD] Tomato64 (x... [27]
· [Howto] Xpenology... [14]
Ankieta
Jaki procesor posiada twój router?

Broadcom MIPSEL
Broadcom MIPSEL
36% [151 głosów]

Broadcom ARM
Broadcom ARM
52% [216 głosów]

Atheros
Atheros
5% [22 głosów]

Marvell
Marvell
1% [4 głosów]

Ralink
Ralink
1% [3 głosów]

Intel/AMD/VIA
Intel/AMD/VIA
1% [5 głosów]

Żaden z powyższych
Żaden z powyższych
4% [15 głosów]

Ogółem głosów: 416
Musisz zalogować się, aby móc zagłosować.
Rozpoczęto: 02/02/2015 09:38
Twoje IP
44.212.26.248
Zobacz wątek
 Drukuj wątek
Router do 300 z
dzudzu9
Witam.

Wiem, że takich tematów jest już mnóstwo... bardzo wiele przeczytałem ale nadal nie wiem co będzie najlepszym wyborem pod moje wymagania.

Od ~10 lat używam routera TP-Link WR740N. Nie ma z nim problemów i generalnie jestem z niego zadowolony ale nie daje rady z netem 50/5 z Vectry.
Po kablu podłączone mam:
- TV (youtube) - używany sporadycznie
- amplituner (radio internetowe) - używany sporadycznie
- XBox 360 (nie gram online) - używany sporadycznie
Wifi:
- 2 telefony (Xiaomi Redmi Note 4X, Huawei P9 Lite 2016)
- tablet Samsung Galaxy Note 10.1 N8000 - używany sporadycznie
- 2 laptopy (ThinkPad T530 z kartą Intel® Centrino® Advanced-N 6205 (N, 2.4 GHz/5 Ghz, 300 Mbps), Dell XPS - kilka lat ma, nie sprawdzałem jaka karta - używany sporadycznie)
Taka konfiguracja pozostanie, nie mam opcji pociągnięcia kabli.

Najbardziej zależy mi na prędkości internetu w T530. Jest w odległości ~7m od routera i niestety transfery na nim wyglądają słabo (bywało 14.. w polotach 20Mbps, obecnie znowu jakieś problemy i transfer 2). Ostatnio miałem też problemy ze sterownikami (przy którejś aktualizacji Win10 postanowił mnie uszczęśliwić), ale problem wydaje się że udało mi się rozwiązać (wróć... znów jakiś problem). Dell XPS czy Note 4X leżące obok T530 notują lepsze wyniki (oczywiście próba próbie nie równa). Note 4X w tym samym pokoju osiąga czasem nawet do 30Mbps.

Co do obecnego routera to nawet sprawdzając transfer będąc kilkanaście / kilkadziesiąt cm od niego nie uzyskam pełnego transferu oferowanego przez Vectrę, tylko ~30Mbps.

W planach (dalszych niż bliższych) jest zmiana neta na 100/10 lub 150/15, więc nowy router powinien dać sobie z tym radę po Wifi.

Mieszkanie w bloku 64m2. Plan z rozmieszczeniem sprzętów:
https://drive.google.com/open?id=1txRSfm1tNdLiu6BLEkiahOOrK4hAEUB_

Zdaję sobie sprawę z tego, że router nie jest w najlepszym miejscu, ale póki co nie mam lepszego pomysłu.

Zagęszczenie sieci obok routera:
https://drive.google.com/open?id=1VMTWlOnlbjpZqHSg8dF21h2Pt8woXkdz

Zagęszczenie sieci w stałym miejscu laptopa:
https://drive.google.com/open?id=1TpuzKoDR9Ur2jTfe9Lcidg47qwvtrfDG

Od routera oczekuję:
- silny sygnał Wifi i dobry transfer (~7m router-laptop)
- stabilny i bezproblemowy
- bardzo mile widziane USB (jako dysk sieciowy do udostępniania danych / backup)
- 1GBit LAN
- budżet 300 zł

Wydajność Wifi - LAN ma mniejsze znaczenie. Może kiedyś zdecyduje się na NASa, ale to na pewno nie prędko.
Nie planuję bawić się we wgrywanie alternatywnego oprogramowania, nie mam na to czasu. Router chcę podłączyć, skonfigurować co mnie interesuje i ma działać stabilnie.

To co biorę pod uwagę:

1. Przez długi czas brałem pod uwagę wyłącznie ASUS RT-N18U (300 zł):
+ dobry, sprawdzony, szybki, polecany
+ podoba mi się możliwość pobierania bezpośrednio na podłączony dysk (nie musiałbym mieć włączonego laptopa + po kablu nie traciłbym transferu)
+ przyjemny interfejs (z opinii)
- tylko (?) N i tylko 2.4 GHz (odległość router - laptop nie mała, ale może przy 5GHz transfery byłyby mimo wszystko lepsze?)
Jakby wspierał 5GHz to pewnie bym się dłużej nie zastanawiał i bym go kupił.

2. Netis WF2780 (150 zł):
+ tani, całkiem dobry i generalnie polecany. 2.4 i 5 GHz, N/AC
- słaba wydajność LAN i brak USB
- nie widziałem, ale obawiam się jego interfejsu
- nic więcej nie wiem

3. TP-Link Archer C1200 (210 zł):
+ 2.4 i 5 GHz, N/AC, dobra wydajność LAN, USB
+ nie znalazłem większych problemów
+ jestem przyzwyczajony do interfejsu
- brak możliwości pobierania bezpośrednio na dysk

4. ASUS RT-AC1200G+ (280 zł):
+ 2.4 i 5 GHz, N/AC, dobra wydajność LAN, USB, jednocześnie działające obie częstotliwości
+ przyjemny interfejs (z opinii)
- uboższe opcje niż N18U (nie wiem czy bym korzystał, ale jednak)
- brak możliwości pobierania bezpośrednio na dysk
- porównywany z TP-Link Archer C1200, a 70 zł droższy
- sporo opinii dotyczących problemów ze stabilnością

W tej chwili wystarczyłby mi prawdopodobnie porządny router N, ale najlepiej dwuzakresowy. Po dobrych doświadczeniach z obecnym routerem skłaniam się ku TP-Link Archer C1200, ew. ASUS RT-AC1200G+ (ale jeżeli ma problemy ze stabilnością to odpada).

Jeżeli będzie to konieczne to nie wykluczam zakupu karty Wifi AC na USB do laptopa (wolałbym tego uniknąć) i nie planuję neta szybszego jak 150/15 (przez jakiś czas na pewno 50/5).

Mogę wydać 300 zł, ale jeżeli pod moje wymagania wystarczy router za połowę ceny to nie będę przepłacał.
Chyba, że tańszy router i PowerLine do pokoju z laptopem?

Z góry dziękuję za porady Smile
 
djwujek
Ja bym brał Asusa RT-N18U pomimo że to starszy ruter i ma tylko jedno pasmo spokojnie na karcie 300 poradzi sobie z łączem 150 a powiedział bym że nawet 200 Mb ma dobry bardzo dobry zasięg i można do niego wgrać ddwrt lub tomato wiec wybór większy. Poniżej test na tomato w odległości ok 3-4 m od rutera przez jedną ścianę.
djwujek załączono następujące plik:
Nie masz uprawnień, by zobaczyć załączniki w tym wątku.

---- SIEĆ 1 -----

1.Modem Vectra 600/60 Mbps
2. Edgerouter X - Dom
3. Edgerouter X - Goście
4. Edgeswitch 24 Lite
5. Asus RT-N 12 d1 DD WRT 43012 - Goście
6. Nas QNAP TS-228A + 1 x 4TB
6. UPS 510W

------ SIEĆ 2 -------
1.Modem Livebox 3.0
 
dzudzu9
Ten najbardziej mi się podoba, ale czy ilość sieci nie będzie stanowiła problemu? I czy samo 2.4 nie będzie w przyszłości wąskim gardłem? Jak widać nie zmieniam często routerów i chciałbym, żeby np. za 2-3 lata jak będę zmieniał laptopa, który na pewno będzie miał ac net chodził na max swoich możliwości.

Połączony z 09 sierpień 2018 08:23:03:
Update: Netis WF2780 odpada, na jego miejsce wchodzi Totolink A3002RU (w testach porównawczych wypada lepiej + ma USB)

Połączony z 09 sierpień 2018 08:25:57:
@djwujek a coś o funkcjonalności Asusa RT-N18U tylko z 5GHz w tym budżecie (im taniej tym lepiej Smile ) by się znalazło?
Edytowany przez dzudzu9 dnia 09-08-2018 08:25
 
shibby
rt-ac68u
https://www.olx.pl/oferta/router-asus...1086efcbb4

ewentualnie R6400
https://allegro.pl/router-access-poin...20535.html
Proxmox VE: i7-7700T, 48GB RAM, 3x2TB SSD, 1x1TB SSD, 512GB NVMe, Intel X710-DA2 SFP+
VM Router: OpenWRT 22.03.4
VM NAS: Synology DS920+
VM VPS: Debian, WWW, Home Assistant
Switch: Netgear MS510TXPP
Switch: Ubiquiti USW-Flex-mini - szt. 2
Wi-Fi: Ubiquiti U6-Lite - szt. 2
 
dzudzu9
Nie dodałem: tylko nowy sprzedawany na FVAT.

Połączony z 09 sierpień 2018 11:58:09:
Update:
- ASUS RT-AC1200G+ również odpada - nie będę ryzykował z ew. problemami z zawieszaniem

Pozostają:
1. ASUS RT-N18U
2. TP-Link Archer C1200
3. Totolink A3002RU
Mimo że ASUS RT-N18U bardzo mi się podoba pod względem funkcjonalnym, to chyba jednak będę szedł przyszłościowo w AC.
Edytowany przez dzudzu9 dnia 09-08-2018 11:58
 
djwujek
Powiem ci tak 300 zł na dobry ruter ( przyszłościowy ) to za mało jak ja bym miał wybierać wybrał bym Asusa RT-N18U pod ddwrt ma genialny zasięg po wifi spokojnie 200Mb osiągnie TP-Linków nie lubię bo sa dla mnie tandetnie wykonane i maja słaby soft bardzo rzadko aktualizowany Totolinka kompletnie nie znam pewnie jakaś chińska podróbka.
---- SIEĆ 1 -----

1.Modem Vectra 600/60 Mbps
2. Edgerouter X - Dom
3. Edgerouter X - Goście
4. Edgeswitch 24 Lite
5. Asus RT-N 12 d1 DD WRT 43012 - Goście
6. Nas QNAP TS-228A + 1 x 4TB
6. UPS 510W

------ SIEĆ 2 -------
1.Modem Livebox 3.0
 
dzudzu9
Na oprogramowaniu ASUSa nie da rady? Dużo lepszy zasięg dopiero na ddwrt? Jak mówiłem nie mam czasu na zabawę w customowe oprogramowanie. Chcę coś co będzie działało dobrze już po wyjęciu z pudełka.

Mógłbym wziąć na próbę i ew. zwrócić jakby się nie sprawdził, ale tu znowu - kwestia czasu Sad

TP-Link Archer C1200 byłby dużo słabszy? Do moich potrzeb nie wystarczy?
 
djwujek
Według testów Asus ma lepszą wydajność niż Tplink da rade na oprogramowaniu fabrycznym ale jak wgrasz np tomato będziesz miał większe pole manewru co do konfiguracji a wgrać to naprawdę chwila
---- SIEĆ 1 -----

1.Modem Vectra 600/60 Mbps
2. Edgerouter X - Dom
3. Edgerouter X - Goście
4. Edgeswitch 24 Lite
5. Asus RT-N 12 d1 DD WRT 43012 - Goście
6. Nas QNAP TS-228A + 1 x 4TB
6. UPS 510W

------ SIEĆ 2 -------
1.Modem Livebox 3.0
 
shibby

Cytat

Nie dodałem: tylko nowy sprzedawany na FVAT.


Cytat

chyba jednak będę szedł przyszłościowo w AC.


Cytat

budżet 300 zł


czyli w stylu, "chcę Audi ale mam $$$ na Tipo".

Chcesz na fakturę, czyli na firmę to kup RT-AC68u lub R7000 nowy. Odejmiesz VAT, wrzucisz w koszty podatek i faktycznie wyniesie cię poniżej 300pln. Jeżeli zaś chcesz go na użytek prywatny to po co Ci nowy na fakturę?

Nie oszukujmy się, wymagania masz bardzo duże a budżet nieadekwatny do wymagań. W takich przypadkach musisz pójść na kompromis i:
a) zwiększy budżet i kupić raz a porządnie
b) zmniejszyć wymagania by zmieścić się w budżecie.

Rozsądne propozycje dla wariantu "a" to RT-AC68u lub R7000.
Rozsądne propozycje dla wariantu "b" to np RT-N18u czyli rezygnacja z pasma 5GHz.

RT-AC1200+ nie skreślałbym w twoim przypadku. Mam go w jednej lokalizacji i osoby go użytkujące nie narzekają. Raz skonfigurowany i od ponad roku do niego nie zaglądałem.
R6400 to również ciekawa opcja (bliższa popularnemu RT-AC56u). Oferujący więcej od RT-N18u i tańszy niż R7000.
Proxmox VE: i7-7700T, 48GB RAM, 3x2TB SSD, 1x1TB SSD, 512GB NVMe, Intel X710-DA2 SFP+
VM Router: OpenWRT 22.03.4
VM NAS: Synology DS920+
VM VPS: Debian, WWW, Home Assistant
Switch: Netgear MS510TXPP
Switch: Ubiquiti USW-Flex-mini - szt. 2
Wi-Fi: Ubiquiti U6-Lite - szt. 2
 
dzudzu9
Myślałem, że moje wymagania są raczej przeciętne Smile Po prostu kupując coś lubię trochę na ten temat poczytać i poradzić się, żeby podjąć dobrą, świadomą decyzję.
Sądzę, że do 300 zł znajdę router który spełni moje oczekiwania (znając życie trochę na wyrost, ale lepiej mieć niż nie mieć Smile )

RT-AC68u lub R7000 są zdecydowanie za drogie, po prostu założyłem budżet max 300 zł i nie chcę go przekroczyć.

1. RT-AC1200G+ fajnie wypada w testach, ale raczej nie będę ryzykował.
2. TP-Link Archer C1200 wypada bardzo podobnie i oferuje podobną funkcjonalność. Może oprogramowanie nie jest tak rozbudowane, ale nie oszukujmy się - do tej pory wystarczał mi WR740, więc to i tak będzie ogromny skok.
3. Totolink A3002RU raczej sobie daruję, chociaż w testach (co prawda widziałem tylko jedno porównanie) wypada b.dobrze i tym mnie kusi.
4. RT-N18u - jeszcze się nad nim zastanowię, bo ma fajne opcje (najbardziej podoba mi się funkcja chmury i pobierania bezpośrednio na dysk). Jeżeli bym się na niego zdecydował to najwyżej w przyszłości dokupiłbym jakiś AP z AC.
 
PixelPL
@dzudzu9 będziesz tak długo szukał jak ja, czyli już chyba z pół roku siedzę na jakimś gównie co ma WAN i LAN 100Mb/s a mam neta 400/40. Moje pobieranie nie przekracza 11.2Mb/s na steam, też się tak szczypie z zainwestowaniem, szkoda że padł mi mój stary RT-N16, szkoda mi kasy na RT-N18 ze względu to co dostaje, czyli nie wiele lepszy router od poprzedniego a nadal drogi, wolał bym dual-band no i odkręcane anteny. Tylko że i w kwocie 400 pln też szału nie ma.

Połączony z 10 sierpień 2018 09:58:14:
Jak można sprzedać używany 3 letni router bez gwarancji za wartość blisko 3/4 nowego modelu?
https://www.olx.pl/oferta/router-asus...489bf92e07
https://www.ceneo.pl/32994234

Połączony z 10 sierpień 2018 10:09:56:
Jak pobieram coś większego to się wpinam bezpośrednio pod światłowód, od modemu idzie już po 1GB.
Edytowany przez PixelPL dnia 10-08-2018 10:09
Router - pfSense 2.6.0-RELEASE (amd64) AMD E-350 8Gb Ram
WiFi - TL-WR841N
 
dzudzu9
@PixelPL widać nie śpieszy mu się ze sprzedażą, że za tyle wystawił, chociaż wiadomo - olx to zawsze istnieje opcja negocjacji ceny Smile

Do 400/40 to już raczej potrzebujesz coś konkretnego.
W moim przypadku (obecnie i jeszcze na pewno przez jakiś czas 50/5) myślę, że Archer C1200 spokojnie dałby radę.
Skłaniam się, żeby wziąć go na próbę i potestować w domu. Jeżeli się sprawdzi (transfer po wifi minimum 50/5 - to co daje dostawca, a najlepiej aby pociągnął 150+ co mam nadzieję uda się sprawdzić przez transfer danych na podłączony dysk) to go zostawię.
Jak się nie sprawdzi to ASUS RT-N18U chociaż boli mnie brak 5GHz.
Więcej zwyczajnie nie chcę wydawać bo nie potrzebuję nie wiadomo jakiej wydajności (oczywiście chciałbym, ale tak na prawdę nie potrzebuję i nie wykorzystam).
Sieć nie jest mocno obciążona. Po kablu max obciążenie to Youtube, po Wifi pobieranie, częściej przeglądanie stron Pfft
Łączne max to jednoczesne przeglądanie neta / fb na telefonie i pobieranie na lapku Pfft
Może przesadzam z szukaniem nie wiadomo czego, pierwszy lepszy z portami 1Gbit by mnie zadowolił...

Połączony z 10 sierpień 2018 11:48:20:
Update: zamówiłem TP-Link Archer C1200. Po weekendzie jak przyjdzie postaram się go przetestować. Dam znać jak będę miał wyniki Wink
Edytowany przez dzudzu9 dnia 10-08-2018 11:48
 
kille72
Good luck, ocena 1.9/5:
https://www.tp-link.com/us/products/d...viewHeader
 
pedro
Ja też polecam RT-N18U, jakby co...
Netowski 1Gb/1Gb
Huawei E3372s-153 non-hilink + 2x15dBi MIMO
FreshTomato: Asus RT-AC3200 + RT-N18U + RT-N66U + RT-N12
 
dzudzu9
Tak jak powiedziałem - wziąłem na testy, jak się nie sprawdzi to wezmę coś innego, możliwe że właśnie RT-N18U.
 
PixelPL
@dzudzu9 ja mam w swoim Xiaomi Redmi 3S po wifi coś koło 44/45Mb na 40-43 upload, przedstawię ci co znalazłem w necie, sądzę że to dużo wyjaśni.

Na pewno każdy, kto ma w domu sieć Wi-Fi i kupił nowy ruter, zastanawia się, dlaczego urządzenie, które powinno działać z prędkością 150 Mb/s, pracuje dużo wolniej.

http://www.komputerswiat.pl/jak-to-dz...ifi,2.aspx

Jeżeli ktoś znajdzie ładne objaśnienie z wyższymi prędkościami to chętnie poczytam np: coś z zakresu 300Mb itd..
Router - pfSense 2.6.0-RELEASE (amd64) AMD E-350 8Gb Ram
WiFi - TL-WR841N
 
majkel152
router z tylko 2.4G radiem w bloku to strzał w kolano :E do 300zł jest w czym przebierać ;p
nie znam się na tym ^^

kupię coś fajnego
sieć domowa:
router z pfsense https://i.imgur.com/IuB6Zwy.png, jakieś dziwne urządzenia , ups, światłowody, apeki i działa miło Smile
 
dzudzu9
@majkel152 mógłbyś podać jakieś routery warte uwagi w tym budżecie?

Jeżeli Archer C1200 nie spełni moich oczekiwań to pewnie skieruję się w stronę Asusa:
- RT-AC1200G+
ew.
- RT-AC58U tylko nie wiem czy warto do niego dopłacać?

Dodatkowo proszę o poradę jaką kartę AC na USB warto kupić (budżet ~100zł, max 150zł)?
Wstępnie zainteresowały mnie:
- Tenda U12
- TP-Link T4U

Połączony z 11 sierpień 2018 23:16:16:
Ew.:
- TP-Link T2UH
- Netis WF2190

Połączony z 13 sierpień 2018 23:36:05:
TP-Link Archer C1200 odebrany, skonfigurowany i pierwsze testy już za nim.
Moje spostrzeżenia:
- konfiguracja trochę inna niż w WR741ND, choćby kontrola dostępu ustawiana niezależnie od połączenia. W poprzednim uważam, że lepiej było to rozwiązane - podaje adresy MAC które będą łączyć się przez wifi, po kablu każdy ma dostęp. Tutaj niestety muszę też konfigurować urządzenia łączące się po kablu (choćby TV)
- dostępu dla Xboxa jeszcze nie ustawiłęm (nie wiem czy będzie konieczne). W starym podawałem ręcznie porty, tutaj pewnie też, ale słyszałem o funkcjonalności "Skonfiguruj Xbox", ale to chyba nie w TP-Linku
- sygnał 2.4G w pokoju z routerem silniejszy, w docelowym miejscu laptopa bez różnicy do starego routera (około -60dB)
- transfer po 2.4G w docelowym miejscu 10/5 (kTryb bezprzewodowy: b/g) lub 3-5/5 (Tryb bezprzewodowy: a/b/g) - możliwe że jakiś problem z ustawieniami karty w lapku + ilość sieci na 2.4G robi swoje (~20 sieci, Co-Channel:3, Overlapping: 5)
- sygnał 5G w docelowym miejscu około -60dB i brak innych sieci Smile (Tryb bezprzewodowy: a). Transfer ~25-30/5

Nie wiem dlaczego net tak wolno działa w trybie a/b/g gdzie widać obie sieci i można się między nimi przełączać, ale samo a i 5G mnie zadowala. Cieszę się, że nie wziąłem RT-N18U - może i fajny, ale jednak tylko 2.4G co jest u mnie problemem.

Testy będę kontynuował + zamówiłem 2 karty wifi: Tenda U12 i TP-Link T2UH, które myślę również mogą poprawić transfery.

Połączony z 14 sierpień 2018 00:10:23:
Informacyjnie: Redmi Note 4X leżący obok laptopa osiąga 50/5, więc coś antena w lapku widać nie jest najlepsza Sad
Edytowany przez dzudzu9 dnia 14-08-2018 00:10
 
shibby
Czekaj czekaj, ale a/b/g to standard 54mbps czyli po wifi wyciągniesz max 20-25mbps realnie. Chyba że pomyliłeś ze standardem agn.
Proxmox VE: i7-7700T, 48GB RAM, 3x2TB SSD, 1x1TB SSD, 512GB NVMe, Intel X710-DA2 SFP+
VM Router: OpenWRT 22.03.4
VM NAS: Synology DS920+
VM VPS: Debian, WWW, Home Assistant
Switch: Netgear MS510TXPP
Switch: Ubiquiti USW-Flex-mini - szt. 2
Wi-Fi: Ubiquiti U6-Lite - szt. 2
 
dzudzu9
Mam ustawienia:
- Tryb bezprzewodowy: a ; b ; g ; b/g ; a/b/g (mogłem coś zgubić)
- Tryb sieci N: włączony

Aby łapało sieć 5GHz muszę mieć Tryb bezprzewodowy zawierający "a". Zauważyłem że przy wartości "a" (nic więcej) działa najszybciej, tylko że nie wykrywa wtedy 2.4GHz.

Z kolei 2.4GHz działa najszybciej gdy Tryb bezprzewodowy: b/g.

Połączony z 14 sierpień 2018 14:37:44:
A jeszcze dopytam: jak w kwestii siły sygnału / zasięgu i transferów mają się:
- RT-AC1200G+
- RT-AC58U
do zakupionego przeze mnie TP-Link Archer C1200 ?

Testy jakie znalazłem pokazują że RT-AC1200G+ ma słabszy sygnał niż Archer C1200.
RT-AC58U ponoć też nie szczyci się mocnym radiem.

Jaki router w tym budżecie (nie koniecznie z podanych przeze mnie, chociaż kusi mnie spróbowanie Asusa Smile ) miałby najlepsze radio 5GHz i transfery?
Edytowany przez dzudzu9 dnia 14-08-2018 14:37
 
Przejdź do forum
Zaloguj
Wprowadź adres e-mail lub nazwę użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Zapomniałeś/aś hasła?
Aktualnie online
· Gości online: 7

· Użytkowników online: 1
cold_demon

· Łącznie użytkowników: 24,117
· Najnowszy użytkownik: Ja
Czat
Musisz się zalogować, aby opublikować wiadomość.

tamtosiamto
28-03-2024 23:24
tak, tak zgadza sie, ale ja pytam o wykluczenie noda na guest network w first set, i to nie dziala

Adooni
24-03-2024 13:16
Guest network is currently designed to allow the first set of each band (2.4G, 5G, 5G-1) available to the AiMesh node

tamtosiamto
24-03-2024 03:03
ale w 1 jest opcja do wyboru - dla calej sieci albo rutera only i wlasnie o tym mowie, ze nie dziala

Adooni
23-03-2024 16:31
w dokumencie asusa jest ze wlasnie dla 1 ma dzialac na nodach tez

tamtosiamto
23-03-2024 15:39
tak, ale nie zmienia to faktu, ze w pierwszej nie dziala wylaczanie aimesh dla goscinnej( a powinno), czyli jest jakis bug. Mam start soft, bo to dsl-ac68 ktory nie jest juz updateowany

Adooni
22-03-2024 18:07
nie, 1 wsza bedzie wszedzie trzeba 2ga zrobic dla kazdego pasma te nie sa przenoszone

tamtosiamto
19-03-2024 19:57
czyli jak mam jedna siec goscinna to powinno dzialac separowanie gosci od noda -a nie dziala Smile

tamtosiamto
19-03-2024 19:50
@Adooni 'Only one set is available for 1 band' i tak mam-1 set dla 2.4ghz i 1 dla 5ghz-czy czegos nie rozumiemW drugiej sieci goscinnej nie ma opcji wyboru Ruter only/ All nodes

Adooni
19-03-2024 19:14
no to przeczytaj to 2 pod - 1 stet z kazdego pasma jest dopuszczony na nody. zrob 2 siec jako goscinna na danym pasmie i wtedy sprawdz

tamtosiamto
19-03-2024 14:17
@Adooni 'Guest network on AiMesh - Router only'

70,432,248 unikalnych wizyt