24 Kwietnia 2024 21:23:49
Nawigacja
· Strona Główna
· Forum

· Tomato by Shibby
· FreshTomato


Wątki na forum
Najnowsze dyskusje
· Asus TUF-AX3000_V2 p...
· nju swiatło pytania
· Jaki router kupić? ...
· konfiguracja router ...
· Szukam zaproszenia n...
· [Howto] Xpenology na...
· dodatkowe złącza s...
· RT-N18U - nie można...
· [MOD] Tomato64 (x86-64)
· Firewall nie zawsze ...
· [MOD] FreshTomato-AR...
· Optware na CIFS
· RT-AX56U - Status kl...
· [MOD] FreshTomato-MI...
· Multiroom N z wykorz...
· [S] Asus RT-AC68U E1
· [S] ASUS RT-AC68U
· Rozłączanie klient...
· serwer VPN za wan'em
· Przejscie z dyndns f...
Najpopularniejsze obecnie wątki
· Jaki router kupi... [552]
· Asus TUF-AX3000_V... [19]
· Szukam zaproszeni... [16]
· konfiguracja rout... [8]
· nju swiatło pytania [0]
Ankieta
Jaki procesor posiada twój router?

Broadcom MIPSEL
Broadcom MIPSEL
36% [151 głosów]

Broadcom ARM
Broadcom ARM
52% [216 głosów]

Atheros
Atheros
5% [22 głosów]

Marvell
Marvell
1% [4 głosów]

Ralink
Ralink
1% [3 głosów]

Intel/AMD/VIA
Intel/AMD/VIA
1% [5 głosów]

Żaden z powyższych
Żaden z powyższych
4% [15 głosów]

Ogółem głosów: 416
Musisz zalogować się, aby móc zagłosować.
Rozpoczęto: 02/02/2015 09:38
Twoje IP
18.117.107.90
Zobacz wątek
OpenLinksys » :: ROUTERY :: » TP-Link
 Drukuj wątek
Router do 600 Mbit/s
copytco
Szukam routera siania Wifi w domku jednorodzinnym. Dostawca Internetu zapewnia światłowód i router światłowodowy bez wifi. Szukam czegoś, co będzie dobrze siało i spełniało dodatkowe wymagania.

Chciałbym, żeby był dostatecznie dobry zasięg w promieniu 20 m od routera (w każdą stronę). W skrajnym przypadku sygnał będzie musiał się przebijać przez 2 ścianki nośne o grubości 20 cm każda, w innym przypadku może to być strop (nie pamiętam jak gruby) i 3 ściany, każda po 12 cm.

Z dodatkowych zachcianek to przynajmniej jeden port USB na dysk lub inne urządzenie.

Budżet maksymalny to 300 PLN, lecz jeśli coś za 100 PLN będzie spełniać oczekiwania, to też będę szczęśliwy. Smile

Wstępny rekonesans po opiniach wskazał mi TL-WDR4300 i TL-WR1043ND, z czego ten pierwszy sieje do 450 Mbit/s i jest dwupasmowy, a drugi 300. Do czego potrzebuję dwóch pasm i jak się z nich korzysta?

Jak by nie patrzeć, to nawet 450 to nie 600 - co możecie polecić żeby ogarnął tą prędkość po WiFi? Czy może nie zauważę różnicy i nie ma sensu szukać czegoś lepszego? Zaznaczę, że po kablu najprawdopodobniej będzie podłączony tylko telewizor, resztę planuję puścić przez WiFi. Smile

Zacząłem przeglądać jeszcze tematy o D-Linkach. Ciekawie wygląda DIR-636L - wie ktoś jak u niego z siłą sygnału? Z mocniejszych znalazłem DIR-850L - warty ceny?
 
Steel_Rat
Te 450Mb/s i 300Mb/s to musisz podzielić na 2. Także maksymalna prędkość nadawania będzie około 225Mb/s i 150Mb/s. Oczywiście przy routerze. Im dalej tym gorzej. Ale w tej cenie raczej nie kupisz nic lepszego. Chyba, że RT-N18U, który ma WiFI standardu 600Mb/s(efektywna około 300). Niestety wiąże się też ze zmianą karty na kompatybilną z tym standardem. Zresztą zawsze karty WIFI muszą być kompatybilne. Nie wystarczy że kupisz router z 450Mb/s i każda karta to obsłuży.
Do czego potrzeba dwóch pasm, jak z nich nie korzystasz? Raczej do niczego nie są potrzebne. Smile A tak poważne na 5GHz możesz osiągnąć większe szybkości niż na 2.4GHz. Na 5GHz masz standard AC. Który ma nawet 1300Mb/s (czyli około 650Mb/s). (Routery obsługujące ten standard to np RT-AC68U - cena około 600 - 700 zł). Wadą 5GHz jest mniejszy zasięg niż 2.4 GHz.
Wracając do wyboru routera, może się na jednym nie skończyć. Wszystko zależy gdzie go ustawisz.
WRT3200ACN (WRT32X) + OpenWRT 18.06+światełko 150/150 Mb/s
Asus RT-AC68UvE1 + RMerlin + Entware
Netgear WNR3500Lv2 + DDWRT
 
hermes-80

Cytat

Chciałbym, żeby był dostatecznie dobry zasięg w promieniu 20 m od routera (w każdą stronę). W skrajnym przypadku sygnał będzie musiał się przebijać przez 2 ścianki nośne o grubości 20 cm każda, w innym przypadku może to być strop (nie pamiętam jak gruby) i 3 ściany, każda po 12 cm.
Zapomnij

Cytat

Jak by nie patrzeć, to nawet 450 to nie 600 - co możecie polecić żeby ogarnął tą prędkość po WiFi?
Chyba śnisz.

Cytat

Czy może nie zauważę różnicy i nie ma sensu szukać czegoś lepszego? Zaznaczę, że po kablu najprawdopodobniej będzie podłączony tylko telewizor, resztę planuję puścić przez WiFi
I tu popełniasz największy błąd - wszystko co stacjonarne powinno mieć kabel, a wifi jako dodatek do urządzeń mobilnych

Po pierwsze nie ma takiego urządzenia które by ci obsłużyło 600Mb/s po wifi (to jest trudne po WAN, a co dopiero WIFI), tutaj by router brzegowy obsłużył ci 600Mb/s (NAT) to ceny zaczynaj się od 600zł w górę.


Po prostu założenia, oczekiwania + cena to raczej świecie fantazji może się spełnić.
Edytowany przez hermes-80 dnia 20-09-2016 21:36
===============================================================
Netgear WNR3500L v1
Podziękowania dla administracji Openlinksys.info!
 
copytco

Cytat

Steel_Rat napisał(a):
Te 450Mb/s i 300Mb/s to musisz podzielić na 2. Także maksymalna prędkość nadawania będzie około 225Mb/s i 150Mb/s. Oczywiście przy routerze. Im dalej tym gorzej. Ale w tej cenie raczej nie kupisz nic lepszego. Chyba, że RT-N18U, który ma WiFI standardu 600Mb/s(efektywna około 300).


RT-N18U też był mi polecany. Jeśli chodzi o te D-Linki to trochę martwi mnie brak anten - mogę mieć przez to słabszy sygnał?

Cytat

I tu popełniasz największy błąd - wszystko co stacjonarne powinno mieć kabel, a wifi jako dodatek do urządzeń mobilnych


Wszystkie urządzenia jakie mam w domu, oprócz telewizora są mobilne, więc tylko telewizor będzie na kabel.

Cytat

Po prostu założenia, oczekiwania + cena to raczej świecie fantazji może się spełnić.


Skoro będą miały takie same mierne prędkości, to może warto się skupić na dodatkach - który z podanych TP-Linków, D-Linków i Asusa najlepiej wspiera udostępnianie mediów w sieci lokalnej?
 
hermes-80
Jak już masz kupować AP-ki to uderz w markowy sprzęt Unifi https://www.ubnt.com/products/ (AP AC)ale myślę że cena cię powali Wink
===============================================================
Netgear WNR3500L v1
Podziękowania dla administracji Openlinksys.info!
 
copytco

Cytat

hermes-80 napisał(a):

Jak już masz kupować AP-ki to uderz w markowy sprzęt Unifi https://www.ubnt.com/products/ (AP AC)ale myślę że cena cię powali Wink


Nie chcę profesjonalnego sprzętu. Chcę coś, co teraz pozwoli mi komfortowo korzystać ze światłowodu - jeśli będzie trzeba, to kupię 2 sztuki. Na ten moment planuję podłączyć 1 TB dysk, ale w przyszłości podepnę sobie jakiś dedykowany mediaserver. Smile
 
Steel_Rat
Bierz RT-N18U. Na oryginalnym fw ma 35MB/s na USB 3.0. A do USB 2.0 mozesz podpiąć np. Drukarkę. Niestety nie ma wifi 5GHz. Ale w domku jednorodzinnym możesz nie potrzebować. Na ten routery masz poza tym jeszcze tomato oraz dd-wrt. Nie wiem jakie masz mobilne urzadzenia. Mój smartfon wyciąga tylko na wifi 50 Mbit/s.
WRT3200ACN (WRT32X) + OpenWRT 18.06+światełko 150/150 Mb/s
Asus RT-AC68UvE1 + RMerlin + Entware
Netgear WNR3500Lv2 + DDWRT
 
copytco
Mobilne: 2 laptopy z którymi mam zamiar pracować w różnych miejscach, 4 telefony, jakieś tablety, w przyszłości może jakieś urządzenia inteligentnego domu/projektor itp.

A, kablem podpięte będzie też PS3.

Jak tak sobie czytam, to faktycznie ten Asus chyba najlepszy, tylko teraz pozostaje mi znaleźć miejsce z dobrą ceną. Smile
 
Przejdź do forum
Zaloguj
Wprowadź adres e-mail lub nazwę użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Zapomniałeś/aś hasła?
Aktualnie online
· Gości online: 7

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 24,117
· Najnowszy użytkownik: Ja
Czat
Musisz się zalogować, aby opublikować wiadomość.

tamtosiamto
23-04-2024 12:35
modem bez smilocka?

man1
22-04-2024 23:27
Czy próbował ktoś uzywac karty voice (z nolimit GB) od tmobile w modemie /routerze? Da się jakoś to zrobić? Bo u mnie neta brak. E3372 Sad

tamtosiamto
31-03-2024 12:54
Wesolego jajka wszytskim forumowiczom Grin

tamtosiamto
28-03-2024 23:24
tak, tak zgadza sie, ale ja pytam o wykluczenie noda na guest network w first set, i to nie dziala

Adooni
24-03-2024 13:16
Guest network is currently designed to allow the first set of each band (2.4G, 5G, 5G-1) available to the AiMesh node

tamtosiamto
24-03-2024 03:03
ale w 1 jest opcja do wyboru - dla calej sieci albo rutera only i wlasnie o tym mowie, ze nie dziala

Adooni
23-03-2024 16:31
w dokumencie asusa jest ze wlasnie dla 1 ma dzialac na nodach tez

tamtosiamto
23-03-2024 15:39
tak, ale nie zmienia to faktu, ze w pierwszej nie dziala wylaczanie aimesh dla goscinnej( a powinno), czyli jest jakis bug. Mam start soft, bo to dsl-ac68 ktory nie jest juz updateowany

Adooni
22-03-2024 18:07
nie, 1 wsza bedzie wszedzie trzeba 2ga zrobic dla kazdego pasma te nie sa przenoszone

tamtosiamto
19-03-2024 19:57
czyli jak mam jedna siec goscinna to powinno dzialac separowanie gosci od noda -a nie dziala Smile

71,299,978 unikalnych wizyt