19 Kwietnia 2024 03:38:34
Nawigacja
· Strona Główna
· Forum

· Tomato by Shibby
· FreshTomato


Wątki na forum
Najnowsze dyskusje
· Szukam zaproszenia n...
· [Howto] Xpenology na...
· dodatkowe złącza s...
· RT-N18U - nie można...
· Asus TUF-AX3000_V2 p...
· [MOD] Tomato64 (x86-64)
· Firewall nie zawsze ...
· [MOD] FreshTomato-AR...
· Optware na CIFS
· RT-AX56U - Status kl...
· [MOD] FreshTomato-MI...
· Multiroom N z wykorz...
· [S] Asus RT-AC68U E1
· [S] ASUS RT-AC68U
· Rozłączanie klient...
· serwer VPN za wan'em
· Przejscie z dyndns f...
· WDR3600 i problem z WAN
· Jaki USB hub do syno...
· [S] Karta sieciowa Q...
Najpopularniejsze obecnie wątki
· [Howto] Xpenology... [21]
· Szukam zaproszeni... [15]
· dodatkowe złącz... [4]
Ankieta
Jaki procesor posiada twój router?

Broadcom MIPSEL
Broadcom MIPSEL
36% [151 głosów]

Broadcom ARM
Broadcom ARM
52% [216 głosów]

Atheros
Atheros
5% [22 głosów]

Marvell
Marvell
1% [4 głosów]

Ralink
Ralink
1% [3 głosów]

Intel/AMD/VIA
Intel/AMD/VIA
1% [5 głosów]

Żaden z powyższych
Żaden z powyższych
4% [15 głosów]

Ogółem głosów: 416
Musisz zalogować się, aby móc zagłosować.
Rozpoczęto: 02/02/2015 09:38
Twoje IP
13.59.136.170
Zobacz wątek
 Drukuj wątek
Dostęp do usług na OpenMediaVault z zewnątrz
Stylishh
Witam,

Niektórzy z Was polecili mi OpenMediaVault jako NAS, co okazało się byc strzałem w dziesiątkę, wszystko działa sprawnie. Mam teraz kilka pytań co do konfiguracji kilku usług.
Sprzęt to router AC56U do którego podłączony jest NAS na OMV, IP zmienne na łączu z UPC 120/10.

1. Dostęp do plików będąc poza moją siecią, chciałbym mieć dostęp np. do zdjęć z poziomu telefonu. Rozumiem że do tego muszę mieć dostęp do NASa, zatem w jaki sposób skonfigurować taką usługę. Może ownCloud i co ustawić na routerze.

2. Dostęp do transsmision, poza siecią lokalną. Przykładowo, jestem u znajomego i chcę dodać coś do pobrania. BitTorrenta, mam już zainstalowanego i działa w sieci lokalnej, jednak jak ustawić dostęp poza siecią.

3. Tak jak powyżej, dostęp do webowej konfiguracji NAS poza siecią lokalną. Jak na razie używam TeamView, zainstalowanego na jednym z laptopów. Jednak chciałbym mieć dostęp do konfiguracji z pominięciem laptopa.

Z góry dziękuje za pomoc.
Router - Asus RT-AC56U - Merlin WRT 384.6
NAS - Optiplex9010 - OpenMediaVault | i5; 4GB/16GB; OS na SSD; 2x1.5TB (mirror)
 
jimmy
W OMV dograj sobie plugina OpenVPN albo ustaw serwer OpenVPN na routerze. Łącząc się z zewnątrz do swojej sieci przez VPNa będziesz mieć dostęp do wszystkich tych rzeczy.
Można oczywiście wystawić część usług na routerze (przekierowanie portów) ale tą opcję zostawiłbym tylko dla ownClouda (sens ma synchronizacja na bieżąco a nie tylko po podłączeniu VPNem).
Co do dynamicznego IP - załóż konto np. na afraid.org, skonfiguruj nazwę DNS a na routerze ustaw aktualizację DDNS do afraid.org.

Z owncloud na OMV jest drobny kłopot bo z pluginów instaluje się wersja OC 6 zamiast nowej 8. A wersja 6 ma problem z obsługą nowego klienta desktop. Jest na to jednak sposób - opisany na forum OMV. W razie potrzeby podlinkuję odpowiedni post.
Podsumowując:
1) Załóż konto w jakiejś darmowej DDNS np. afraid.org
2) Załóż serwer OpenVPN na routerze i skonfiguruj połączenie np. na laptopie
3) Zainstaluj na OMV OwnCloud i przekieruj do niego odpowiedni port na routerze
Dostęp do transmission oraz do webowej konfiguracji NAS najlepiej zostawić jako dostępne przez VPN.

Z dostępem przez telefon do owncloud to jest trochę słabo - bo klient VPN na androida pozostawia wiele do życzenia. Działa natomiast bez problemu synchronizacja WebDAV przez inne programy np. FolderSync.
WRT54 GL v1.1 + Tomato + NetGear 3500L + PAP2T
 
Przejdź do forum
Zaloguj
Wprowadź adres e-mail lub nazwę użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Zapomniałeś/aś hasła?
Aktualnie online
· Gości online: 10

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 24,117
· Najnowszy użytkownik: Ja
Czat
Musisz się zalogować, aby opublikować wiadomość.

tamtosiamto
31-03-2024 12:54
Wesolego jajka wszytskim forumowiczom Grin

tamtosiamto
28-03-2024 23:24
tak, tak zgadza sie, ale ja pytam o wykluczenie noda na guest network w first set, i to nie dziala

Adooni
24-03-2024 13:16
Guest network is currently designed to allow the first set of each band (2.4G, 5G, 5G-1) available to the AiMesh node

tamtosiamto
24-03-2024 03:03
ale w 1 jest opcja do wyboru - dla calej sieci albo rutera only i wlasnie o tym mowie, ze nie dziala

Adooni
23-03-2024 16:31
w dokumencie asusa jest ze wlasnie dla 1 ma dzialac na nodach tez

tamtosiamto
23-03-2024 15:39
tak, ale nie zmienia to faktu, ze w pierwszej nie dziala wylaczanie aimesh dla goscinnej( a powinno), czyli jest jakis bug. Mam start soft, bo to dsl-ac68 ktory nie jest juz updateowany

Adooni
22-03-2024 18:07
nie, 1 wsza bedzie wszedzie trzeba 2ga zrobic dla kazdego pasma te nie sa przenoszone

tamtosiamto
19-03-2024 19:57
czyli jak mam jedna siec goscinna to powinno dzialac separowanie gosci od noda -a nie dziala Smile

tamtosiamto
19-03-2024 19:50
@Adooni 'Only one set is available for 1 band' i tak mam-1 set dla 2.4ghz i 1 dla 5ghz-czy czegos nie rozumiemW drugiej sieci goscinnej nie ma opcji wyboru Ruter only/ All nodes

Adooni
19-03-2024 19:14
no to przeczytaj to 2 pod - 1 stet z kazdego pasma jest dopuszczony na nody. zrob 2 siec jako goscinna na danym pasmie i wtedy sprawdz

71,149,971 unikalnych wizyt