25 Kwietnia 2024 18:49:35
Nawigacja
· Strona Główna
· Forum

· Tomato by Shibby
· FreshTomato


Wątki na forum
Najnowsze dyskusje
· nju swiatło pytania
· Asus TUF-AX3000_V2 p...
· Jaki router kupić? ...
· konfiguracja router ...
· Szukam zaproszenia n...
· [Howto] Xpenology na...
· dodatkowe złącza s...
· RT-N18U - nie można...
· [MOD] Tomato64 (x86-64)
· Firewall nie zawsze ...
· [MOD] FreshTomato-AR...
· Optware na CIFS
· RT-AX56U - Status kl...
· [MOD] FreshTomato-MI...
· Multiroom N z wykorz...
· [S] Asus RT-AC68U E1
· [S] ASUS RT-AC68U
· Rozłączanie klient...
· serwer VPN za wan'em
· Przejscie z dyndns f...
Najpopularniejsze obecnie wątki
· Jaki router kupi... [552]
· Asus TUF-AX3000_V... [19]
· Szukam zaproszeni... [16]
· konfiguracja rout... [8]
· nju swiatło pytania [1]
Ankieta
Jaki procesor posiada twój router?

Broadcom MIPSEL
Broadcom MIPSEL
36% [151 głosów]

Broadcom ARM
Broadcom ARM
52% [216 głosów]

Atheros
Atheros
5% [22 głosów]

Marvell
Marvell
1% [4 głosów]

Ralink
Ralink
1% [3 głosów]

Intel/AMD/VIA
Intel/AMD/VIA
1% [5 głosów]

Żaden z powyższych
Żaden z powyższych
4% [15 głosów]

Ogółem głosów: 416
Musisz zalogować się, aby móc zagłosować.
Rozpoczęto: 02/02/2015 09:38
Twoje IP
18.191.239.123
Zobacz wątek
OpenLinksys » :: POZOSTAŁE :: » Free zone
 Drukuj wątek
WOL i Truecrypt
kerios83
Witam. Musze miec zabezpieczony komputer za pomoca truecrypta lub tam bitlokera i jednoczesnie moc sie do niego dostac w sieci. Macie jakis sposob jak to zrobic ? Bo po wlaczeniu komputera zdalnie nie mam jak wpisac hasla bo nie jest zainicjowany system...
 
morlinek
Hm...myśle... A ten komputer to jakiś zwykły PC gdzieś w domu, serwer?
Netgear WNR 3500Lv1 | 1.28.0000 MIPSR2-121 K26 USB BTgui-VPN
 
kerios83
Czesc. Tak, ten komputer to taki domowy komputer - net, filmy, torrent, od czasu do czasu jakies pdf, doc. Za wasza porada zostal dodany router do tego WNR 3500Lv1 - z ktorego jestem bardzo zadowolony - po wgraniu tomato jest opcja WOL, ktora mysle ze w tej sytuacji sie bardzo przyda.

Chodzi o to, ze wyjezdzam ale chcialbym miec dostep z zewnatrz oczywiscie zabezpieczajac go od wewnatrz. Wiem, ze jedno w zasadzie wyklucza drugie bo jak sie polacze z zewnatrz to osoby wewnatrz maja dostep jak na tacy ale nie chodzi tez a jakies mega zabezpipeczenie komputera tylko aby dzieciaki nie graly gdy zona powie, ze maja odrabiac lekcje Smile
 
khain
A po co szyfrować partycję systemową w kompie, który jest używany w domu? Dla dziecka wystarczy nadać hasło dla użytkownika i hasło na BIOS + start systemu tylko z dysku twardego, ewentualnie plombę na obudowę jak chcesz wiedzieć czy nie próbowały grzebać w środku.
TP-LINK TL-WDR3600 @ Openwrt - 300/20Mbps
HP ProLiant DL360e Gen8 @ ESXi 7.0.1:2 x Intel Xeon CPU E5-2450L @ 1.80GHz, 160GB RAM ECC, 2x 1TB SSD
ASRock J4205-ITX @ Debian 11 16BG RAM, 2x 1TB SSD, 1x 1TB HDD
 
kerios83
Prostota, nie bede sie bawil w plomby, a ten bystrzak haslo moze bez problemu obejsc.

Poza tym duzo czytalem o inwigilacji i zamierzam zalozyc VPN i TRUECRYPTA.
 
kolopeter
cokolwiek bys nie robil, to przegrasz . wystarczy jakis keylogger i sam mu podasz haslo. zakodujesz wszystko-na to jest reset biosu i system na penie, lub jeszcze lepiej na szybkim dysku przenosnym. i z tym nie wygrasz. chyba ,ze przetniesz sciezki na plycie glownej,aby nie mozna bylo skasowac ustawien w biosie . nie pamietam, czy wyjecie baterii kasuje tez hasla. chyba nie we wszystkich. na to jedynie klodka na obudowie lub przylutowanie baterii. jesli zona nie radzi sobie z dzieciakami, to sprzedaj kompa.a jak potrzebujesz to kup laptopa. tam juz wystarczy zalozyc haslo na bios i odpowiednie ustawienia,ale w ten sposob zabezpieczysz sie przeciwko ophcrack,a nie keyloggem i haslem na windowsach. chco nie jestem pewny, czy loggery startuja z systemem , czy z uzytkowniekiem.
co do naklejek na obudowie-sam ostatnio kasowalem bios w tak zabezpieczonej obudowie odpowiednio zagietym spinaczem.
jednym slowem -nie wygrasz.
"ciezko znalezc dobra opiekunke do dziecka ,a jeszcze ciezej dobre dziecko"
jako opcje przy twoich wymaganiach -to zablokowanie kasowania biosu i linux. na niego tez jest keylogger...ale przynajmniej dzieciak pozna linuxa...
chcessz dostep do swoich danych- NAS. zona czasami potrzebuje kompa- laptop i haslo na biosie, aby odpalic system.
ogolnie piszesz ogolnikami i chyba nie wiesz, co chcesz zrobic. bo vpn i truecrypt, to dwie oddzielne dziedziny.
tunelowania i zabezpieczanie danych.
i jesli uwazasz ze truecrypt na partycji systemowej to prostora... to wolalbym zalozyc plombe Smile
moze popros dzieciaka , aby zabezpieczyl ci kompa. Wink

Połączony z 08 November 2014 18:29:51:
przy zabezpieczeniu systemu truecryptem potrzebujesz fizycznego dostepu do kompa, aby go uruchomic, to tak jakbys sie łudził,ze odpalisz go zdalnie.
Edytowany przez kolopeter dnia 08-11-2014 18:29
 
kerios83
@kolopeter, dzieki za porady rodzinne, wolabym jednak skupic sie na temacie, ktorego w ogole nie pociagnales odpowiedzia bez ladu i skladu.

VPN juz smiga, problem z w pelni zaszyfrowana partycja truecrypta polega na tym, ze bootloader trycrypta uruchamia sie przed systemem. Pozostaje zamostowanie zaszyfrowanej partycji systemowej z innego systemu. Tylko czy dobijajac sie do linuxa moge z jego pomoca odpalic partycje w calosci zaszyfrowana z np win7? Bo podczas przelaczania systemow wracamy do punktu wyjscia...

lub moze cos w stylu http://www.raritan.com/products/kvm-switches/dominion-kx-ii-101 (IPKVM) ?

ew. pozostaje zamontowanie zaszyfrowanej partycji niesystemowej (kontener) lub wirtualny system na zaszyfrowanej partycji.

Ktos bawil sie w cos takiego ?
 
g_betiuk
@kerios83: odpowiedź @kolopetera jest zupełnie składna, tylko tobie się nie podoba, bo nikt cię nie poklepał po główce za pomysł z góry skazany na porażkę. Masz w jednym rację - twoje problemy wychowawcze nie powinny innych interesować, to fakt. Tyle tylko, że nie jesteś w stanie zrozumieć bezsensowności swoich działań - jeśli tylko ktoś ma fizyczny dostęp do komputera, to nie ma zabezpieczenia zupełnie skutecznego. Wystarczy płyta/pendrive z linuxem live i już dostęp do komputera pełny i otwarty. Zgoda - to nie Windows z grami, ale istnieje np. coś takiego jak Windows2Go.
 
kolopeter
CHodzi wam o cytat z "chlopaki nie placza" ?
ejjj no, tu nie bylo nic o problemach wychowawczych i brakiem stanowczosci w stosunku do dziecka we wczesnych latach jego zycia, poprostu podoba mi sie ten tekst.
ale wracajac do tematu.
aby zaszyfrowac partycje/dysk systemowa musi byc ona partycja podstawowa , nie rozszerzona. poczytaj o zalozeniach, ja juz ich wszystkich nie pamietam.
chyba ,ze myslisz sobie tak :
linux, na tym zainstalowany vmware,zas w kontenerze truecrypta masz obrazy windowsa. wszystko fajnie ,ale gdzie widzisz zabezpieczenie ,aby postawic sobie nowego virtuala poza kontenerem. pomijam juz wspomniany win2go, ktory nawet przyjemnie pracuje.
wiec : kup NAS i laptopa.Na laptop zaloz haslo w biosie na start systemu. nie bedzie mozna go przechwycic bez podgladniecia, lub hardwarowego keyloggera.

Połączony z 10 November 2014 05:16:45:
moze jeszcze cos... TOKENY
poszukaj jakiegos tokena. cos jak DigiPass.
nie wglebialem sie w temat, ale przy autoryzacji dostajesz smsa z haslem.
nie eliminuje to problemu z win2go. chyba ,ze znajdziesz plyte glowna , ktora bez tokena nie ruszy. pewnie sa takie rozwiazania,ale wydaje mi sie,ze bedzie to sumarycznie dosyc drogie rozwiazanie. a jesli nie ma takiego rozwiazania na rynku, to mozna wprowadzic cos takiego. modyfikacja biosu,blokada biosu przed updatem , do tego token i kurka dobry biznesplan.zapomoga z UE albo te programy zbiorek pieniedzy na pomysl.

Połączony z 10 November 2014 05:22:25:
ps . licze na diwidenda Smile za pomysl. a te programy to STARTUP-y

Połączony z 10 November 2014 05:33:55:
ps2. wyzej chodzilo mi o token z jakims hardwarowym kluczem wpietym w port usb. zeby nie bylo niedomowien Smile

Połączony z 10 November 2014 06:07:47:
ps3. no dobra nie przemyslalem tematu tokenow. ale fajnym rozwiazaniem byloby : jakikolwiek klucz usb,ktory po wypieciu uniemozliwia nam wystartowanie komputera. jesli zapomnimy go wyciagnac... to aby zaautoryzowac wejscie, musimy wpisac haslo z tokena. token moze byc programowy,czyli jakis programik wysylajacy nam kod smsem, albo hardwarowy. rozwiazanie takie byloby dobre do firm, jak i do obrony przed dziecmiSmile. rozwiazaloby to wiele problemow z bezpieczenstwem w firmie. klucz matka,dla admina/szefa oczywiscie i klucze dla pracownikow. w razie zgubienia jednego z nich, wymienia sie set. nie ma wtedy problemow ze zmiana kodow co dzien/tydzien/miesiac/, bo kazde logowanie , to nowy kod dostepu.

Połączony z 10 November 2014 06:08:29:
ps4. tak tak nudzi mi sie Smile w pracy.

Połączony z 10 November 2014 06:17:16:
kurka idealne dla komputerow naszego rzadu Smile bo albo gubia laptopy, albo ktos im je kradnie.... chyba im sprzedam pomysl Smile nadal jestesmy w HYDEPARKU ?

Połączony z 10 November 2014 06:19:43:
ps5. POTRZEBUJE WSPOLNIKA Z DOJSCIAMI i programiste.

Połączony z 10 November 2014 06:26:42:
ps6. mozna jeszcze wykorzystac NFC. trzeba by usiasc i pomyslec... aby nie utrudnisalo to pracy, bo ciagle wpisywanie hasel z tokena moze okazac sie meczace. druga sprawa jak zmusic pracownika ,aby nie nosil tokena i klucza na breloczku z NFC Smile wszystko do przemyslenia

Połączony z 10 November 2014 06:35:39:
ps7 kurka mam swietny pomysl, ale do tego potrzeba troszke ludzi,aby go rozwinac. kilka leveli w zaleznosci od skomplikowania zabezpieczen i wymagan i dla odbiorcy koncowego wcale nie byloby to drogie . mysle ,ze nawet mozna by bylo firme tylko po to zalozyc.
niestety nie mieszkam w W-wie,bo tam najlatwiej byloby sprzedac produkt, duzy rynek itd.
Edytowany przez kolopeter dnia 10-11-2014 06:35
 
kerios83
@g_betiuk to ty chyba masz problemy wychowawcze, nie mowiac juz o zdroworozsadkowym podejsciu. Bardzo chetnie dam Ci plyte z linux live aby zlamal mojego wylaczonego kompa zabezpieczonego truecryptem. Kto wiem, moze za kilkanascie/kilkadziesiat lat jakas nagrode dla najwiekszego decryptora dostaniesz.

Z @kolopeter sie jakos specyficznie rozmawia - co widac. Kolejna odpowiedz nie na temat, bez wskazowki z nieinteresujacymi mnie wywodami. Mimo wszystko 'probowal', pozdrawiam.

Zreszta problem jest juz rozwiazany - odpowiedz po 5 minutach na zagranicznym forum - jak widac da sie (ale nie jest to bezpieczne, gdy laczymy sie z kompem i ktos ma do niego dostep - co mi, jak pisalem nie przeszkadza). Ale u nas pseudo experci musza sobie wczesniej ****zielic bo sa wszystkowiedzacy.
 
kolopeter
w skrocie sam nie wiesz co chcesz i co piszesz...
"aby dzieciaki nie graly"
"(ale nie jest to bezpieczne, gdy laczymy sie z kompem i ktos ma do niego dostep - co mi, jak pisalem nie przeszkadza)"
"dostep z zewnatrz oczywiscie zabezpieczajac go od wewnatrz"
moze po wegiersku sie OTWORZYLES na tych zagranicznych forach i napisales o co ci chodzi ...
a po co lamac, jest sto sposobow, aby uruchomic komputer, tylko ,ze nie rozumiesz co sie do ciebie mowi i nie potrafisz przekazac co chcesz. chciales zabezpieczyc komputer przed DOSTEPEM, a mowisz o systemie. dwie rozne rzeczy. miales jakis sobie plan i skonczylo sie na tym ,ze ogolnie zrobiles system zabezpieczony truecryptem, laczysz sie przez vpn.
wiesz chcialem kupic samochod , volvo albo cytryne, ale w sumie nikt mi nie powiedzial ktory jest lepszy , wiec kupilem w czarnym kolorze.
mniej wiecej tak wyglada twoj problem

Połączony z 12 November 2014 18:53:29:
bedac szczegolowym:
"chetnie dam Ci plyte z linux live aby zlamal mojego wylaczonego kompa zabezpieczonego truecryptem"

wlaczonego kompa "zlamie" ci nawet dyskietka z dosem Smile, zas SYSTEMU zabezpieczonego truecryptem poprostu sie pozbede. dobrze ,ze sie nie zakladales.
czy widzisz juz roznice ?
Edytowany przez kolopeter dnia 12-11-2014 18:53
 
kerios83
"miales jakis sobie plan i skonczylo sie na tym ,ze ogolnie zrobiles system zabezpieczony truecryptem, laczysz sie przez vpn."

no dokladnie taki mialem plan, nawet sam to napisales wiec jak mozesz sie dopytywac ?

"moze po wegiersku sie OTWORZYLES na tych zagranicznych forach i napisales o co ci chodzi ..."

dalej

"wlaczonego kompa "zlamie" ci nawet dyskietka z dosem , zas SYSTEMU zabezpieczonego truecryptem poprostu sie pozbede. dobrze ,ze sie nie zakladales."

ta wlamanie a zniszczenie domu to to samo dla Ciebie...
 
tamtosiamto
Ja wiem, ze to jest hyde park, ale zamknijcie wreszcie swoje szczekające mordy, insynuacje prosze stosowac na priv. Czuje sie, jakbym był na forum Onetu czy Wp w wątku o czymkolwiek lub nawet czymś konkretniejszym.

@kerios83 zamiast pieprzyc 3 po 3 zarzuc linka do tego zagranicznego forum.
nic nie mam
 
g_betiuk
@kerios83: ależ ja wcale nie chciałem łamać szyfrowania tego TC, chodziło mi o pokazanie, że do takiego komputera (maszyny, nie OS) można się dostać/uruchomić ją bez jakiegokolwiek hasła, bo istnieją choćby te nieszczęsne liveCDs i już osoba, której tak bardzo chciało się to uniemożliwić może np. grzebać w Internecie (dokładnie jak to napisał @kolopeter). Nie rozumiesz (albo nie chcesz zrozumieć), że "dzieciakowi" będzie zależało na uruchomieniu sprzętu, a nie twoich danych w systemie.

"ta wlamanie a zniszczenie domu to to samo dla Ciebie..."
Tak, w tym wypadku chodzi o cel, nie sposób jego osiągnięcia, a twoja metafora jest tutaj zupełnie nietrafiona.

@tamtosiamto: jeśli ktoś ma złe podejście do tematu od samego początku (w tym wypadku chodzi mi o zupełną bezcelowość przedsięwzięcia, a mając 30 lat i praktycznie od dziecka wychowując się z domu z komputerem wiem jakie problemy mieli ze mną rodzice i jak je rozwiązywali (bynajmniej nie zamordyzmem) będę o tym pisał. Nikogo nie obraziłem, więc NIE ŻYCZĘ SOBIE wyzywania mnie od "szczekających mord" - jeśli masz taką możliwość, zbanuj mnie, proszę bardzo.
 
tamtosiamto
Nie życzyc to sobie mozesz wódki w knajpie skoro piwo zamówiłes. Zachowujecie sie jak bachory. EOT.
nic nie mam
 
kolopeter
tamtosiamto, ty chyba z tej knajpy wyszedlem i chyba ci jednak podali wodke. ogolnie tez nic ciekawego nie napisales Smile oprocz tego ,ze zaczales sie odzywac jakbys byl na wp, czy onet.
@kerios83 moze zle ci przekazalem przekazSmile chciales stworzyc calkowicie zabezpieczony komputer, a pozniej zmieniles zdanie budujac system zabezpieczony od strony internetu. poczytales o inwigilacji -powiadasz... no to doczytales sie dlaczego projekt truecrypt zostal zamkniety? a czy wiesz, ze najwiekszym zagrozeniem jest fizyczny dostep do urzadzen? tak bylo od dawien dawna i nadal jest najwiekszym zagrozeniem. jeszcze zostalo pytanie , z czego sie bedziesz laczyc? bo jesli bylby sens wlamywania, invigilowania twojego komputera, to nie staralbym sie wlamac na domowy komputer,ale na komputer/telefon z ktorego korzystasz poza domem. i znowu wystarczy jakis keylogger. gdyby byl sens oczywiscie... wiec jak widzisz zawsze jest jakis sposob.
co do inwigilacji: uzywasz google? uzywasz androida,iphona? placisz karta? uwazasz ,ze nie jestes inwigilowany? wystarczy zwykly telefon gsm,aby dowiedziec sie gdzie byles. oplacalnosc operacji jest wyznacznikiem sensu wlamania, czy to ideologiczna , czy materialna. troszke umiejetnosci,znajomosci czy paru zlotych i ktos zapuka do twoich drzwi... tylko napisz ,ze masz plik z numerami kont politykow na kajmanach. chyba ,ze napiszesz posta przez jakis tunel w chinach... ale to tez kwestia pieniedzy, bo to biedny kraj. ale raczej nie uzywasz serwerow z chin, bo przez great wall przechodzi tylko ssh, vpn jest blokowane dosyc sprawnie.
tak sie tylko drocze Smile
pozdrawiamWink
 
g_betiuk
@tamtosiamto: póki co to ty zachowujesz się jak prostak - myślałem, że na tym forum oprócz merytorycznych porad, które sobie bardzo chwalę, można oczekiwać od dorosłych ludzi odrobiny kultury, a nie odzywek takich jak twoja.
Edytowany przez g_betiuk dnia 13-11-2014 09:43
 
Przejdź do forum
Zaloguj
Wprowadź adres e-mail lub nazwę użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Zapomniałeś/aś hasła?
Aktualnie online
· Gości online: 14

· Użytkowników online: 1
tamtosiamto

· Łącznie użytkowników: 24,117
· Najnowszy użytkownik: Ja
Czat
Musisz się zalogować, aby opublikować wiadomość.

tamtosiamto
23-04-2024 12:35
modem bez smilocka?

man1
22-04-2024 23:27
Czy próbował ktoś uzywac karty voice (z nolimit GB) od tmobile w modemie /routerze? Da się jakoś to zrobić? Bo u mnie neta brak. E3372 Sad

tamtosiamto
31-03-2024 12:54
Wesolego jajka wszytskim forumowiczom Grin

tamtosiamto
28-03-2024 23:24
tak, tak zgadza sie, ale ja pytam o wykluczenie noda na guest network w first set, i to nie dziala

Adooni
24-03-2024 13:16
Guest network is currently designed to allow the first set of each band (2.4G, 5G, 5G-1) available to the AiMesh node

tamtosiamto
24-03-2024 03:03
ale w 1 jest opcja do wyboru - dla calej sieci albo rutera only i wlasnie o tym mowie, ze nie dziala

Adooni
23-03-2024 16:31
w dokumencie asusa jest ze wlasnie dla 1 ma dzialac na nodach tez

tamtosiamto
23-03-2024 15:39
tak, ale nie zmienia to faktu, ze w pierwszej nie dziala wylaczanie aimesh dla goscinnej( a powinno), czyli jest jakis bug. Mam start soft, bo to dsl-ac68 ktory nie jest juz updateowany

Adooni
22-03-2024 18:07
nie, 1 wsza bedzie wszedzie trzeba 2ga zrobic dla kazdego pasma te nie sa przenoszone

tamtosiamto
19-03-2024 19:57
czyli jak mam jedna siec goscinna to powinno dzialac separowanie gosci od noda -a nie dziala Smile

71,333,767 unikalnych wizyt