16 Kwietnia 2024 12:19:14
Nawigacja
· Strona Główna
· Forum

· Tomato by Shibby
· FreshTomato


Wątki na forum
Najnowsze dyskusje
· [Howto] Xpenology na...
· dodatkowe złącza s...
· Szukam zaproszenia n...
· RT-N18U - nie można...
· Asus TUF-AX3000_V2 p...
· [MOD] Tomato64 (x86-64)
· Firewall nie zawsze ...
· [MOD] FreshTomato-AR...
· Optware na CIFS
· RT-AX56U - Status kl...
· [MOD] FreshTomato-MI...
· Multiroom N z wykorz...
· [S] Asus RT-AC68U E1
· [S] ASUS RT-AC68U
· Rozłączanie klient...
· serwer VPN za wan'em
· Przejscie z dyndns f...
· WDR3600 i problem z WAN
· Jaki USB hub do syno...
· [S] Karta sieciowa Q...
Najpopularniejsze obecnie wątki
· [Howto] Xpenology... [21]
· Szukam zaproszeni... [14]
· dodatkowe złącz... [4]
· RT-N18U - nie mo... [3]
Ankieta
Jaki procesor posiada twój router?

Broadcom MIPSEL
Broadcom MIPSEL
36% [151 głosów]

Broadcom ARM
Broadcom ARM
52% [216 głosów]

Atheros
Atheros
5% [22 głosów]

Marvell
Marvell
1% [4 głosów]

Ralink
Ralink
1% [3 głosów]

Intel/AMD/VIA
Intel/AMD/VIA
1% [5 głosów]

Żaden z powyższych
Żaden z powyższych
4% [15 głosów]

Ogółem głosów: 416
Musisz zalogować się, aby móc zagłosować.
Rozpoczęto: 02/02/2015 09:38
Twoje IP
18.216.190.167
Zobacz wątek
OpenLinksys » :: OPROGRAMOWANIE :: » Tomato - firmware
 Drukuj wątek
Linksys E4200 tomato v116 pl i HARMAN KARDON AVR 365
einwohner
tak jak w temacie router E4200 wersja tomato 116 pl i avr 365. Amplituner na tym oprogramowaniu tomato ma problemy z odtwarzaniem plików muzycznych z dysku w sieci po DNLA oraz ogólnie problem z dostępem do zasobów w sieci i z radiem internetowym (po kilkunastu sekundach zrywa połączenie z siecią i cisza to samo jak się uda cokolwiek odtworzyć z dysku po DNLA (mp3) też tak się dzieje). Na oryginalnym oprogramowaniu linksysa nic takiego się nie dzieje ma ktoś jakieś pomysły???

Połączony z 18 kwiecień 2014 12:42:30:
no to panowie tak - pogrzebałem troszkę i doszedłem do celu, a mianowicie po włączeniu serwera multimediów wszystkie urządzenia (telewizor, ps3, laptop itp.) działają bez problemu wspierające DLNA oprócz tego amplitunera (też wspiera DLNA), który po prostu wiesza się i rozłącza połączenie po RJ45 z routerem (na to wychodzi, że nie współpracuje prawidłowo z wbudowanym serwerem multimediów w tomato). Amplituner na oryginalnym sofcie linksysa chodzi bez problemu po DLNA tak jak inne urządzenia w sieci i mam w tym temacie pytanie, czy idzie do tomato załadować serwer multimediów taki jak na oryginalnym sofcie, bo jeśli tak to jak tego dokonać?
Edytowany przez einwohner dnia 18-04-2014 12:42
 
shibby
w tomato jest minidlna. W optware i entware na pewno są inne serwery dlna
Proxmox VE: i7-7700T, 48GB RAM, 3x2TB SSD, 1x1TB SSD, 512GB NVMe, Intel X710-DA2 SFP+
VM Router: OpenWRT 22.03.4
VM NAS: Synology DS920+
VM VPS: Debian, WWW, Home Assistant
Switch: Netgear MS510TXPP
Switch: Ubiquiti USW-Flex-mini - szt. 2
Wi-Fi: Ubiquiti U6-Lite - szt. 2
 
einwohner
Panowie mam taką prośbę, czy mógłby mi ktoś krok po kroku opisać lub pokierować, aby zainstalować na tomato v116 pl AIO (router Linksys E4200) jakiś dobry i darmowy serwer multimediów. Czytałem i szukałem po forum jak, co i kiedy w tutkach, no ale niestety poddaję się. Linux od strony konsoli jak dla mnie jest programem dla kogoś kto liznął chociaż trochę informatyki w profesi programowania. W tutku odnośnie instalacji optware wyczytałem, że instalujemy wszystko na opt (czy to "opt" to partycja, czy nazwa katalogu/folderu, który trzeba utworzyć?) ja ma zrobione trzy partycje: 1 o etykiecie "swap" o pojemności 2GB (jest nieaktywna), 2 o etykiecie "optware" o pojemności 19GB i formacie plików Ex3 (jest zamontowana (/tmp/mnt/optware) i czy muszę jej zmieniać etykietę na "opt"?), 3 o etykiecie "dane" o pojemności 437GB i formacie plików Ex3 (jest zamontowana /tmp/mnt/dane). Bardzo proszę o wyrozumiałość i pomoc w tym temacie oraz proszę sobie oszczędzić teksty typu "poczytaj/poszukaj na forum" itp... ponieważ na tym forum spędziłem bardzo dużo czasu gdzie czytałem już chyba wszystkie tutki z tym problemem związane, no ale niestety nie wszyscy rodzą się informatykami, którzy od zarania dziejów korzystają tylko i wyłącznie z systemu LINUX. Ja jestem zwykłym śmiertelnikiem, który jak z resztą większość korzysta tylko i wyłącznie z okienek powstałych po dos'ie.

Połączony z 26 kwiecień 2014 23:10:38:
dziękuję wszystkim za wyczerpującą pomoc Sad

Połączony z 26 kwiecień 2014 23:10:38:
dziękuję wszystkim za wyczerpującą pomoc Sad
Edytowany przez einwohner dnia 26-04-2014 23:10
 
Adooni
powien Ci tak ja przed praca z tomato Shibby nie wpisalem ani jednej komendy w Linuchu a jego tutki sa tak napisame ze tylko wklejasz komendy do putty (jak dziala puty google pomoze)

Dodatkowo powiem Ci ze ostatnio czlowiek ktory pierwszy raz odpalil router z tutkami Shibbiego i moja niewielka pomoca (a ja niezam linucha, konfigurowalem tylko x razy router z tutkow)w 2h skonfigurowal wszystko co chcial pod optware a dzien wczesniej z gosciem od sieci expertem bez tutkow stawiali to samo w 5-6h. Sam go do tego namawialem bo teraz beedzie wiedzial jak postawic soft jak np dysk padnie.

do serwera multimediow nie potrzebujesz nawet optware

http://www.myopenrouter.com/article/2...-Firmware/

ja bym jednak zaczal od przeczytania informacji o podziale dysku i monowaniu partycji
https://openlinksys.info/forum/viewth...ad_id=9015

ten tutorial jest napisany najprosciej jak mozna. Jezeli Ci sprawia trudnosc to jedyna opcja jaka widze to aby ktos zdalnie sie tobie zalogowal na router i poustawial. Problem w tym czy ktos znajdzie na to czas.
Orange 300/50 Mb/s + ONT Terminal
HPE MS gen8 Proxmox 7.0-11 VMs: Router OPNsense 23.X-amd64 and OMV
HPE MicroServer gen8: Xeon E3-1265Lv2, 16GB (2x KTH-PL316E/8G), HP 331T, 4x4TB WD RED
Asus RT-AC68U AccessPoint
 
einwohner

Cytat

Adooni napisał(a):

powien Ci tak ja przed praca z tomato Shibby nie wpisalem ani jednej komendy w Linuchu a jego tutki sa tak napisame ze tylko wklejasz komendy do putty (jak dziala puty google pomoze)

Dodatkowo powiem Ci ze ostatnio czlowiek ktory pierwszy raz odpalil router z tutkami Shibbiego i moja niewielka pomoca (a ja niezam linucha, konfigurowalem tylko x razy router z tutkow)w 2h skonfigurowal wszystko co chcial pod optware a dzien wczesniej z gosciem od sieci expertem bez tutkow stawiali to samo w 5-6h. Sam go do tego namawialem bo teraz beedzie wiedzial jak postawic soft jak np dysk padnie.

do serwera multimediow nie potrzebujesz nawet optware

http://www.myopenrouter.com/article/2...-Firmware/

ja bym jednak zaczal od przeczytania informacji o podziale dysku i monowaniu partycji
https://openlinksys.info/forum/viewth...ad_id=9015

ten tutorial jest napisany najprosciej jak mozna. Jezeli Ci sprawia trudnosc to jedyna opcja jaka widze to aby ktos zdalnie sie tobie zalogowal na router i poustawial. Problem w tym czy ktos znajdzie na to czas.


kolego dzięki, że jako jeden z nielicznych coś napisałeś, ale chyba niedoczytałeś mojego 1 jak i 2 postu w tym temacie. W pierwszym napisałem w czym tkwi problem, a mianowicie minidlna który jest wkompilowany w tomato nie obsługuje jednego ze sprzętu, który posiadam tak więc trzeba postawić jakiś alternatywny na optware, a co do podziału dysku i jego montowaniu to opisałem w 2 poście i tam miałem tylko zapytanie odnośnie nazwy "opt", czy "optware".
 
Adooni
masz racja sry za duzo textu. Nazwa partycji jest opt. Rozumiem ze przy uzyciu tutka potrafisz zainstalowac optware - laczysz sie przez putty z routerkiem

Podalem Ci linka do konfiguracji dysku poniewaz od tego zaczynasz i potem idziesz jak po nitce do ... . Ogolnie to najpierw odpowiednio formatujesz dysk, montujesz partycje ( nie an temp) - co jest opisane w tym tutku, potem optware jak juz masz dyski dobrze ustawione. Nastepnie mc albo nano do edytowania plikow i potem juz co dusza zapragnie.

ponizej masz link do stronki pokazujacej inny media server i opisane jest jak go configurowac

http://code.google.com/p/rt-n56u/wiki...ediaServer

ja niestety wogole do tego nie uzywam routera wiec za duzo nie pomoge.
Edytowany przez Adooni dnia 27-04-2014 19:09
Orange 300/50 Mb/s + ONT Terminal
HPE MS gen8 Proxmox 7.0-11 VMs: Router OPNsense 23.X-amd64 and OMV
HPE MicroServer gen8: Xeon E3-1265Lv2, 16GB (2x KTH-PL316E/8G), HP 331T, 4x4TB WD RED
Asus RT-AC68U AccessPoint
 
einwohner
...a opt musi mieć system plików ext2, pytam, bo mam ext3. Może być ext3, czy lepiej zmienić na ext2? jaka jest różnica przy opt? Z tego co wiem to po zaniku napięcia system plików ext3 będzie dalej chodził, a w ext2 już nie. To nie lepiej dla opt dać też ext3 jak dla partycji dane???
 
Adooni
w tutorialu ktory Ci podalem do przygotowania dysku spytalem sie tam najwiekszego experta

i Shibby mi odpisal ( ostatni post na str 1)

1) 128mb ramu jakie ma asus spokojnie wystarcza. Swap jest zbedny. Wydzielasz tylko partycje na opt np 1GB i reszta na dane. na opt napewno ext2. Na dane ext3 bym polecal.


wiec to mi wystarczylo i zrobilem jak mi doradzono i zero problemow. Oczywiscie jak router nie ma 128MB RAMu to potrzebujesz swap - u mnie na RT-N16 smiga super bez niego.
Orange 300/50 Mb/s + ONT Terminal
HPE MS gen8 Proxmox 7.0-11 VMs: Router OPNsense 23.X-amd64 and OMV
HPE MicroServer gen8: Xeon E3-1265Lv2, 16GB (2x KTH-PL316E/8G), HP 331T, 4x4TB WD RED
Asus RT-AC68U AccessPoint
 
einwohner
Swap jest i niech sobie bedzie, ale powracajac do poprzedniego postu to, czy na opt MUSI byc ext2, czy moze byc ext3 tak jak mam, bo z tego co wyczytalem to shibby poleca ext2 no ale, czy jak bedzie ext3 to cos bedzie nie tak?

Połączony z 28 kwiecień 2014 20:57:26:

Cytat

einwohner napisał(a):

Swap jest i niech sobie bedzie, ale powracajac do poprzedniego postu to, czy na opt MUSI byc ext2, czy moze byc ext3 tak jak mam, bo z tego co wyczytalem to shibby poleca ext2 no ale, czy jak bedzie ext3 to cos bedzie nie tak?


nieaktualne przerobiłem opt na ext2
Edytowany przez einwohner dnia 28-04-2014 20:57
 
Przejdź do forum
Zaloguj
Wprowadź adres e-mail lub nazwę użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Zapomniałeś/aś hasła?
Aktualnie online
· Gości online: 10

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 24,117
· Najnowszy użytkownik: Ja
Czat
Musisz się zalogować, aby opublikować wiadomość.

tamtosiamto
31-03-2024 12:54
Wesolego jajka wszytskim forumowiczom Grin

tamtosiamto
28-03-2024 23:24
tak, tak zgadza sie, ale ja pytam o wykluczenie noda na guest network w first set, i to nie dziala

Adooni
24-03-2024 13:16
Guest network is currently designed to allow the first set of each band (2.4G, 5G, 5G-1) available to the AiMesh node

tamtosiamto
24-03-2024 03:03
ale w 1 jest opcja do wyboru - dla calej sieci albo rutera only i wlasnie o tym mowie, ze nie dziala

Adooni
23-03-2024 16:31
w dokumencie asusa jest ze wlasnie dla 1 ma dzialac na nodach tez

tamtosiamto
23-03-2024 15:39
tak, ale nie zmienia to faktu, ze w pierwszej nie dziala wylaczanie aimesh dla goscinnej( a powinno), czyli jest jakis bug. Mam start soft, bo to dsl-ac68 ktory nie jest juz updateowany

Adooni
22-03-2024 18:07
nie, 1 wsza bedzie wszedzie trzeba 2ga zrobic dla kazdego pasma te nie sa przenoszone

tamtosiamto
19-03-2024 19:57
czyli jak mam jedna siec goscinna to powinno dzialac separowanie gosci od noda -a nie dziala Smile

tamtosiamto
19-03-2024 19:50
@Adooni 'Only one set is available for 1 band' i tak mam-1 set dla 2.4ghz i 1 dla 5ghz-czy czegos nie rozumiemW drugiej sieci goscinnej nie ma opcji wyboru Ruter only/ All nodes

Adooni
19-03-2024 19:14
no to przeczytaj to 2 pod - 1 stet z kazdego pasma jest dopuszczony na nody. zrob 2 siec jako goscinna na danym pasmie i wtedy sprawdz

71,098,384 unikalnych wizyt