28 Marca 2024 10:20:26
Nawigacja
· Strona Główna
· Forum

· Tomato by Shibby
· FreshTomato


Wątki na forum
Najnowsze dyskusje
· [Howto] Xpenology na...
· [MOD] FreshTomato-AR...
· [MOD] Tomato64 (x86-64)
· Optware na CIFS
· RT-AX56U - Status kl...
· Asus TUF-AX3000_V2 p...
· [MOD] FreshTomato-MI...
· Multiroom N z wykorz...
· [S] Asus RT-AC68U E1
· [S] ASUS RT-AC68U
· Rozłączanie klient...
· serwer VPN za wan'em
· Przejscie z dyndns f...
· WDR3600 i problem z WAN
· Jaki USB hub do syno...
· [S] Karta sieciowa Q...
· Asus rt-n18u port fo...
· Netflix dzielenie ko...
· Nextcloud konfigurac...
· Netgear WNR3500L
Najpopularniejsze obecnie wątki
· [MOD] FreshTomato... [869]
· [MOD] Tomato64 (x... [26]
· [Howto] Xpenology... [13]
Ankieta
Jaki procesor posiada twój router?

Broadcom MIPSEL
Broadcom MIPSEL
36% [151 głosów]

Broadcom ARM
Broadcom ARM
52% [216 głosów]

Atheros
Atheros
5% [22 głosów]

Marvell
Marvell
1% [4 głosów]

Ralink
Ralink
1% [3 głosów]

Intel/AMD/VIA
Intel/AMD/VIA
1% [5 głosów]

Żaden z powyższych
Żaden z powyższych
4% [15 głosów]

Ogółem głosów: 416
Musisz zalogować się, aby móc zagłosować.
Rozpoczęto: 02/02/2015 09:38
Twoje IP
34.227.191.136
Zobacz wątek
OpenLinksys » :: PORTAL :: » Projekty
 Drukuj wątek
WAG200G - alternatywny firmware !
woytekm
Witam wszystkich
Buduję alternatywny firmware dla WAG200G-EU Annex A. Na razie funkcjonalność dodana do fabrycznego softu Linksysa nie jest zbyt szeroka ( ssh, telnet, rozszerzona konfiguracja busybox'a, parę dodatkowych narzędzi ), ale stopniowo mam zamiar ją rozszerzac. Zanim opublikuję ten firmware dla wszystkich, chciałbym sprawdzić jego pracę na kilku innych sztukach WAG200 w różnych środowiskach. Jeżeli są osoby zainteresowane testowaniem takiego firmware - proszę o kontakt na adres wag200@gmail.com
WM
 
emer
Kupiłem go tydzień temu ... Jestem kompletnie swierzy w tych tematach i potrzebuje czasu i nauki aby odpowiednio konfigurować routerki, nie mówiąc o OpenLinksys ...

powodzenia woytekm i mam nadzieje ze zawiaże sie choć mała grupa wspierająca Cie Smile
 
stegano
Gratulacje za odwagę i zdrowe chęci !

ps. można go umieścić w dziale download jako wczesna beta softu, polska to mały kraj... a do downloadu zagląda sporo ludzi z całego globu, czym więcej testerów tym lepiej Smile
Edytowany przez stegano dnia 24-01-2007 14:07
Asus WL-500gP Tomato 1.06 (RouterQoS_only)
5xLa Fonera DD-WRT v24 (Bridge)
1xLa Fonera DD-WRT v24 (AP-baza)
VoIP - Actio + PAP2T - firmware 3.1.16
Buffalo HS-DHGLBB0 500GB firmware 2.06 beta
Pomocy udzielam jedynie na forach
 
federicopaoloni
Hi , i'm italian boy! somebody have a open firmware for Wag200g?
Thanks
Federico
 
tomek3232
tutaj masz info o wag200g
http://woytekm.googlepages.com/linksyswag200g-eu
 
woytekm
OK, widze ze link do strony juz przeniknął do netu Smile
Tak czy inaczej - software został przetestowany przez pare osob, poprawiony odrobinke, i na razie wyglada na stabilny. Zapraszam wiec na http://woytekm.googlepages.com/linksyswag200g-eu po informacje dotyczace WAG200G (na razie tylko po angielsku) i po wersje 0.3.1 softu.
WM
 
p1vo
jestes wielki Smile

zaraz przetestuje Twoj sofcik. Mam nadzieje ze uda sie go rozwinac Smile i wyrosnie nam cos na styl tomato Smile
Edytowany przez p1vo dnia 19-02-2007 21:33
 
emer
I jak szanowni koledzy? Jak sprawuje sie sofcik?
A moze nieco mniej zaawansowansowanym lengłiczem wyjaśnilibyście co ma więcej? Wink

Ja zapodałem mojemu WAG200G-EU nowy oryginał 1.01.01 i własciwie nie wiem co powoduje lepsiejszego ...
Czy u Was tez jest tak, ze praktycznie zawsze modem nie łączy sie od razu z neo - najpierw swieci sie czerwona dioda połaczenia z netem i dopiero po chwili nawiązuje połaczenie?
No i własciwie jakie uzywać podstawowe ustawienia z neo tepsy? Takie jak polecają czy moze nieco inaczej?

No i sorki za lameriade ... pewnie gromy posypiecie na moja lamerską główke ... Wink
Edytowany przez emer dnia 28-02-2007 10:53
 
ulan
hmm sorki za lamerskie pytanie, mam tego linksysa i najbardziej brakuje mi (a w każdym razie nie mogę tego znaleźć) przypisywani na stałe ip do poszczególnych mac adresów kart sieciowych. Czy te alternatywne firmware to ma???

ps, może ktoś napisałby krótko po polsku jak zainstalować ten oprogramowanie na routerze, na co zwracać uwagę i gdzie ew. tkwią niebezpieczeństwa....
Edytowany przez ulan dnia 02-03-2007 15:40
 
p1vo

Cytat

ulan napisał/a:
hmm sorki za lamerskie pytanie, mam tego linksysa i najbardziej brakuje mi (a w każdym razie nie mogę tego znaleźć) przypisywani na stałe ip do poszczególnych mac adresów kart sieciowych. Czy te alternatywne firmware to ma???


no wlasnie ma czy nie? Smile
bo faktycznie by sie ten ficzer przydal Smile
 
Radzio84
Panowie i jak w końcu wygląda sprawa ze statycznymi IP w DHCP? Czy najnowszy firmware nie rozwiązuje tego problemu? W modelu WAG54g też tej opcji brakowało - trzeba było ręcznie wpisać adres strony i było przypisywanie IP do MACów.
 
woytekm
Mam już gotową nową wersję softu opartą o 1.01.01 i z dorobionym statycznym przydziałem DHCP. Muszę jeszcze troche to potestować i ją wypuszcze na http://woytekm.googlepages.com/linksyswag200g-eu
WM
 
Radzio84
Dzięki za informację. Smile Na razie nie mam kasy na sprzęt, ale dobrze wiedzieć, że coś się ruszyło w tej materii.
 
woytekm
OK, na http://woytekm.googlepages.com/modifiedsoftwareforwag200g-eu jest do pobrania wersja 0.4 ze statycznym przydziałem DHCP.
pozdrawiam wszystkich użytkowników wag'a 200 Smile
WM
 
kozikpl
Mi brakuje w tym ruterze możliwości zmiany adresu MAC, pisałem już do pomocy technicznej i napisano mi, że moja propozycja została zgłoszona. Może jak więcej osób wyśle taką informacje to będą większe szanse.

Powiedzcie czy warto wgrywać ten alternatywny firmware?
Linksys WAG200
 
toshhi
Poprzednio miałem WRT54GL z HyperWrt które rozszerzało orginalne oprogramowanie o statyczne przypisywanie adresów IP oraz WOL. Często z tego korzystałem do wzbudzania kompa w domu siedząc w pracy i łączenia sie zdalnym pulpitem.
 
fredek
Pojawiło się właśnie oficjalne firmware w wersji 1.01.04 (Annex A).

- Fixes issue with incorrect upstream/downstream transmit power display on DSL Connection page
- Fixes issue with ATT VPN client not connecting to ATT VPN network
- Fixes issue with Security information disclosure for UDP port scan packet

Do tej wersji nie ma narazie src code.

 
misiom1
ftp://ftp.linksys.com/opensourcecode/wag200g/1.01.04/WAG200G_1.01.04.tar.gz
 
fredek
WAG200G+woytekm v0.5 pojawiło się na http://woytekm.googlepages.com/linksyswag200g-eu Wink
 
uris
Czy po załadowaniu alternatywnego softu trzeba konfigurowac wsio od nowa ? mam sporo ustawień Wink

pozdro tak trzymać woytekm
 
Przejdź do forum
Zaloguj
Wprowadź adres e-mail lub nazwę użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Zapomniałeś/aś hasła?
Aktualnie online
· Gości online: 11

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 24,117
· Najnowszy użytkownik: Ja
Czat
Musisz się zalogować, aby opublikować wiadomość.

Adooni
24-03-2024 13:16
Guest network is currently designed to allow the first set of each band (2.4G, 5G, 5G-1) available to the AiMesh node

tamtosiamto
24-03-2024 03:03
ale w 1 jest opcja do wyboru - dla calej sieci albo rutera only i wlasnie o tym mowie, ze nie dziala

Adooni
23-03-2024 16:31
w dokumencie asusa jest ze wlasnie dla 1 ma dzialac na nodach tez

tamtosiamto
23-03-2024 15:39
tak, ale nie zmienia to faktu, ze w pierwszej nie dziala wylaczanie aimesh dla goscinnej( a powinno), czyli jest jakis bug. Mam start soft, bo to dsl-ac68 ktory nie jest juz updateowany

Adooni
22-03-2024 18:07
nie, 1 wsza bedzie wszedzie trzeba 2ga zrobic dla kazdego pasma te nie sa przenoszone

tamtosiamto
19-03-2024 19:57
czyli jak mam jedna siec goscinna to powinno dzialac separowanie gosci od noda -a nie dziala Smile

tamtosiamto
19-03-2024 19:50
@Adooni 'Only one set is available for 1 band' i tak mam-1 set dla 2.4ghz i 1 dla 5ghz-czy czegos nie rozumiemW drugiej sieci goscinnej nie ma opcji wyboru Ruter only/ All nodes

Adooni
19-03-2024 19:14
no to przeczytaj to 2 pod - 1 stet z kazdego pasma jest dopuszczony na nody. zrob 2 siec jako goscinna na danym pasmie i wtedy sprawdz

tamtosiamto
19-03-2024 14:17
@Adooni 'Guest network on AiMesh - Router only'

Adooni
18-03-2024 19:20
Asus napisał coś takiego Note: Guest network is currently designed to allow the first set of each band (2.4G, 5G, 5G-1) available to the AiMesh node. Only one set is available for each band.

70,415,211 unikalnych wizyt