02 Maja 2024 23:02:53
Nawigacja
· Strona Główna
· Forum

· Tomato by Shibby
· FreshTomato


Wątki na forum
Najnowsze dyskusje
· nju swiatło pytania
· konfiguracja router ...
· Asus TUF-AX3000_V2 p...
· Jaki router kupić? ...
· Szukam zaproszenia n...
· [Howto] Xpenology na...
· dodatkowe złącza s...
· RT-N18U - nie można...
· [MOD] Tomato64 (x86-64)
· Firewall nie zawsze ...
· [MOD] FreshTomato-AR...
· Optware na CIFS
· RT-AX56U - Status kl...
· [MOD] FreshTomato-MI...
· Multiroom N z wykorz...
· [S] Asus RT-AC68U E1
· [S] ASUS RT-AC68U
· Rozłączanie klient...
· serwer VPN za wan'em
· Przejscie z dyndns f...
Najpopularniejsze obecnie wątki
· konfiguracja rout... [10]
· nju swiatło pytania [4]
Ankieta
Jaki procesor posiada twój router?

Broadcom MIPSEL
Broadcom MIPSEL
36% [151 głosów]

Broadcom ARM
Broadcom ARM
52% [216 głosów]

Atheros
Atheros
5% [22 głosów]

Marvell
Marvell
1% [4 głosów]

Ralink
Ralink
1% [3 głosów]

Intel/AMD/VIA
Intel/AMD/VIA
1% [5 głosów]

Żaden z powyższych
Żaden z powyższych
4% [15 głosów]

Ogółem głosów: 416
Musisz zalogować się, aby móc zagłosować.
Rozpoczęto: 02/02/2015 09:38
Twoje IP
3.21.76.0
Zobacz wątek
OpenLinksys » :: OPROGRAMOWANIE :: » OpenWrt - firmware
 Drukuj wątek
problem z instalacją Gargoyle
murcin
WITAM
dotychczas miałem DD-WRT jednak z powodu problemów o których pisałem w dziale DD-wrt przyszedł czas na zmiany, próbowałem wgrać Gargoyle oczywiście z dd-wrt przez gui, no i cała instalacja chyba przebiegła ok ponieważ bez błędu router się zresetował... no i na tym się kończy pozytywna tego strona, brak połączenia przez wifi oraz kabel, IP jakieś dziwne zostało mu przydzielone 169....... maska 255.255.0.0 brak bramki, więc brak połączania z routerem przez www oraz telneta, próbowałem wgrać oryginalny soft przez TFTP jednak nie znam adresu IP więc się nie da,
może jest jakiś sposób by to uratować lub naprawić?
dd-wrt już miałem dość opanowane więc mam nadzieje że z Gargoyle też dam radę,

z góry dzięki za pomoc co z tym dalej zrobić Smile
 
maxikaaz

Cytat

murcin napisał(a):...co z tym dalej zrobić


Opisać swój problem zgodnie z regulaminem, i z podstawami sensownego zadawania pytań.
Bo nie każdemu, który tu trafi, będzie się chciało szukać w innej części forum opowieści o Twoich poprzednich zmaganiach.
Nie każdy jest też ma zdolności paranormalne, żeby odgadnąć dokładnie co i do czego wgrywałeś.

Stwierdzenie "gargoyle do routera" daje sporą ilość kombinacji...
 
jarek7714

Cytat

murcin napisał(a):
może jest jakiś sposób by to uratować lub naprawić?
Teraz to już tylko kabel szeregowy i np.: http://eko.one.pl/forum/viewtopic.php...hp?id=4305 . Zastosowałeś złą kolejność przy instalacji z GUI-w pierwszej kolejności powrót do OF (poprzez specjalnie spreparowane firmware DD-WRT http://www.dd-wrt.com/phpBB2/viewtopi...hp?t=85237 ). Wink
jareq
 
murcin
problemy które miałem z dd-wrt o których pisałem w innym dziale nie dotyczą problemu z instalacją nowego oprogramowania dlatego też o tym tutaj nie pisałem,
problem wydaje mi się dość jasno opisany, na istniejącym dd-wrt chciałem wgrać gargoyle i się wysypał. brak przydziału IP, brak bramki przez co nie mogę wgrać ponownie softu przez TFTP, router niby działa jednak połączenie widnieje jako ograniczone Sad
nie bawiłem się jeszcze kabelkiem szeregowym ale jak nie będzie innego wyjścia będzie trzeba próbować.
 
belliash
Co to za router?
Probowales przywrocic ustawienia fabryczne aka 30/30/30?


@maxikaaz: Nie czepiaj sie. Nie liczac tego ze nie napisal co to za router, to ciezko sie do czegokolwiek doczepic.
Natomiast Ty coraz czesciej zwracasz uwage innym, nawet kiedy nie masz racji co musze stwierdzic nie podoba mi sie.
Nie jestes tutaj moderatorem aby upominac innych czy wprowadzac taka niemila atmosfere. Wygarniasz koledze bledy, ktorych nie popelnil.
A dla mnie jasno napisal ze mial problemy z DD-WRT i postanowil go zmienic na Gargoyle. Wgral obraz, uwalil router - to jest problem.
Co mnie zatem obchodza jego wczesniejsze problemy z DD-WRT, ktore po primo nie maja nic wspolnego z przedstawionym problemem,
a po secundo DD-WRT juz nie ma.

Cytat

maxikaaz napisał(a):
Opisać swój problem zgodnie z regulaminem, i z podstawami sensownego zadawania pytań.
(...)
Nie każdy jest też ma zdolności paranormalne, (...)

A Ty naucz sie poslugiwac poprawna polszczyzna i zakoncz zabawe w moderatora.
Do tej pory bylem cierpliwy i tolerancyjny ale kazdy nastepny Twoj post bede moderowal, jezeli nie bedzie zwiazany scisle z tematem. Angry
Edytowany przez belliash dnia 03-04-2013 09:44
Linksys WRT1900AC: OpenWrt 19.07.2
Jetway JC390F841AA34B: OpenWrt 19.07.2
 
murcin
mój router to Linksys 160NL.

PS zaktualizowałem profil będzie widać już cały czas Smile
 
belliash
Ktora masz wersje routera? v1 czy v6?

Co z tym resetem 30/30/30?
Linksys WRT1900AC: OpenWrt 19.07.2
Jetway JC390F841AA34B: OpenWrt 19.07.2
 
lazik
OT: co z extware Panie "moderator". Narobiłeś ludziom smaka, zniechęciłeś do entware (wywołując flama pomiędzy autorami) a później bez słowa ulotniłeś się. Coś chyba nie halo?
 
murcin
nie ma napisane która to wersja
30-30-30 nie działa Sad
Linksys 160NL
 
hermes-80
Nadaj PC IP i spróbuj zrobić firstboot - opis na eko.pl
===============================================================
Netgear WNR3500L v1
Podziękowania dla administracji Openlinksys.info!
 
shibby
zaopatrz się w kabel serwisowy i go odratuj.
Proxmox VE: i7-7700T, 64GB RAM, 3x2TB SSD, 1x1TB SSD, 512GB NVMe, Intel X710-DA2 SFP+
VM Router: OpenWRT 22.03.4
VM NAS: Synology DS920+
VM VPS: Debian, WWW, Home Assistant
Switch: Netgear MS510TXPP
Switch: Ubiquiti USW-Flex-mini - szt. 2
Wi-Fi: Ubiquiti U6-Lite - szt. 2
 
murcin
kabel serwisowy czyli ten przerobiony kabelek z nokii pod RS ?

chyba że znacie kogoś ze śląska kto to robił to bym za flaszkę mógł podjechać i bez nieudanych prób uratował go.
Linksys 160NL
 
maxikaaz

Cytat

belliash napisał(a):
@maxikaaz: Nie czepiaj sie. Nie liczac tego ze nie napisal co to za router, to ciezko sie do czegokolwiek doczepic.
Natomiast Ty coraz czesciej zwracasz uwage innym, nawet kiedy nie masz racji co musze stwierdzic nie podoba mi sie.
Nie jestes tutaj moderatorem aby upominac innych czy wprowadzac taka niemila atmosfere. Wygarniasz koledze bledy, ktorych nie popelnil.
A dla mnie jasno napisal ze mial problemy z DD-WRT i postanowil go zmienic na Gargoyle. Wgral obraz, uwalil router - to jest problem.
Co mnie zatem obchodza jego wczesniejsze problemy z DD-WRT, ktore po primo nie maja nic wspolnego z przedstawionym problemem,
a po secundo DD-WRT juz nie ma.

Cytat

maxikaaz napisał(a):
Opisać swój problem zgodnie z regulaminem, i z podstawami sensownego zadawania pytań.
(...)
Nie każdy jest też ma zdolności paranormalne, (...)

A Ty naucz sie poslugiwac poprawna polszczyzna i zakoncz zabawe w moderatora.
Do tej pory bylem cierpliwy i tolerancyjny ale kazdy nastepny Twoj post bede moderowal, jezeli nie bedzie zwiazany scisle z tematem. Angry


Panie Moderatorze...

Może to Pan przestanie zabawiać się w moderatora tego forum, i zacznie tą funkcję trochę poważniej traktować?
Ma Pan problem ze zrozumieniem poprawnie po polsku napisanego zdania ?
Użyłem czasownika w bezokoliczniku, bo jest to odpowiedź na pytanie "co mam zrobić".

Jak Pan ma zamiar się czepiać do moich wpisów, i je edytować, to musi Pan najpierw znaleźć sobie powód, najlepiej, żeby był jednoznacznie zgodny z regulaminem.
Bo ja w przeciwieństwie do Pana nie jestem dla Pana poczynań tak tolerancyjny.

Koledze inicjującemu wątek wygarnąłem akurat te błędy, które popełnił: nie napisał co ma za sprzęt, i nie napisał którą wersję Gargoyle wgrywał.

Życzyłbym sobie, żebyś mnie tu w tym wątku przeprosił za, jak to nazywasz, wprowadzanie niemiłej atmosfery tylko dlatego, że akurat Ty pełnisz funkcję moderatora.

I mam cichą nadzieję, że tego typu wpadek będziesz miał mniej.
Zresztą - wątek "extware" cieszy się sporym zainteresowaniem, zaglądałeś tam ostatnio...?

//edit by shibby - usunięto formatowanie czcionki.

//edit by maxikaaz - proszę o przywrócenie formatowania czcionki.
Edytowany przez maxikaaz dnia 03-04-2013 12:53
 
shibby
@maxikaaz i co ja mam z tobą zrobić?

Cytat

5. Nie formatuj niepotrzebnie czcionki (nie pisz czcionką pogrubioną, powiększoną, nie koloruj). Wyróżniamy tylko pewne słowa a nie cały tekst.


Ponadto na forum pomagamy a twoja wypowiedź nie wnosi nic do tematu. Co innego jakbyś pomógł/podpowiedział koledze a przy okazji zwrócił uwagę by bardziej precyzował zadawane na forum pytania.
Proxmox VE: i7-7700T, 64GB RAM, 3x2TB SSD, 1x1TB SSD, 512GB NVMe, Intel X710-DA2 SFP+
VM Router: OpenWRT 22.03.4
VM NAS: Synology DS920+
VM VPS: Debian, WWW, Home Assistant
Switch: Netgear MS510TXPP
Switch: Ubiquiti USW-Flex-mini - szt. 2
Wi-Fi: Ubiquiti U6-Lite - szt. 2
 
maxikaaz

Cytat

shibby napisał(a):

@maxikaaz i co ja mam z tobą zrobić?

Cytat

5. Nie formatuj niepotrzebnie czcionki (nie pisz czcionką pogrubioną, powiększoną, nie koloruj). Wyróżniamy tylko pewne słowa a nie cały tekst.


Ponadto na forum pomagamy a twoja wypowiedź nie wnosi nic do tematu. Co innego jakbyś pomógł/podpowiedział koledze a przy okazji zwrócił uwagę by bardziej precyzował zadawane na forum pytania.

Pomógłbym, gdybym dostał od Kolegi dane potrzebne do udzielenia pomocy. Więc zwróciłem się do Niego o uzupełnienie tych danych.

A co masz ze mną zrobić...? Rób, co uznasz za stosowne, Twoje decyzje - Twoja odpowiedzialność.

Nie wyróżniłem całego tekstu, tylko te słowa, które kierowałem do Moderatora.
I jeszcze raz proszę o przywrócenie formatowania czcionki w moim poprzednim wpisie.
 
shibby
pogrubiony i czerwony było 8 linijek tekstu. Ostatnie 2 linijki były napisane normalną czcionką.
Proxmox VE: i7-7700T, 64GB RAM, 3x2TB SSD, 1x1TB SSD, 512GB NVMe, Intel X710-DA2 SFP+
VM Router: OpenWRT 22.03.4
VM NAS: Synology DS920+
VM VPS: Debian, WWW, Home Assistant
Switch: Netgear MS510TXPP
Switch: Ubiquiti USW-Flex-mini - szt. 2
Wi-Fi: Ubiquiti U6-Lite - szt. 2
 
shibby
słowa kierowane do moderatora mogłeś napisać mu na PW i oszczędzić nam tej rażącej czerwienią poświaty bijącej z twojego postu.
Proxmox VE: i7-7700T, 64GB RAM, 3x2TB SSD, 1x1TB SSD, 512GB NVMe, Intel X710-DA2 SFP+
VM Router: OpenWRT 22.03.4
VM NAS: Synology DS920+
VM VPS: Debian, WWW, Home Assistant
Switch: Netgear MS510TXPP
Switch: Ubiquiti USW-Flex-mini - szt. 2
Wi-Fi: Ubiquiti U6-Lite - szt. 2
 
belliash
@lazik: To nie jest temat poswiecony Extware. Jestes wolnym uzytkownikiem, nikt niczego Ci nie narzuca. Extware nie porzucilem - jedynie nie aktualizuje paczek w istniejacej formie. Rowniez nikogo nie zniechecalem do Entware - masz wybor i to Twoja wola na co sie zdecydujesz. Poza tym to nie watek poswiecony Extware. To że maxikaaz robi tu balagan nie znaczy ze mozesz isc w Jego slady.



@maxikaaz: Skoncz z ta hipokryzja. Moja uwaga o poprawnej pisowni dotyczyla tego konkrtenego zdania:

Cytat

maxikaaz napisał(a):
Nie każdy jest też ma zdolności paranormalne, (...)


Albo jest... Albo ma... Wiec nie udawaj greka ze nie wiesz o co chodzi. Skoro juz zwracasz uwage innym, to najpierw sam sie do swoich uwag zastosuj.

Inna sprawa, ze kolejny juz watek zamieniasz w smietnik. Nie miales ochoty pomagac, to trzeba bylo w ogole nie zabierac glosu. Dla Twojej informacji - pisząc że "nie każdemu, który tu trafi, będzie się chciało szukać w innej części forum opowieści o Twoich poprzednich zmaganiach" na pewno nie biłeś do braku informacji o routerze czy wersji Gargoyle. Poza tym jak slusznie zauwazyles - ja tu jestem moderatorem a nie Ty i nie Tobie o tym decydowac. A zatem skoro jak slusznie zauwazyles Ty nim nie jestes, to nie masz tym samym prawa zwracac uwagi innym, szczegolnie ze sam nie jestes w porzadku. Jesli masz jakies obiekcje, to trzeba bylo napisac na PW, do mnie czy shibbiego, a nie zasmiecac n-ty juz watek.

Dla Twojej informacji - owszem mam uprawnienia moderatora w kilku dzialach. Niemniej jednak nie korzystam z nich za czesto. Jezeli podejmuje juz jakies akcje, to albo zamykam watek i pozostawiam do decyzji administratorom, albo upominam - i ten konkretny przypadek z niniejszego watku jest piewsza taka sytuacja. Zeby nie bylo - rowniez kontaktowalem sie w tej sprawie z shibbim.

Tak wiec grzecznie Cie prosze, abys zaprzestal urzadzac sobie wycieczki po innych uzytkownikach, przestal zwracac im uwage i przestal udawac moderatora - bo nim na szczescie NIE jestes.

P.S. Nie mam zamiaru Cie za nic przepraszac, bo staram sie tu wylacznie pelnic powierzona mi funkcje. Po pewnych zajsciach w przeszlosci jest to dla mnie kredyt zaufania - ale to sprawa miedzy mna a shibbim i Ty nie powinienes sie w to mieszac. Gdybys nie pisal postow nic nie wnoszacych do dyskusji i nie przytaczal innych wypowiedzi z innych tematow jak chociazby Extware, to calej sprawy by nie bylo. Ale widze ze lubisz szukac dziury w calym. Bo wrecz mam wrazenie ze nie masz zielonego pojecia w odroznieniu chociazby od kolegi jarek7714, ktory tych informacji nie potrzebowal. Inna sprawa, ze wersja gargoyle nie ma tu wiekszego znaczenia skoro router i tak nadaje sie wylacznie do debrickowania.



@murcin: w numerze seryjnym powinna byc zawarta wersja. Powinna byc tma fraza CUR01 lub CUR06 co wskazuje odopwiednio wersje urzadzenia.
Edytowany przez belliash dnia 03-04-2013 16:44
Linksys WRT1900AC: OpenWrt 19.07.2
Jetway JC390F841AA34B: OpenWrt 19.07.2
 
murcin
więc jest V01,
jest zawarte w numerze seryjnym.
temat trochę zmienił kierunek i trochę się czyta waszą kłótnię - szkoda tylko że kosztem mojego czasu,
zdobyłem właśnie kabelek ale niestety nie ten co trzeba Sad ponieważ DKU-2, jutro wymienię i będę walczyć.
Linksys 160NL
 
belliash
@murcin: Rozumiem Twoj zal i ze swojej strony moge tylko ubolewac nad tym.

No tak, DKU-2 to USB 1-1, a DKU-5 to serial. Na chwile obecna chyba nie bardzo wiadomo co wiecej mozna Ci poradzic. Musisz zdobyc wlasciwy kabel i sprobowac nawiazac polaczenie. Do tego czasu chyba nic wiecej nie poradzimy, niestety.
Linksys WRT1900AC: OpenWrt 19.07.2
Jetway JC390F841AA34B: OpenWrt 19.07.2
 
Przejdź do forum
Zaloguj
Wprowadź adres e-mail lub nazwę użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Zapomniałeś/aś hasła?
Aktualnie online
· Gości online: 16

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 24,115
· Najnowszy użytkownik: Ja
Czat
Musisz się zalogować, aby opublikować wiadomość.

Adooni
26-04-2024 14:41
jaki router RMerlin nie pociagne, tomato/ openwrt tak non hilink,

tamtosiamto
23-04-2024 12:35
modem bez smilocka?

man1
22-04-2024 23:27
Czy próbował ktoś uzywac karty voice (z nolimit GB) od tmobile w modemie /routerze? Da się jakoś to zrobić? Bo u mnie neta brak. E3372 Sad

tamtosiamto
31-03-2024 12:54
Wesolego jajka wszytskim forumowiczom Grin

tamtosiamto
28-03-2024 23:24
tak, tak zgadza sie, ale ja pytam o wykluczenie noda na guest network w first set, i to nie dziala

Adooni
24-03-2024 13:16
Guest network is currently designed to allow the first set of each band (2.4G, 5G, 5G-1) available to the AiMesh node

tamtosiamto
24-03-2024 03:03
ale w 1 jest opcja do wyboru - dla calej sieci albo rutera only i wlasnie o tym mowie, ze nie dziala

Adooni
23-03-2024 16:31
w dokumencie asusa jest ze wlasnie dla 1 ma dzialac na nodach tez

tamtosiamto
23-03-2024 15:39
tak, ale nie zmienia to faktu, ze w pierwszej nie dziala wylaczanie aimesh dla goscinnej( a powinno), czyli jest jakis bug. Mam start soft, bo to dsl-ac68 ktory nie jest juz updateowany

Adooni
22-03-2024 18:07
nie, 1 wsza bedzie wszedzie trzeba 2ga zrobic dla kazdego pasma te nie sa przenoszone

71,523,187 unikalnych wizyt