29 Marca 2024 07:07:16
Nawigacja
· Strona Główna
· Forum

· Tomato by Shibby
· FreshTomato


Wątki na forum
Najnowsze dyskusje
· [Howto] Xpenology na...
· [MOD] Tomato64 (x86-64)
· [MOD] FreshTomato-AR...
· Optware na CIFS
· RT-AX56U - Status kl...
· Asus TUF-AX3000_V2 p...
· [MOD] FreshTomato-MI...
· Multiroom N z wykorz...
· [S] Asus RT-AC68U E1
· [S] ASUS RT-AC68U
· Rozłączanie klient...
· serwer VPN za wan'em
· Przejscie z dyndns f...
· WDR3600 i problem z WAN
· Jaki USB hub do syno...
· [S] Karta sieciowa Q...
· Asus rt-n18u port fo...
· Netflix dzielenie ko...
· Nextcloud konfigurac...
· Netgear WNR3500L
Najpopularniejsze obecnie wątki
· [MOD] FreshTomato... [869]
· [MOD] Tomato64 (x... [27]
· [Howto] Xpenology... [14]
Ankieta
Jaki procesor posiada twój router?

Broadcom MIPSEL
Broadcom MIPSEL
36% [151 głosów]

Broadcom ARM
Broadcom ARM
52% [216 głosów]

Atheros
Atheros
5% [22 głosów]

Marvell
Marvell
1% [4 głosów]

Ralink
Ralink
1% [3 głosów]

Intel/AMD/VIA
Intel/AMD/VIA
1% [5 głosów]

Żaden z powyższych
Żaden z powyższych
4% [15 głosów]

Ogółem głosów: 416
Musisz zalogować się, aby móc zagłosować.
Rozpoczęto: 02/02/2015 09:38
Twoje IP
35.170.64.185
Zobacz wątek
OpenLinksys » :: HOME MEDIA :: » Kamery sieciowe
 Drukuj wątek
Kamera IP Ubiquiti UBNT AirCam
Dudzio
Czy ktoś miał do czynienia z tą kamerką?
Zastanawiam się nad zakupem.

http://www.ubnt.com/airvision#airCamHardware

miała by służyć do monitoringu podwórka na które pada światło z latarni i zastanawiam się czy z tymi parametrami było by coś widać przez nią Smile
- MikroTik RB2011UiAS-2HnD-IN
- Tplink 1043ND + Attitude Adjustment -
- Netgear WNR3500L + Tomato
 
shibby
sąsiad taką ma na parking odkąd mu auto zarysowali ;P Nie narzeka.
Proxmox VE: i7-7700T, 48GB RAM, 3x2TB SSD, 1x1TB SSD, 512GB NVMe, Intel X710-DA2 SFP+
VM Router: OpenWRT 22.03.4
VM NAS: Synology DS920+
VM VPS: Debian, WWW, Home Assistant
Switch: Netgear MS510TXPP
Switch: Ubiquiti USW-Flex-mini - szt. 2
Wi-Fi: Ubiquiti U6-Lite - szt. 2
 
kamilj
YouTube Video


Naprawdę świetny sprzęt. Też się zastanawiam nad zakupem...
------------------------------------------------------------------------------
[b]RegulaminOpenlinksys.info v0.1
[url=http://openlinksys.info/forum/viewthread.p
 
backlit
Cena ok ale lubi się zawiesić czasami. Trochę mi to krwi popsuło a i jakość obrazu nie zniewala (szczególnie przy słabym oświetleniu). Ogólnie już się pozbyłem i nie tęsknie.

P.S. też monitorowałem parking bo miałem złośliwego sąsiada. Wszystko co miało się nagrać się nagrałoGrin
------------------------
Asus RT-N18U+ 1.28 -130 K26ARM USB AIO-64K
 
tamtosiamto
ja cos chce na raspi zrobic, na 2-3 kamerki, macie jakies doswiadczenia? Z nagrywaniem oczywiscie, najlepiej ze 24 klatki Smile. Pomysl ma tydzien wiec malo na razie wiem :/ bo czasu malo ostatnio na zabawy.
 
branetre
Obawiam się że nawet z jedną będzie miał problem Wink Mocny sprzęt pod monitoring trzeba
 
Dudzio
Znalazłem info i obraz z podobno tych kamerek

http://mega-net.pl/kamera-krosno.html
http://mega-net.pl/kamera-miejsce-piastowe.html

Obecnie mam edimax-a ic-3130 o parametrach

Sensor 1.3Mpix CMOS
1.0 Lux
5.01mm, F=2.8
53°

I zastanawiam się czy ta kamerka co jest w temacie będzie lepsza od tej którą obecnie posiadam.

Ktoś się zna troszkę na obiektywach?

Ubiquiti ma:
4,0mm, F=1,5
47°
Edytowany przez Dudzio dnia 26-02-2013 13:22
- MikroTik RB2011UiAS-2HnD-IN
- Tplink 1043ND + Attitude Adjustment -
- Netgear WNR3500L + Tomato
 
tamtosiamto

Cytat

branetre napisał(a):

Obawiam się że nawet z jedną będzie miał problem Wink Mocny sprzęt pod monitoring trzeba

krucabomba narywanie video potrzebuje mocnego sprzetu? nie wiedzialem:/
 
jarek7714
Do profesjonalnego monitoringu to mocny. W podstawowej wersji kamera sama może nagrywać na swój dysk (kartę microsd, posiada wbudowane gniazdo). Wink
jareq
 
tamtosiamto

Cytat

jarek7714 napisał(a):

Do profesjonalnego monitoringu to mocny. W podstawowej wersji kamera sama może nagrywać na swój dysk (kartę microsd, posiada wbudowane gniazdo). Wink
a jaki tam profesjonalny, po prostu chce miec podglad z 3 kamerek na przod, bok i tyl budynku Smile, myslalem ze rapsi poradzi sobie z nagrywaniem obrazu z 3 zrodel na Sd lub jakiegos pendraka
 
razor
zapomnij.
Na i5 3470 ok 75 gflop 4 aircamy przy 720p 25kl soft Blue Iris zużycie CPU potrafi skoczyć do 50%. Średnia między 30-40%. Dużo zużywa też motion detection. Zdaje się że airvision jest jescze bardziej prądożerny, ale darowałem sobie to oprogramowanie, bo jest straszne niedopracowane. Jak testowałem na takim atomie 1.6, to nawet z jedną kamerką miał problem żużycie 100% a co dopiero na raspberry.
 
sylweq
Sprzęt potrzebuje dużej mocy głownie na kompresję / dekompresję H.264 która jest bardzo wydajna ale też zasobożerna :-).

@Dudzio - jeśli chodzi o te obiektywy, to w mm masz podaną ogniskową. W skrócie im krótsza ogniskowa tym szerszy kąt widzenia. Ale kąt widzenia jest też zależny od wielkości przetwornika obrazu, dlatego akurat w tym przypadku się to nie sprawdza i model z krótszą ogniskową ma węższy kąt widzenia (widocznie Ubiquity ma większy przetwornik a najczęściej większy jest lepszy).

Ubiquity ma też jaśniejszy obiektyw (liczba F - im mniejsza wartość tym łatwiej przez obiektyw przedostaje się światło, czyli tym lepiej). Niestety Ubiquity w ogóle nie podaje bardzo ważnego parametru jakim jest czułość (wyrażona w lux-ach - im mniejsza wartość tym lepiej, ponieważ kamerze wystarcza mniejsza ilość światła do pracy).
 
goabroad
Z kamerek można polecić vivotek i acti. Ten drugi producent ostatnio wypuścił jakieś cieakwe modele.
Co do nagrywania - może jakiś NVR, dedykowany pod kamery lub bardziej uniwersalny (Synology NAS, albo KOUKAM/IP Corder).

Robiłem monitoring u znajomego w sklepie ale ze względu na koszty wybrałem analog z rejestratorem sieciowym BCS i 2 kamery dzień/noc - dla mnie rewelacja i wystarczajace chociaż banknotów na analogu nie zobaczę... Dysk 320GB i z tych 2 kamer przy max bitrate rejestartora 1024 kbps jest spokojnie 2 tygodnie nagrań.

Co do monitoringu IP - wymagania i ceny wyższe ale jakość też Smile

Ogólnie wszystko też też zależy co kamery mają rejestrować. Jeśli chcesz wiedzieć np. CZY w ogródku piją wódkę - analog, jeśli chcesz wiedzieć JAKĄ piją wódkę, kto ją pije i w jakiej ilości - monitoring IP.

Kamerki ubiquiti są mało profesjonalne lubią się zwiesić a na youtube pewnie znajdziesz filmy - dema z tych kamer.

Są też kamerki z zapisem na SD i nie trzebe rejestartora/komputera ale wtedy jak ukradną taką kamerę to nie ma nic.
Pozdrawiam,
Goabroad

-------------------------
- RB2011UAS-2HnD-IN ROS 6.38.1
- RB951U ROS 6.38.1
- RT-N10U + Tomato Firmware 1.28.0000 MIPSR2-109 K26 USB Nocat-VPN
- Fritz7170
- Hik DS-2CD2032 3Mpix
- Raspberry Pi 3B
- QNAP TS-251
 
backlit
Nie generalizował bym w stylu- analog - słaba jakoś, IP - wysoka jakość. To zależy od kamery i jej parametrów. Kwestia rejestracji obrazu to już inna bajka. Niestety dobre kamery kosztują (na tym polu tanie prawie nigdy nie idzie w parze z dobrym). Czasami warto zastanowić się nad kamerą + osobno kupić obudowę na zewnątrz.
Edytowany przez backlit dnia 07-03-2013 15:26
------------------------
Asus RT-N18U+ 1.28 -130 K26ARM USB AIO-64K
 
jarek7714

Cytat

goabroad napisał(a):
Kamerki ubiquiti są mało profesjonalne lubią się zwiesić a na youtube pewnie znajdziesz filmy - dema z tych kamer.

Są też kamerki z zapisem na SD i nie trzebe rejestartora/komputera ale wtedy jak ukradną taką kamerę to nie ma nic.
Może i nie są "profesjonalne" (tu należało by określić ramy oczekiwanych parametrów), osobiście używam 3-mce i jeszcze ani razu kamerka się nie zawiesiła (mam do niej zdalny dostęp i status na dziś ma 27dni, max. miała ponad 30-ale te parametry wymusza PGE). Kamerki oferują również zapis na microsd (mają wbudowane gniazdo i parametry programowania w firmware-nie sprawdzałem jak się sprawdzają w zapisie). Smile
jareq
 
goabroad

Cytat

jarek7714 napisał(a):

Cytat

goabroad napisał(a):
Kamerki ubiquiti są mało profesjonalne lubią się zwiesić a na youtube pewnie znajdziesz filmy - dema z tych kamer.

Są też kamerki z zapisem na SD i nie trzebe rejestartora/komputera ale wtedy jak ukradną taką kamerę to nie ma nic.
Może i nie są "profesjonalne" (tu należało by określić ramy oczekiwanych parametrów), osobiście używam 3-mce i jeszcze ani razu kamerka się nie zawiesiła (mam do niej zdalny dostęp i status na dziś ma 27dni, max. miała ponad 30-ale te parametry wymusza PGE). Kamerki oferują również zapis na microsd (mają wbudowane gniazdo i parametry programowania w firmware-nie sprawdzałem jak się sprawdzają w zapisie). Smile


Aircam zewnętrzna, o której chyba mowa nie ma slotu micro SD, pozostałe Dome i Mini owszem.
Przed zakupem polecam jeszcze lekturę:
http://www.elektroda.pl/rtvforum/topi...14231.html
Jako następca tego modelu miał być aircam pro ale narazie cisza temacie.
Pozdrawiam,
Goabroad

-------------------------
- RB2011UAS-2HnD-IN ROS 6.38.1
- RB951U ROS 6.38.1
- RT-N10U + Tomato Firmware 1.28.0000 MIPSR2-109 K26 USB Nocat-VPN
- Fritz7170
- Hik DS-2CD2032 3Mpix
- Raspberry Pi 3B
- QNAP TS-251
 
qubek
@Dudzio, myślę, że do Twojego zastosowania będzie w sam raz. Obserwuję czasem te kamerki na http://mega-net.pl/kamery-internetowe...etowe.html zwłaszcza rondo w Miejscu Piastowym, i nawet nocą przy sztucznym oświetleniu jest nieźle. Akurat obraz tam jest zniekształcony, rozciągnięty na pełny ekran, bo oryginalna rozdzielczość to 1280x720.

Sam szukałem czegoś do domu, do obserwacji podwórza i w cenie 330 zł brutto (obecnie) nic lepszego nie znalazłem. Testuję od niedawna wersję zewnętrzną (brak slotu na karte pamięci). Od razu polecam przesunąć suwak Noise reduction maksymalnie w lewo. Suwaki do jasności i kontrastu nawet dają radę przy bardzo słabym świetle. Bezpośredni podgląd przez stronę działa nawet w Operze Mobile na starym smartfonie Nokia 5800XM (symbian), choć nie jest to płynny obraz. Natomiast strumień RTSP uruchomiony w odtwarzaczu MX Player (Android) lub VLC działa płynnie. Na Android jest też niezależna aplikacja IP Cam Viewer, w której można powiększać i przesuwać obraz (można tam też ustawić jednoczesny podgląd z kilku kamer).

Dołączone oprogramowanie Airvision faktycznie wymaga mocnego sprzętu, aczkolwiek wyszła już beta wersji 2.0, która ma poprawić wydajność. Rzekomo Intel Atom D2550 z 4 GB RAM ma poradzić sobie z nagrywaniem obrazu 20 szt. kamer w rozdzielczości 720p x 15 fps x 2048 bps. Bete będę testował wkrótce na C2D P8600. Wymaga ona 64-bitowego systemu. Jak ktoś ma ochotę poczytać i konto - http://forum.ubnt.com/showthread.php?...hp?t=69932 (chyba nie ma sensu tu przeklejać)

Niestety, docelowo dysponuję tylko 32-bitowym Atomem N270 i szukam jakiejś niezasobożernej aplikacji do nagrywania obrazu po wykryciu ruchu z 2 kamer. Chętnie poznam opinię o innych kamerach w zbliżonej cenie.

Jest też wersja "Aircam Dome" ze slotem na microsd. Można ustawić w niej zapis ciągły lub po wykryciu ruchu i mieć kamerkę niezależną od rejestratora. Jest to kamera do wewnątrz, ma szerszy obiektyw (90 stopni w por. do 47 w modelu na zewnątrz) i wbudowany mikrofon (w obecnej wersji fw jeszcze nie działa Grin)
Edytowany przez qubek dnia 08-03-2013 18:31
 
Dudzio
Kupiłem tą anteną ale nie doczytałem, że w gui kamery nie można ustawić wykrywania ruchu Sad szkoda bo musiał bym postawić specjalny serwer na którym uruchomiłbym od nich oprogramowanie, a tego nie mam zamiaru robić.

Obecnie mam edimaxa w którym mogę zaznaczyć 3 strefy wykrywania ruchu z różną czułością i wysyłaniem zdjęć na ftp. To niestety nic takiego nie znajdziemy Sad

Jedyne co mi teraz zostaje to zainstalowanie motion na routerze.

Orientuje się ktoś czy w motion można ustawić strefy i czułość wykrywania ruchu?
- MikroTik RB2011UiAS-2HnD-IN
- Tplink 1043ND + Attitude Adjustment -
- Netgear WNR3500L + Tomato
 
eRd
O ile się nie mylę to w motion można wybierać strefy (bodajże tak jakbyś obraz podzielił na 9 kwadratów ponumerowanych jak na klawiaturze telefonu). Co do czułości to wpisuje się liczbę pikseli, które się zmieniają w jednym momencie co jest przyjmowane jako ruch. Zajrzyj w configa motion tam wszystko znajdziesz.
WRT54GL v 1.1 Tomato Firmware 1.28.0005 108 ND VPN + 11 użyszkodników na kablu + 1 wifi Wink
Netgear WNR3500L v1 @500MHz Tomato Firmware 1.28.0000 MIPSR2-108 K26 USB BTgui-VPN
PAP2T soft 5.1.6 LS / IPFON
Zotac HD-ID11 (ION2),
 
tomkiki
Orientuje się ktoś, czy można i jeśli tak to jak podłączyć tą kamerkę do rt-n16 (z tomato) z podpiętym dyskiem, tak aby obraz z niej był rejestrowany na tym dysku?
 
Przejdź do forum
Zaloguj
Wprowadź adres e-mail lub nazwę użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Zapomniałeś/aś hasła?
Aktualnie online
· Gości online: 4

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 24,117
· Najnowszy użytkownik: Ja
Czat
Musisz się zalogować, aby opublikować wiadomość.

tamtosiamto
28-03-2024 23:24
tak, tak zgadza sie, ale ja pytam o wykluczenie noda na guest network w first set, i to nie dziala

Adooni
24-03-2024 13:16
Guest network is currently designed to allow the first set of each band (2.4G, 5G, 5G-1) available to the AiMesh node

tamtosiamto
24-03-2024 03:03
ale w 1 jest opcja do wyboru - dla calej sieci albo rutera only i wlasnie o tym mowie, ze nie dziala

Adooni
23-03-2024 16:31
w dokumencie asusa jest ze wlasnie dla 1 ma dzialac na nodach tez

tamtosiamto
23-03-2024 15:39
tak, ale nie zmienia to faktu, ze w pierwszej nie dziala wylaczanie aimesh dla goscinnej( a powinno), czyli jest jakis bug. Mam start soft, bo to dsl-ac68 ktory nie jest juz updateowany

Adooni
22-03-2024 18:07
nie, 1 wsza bedzie wszedzie trzeba 2ga zrobic dla kazdego pasma te nie sa przenoszone

tamtosiamto
19-03-2024 19:57
czyli jak mam jedna siec goscinna to powinno dzialac separowanie gosci od noda -a nie dziala Smile

tamtosiamto
19-03-2024 19:50
@Adooni 'Only one set is available for 1 band' i tak mam-1 set dla 2.4ghz i 1 dla 5ghz-czy czegos nie rozumiemW drugiej sieci goscinnej nie ma opcji wyboru Ruter only/ All nodes

Adooni
19-03-2024 19:14
no to przeczytaj to 2 pod - 1 stet z kazdego pasma jest dopuszczony na nody. zrob 2 siec jako goscinna na danym pasmie i wtedy sprawdz

tamtosiamto
19-03-2024 14:17
@Adooni 'Guest network on AiMesh - Router only'

70,436,606 unikalnych wizyt