13 Maja 2024 12:22:55
Nawigacja
· Strona Główna
· Forum

· Tomato by Shibby
· FreshTomato


Wątki na forum
Najnowsze dyskusje
· [Howto] Xpenology na...
· Takedown 2000
· [HOWTO] Kompilacja "...
· nju swiatło pytania
· konfiguracja router ...
· Asus TUF-AX3000_V2 p...
· Jaki router kupić? ...
· Szukam zaproszenia n...
· dodatkowe złącza s...
· RT-N18U - nie można...
· [MOD] Tomato64 (x86-64)
· Firewall nie zawsze ...
· [MOD] FreshTomato-AR...
· Optware na CIFS
· RT-AX56U - Status kl...
· [MOD] FreshTomato-MI...
· Multiroom N z wykorz...
· [S] Asus RT-AC68U E1
· [S] ASUS RT-AC68U
· Rozłączanie klient...
Najpopularniejsze obecnie wątki
· [Howto] Xpenology... [27]
· Takedown 2000 [3]
Ankieta
Jaki procesor posiada twój router?

Broadcom MIPSEL
Broadcom MIPSEL
36% [151 głosów]

Broadcom ARM
Broadcom ARM
52% [216 głosów]

Atheros
Atheros
5% [22 głosów]

Marvell
Marvell
1% [4 głosów]

Ralink
Ralink
1% [3 głosów]

Intel/AMD/VIA
Intel/AMD/VIA
1% [5 głosów]

Żaden z powyższych
Żaden z powyższych
4% [15 głosów]

Ogółem głosów: 416
Musisz zalogować się, aby móc zagłosować.
Rozpoczęto: 02/02/2015 09:38
Twoje IP
3.147.81.214
Zobacz wątek
OpenLinksys » :: ROUTERY :: » TP-Link
 Drukuj wątek
"Główny sterownik ekranu przestał działać..."
wyzga
Witam
Mam pewien bardzo irytujący problem, który pojawia się TYLKO podczas gry w szelakie gry sieciowe. Polega on na tym, iż co 5,10 min(czasami wytrzymuje do 30 min) roni się czarny ekran, po czym wywala mnie do pulpitu(gra się wyłącza) i ukazuje się następujący komunikat : "Główny sterownik ekrany przestał działać, ale odzyskał sprawność". Po treści komunikatu szukałem problemu w karcie graf., jednak po 2 miesiącach wszelakich prób/testów doszedłem do wniosku, że z kartą wszystko w porządku, grając w gry które nie wykorzystywały połączenia sieciowego problem ani razu nie wystąpił. Dodatkowo dodam, że problem zaczął się pojawiać, odkąd zakupiłem modem/router Tp-link TD-W8901G. Po 2 miesiącach obserwacji jestem już na 100% pewny, że błąd ten jest spowodowany jakimś błędem owego sprzętu. Nie da się czegoś z tym zrobić ? Jest to bardzo irytujące, myslałem już nawet o zakupie nowego modemu i routera(tym razem jako osobne urządzenia, a nie w jednym).
 
kamilj
Hmm u mnie tez czasem wystepuje ten problem. Tylko ze u mnie jest to wina prawdopodobnie zasilacza... Problem wystepuje rzadko ale jednad jest dla tego mam zamiar wymienic zasilacz kompa Wink
------------------------------------------------------------------------------
[b]RegulaminOpenlinksys.info v0.1
[url=http://openlinksys.info/forum/viewthread.p
 
wyzga
W moim przypadku jestem na 100% pewien, że to wina routera. Dodam jeszcze że gdy problem występuje a mam akurat włączoną przeglądarkę bądź gg/skype to programy te także się wyłączają, bądź wywalają jakieś błędy. Już naprawdę jestem zmęczony ciągłym kombinowaniem jak to naprawić :/
 
kamilj
To nie wina routera na 100% :]
Poczytaj informacje na necie...
Winna jest albo karta graficzna która juz pada albo zasilacz...
------------------------------------------------------------------------------
[b]RegulaminOpenlinksys.info v0.1
[url=http://openlinksys.info/forum/viewthread.p
 
shibby
to napewno nie wina routera Smile Router nie ma nic do wyświetlania obrazu. Mniemam, że twoja karta to ATI. Mniemam też że mógł ci się zaktualizować sterownik i stąd te problemy. Pobierz więc najnowsze jeżeli masz starsze lub starsze jeżeli masz najnowsze.

Standardowy problem jaki swego czasu miałem na brazosie Wink

Ew to co napisał kamilj czyli może padać zasilacz. Karta raczej nie. Gdyby karta padała to by były artefakty a nie wywalanie się sterownika.

Kolejna możliwość to twój system. Może złapałeś wirusa, może masz już lekki "syf" w systemie a twój napęd dawno nie widział płyty instalacyjnej windowsa Smile

Jedno jest pewne - to nie wina routera.
Proxmox VE: i7-7700T, 64GB RAM, 3x2TB SSD, 1x1TB SSD, 512GB NVMe, Intel X710-DA2 SFP+
VM Router: OpenWRT 22.03.4
VM NAS: Synology DS920+
VM VPS: Debian, WWW, Home Assistant
Switch: Netgear MS510TXPP
Switch: Ubiquiti USW-Flex-mini - szt. 2
Wi-Fi: Ubiquiti U6-Lite - szt. 2
 
wyzga
Od czasu pojawienia się problemu zrobiłem już trzy formaty, instalowałem starsze sterowniki, nowe sterowniki, nawet sterowniki beta, ponadto testowałem ramy i inne podzespoły. 2 tygodnie temu zrobiłem pewien test, mianowicie odłączyłem router i tak przez cały dzień pracowałem na komputerze, oglądałem filmy, grałem w nowe gry na full detalach i problem nie wystąpił ani razu. Gdy wieczorem podłączyłem router i włączyłem jakieś tam mmo po paru sekundach w grze problem dał o sobie znać. Pisałem nawet do supportu tejże gry i odpisano mi iż router który posiadam coś tam blokuje, dokładnie to napisali taka odpowiedź:

"Thanks for giving that link. In reviewing your router, it has SPI, which is a type of packet inspection and shaping which can greatly interfere with online gaming. Disabling SPI will not disable your firewall, so it's fairly safe to do.

To disable SPI for your ADSL2 Modem Router:

1. Go to your router's setup page by going to the address http://192.168.2.1 and put in your username and password. The default username and password is admin.

2. Select Advanced Setup then select the sub category Firewall (if not already selected).

3. Change the radio button under SPI from Enabled to Disabled. If it's already at Disabled, let us know.

4. At this point, the router should either reset or ask if you want to reset."

Czyli jednak dalej pozostaje przy stanowisku, jakoby była to wina routera Smile

Oczywiście zrobiłem wszystko jak radzili, jednak problem występuje nadal :/

Ps: Nie mam ATI tylko Nvidie Wink
 
kamilj
To ci swietnie napisali Grin
Tez mam Nvidie i u mnie pomaga przepiecie co jakis czas dodatkowego zasilania w karcie pod inne gniazdo...
Dzieki temu klopt znika na dosyc dlugi czas, za to od kiedy przesiadlem sie na W8 klopotu nie mam z tym zadnego :]
------------------------------------------------------------------------------
[b]RegulaminOpenlinksys.info v0.1
[url=http://openlinksys.info/forum/viewthread.p
 
wyzga
Też mam Windows 8 od ok.2 tyg, jednak w moim przypadku problem niestety nie znika :/ ok załóżmy że to karta graf, dlaczego problem występuje tylko podczas gry w mmo ? to chyba najbardziej mnie zastanawia Pfft
 
kamilj
U mnie wystepuje nawet gdy jest wlaczony pulpit i nic wiecej :]
Sprawdz czy inna karte...
------------------------------------------------------------------------------
[b]RegulaminOpenlinksys.info v0.1
[url=http://openlinksys.info/forum/viewthread.p
 
majkel152
miałem podobnie na płytce msi p67a-gd55 + i7 2600 + gtx 460, niestety płytka uległa awarii i wypaliło ścieżki pod eps , skopciło mi mobo i procka :E , szukaj winy w mobo , zdejm chłodzenie i wyjmij procka, załóż i nie dociskaj za mocno chłodzeniem, w miarę możliwości sprawdź na innym mobo, możesz spróbować na innej karcie sieciowej jeszcze
nie znam się na tym ^^

kupię coś fajnego
sieć domowa:
router z pfsense https://i.imgur.com/IuB6Zwy.png, jakieś dziwne urządzenia , ups, światłowody, apeki i działa miło Smile
 
csmkjp
Jaka jest specyfikacja komputera?
 
Przejdź do forum
Zaloguj
Wprowadź adres e-mail lub nazwę użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Zapomniałeś/aś hasła?
Aktualnie online
· Gości online: 37

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 24,115
· Najnowszy użytkownik: Ja
Czat
Musisz się zalogować, aby opublikować wiadomość.

tamtosiamto
12-05-2024 18:22
Ma ktos sim Plus lub Plush? Mam kod to terabajta danych na 30 dni z blikomanii Smile

RaTaJ
10-05-2024 15:43
Czy intel n100 4x 3,40Ghz z Intel HD i DDR5 byłby dobry, widziałem za 550zł z 8gb ram i ssd 512gb?

Adooni
26-04-2024 14:41
jaki router RMerlin nie pociagne, tomato/ openwrt tak non hilink,

tamtosiamto
23-04-2024 12:35
modem bez smilocka?

man1
22-04-2024 23:27
Czy próbował ktoś uzywac karty voice (z nolimit GB) od tmobile w modemie /routerze? Da się jakoś to zrobić? Bo u mnie neta brak. E3372 Sad

tamtosiamto
31-03-2024 12:54
Wesolego jajka wszytskim forumowiczom Grin

tamtosiamto
28-03-2024 23:24
tak, tak zgadza sie, ale ja pytam o wykluczenie noda na guest network w first set, i to nie dziala

Adooni
24-03-2024 13:16
Guest network is currently designed to allow the first set of each band (2.4G, 5G, 5G-1) available to the AiMesh node

tamtosiamto
24-03-2024 03:03
ale w 1 jest opcja do wyboru - dla calej sieci albo rutera only i wlasnie o tym mowie, ze nie dziala

Adooni
23-03-2024 16:31
w dokumencie asusa jest ze wlasnie dla 1 ma dzialac na nodach tez

71,756,574 unikalnych wizyt